Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

18 września 2009 r.
9:31
Edytuj ten wpis

Władze lotniska traktują mnie jak wieśniaka

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 41 A A

Leszek Toruń ze Świdnika Dużego, to jedna z kilku ostatnich osób, która nie może dogadać się z władzami w sprawie sprzedaży działki pod lotnisko. – Traktują mnie jak wieśniaka i straszą prokuraturą – mówi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ten dom zbudowałem w 2002 roku. Zamieszkałem w nim z rodzicami i dorosłymi synami – opowiada Leszek Toruń. – Ma 200 mkw., może w nim żyć wielopokoleniowa rodzina. Do tego mamy prawie 2 ha gospodarstwa i inne zabudowania. Ale dwa lata temu okazało się, że to wszystko wchodzi w lotnisko. I trzeba nas będzie wyburzyć.

– A to wszystko co mamy – dodaje Tadeusz Toruń, ojciec pana Leszka.
Państwo Toruniowie brali udział we wszystkich spotkaniach w sprawie wykupu nieruchomości przez Port Lotniczy Lublin. Ale do dzisiaj nie dogadali się ze spółką.

Cały artykuł na Strefie Biznesu

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc portalu. / 24 września 2009 o 11:00
0
jako wywlaszczany proponuje dac mu tyle aby mogl w innym miejsciu sie wybudowac kupic tyle ziemi w takim miejscu takiej waryosci i amen chate zburzyc i postawic pomnikm chwaly jak jeden z wlascicieloiwi burmisztrzowi obwodnica kleczewa wybuduje i zalopotaja flagi polskie i hakenkreutzem posrodku. to jest wlasciwe odszkodowania maja maja maja miliony niech maja grosze na wykup.
Avatar
Laguniarz :) / 21 września 2009 o 18:31
0
~gość~ napisał:
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,NACHAPAĆ ,SĄ ]PONIŻEJ PASA,JA RÓWNIEŻ ZYCZE WSZYSTKIM KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ ABY JUŻ WKRÓTCE MOGŁY SAME NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUĆ BEZSILNOSC I ŁOMOT PO KARKU,



Ci którzy sie naśmiewacie... skąd Wam sie tyłki wywodzą co?? jak nie ze wsi?? połowa z Was co sie tu naśmiewacie to pewnie miejskie wieśniaki z nie długa miejsą przeszlością! od d... Wam odeszlo to sie naśmiewacie! zebyscie sami kiedys tak nie cierpieli ale Bóg wszystko widzi i nikt oprócz Jego sądzić Was nie bedzie!



Ci którzy sie naśmiewacie... skąd Wam sie tyłki wywodzą co?? jak nie ze wsi?? połowa z Was co sie tu naśmiewacie to pewnie miejskie wieśniaki z nie długa miejsą przeszlością! od d... Wam odeszlo to sie naśmiewacie! zebyscie sami kiedys tak nie cierpieli ale Bóg wszystko widzi i nikt oprócz Jego sądzić Was nie bedzie! rozwiń
Avatar
~gość~ / 21 września 2009 o 17:14
0
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,NACHAPAĆ ,SĄ ]PONIŻEJ PASA,JA RÓWNIEŻ ZYCZE WSZYSTKIM KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ ABY JUŻ WKRÓTCE MOGŁY SAME NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUĆ BEZSILNOSC I ŁOMOT PO KARKU,
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,N... rozwiń
Avatar
jola1 / 21 września 2009 o 13:22
0
No wiocha panie wiocha !!!! Zemie sprzedadzą i do pałacy by chcieli
Avatar
jola / 21 września 2009 o 12:34
0
..dziwie się wypowiedziom osób które znają temat tylko z lobbujących za lotniskiem w Świdniku mediów a zwłaszcza Dziennika...mam znajomych którzy również sprzedali dom pod to lotnisko .Niezależny rzeczoznawca wycenił im nieruchomość duzo wyżej jak im zapłacono. Pomieszkali niecałe dwa lata , bardzo sie cieszyli z tego domu i wcale nie mieli ochoty sie przeprowadzać a niestety zostali do tego zmuszeni. Obawiali się ,ze jak nie oddadzą za pieniądze które im ofiarowano to zostaną wywłaszczeni..tak zresztą byli zastraszani..teraz muszą zaczynać wszystko na nowo a za to co dostali nic lepszego nie postawią..swoją drogą czy to nie jest głupie ,że tak wiele osób nie ma gdzie mieszkać a tu się burzy nowe domy...rozwala się ludziom życie i jescze gani ich za to ,że chcą godziwego odszkodowania?
Mam pytanie do tych wszystkich którzy tak krytykują "wieśniaka"..dlaczego nie zwrócicie uwagi na to że marnuje się dziesiątki milionów złotych na nowe domy które zostaną zburzone , na wycinke lasu , na rozminowanie a zwłaszcza na WYSOKIE PREMIE DLA PREZESÓW!!!!!!!!!!!!!
..pamietam jaki krzyk podnoszono ,ze spółka od lotniska w Niedzwiadzie przyniosła kilkaset tysięcy strat a tu sie trwoni miliony i bez echa!!!!!!
i co do wypowiedzi SOBCZAKA ...chyba trzeba być idiotą aby myśleć ,że uda się w miesiąc rozminować tyle ha lasu ..chyba nie wyobrażacie sobie ,że wjadą tam buldożery i odkopią te wszystkie niewybuchy..wojsko wie co mówi bo sie na tym zna a nie taki laik jak SOBCZAK!!!!!!!!
I PYTANIE: JAKA TO PRYWATNA FIRMA I ILE NA TYM ZAROBI???????
CZY JAK BY PRZYSZŁOM PANOM SOBCZAKOM I RESZCIE WYWALAĆ PRYWATNE PIENIĄDZE TO TEŻ BY ROBILI LOTNISKO W TYM MIEJSCU????MIAŁO BYĆ SZYBKO I TANIO!!!!!!! A jak jest wszyscy widzą...( poza dziennikarzami i organami ścigania) !!!!!!!!!!!
..dziwie się wypowiedziom osób które znają temat tylko z lobbujących za lotniskiem w Świdniku mediów a zwłaszcza Dziennika...mam znajomych którzy również sprzedali dom pod to lotnisko .Niezależny rzeczoznawca wycenił im nieruchomość duzo wyżej jak im zapłacono. Pomieszkali niecałe dwa lata , bardzo sie cieszyli z tego domu i wcale nie mieli ochoty sie przeprowadzać a niestety zostali do tego zmuszeni. Obawiali się ,ze jak nie oddadzą za pieniądze które im ofiarowano to zostaną wywłaszczeni..tak zresztą byli zastraszani..teraz muszą zaczynać ... rozwiń
Avatar
lotnik / 21 września 2009 o 08:16
0
Pod sąd buraka susły i kargule hamulcowi cywilizacji
Avatar
abc / 19 września 2009 o 12:23
0
ktosik napisał:
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo komentować. Budować mozna wszystko. Autostrady, lotniska galerie handlowe. Pytam tylko co jest bardziej potrzebne dobre drogi i kolej z których będzie korzystać 100 % mieszkańców województwa, czy lotnisko z którego będzie korzystać 1 % mieszakńców, a z tego 1 % 90 % to politycy i urzędnicy. Machina rodem z Misia, współczuję braku wyobraźni

