Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 sierpnia 2009 r.
18:56
Edytuj ten wpis

W schronisku w Krzesimowie czworonogi czekają na nowy dom

0 16 A A

W krzesimowskim schronisku jest w tej chwili 270 psów. To niemal o jedną trzecią za dużo. Tego nie wytrzymują możliwości placówki. Potrzeba ciepłych bud, suchej karmy, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy przygarną zwierzęta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takiego przepełnienia w krzesimowskim schronisku jeszcze nie było. Choć warunki pozwalają, by przebywało w nim najwyżej 200 psów, teraz jest ich 270. Wszystko przez wakacyjny okres, w którym mnóstwo zwierząt trafia na ulicę, porzuconych przez właścicieli wyjeżdżających na urlop.

– To po prostu dramat – załamuje ręce Maria Ferens, opiekunka zwierząt w schronisku w Krzesimowie. – Codziennie przyjmujemy kolejne psy. Młode, stare, kundelki i rasowe. Nie mamy już pieniędzy na sterylizację. Psy mieszkają w piętrowych boksach. Dla kolejnych naprawdę brakuje miejsca.

Każdego dnia do krzesimowskiego schroniska trafia nawet kilka psów. "Sezon” zaczął się przed wakacjami i z każdym tygodniem było gorzej. Apogeum przypada na weekendy. Ludzie pozbywają się "niewygodnych” zwierząt, nie mają też litości dla nowo narodzonych szczeniaków. Jedyną szansą na przeżycie jest dla nich schronisko.

– A nam jest bardzo ciężko – mówi Ferens. – Brakuje rąk do pracy, przydałoby się trochę nowych, ciepłych bud, bo zima przed nami.
Najważniejsze jednak, by zwierzęta trafiły do nowych domów. A z tym jest największy problem. Coraz mniej osób decyduje się na przygarnięcia psa ze schroniska.

– W ubiegłym tygodniu nie mieliśmy żadnej adopcji. W tym tygodniu jedną – wylicza Ferens.

Ci, którzy przyjeżdżają do schroniska z zamiarem adoptowania psa, nie zawsze mają dobre intencje. – Jeśli chcą wziąć sukę owczarka niemieckiego i rezygnują, gdy dowiadują się, że jest ona wysterylizowana to znaczy, że szykowali ją do pseudohodowli. A tam trafiłaby do znacznie gorszych warunków niż ma u nas – uważa Ferens.

W tej chwili można adoptować co najmniej 40 z 270 psów przebywających w schronisku w Krzesimowie. – Mamy 3 młodziutkie ratlerki i wiele innych wspaniałych psiaków. Zaręczam, że odpłacą wielką miłością swojemu nowemu panu – mówi Maria Ferens.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kj / 11 września 2009 o 22:24
0
psiarz napisał:
Co za bzdury, byłem tam kilka miesięcy temu, chciałem przygarnąć jakiegoś pieska, spełniam wszystkie warunki i co i g...o odsyłali mnie żebym przyjechał na inny dzień i tak przez 3 tyg. aż w końcu dałem sobie spokój. Właściciele tego "schroniska" cieszą się, że jest dużo psów i chcą żeby było ich jak najwięcej bo każdy pies więcej to większa kasa dla nich, jeśli brakuje pieniędzy na sterylizację to tylko dlatego że sami te pieniądze zabierają, każdy o tym mówi.



Bardzo dziwne, ze odsylano cie, zebys przyjechal innego dnia...Bylam w tym schronisku i z adopcja nie bylo zadnych problemow.



Bardzo dziwne, ze odsylano cie, zebys przyjechal innego dnia...Bylam w tym schronisku i z adopcja nie bylo zadnych problemow. rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2009 o 07:41
0
~gość~ napisał:
Z burakami nie miałem i nie mam NIC WSPÓLNEGO, ale ty...... Z daleka czuć....

