Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory prezydenckie

29 czerwca 2020 r.
21:17

W sześciu dzielnicach Lublina Trzaskowski wygrał z Dudą. Gdzie Bosak wyprzedził Hołownię?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
132 14 A A

Andrzej Duda wygrał w 21 spośród 27 dzielnic Lublina, a największe poparcie miał na Hajdowie-Zadębiu i Tatarach. Rafałowi Trzaskowskiemu najlepiej poszło na Szerokiem i Węglinie. Natomiast Szymon Hołownia nie wszędzie zajął trzecie miejsce, bo popularniejszy okazał się tam Krzysztof Bosak.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oto powyborcza mapa miasta. Wyniki z lokali wyborczych przypisaliśmy do dzielnic i tak poznaliśmy sympatie polityczne ich mieszkańców. Mapa uwzględnia każdy ze 188 stałych obwodów głosowania. Pomija zaś obwody zamknięte, np. ten dla osadzonych w areszcie (57 proc. dla Rafała Trzaskowskiego), czy też pacjentów szpitala neuropsychiatrycznego (67 proc. dla Andrzeja Dudy). W zestawieniu podajemy wyniki kandydatów, którzy zebrali w dzielnicy ponad 1 proc. głosów.

Abramowice

• Duda: 49,72 proc. • Trzaskowski: 20,45 proc. • Hołownia 12,88 proc. • Bosak: 11,19 proc. • Biedroń: 1,92 proc. • Kosiniak-Kamysz: 1,69 proc.

Bronowice

• Duda: 45,64 proc. • Trzaskowski: 27,05 proc. • Hołownia: 13,19 proc. • Bosak: 8,66 proc. • Biedroń: 2,33 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,17 proc.

Czechów Południowy

• Duda: 41,72 proc. • Trzaskowski: 32,94 proc. • Hołownia: 12,09 proc. • Bosak: 7,28 proc. • Biedroń: 2,42 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,31 proc.

Czechów Północny

• Duda: 39,86 proc. • Trzaskowski: 35,58 proc. • Hołownia: 12,17 proc. • Bosak: 7,11 proc. • Biedroń: 2,28 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,16 proc.

Czuby Południowe

• Trzaskowski: 35,23 proc. • Duda: 34,67 proc. • Hołownia: 15,34 proc. • Bosak: 8,86 proc. • Biedroń: 2,38 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,31 proc.

Czuby Północne

• Duda: 41,17 proc. • Trzaskowski: 33,28 proc. • Hołownia: 12,18 proc. • Bosak: 7,75 proc. • Biedroń: 2,34 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,24 proc.

Dziesiąta

• Duda: 44,13 proc. • Trzaskowski: 29,64 proc. • Hołownia: 11,61 proc. • Bosak: 9,43 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,21 proc. • Biedroń: 2,02 proc.

Felin

• Duda: 42,91 proc. • Trzaskowski: 28,46 proc. • Hołownia: 13,23 proc. • Bosak: 10,17 proc. • Biedroń: 2,24 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,07 proc.

Głusk

• Duda: 45,41 proc. • Trzaskowski: 27,64 proc. • Hołownia: 11,82 proc. • Bosak: 9,44 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,64 proc. • Biedroń: 1,87 proc.

Hajdów-Zadębie

• Duda: 52 proc. • Trzaskowski: 21,42 proc. • Hołownia: 11,34 proc. • Bosak: 9,39 proc. • Biedroń: 2,06 proc. • Kosiniak-Kamysz: 1,60 proc.

Kalinowszczyzna

• Duda: 46,24 proc. • Trzaskowski: 29,20 proc. • Hołownia: 12,13 proc. • Bosak: 7,05 proc. • Biedroń: 2,27 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,22 proc.

Konstantynów

• Duda: 37,78 proc. • Trzaskowski: 35,76 proc. • Hołownia: 12,32 proc. • Bosak: 8,25 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,51 proc. • Biedroń: 2,37 proc.

Kośminek

• Duda: 45,44 proc. • Trzaskowski: 28,61 proc. • Hołownia: 11,57 proc. • Bosak: 8,72 proc. • Biedroń 2,52 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,25 proc.

Ponikwoda

• Duda: 37,23 proc. • Trzaskowski: 32,8 proc. • Hołownia: 14,54 proc. • Bosak: 9,38 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,61 proc. • Biedroń: 2,23 proc.

Rury

• Duda: 38,66 proc. • Trzaskowski: 36,46 proc. • Hołownia: 11,75 proc. • Bosak: 7,19 proc. • Biedroń: 2,89 proc. • Kosiniak-Kamysz: 1,90 proc.

Sławin

• Duda: 34,98 proc. • Trzaskowski: 34,50 proc. • Hołownia: 15,17 proc. • Bosak: 9,57 proc. • Biedroń: 2,30 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,10 proc.

Sławinek

• Trzaskowski: 37,01 proc. • Duda: 35,36 proc. • Hołownia: 13,67 proc. • Bosak: 8,30 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,30 proc. • Biedroń: 2,20 proc.

Stare Miasto

• Duda: 42,06 proc. • Trzaskowski: 29,15 proc. • Bosak: 11,97 proc. • Hołownia: 11,61 proc. • Biedroń: 2,49 proc. • Kosiniak-Kamysz: 1,30 proc.

Szerokie

• Trzaskowski: 40,80 proc. • Duda: 33,86 proc. • Hołownia: 14,38 proc. • Bosak: 4,45 proc. • Biedroń: 2,30 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,25 proc.

Śródmieście

• Duda: 39,37 proc. • Trzaskowski: 34,20 proc. • Hołownia: 11,96 proc. • Bosak: 8,03 proc. • Biedroń: 3,17 proc. • Kosiniak-Kamysz: 1,90 proc.

Tatary

• Duda: 50,01 proc. • Trzaskowski: 26,71 proc. • Hołownia: 11,09 proc. • Bosak: 7,62 proc. • Biedroń: 2,20 proc. • Kosiniak-Kamysz: 1,62 proc.

Węglin Południowy

• Trzaskowski: 37,19 proc. • Duda: 29,20 proc. • Hołownia: 17,20 proc. • Bosak: 10,16 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,63 proc. • Biedroń: 2,33 proc.

Węglin Północny

• Trzaskowski: 37,88 proc. • Duda: 36,13 proc. • Hołownia: 13,32 proc. • Bosak: 6,50 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,40 proc. • Biedroń: 1,94 proc. • Piotrowski: 1,15 proc.

Wieniawa

• Trzaskowski: 37,36 proc. • 36,41 proc. • Hołownia: 11,75 proc. • Bosak: 7,87 proc. • Biedroń: 3,67 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,09 proc.

Wrotków

• Duda: 45,19 proc. • Trzaskowski: 27,09 proc. • Hołownia: 13,74 proc. • Bosak: 8,48 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,32 proc. Biedroń: 2,25 proc.

Za Cukrownią

• Duda: 49,70 proc. • Trzaskowski: 23,81 proc. • Bosak: 11,04 proc. • Hołownia: 10,37 proc. • Kosiniak-Kamysz: 2,46 proc. • Biedroń: 1,64 proc.

Zemborzyce

• Duda: 49,30 proc. • Trzaskowski: 24,33 proc. • Hołownia: 13,19 proc. • Bosak: 8,45 proc. • Kosiniak-Kamysz 1,86 proc. • Biedroń: 1,73 proc.

Sonda: Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?

