Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

21 lipca 2014 r.
9:30
Edytuj ten wpis

To koniec Sokoła? Załoga PZL-Świdnik protestuje

4 25 A A

Zarząd PZL-Świdnik planuje zakończenie produkcji Sokołów - alarmują związkowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O planach dotyczących flagowego produktu świdnickiej fabryki związkowcy usłyszeli podczas spotkania z zarządem. Natychmiast zaalarmowali pozostałych pracowników przez radiowęzeł i stronę internetową.

- Według słów dyrektora zarządzającego planuje się za 2-3 lata zaprzestanie produkcji Sokoła - czytamy w związkowym komunikacie. - Tym samym okazało się, że uzyskiwane podczas procesu prywatyzacji zapewnienia, że Sokół będzie modernizowany i oferowany jako uzupełnienie oferty marketingowej koncernu, nie zostaną dotrzymane.

Związkowcy nie kryją rozgoryczenia. - Jesteśmy jedynym zakładem w tym kraju, który jest w stanie zaprojektować, przetestować, scertyfikować i wprowadzić do produkcji, a następnie sprzedać i serwisować śmigłowiec. Mamy również nowoczesny ośrodek, w którym szkolimy pilotów i mechaników naszych klientów - wylicza Piotr Sadowski, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Związku Zawodowego Inżynierów i Techników w PZL-Świdnik S.A. - Zakład straci swoją rangę. Z producenta staniemy się jedynie montownią.

Chociaż świdnickie Sokoły wciąż znajdują nabywców, to zainteresowanie tym modelem śmigłowca jest coraz mniejsze.

- Nic dziwnego, skoro likwiduje się kolejne programy rozwojowe - mówi Sadowski. - Nie można sprzedawać konstrukcji, która nie jest regularnie modernizowana.
Zdaniem przedstawicieli załogi, Sokół nie jest przestarzały. Odpowiednio unowocześniony mógłby z powodzeniem uzupełniać ofertę koncernu Agusta Westland.

- Black Hawk jest starszy od naszego śmigłowca, a cały czas próbuje się go sprzedawać. Pracowałem przy projektowaniu Sokoła od 1985 r. wiem, że to świetna konstrukcja - zapewnia Sadowski. - Poza tym jest to śmigłowiec tani w zakupie i eksploatacji oraz niezawodny w każdych warunkach. Nie wymaga też skomplikowanej obsługi serwisowej.

Ewentualne zakończenie produkcji Sokołów nie będzie oznaczało, że pracowni PZL nie będą mieli zajęcia. Zakład wciąż będzie serwisował sprzedane maszyny oraz produkował komponenty do innych modeli.

Zapytaliśmy zarząd firmy o przyszłość zakładu. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anna / 24 września 2014 o 20:38
0

A może by tak na miejscu PZL stadion wybudować i niech się gawędź cieszy z igrzysk. W Lublinie na miejscu cukrowni wybudowano stadion i cały Lublin się z tego cieszy i raduje.

Avatar
kew / 22 września 2014 o 21:23
0

.....gdyby w rządzie byli Polacy dbaliby o to co polskie; a tak.....

Avatar
jon / 26 sierpnia 2014 o 08:49
0

jest wolny rynek . naiwny człowieku , myślisz , że państwo nie może ingerować w ten wolny rynek ?

jak sa produkty lepsze , to wcale nie znaczy , ze dostępne dla wszystkich.

stać cię na Lamborgini albo maserati ?

jak nie - to kupujesz normalny samochód

Avatar
Natalka z 1c / 31 lipca 2014 o 13:09
0

ciekawe co z pracownikami którzy pracują na sokole? będą się musiały staruszki od nowa roboty nauczyć bo na produkcji śmigłowca mieli lepiej niż na wczasach...

A do Irlandii na zmywak !!! zachciało się tuskojebów i gumofilców w rządzie !!!

Avatar
gość / 31 lipca 2014 o 12:15
0

ciekawe co z pracownikami którzy pracują na sokole? będą się musiały staruszki od nowa roboty nauczyć bo na produkcji śmigłowca mieli lepiej niż na wczasach...

Avatar
omg / 24 lipca 2014 o 20:04
0
Normalny - hejter czyli NIKT. Wygoogloj sobie co to znaczy company a najlepiej poczytaj sobie o firmie AgustaWestland. I nie wypisuj bzdur.
Avatar
normalny / 24 lipca 2014 o 09:31
0

Nie koń- pomyłka,napisałem specjalnie takimi literami.Jestem pracownikiem innego działu,ale piszesz takie bzdury że nie da

się słuchać.Albo Ci gorzała rozum odebrala, a może masz tyle

pracy na tym zmywaku że myślisz irracjonalnie?