Moze i jestem burakiem ale od Ciebie jakos gnojem wali wiejscki mieszczuchu!!!!
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 17:18
0
Gość napisał:
zapewne TY

Z burakami nie miałem i nie mam NIC WSPÓLNEGO, ale ty...... Z daleka czuć....
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 11:57
0
~gość~ napisał:
To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony?

zapewne TY
Avatar
psiarz / 27 sierpnia 2009 o 10:14
0
Co za bzdury, byłem tam kilka miesięcy temu, chciałem przygarnąć jakiegoś pieska, spełniam wszystkie warunki i co i g...o odsyłali mnie żebym przyjechał na inny dzień i tak przez 3 tyg. aż w końcu dałem sobie spokój. Właściciele tego "schroniska" cieszą się, że jest dużo psów i chcą żeby było ich jak najwięcej bo każdy pies więcej to większa kasa dla nich, jeśli brakuje pieniędzy na sterylizację to tylko dlatego że sami te pieniądze zabierają, każdy o tym mówi.
Avatar
lkl / 27 sierpnia 2009 o 08:58
0
Na zdjęciu jest suka Megan a nie pies Agat Do adopcji są wszystkie a nie 40,miejsc jest 230
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 08:09
0
darek-cham-chłop napisał:
Jak zara wyleze z gnoju jak wsiąde w swój wypasiony samochód jak do was pojade to mie popamientata humanisty jedne wy.

A wyleż z gnoju, a wsiądż , a pojedż .... :-). Czekam na cię z otwartymi ręcami.....Zapewniam ,że mnie popamiętasz !!!!
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 08:02
0
Gość napisał:
Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!!

To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony?

To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony? rozwiń
Avatar
osemka9 / 27 sierpnia 2009 o 07:32
0
Najgorsze, że ta chamska mentalność rozlała się po wszystkich warstwach społecznych i nie ma co udawać, że dotyczy to mniejszości. Nie istnieją w tej chwili zadne zasady, które wskazywałyby ciemniakowi dokąd ma zmierzać. Wszystko wolno. Ciemniak w swoim prymitywizmie nie ma pojęcia, że jest ciemniakiem bo wszyscy "słuszni" politycznie udają, że nie widzą problemu i nikt mu o tym nie powie. Wszak jest wyborcą, niestety.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 07:28
0
mocca napisał:
To wszystko wina mentalności chłopstwa na wsiach.
Nie dbają o psy, żałują paru złotych na sterylizację a szczeniaki potem topią, zakopują żywcem albo wywożą do schroniska.
Ten ciemnogród jest nie do pokonania.
Jeżdzą wypasionymi samochodami, w każdym domu plazma, komputer, dvd, a a głowach gnój z XIX wieku.

Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!!

Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!! rozwiń
Avatar
kj / 11 września 2009 o 22:24
0
psiarz napisał:
Co za bzdury, byłem tam kilka miesięcy temu, chciałem przygarnąć jakiegoś pieska, spełniam wszystkie warunki i co i g...o odsyłali mnie żebym przyjechał na inny dzień i tak przez 3 tyg. aż w końcu dałem sobie spokój. Właściciele tego "schroniska" cieszą się, że jest dużo psów i chcą żeby było ich jak najwięcej bo każdy pies więcej to większa kasa dla nich, jeśli brakuje pieniędzy na sterylizację to tylko dlatego że sami te pieniądze zabierają, każdy o tym mówi.



Bardzo dziwne, ze odsylano cie, zebys przyjechal innego dnia...Bylam w tym schronisku i z adopcja nie bylo zadnych problemow.



Bardzo dziwne, ze odsylano cie, zebys przyjechal innego dnia...Bylam w tym schronisku i z adopcja nie bylo zadnych problemow. rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2009 o 07:41
0
~gość~ napisał:
Z burakami nie miałem i nie mam NIC WSPÓLNEGO, ale ty...... Z daleka czuć....