Liczba głosów: 9610
61.72%
Rafał Trzaskowski
38.28%
Andrzej Duda
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_miki_ / 29 czerwca 2020 r. o 21:28
+30
Areszt Śledczy w Lublinie, ul. Południowa 5, 20-482 Lublin 376/658 czyli 57% na tego, który nie pamięta czy był posłem 4 lata wstecz . 18% na PAD 121/658
Avatar
AaronSzechter / 30 czerwca 2020 r. o 07:12
+19
jak to się ma do sondy zafundowanej nam przez lewacki Sztandar Ludu? hahah
Avatar
fillip75 / 30 czerwca 2020 r. o 01:06
+14
A ty wiesz @NowyProtest, że istnieje coś znacznie lepszego od MdM? To zwie się mieszkanie+. Chcesz skorzystać z tego programu, wystarczy nie głosować na Żuka. Jakoś w miastach zarządzanych przez PO nie ma wolnego gruntu pod mieszkania+. Prawda, że dziwne? I jakieś znajome dzialanie z Senatu. I tekst tylko "...Trzaskowski i Kamusz obiecali...". A teraz zagadka. Ile obietnic wyborczych spełnił prezydent Warszawy? Może odpowiem... 95% niespełnionych obietnic! Teraz wiesz ile jego słowo kest warte. Co do Kamysza. PSL latami pracowało na swą reputację. Nawet rolnicy mu nie wierzą, a tych chcesz miasto do niego przekonać? Co do @Pablo... Bogaty to nie znaczy wcale inteligentny. Wykształcony to nie od razu człowiek z rozumem. Mój wujek po zawodówce więcej w życiu przeczytał książek jak ja po studiach. On łykał cały wolumin w jeden dzień. Można z nim rozmawiać na każdy temat. Z drugiej strony czytanie literatury poszerza słownictwo, nie zawsze wiedzę. Ja wybieram czasopisma. Pojęcie inteligencji jest względne. Wystarczy sobie przypomnieć Ryszarda Petru. Nawet trochę żałuję jego odejścia. Głupi jak but, ale sympatyczny. Człowiek czekał na jego kolejną "genialną" wypowiedź. Było, minęło
A ty wiesz @NowyProtest, że istnieje coś znacznie lepszego od MdM? To zwie się mieszkanie+. Chcesz skorzystać z tego programu, wystarczy nie głosować na Żuka. Jakoś w miastach zarządzanych przez PO nie ma wolnego gruntu pod mieszkania+. Prawda, że dziwne? I jakieś znajome dzialanie z Senatu. I tekst tylko "...Trzaskowski i Kamusz obiecali...". A teraz zagadka. Ile obietnic wyborczych spełnił prezydent Warszawy? Może odpowiem... 95% niespełnionych obietnic! Teraz wiesz ile jego słowo kest warte. Co do Kamysza. PSL latami pracowało n... rozwiń
Avatar
Ksawyer / 29 czerwca 2020 r. o 22:29
+12
Pablo57, należysz do tych wykształconych oglądających TVN i czytających Gazetę Wybiórczą, czyli polskojęzyczne media likwidatorów polskiej państwowości. I pytanie do Nowego  Protestu: kto stworzył układ samorządowej władzy z deweloperami, układ władzy z trzymającymi kasę, dodatkowo chroniony przez sądownictwo?  W tym dzielę inne diabły grały pierwsze skrzypce, nie PIS. 
Avatar
pablo57 / 29 czerwca 2020 r. o 21:49
+10
Tam gdzie bogatsza dzielnica, zamieszkała przez inteligencję tam Duda przegrał. Ale tak jest w całej Polsce. Niestety mniej wykształcony elektorat oglądający TVP bez zrozumienia nachalne treści tam nadawane i nastawiony na rozdawnictwo publicznych pieniędzy zawsze zagłosuje bezrefleksyjnie na obiecujących wszystko populistów z PiS. A że pogrążają nasz kraj, oddalają nas od Unii i demokratycznych zasad. to dla nich albo nie istotne albo najczęsciej za trudne do zrozumienia.
Avatar
kajak / 29 czerwca 2020 r. o 21:44
+10
Duda wygrywa tam, gdzie starsze, mniej zamożne lub mniej wykształcone społeczeństwo.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 czerwca 2020 r. o 15:55
+5
SPRAWA JEST ARCYBOLEŚNIE PROSTA - DUBLER KIDAWY dostał 5,845 mln głosów. Do wygrania II tury przy 65% frekwencji potrzeba ok. 9,85 mln głosów. Trzaskowskiemu brakuje 4 milionów głosów. Duda ma 8,412 mln, brakuje mu ponad 1,4 mln,
Avatar
annabo03 / 30 czerwca 2020 r. o 06:51
+3
KTÓRY SKRZYWDZIŁEŚ CZŁOWIEKA PROSTEGO< ŚMIECHEM NAD KRZYWDA JEGO WYBUCHAJAC - to słowa naszego noblisty Czesława Miłosz do władz. Jakże aktualny własnie dzisiaj.
Avatar
Simplex / 30 czerwca 2020 r. o 13:10
+1
Bogatsza nie znaczy bardziej inteligentna. Zapamiętajcie to dobrze.
Avatar
AaronSzechter / 30 czerwca 2020 r. o 07:07
+1
PIS rolnikom i ich  żonom podwyższył wiek emerytalny o 5 lat czyli 50 % społeczenstwa Polski. Pis obnizył realne emerytury dla ludzi urodzonych po 60-tych lata ub.wieku az o 600-900 zł MIESIĘCZNIE poprzez trik matematyczny w czasie ustalania prawa do emerytury .PIS POZWALNIAŁ  ZE STANOWISK KIEROWNICZYCH BEZPRAWNIE TYSIĄCE LUDZI W KRAJU (NAWET W WIEKU PRZEDEMERYTALNYM) wprowadzając niby papierowa reorganizację. PIS Zadłużył OJCZYZNĘ do NIGDY w dotychczasowej historii nieosiągnietej wartosci . Mamy jeszcze szansę  ZAHAMOWAĆ TEN proces . STOP Bezprawiu !!!!!!!!
 dobra dobra, nie pij tyle
 dobra dobra, nie pij tyle rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 czerwca 2020 r. o 15:55
+5
SPRAWA JEST ARCYBOLEŚNIE PROSTA - DUBLER KIDAWY dostał 5,845 mln głosów. Do wygrania II tury przy 65% frekwencji potrzeba ok. 9,85 mln głosów. Trzaskowskiemu brakuje 4 milionów głosów. Duda ma 8,412 mln, brakuje mu ponad 1,4 mln,
Avatar
Simplex / 30 czerwca 2020 r. o 13:10
+1
Bogatsza nie znaczy bardziej inteligentna. Zapamiętajcie to dobrze.
Avatar
AaronSzechter / 30 czerwca 2020 r. o 07:12
+19
jak to się ma do sondy zafundowanej nam przez lewacki Sztandar Ludu? hahah
Avatar
AaronSzechter / 30 czerwca 2020 r. o 07:07
+1
PIS rolnikom i ich  żonom podwyższył wiek emerytalny o 5 lat czyli 50 % społeczenstwa Polski. Pis obnizył realne emerytury dla ludzi urodzonych po 60-tych lata ub.wieku az o 600-900 zł MIESIĘCZNIE poprzez trik matematyczny w czasie ustalania prawa do emerytury .PIS POZWALNIAŁ  ZE STANOWISK KIEROWNICZYCH BEZPRAWNIE TYSIĄCE LUDZI W KRAJU (NAWET W WIEKU PRZEDEMERYTALNYM) wprowadzając niby papierowa reorganizację. PIS Zadłużył OJCZYZNĘ do NIGDY w dotychczasowej historii nieosiągnietej wartosci . Mamy jeszcze szansę  ZAHAMOWAĆ TEN proces . STOP Bezprawiu !!!!!!!!
 dobra dobra, nie pij tyle
 dobra dobra, nie pij tyle rozwiń
Avatar
AaronSzechter / 30 czerwca 2020 r. o 07:04
-2
KTÓRY SKRZYWDZIŁEŚ CZŁOWIEKA PROSTEGO&lt; ŚMIECHEM NAD KRZYWDA JEGO WYBUCHAJAC - to słowa naszego noblisty Czesława Miłosz do władz. Jakże aktualny własnie dzisiaj.
 Miłosz to piewca komunizmu. Tęsknisz prawda?
Avatar
AaronSzechter / 30 czerwca 2020 r. o 07:03
-12
Tam gdzie bogatsza dzielnica, zamieszkała przez inteligencję tam Duda przegrał. Ale tak jest w całej Polsce. Niestety mniej wykształcony elektorat oglądający TVP bez zrozumienia nachalne treści tam nadawane i nastawiony na rozdawnictwo publicznych pieniędzy zawsze zagłosuje bezrefleksyjnie na obiecujących wszystko populistów z PiS. A że pogrążają nasz kraj, oddalają nas od Unii i demokratycznych zasad. to dla nich albo nie istotne albo najczęsciej za trudne do zrozumienia.
 Je8ać unię razem z tą jej "demokracją". Polska rozwija się najlepiej od dzisięcioleci. Tylko leming pasący się na tvn i wyborczej tego nie widzi. Elektorat PiS jest znasznie bogatszy niż ci się wydaje. To są ludzie, którzy nie chcą zatracenia niepodległości i niszczenia polskiego dorobku tak jak proponuje Czaskoski. Nie ma nic do tego polityka socjalna rządu choć to jest najlepsze co Państwo Polskie zrobiło dla obywateli. Na Czaskoskiego głosują głównie przedsiębiorcy, którym wydaje się że PiS zabiera im więcej niż złodzieje i przekręty z PO oraz ci którzy nic od państwa nic nigdy nie dostali i innym też nie dadzą dla zasady - lepiej dać bogacić się oligarchom niż polskim obywatelom...
 Je8ać unię razem z tą jej "demokracją". Polska rozwija się najlepiej od dzisięcioleci. Tylko leming pasący się na tvn i wyborczej tego nie widzi. Elektorat PiS jest znasznie bogatszy niż ci się wydaje. To są ludzie, którzy nie chcą zatracenia niepodległości i niszczenia polskiego dorobku tak jak proponuje Czaskoski. Nie ma nic do tego polityka socjalna rządu choć to jest najlepsze co Państwo Polskie zrobiło dla obywateli. Na Czaskoskiego głosują głównie przedsiębiorcy, którym wydaje się że PiS zabiera im więcej niż ... rozwiń
Avatar
annabo03 / 30 czerwca 2020 r. o 06:51
+3
KTÓRY SKRZYWDZIŁEŚ CZŁOWIEKA PROSTEGO< ŚMIECHEM NAD KRZYWDA JEGO WYBUCHAJAC - to słowa naszego noblisty Czesława Miłosz do władz. Jakże aktualny własnie dzisiaj.
Avatar
annabo03 / 30 czerwca 2020 r. o 06:28
-11
PIS rolnikom i ich żonom podwyższył wiek emerytalny o 5 lat czyli 50 % społeczenstwa Polski. Pis obnizył realne emerytury dla ludzi urodzonych po 60-tych lata ub.wieku az o 600-900 zł MIESIĘCZNIE poprzez trik matematyczny w czasie ustalania prawa do emerytury .PIS POZWALNIAŁ ZE STANOWISK KIEROWNICZYCH BEZPRAWNIE TYSIĄCE LUDZI W KRAJU (NAWET W WIEKU PRZEDEMERYTALNYM) wprowadzając niby papierowa reorganizację. PIS Zadłużył OJCZYZNĘ do NIGDY w dotychczasowej historii nieosiągnietej wartosci . Mamy jeszcze szansę ZAHAMOWAĆ TEN proces . STOP Bezprawiu !!!!!!!!
Avatar
fillip75 / 30 czerwca 2020 r. o 01:06
+14
A ty wiesz @NowyProtest, że istnieje coś znacznie lepszego od MdM? To zwie się mieszkanie+. Chcesz skorzystać z tego programu, wystarczy nie głosować na Żuka. Jakoś w miastach zarządzanych przez PO nie ma wolnego gruntu pod mieszkania+. Prawda, że dziwne? I jakieś znajome dzialanie z Senatu. I tekst tylko "...Trzaskowski i Kamusz obiecali...". A teraz zagadka. Ile obietnic wyborczych spełnił prezydent Warszawy? Może odpowiem... 95% niespełnionych obietnic! Teraz wiesz ile jego słowo kest warte. Co do Kamysza. PSL latami pracowało na swą reputację. Nawet rolnicy mu nie wierzą, a tych chcesz miasto do niego przekonać? Co do @Pablo... Bogaty to nie znaczy wcale inteligentny. Wykształcony to nie od razu człowiek z rozumem. Mój wujek po zawodówce więcej w życiu przeczytał książek jak ja po studiach. On łykał cały wolumin w jeden dzień. Można z nim rozmawiać na każdy temat. Z drugiej strony czytanie literatury poszerza słownictwo, nie zawsze wiedzę. Ja wybieram czasopisma. Pojęcie inteligencji jest względne. Wystarczy sobie przypomnieć Ryszarda Petru. Nawet trochę żałuję jego odejścia. Głupi jak but, ale sympatyczny. Człowiek czekał na jego kolejną "genialną" wypowiedź. Było, minęło
A ty wiesz @NowyProtest, że istnieje coś znacznie lepszego od MdM? To zwie się mieszkanie+. Chcesz skorzystać z tego programu, wystarczy nie głosować na Żuka. Jakoś w miastach zarządzanych przez PO nie ma wolnego gruntu pod mieszkania+. Prawda, że dziwne? I jakieś znajome dzialanie z Senatu. I tekst tylko "...Trzaskowski i Kamusz obiecali...". A teraz zagadka. Ile obietnic wyborczych spełnił prezydent Warszawy? Może odpowiem... 95% niespełnionych obietnic! Teraz wiesz ile jego słowo kest warte. Co do Kamysza. PSL latami pracowało n... rozwiń
Avatar
Ksawyer / 29 czerwca 2020 r. o 22:29
+12
Pablo57, należysz do tych wykształconych oglądających TVN i czytających Gazetę Wybiórczą, czyli polskojęzyczne media likwidatorów polskiej państwowości. I pytanie do Nowego  Protestu: kto stworzył układ samorządowej władzy z deweloperami, układ władzy z trzymającymi kasę, dodatkowo chroniony przez sądownictwo?  W tym dzielę inne diabły grały pierwsze skrzypce, nie PIS. 
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sławomir Pogonowski za Jacka Fiedenia w rezerwach Górnika Łęczna

