Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

15 listopada 2023 r.
10:54

Z wizytą we wrocławskim ZOO

W sercu Wrocławia znajduje się enklawa dzikiej przyrody, która żyje w symbiozie z miejską energią – ZOO Wrocław. Ten zoologiczny ogród to niezwykłe miejsce, które oferuje nie tylko bliskie spotkania z egzotyczną fauną, ale i przestrzeń, gdzie zabawa przeplata się z edukacją. Dla dzieci wizyta tutaj może być fascynującą przygodą, odkrywającą przed nimi bogactwo świata natury i dającą możliwość nauki poprzez bezpośrednie doświadczenia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

ZOO Wrocław wyróżnia się na tle innych ogrodów zoologicznych swoją historią i różnorodnością gatunkową. Założone w 1865 roku, jest nie tylko najstarszym, ale także jednym z najbardziej różnorodnych gatunkowo zoo w Polsce. Już u wejścia, mijając historyczne bramy, wkraczamy w świat, w którym ponad 10 000 zwierząt z ponad 1 100 gatunków pisze codziennie nowe historie.

Szczególnym punktem, który przyciąga uwagę, jest Afrykarium – jedyna taka atrakcja w Polsce, ukazująca podwodny świat Afryki, od raf koralowych, przez rzeki pełne hipopotamów, aż po głębinowe oceany z rekinami. Dla dzieci jest to okazja do niesamowitej podróży przez morskie głębiny, zapadającej w pamięć na długo.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wrocławskie ZOO nie ogranicza się tylko do ekspozycji zwierząt. Programy edukacyjne, warsztaty dla szkół i liczne pokazy są tak zaprojektowane, aby pobudzać ciekawość i świadomość ekologiczną od najmłodszych lat. Jest to miejsce, gdzie nauka o biologii, ochronie środowiska i bioróżnorodności przebiega interaktywnie, a wiedza przekazywana jest w sposób przystępny i angażujący.

ZOO Wrocław dba jednak o to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bogata oferta edukacyjna jest uzupełniana przez liczne strefy tematyczne, jak fascynująca wyspa lemurów czy rozległe tereny wybiegu dla tygrysów syberyjskich. To tutaj, na tle zielonych nasadzeń i z użyciem nowoczesnych technologii, zwiedzający mogą podziwiać te niezwykłe stworzenia w warunkach zbliżonych do naturalnych.

Dokładając do tego wysiłki na rzecz zachowania gatunków i współpracę z programami ochrony przyrody, ZOO we Wrocławiu staje się także ważnym centrum ochrony dzikiej fauny. Programy hodowlane i reintrodukcyjne, w które zoo jest zaangażowane, odgrywają kluczową rolę w globalnych działaniach na rzecz przyrody.

Warto podkreślić, że ZOO we Wrocławiu wykorzystuje najnowsze technologie nie tylko w prezentacji swoich mieszkańców, ale również w edukacji i interakcji z gośćmi. Cyfrowe tablice informacyjne, aplikacje mobilne i interaktywne punkty edukacyjne sprawiają, że wizyta w zoo to multimedialne doświadczenie. Technologia ta służy nie tylko rozrywce, ale jest także narzędziem dydaktycznym, które pozwala na głębsze zrozumienie prezentowanych treści.

ZOO korzysta również z mediów społecznościowych, aby dzielić się historiami swoich zwierząt, informować o nowościach i uczyć o zagrożeniach dla dzikiej przyrody. Media społecznościowe pełnią tutaj funkcję platformy do dialogu z publicznością i umożliwiają szybką reakcję na pytania i komentarze.

Programy badawcze, współpraca z uczelniami i innymi ośrodkami naukowymi dowodzą, że ZOO nie jest tylko atrakcją turystyczną, ale także miejscem ważnych badań nad zachowaniem zwierząt, ich genetyką i zdrowiem. To wszystko składa się na obraz wrocławskiego ZOO jako instytucji kompleksowo działającej na rzecz ochrony przyrody, edukacji i nauki.

Podsumowując, wizyta w ZOO Wrocław może stać się niezapomnianą lekcją przyrody dla dzieci i okazją do wspólnego rodzinnego odkrywania tajemnic natury.  Jeżeli myślisz atrakcje dla dzieci Wrocław - ZOO powinno być na pewno miejscem, które warto odwiedzić w pierwszej kolejności.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Premier Donald Tusk

Donald Tusk w orędziu: tworzymy armię, jakiej Polska nie miała od wieków, super silną i nowoczesną – armię do wygrywania

Czasy są trudne, do polityki światowej wraca niepewność, brutalność i egoizm; wojna przestała być abstrakcją - podkreślił w czwartkowym orędziu telewizyjnym orędziu premier Donald Tusk. – Czy mamy się bać? Nie. My mamy być silni – dodał. Zapewnił też: tworzymy armię, jakiej Polska nie miała od wieków.

Hans Nielsen: Motor to faworyt do mistrzostwa Polski

Hans Nielsen: Motor to faworyt do mistrzostwa Polski

Rozmowa z Hansem Nielsenem, legendarnym żużlowcem Motoru Lublin

Zarzuty dla ojca i syna po ataku na ratowników medycznych w Łukowie

Zarzuty dla ojca i syna po ataku na ratowników medycznych w Łukowie

Zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał ojciec oraz syn, którzy mieli zaatakować ratowników medycznych na oddziale ratunkowym w Łukowie. Według ustaleń byli zniecierpliwieni długim oczekiwaniem na udzielenie pomocy. Obaj byli trzeźwi.

Lutnia Piszczac zainkasowała komplet punktów w spotkaniu z Unią Żabików

W środę i czwartek rozegrane zostały mecze 23. kolejki bialskiej klasy okręgowej

Podział punktów w spotkaniu LZS Sielczyk z Az-Bud Komarówka Podlaska. Orlęta Łuków z nowym trenerem rozbiły Absolwenta Domaszewnica. Victoria Parczew lepsza od Orła Czemierniki

Uciekać przed komendantem – zły pomysł
Kraśnik

Uciekać przed komendantem – zły pomysł

Dynamiczny pościg za przestępcą po ulicach  Kraśnika – sceny jak z filmu akcji miały dziś miejsce przed południem w tym mieście. Uciekał przestępca poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W bezpośrednim pościgu uczestniczył funkcjonariusz w cywilu oraz zastępca komendanta powiatowego policji w Kraśniku, który jako pierwszy ujął 30-letniego rzezimieszka.

Premier Donald Tusk (z prawej) w towarzystwie posła Michała Krawczyka

Dziś o godzinie 20 premier Donald Tusk wygłosi orędzie

Premier Donald Tusk wygłosi w czwartek o godzinie 20 orędzie – potwierdza podsekretarz stanu w kancelarii premiera Agnieszka Rucińska.

ChKS Chełm rozpoczyna decydującą walkę o awans do PlusLigi

ChKS Chełm rozpoczyna decydującą walkę o awans do PlusLigi

Pierwszy mecz finału play-off z Mickiewiczem Kluczbork w piątek o godzinie 17.30

Zalety i wady ruletka czatów randkowych

Zalety i wady ruletka czatów randkowych

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Internetu, bardzo dobrze wiesz, że czat wideo nie jest już nowym formatem randek online. Pierwsze losowe wideo czaty Omegle i Chatroulette zostały uruchomione w 2009 roku i szybko zyskały popularność. Nie tylko dzięki temu, że są one wygodne, ale także dlatego że to zupełnie sposób na randkę.

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trwa długi, majowy weekend. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Nawet częste kontrole nie zastąpią rozsądku kierowców. Przekonali się o tym dwaj szoferzy. Tuż przed majówką jeden z nich „zarobił” jednorazowo 24 punkty karne, a drugi stracił prawo jazdy.

21 lat w Unii
galeria

21 lat w Unii

1 maja obchodzimy 21. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji przed budynkiem LUW przy ul. Spokojnej w Lublinie nastąpiło uroczyste podniesienie na maszty flag oraz odegranie hymnów Polski i UE.

W sobotę 24 maja wieczorem centrum miasta Puławy zamieni się w rajdowy odcinek specjalny
Puławy

Zbliża się Rajd Nadwiślański. Ściganie wraca na ulice Puław

W sobotę i niedzielę, 24 i 25 maja, odbędzie się Rajd Nadwiślański. Jeden z odcinków specjalnych, tak jak przed laty, poprowadzony zostanie ulicami Puław. Na kibiców czekać będzie również strefa artystyczno-gastronomiczno-piknikowa.

Briefing prezydent Michała Litwiniuka

"Haniebny happening Grzegorza Brauna". Prezydent Białej Podlaskiej potępia zdjęcie flagi Ukrainy

Prezydent Michał Litwiniuk (PO) potępia „haniebny happening” Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej i zapowiada, że flaga Ukrainy ponownie zawiśnie na fasadzie ratusza. W środę na wiecu wyborczym zwolennicy kontrowersyjnego polityka za jego namową przy użyciu drabiny ściągnęli flagę z budynku urzędu.

Grzegorz Braun (z prawej) ma kłopoty. Uchylenia jego immunitetu domaga się szef resortu sprawiedliwości
polityka

Adam Bodnar chce ukarania Grzegorza Brauna. Za zabranie ukraińskiej flagi

Ekscesy Grzegorza Brauna nie pozostaną bezkarne - oświadczył dzisiaj minister sprawiedliwości Adam Bodnar, odnosząc się do zachowania polityka w szpitalu w Oleśnicy oraz na wiecu w Białej Podlaskiej.

Grafika stworzona przy użyciu SI
magazyn

"Umiem rozmawiać o sensie życia i tworzyć sonety"

O tym czy jest sztuczna inteligencja, do czego służy, jak widzi ludzi i przyszłość społeczeństwa rozmawiamy ze...sztuczną inteligencją. Na nasze pytania odpowiada Chat GPT w wersji 4.o - najpopularniejszy model językowy na świecie.

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas
przyroda

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas

Tuż przed długim weekendem majowym do Janowca wróciły owce. Jest ich 43, a ich zadaniem jest pielęgnacja zamkowego krajobrazu poprzez poprawę tzw. bioróżnorodności parku.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium