Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

18 września 2009 r.
9:31
Edytuj ten wpis

Władze lotniska traktują mnie jak wieśniaka

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 41 A A

Leszek Toruń ze Świdnika Dużego, to jedna z kilku ostatnich osób, która nie może dogadać się z władzami w sprawie sprzedaży działki pod lotnisko. – Traktują mnie jak wieśniaka i straszą prokuraturą – mówi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ten dom zbudowałem w 2002 roku. Zamieszkałem w nim z rodzicami i dorosłymi synami – opowiada Leszek Toruń. – Ma 200 mkw., może w nim żyć wielopokoleniowa rodzina. Do tego mamy prawie 2 ha gospodarstwa i inne zabudowania. Ale dwa lata temu okazało się, że to wszystko wchodzi w lotnisko. I trzeba nas będzie wyburzyć.

– A to wszystko co mamy – dodaje Tadeusz Toruń, ojciec pana Leszka.
Państwo Toruniowie brali udział we wszystkich spotkaniach w sprawie wykupu nieruchomości przez Port Lotniczy Lublin. Ale do dzisiaj nie dogadali się ze spółką.

Cały artykuł na Strefie Biznesu

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc portalu. / 24 września 2009 o 11:00
0
jako wywlaszczany proponuje dac mu tyle aby mogl w innym miejsciu sie wybudowac kupic tyle ziemi w takim miejscu takiej waryosci i amen chate zburzyc i postawic pomnikm chwaly jak jeden z wlascicieloiwi burmisztrzowi obwodnica kleczewa wybuduje i zalopotaja flagi polskie i hakenkreutzem posrodku. to jest wlasciwe odszkodowania maja maja maja miliony niech maja grosze na wykup.
Avatar
Laguniarz :) / 21 września 2009 o 18:31
0
~gość~ napisał:
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,NACHAPAĆ ,SĄ ]PONIŻEJ PASA,JA RÓWNIEŻ ZYCZE WSZYSTKIM KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ ABY JUŻ WKRÓTCE MOGŁY SAME NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUĆ BEZSILNOSC I ŁOMOT PO KARKU,



Ci którzy sie naśmiewacie... skąd Wam sie tyłki wywodzą co?? jak nie ze wsi?? połowa z Was co sie tu naśmiewacie to pewnie miejskie wieśniaki z nie długa miejsą przeszlością! od d... Wam odeszlo to sie naśmiewacie! zebyscie sami kiedys tak nie cierpieli ale Bóg wszystko widzi i nikt oprócz Jego sądzić Was nie bedzie!



