Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

18 września 2009 r.
9:31
Edytuj ten wpis

Władze lotniska traktują mnie jak wieśniaka

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 41 A A

Leszek Toruń ze Świdnika Dużego, to jedna z kilku ostatnich osób, która nie może dogadać się z władzami w sprawie sprzedaży działki pod lotnisko. – Traktują mnie jak wieśniaka i straszą prokuraturą – mówi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ten dom zbudowałem w 2002 roku. Zamieszkałem w nim z rodzicami i dorosłymi synami – opowiada Leszek Toruń. – Ma 200 mkw., może w nim żyć wielopokoleniowa rodzina. Do tego mamy prawie 2 ha gospodarstwa i inne zabudowania. Ale dwa lata temu okazało się, że to wszystko wchodzi w lotnisko. I trzeba nas będzie wyburzyć.

– A to wszystko co mamy – dodaje Tadeusz Toruń, ojciec pana Leszka.
Państwo Toruniowie brali udział we wszystkich spotkaniach w sprawie wykupu nieruchomości przez Port Lotniczy Lublin. Ale do dzisiaj nie dogadali się ze spółką.

Cały artykuł na Strefie Biznesu

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc portalu. / 24 września 2009 o 11:00
0
jako wywlaszczany proponuje dac mu tyle aby mogl w innym miejsciu sie wybudowac kupic tyle ziemi w takim miejscu takiej waryosci i amen chate zburzyc i postawic pomnikm chwaly jak jeden z wlascicieloiwi burmisztrzowi obwodnica kleczewa wybuduje i zalopotaja flagi polskie i hakenkreutzem posrodku. to jest wlasciwe odszkodowania maja maja maja miliony niech maja grosze na wykup.
Avatar
Laguniarz :) / 21 września 2009 o 18:31
0
~gość~ napisał:
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,NACHAPAĆ ,SĄ ]PONIŻEJ PASA,JA RÓWNIEŻ ZYCZE WSZYSTKIM KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ ABY JUŻ WKRÓTCE MOGŁY SAME NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUĆ BEZSILNOSC I ŁOMOT PO KARKU,



Ci którzy sie naśmiewacie... skąd Wam sie tyłki wywodzą co?? jak nie ze wsi?? połowa z Was co sie tu naśmiewacie to pewnie miejskie wieśniaki z nie długa miejsą przeszlością! od d... Wam odeszlo to sie naśmiewacie! zebyscie sami kiedys tak nie cierpieli ale Bóg wszystko widzi i nikt oprócz Jego sądzić Was nie bedzie!