Sławomir Pogonowski za Jacka Fiedenia w rezerwach Górnika Łęczna

Druga drużyna Górnika przystąpi do sezonu 2020/2021 z nowym trenerem na ławce. Jacka Fiedenia zastąpi Sławomir Pogonowski. Jego grającym asystentem będzie za to Karol Bujak, który wraca do klubu po kilku latach spędzonych w Lewarcie Lubartów.

Lubelskie. Poszli na grzyby, a potem musieli przyjechać saperzy
galeria

Lubelskie. Poszli na grzyby, a potem musieli przyjechać saperzy

Miał być pyszny sos z kurek, a skończyło się na wezwaniu patrolu saperskiego. A wszystko dlatego, że dwa dni z rzędu grzybiarze znajdowali w lasach powiatu chełmskiego amunicję z czasów II wojny światowej.

Assassin's Creed: Valhalla. Data premiery, gameplay i Wikingowie w akcji (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Data premiery, gameplay i Wikingowie w akcji (wideo)

Najazdy, topory, odrobina dyplomacji i zabawa w osadników. A do tego data premiery gry Assassin's Creed: Valhalla i pierwszy, oficjalny materiał z rozgrywki.

Zaginęła Natalia Mazurkiewicz z Lublina. Wyszła z domu z czarnym psem

Zaginęła Natalia Mazurkiewicz z Lublina. Wyszła z domu z czarnym psem

Policja poszukuje 30-letniej Natalii Mazurkiewicz z Lublina. Jeśli ktoś widział kobietę, powinien zadzwonić pod numer 112.

Policja nadal szuka kierowcy, który dachował na ulicy Janowskiej. „Zapadł się pod ziemię"
galeria

Policja nadal szuka kierowcy, który dachował na ulicy Janowskiej. „Zapadł się pod ziemię"

Znają jego imię i nazwisko oraz adres. Ale jak na razie policji nie udało się przesłuchać mężczyzny, którego auto w ostatni piątek dachowało na ul. Janowskiej w Lublinie.

Koronawirus. Już ponad 7 tysięcy osób w kwarantannie

Koronawirus. Już ponad 7 tysięcy osób w kwarantannie

W ciągu ostatniej doby na terenie województwa lubelskiego przybyło 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Rośnie też liczba osób znajdujących się w kwarantannie.

