Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

2 grudnia 2005 r.
20:54
Edytuj ten wpis

Bezpieczna szkoła? To mit!

Autor: Zdjęcie autora Zofia Sawecka

Wuefista zamojskiego Gimnazjum nr 2 przy ul. Lwowskiej dopiero kilka dni temu wrócił do pracy. Przez dwa tygodnie musiał się kurować po tym, jak w czasie lekcji został pobity. Dyrektorka szkoły twierdzi, że to nie jej problem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marek Mazur, jak zwykle prowadził lekcję wychowania fizycznego. Zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej. Jakiś obcy mężczyzna wszedł do środka, więc nauczyciel usiłował go wyprosić. Wyszli na korytarz. Tam czekało jeszcze dwóch drabów. Mieli po ok. 20 lat. Byli w dresach. Ogolone głowy przykrywały im kaptury.
– Wypraszałem ich ze szkoły. Odwróciłem się na moment i wtedy dostałem. Bili mnie rękami. Nawet nie wiem, czy ktoś mnie kopał. Byłem w szoku, poobijany, opuchnięty – opowiada Marek Mazur. Twierdzi, że nie ma pojęcia po co przyszli, ani za co oberwał. – Może przyszli do którejś dziewczyny – zastanawia się. – W tym momencie w sali ćwiczyły dwie grupy najstarszych uczniów gimnazjum.
Zakrwawionego nauczyciela zobaczyła na szkolnym korytarzu sprzątaczka. Wezwała pielęgniarkę. Ktoś zadzwonił po policję. Poszkodowany czuł się na tyle dobrze, że sam dotarł do lekarza. Tymczasem jego oprawcy spokojnie wyszli ze szkoły, a lekcja dobiegła końca.
Młodzież od razu zorientowała się, co zaszło. – To były prywatne porachunki – twierdzą gimnazjaliści. Po mieście rozeszła się plotka, że nauczyciel został pobity z zazdrości o jakąś dziewczynę. – To jedna z hipotez, jakie przyjęliśmy – potwierdza Adam Lackowski, rzecznik prasowy zamojskiej policji.
Choć prywatne porachunki rozegrały się na terenie szkoły, dyrekcja placówki nie widzi w tym żadnego zagrożenia dla młodzieży. – To sprawa prywatna. Nie jest nijak związana z uczniami. Wszyscy jesteśmy zszokowani tym, co się stało, ale moja szkoła nie jest zagrożona. Nikt obcy nie może tu przebywać – ucina Anna Malczewska, dyrektorka szkoły. Życie pokazało jednak, że jest inaczej. Do gimnazjum może wejść każdy, a szkolni dyżurni nie są w stanie temu w żaden sposób zapobiec.
Gimnazjum nr 2 mieści się w jednym budynku ze Szkołą Podstawową. W podstawówce pracuje jeden z zamojskich radnych. Jego zdaniem, szkoła powinna być monitorowana przy pomocy kamer. W wakacje ktoś powybijał tam szyby i pomalował ściany. Zniszczono wszystkie ławki w okolicy i połamano drzewka. – Po tym pobiciu nauczyciela, mit bezpiecznej szkoły prysł – uważa Wiesław Nowakowski. – Trzeba jak najszybciej wprowadzić monitoring – dodaje. – To nic nie da – odpowiada Malczewska.

Szkoły z monitoringiem

Od 28 listopada system kamer kontroluje sytuację w Gimnazjum nr 4 przy ul. Zamoyskiego. Wcześniej zastosowano go w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Orzeszkowej i w „Budowlance” przy ul. Piłsudskiego.

Pozostałe informacje

Tną, bazgrolą, kradną. Jeden sztab wyborczy ma gorzej niż inne
galeria

Tną, bazgrolą, kradną. Jeden sztab wyborczy ma gorzej niż inne

Było takich przypadków sporo. Od początku kampanii, w samym powiecie zamojskim, już prawie 40. Większość zdarzeń związanych z niszczeniem i kradzieżami materiałów wyborczych dotyczy jednego z kandydatów na prezydenta RP.

Władysław Kosiniak-Kamysz

Polskie wojska na Ukrainie? Szef MON odpowiada na słowa wysłannika Trumpa

Polska nie planuje wysyłać żołnierzy na Ukrainę; sojusznicy rozumieją, że naszą rolą jest zabezpieczenie logistyczne misji – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o wypowiedź amerykańskiego gen. Keitha Kellogga ws. wysłania polskich żołnierzy na misję stabilizacyjną w Ukrainie.

Matematyka po raz kolejny wywalczyła mistrzowski tytuł

LNBA: Matematyka obroniła tytuł

Wiele miesięcy spędzonych na parkietach i... ponownie ten sam rezultat, co rok temu. Matematyka zdobyła mistrzowski tytuł. Zrobiła to we wspaniałym stylu pokonując w finałowej serii Patobasket. Trzeci, decydujący mecz, wygrała 81:72.