Skończ z tym zmywakiem,myślisz że wsk-a to pępek świata,gdzie się zarabia kokosy?Hahahahahaha dopiero teraz jak pracuje w polskiej firmie mogę pozwolić sobie na lużne życie nie zapi....jąc po godzinach dzień w dzień jak to wy robicie.Boli co nie?.A wy jesteście i będziecie tanią montownią dla company coś coś tam,bo AW wchodzi w skład tej kompanii.Jak nie wierzysz to przed wejściem na zakład jest szyld,a pod nim małymi druczkami jest napisane.Także obudż się(a może czas odstawic wódę),bo nawet nie wiesz dla kogo pracujesz chłopie.Walić poganiaczy(niemców) i motaczy takich jak ty co obiecują gruszki na wierzbie,a nie wiedzą dla kogo pracują.Mam niezłą beke z takich jak ty,co to nie oni.

Skończ z tym zmywakiem,myślisz że wsk-a to pępek świata,gdzie się zarabia kokosy?Hahahahahaha dopiero teraz jak pracuje w polskiej firmie mogę pozwolić sobie na lużne życie nie zapi....jąc po godzinach dzień w dzień jak to wy robicie.Boli co nie?.A wy jesteście i będziecie tanią montownią dla company coś coś tam,bo AW wchodzi w skład tej kompanii.Jak nie wierzysz to przed wejściem na zakład jest szyld,a pod nim małymi druczkami jest napisane.Także obudż się(a może czas odstawic wódę),bo nawet nie wiesz dla kogo pracujesz chł... rozwiń

Avatar
lolo / 23 lipca 2014 o 18:39
0

to były piękne dni, po prostu piękne dni?

Avatar
JK / 23 lipca 2014 o 16:15
0

Nie koń- pomyłka,napisałem specjalnie takimi literami.Jestem pracownikiem innego działu,ale piszesz takie bzdury że nie da

się słuchać.Albo Ci gorzała rozum odebrala, a może masz tyle

pracy na tym zmywaku że myślisz irracjonalnie?

Avatar
normalny / 23 lipca 2014 o 09:02
0

koniu nie telep się tak nad klawiaturą,bo z tych nerwów nie zdążyłeś wyłączyć Caps Lock-a .A wywalili to ciebie z W-500,tylko szkoda,że nie za bramę,bo do niczego więcej się nie nadawałeś.Wszędzie gdzie polazłeś(a właściwie gdzie cie wepchnęli) to cię przeklinali.Widok jak zdejmowali twoją tabliczkę i twój spuszczony łeb to było coś pięknego,ale jak ma się ludzi za nic,to co się dziwić.Co do mnie to wziąłem co swoje(bonusy) i się zwolniłem.Nie muszę wyjeżdzać za granicę,bo zarabiam wystarczająco dużo,więcej niż ty na tym swoim śmiesznym stanowisku.Także gnij tam dalej,a ludki będą ci umilać życie-według zasady jak Kuba Bogu,tak Bóg Kubie.

koniu nie telep się tak nad klawiaturą,bo z tych nerwów nie zdążyłeś wyłączyć Caps Lock-a .A wywalili to ciebie z W-500,tylko szkoda,że nie za bramę,bo do niczego więcej się nie nadawałeś.Wszędzie gdzie polazłeś(a właściwie gdzie cie wepchnęli) to cię przeklinali.Widok jak zdejmowali twoją tabliczkę i twój spuszczony łeb to było coś pięknego,ale jak ma się ludzi za nic,to co się dziwić.Co do mnie to wziąłem co swoje(bonusy) i się zwolniłem.Nie muszę wyjeżdzać za granicę,bo zarabiam wystarczająco dużo,więcej niż ty na tym swoim śmiesznym s... rozwiń

Avatar
Anna / 24 września 2014 o 20:38
0

A może by tak na miejscu PZL stadion wybudować i niech się gawędź cieszy z igrzysk. W Lublinie na miejscu cukrowni wybudowano stadion i cały Lublin się z tego cieszy i raduje.

Avatar
kew / 22 września 2014 o 21:23
0

.....gdyby w rządzie byli Polacy dbaliby o to co polskie; a tak.....

Avatar
jon / 26 sierpnia 2014 o 08:49
0

jest wolny rynek . naiwny człowieku , myślisz , że państwo nie może ingerować w ten wolny rynek ?

jak sa produkty lepsze , to wcale nie znaczy , ze dostępne dla wszystkich.

stać cię na Lamborgini albo maserati ?

jak nie - to kupujesz normalny samochód

Avatar
Natalka z 1c / 31 lipca 2014 o 13:09
0

ciekawe co z pracownikami którzy pracują na sokole? będą się musiały staruszki od nowa roboty nauczyć bo na produkcji śmigłowca mieli lepiej niż na wczasach...

