Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 sierpnia 2009 r.
18:56
Edytuj ten wpis

W schronisku w Krzesimowie czworonogi czekają na nowy dom

0 16 A A

W krzesimowskim schronisku jest w tej chwili 270 psów. To niemal o jedną trzecią za dużo. Tego nie wytrzymują możliwości placówki. Potrzeba ciepłych bud, suchej karmy, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy przygarną zwierzęta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takiego przepełnienia w krzesimowskim schronisku jeszcze nie było. Choć warunki pozwalają, by przebywało w nim najwyżej 200 psów, teraz jest ich 270. Wszystko przez wakacyjny okres, w którym mnóstwo zwierząt trafia na ulicę, porzuconych przez właścicieli wyjeżdżających na urlop.

– To po prostu dramat – załamuje ręce Maria Ferens, opiekunka zwierząt w schronisku w Krzesimowie. – Codziennie przyjmujemy kolejne psy. Młode, stare, kundelki i rasowe. Nie mamy już pieniędzy na sterylizację. Psy mieszkają w piętrowych boksach. Dla kolejnych naprawdę brakuje miejsca.

Każdego dnia do krzesimowskiego schroniska trafia nawet kilka psów. "Sezon” zaczął się przed wakacjami i z każdym tygodniem było gorzej. Apogeum przypada na weekendy. Ludzie pozbywają się "niewygodnych” zwierząt, nie mają też litości dla nowo narodzonych szczeniaków. Jedyną szansą na przeżycie jest dla nich schronisko.

– A nam jest bardzo ciężko – mówi Ferens. – Brakuje rąk do pracy, przydałoby się trochę nowych, ciepłych bud, bo zima przed nami.
Najważniejsze jednak, by zwierzęta trafiły do nowych domów. A z tym jest największy problem. Coraz mniej osób decyduje się na przygarnięcia psa ze schroniska.

– W ubiegłym tygodniu nie mieliśmy żadnej adopcji. W tym tygodniu jedną – wylicza Ferens.

Ci, którzy przyjeżdżają do schroniska z zamiarem adoptowania psa, nie zawsze mają dobre intencje. – Jeśli chcą wziąć sukę owczarka niemieckiego i rezygnują, gdy dowiadują się, że jest ona wysterylizowana to znaczy, że szykowali ją do pseudohodowli. A tam trafiłaby do znacznie gorszych warunków niż ma u nas – uważa Ferens.

W tej chwili można adoptować co najmniej 40 z 270 psów przebywających w schronisku w Krzesimowie. – Mamy 3 młodziutkie ratlerki i wiele innych wspaniałych psiaków. Zaręczam, że odpłacą wielką miłością swojemu nowemu panu – mówi Maria Ferens.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kj / 11 września 2009 o 22:24
0
psiarz napisał:
Co za bzdury, byłem tam kilka miesięcy temu, chciałem przygarnąć jakiegoś pieska, spełniam wszystkie warunki i co i g...o odsyłali mnie żebym przyjechał na inny dzień i tak przez 3 tyg. aż w końcu dałem sobie spokój. Właściciele tego "schroniska" cieszą się, że jest dużo psów i chcą żeby było ich jak najwięcej bo każdy pies więcej to większa kasa dla nich, jeśli brakuje pieniędzy na sterylizację to tylko dlatego że sami te pieniądze zabierają, każdy o tym mówi.



Bardzo dziwne, ze odsylano cie, zebys przyjechal innego dnia...Bylam w tym schronisku i z adopcja nie bylo zadnych problemow.



Bardzo dziwne, ze odsylano cie, zebys przyjechal innego dnia...Bylam w tym schronisku i z adopcja nie bylo zadnych problemow. rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2009 o 07:41
0
~gość~ napisał:
Z burakami nie miałem i nie mam NIC WSPÓLNEGO, ale ty...... Z daleka czuć....

Moze i jestem burakiem ale od Ciebie jakos gnojem wali wiejscki mieszczuchu!!!!
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 17:18
0
Gość napisał:
zapewne TY

Z burakami nie miałem i nie mam NIC WSPÓLNEGO, ale ty...... Z daleka czuć....
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 11:57
0
~gość~ napisał:
To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony?

zapewne TY
Avatar
psiarz / 27 sierpnia 2009 o 10:14
0
Co za bzdury, byłem tam kilka miesięcy temu, chciałem przygarnąć jakiegoś pieska, spełniam wszystkie warunki i co i g...o odsyłali mnie żebym przyjechał na inny dzień i tak przez 3 tyg. aż w końcu dałem sobie spokój. Właściciele tego "schroniska" cieszą się, że jest dużo psów i chcą żeby było ich jak najwięcej bo każdy pies więcej to większa kasa dla nich, jeśli brakuje pieniędzy na sterylizację to tylko dlatego że sami te pieniądze zabierają, każdy o tym mówi.
Avatar
lkl / 27 sierpnia 2009 o 08:58
0
Na zdjęciu jest suka Megan a nie pies Agat Do adopcji są wszystkie a nie 40,miejsc jest 230
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 08:09
0
darek-cham-chłop napisał:
Jak zara wyleze z gnoju jak wsiąde w swój wypasiony samochód jak do was pojade to mie popamientata humanisty jedne wy.