Ktosik, masz 100% rację dodać należy, ze istniały inne opcje budowy lotniska nie kolidując w takim stopniu w zamieszkanie lokalnego społeczeństwa, czy wycinkę 160ha lasów, przeniesieniem cmentarza i podobno linii energetycznej czy gazowej i nie wiadomo co jeszcze nowego jest w zanadrzu? Aż dziwna jest ta wytrwałość i konsekwencja działania w budowie lotniska w tym i tylko w tym miejscu wiedząc o tych wszystkich teraźniejszych problemach od samego początku.
im stopniu w zamieszkanie lokalnego społeczeństwa, czy wycinkę 160ha lasów, przeniesieniem cmentarza i podobno linii energetycznej czy gazowej i nie wiadomo co jeszcze nowego jest w zanadrzu? Aż dziwna jest ta wytrwałość i konsekwencja działania w budowie lotniska w tym i tylko w tym miejscu wiedząc o tych wszystkich teraźniejszych problemach od samego początku. rozwiń
Avatar
ktosik / 19 września 2009 o 08:00
0
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo komentować. Budować mozna wszystko. Autostrady, lotniska galerie handlowe. Pytam tylko co jest bardziej potrzebne dobre drogi i kolej z których będzie korzystać 100 % mieszkańców województwa, czy lotnisko z którego będzie korzystać 1 % mieszakńców, a z tego 1 % 90 % to politycy i urzędnicy. Machina rodem z Misia, współczuję braku wyobraźni
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo kom... rozwiń
Avatar
obserwator / 18 września 2009 o 23:58
0
ktosik napisał:
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drugim swoja chałupe Sobczakowi, by wspomóc budowę, ale nie rozporządzaj cudzym majatkiem, zdobytym ciężka pracą. Co za ludzie, co za obyczaje, co za czasy, że bezprawie nazywa sie prawem. Chetnie zobacze jak tych wszystkich uczciwych dosiegna przeciwności losu, i wiem że dostana takie samo wsparcie jak bohater artykułu, czyli żadnego. Życze Wam tego szczerze, obyście jak najszybciej mogli sie przekonać o sprawiedliwości. A gdy juz kogos takiego spotkam, to pomogę mu podstawiajac jeszcze nogę, by do końca zycia pamiętał, że wszcyscy ludzie zasługuja na szacunek i uczciwość. Błedem bohatera artykułu była rozmowa z dziennikiem wschodnim.


Błedem jest to, że piszesz jedynie dla podszlifowania języka. Zobacz na zdjęciu co przedstawia sobą budowa w tle. jeżeli uważasz, że to zdjęcie budowy sprzed 40 lat ... gratuluję ... ton wypowiedzi jak i znajomość tematu świadczą o tym, że to właśnie Ty masz nikłe pojęcie o tym temacie jak i innych związanych z budową infrastruktury w naszym regionie. Kolejna sprawa to coś tam nazywasz bezprawiem. Bezprawiem było właśnie to co się działo do tej pory. Cały swiat pobudował autostrady, lotniska, obwodnice a u nas??? ... sama obwodnica Lublina to już generation ... no właśnie ... 15-sta czy może już 20-sta??? Ktosik, zacznij pracować, poruszć się po kraju zamiast siedzieć przed monitorem to i poglądy Ci się trochę zmienią


Błedem jest to, że piszesz jedynie dla podszlifowania języka. Zobacz na zdjęciu co przedstawia sobą budowa w tle. jeżeli uważasz, że to zdjęcie budowy sprzed 40 lat ... gratuluję ... ton wypowiedzi jak i znajomość tematu świadczą o tym, że to właśnie Ty masz nikłe pojęcie o tym temacie jak i innych związanych z budową infrastruktury w naszym regionie. Kolejna sprawa to coś tam nazywasz bezprawiem. Bezprawiem było właśnie to co się działo do tej pory. Cały swiat pobudował autostrady, lotniska, obwodnice a u nas??? .... rozwiń
Avatar
ktosik / 18 września 2009 o 20:58
0
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drugim swoja chałupe Sobczakowi, by wspomóc budowę, ale nie rozporządzaj cudzym majatkiem, zdobytym ciężka pracą. Co za ludzie, co za obyczaje, co za czasy, że bezprawie nazywa sie prawem. Chetnie zobacze jak tych wszystkich uczciwych dosiegna przeciwności losu, i wiem że dostana takie samo wsparcie jak bohater artykułu, czyli żadnego. Życze Wam tego szczerze, obyście jak najszybciej mogli sie przekonać o sprawiedliwości. A gdy juz kogos takiego spotkam, to pomogę mu podstawiajac jeszcze nogę, by do końca zycia pamiętał, że wszcyscy ludzie zasługuja na szacunek i uczciwość. Błedem bohatera artykułu była rozmowa z dziennikiem wschodnim.
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drug... rozwiń
Avatar
gosc portalu. / 24 września 2009 o 11:00
0
jako wywlaszczany proponuje dac mu tyle aby mogl w innym miejsciu sie wybudowac kupic tyle ziemi w takim miejscu takiej waryosci i amen chate zburzyc i postawic pomnikm chwaly jak jeden z wlascicieloiwi burmisztrzowi obwodnica kleczewa wybuduje i zalopotaja flagi polskie i hakenkreutzem posrodku. to jest wlasciwe odszkodowania maja maja maja miliony niech maja grosze na wykup.
Avatar
Laguniarz :) / 21 września 2009 o 18:31
0
~gość~ napisał:
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,NACHAPAĆ ,SĄ ]PONIŻEJ PASA,JA RÓWNIEŻ ZYCZE WSZYSTKIM KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ ABY JUŻ WKRÓTCE MOGŁY SAME NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUĆ BEZSILNOSC I ŁOMOT PO KARKU,



Ci którzy sie naśmiewacie... skąd Wam sie tyłki wywodzą co?? jak nie ze wsi?? połowa z Was co sie tu naśmiewacie to pewnie miejskie wieśniaki z nie długa miejsą przeszlością! od d... Wam odeszlo to sie naśmiewacie! zebyscie sami kiedys tak nie cierpieli ale Bóg wszystko widzi i nikt oprócz Jego sądzić Was nie bedzie!