A do Irlandii na zmywak !!! zachciało się tuskojebów i gumofilców w rządzie !!!

Avatar
gość / 31 lipca 2014 o 12:15
0

ciekawe co z pracownikami którzy pracują na sokole? będą się musiały staruszki od nowa roboty nauczyć bo na produkcji śmigłowca mieli lepiej niż na wczasach...

Avatar
omg / 24 lipca 2014 o 20:04
0
Normalny - hejter czyli NIKT. Wygoogloj sobie co to znaczy company a najlepiej poczytaj sobie o firmie AgustaWestland. I nie wypisuj bzdur.
Avatar
normalny / 24 lipca 2014 o 09:31
0

Nie koń- pomyłka,napisałem specjalnie takimi literami.Jestem pracownikiem innego działu,ale piszesz takie bzdury że nie da

się słuchać.Albo Ci gorzała rozum odebrala, a może masz tyle

pracy na tym zmywaku że myślisz irracjonalnie?

Skończ z tym zmywakiem,myślisz że wsk-a to pępek świata,gdzie się zarabia kokosy?Hahahahahaha dopiero teraz jak pracuje w polskiej firmie mogę pozwolić sobie na lużne życie nie zapi....jąc po godzinach dzień w dzień jak to wy robicie.Boli co nie?.A wy jesteście i będziecie tanią montownią dla company coś coś tam,bo AW wchodzi w skład tej kompanii.Jak nie wierzysz to przed wejściem na zakład jest szyld,a pod nim małymi druczkami jest napisane.Także obudż się(a może czas odstawic wódę),bo nawet nie wiesz dla kogo pracujesz chłopie.Walić poganiaczy(niemców) i motaczy takich jak ty co obiecują gruszki na wierzbie,a nie wiedzą dla kogo pracują.Mam niezłą beke z takich jak ty,co to nie oni.

Skończ z tym zmywakiem,myślisz że wsk-a to pępek świata,gdzie się zarabia kokosy?Hahahahahaha dopiero teraz jak pracuje w polskiej firmie mogę pozwolić sobie na lużne życie nie zapi....jąc po godzinach dzień w dzień jak to wy robicie.Boli co nie?.A wy jesteście i będziecie tanią montownią dla company coś coś tam,bo AW wchodzi w skład tej kompanii.Jak nie wierzysz to przed wejściem na zakład jest szyld,a pod nim małymi druczkami jest napisane.Także obudż się(a może czas odstawic wódę),bo nawet nie wiesz dla kogo pracujesz chł... rozwiń

Avatar
lolo / 23 lipca 2014 o 18:39
0

to były piękne dni, po prostu piękne dni?

Avatar
JK / 23 lipca 2014 o 16:15
0

Nie koń- pomyłka,napisałem specjalnie takimi literami.Jestem pracownikiem innego działu,ale piszesz takie bzdury że nie da

się słuchać.Albo Ci gorzała rozum odebrala, a może masz tyle

pracy na tym zmywaku że myślisz irracjonalnie?

Avatar
normalny / 23 lipca 2014 o 09:02
0

koniu nie telep się tak nad klawiaturą,bo z tych nerwów nie zdążyłeś wyłączyć Caps Lock-a .A wywalili to ciebie z W-500,tylko szkoda,że nie za bramę,bo do niczego więcej się nie nadawałeś.Wszędzie gdzie polazłeś(a właściwie gdzie cie wepchnęli) to cię przeklinali.Widok jak zdejmowali twoją tabliczkę i twój spuszczony łeb to było coś pięknego,ale jak ma się ludzi za nic,to co się dziwić.Co do mnie to wziąłem co swoje(bonusy) i się zwolniłem.Nie muszę wyjeżdzać za granicę,bo zarabiam wystarczająco dużo,więcej niż ty na tym swoim śmiesznym stanowisku.Także gnij tam dalej,a ludki będą ci umilać życie-według zasady jak Kuba Bogu,tak Bóg Kubie.

koniu nie telep się tak nad klawiaturą,bo z tych nerwów nie zdążyłeś wyłączyć Caps Lock-a .A wywalili to ciebie z W-500,tylko szkoda,że nie za bramę,bo do niczego więcej się nie nadawałeś.Wszędzie gdzie polazłeś(a właściwie gdzie cie wepchnęli) to cię przeklinali.Widok jak zdejmowali twoją tabliczkę i twój spuszczony łeb to było coś pięknego,ale jak ma się ludzi za nic,to co się dziwić.Co do mnie to wziąłem co swoje(bonusy) i się zwolniłem.Nie muszę wyjeżdzać za granicę,bo zarabiam wystarczająco dużo,więcej niż ty na tym swoim śmiesznym s... rozwiń