A wyleż z gnoju, a wsiądż , a pojedż .... :-). Czekam na cię z otwartymi ręcami.....Zapewniam ,że mnie popamiętasz !!!!
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 08:02
0
Gość napisał:
Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!!

To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony?

To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony? rozwiń
Avatar
osemka9 / 27 sierpnia 2009 o 07:32
0
Najgorsze, że ta chamska mentalność rozlała się po wszystkich warstwach społecznych i nie ma co udawać, że dotyczy to mniejszości. Nie istnieją w tej chwili zadne zasady, które wskazywałyby ciemniakowi dokąd ma zmierzać. Wszystko wolno. Ciemniak w swoim prymitywizmie nie ma pojęcia, że jest ciemniakiem bo wszyscy "słuszni" politycznie udają, że nie widzą problemu i nikt mu o tym nie powie. Wszak jest wyborcą, niestety.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 07:28
0
mocca napisał:
To wszystko wina mentalności chłopstwa na wsiach.
Nie dbają o psy, żałują paru złotych na sterylizację a szczeniaki potem topią, zakopują żywcem albo wywożą do schroniska.
Ten ciemnogród jest nie do pokonania.
Jeżdzą wypasionymi samochodami, w każdym domu plazma, komputer, dvd, a a głowach gnój z XIX wieku.

Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!!

Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!! rozwiń
Avatar
kj / 11 września 2009 o 22:24
0
psiarz napisał:
Co za bzdury, byłem tam kilka miesięcy temu, chciałem przygarnąć jakiegoś pieska, spełniam wszystkie warunki i co i g...o odsyłali mnie żebym przyjechał na inny dzień i tak przez 3 tyg. aż w końcu dałem sobie spokój. Właściciele tego "schroniska" cieszą się, że jest dużo psów i chcą żeby było ich jak najwięcej bo każdy pies więcej to większa kasa dla nich, jeśli brakuje pieniędzy na sterylizację to tylko dlatego że sami te pieniądze zabierają, każdy o tym mówi.



Bardzo dziwne, ze odsylano cie, zebys przyjechal innego dnia...Bylam w tym schronisku i z adopcja nie bylo zadnych problemow.



Bardzo dziwne, ze odsylano cie, zebys przyjechal innego dnia...Bylam w tym schronisku i z adopcja nie bylo zadnych problemow. rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2009 o 07:41
0
~gość~ napisał:
Z burakami nie miałem i nie mam NIC WSPÓLNEGO, ale ty...... Z daleka czuć....

Moze i jestem burakiem ale od Ciebie jakos gnojem wali wiejscki mieszczuchu!!!!
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 17:18
0
Gość napisał:
zapewne TY

Z burakami nie miałem i nie mam NIC WSPÓLNEGO, ale ty...... Z daleka czuć....
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 11:57
0
~gość~ napisał:
To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony?

zapewne TY
Avatar
psiarz / 27 sierpnia 2009 o 10:14
0
Co za bzdury, byłem tam kilka miesięcy temu, chciałem przygarnąć jakiegoś pieska, spełniam wszystkie warunki i co i g...o odsyłali mnie żebym przyjechał na inny dzień i tak przez 3 tyg. aż w końcu dałem sobie spokój. Właściciele tego "schroniska" cieszą się, że jest dużo psów i chcą żeby było ich jak najwięcej bo każdy pies więcej to większa kasa dla nich, jeśli brakuje pieniędzy na sterylizację to tylko dlatego że sami te pieniądze zabierają, każdy o tym mówi.
Avatar
lkl / 27 sierpnia 2009 o 08:58
0
Na zdjęciu jest suka Megan a nie pies Agat Do adopcji są wszystkie a nie 40,miejsc jest 230
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 08:09
0
darek-cham-chłop napisał:
Jak zara wyleze z gnoju jak wsiąde w swój wypasiony samochód jak do was pojade to mie popamientata humanisty jedne wy.

A wyleż z gnoju, a wsiądż , a pojedż .... :-). Czekam na cię z otwartymi ręcami.....Zapewniam ,że mnie popamiętasz !!!!
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 08:02
0
Gość napisał:
Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!!

To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony?

To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony? rozwiń
Avatar
osemka9 / 27 sierpnia 2009 o 07:32
0
Najgorsze, że ta chamska mentalność rozlała się po wszystkich warstwach społecznych i nie ma co udawać, że dotyczy to mniejszości. Nie istnieją w tej chwili zadne zasady, które wskazywałyby ciemniakowi dokąd ma zmierzać. Wszystko wolno. Ciemniak w swoim prymitywizmie nie ma pojęcia, że jest ciemniakiem bo wszyscy "słuszni" politycznie udają, że nie widzą problemu i nikt mu o tym nie powie. Wszak jest wyborcą, niestety.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 07:28
0
mocca napisał:
To wszystko wina mentalności chłopstwa na wsiach.
Nie dbają o psy, żałują paru złotych na sterylizację a szczeniaki potem topią, zakopują żywcem albo wywożą do schroniska.
Ten ciemnogród jest nie do pokonania.
Jeżdzą wypasionymi samochodami, w każdym domu plazma, komputer, dvd, a a głowach gnój z XIX wieku.

Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!!

Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 0

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 0

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
PILNE
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 47 29

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 16 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 35 8

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 1 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 4 2

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 56 28

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 40 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 5 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 1 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 3 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 2 4

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 54 6

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!