Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 sierpnia 2009 r.
18:56
Edytuj ten wpis

W schronisku w Krzesimowie czworonogi czekają na nowy dom

0 16 A A

W krzesimowskim schronisku jest w tej chwili 270 psów. To niemal o jedną trzecią za dużo. Tego nie wytrzymują możliwości placówki. Potrzeba ciepłych bud, suchej karmy, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy przygarną zwierzęta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takiego przepełnienia w krzesimowskim schronisku jeszcze nie było. Choć warunki pozwalają, by przebywało w nim najwyżej 200 psów, teraz jest ich 270. Wszystko przez wakacyjny okres, w którym mnóstwo zwierząt trafia na ulicę, porzuconych przez właścicieli wyjeżdżających na urlop.

– To po prostu dramat – załamuje ręce Maria Ferens, opiekunka zwierząt w schronisku w Krzesimowie. – Codziennie przyjmujemy kolejne psy. Młode, stare, kundelki i rasowe. Nie mamy już pieniędzy na sterylizację. Psy mieszkają w piętrowych boksach. Dla kolejnych naprawdę brakuje miejsca.

Każdego dnia do krzesimowskiego schroniska trafia nawet kilka psów. "Sezon” zaczął się przed wakacjami i z każdym tygodniem było gorzej. Apogeum przypada na weekendy. Ludzie pozbywają się "niewygodnych” zwierząt, nie mają też litości dla nowo narodzonych szczeniaków. Jedyną szansą na przeżycie jest dla nich schronisko.

– A nam jest bardzo ciężko – mówi Ferens. – Brakuje rąk do pracy, przydałoby się trochę nowych, ciepłych bud, bo zima przed nami.
Najważniejsze jednak, by zwierzęta trafiły do nowych domów. A z tym jest największy problem. Coraz mniej osób decyduje się na przygarnięcia psa ze schroniska.

– W ubiegłym tygodniu nie mieliśmy żadnej adopcji. W tym tygodniu jedną – wylicza Ferens.

Ci, którzy przyjeżdżają do schroniska z zamiarem adoptowania psa, nie zawsze mają dobre intencje. – Jeśli chcą wziąć sukę owczarka niemieckiego i rezygnują, gdy dowiadują się, że jest ona wysterylizowana to znaczy, że szykowali ją do pseudohodowli. A tam trafiłaby do znacznie gorszych warunków niż ma u nas – uważa Ferens.

W tej chwili można adoptować co najmniej 40 z 270 psów przebywających w schronisku w Krzesimowie. – Mamy 3 młodziutkie ratlerki i wiele innych wspaniałych psiaków. Zaręczam, że odpłacą wielką miłością swojemu nowemu panu – mówi Maria Ferens.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kj / 11 września 2009 o 22:24
0
psiarz napisał:
Co za bzdury, byłem tam kilka miesięcy temu, chciałem przygarnąć jakiegoś pieska, spełniam wszystkie warunki i co i g...o odsyłali mnie żebym przyjechał na inny dzień i tak przez 3 tyg. aż w końcu dałem sobie spokój. Właściciele tego "schroniska" cieszą się, że jest dużo psów i chcą żeby było ich jak najwięcej bo każdy pies więcej to większa kasa dla nich, jeśli brakuje pieniędzy na sterylizację to tylko dlatego że sami te pieniądze zabierają, każdy o tym mówi.



Bardzo dziwne, ze odsylano cie, zebys przyjechal innego dnia...Bylam w tym schronisku i z adopcja nie bylo zadnych problemow.



Bardzo dziwne, ze odsylano cie, zebys przyjechal innego dnia...Bylam w tym schronisku i z adopcja nie bylo zadnych problemow. rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2009 o 07:41
0
~gość~ napisał:
Z burakami nie miałem i nie mam NIC WSPÓLNEGO, ale ty...... Z daleka czuć....

Moze i jestem burakiem ale od Ciebie jakos gnojem wali wiejscki mieszczuchu!!!!
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 17:18
0
Gość napisał:
zapewne TY

Z burakami nie miałem i nie mam NIC WSPÓLNEGO, ale ty...... Z daleka czuć....
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 11:57
0
~gość~ napisał:
To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony?

zapewne TY
Avatar
psiarz / 27 sierpnia 2009 o 10:14
0
Co za bzdury, byłem tam kilka miesięcy temu, chciałem przygarnąć jakiegoś pieska, spełniam wszystkie warunki i co i g...o odsyłali mnie żebym przyjechał na inny dzień i tak przez 3 tyg. aż w końcu dałem sobie spokój. Właściciele tego "schroniska" cieszą się, że jest dużo psów i chcą żeby było ich jak najwięcej bo każdy pies więcej to większa kasa dla nich, jeśli brakuje pieniędzy na sterylizację to tylko dlatego że sami te pieniądze zabierają, każdy o tym mówi.
Avatar
lkl / 27 sierpnia 2009 o 08:58
0
Na zdjęciu jest suka Megan a nie pies Agat Do adopcji są wszystkie a nie 40,miejsc jest 230
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 08:09
0
darek-cham-chłop napisał:
Jak zara wyleze z gnoju jak wsiąde w swój wypasiony samochód jak do was pojade to mie popamientata humanisty jedne wy.