Ci którzy sie naśmiewacie... skąd Wam sie tyłki wywodzą co?? jak nie ze wsi?? połowa z Was co sie tu naśmiewacie to pewnie miejskie wieśniaki z nie długa miejsą przeszlością! od d... Wam odeszlo to sie naśmiewacie! zebyscie sami kiedys tak nie cierpieli ale Bóg wszystko widzi i nikt oprócz Jego sądzić Was nie bedzie! rozwiń
Avatar
~gość~ / 21 września 2009 o 17:14
0
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,NACHAPAĆ ,SĄ ]PONIŻEJ PASA,JA RÓWNIEŻ ZYCZE WSZYSTKIM KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ ABY JUŻ WKRÓTCE MOGŁY SAME NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUĆ BEZSILNOSC I ŁOMOT PO KARKU,
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,N... rozwiń
Avatar
jola1 / 21 września 2009 o 13:22
0
No wiocha panie wiocha !!!! Zemie sprzedadzą i do pałacy by chcieli
Avatar
jola / 21 września 2009 o 12:34
0
..dziwie się wypowiedziom osób które znają temat tylko z lobbujących za lotniskiem w Świdniku mediów a zwłaszcza Dziennika...mam znajomych którzy również sprzedali dom pod to lotnisko .Niezależny rzeczoznawca wycenił im nieruchomość duzo wyżej jak im zapłacono. Pomieszkali niecałe dwa lata , bardzo sie cieszyli z tego domu i wcale nie mieli ochoty sie przeprowadzać a niestety zostali do tego zmuszeni. Obawiali się ,ze jak nie oddadzą za pieniądze które im ofiarowano to zostaną wywłaszczeni..tak zresztą byli zastraszani..teraz muszą zaczynać wszystko na nowo a za to co dostali nic lepszego nie postawią..swoją drogą czy to nie jest głupie ,że tak wiele osób nie ma gdzie mieszkać a tu się burzy nowe domy...rozwala się ludziom życie i jescze gani ich za to ,że chcą godziwego odszkodowania?
Mam pytanie do tych wszystkich którzy tak krytykują "wieśniaka"..dlaczego nie zwrócicie uwagi na to że marnuje się dziesiątki milionów złotych na nowe domy które zostaną zburzone , na wycinke lasu , na rozminowanie a zwłaszcza na WYSOKIE PREMIE DLA PREZESÓW!!!!!!!!!!!!!
..pamietam jaki krzyk podnoszono ,ze spółka od lotniska w Niedzwiadzie przyniosła kilkaset tysięcy strat a tu sie trwoni miliony i bez echa!!!!!!
i co do wypowiedzi SOBCZAKA ...chyba trzeba być idiotą aby myśleć ,że uda się w miesiąc rozminować tyle ha lasu ..chyba nie wyobrażacie sobie ,że wjadą tam buldożery i odkopią te wszystkie niewybuchy..wojsko wie co mówi bo sie na tym zna a nie taki laik jak SOBCZAK!!!!!!!!
I PYTANIE: JAKA TO PRYWATNA FIRMA I ILE NA TYM ZAROBI???????
CZY JAK BY PRZYSZŁOM PANOM SOBCZAKOM I RESZCIE WYWALAĆ PRYWATNE PIENIĄDZE TO TEŻ BY ROBILI LOTNISKO W TYM MIEJSCU????MIAŁO BYĆ SZYBKO I TANIO!!!!!!! A jak jest wszyscy widzą...( poza dziennikarzami i organami ścigania) !!!!!!!!!!!
..dziwie się wypowiedziom osób które znają temat tylko z lobbujących za lotniskiem w Świdniku mediów a zwłaszcza Dziennika...mam znajomych którzy również sprzedali dom pod to lotnisko .Niezależny rzeczoznawca wycenił im nieruchomość duzo wyżej jak im zapłacono. Pomieszkali niecałe dwa lata , bardzo sie cieszyli z tego domu i wcale nie mieli ochoty sie przeprowadzać a niestety zostali do tego zmuszeni. Obawiali się ,ze jak nie oddadzą za pieniądze które im ofiarowano to zostaną wywłaszczeni..tak zresztą byli zastraszani..teraz muszą zaczynać ... rozwiń
Avatar
lotnik / 21 września 2009 o 08:16
0
Pod sąd buraka susły i kargule hamulcowi cywilizacji
Avatar
abc / 19 września 2009 o 12:23
0
ktosik napisał:
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo komentować. Budować mozna wszystko. Autostrady, lotniska galerie handlowe. Pytam tylko co jest bardziej potrzebne dobre drogi i kolej z których będzie korzystać 100 % mieszkańców województwa, czy lotnisko z którego będzie korzystać 1 % mieszakńców, a z tego 1 % 90 % to politycy i urzędnicy. Machina rodem z Misia, współczuję braku wyobraźni