Ci którzy sie naśmiewacie... skąd Wam sie tyłki wywodzą co?? jak nie ze wsi?? połowa z Was co sie tu naśmiewacie to pewnie miejskie wieśniaki z nie długa miejsą przeszlością! od d... Wam odeszlo to sie naśmiewacie! zebyscie sami kiedys tak nie cierpieli ale Bóg wszystko widzi i nikt oprócz Jego sądzić Was nie bedzie! rozwiń
Avatar
~gość~ / 21 września 2009 o 17:14
0
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,NACHAPAĆ ,SĄ ]PONIŻEJ PASA,JA RÓWNIEŻ ZYCZE WSZYSTKIM KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ ABY JUŻ WKRÓTCE MOGŁY SAME NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUĆ BEZSILNOSC I ŁOMOT PO KARKU,
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,N... rozwiń
Avatar
jola1 / 21 września 2009 o 13:22
0
No wiocha panie wiocha !!!! Zemie sprzedadzą i do pałacy by chcieli
Avatar
jola / 21 września 2009 o 12:34
0
..dziwie się wypowiedziom osób które znają temat tylko z lobbujących za lotniskiem w Świdniku mediów a zwłaszcza Dziennika...mam znajomych którzy również sprzedali dom pod to lotnisko .Niezależny rzeczoznawca wycenił im nieruchomość duzo wyżej jak im zapłacono. Pomieszkali niecałe dwa lata , bardzo sie cieszyli z tego domu i wcale nie mieli ochoty sie przeprowadzać a niestety zostali do tego zmuszeni. Obawiali się ,ze jak nie oddadzą za pieniądze które im ofiarowano to zostaną wywłaszczeni..tak zresztą byli zastraszani..teraz muszą zaczynać wszystko na nowo a za to co dostali nic lepszego nie postawią..swoją drogą czy to nie jest głupie ,że tak wiele osób nie ma gdzie mieszkać a tu się burzy nowe domy...rozwala się ludziom życie i jescze gani ich za to ,że chcą godziwego odszkodowania?
Mam pytanie do tych wszystkich którzy tak krytykują "wieśniaka"..dlaczego nie zwrócicie uwagi na to że marnuje się dziesiątki milionów złotych na nowe domy które zostaną zburzone , na wycinke lasu , na rozminowanie a zwłaszcza na WYSOKIE PREMIE DLA PREZESÓW!!!!!!!!!!!!!
..pamietam jaki krzyk podnoszono ,ze spółka od lotniska w Niedzwiadzie przyniosła kilkaset tysięcy strat a tu sie trwoni miliony i bez echa!!!!!!
i co do wypowiedzi SOBCZAKA ...chyba trzeba być idiotą aby myśleć ,że uda się w miesiąc rozminować tyle ha lasu ..chyba nie wyobrażacie sobie ,że wjadą tam buldożery i odkopią te wszystkie niewybuchy..wojsko wie co mówi bo sie na tym zna a nie taki laik jak SOBCZAK!!!!!!!!
I PYTANIE: JAKA TO PRYWATNA FIRMA I ILE NA TYM ZAROBI???????
CZY JAK BY PRZYSZŁOM PANOM SOBCZAKOM I RESZCIE WYWALAĆ PRYWATNE PIENIĄDZE TO TEŻ BY ROBILI LOTNISKO W TYM MIEJSCU????MIAŁO BYĆ SZYBKO I TANIO!!!!!!! A jak jest wszyscy widzą...( poza dziennikarzami i organami ścigania) !!!!!!!!!!!
..dziwie się wypowiedziom osób które znają temat tylko z lobbujących za lotniskiem w Świdniku mediów a zwłaszcza Dziennika...mam znajomych którzy również sprzedali dom pod to lotnisko .Niezależny rzeczoznawca wycenił im nieruchomość duzo wyżej jak im zapłacono. Pomieszkali niecałe dwa lata , bardzo sie cieszyli z tego domu i wcale nie mieli ochoty sie przeprowadzać a niestety zostali do tego zmuszeni. Obawiali się ,ze jak nie oddadzą za pieniądze które im ofiarowano to zostaną wywłaszczeni..tak zresztą byli zastraszani..teraz muszą zaczynać ... rozwiń
Avatar
lotnik / 21 września 2009 o 08:16
0
Pod sąd buraka susły i kargule hamulcowi cywilizacji
Avatar
abc / 19 września 2009 o 12:23
0
ktosik napisał:
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo komentować. Budować mozna wszystko. Autostrady, lotniska galerie handlowe. Pytam tylko co jest bardziej potrzebne dobre drogi i kolej z których będzie korzystać 100 % mieszkańców województwa, czy lotnisko z którego będzie korzystać 1 % mieszakńców, a z tego 1 % 90 % to politycy i urzędnicy. Machina rodem z Misia, współczuję braku wyobraźni

Ktosik, masz 100% rację dodać należy, ze istniały inne opcje budowy lotniska nie kolidując w takim stopniu w zamieszkanie lokalnego społeczeństwa, czy wycinkę 160ha lasów, przeniesieniem cmentarza i podobno linii energetycznej czy gazowej i nie wiadomo co jeszcze nowego jest w zanadrzu? Aż dziwna jest ta wytrwałość i konsekwencja działania w budowie lotniska w tym i tylko w tym miejscu wiedząc o tych wszystkich teraźniejszych problemach od samego początku.
im stopniu w zamieszkanie lokalnego społeczeństwa, czy wycinkę 160ha lasów, przeniesieniem cmentarza i podobno linii energetycznej czy gazowej i nie wiadomo co jeszcze nowego jest w zanadrzu? Aż dziwna jest ta wytrwałość i konsekwencja działania w budowie lotniska w tym i tylko w tym miejscu wiedząc o tych wszystkich teraźniejszych problemach od samego początku. rozwiń
Avatar
ktosik / 19 września 2009 o 08:00
0
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo komentować. Budować mozna wszystko. Autostrady, lotniska galerie handlowe. Pytam tylko co jest bardziej potrzebne dobre drogi i kolej z których będzie korzystać 100 % mieszkańców województwa, czy lotnisko z którego będzie korzystać 1 % mieszakńców, a z tego 1 % 90 % to politycy i urzędnicy. Machina rodem z Misia, współczuję braku wyobraźni
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo kom... rozwiń
Avatar
obserwator / 18 września 2009 o 23:58
0
ktosik napisał:
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drugim swoja chałupe Sobczakowi, by wspomóc budowę, ale nie rozporządzaj cudzym majatkiem, zdobytym ciężka pracą. Co za ludzie, co za obyczaje, co za czasy, że bezprawie nazywa sie prawem. Chetnie zobacze jak tych wszystkich uczciwych dosiegna przeciwności losu, i wiem że dostana takie samo wsparcie jak bohater artykułu, czyli żadnego. Życze Wam tego szczerze, obyście jak najszybciej mogli sie przekonać o sprawiedliwości. A gdy juz kogos takiego spotkam, to pomogę mu podstawiajac jeszcze nogę, by do końca zycia pamiętał, że wszcyscy ludzie zasługuja na szacunek i uczciwość. Błedem bohatera artykułu była rozmowa z dziennikiem wschodnim.


Błedem jest to, że piszesz jedynie dla podszlifowania języka. Zobacz na zdjęciu co przedstawia sobą budowa w tle. jeżeli uważasz, że to zdjęcie budowy sprzed 40 lat ... gratuluję ... ton wypowiedzi jak i znajomość tematu świadczą o tym, że to właśnie Ty masz nikłe pojęcie o tym temacie jak i innych związanych z budową infrastruktury w naszym regionie. Kolejna sprawa to coś tam nazywasz bezprawiem. Bezprawiem było właśnie to co się działo do tej pory. Cały swiat pobudował autostrady, lotniska, obwodnice a u nas??? ... sama obwodnica Lublina to już generation ... no właśnie ... 15-sta czy może już 20-sta??? Ktosik, zacznij pracować, poruszć się po kraju zamiast siedzieć przed monitorem to i poglądy Ci się trochę zmienią


Błedem jest to, że piszesz jedynie dla podszlifowania języka. Zobacz na zdjęciu co przedstawia sobą budowa w tle. jeżeli uważasz, że to zdjęcie budowy sprzed 40 lat ... gratuluję ... ton wypowiedzi jak i znajomość tematu świadczą o tym, że to właśnie Ty masz nikłe pojęcie o tym temacie jak i innych związanych z budową infrastruktury w naszym regionie. Kolejna sprawa to coś tam nazywasz bezprawiem. Bezprawiem było właśnie to co się działo do tej pory. Cały swiat pobudował autostrady, lotniska, obwodnice a u nas??? .... rozwiń
Avatar
ktosik / 18 września 2009 o 20:58
0
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drugim swoja chałupe Sobczakowi, by wspomóc budowę, ale nie rozporządzaj cudzym majatkiem, zdobytym ciężka pracą. Co za ludzie, co za obyczaje, co za czasy, że bezprawie nazywa sie prawem. Chetnie zobacze jak tych wszystkich uczciwych dosiegna przeciwności losu, i wiem że dostana takie samo wsparcie jak bohater artykułu, czyli żadnego. Życze Wam tego szczerze, obyście jak najszybciej mogli sie przekonać o sprawiedliwości. A gdy juz kogos takiego spotkam, to pomogę mu podstawiajac jeszcze nogę, by do końca zycia pamiętał, że wszcyscy ludzie zasługuja na szacunek i uczciwość. Błedem bohatera artykułu była rozmowa z dziennikiem wschodnim.
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drug... rozwiń
Avatar
gosc portalu. / 24 września 2009 o 11:00
0
jako wywlaszczany proponuje dac mu tyle aby mogl w innym miejsciu sie wybudowac kupic tyle ziemi w takim miejscu takiej waryosci i amen chate zburzyc i postawic pomnikm chwaly jak jeden z wlascicieloiwi burmisztrzowi obwodnica kleczewa wybuduje i zalopotaja flagi polskie i hakenkreutzem posrodku. to jest wlasciwe odszkodowania maja maja maja miliony niech maja grosze na wykup.
Avatar
Laguniarz :) / 21 września 2009 o 18:31
0
~gość~ napisał:
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,NACHAPAĆ ,SĄ ]PONIŻEJ PASA,JA RÓWNIEŻ ZYCZE WSZYSTKIM KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ ABY JUŻ WKRÓTCE MOGŁY SAME NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUĆ BEZSILNOSC I ŁOMOT PO KARKU,



Ci którzy sie naśmiewacie... skąd Wam sie tyłki wywodzą co?? jak nie ze wsi?? połowa z Was co sie tu naśmiewacie to pewnie miejskie wieśniaki z nie długa miejsą przeszlością! od d... Wam odeszlo to sie naśmiewacie! zebyscie sami kiedys tak nie cierpieli ale Bóg wszystko widzi i nikt oprócz Jego sądzić Was nie bedzie!