Moze i jestem burakiem ale od Ciebie jakos gnojem wali wiejscki mieszczuchu!!!!
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 17:18
0
Gość napisał:
zapewne TY

Z burakami nie miałem i nie mam NIC WSPÓLNEGO, ale ty...... Z daleka czuć....
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 11:57
0
~gość~ napisał:
To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony?

zapewne TY
Avatar
psiarz / 27 sierpnia 2009 o 10:14
0
Co za bzdury, byłem tam kilka miesięcy temu, chciałem przygarnąć jakiegoś pieska, spełniam wszystkie warunki i co i g...o odsyłali mnie żebym przyjechał na inny dzień i tak przez 3 tyg. aż w końcu dałem sobie spokój. Właściciele tego "schroniska" cieszą się, że jest dużo psów i chcą żeby było ich jak najwięcej bo każdy pies więcej to większa kasa dla nich, jeśli brakuje pieniędzy na sterylizację to tylko dlatego że sami te pieniądze zabierają, każdy o tym mówi.
Avatar
lkl / 27 sierpnia 2009 o 08:58
0
Na zdjęciu jest suka Megan a nie pies Agat Do adopcji są wszystkie a nie 40,miejsc jest 230
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 08:09
0
darek-cham-chłop napisał:
Jak zara wyleze z gnoju jak wsiąde w swój wypasiony samochód jak do was pojade to mie popamientata humanisty jedne wy.

A wyleż z gnoju, a wsiądż , a pojedż .... :-). Czekam na cię z otwartymi ręcami.....Zapewniam ,że mnie popamiętasz !!!!
Avatar
~gość~ / 27 sierpnia 2009 o 08:02
0
Gość napisał:
Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!!

To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony?

To są przeważnie Ci ,,miastowi", co im słoma z butów wystaje... Dawniej , jak nie było tyle miastowych buraków , nie było problemu , więc kto tu pier.... farmazony? rozwiń
Avatar
osemka9 / 27 sierpnia 2009 o 07:32
0
Najgorsze, że ta chamska mentalność rozlała się po wszystkich warstwach społecznych i nie ma co udawać, że dotyczy to mniejszości. Nie istnieją w tej chwili zadne zasady, które wskazywałyby ciemniakowi dokąd ma zmierzać. Wszystko wolno. Ciemniak w swoim prymitywizmie nie ma pojęcia, że jest ciemniakiem bo wszyscy "słuszni" politycznie udają, że nie widzą problemu i nikt mu o tym nie powie. Wszak jest wyborcą, niestety.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 07:28
0
mocca napisał:
To wszystko wina mentalności chłopstwa na wsiach.
Nie dbają o psy, żałują paru złotych na sterylizację a szczeniaki potem topią, zakopują żywcem albo wywożą do schroniska.
Ten ciemnogród jest nie do pokonania.
Jeżdzą wypasionymi samochodami, w każdym domu plazma, komputer, dvd, a a głowach gnój z XIX wieku.

Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!!

Z tego co wiem duzo ludzi z miast zostawia swoje psy!!!!Bo nie chce sie na spacerki wychodzic,jak jest maly to i kochany a jak juz urosnie to przeszkadzac zaczyna sasiadom z blokow,nawet jak sie jedzie na wczasy to juz zaczyna wadzic ,wiec co z nim zrobic?Najlepiej gdzies przy lesie wywalic!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiec nie pier.......mi tu takich farmazonow!! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory samorządowe 2018 - Janów Lubelski, Dzwola, Potok Wielki, Batorz, Godziszów, Chrzanów. Kandydaci na wójtów

Wybory samorządowe 2018 - Janów Lubelski, Dzwola, Potok Wielki, Batorz, Godziszów, Chrzanów. Kandydaci na wójtów 0 0

Wybory samorządowe 2018. Lista kandydatów na wójta w powiecie janowskim

"Nie będę ściągać imigrantów" - obiecuje kandydat na prezydenta Lublina

"Nie będę ściągać imigrantów" - obiecuje kandydat na prezydenta Lublina 0 10

O swoich pomysłach na „politykę migracyjną Lublina” opowiadał dziś kandydujący na prezydenta miasta poseł Jakub Kulesza startujący w wyborach z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Przejechał jej po stopie wózkiem widłowym. 22-latka w szpitalu

Przejechał jej po stopie wózkiem widłowym. 22-latka w szpitalu 0 3

22-latka trafiła do szpitala po tym jak kierowca wózka widłowego przejechał jej po stopie.