Ktosik, masz 100% rację dodać należy, ze istniały inne opcje budowy lotniska nie kolidując w takim stopniu w zamieszkanie lokalnego społeczeństwa, czy wycinkę 160ha lasów, przeniesieniem cmentarza i podobno linii energetycznej czy gazowej i nie wiadomo co jeszcze nowego jest w zanadrzu? Aż dziwna jest ta wytrwałość i konsekwencja działania w budowie lotniska w tym i tylko w tym miejscu wiedząc o tych wszystkich teraźniejszych problemach od samego początku.
im stopniu w zamieszkanie lokalnego społeczeństwa, czy wycinkę 160ha lasów, przeniesieniem cmentarza i podobno linii energetycznej czy gazowej i nie wiadomo co jeszcze nowego jest w zanadrzu? Aż dziwna jest ta wytrwałość i konsekwencja działania w budowie lotniska w tym i tylko w tym miejscu wiedząc o tych wszystkich teraźniejszych problemach od samego początku. rozwiń
Avatar
ktosik / 19 września 2009 o 08:00
0
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo komentować. Budować mozna wszystko. Autostrady, lotniska galerie handlowe. Pytam tylko co jest bardziej potrzebne dobre drogi i kolej z których będzie korzystać 100 % mieszkańców województwa, czy lotnisko z którego będzie korzystać 1 % mieszakńców, a z tego 1 % 90 % to politycy i urzędnicy. Machina rodem z Misia, współczuję braku wyobraźni
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo kom... rozwiń
Avatar
obserwator / 18 września 2009 o 23:58
0
ktosik napisał:
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drugim swoja chałupe Sobczakowi, by wspomóc budowę, ale nie rozporządzaj cudzym majatkiem, zdobytym ciężka pracą. Co za ludzie, co za obyczaje, co za czasy, że bezprawie nazywa sie prawem. Chetnie zobacze jak tych wszystkich uczciwych dosiegna przeciwności losu, i wiem że dostana takie samo wsparcie jak bohater artykułu, czyli żadnego. Życze Wam tego szczerze, obyście jak najszybciej mogli sie przekonać o sprawiedliwości. A gdy juz kogos takiego spotkam, to pomogę mu podstawiajac jeszcze nogę, by do końca zycia pamiętał, że wszcyscy ludzie zasługuja na szacunek i uczciwość. Błedem bohatera artykułu była rozmowa z dziennikiem wschodnim.


Błedem jest to, że piszesz jedynie dla podszlifowania języka. Zobacz na zdjęciu co przedstawia sobą budowa w tle. jeżeli uważasz, że to zdjęcie budowy sprzed 40 lat ... gratuluję ... ton wypowiedzi jak i znajomość tematu świadczą o tym, że to właśnie Ty masz nikłe pojęcie o tym temacie jak i innych związanych z budową infrastruktury w naszym regionie. Kolejna sprawa to coś tam nazywasz bezprawiem. Bezprawiem było właśnie to co się działo do tej pory. Cały swiat pobudował autostrady, lotniska, obwodnice a u nas??? ... sama obwodnica Lublina to już generation ... no właśnie ... 15-sta czy może już 20-sta??? Ktosik, zacznij pracować, poruszć się po kraju zamiast siedzieć przed monitorem to i poglądy Ci się trochę zmienią


Błedem jest to, że piszesz jedynie dla podszlifowania języka. Zobacz na zdjęciu co przedstawia sobą budowa w tle. jeżeli uważasz, że to zdjęcie budowy sprzed 40 lat ... gratuluję ... ton wypowiedzi jak i znajomość tematu świadczą o tym, że to właśnie Ty masz nikłe pojęcie o tym temacie jak i innych związanych z budową infrastruktury w naszym regionie. Kolejna sprawa to coś tam nazywasz bezprawiem. Bezprawiem było właśnie to co się działo do tej pory. Cały swiat pobudował autostrady, lotniska, obwodnice a u nas??? .... rozwiń
Avatar
ktosik / 18 września 2009 o 20:58
0
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drugim swoja chałupe Sobczakowi, by wspomóc budowę, ale nie rozporządzaj cudzym majatkiem, zdobytym ciężka pracą. Co za ludzie, co za obyczaje, co za czasy, że bezprawie nazywa sie prawem. Chetnie zobacze jak tych wszystkich uczciwych dosiegna przeciwności losu, i wiem że dostana takie samo wsparcie jak bohater artykułu, czyli żadnego. Życze Wam tego szczerze, obyście jak najszybciej mogli sie przekonać o sprawiedliwości. A gdy juz kogos takiego spotkam, to pomogę mu podstawiajac jeszcze nogę, by do końca zycia pamiętał, że wszcyscy ludzie zasługuja na szacunek i uczciwość. Błedem bohatera artykułu była rozmowa z dziennikiem wschodnim.
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drug... rozwiń
Avatar
gosc portalu. / 24 września 2009 o 11:00
0
jako wywlaszczany proponuje dac mu tyle aby mogl w innym miejsciu sie wybudowac kupic tyle ziemi w takim miejscu takiej waryosci i amen chate zburzyc i postawic pomnikm chwaly jak jeden z wlascicieloiwi burmisztrzowi obwodnica kleczewa wybuduje i zalopotaja flagi polskie i hakenkreutzem posrodku. to jest wlasciwe odszkodowania maja maja maja miliony niech maja grosze na wykup.
Avatar
Laguniarz :) / 21 września 2009 o 18:31
0
~gość~ napisał:
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,NACHAPAĆ ,SĄ ]PONIŻEJ PASA,JA RÓWNIEŻ ZYCZE WSZYSTKIM KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ ABY JUŻ WKRÓTCE MOGŁY SAME NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUĆ BEZSILNOSC I ŁOMOT PO KARKU,



Ci którzy sie naśmiewacie... skąd Wam sie tyłki wywodzą co?? jak nie ze wsi?? połowa z Was co sie tu naśmiewacie to pewnie miejskie wieśniaki z nie długa miejsą przeszlością! od d... Wam odeszlo to sie naśmiewacie! zebyscie sami kiedys tak nie cierpieli ale Bóg wszystko widzi i nikt oprócz Jego sądzić Was nie bedzie!