A wyleż z gnoju, a wsiądż , a pojedż .... :-). Czekam na cię z otwartymi ręcami.....Zapewniam ,że mnie popamiętasz !!!!
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 08:02
0
Gość napisał:
Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!!

To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony?

To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony? rozwiń
Avatar
osemka9 / 27 sierpnia 2009 o 07:32
0
Najgorsze, że ta chamska mentalność rozlała się po wszystkich warstwach społecznych i nie ma co udawać, że dotyczy to mniejszości. Nie istnieją w tej chwili zadne zasady, które wskazywałyby ciemniakowi dokąd ma zmierzać. Wszystko wolno. Ciemniak w swoim prymitywizmie nie ma pojęcia, że jest ciemniakiem bo wszyscy "słuszni" politycznie udają, że nie widzą problemu i nikt mu o tym nie powie. Wszak jest wyborcą, niestety.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 07:28
0
mocca napisał:
To wszystko wina mentalności chłopstwa na wsiach.
Nie dbają o psy, żałują paru złotych na sterylizację a szczeniaki potem topią, zakopują żywcem albo wywożą do schroniska.
Ten ciemnogród jest nie do pokonania.
Jeżdzą wypasionymi samochodami, w każdym domu plazma, komputer, dvd, a a głowach gnój z XIX wieku.

Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!!

Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!! rozwiń
Avatar
kj / 11 września 2009 o 22:24
0
psiarz napisał:
Co za bzdury, byłem tam kilka miesięcy temu, chciałem przygarnąć jakiegoś pieska, spełniam wszystkie warunki i co i g...o odsyłali mnie żebym przyjechał na inny dzień i tak przez 3 tyg. aż w końcu dałem sobie spokój. Właściciele tego "schroniska" cieszą się, że jest dużo psów i chcą żeby było ich jak najwięcej bo każdy pies więcej to większa kasa dla nich, jeśli brakuje pieniędzy na sterylizację to tylko dlatego że sami te pieniądze zabierają, każdy o tym mówi.



Bardzo dziwne, ze odsylano cie, zebys przyjechal innego dnia...Bylam w tym schronisku i z adopcja nie bylo zadnych problemow.



Bardzo dziwne, ze odsylano cie, zebys przyjechal innego dnia...Bylam w tym schronisku i z adopcja nie bylo zadnych problemow. rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2009 o 07:41
0
~gość~ napisał:
Z burakami nie miałem i nie mam NIC WSPÓLNEGO, ale ty...... Z daleka czuć....

Moze i jestem burakiem ale od Ciebie jakos gnojem wali wiejscki mieszczuchu!!!!
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 17:18
0
Gość napisał:
zapewne TY

Z burakami nie miałem i nie mam NIC WSPÓLNEGO, ale ty...... Z daleka czuć....
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 11:57
0
~gość~ napisał:
To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony?

zapewne TY
Avatar
psiarz / 27 sierpnia 2009 o 10:14
0
Co za bzdury, byłem tam kilka miesięcy temu, chciałem przygarnąć jakiegoś pieska, spełniam wszystkie warunki i co i g...o odsyłali mnie żebym przyjechał na inny dzień i tak przez 3 tyg. aż w końcu dałem sobie spokój. Właściciele tego "schroniska" cieszą się, że jest dużo psów i chcą żeby było ich jak najwięcej bo każdy pies więcej to większa kasa dla nich, jeśli brakuje pieniędzy na sterylizację to tylko dlatego że sami te pieniądze zabierają, każdy o tym mówi.
Avatar
lkl / 27 sierpnia 2009 o 08:58
0
Na zdjęciu jest suka Megan a nie pies Agat Do adopcji są wszystkie a nie 40,miejsc jest 230
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 08:09
0
darek-cham-chłop napisał:
Jak zara wyleze z gnoju jak wsiąde w swój wypasiony samochód jak do was pojade to mie popamientata humanisty jedne wy.

A wyleż z gnoju, a wsiądż , a pojedż .... :-). Czekam na cię z otwartymi ręcami.....Zapewniam ,że mnie popamiętasz !!!!
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 08:02
0
Gość napisał:
Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!!

To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony?

To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony? rozwiń
Avatar
osemka9 / 27 sierpnia 2009 o 07:32
0
Najgorsze, że ta chamska mentalność rozlała się po wszystkich warstwach społecznych i nie ma co udawać, że dotyczy to mniejszości. Nie istnieją w tej chwili zadne zasady, które wskazywałyby ciemniakowi dokąd ma zmierzać. Wszystko wolno. Ciemniak w swoim prymitywizmie nie ma pojęcia, że jest ciemniakiem bo wszyscy "słuszni" politycznie udają, że nie widzą problemu i nikt mu o tym nie powie. Wszak jest wyborcą, niestety.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 07:28
0
mocca napisał:
To wszystko wina mentalności chłopstwa na wsiach.
Nie dbają o psy, żałują paru złotych na sterylizację a szczeniaki potem topią, zakopują żywcem albo wywożą do schroniska.
Ten ciemnogród jest nie do pokonania.
Jeżdzą wypasionymi samochodami, w każdym domu plazma, komputer, dvd, a a głowach gnój z XIX wieku.

Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!!

Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 0 1

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 2 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!