Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od tego, jak farmaceuta Karol Kłossowski założył Towarzystwo Ogniowe zaczyna się 140-letnia historia straży pożarnej w Zamościu. Została właśnie spisana i wydana. Autorami są strażacy, którzy swój wyjątkowy jubileusz będą świętować w tym tygodniu.
Prezydenci miast z naszego regionu w ubiegłym roku dostali solidne podwyżki, ale wciąż chętnie dorabiają w innych miejscach. Łatwiej o intratną fuchę jest tym związanym z obozem obecnej władzy.
Ze sceny płynęła muzyka i śpiew, a także gratulacje i życzenia sukcesów na przyszłość. Impreza z okazji 30-lecia spółki Elewarr była udana.
Policjanci ustalają szczegóły wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Zaburze (powiat zamojski). W ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala 22-letnia pasażerka.
Niby jest, ale nie nadaje się do tego, by z niego korzystać. Kawałek pofałdowanego asfaltu z dwiema starymi bramkami i zdezelowanymi tablicami do koszykówki na tyłach II LO trudno nazwać boiskiem. Ale jest szansa, że szkoła doczeka się nowego.
Wojciech Nawrocki, z wykształcenia technik ochrony środowiska, a z zamiłowania fotograf, będzie głównym bohaterem XLI Zamojskich Spotkań z Fotografią. Wydarzenie planowane na czwartek, 26 maja, organizują Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Zamojski Dom Kultury, Centrum „Synagoga Fundacji Ochrony” Dziedzictwa Żydowskiego i II Liceum Ogólnokształcące.
To będzie ważne wydarzenie. Bo rzeźba, która kilkaset lat temu zdobiła Bramę Szczebrzeską w Zamościu, a później przez lata niszczała na prywatnej posesji, została za samorządowe pieniądze odnowiona, a za kilka dni wróci na swoje pierwotne miejsce.
Wpisać sobie w CV takie doświadczenie zawodowe, to nie byle co. Poznanie od podszewki dużej imprezy też jest cenne. Bo wolontariusze poszukiwani do pracy podczas XXI Festiwalu Polskiego Radia i Teatru Polskiej Telewizji „Dwa Teatry – Zamość 2022” pieniędzy nie dostaną.
Nieznane osoby zniszczyły budynek byłego gimnazjum w miejscowości Średnie Duże (gm. Nielisz) – zgłosiła policjantom pracownica urzędu gminy.
Na pewno się odbędzie. Na pewno potrwa tydzień, od 7 do 13 sierpnia. Na pewno patronem będzie Miron Białoszewski. Wiadomo też, że pierwszy dzień tegorocznej, ósmej już edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego, który w znacznej części odbędzie się w Szczebrzeszynie, zaplanowano w Zamościu.
Powstało jeszcze w PRL-u jako obiekt tymczasowy, a przetrwało grubo ponad 40 lat. Przedszkole Miejskie nr 6 w Zamościu lata świetności ma już za sobą. Do generalnego remontu się nie kwalifikuje. Najpewniej więc zostanie wyburzone, a w jego miejscu powstanie zupełnie nowy budynek.
W nadchodzący weekend w lubelskich kina będzie niewiele filmowych premier. Wśród ekranowych nowości będzie produkcja z 2020 roku - "Książę" oraz anime "Jujutsu Kaisen 0". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.
Od piątku 20 maja w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu (ul. Plażowa 3)oglądać będzie można wystawę „Jesienne barwy Szwajcarii”. Wernisaż z udziałem Krzysztofa Szaro, autora zdjęć jest planowany na godz. 17.
22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.
To jeden z najcenniejszych zabytków Zamościa. Jest w nie najlepszym stanie. Ale to się zmieni. Jeszcze w tym roku zostanie zrealizowany pierwszy etap renowacji Starej Bramy Lwowskiej. Miasto otrzyma na ten cel 190 tys. złotych z ministerstwa kultury, resztę wyłoży z własnego budżetu.
Tylko w czerwcu ma się odbyć dziewięć, często kilkudniowych wydarzeń kulturalnych, kolejne są planowane na lipiec i sierpień. Nie zabraknie też sportowych i typowo turystycznych. Zamość przygotował już i opublikował kalendarz imprez na lato. Lista jest długa, ale jeszcze nie ostateczna.
Hucznie będzie świętować swoje 30-lecie spółka Elewarr. Urodzinowa impreza odbędzie się w sobotę w Zamościu z udziałem ministrów rolnictwa i aktywów państwowych, a gwiazdą jubileuszu będzie Golec uOrkiestra.
Armia rozpoczyna rekrutację do zasadniczej służby wojskowej. Wojsko kusi pieniędzmi i innymi przywilejami. Pierwsze nabory już za kilka dni. Gdzie się zgłosić?
Mieszkań jest 96, a chętnych do tego, aby się do nich wprowadzić wielokrotnie więcej. W czerwcu powinny być już opublikowane listy wnioskodawców z punktacją, jaką uzyskali na pierwszym etapie naboru. Ale to jeszcze nie zakończy całej procedury.
Pierwszy 20-godzinny kurs już dobiega końca. Jego uczestnicy robią duże postępy, ale lekcje języka polskiego ukraińskim dzieciom mieszkającym w gminie Łabunie jeszcze by się przydały. Na to potrzebne są pieniądze. Pomóc w ich zebraniu ma internetowa zbiórka.
Pojawiły się z dnia na dzień i wzbudzają zainteresowanie, zwłaszcza młodzieży. Od poniedziałkowego popołudnia w Zamościu można wypożyczać elektryczne hulajnogi.
Rząd uruchamia specjalne środki dla gmin uzdrowiskowych w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Z pomocy wartej prawie 5 mln zł skorzysta Nałęczów.
Poniedziałek, zbliża się godz. 11. Przed galerią handlową na ul. Lubelskiej w Zamościu parkują samochody na ukraińskich tablicach. Wysiadają z nich kobiety z dziećmi. Wszystkie idą do jednego sklepu, a później wychodzą z pełnymi torbami. Żadna za te sprawunki nie płaci ani złotówki.
Pluszak jak pluszak. Niezbyt ładny, ale sam w sobie niegroźny. Gorzej, jeśli maluch dotrze do informacji o tym, co robi potrafi Huggy Wuggy. Bo to stwór z komputerowej gry, który przytula tak mocno, że... zabija.
Zamość bez czerwcowego Jarmarku Hetmańskiego? Niemożliwe. Jarmark bez konkursu „Smaki Zamościa i Roztocza”? To też nie może się wydarzyć. Organizatorzy imprezy planowanej na 4-5 czerwca zaprasza do udziału w kulinarnych zmaganiach.