Ci którzy sie naśmiewacie... skąd Wam sie tyłki wywodzą co?? jak nie ze wsi?? połowa z Was co sie tu naśmiewacie to pewnie miejskie wieśniaki z nie długa miejsą przeszlością! od d... Wam odeszlo to sie naśmiewacie! zebyscie sami kiedys tak nie cierpieli ale Bóg wszystko widzi i nikt oprócz Jego sądzić Was nie bedzie! rozwiń
Avatar
~gość~ / 21 września 2009 o 17:14
0
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,NACHAPAĆ ,SĄ ]PONIŻEJ PASA,JA RÓWNIEŻ ZYCZE WSZYSTKIM KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ ABY JUŻ WKRÓTCE MOGŁY SAME NA WŁASNEJ SKÓRZE POCZUĆ BEZSILNOSC I ŁOMOT PO KARKU,
TAK DOBRZE SIĘ WYPOWIADAĆ I WYŚMIEWAĆ Z KOGOŚ ,JA BARDZO WSPÓŁCZUJE TYM WYWŁASZCZANYM OSOBOM,ICH ŻYCIE WYWRACA SIĘ DO GÓRY NOGAMI TRZEBA WSZYSTKO ZACZYNAĆ OD NOWA A TO TRWA CZASU TROCHĘ,MUSZĄ WALCZYC O PIENIĄDZE SWOJE,A GDZIE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA BAJZEL I STRES.NIECH SOBIE KAŻDY ZADA PYTANIE CZY BEZ OPORÓW BYŁYBY W STANIE BEZ EMOCJI I Z OCHOTĄ BYĆ WYWŁASZCZONYM CZY TO Z DOMU Z OGRODEM CZY Z BLOKU,I ZACZYNAĆ WSZYSTKO OD NOWA,JEST PRAWO KTÓRE NAKAZUJE WYWŁASZCZEŃ TO JEST BARDZO ZŁE I BEZDUSZNE,I GŁUPIUTKIE KOMENTARZE ZE WYWŁASZCZANI CHCĄ SIĘ ,N... rozwiń
Avatar
jola1 / 21 września 2009 o 13:22
0
No wiocha panie wiocha !!!! Zemie sprzedadzą i do pałacy by chcieli
Avatar
jola / 21 września 2009 o 12:34
0
..dziwie się wypowiedziom osób które znają temat tylko z lobbujących za lotniskiem w Świdniku mediów a zwłaszcza Dziennika...mam znajomych którzy również sprzedali dom pod to lotnisko .Niezależny rzeczoznawca wycenił im nieruchomość duzo wyżej jak im zapłacono. Pomieszkali niecałe dwa lata , bardzo sie cieszyli z tego domu i wcale nie mieli ochoty sie przeprowadzać a niestety zostali do tego zmuszeni. Obawiali się ,ze jak nie oddadzą za pieniądze które im ofiarowano to zostaną wywłaszczeni..tak zresztą byli zastraszani..teraz muszą zaczynać wszystko na nowo a za to co dostali nic lepszego nie postawią..swoją drogą czy to nie jest głupie ,że tak wiele osób nie ma gdzie mieszkać a tu się burzy nowe domy...rozwala się ludziom życie i jescze gani ich za to ,że chcą godziwego odszkodowania?
Mam pytanie do tych wszystkich którzy tak krytykują "wieśniaka"..dlaczego nie zwrócicie uwagi na to że marnuje się dziesiątki milionów złotych na nowe domy które zostaną zburzone , na wycinke lasu , na rozminowanie a zwłaszcza na WYSOKIE PREMIE DLA PREZESÓW!!!!!!!!!!!!!
..pamietam jaki krzyk podnoszono ,ze spółka od lotniska w Niedzwiadzie przyniosła kilkaset tysięcy strat a tu sie trwoni miliony i bez echa!!!!!!
i co do wypowiedzi SOBCZAKA ...chyba trzeba być idiotą aby myśleć ,że uda się w miesiąc rozminować tyle ha lasu ..chyba nie wyobrażacie sobie ,że wjadą tam buldożery i odkopią te wszystkie niewybuchy..wojsko wie co mówi bo sie na tym zna a nie taki laik jak SOBCZAK!!!!!!!!
I PYTANIE: JAKA TO PRYWATNA FIRMA I ILE NA TYM ZAROBI???????
CZY JAK BY PRZYSZŁOM PANOM SOBCZAKOM I RESZCIE WYWALAĆ PRYWATNE PIENIĄDZE TO TEŻ BY ROBILI LOTNISKO W TYM MIEJSCU????MIAŁO BYĆ SZYBKO I TANIO!!!!!!! A jak jest wszyscy widzą...( poza dziennikarzami i organami ścigania) !!!!!!!!!!!
..dziwie się wypowiedziom osób które znają temat tylko z lobbujących za lotniskiem w Świdniku mediów a zwłaszcza Dziennika...mam znajomych którzy również sprzedali dom pod to lotnisko .Niezależny rzeczoznawca wycenił im nieruchomość duzo wyżej jak im zapłacono. Pomieszkali niecałe dwa lata , bardzo sie cieszyli z tego domu i wcale nie mieli ochoty sie przeprowadzać a niestety zostali do tego zmuszeni. Obawiali się ,ze jak nie oddadzą za pieniądze które im ofiarowano to zostaną wywłaszczeni..tak zresztą byli zastraszani..teraz muszą zaczynać ... rozwiń
Avatar
lotnik / 21 września 2009 o 08:16
0
Pod sąd buraka susły i kargule hamulcowi cywilizacji
Avatar
abc / 19 września 2009 o 12:23
0
ktosik napisał:
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo komentować. Budować mozna wszystko. Autostrady, lotniska galerie handlowe. Pytam tylko co jest bardziej potrzebne dobre drogi i kolej z których będzie korzystać 100 % mieszkańców województwa, czy lotnisko z którego będzie korzystać 1 % mieszakńców, a z tego 1 % 90 % to politycy i urzędnicy. Machina rodem z Misia, współczuję braku wyobraźni

Ktosik, masz 100% rację dodać należy, ze istniały inne opcje budowy lotniska nie kolidując w takim stopniu w zamieszkanie lokalnego społeczeństwa, czy wycinkę 160ha lasów, przeniesieniem cmentarza i podobno linii energetycznej czy gazowej i nie wiadomo co jeszcze nowego jest w zanadrzu? Aż dziwna jest ta wytrwałość i konsekwencja działania w budowie lotniska w tym i tylko w tym miejscu wiedząc o tych wszystkich teraźniejszych problemach od samego początku.
im stopniu w zamieszkanie lokalnego społeczeństwa, czy wycinkę 160ha lasów, przeniesieniem cmentarza i podobno linii energetycznej czy gazowej i nie wiadomo co jeszcze nowego jest w zanadrzu? Aż dziwna jest ta wytrwałość i konsekwencja działania w budowie lotniska w tym i tylko w tym miejscu wiedząc o tych wszystkich teraźniejszych problemach od samego początku. rozwiń
Avatar
ktosik / 19 września 2009 o 08:00
0
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo komentować. Budować mozna wszystko. Autostrady, lotniska galerie handlowe. Pytam tylko co jest bardziej potrzebne dobre drogi i kolej z których będzie korzystać 100 % mieszkańców województwa, czy lotnisko z którego będzie korzystać 1 % mieszakńców, a z tego 1 % 90 % to politycy i urzędnicy. Machina rodem z Misia, współczuję braku wyobraźni
Obserwator, zapewniam Cię, że pracuje i to dużo, manna na pewno mi nie spada. Nikłe pojęcie masz niestety Ty. Ten dom jest jednym z wielu. Rodzice tego człowieka mieszkaja w tym miejscu własnie od 40 czy 50 lat. On sam własna pracą dochodził do wszystkiego. Nie dostał nic od wysoko postawionego taty czy mamy. Nikt mu nie dał mieszkania czy samochodu. Brak elewacji świadczy tylko o braku elewacji chłopcze. Nie obrażaj więc nikogo. Kup sobie 2 h ziemi w takiej odległości od Lublina i wybuduj przynajmniej taki dom, wtedy bedziesz miał prawo kom... rozwiń
Avatar
obserwator / 18 września 2009 o 23:58
0
ktosik napisał:
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drugim swoja chałupe Sobczakowi, by wspomóc budowę, ale nie rozporządzaj cudzym majatkiem, zdobytym ciężka pracą. Co za ludzie, co za obyczaje, co za czasy, że bezprawie nazywa sie prawem. Chetnie zobacze jak tych wszystkich uczciwych dosiegna przeciwności losu, i wiem że dostana takie samo wsparcie jak bohater artykułu, czyli żadnego. Życze Wam tego szczerze, obyście jak najszybciej mogli sie przekonać o sprawiedliwości. A gdy juz kogos takiego spotkam, to pomogę mu podstawiajac jeszcze nogę, by do końca zycia pamiętał, że wszcyscy ludzie zasługuja na szacunek i uczciwość. Błedem bohatera artykułu była rozmowa z dziennikiem wschodnim.


Błedem jest to, że piszesz jedynie dla podszlifowania języka. Zobacz na zdjęciu co przedstawia sobą budowa w tle. jeżeli uważasz, że to zdjęcie budowy sprzed 40 lat ... gratuluję ... ton wypowiedzi jak i znajomość tematu świadczą o tym, że to właśnie Ty masz nikłe pojęcie o tym temacie jak i innych związanych z budową infrastruktury w naszym regionie. Kolejna sprawa to coś tam nazywasz bezprawiem. Bezprawiem było właśnie to co się działo do tej pory. Cały swiat pobudował autostrady, lotniska, obwodnice a u nas??? ... sama obwodnica Lublina to już generation ... no właśnie ... 15-sta czy może już 20-sta??? Ktosik, zacznij pracować, poruszć się po kraju zamiast siedzieć przed monitorem to i poglądy Ci się trochę zmienią