Jarosław Bury, prezes spółki Autodrom
galeria

Z kierownika na prezesa. To on ma zarządzać torem wyścigowym

Zmodernizowany - a właściwie zbudowany niemal od podstaw - autodrom w Biłgoraju, ma swojego prezesa. Jarosław Bury wcześniej był kierownikiem Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w miejscowym starostwie.

Lumpeks

KODY 2025: Pierwsza pula darmowych wejściówek już do odebrania

Od 28 maja do 1 czerwca Lublin będzie miastem muzycznych eksperymentów. Będą koncerty, performanse i Noc Tańca. Wszystko za darmo, ale trzeba mieć wejściówkę.

Najpierw pił, a potem pojechał po dziecko do szkoły

Najpierw pił, a potem pojechał po dziecko do szkoły

Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Kierowca nie miał też uprawnień do kierowania. A samochód, którym pojechał po dziecko, nie miał aktualnego ubezpieczenia OC oraz badania technicznego.

(Nie)Wyparzona Gęba: Adam Van Bendler i jego "Ultimatum"
(Nie)Wyparzona Gęba
film

(Nie)Wyparzona Gęba: Adam Van Bendler i jego "Ultimatum"

Uzależnienie od smartfonów, rolek i mediów społecznościowych – o tym jest „Ultimatum”, nowy program Adama Van Bendlera. Komik nie ukrywa, że sam również wpadł w sidła algorytmów, a momentem przełomowym była rozmowa z partnerką, która dała mu tytułowe ultimatum: albo telefon, albo związek. O czym jeszcze opowiada w naszym programie (Nie)wyparzona Gęba?

Przegląd Piosenki Dwujęzycznego Przedszkolaka: po angielsku od najmłodszych lat
ZDJĘCIA
galeria

Przegląd Piosenki Dwujęzycznego Przedszkolaka: po angielsku od najmłodszych lat

21 przedszkoli z całego miasta wzięło udział w drugiej edycji Przeglądu Piosenki Dwujęzycznego Przedszkolaka. Sceną zawładnęły dzieci śpiewające po angielsku.

Było go widać i słychać, ale udawał, że go nie ma. Policjanci wezwali strażaków

Było go widać i słychać, ale udawał, że go nie ma. Policjanci wezwali strażaków

A potem poszukiwany listem gończym przykrył się kocem i udawał, że śpi.

Noc Muzeów 2025 w Zamościu. Kobiety w roli głównej
16 maja 2025, 18:00

Noc Muzeów 2025 w Zamościu. Kobiety w roli głównej

Zofia Kulaszyńska-Couret oraz kobiety tworzące i malujące historię Zamościa – pod takim hasłem odbędzie się w tym roku XVII Zamojska Noc Muzeów. To już w tym tygodniu.

Nowy odcinek drogi w Trzepiecinach
galeria

Bezpiecznie i nowocześnie: Nowe drogi w 11 miejscowościach

Już są przejezdne, ale otwarte oficjalnie będą od środy. W gminie Adamów (powiat zamojski) powstało kilka odcinków nowych dróg.

Od lewej dyrektor dr Marek Paździor oraz jego zastępcy: Anna Kot i Artur Paździor
Puławy

Nowi wicedyrektorzy szpitala dostali podwyżki. Pensje wzrosły ponad dwukrotnie

W marcu informowaliśmy o zmianach organizacyjnych i kadrowych w puławskim SPZOZ. Okazuje się, że w ślad za nimi poszły również zmiany finansowe: nowi wicedyrektorzy otrzymali spore podwyżki.

Szpital walczy o kontrakt dla kardiochirurgii. Pracownicy wyszli na ulice
galeria

Szpital walczy o kontrakt dla kardiochirurgii. Pracownicy wyszli na ulice

Nowoczesny sprzęt jest, wykwalifikowany personel też. Ale nie ma pieniędzy. Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiegow Lublinie manifestowali, by nie dopuścić do zamknięcia niedawno utworzonego Oddziału Kardiochirurgii.

Co było w kopercie dla Nawrockiego? Trzaskowski wyjaśnia

Co było w kopercie dla Nawrockiego? Trzaskowski wyjaśnia

W poniedziałek, na zakończenie ostatniej debaty prezydenckiej, Rafał Trzaskowski wręczył Nawrockiemu kopertę, dodając, że „to ostatnia szansa, propozycja, żeby zachować się w sposób uczciwy”, choć nie ujawnił co jest w środku. Zrobił to dzień później.

Zapraszamy na Tydzień Erasmusa w Lubelskiej Akademii WSEI

Zapraszamy na Tydzień Erasmusa w Lubelskiej Akademii WSEI

„Lubelska Akademia WSEI w Europejskiej Przestrzeni Edukacyjnej – Tydzień Erasmusa” to pionierskie przedsięwzięcie organizowane przez Lubelską Akademię WSEI oraz OIC POLAND Fundację Akademii WSEI. To jedno z kluczowych wydarzeń, które uświetniają Jubileusz 25-lecia naszej Uczelni.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium