Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory prezydenckie

10 lipca 2020 r.
9:01

Wybory prezydenckie - druga tura. Ostatni dzień kampanii Dudy i Trzaskowskiego [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora pab sko toma eb
6 78 A A

Druga tura wyborów prezydenckich już w niedzielę 12 lipca. Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej. Cisza wyborcza rozpocznie się o północy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Relacja wideo na żywo z Zamościa

Godz. 21:35

Rynek Wielki w Zamościu powoli zapełnia się ludźmi. Andrzej Duda o godz.  22.30 rozpocznie tu ostatni akcent swojej kampanii wyborczej.

Godz. 19:50

Posłowie, samorządowcy i zwolennicy Rafała Trzaskowskiego wzięli udział w wiecu poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej w drugiej turze wyborów prezydenckich. O godz. 18 spotkali się na schodach przy pl. Zamkowym w Lublinie. - Zostało sześć godziny do ciszy wyborczej. I musimy wykorzystać te sześć godzin, żeby wesprzeć Rafała! – krzyczała przez megafon posłanka Joanna Mucha. Uczestnicy wydarzenia odśpiewali wykorzystywaną w kampanii Trzaskowskiego piosenkę „Jeszcze będzie przepięknie” zespołu Tilt.

Wiec poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w Lublinie

Prezydenta Andrzeja Dudę w Rzeszowie wspierała dzisiaj również córka Kinga

 

Godz. 18.30

Członkowie lubelskiego społecznego komitetu poparcia Andrzeja Dudy podsumowali kampanię przed drugą turą wyborów prezydenckich. W ostatnich godzinach przed ciszą wyborczą zachęcali do głosowania na urzędującego prezydenta. W działania społecznego komitetu w Lublinie zaangażowało się ok. 200 osób. W całym województwie było ich ok. tysiąc.

Godz. 18.00

W piątek w Zamościu Andrzej Duda kończy kampanię. Na kilka godzin wcześniej z jednej z kamienic na Rynku Wielkim robotnicy usuwali baner Rafała Trzaskowskiego. Zakład Gospodarki Lokalowej w Zamościu tłumaczy, że działał na polecenie miasta, a znikały reklamy, na które nie było zgody

Wiec poparcia dla Andrzeja Dudy w Lublinie

Godz. 16:25 Kandydat KO Rafał Trzaskowski spotkał się z noblistką Olgą Tokarczuk

Godz. 15:30

Kandydaci na Prezydenta RP bardzo udzielają się w mediach społecznościowych. Prezydent Andrzej Duda na Facebooku: "Proszę Was o głos w niedzielnych wyborach, żeby mogła być realizowana propolska, prospołeczna polityka, ukierunkowana na zwykłego człowieka, na polskie rodziny."

Godz. 14:50 

Rafał Trzaskowski kandydat KO na prezydenta RP w Świdnicy:  "To już ostatnie godziny na przekonywanie niezdecydowanych. Pamiętajcie – każdy głos się liczy! O tym, że mamy wolny Senat, przesądziło raptem 320 głosów! "

Godz. 14:43

Z ul. Harnasie na ul. Poturzyńską przeniesiona została siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 104. Poinformował o tym wczoraj Urząd Miasta Lublin.

Godz. 14:22

Zapytaliśmy samorządowców z woj. lubelskiego jak zagłosują w niedzielnych wyborach prezydenckich. Niektórzy jasno deklarują na kogo oddadzą głos, inni wprawdzie mówią, że wybierają się na wybory, ale nie chcą zdradzić jak zagłosują.

Godz. 13:42

"Na mieszkaniu Prezydenta Marcina Zamoyskiego wisiał baner. Właśnie przyjechała zwyżka i go zdejmują" – pisze zamojski radny Rafał Zwolak, który opublikował film na swojej tablicy na Facebooku.

Przypomnijmy, że dziś na Rynku Wielkim w Zamościu finał swojej kampanii wyborczej zorganizował Andrzej Duda.

Godz. 12.50

Walka o głosy odbywa się wszędzie. Nie tylko na wiecach i na konferencjach prasowych. Poseł Krzysztof Grabczuk agituje na targowisku w Biłgoraju.