Błedem jest to, że piszesz jedynie dla podszlifowania języka. Zobacz na zdjęciu co przedstawia sobą budowa w tle. jeżeli uważasz, że to zdjęcie budowy sprzed 40 lat ... gratuluję ... ton wypowiedzi jak i znajomość tematu świadczą o tym, że to właśnie Ty masz nikłe pojęcie o tym temacie jak i innych związanych z budową infrastruktury w naszym regionie. Kolejna sprawa to coś tam nazywasz bezprawiem. Bezprawiem było właśnie to co się działo do tej pory. Cały swiat pobudował autostrady, lotniska, obwodnice a u nas??? .... rozwiń
Avatar
ktosik / 18 września 2009 o 20:58
0
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drugim swoja chałupe Sobczakowi, by wspomóc budowę, ale nie rozporządzaj cudzym majatkiem, zdobytym ciężka pracą. Co za ludzie, co za obyczaje, co za czasy, że bezprawie nazywa sie prawem. Chetnie zobacze jak tych wszystkich uczciwych dosiegna przeciwności losu, i wiem że dostana takie samo wsparcie jak bohater artykułu, czyli żadnego. Życze Wam tego szczerze, obyście jak najszybciej mogli sie przekonać o sprawiedliwości. A gdy juz kogos takiego spotkam, to pomogę mu podstawiajac jeszcze nogę, by do końca zycia pamiętał, że wszcyscy ludzie zasługuja na szacunek i uczciwość. Błedem bohatera artykułu była rozmowa z dziennikiem wschodnim.
Mam dość czytania tych bzdur, które wypisuja ludzie nie majacy zielonego pojęcia o niczym. Kto tym matołom naopowiadał, że ludzie tam sie budowali wiedząć, że będzie lotnisko? Owszem miało byc lotnisko, ale na obecnym trawiastym lotnisku nieduczone matoły. Ludzie tam mieszkaja po 40, 50 lat i może maja za to jeszcze przepraszać? Typowa polska mentalnośc, jak ma sąsiad krowę to sie nie modlą o to by mieć taka samą krowę, tylko o to by sasiadowi krowa zdechła. Z powodu istenia tego typu ludzi to lotnisko nie powinno powstać. Oddaj jeden z drug... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Krzysztof Piątek piłkarzem AC Milan!
film

Krzysztof Piątek piłkarzem AC Milan! 0 0

Krzysztof Piątek oficjalnie w Milanie! Polski napastnik przeszedł w środę (23 stycznia) medyczne i podpisał czteroipółletni kontrakt z osiemnastokrotnym mistrzem Włoch. Snajper Genoi kosztował mediolańczyków około 35 milionów euro.

Stworzyła rekordową zbiórkę na Facebooku. "Nie wiedziałam, czy uda nam się uzbierać tysiąc"
film

Stworzyła rekordową zbiórkę na Facebooku. "Nie wiedziałam, czy uda nam się uzbierać tysiąc" 0 0

Patrycja Krzymińska zapoczątkowała akcję „Ostatnia puszka Pawła Adamowicza", w ramach której udało się zebrać ponad 15 milionów złotych dla WOŚP-u.

SP ZOZ w Nałęczowie dostanie nowy sprzęt

SP ZOZ w Nałęczowie dostanie nowy sprzęt 0 1

Urząd Miejski w Nałęczowie ogłosił przetarg na zakup nowego ultrasonografu dla SP ZOZ w Nałęczowie. To część unijnego projektu o wartości blisko 200 tys. zł. Oprócz USG do szpitala trafi także fotel transportowy. Zakupy mają poprawić jakość diagnostyki i komfort pacjentów.

Chciał wyprzedzić, uderzył w ciężarówkę nauki jazdy. Instruktor w szpitalu

Chciał wyprzedzić, uderzył w ciężarówkę nauki jazdy. Instruktor w szpitalu 10 0

Kierowca osobówki uderzył w samochód nauki jazdy - ciężarowego MAN-a. Kursant stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Tomaszów Lubelski: Ocieplą szkoły i urzędy w całej gminie

Tomaszów Lubelski: Ocieplą szkoły i urzędy w całej gminie 0 0

Jeszcze w styczniu rozpoczną się prace nad termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Majdanie Górnym. Prace pochłoną ponad 2,5 mln zł.

Muzeum Henryka Sienkiewicza skatalogowało swoje zbiory. Szuka też kolejnych pamiątek

Muzeum Henryka Sienkiewicza skatalogowało swoje zbiory. Szuka też kolejnych pamiątek 0 0

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało katalog swoich zbiorów. Publikacja ma być wysłana bezpłatnie m.in. do szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza.

Aby wydostać się z domu, brodzą przez kanał z wodą. Sąsiedzi odcięli im wyjście
film

Aby wydostać się z domu, brodzą przez kanał z wodą. Sąsiedzi odcięli im wyjście 11 6

Sąsiedzi odcięli jedyną drogę wyjścia z posesji schorowanej panie Marii i jej synowi. Teraz, aby opuścić swoją działkę, muszą brodzić rzeczką. - Żal mi tej kobiety i mogę jej pomóc. Ale przejścia nie otworzę - mówi sąsiad i pokazuje nagrania, jak przez lata syn kobiety uprzykrzał im życie. 

Potrącenie 14-latki na ul. Nadbystrzyckiej. Droga jest zablokowana
PILNE

Potrącenie 14-latki na ul. Nadbystrzyckiej. Droga jest zablokowana 11 20

Na ul. Nadbystrzyckiej doszło do potrącenia 14-letniej dziewczynki. Droga jest zablokowana.

Malik Montana w Noc Klubie
1 lutego 2019, 21:00
film

Malik Montana w Noc Klubie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 1 lutego o godz. 21 w Noc Klubie (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi Malik Montana.

Referendum w sprawie górek czechowskich. Projekt uchwały już gotowy

Referendum w sprawie górek czechowskich. Projekt uchwały już gotowy 0 16

Gotowy jest już projekt uchwały zwołującej na 7 kwietnia miejskie referendum w sprawie przyszłości górek czechowskich.

Górnik Łęczna zremisował w sparingu z Hetmanem Zamość

Górnik Łęczna zremisował w sparingu z Hetmanem Zamość 0 0

W środę drugi mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań rozegrali piłkarze Franciszka Smudy. Zielono-czarni musieli się zadowolić remisem z czwartoligowym Hetmanem Zamość (2:2)

Politycy PO bojkotują TVP. Żmijan: "Słowo „szczujnia” bardzo pasuje do telewizji Jacka Kurskiego"
galeria

Politycy PO bojkotują TVP. Żmijan: "Słowo „szczujnia” bardzo pasuje do telewizji Jacka Kurskiego" 0 34

Władze Platformy Obywatelskiej ogłosiły bojkot Telewizji Polskiej. Wzywają wszystkich członków partii do odmawiania udziału w programach TVP. Lubelscy działacze PO zamierzają się dostosować do decyzji centrali. – Słowo „szczujnia” bardzo pasuje do telewizji Jacka Kurskiego – komentuje jeden z posłów

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2019 roku 0 0

Do rektora nowym wejściem. Inwestycje na UMCS

Do rektora nowym wejściem. Inwestycje na UMCS 0 10

Dobiegają końca prace przy przebudowie wejścia do rektoratu UMCS. W ramach inwestycji powstała m.in. strefa rekreacyjna wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie. Do zamontowania zostały jeszcze elementów małej architektury.

Chcesz wezwać Straż Miejską? Zanim porozmawiasz z dyżurnym posłuchasz o RODO

Chcesz wezwać Straż Miejską? Zanim porozmawiasz z dyżurnym posłuchasz o RODO 32 22

Dwie minuty z telefonem przy uchu nie wystarczą, by połączyć się z dyżurnym Straży Miejskiej, za to można posłuchać komunikatu o ochronie danych osobowych. Potem rozmowa się urywa. Tak wyglądała próba kontaktu z numerem alarmowym 986, na szczęście w dość błahej sprawie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!