Obieraczki kapuściane w Skansenie
30 września 2018, 14:00

Obieraczki kapuściane w Skansenie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na pokaz obieraczek kapuścianych, który odbędzie się 30 września o godz. 14.

Kandydat częstuje kiełbasą, zapowiada promocję na stacji paliw i domowy trunek

Kandydat częstuje kiełbasą, zapowiada promocję na stacji paliw i domowy trunek 12 6

Wyborców nie można częstować alkoholem. Kaszanką tak, o ile jest faktura. Takie wskazówki otrzymują kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Tymczasem jeden z nich zaprasza na „promocję” na stacji paliw swojej żony, na której pojawi się m.in. „domowy trunek”

Czas na przełamanie Wisły Puławy

Czas na przełamanie Wisły Puławy 5 0

Dzisiaj zagra też Wisła Puławy. Drużyna Jacka Magnuszewskiego w ramach pierwszej rundy centralnych rozgrywek Pucharu Polski zmierzy się na wyjeździe z GKS Drwinia (godz. 16)

Open City 2018. Nie rozumiesz? Idź na spacer
26 września 2018, 13:00

Open City 2018. Nie rozumiesz? Idź na spacer 0 0

Człowiek stojący na gzymsie, taśma opasująca budynek Ratusza i pobliskiego kościoła, płomienie buchające z okien kamienicy. Okazja, by dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi w środę i sobotę.

Otwierasz firmę? Zadbaj o księgowość!

Otwierasz firmę? Zadbaj o księgowość! 0

Wielu ludzi, otwierając swoją pierwszą firmę, nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu finansami oraz w prowadzeniu księgowości. A to przecież fundamenty, na których powinna opierać się cała działalność. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, co zrobić, aby początek Twojej własnej działalności gospodarczej nie był taki straszny, jak go malują. A pomoże nam w tym narzędzie Taxomatic.

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana 0 1

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 30-latka z gm. Poniatowa, która zapomniała odebrać dzieci ze szkoły w Kraczewicach Prywatnych.

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym?

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym? 0

Sezon zimowy za pasem, a Ty nie masz jeszcze sprzętu na stok? Zastanawiasz się na pewno, co kupić, aby być dobrze przygotowanym na śnieżną zabawę. Przyjrzyjmy się, na co warto zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym.

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym
30 września 2018, 10:00

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Wyjątkową, patriotyczną inicjatywę podejmie Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. 30 września o godz. 10 odbędzie się tam Festiwal pieśni patriotycznych 100 pieśni na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku 1 0

Po drugiej ligowej wygranej z rzędu nad Błękitnymi Stargard zawodnicy Górnika Łęczna rozpoczynają walkę w Pucharze Polski. Dzisiaj o godz. 15.30 zielono czarni zmierzą się z trzecioligowym KP Starogard Gdański na jego terenie

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna
galeria

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna 14 31

12-letnia dziewczyna nieprzytomna trafiła do szpitala w wyniku wypadku na ul. Bohaterów Września w Lublinie

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski 4 0

W środę zostaną jeszcze rozegrane dwa inne mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski: Iskra Krzemień – Avia Świdnik oraz Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna. Oba rozpoczną się o godz. 16. Ostatnie spotkanie, czyli pojedynek Wisły Puławy ze Stalą Kraśnik przełożono na 10 października

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki?

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki? 0 11

Do punktu wyjścia wraca spór o ziemię na Czubach, którą chcą przejąć od miasta spadkobiercy byłej właścicielki. Twierdzą, że skoro ziemia nie została zabudowana, to nie wykorzystano jej pod nowe osiedle, więc należy im się jej zwrot. Wojewoda odmówił, bo uznał, że zieleń też jest częścią osiedla. Sąd uchylił tę decyzję

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!