Ci którzy sie naśmiewacie... skąd Wam sie tyłki wywodzą co?? jak nie ze wsi?? połowa z Was co sie tu naśmiewacie to pewnie miejskie wieśniaki z nie długa miejsą przeszlością! od d... Wam odeszlo to sie naśmiewacie! zebyscie sami kiedys tak nie cierpieli ale Bóg wszystko widzi i nikt oprócz Jego sądzić Was nie bedzie! rozwiń
Avatar
~gość~ / 21 września 2009 o 17:14
0
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,NACHAPAĆ ,SĄ ]PONIŻEJ PASA,JA RÓWNIEŻ ZYCZE WSZYSTKIM KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ ABY JUŻ WKRÓTCE MOGŁY SAME NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUĆ BEZSILNOSC I ŁOMOT PO KARKU,
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,N... rozwiń
Avatar
jola1 / 21 września 2009 o 13:22
0
No wiocha panie wiocha !!!! Zemie sprzedadzą i do pałacy by chcieli
Avatar
jola / 21 września 2009 o 12:34
0
..dziwie się wypowiedziom osób które znają temat tylko z lobbujących za lotniskiem w Świdniku mediów a zwłaszcza Dziennika...mam znajomych którzy również sprzedali dom pod to lotnisko .Niezależny rzeczoznawca wycenił im nieruchomość duzo wyżej jak im zapłacono. Pomieszkali niecałe dwa lata , bardzo sie cieszyli z tego domu i wcale nie mieli ochoty sie przeprowadzać a niestety zostali do tego zmuszeni. Obawiali się ,ze jak nie oddadzą za pieniądze które im ofiarowano to zostaną wywłaszczeni..tak zresztą byli zastraszani..teraz muszą zaczynać wszystko na nowo a za to co dostali nic lepszego nie postawią..swoją drogą czy to nie jest głupie ,że tak wiele osób nie ma gdzie mieszkać a tu się burzy nowe domy...rozwala się ludziom życie i jescze gani ich za to ,że chcą godziwego odszkodowania?
Mam pytanie do tych wszystkich którzy tak krytykują "wieśniaka"..dlaczego nie zwrócicie uwagi na to że marnuje się dziesiątki milionów złotych na nowe domy które zostaną zburzone , na wycinke lasu , na rozminowanie a zwłaszcza na WYSOKIE PREMIE DLA PREZESÓW!!!!!!!!!!!!!
..pamietam jaki krzyk podnoszono ,ze spółka od lotniska w Niedzwiadzie przyniosła kilkaset tysięcy strat a tu sie trwoni miliony i bez echa!!!!!!
i co do wypowiedzi SOBCZAKA ...chyba trzeba być idiotą aby myśleć ,że uda się w miesiąc rozminować tyle ha lasu ..chyba nie wyobrażacie sobie ,że wjadą tam buldożery i odkopią te wszystkie niewybuchy..wojsko wie co mówi bo sie na tym zna a nie taki laik jak SOBCZAK!!!!!!!!
I PYTANIE: JAKA TO PRYWATNA FIRMA I ILE NA TYM ZAROBI???????
CZY JAK BY PRZYSZŁOM PANOM SOBCZAKOM I RESZCIE WYWALAĆ PRYWATNE PIENIĄDZE TO TEŻ BY ROBILI LOTNISKO W TYM MIEJSCU????MIAŁO BYĆ SZYBKO I TANIO!!!!!!! A jak jest wszyscy widzą...( poza dziennikarzami i organami ścigania) !!!!!!!!!!!
..dziwie się wypowiedziom osób które znają temat tylko z lobbujących za lotniskiem w Świdniku mediów a zwłaszcza Dziennika...mam znajomych którzy również sprzedali dom pod to lotnisko .Niezależny rzeczoznawca wycenił im nieruchomość duzo wyżej jak im zapłacono. Pomieszkali niecałe dwa lata , bardzo sie cieszyli z tego domu i wcale nie mieli ochoty sie przeprowadzać a niestety zostali do tego zmuszeni. Obawiali się ,ze jak nie oddadzą za pieniądze które im ofiarowano to zostaną wywłaszczeni..tak zresztą byli zastraszani..teraz muszą zaczynać ... rozwiń
Avatar
lotnik / 21 września 2009 o 08:16
0
Pod sąd buraka susły i kargule hamulcowi cywilizacji
Avatar
abc / 19 września 2009 o 12:23
0
ktosik napisał:
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo komentować. Budować mozna wszystko. Autostrady, lotniska galerie handlowe. Pytam tylko co jest bardziej potrzebne dobre drogi i kolej z których będzie korzystać 100 % mieszkańców województwa, czy lotnisko z którego będzie korzystać 1 % mieszakńców, a z tego 1 % 90 % to politycy i urzędnicy. Machina rodem z Misia, współczuję braku wyobraźni

Ktosik, masz 100% rację dodać należy, ze istniały inne opcje budowy lotniska nie kolidując w takim stopniu w zamieszkanie lokalnego społeczeństwa, czy wycinkę 160ha lasów, przeniesieniem cmentarza i podobno linii energetycznej czy gazowej i nie wiadomo co jeszcze nowego jest w zanadrzu? Aż dziwna jest ta wytrwałość i konsekwencja działania w budowie lotniska w tym i tylko w tym miejscu wiedząc o tych wszystkich teraźniejszych problemach od samego początku.
im stopniu w zamieszkanie lokalnego społeczeństwa, czy wycinkę 160ha lasów, przeniesieniem cmentarza i podobno linii energetycznej czy gazowej i nie wiadomo co jeszcze nowego jest w zanadrzu? Aż dziwna jest ta wytrwałość i konsekwencja działania w budowie lotniska w tym i tylko w tym miejscu wiedząc o tych wszystkich teraźniejszych problemach od samego początku. rozwiń
Avatar
ktosik / 19 września 2009 o 08:00
0
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo komentować. Budować mozna wszystko. Autostrady, lotniska galerie handlowe. Pytam tylko co jest bardziej potrzebne dobre drogi i kolej z których będzie korzystać 100 % mieszkańców województwa, czy lotnisko z którego będzie korzystać 1 % mieszakńców, a z tego 1 % 90 % to politycy i urzędnicy. Machina rodem z Misia, współczuję braku wyobraźni
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo kom... rozwiń
Avatar
obserwator / 18 września 2009 o 23:58
0
ktosik napisał:
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drugim swoja chałupe Sobczakowi, by wspomóc budowę, ale nie rozporządzaj cudzym majatkiem, zdobytym ciężka pracą. Co za ludzie, co za obyczaje, co za czasy, że bezprawie nazywa sie prawem. Chetnie zobacze jak tych wszystkich uczciwych dosiegna przeciwności losu, i wiem że dostana takie samo wsparcie jak bohater artykułu, czyli żadnego. Życze Wam tego szczerze, obyście jak najszybciej mogli sie przekonać o sprawiedliwości. A gdy juz kogos takiego spotkam, to pomogę mu podstawiajac jeszcze nogę, by do końca zycia pamiętał, że wszcyscy ludzie zasługuja na szacunek i uczciwość. Błedem bohatera artykułu była rozmowa z dziennikiem wschodnim.


Błedem jest to, że piszesz jedynie dla podszlifowania języka. Zobacz na zdjęciu co przedstawia sobą budowa w tle. jeżeli uważasz, że to zdjęcie budowy sprzed 40 lat ... gratuluję ... ton wypowiedzi jak i znajomość tematu świadczą o tym, że to właśnie Ty masz nikłe pojęcie o tym temacie jak i innych związanych z budową infrastruktury w naszym regionie. Kolejna sprawa to coś tam nazywasz bezprawiem. Bezprawiem było właśnie to co się działo do tej pory. Cały swiat pobudował autostrady, lotniska, obwodnice a u nas??? ... sama obwodnica Lublina to już generation ... no właśnie ... 15-sta czy może już 20-sta??? Ktosik, zacznij pracować, poruszć się po kraju zamiast siedzieć przed monitorem to i poglądy Ci się trochę zmienią


Błedem jest to, że piszesz jedynie dla podszlifowania języka. Zobacz na zdjęciu co przedstawia sobą budowa w tle. jeżeli uważasz, że to zdjęcie budowy sprzed 40 lat ... gratuluję ... ton wypowiedzi jak i znajomość tematu świadczą o tym, że to właśnie Ty masz nikłe pojęcie o tym temacie jak i innych związanych z budową infrastruktury w naszym regionie. Kolejna sprawa to coś tam nazywasz bezprawiem. Bezprawiem było właśnie to co się działo do tej pory. Cały swiat pobudował autostrady, lotniska, obwodnice a u nas??? .... rozwiń
Avatar
ktosik / 18 września 2009 o 20:58
0
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drugim swoja chałupe Sobczakowi, by wspomóc budowę, ale nie rozporządzaj cudzym majatkiem, zdobytym ciężka pracą. Co za ludzie, co za obyczaje, co za czasy, że bezprawie nazywa sie prawem. Chetnie zobacze jak tych wszystkich uczciwych dosiegna przeciwności losu, i wiem że dostana takie samo wsparcie jak bohater artykułu, czyli żadnego. Życze Wam tego szczerze, obyście jak najszybciej mogli sie przekonać o sprawiedliwości. A gdy juz kogos takiego spotkam, to pomogę mu podstawiajac jeszcze nogę, by do końca zycia pamiętał, że wszcyscy ludzie zasługuja na szacunek i uczciwość. Błedem bohatera artykułu była rozmowa z dziennikiem wschodnim.
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drug... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 17 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 14 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 10 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 25 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 17

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 16 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!