Ci którzy sie naśmiewacie... skąd Wam sie tyłki wywodzą co?? jak nie ze wsi?? połowa z Was co sie tu naśmiewacie to pewnie miejskie wieśniaki z nie długa miejsą przeszlością! od d... Wam odeszlo to sie naśmiewacie! zebyscie sami kiedys tak nie cierpieli ale Bóg wszystko widzi i nikt oprócz Jego sądzić Was nie bedzie! rozwiń
Avatar
~gość~ / 21 września 2009 o 17:14
0
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,NACHAPAĆ ,SĄ ]PONIŻEJ PASA,JA RÓWNIEŻ ZYCZE WSZYSTKIM KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ ABY JUŻ WKRÓTCE MOGŁY SAME NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUĆ BEZSILNOSC I ŁOMOT PO KARKU,
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,N... rozwiń
Avatar
jola1 / 21 września 2009 o 13:22
0
No wiocha panie wiocha !!!! Zemie sprzedadzą i do pałacy by chcieli
Avatar
jola / 21 września 2009 o 12:34
0
..dziwie się wypowiedziom osób które znają temat tylko z lobbujących za lotniskiem w Świdniku mediów a zwłaszcza Dziennika...mam znajomych którzy również sprzedali dom pod to lotnisko .Niezależny rzeczoznawca wycenił im nieruchomość duzo wyżej jak im zapłacono. Pomieszkali niecałe dwa lata , bardzo sie cieszyli z tego domu i wcale nie mieli ochoty sie przeprowadzać a niestety zostali do tego zmuszeni. Obawiali się ,ze jak nie oddadzą za pieniądze które im ofiarowano to zostaną wywłaszczeni..tak zresztą byli zastraszani..teraz muszą zaczynać wszystko na nowo a za to co dostali nic lepszego nie postawią..swoją drogą czy to nie jest głupie ,że tak wiele osób nie ma gdzie mieszkać a tu się burzy nowe domy...rozwala się ludziom życie i jescze gani ich za to ,że chcą godziwego odszkodowania?
Mam pytanie do tych wszystkich którzy tak krytykują "wieśniaka"..dlaczego nie zwrócicie uwagi na to że marnuje się dziesiątki milionów złotych na nowe domy które zostaną zburzone , na wycinke lasu , na rozminowanie a zwłaszcza na WYSOKIE PREMIE DLA PREZESÓW!!!!!!!!!!!!!
..pamietam jaki krzyk podnoszono ,ze spółka od lotniska w Niedzwiadzie przyniosła kilkaset tysięcy strat a tu sie trwoni miliony i bez echa!!!!!!
i co do wypowiedzi SOBCZAKA ...chyba trzeba być idiotą aby myśleć ,że uda się w miesiąc rozminować tyle ha lasu ..chyba nie wyobrażacie sobie ,że wjadą tam buldożery i odkopią te wszystkie niewybuchy..wojsko wie co mówi bo sie na tym zna a nie taki laik jak SOBCZAK!!!!!!!!
I PYTANIE: JAKA TO PRYWATNA FIRMA I ILE NA TYM ZAROBI???????
CZY JAK BY PRZYSZŁOM PANOM SOBCZAKOM I RESZCIE WYWALAĆ PRYWATNE PIENIĄDZE TO TEŻ BY ROBILI LOTNISKO W TYM MIEJSCU????MIAŁO BYĆ SZYBKO I TANIO!!!!!!! A jak jest wszyscy widzą...( poza dziennikarzami i organami ścigania) !!!!!!!!!!!
..dziwie się wypowiedziom osób które znają temat tylko z lobbujących za lotniskiem w Świdniku mediów a zwłaszcza Dziennika...mam znajomych którzy również sprzedali dom pod to lotnisko .Niezależny rzeczoznawca wycenił im nieruchomość duzo wyżej jak im zapłacono. Pomieszkali niecałe dwa lata , bardzo sie cieszyli z tego domu i wcale nie mieli ochoty sie przeprowadzać a niestety zostali do tego zmuszeni. Obawiali się ,ze jak nie oddadzą za pieniądze które im ofiarowano to zostaną wywłaszczeni..tak zresztą byli zastraszani..teraz muszą zaczynać ... rozwiń
Avatar
lotnik / 21 września 2009 o 08:16
0
Pod sąd buraka susły i kargule hamulcowi cywilizacji
Avatar
abc / 19 września 2009 o 12:23
0
ktosik napisał:
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo komentować. Budować mozna wszystko. Autostrady, lotniska galerie handlowe. Pytam tylko co jest bardziej potrzebne dobre drogi i kolej z których będzie korzystać 100 % mieszkańców województwa, czy lotnisko z którego będzie korzystać 1 % mieszakńców, a z tego 1 % 90 % to politycy i urzędnicy. Machina rodem z Misia, współczuję braku wyobraźni

Ktosik, masz 100% rację dodać należy, ze istniały inne opcje budowy lotniska nie kolidując w takim stopniu w zamieszkanie lokalnego społeczeństwa, czy wycinkę 160ha lasów, przeniesieniem cmentarza i podobno linii energetycznej czy gazowej i nie wiadomo co jeszcze nowego jest w zanadrzu? Aż dziwna jest ta wytrwałość i konsekwencja działania w budowie lotniska w tym i tylko w tym miejscu wiedząc o tych wszystkich teraźniejszych problemach od samego początku.
im stopniu w zamieszkanie lokalnego społeczeństwa, czy wycinkę 160ha lasów, przeniesieniem cmentarza i podobno linii energetycznej czy gazowej i nie wiadomo co jeszcze nowego jest w zanadrzu? Aż dziwna jest ta wytrwałość i konsekwencja działania w budowie lotniska w tym i tylko w tym miejscu wiedząc o tych wszystkich teraźniejszych problemach od samego początku. rozwiń
Avatar
ktosik / 19 września 2009 o 08:00
0
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo komentować. Budować mozna wszystko. Autostrady, lotniska galerie handlowe. Pytam tylko co jest bardziej potrzebne dobre drogi i kolej z których będzie korzystać 100 % mieszkańców województwa, czy lotnisko z którego będzie korzystać 1 % mieszakńców, a z tego 1 % 90 % to politycy i urzędnicy. Machina rodem z Misia, współczuję braku wyobraźni
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo kom... rozwiń
Avatar
obserwator / 18 września 2009 o 23:58
0
ktosik napisał:
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drugim swoja chałupe Sobczakowi, by wspomóc budowę, ale nie rozporządzaj cudzym majatkiem, zdobytym ciężka pracą. Co za ludzie, co za obyczaje, co za czasy, że bezprawie nazywa sie prawem. Chetnie zobacze jak tych wszystkich uczciwych dosiegna przeciwności losu, i wiem że dostana takie samo wsparcie jak bohater artykułu, czyli żadnego. Życze Wam tego szczerze, obyście jak najszybciej mogli sie przekonać o sprawiedliwości. A gdy juz kogos takiego spotkam, to pomogę mu podstawiajac jeszcze nogę, by do końca zycia pamiętał, że wszcyscy ludzie zasługuja na szacunek i uczciwość. Błedem bohatera artykułu była rozmowa z dziennikiem wschodnim.


Błedem jest to, że piszesz jedynie dla podszlifowania języka. Zobacz na zdjęciu co przedstawia sobą budowa w tle. jeżeli uważasz, że to zdjęcie budowy sprzed 40 lat ... gratuluję ... ton wypowiedzi jak i znajomość tematu świadczą o tym, że to właśnie Ty masz nikłe pojęcie o tym temacie jak i innych związanych z budową infrastruktury w naszym regionie. Kolejna sprawa to coś tam nazywasz bezprawiem. Bezprawiem było właśnie to co się działo do tej pory. Cały swiat pobudował autostrady, lotniska, obwodnice a u nas??? ... sama obwodnica Lublina to już generation ... no właśnie ... 15-sta czy może już 20-sta??? Ktosik, zacznij pracować, poruszć się po kraju zamiast siedzieć przed monitorem to i poglądy Ci się trochę zmienią


Błedem jest to, że piszesz jedynie dla podszlifowania języka. Zobacz na zdjęciu co przedstawia sobą budowa w tle. jeżeli uważasz, że to zdjęcie budowy sprzed 40 lat ... gratuluję ... ton wypowiedzi jak i znajomość tematu świadczą o tym, że to właśnie Ty masz nikłe pojęcie o tym temacie jak i innych związanych z budową infrastruktury w naszym regionie. Kolejna sprawa to coś tam nazywasz bezprawiem. Bezprawiem było właśnie to co się działo do tej pory. Cały swiat pobudował autostrady, lotniska, obwodnice a u nas??? .... rozwiń
Avatar
ktosik / 18 września 2009 o 20:58
0
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drugim swoja chałupe Sobczakowi, by wspomóc budowę, ale nie rozporządzaj cudzym majatkiem, zdobytym ciężka pracą. Co za ludzie, co za obyczaje, co za czasy, że bezprawie nazywa sie prawem. Chetnie zobacze jak tych wszystkich uczciwych dosiegna przeciwności losu, i wiem że dostana takie samo wsparcie jak bohater artykułu, czyli żadnego. Życze Wam tego szczerze, obyście jak najszybciej mogli sie przekonać o sprawiedliwości. A gdy juz kogos takiego spotkam, to pomogę mu podstawiajac jeszcze nogę, by do końca zycia pamiętał, że wszcyscy ludzie zasługuja na szacunek i uczciwość. Błedem bohatera artykułu była rozmowa z dziennikiem wschodnim.
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drug... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku 0 0

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 5

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 46 2

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 6

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 18

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 67 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 10 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 1

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 20 8

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!