Far Cry 6: Rewolucja w grze (wideo)
film

Far Cry 6: Rewolucja w grze (wideo)

A do tego dzieciak z granatem, Gus Fring i zamieszki w wielkim mieście. Ale do pierwszych walk partyzanckich mamy jeszcze trochę czasu, bo premiera gry Far Cry 6 została zaplanowana na początek przyszłego roku.

Wybory prezydenckie. W całym województwie lubelskim było ponad 10 tys. nieważnych głosów
Wybory 2020
galeria

Wybory prezydenckie. W całym województwie lubelskim było ponad 10 tys. nieważnych głosów

W całym województwie wyborcy wrzucili do urn ponad 10 tysięcy nieważnych głosów. Nieważnych kart, na których np. brakowało pieczęci, było znacznie mniej.

Duda zdobył Lubelskie. Ale były też komisje, gdzie wygrał Trzaskowski

Duda zdobył Lubelskie. Ale były też komisje, gdzie wygrał Trzaskowski

Tylko co trzeci wyborca z województwa lubelskiego głosował w drugiej turze wyborów prezydenckich. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie z Andrzejem Dudą wygrał w Lublinie, ale poza tym lepsze wyniki od urzędującego prezydenta uzyskiwał jedynie w pojedynczych komisjach.

Weteran z Afganistanu teraz dowodzi 21. batalionem lekkiej piechoty w Lublinie

Weteran z Afganistanu teraz dowodzi 21. batalionem lekkiej piechoty w Lublinie

Dowódcą 21. batalionu lekkiej piechoty w Lublinie został właśnie ppłk Jacek Otręba, który jednocześnie z chwilą objęcia nowych.

Koncert "Camerata Vistula" w Kozłówce
18 lipca 2020, 17:00

Koncert "Camerata Vistula" w Kozłówce

Filharmonia Lubelska zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Czas to miłość" realizowanego w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia w roku beatyfikacji. 18 lipca o godz. 17 w Kaplicy w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się koncert "Camerata Vistula".

Chełm: 106 pomysłów na wydanie 2,5 miliona złotych z budżetu obywatelskiego

Chełm: 106 pomysłów na wydanie 2,5 miliona złotych z budżetu obywatelskiego

Na mural, budki lęgowe dla ptaków czy czujniki czystości powietrza, a nawet nowe chodniki, place zabaw, stojaki na rowery, wycieczki czy kurs języka angielskiego chcą przeznaczyć chełmianie pieniądze z budżetu obywatelskiego. Teraz zgłoszone projekty będą weryfikowane formalnie oraz merytorycznie. Głosowanie jest zaplanowane na pierwszą połowę września tego roku.

Bialska klasa okręgowa wystartuje 16 sieprnia

Bialska klasa okręgowa wystartuje 16 sieprnia

Nowy sezon w bialskiej „okręgówce” rozpocznie się tak jak zazwyczaj w połowie sierpnia, w tym roku będzie to 16 dzień tego miesiąca. Mimo braku spadków w niższych ligach w minionych rozgrywkach, w nadchodzących w dalszym ciągu na tym poziomie wystąpi 14 zespołów.

Pomogą uczniom lubelskich szkół walczyć z nadwagą i otyłością

Pomogą uczniom lubelskich szkół walczyć z nadwagą i otyłością

Wznowiona została akcja bezpłatnych badań w ramach miejskiego programu walki z nadwagą i otyłością u najmłodszych uczniów. Rodzice pierwszo- i drugoklasistów mogą już umawiać dzieci na wizyty, które będą się odbywać w wakacje.

Motor Lublin na dużym minusie. Lista długów klubu

Motor Lublin na dużym minusie. Lista długów klubu

Stratą w wysokości niemal 2,3 mln zł zakończyła zeszły rok spółka Motor Lublin, której większościowym udziałowcem jest miasto – wynika z oficjalnego sprawozdania finansowego złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym. Za ubiegłe lata spółka prowadząca najpopularniejszy z lubelskich klubów piłkarskich wykazała stratę przekraczającą już 13 mln zł.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!