Godz. 12.28

- Ostatnie pięć lat prezydentury Andrzeja Duda pokazało wyraźnie, że Polska się rozwija, są odtwarzane posterunki policji, że jest wzrost gospodarczy – mówił w piątek w Jastkowie poseł PiS, Sylwester Tułajew. – Niestety te lata, kiedy rządziła PO, to lata kiedy Polska powiatowa się zwijała, kiedy były likwidowane posterunki policji – dodał.

Poseł wyliczał, że chodzi o zamknięcie blisko 400 posterunków.

Tułajew mówił to wszystko, stojąc przez posterunkiem w Jastkowie (przywrócony za rządów PiS), który określił jako „symbol błędów PO”.

Godz. 11:59

Wyniki badań sondażowych przeprowadzonych przed niedzielnym głosowaniem wskazują na wyrównaną walkę między Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim. O zwycięstwie w drugiej turze wyborów prezydenckich może przesądzić zaledwie kilkaset tysięcy głosów. Kto zostanie prezydentem Polski? Ostatnie sondaże przed drugą turą wyborów prezydenckich

Godz. 11.35

Rafał Zwolak, miejski radny Zamościa będzie na wieczornym wiecu Andrzeja Dudy w tym mieście. Ale radny, w internecie zapowiada, że nie będzie oklaskiwał prezydenta. Przyjdzie na spotkanie z plakatem Rafała Trzaskowskiego. 

Godz. 11.30

Spotkanie Rafała Trzaskowskiego w Świdnicy.

Godz. 11.16

W czwartek do Puław przyjechał Bogdan Borusewicz i Michał Kamiński. Mówili, czemu należy głosować na Rafała Trzaskowskiego.

Godz. 11.10

Andrzej Duda w Jasienicy Rosielnej.

Godz. 10:15

Lubelski Wojewódzki Społeczny Komitet Poparcia Kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaprasza na konferencję prasową w związku z zakończeniem kampanii wyborczej. Konferencja odbędzie się dziś o godzinie 17 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Litewskim w Lublinie. W konferencji - oprócz członków Komitetu - wezmą udział parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy.

Godz. 10:13

O godz. 18 na pl. Zamkowym w Lublinie odbędzie się wiec poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Wydarzenie organizują lubelskie struktury Platformy Obywatelskiej.

– Chwilę przed ciszą wyborczą spotkajmy się na Placu Zamkowym (schody prowadzące do Muzeum na Zamku) i wykrzyknijmy głośne TRZASKowski!!! Zróbmy sobie wspólne zdjęcie. Mile widziane własne transparenty wyrażające wsparcie dla Rafała. Pokażmy, że Lublin #MamyDość i chcemy #SilnyPrezydent – piszą na Facebooku organizatorzy wydarzenia. W wiecu wezmą udział m.in. lubelscy posłowie i samorządowcy.

Godz. 10:12

Według klientów firmy bukmacherskiej STS wybory wygra Andrzej Duda i zdobędzie 51,25 proc. głosów, natomiast Rafał Trzaskowski 48,75 proc.

Jeśli chodzi o województwo lubelskie, to 64,28 proc. graczy STS typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy.

– Wygraną Rafała Trzaskowskiego obstawia jedynie 35,72 proc. tutejszych klientów STS – czytamy w komunikacie prasowym, a firma zaznacza: – Typowanie graczy było jednak zmienne. W początkowym okresie po I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda był zdecydowanym faworytem klientów STS z lubelskiego – jego zwycięstwo typowało aż 75,2 proc. graczy. 4 lipca gracze zaczęli coraz częściej obstawiać zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego (35,67 proc. klientów STS w okresie 4 - 9 lipca) i tym samym wygraną Andrzeja Dudy obstawiało 64,33 proc. graczy STS.

Przewidywania graczy się zmieniały, aż do ostatniego dnia, kiedy lubelscy gracze oszacowali, że Andrzej Duda wygra w lubelskim różnicą 30 procent głosów.

Godz. 9:31

Andrzej Duda na wiecu w Jaśle.

Godz. 9:20

Przypominamy, że osoby, które będą chciały głosować w innych lokalach niż zazwyczaj, dziś mają ostatni dzień, by dopełnić formalności. Zaświadczenie o prawie do głosowania można odebrać w urzędzie gminy właściwym dla miejsca zameldowania.

Godz. 9:03

Rafał Trzaskowski na wiecu wyborczym w Obornikach Śląskich.

Rano Andrzej Duda odwiedził Winnicę Jana na Podkarpaciu.

Wybory prezydenckie 2020. Druga tura

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. W pierwszej turze Andrzej Duda zdobył 8 450 513 głosów (43,50 proc.), a Rafał Trzaskowski 5 917 340 głosów (30,46 proc.).

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 maja. Głosować będzie można w godzinach 7-21.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Plan spotkań ostatniego dnia kampanii

Ostatniego dnia kampanii obaj kandydaci kontynuują swoje spotkania na wiecach wyborczych.

Andrzej Duda będzie dziś w woj. podkarpackim i lubelskim. Dzień rozpoczął w Jaśle, potem będzie w Jasienicy Rosielnej i Niebylcu. Po południu o godz. 15 zaplanowano spotkanie w Dębicy, o 17 w Rzeszowie, a na zakończenie ostatniego dnia kampanii Duda będzie znowu w woj. lubelskim. O 22.30 rozpocznie się wiec w Zamościu.

Rafał Trzaskowski będzie zaś w woj. dolnośląskim i śląskim. Rano rozpoczął spotkania od Sycowa, potem był w Obornikach Śląskich, następnie będzie w Świdnicy, Kłodzku, Nysie i Raciborzu. Na zakończenie kampanii o godz. 22 zaplanowano wiec w Rybniku, rodzinnym mieście żony Trzaskowskiego - Małgorzaty.

Sonda: Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?

Liczba głosów: 8245
60.3%
Rafał Trzaskowski
39.7%
Andrzej Duda
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 78

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 lipca 2020 r. o 23:46
+7
"Idźcie swoją drogą, służąc tylko Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym". Marszałek Józef Piłsudski
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 lipca 2020 r. o 22:44
+6
Ochojska wydała Trzaskowskiego!!!  : „Karta LGBT w całym kraju”
Avatar
_andy_ / 10 lipca 2020 r. o 23:28
+5
mój ulubiony toast "za rafała - niech spier....."
Avatar
___K___ / 10 lipca 2020 r. o 12:32
+4
Wszyscy Polacy dokończą reformę wymiaru sprawiedliwości. Szczekanie lewackiej targowicy nie zatrzyma usuwania czerwonych betonów.
Nie, propahandzisto, nie wszyscy. Co najmniej połowa Polaków nie popiera demolowania wymiaru sprawiedliwości, co PiS robi tylko i wyłącznie po to, by zapewnić swoim aparatczykom bezkarność. To wam się nie uda!!! Ao targowicy już ci pisałem wielokrotnie, ale do ciebie nie dociera - w tej konfederacji czynny udział brał kler katolicki i prorosyjcy szlachcice. Szlachty w szeregach PiSu nie ma, ale realnej prorosyjskości wyprzeć się nie możecie. I wsparcia kleru też nie.
Nie, propahandzisto, nie wszyscy. Co najmniej połowa Polaków nie popiera demolowania wymiaru sprawiedliwości, co PiS robi tylko i wyłącznie po to, by zapewnić swoim aparatczykom bezkarność. To wam się nie uda!!! Ao targowicy już ci pisałem wielokrotnie, ale do ciebie nie dociera - w tej konfederacji czynny udział brał kler katolicki i prorosyjcy szlachcice. Szlachty w szeregach PiSu nie ma, ale realnej prorosyjskości wyprzeć się nie możecie. I wsparcia kleru też nie. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 lipca 2020 r. o 11:55
+4
Wszyscy Polacy dokończą reformę wymiaru sprawiedliwości. Szczekanie lewackiej targowicy nie zatrzyma usuwania czerwonych betonów.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 lipca 2020 r. o 11:49
+4
Trzaskowski daje nadzieję na ...
P0wrót UBeckiego lewactwa do koryta.... przeciez yo synalek TW JYSTYNY, nieprawdaż?!
Dobrze, że nie TW Balbiny... Przy okazji - kim tak naprawdę był Rajmund?...
Masz kłopoty  z mysleniem? Spieszę wiec z dudapomoca.... Rajmund byl ojcem Lecha i Jaroslawa :)
Z myśleniem, to ty kłopotów ne masz - nie myślisz w ogóle, wrzucasz jedynie przekazy dn(i)a z Nowogrodzkiej. Ciekawy jestem, co na temat Rajmunda jest ukryte w archiwach, ewentualnie w sejfie Macierewicza...
... na 100% jest tam to - fizyk,  Porucznik AK, Rajmund Kaczyński ps "Irka", Powstaniec Warszawski, d-ca drużyny w Pułku "Baszta". Ranny w bitwie, odznaczany VM i KW
Oficjalnie tak. Ale pokaż mi więcej AKowców, którzy dostali willę na prestiżowym Żoliborzu i mogli kształcić dzieci tak, jak kształcono Lecha i Jarosława. Z tym drugim wprawdzie szło dość opornie, ale to już inna sprawa. No, ilu takich AKowców jesteś w stanie wskazać, PiSowski propagandzisto?
Rajmund byl rowniez    inżynierem i wykładowca Politechniki Warszawskiej.... rozumiesz lewacka szczekaczko?
Setki jeśli nie tysiące nauczycieli akademickich przy samym tylko podejrzeniu o współpracę z AK miało złamane kariery. Nie brknij, bo się kompromitujesz.
  Za odwagę i dowodzenie wykazujące troskę o żołnierzy drużyny, którą dowodził w III plutonie I kompanii pułku AK "Baszta", gen. Antoni Chruściel "Monter" odznaczył Rajmunda Kaczyńskiego Orderem Wojennym - Srebrnym Krzyżem Virtuti Militari V klasy.
  Za odwagę i dowodzenie wykazujące troskę o żołnierzy drużyny, którą dowodził w III plutonie I kompanii pułku AK "Baszta", gen. Antoni Chruściel "Monter" odznaczył Rajmunda Kaczyńskiego Orderem Wojennym - Srebrnym Krzyżem Virtuti Militari V klasy. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 19:27
+3
"Idźcie swoją drogą, służąc tylko Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym". Marszałek Józef Piłsudski
Oczywiście wiesz, że Marszalek miał mocno na pieńku z klerem katolickim?
 Kiedyś K, później _K_, następnie __K__, dalej ___K___....  jeden lewacki kod propagandzista i jego milion fake-kont do trollowania....?!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 lipca 2020 r. o 22:23
+3
Ochojska wydała Trzaskowskiego: „Karta LGBT w całym kraju”
A gdyby nawet, to co? To też ludzie i mają prawo mieć pewne prawa. Czemu wy w tym PiSie zawsze musicie mieć jakiegoś wroga, mniej lub bardziej wyimaginowanego? Jakieś fobie, strachy, zamiast się wziąć do roboty i łączyć Polaków, a nie dzielić. I budować. Wspólnie!
karta elgiebete.... "Warszawa dla dzieci: 0-4 lat -> zabawa w lekarza; 4-6 lat -> masturbacja w dzieciństwie; 6-9 lat -> antykoncepcja, seks w internecie, autostymulacja, język seksualny, zrozumienie akceptowalnego współżycia; 9-12 lat -> rozwijanie akceptacji różnych sposobów wyrażania seksualności. To jedynie wybór niektórych spośród wielu rekomendacji WHO w "Standardach edukacji seksualnej"...." POLAKU GŁUSUJ WŁAŚCIWIE !!! - ZANIM P0slesz SWOJE DZIECI na zatracenie !!!
Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Niczego takiego nie ma.
takie są fakty, a są one dla was lewaków bezlitosne
Masz rację - jesteś głupi i to są fakty :-)
 podpisu kwaśniewskiego pod KOnstytucją też wg ciebie kłamco nie było...?
 podpisu kwaśniewskiego pod KOnstytucją też wg ciebie kłamco nie było...? rozwiń
Avatar
___K___ / 10 lipca 2020 r. o 22:22
+3
„Sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o małżeństwie homoseksualnym”. „Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa” – stwierdził Benedykt XVI
Ze społeczeństwa nie można nikogo ekskomunikować, bo to termin religijny. A poza tym może Benedykt by wreszcie zauważyl, że zbliża się do końca swego życia, a nie jest tuż po swoich narodzinach. Mamy 2020 rok, nie jesteśmy 100 lat temu, świat idzie naprzód. Może pedofilia wśród kleru wciąż jest na tym samym poziomie, ale nauka i rozwój społeczny poszły mocno do przodu.
Ze społeczeństwa nie można nikogo ekskomunikować, bo to termin religijny. A poza tym może Benedykt by wreszcie zauważyl, że zbliża się do końca swego życia, a nie jest tuż po swoich narodzinach. Mamy 2020 rok, nie jesteśmy 100 lat temu, świat idzie naprzód. Może pedofilia wśród kleru wciąż jest na tym samym poziomie, ale nauka i rozwój społeczny poszły mocno do przodu. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 10 lipca 2020 r. o 22:21
+3
Z zagranicy też alarmują, że nasze MSZ niezłe wywijasy, prawdziwe kombinacje alpejskie uskutecznia. Zwłaszcza tam,gdzie Endriu przerżnął I rundę... Lance do boju, szable w dłoń, pisuara goń goń goń!
Avatar
___K___ / 15 lipca 2020 r. o 08:00
+1
Jest jeden plus zwycięstwa pana Dudy w ostatnich wyborach. PiS wciąż ma praktycznie pełnię władzy. Ma większość w Sejmie, ma swojego prezydenta, a Senat, który utracili, tak naprawdę niewiele może. Ma TK i SN. Teraz PiS będzie musiał poradzić sobie z niemałym kryzysem - z jednej strony spowodowanym pandemią, z drugiej zaś ogromnym zadłużaniem Polski. I to zadłużaniem nie na cele inwestycyjne, jak choćby za Gierka, ale na konsumpcję. Niestety zgodnie ze starą maksymą wyartykułowaną przez Jerzego Urbana - rząd sam się wyżywi. A to znaczy, że za te wszystkie PiSowskie błędy i rozdawnictwo zapłacimy my wszycy. A najwięcej zapłacimy my, którzy PiSu nie popieramy - bo pracujemy, pewnie zarabiamy w miarę nieźle, więc płacimy spore podatki. Nie zapłacą ci, którzy nic nie robią, poza dziećmi. Nieuki, słabo wykształceni, niewykwalifikowani zapłacą zero, albo niewiele. Może jednak narastające z czasem, wraz z intensyfikacją kryzysu, wzrostem cen i bezrobocia, marginalizacją Polski w Unii i w ogóle na arenie międzynarodowej, niezadowolenie Polaków zmiecie PiS z areny politycznej raz na zawsze. Może wreszcie Polacy zaczną myśleć, zamiast bezmyślnie popierać populistów, którzy w dodatku mają bardzo mizerne kadry. Tylko jakim kosztem się to wszystko odbędzie... :-(
Jest jeden plus zwycięstwa pana Dudy w ostatnich wyborach. PiS wciąż ma praktycznie pełnię władzy. Ma większość w Sejmie, ma swojego prezydenta, a Senat, który utracili, tak naprawdę niewiele może. Ma TK i SN. Teraz PiS będzie musiał poradzić sobie z niemałym kryzysem - z jednej strony spowodowanym pandemią, z drugiej zaś ogromnym zadłużaniem Polski. I to zadłużaniem nie na cele inwestycyjne, jak choćby za Gierka, ale na konsumpcję. Niestety zgodnie ze starą maksymą wyartykułowaną przez Jerzego Urbana - rząd sam się wyżywi. A to znaczy, że z... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 22:26
0
Pizdziory i ich guru wystawiają rachunek za poparcie. 14, 15 i dalszych emerytur nie będzie, głupi, oczadziały suwerenie. To nie były obietnice, kiełbasa - tylko marzenia....To ja też mam marzenie - jedno. Ale nie napiszę jakie, bo jestem (w odróżnieniu od TECZOWEGO idioty ) - chrześcijaninem. I mam wzgląd na stare polskie przysłowie: nie życz nikomu, co tobie niemiłe... Szable do boju, trole do gnoju!!! Gonić troloskunksa!!!
Avatar
___K___ / 14 lipca 2020 r. o 21:12
0
"Idźcie swoją drogą, służąc tylko Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym". Marszałek Józef Piłsudski
Oczywiście wiesz, że Marszalek miał mocno na pieńku z klerem katolickim?
Kiedyś K, później _K_, następnie __K__, dalej ___K___....  jeden lewacki kod propagandzista i jego milion fake-kont do trollowania....?!
Matołku. Trzy pierwsze były przeze mnie używane przed wprowadzeniem obowiązku rejestracji .bo co chwilę się jakiś PiSowski troll - być może nawet ty - pode mnie podszywał. Teraz używam tego samego od chwili wprowadzenia wymogu rejestracji (bardzo dobrze, że DW to zrobił). Ile ty przewachlowałeś nicków w międzyczasie? Poza tym - jak twój guru, JarKacz - najwyraźniej cierpisz na jakąś manię prześladowczą.
Matołku. Trzy pierwsze były przeze mnie używane przed wprowadzeniem obowiązku rejestracji .bo co chwilę się jakiś PiSowski troll - być może nawet ty - pode mnie podszywał. Teraz używam tego samego od chwili wprowadzenia wymogu rejestracji (bardzo dobrze, że DW to zrobił). Ile ty przewachlowałeś nicków w międzyczasie? Poza tym - jak twój guru, JarKacz - najwyraźniej cierpisz na jakąś manię prześladowczą. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 19:27
+3
"Idźcie swoją drogą, służąc tylko Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym". Marszałek Józef Piłsudski
Oczywiście wiesz, że Marszalek miał mocno na pieńku z klerem katolickim?
 Kiedyś K, później _K_, następnie __K__, dalej ___K___....  jeden lewacki kod propagandzista i jego milion fake-kont do trollowania....?!
Avatar
___K___ / 12 lipca 2020 r. o 08:39
-3
"Idźcie swoją drogą, służąc tylko Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym". Marszałek Józef Piłsudski
Oczywiście wiesz, że Marszalek miał mocno na pieńku z klerem katolickim?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 lipca 2020 r. o 23:46
+7
"Idźcie swoją drogą, służąc tylko Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym". Marszałek Józef Piłsudski
Avatar
_andy_ / 10 lipca 2020 r. o 23:28
+5
mój ulubiony toast "za rafała - niech spier....."
Avatar
pablo57 / 10 lipca 2020 r. o 23:13
-1
Najgorszy Prezydent w historii wolnej Polski. Marionetka małego dyktatorka. Wstyd. Kupieni za łapówki wyborcze, zmanipulowani przez reżimową TVPis. Wkrótce dogonimy Białoruś i Putina. Jak nas wywalą z Unii to ciemny lud zrozumie po kieszeni w jakim kierunku zmierzamy. Tylkowo dlaczego cierpieć musimy wszyscy .
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 lipca 2020 r. o 22:44
+6
Ochojska wydała Trzaskowskiego!!!  : „Karta LGBT w całym kraju”
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 lipca 2020 r. o 22:33
+2
Ochojska wydała Trzaskowskiego: „Karta LGBT w całym kraju”
A gdyby nawet, to co? To też ludzie i mają prawo mieć pewne prawa. Czemu wy w tym PiSie zawsze musicie mieć jakiegoś wroga, mniej lub bardziej wyimaginowanego? Jakieś fobie, strachy, zamiast się wziąć do roboty i łączyć Polaków, a nie dzielić. I budować. Wspólnie!
karta elgiebete.... "Warszawa dla dzieci: 0-4 lat -> zabawa w lekarza; 4-6 lat -> masturbacja w dzieciństwie; 6-9 lat -> antykoncepcja, seks w internecie, autostymulacja, język seksualny, zrozumienie akceptowalnego współżycia; 9-12 lat -> rozwijanie akceptacji różnych sposobów wyrażania seksualności. To jedynie wybór niektórych spośród wielu rekomendacji WHO w "Standardach edukacji seksualnej"...." POLAKU GŁUSUJ WŁAŚCIWIE !!! - ZANIM P0slesz SWOJE DZIECI na zatracenie !!!
Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Niczego takiego nie ma.
takie są fakty, a są one dla was lewaków bezlitosne
Masz rację - jesteś głupi i to są fakty :-)
podpisu kwaśniewskiego pod KOnstytucją też wg ciebie kłamco nie było...?
A gdzie tak napisałem? I dlaczego, klamco, nazywasz mnie kłamcą? Wręcz przeciwnie - podpis Kwasniewskiego pod Konstytucją jest. Ty pisałeś o jakichś innych osobach, więc to ty kłamiesz. Jednak jesteś tak głupi, że to się w pale nie mieści!!!
Izaak Stolzman   , pod koniec lat 40-tych i na początku 50-tych, z rozkazu władz NKWD nadzorował i koordynował zbrodniczą działalność powiatowych i miejskich urzędów bezpieczeństwa publicznego w Drawsku, Białogardzie, Szczecinku, Wałczu, Kołobrzegu, Połczynie, Jastrowie i Okonku. Uczestniczył również w zbrodniach Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Gdańsku, Słupsku, Szczecinie, Ustce, Koszalinie i Elblągu." - fronda.pl   Pod koniec lat czterdziestych zmienił nazwisko na ..... i przyjął imię ...... NKWD zaopatruje go w dyplom ukończenia medycyny w Poznaniu i niezbędne dokumenty dla uwiarygodnienia wykonywanego zawodu lekarza. - niezaleznemediapodlasia.pl/
Izaak Stolzman   , pod koniec lat 40-tych i na początku 50-tych, z rozkazu władz NKWD nadzorował i koordynował zbrodniczą działalność powiatowych i miejskich urzędów bezpieczeństwa publicznego w Drawsku, Białogardzie, Szczecinku, Wałczu, Kołobrzegu, Połczynie, Jastrowie i Okonku. Uczestniczył również w zbrodniach Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Gdańsku, Słupsku, Szczecinie, Ustce, Koszalinie i Elblągu." - fronda.pl   Pod koniec lat czterdziestych zmienił ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 78

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2020 r.

Nowe osiedle w Świdniku z najlepszymi układami mieszkań. Sprawdź!
galeria

Nowe osiedle w Świdniku z najlepszymi układami mieszkań. Sprawdź!

Doświetlone wnętrza, ustawne pomieszczenia, przestronne salony – tak można opisać mieszkania na Osiedlu 4 Pory Roku w Świdniku. Są to lokale idealne do zamieszkania dla rodziny czy singla, a także doskonałe pod inwestycję.

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Już dziewięć miesięcy na terenie byłej kopalni piachu w Osówce zalegają niebezpieczne chemikalia. O tykającej ekologicznej bombie byłoby cicho, gdyby tematu nagłośnili młodzi ludzie z pobliskiej Dąbrówki.

Kazimierski Park czekają zmiany. Sprawdzą co tam mieszka i rośnie

Kazimierski Park czekają zmiany. Sprawdzą co tam mieszka i rośnie

Specjaliści z Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska oraz naukowcy z UMCS wezmą pod lupę Kazimierski Park Krajobrazowy. Zinwentaryzują faunę i florę, wypracują sposoby ochrony dzikiej przyrody i pochylą się nad korektą granic parku.

Dziennikarz TVP3 Lublin wyjmuje ze śmietnika odpady, żeby zrobić materiał o brudnym placu Lecha Kaczyńskiego [wideo]

Dziennikarz TVP3 Lublin wyjmuje ze śmietnika odpady, żeby zrobić materiał o brudnym placu Lecha Kaczyńskiego [wideo]

Dziennikarz lubelskiej telewizji sięga do ulicznego kosza, wyjmuje z niego śmieci i rozrzuca je wokół pojemnika, a powstały w ten sposób bałagan filmuje stojący obok kamerzysta. Później na antenie pojawia się materiał o zaśmieconym placu. Taką „pracę” dziennikarzy zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Czyja prababcia chodziła boso po Nałęczowie? [stare zdjęcia]
galeria

Czyja prababcia chodziła boso po Nałęczowie? [stare zdjęcia]

„Kolonja letnia Wydziału Opieki Społecznej Magistratu m. Lublina” głosi napis nad głowami bosych dzieciaków, które wypoczywały w Nałęczowie. To jedna z najstarszych fotografii przechowywanych w archiwum Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Autorem zdjęć jest urodzony 2 sierpnia 1890 roku Zbigniew Czarkowski, który przekazał je w formie darowizny. Jak informuje Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków, szklane negatywy zostały zeskanowane przy współpracy z Politechniką Lubelską. Fotografie wykonane w końcu I wojny światowej i początkach II RP przedstawiają między innymi sceny z codziennego życia ludzi związanych z Nałęczowem i kuracjuszy.

Lubelskie. Nowa metoda oszustów? Na strażnika granicznego

Lubelskie. Nowa metoda oszustów? Na strażnika granicznego

Nasza Czytelniczka podejrzewa, że złodzieje zaczęli działać nowa metodą - na strażnika granicznego. Jej tato rano miał podejrzaną wizytę dwóch mężczyzn podających się za strażników.

"Kot w butach" Teatru Muzycznego w Skansenie
16 sierpnia 2020, 11:00

"Kot w butach" Teatru Muzycznego w Skansenie

W niedzielę, 16 sierpnia o godz. 11 Teatr Muzyczny zaprosi wyjątkowo do Muzeum Wsi Lubelskiej na plenerowy pokaz spektaklu "Kot w butach".

Wielu chętnych do budowy sali gimnastycznej dla „Staszica"

Wielu chętnych do budowy sali gimnastycznej dla „Staszica"

W środę otwarte zostały oferty firm rywalizujących o miejskie zlecenie na budowę hali sportowej i boisk przy I LO im. Stanisława Staszica. Chętnych nie brakuje i nie powinno zabraknąć również pieniędzy, bo tylko jedna spółka nie zmieściła się w budżecie, więc Ratusz może wydać znacznie mniej niż się spodziewał.

Kurów. „Wróg Polski” zniknął. Wójt wymienił kostkę brukową

Kurów. „Wróg Polski” zniknął. Wójt wymienił kostkę brukową

- Mam nadzieję, że to był jednorazowy incydent, który więcej się nie powtórzy - mówi Arkadiusz Małecki, wójt Kurowa. Polecił wymienić kostkę brukową przed domem, na której ktoś napisał „wróg Polski”. To była kara za wywieszenie plakatu Rafała Trzaskowskiego.

Koronawirus. Biała Podlaska „żółtą” strefą. „Nie ma zaskoczenia. Spodziewaliśmy się”
Covid-19
galeria

Koronawirus. Biała Podlaska „żółtą” strefą. „Nie ma zaskoczenia. Spodziewaliśmy się”

Właścicielka znanej w Białej Podlaskiej mówi, że można się było spodziewać tego, że miasto w końcu zostanie uznane za „żółte”. Szef innego lokalu dodaje, że jeśli ograniczenia potrwają dłużej niż dwa tygodnie, to będzie musiał zamknąć interes. - Ludzie przestaną wychodzić na miasto. Przestraszą się – komentuje.

Mecz faworytów na początek chełmskiej okręgówki: Brat-Cukrownik kontra Granica

Mecz faworytów na początek chełmskiej okręgówki: Brat-Cukrownik kontra Granica

W rozpoczynającym się w weekend nowym sezonie o miejsca w czołówce walczyć będą zespoły z Siennicy Nadolnej i Dorohuska. Czarnym koniem może być Ogniwo Wierzbicy lub Agros Suchawa

Wypadek na trasie Lublin - Warszawa. Zablokowany jeden pas ruchu
galeria

Wypadek na trasie Lublin - Warszawa. Zablokowany jeden pas ruchu

W okolicy miejscowości Bogucin doszło do zderzenia ciężarówki i dwóch samochodów. Na drodze ekspresowej numer 12 zablokowany jest lewy pas ruchu w stronę Lublina.

Puławy. W szkołach chcą nauczyć przedsiębiorczości

Puławy. W szkołach chcą nauczyć przedsiębiorczości

Szkoła może uczyć nie tylko rozumienia wierszy i dat ważnych bitew, ale także podstaw ekonomii, oceny ryzyka, czy umiejętności potrzebnych do rozwijania przedsiębiorczości. Zajęcia tego rodzaju dla uczniów puławskich szkół zamówił Ratusz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.