Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 grudnia 2008 r.
20:06
Edytuj ten wpis

Instruktor od łapówek trafił do szpitala

0 5 A A

Nawet na osiem lat może pójść do więzienia instruktor, który brał łapówki za załatwienie egzaminu na prawo jazdy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie wiadomo co z wręczającymi koperty kursantami, którzy mają już prawa jazdy w kieszeni.

Chodzi o 52-letniego instruktora nauki jazdy z Hrubieszowa, który za łapówki załatwiał zdanie egzaminu na prawo jazdy. Mężczyzna trafił po zatrzymaniu przez policję do szpitala.

Policjanci ustalili, że powołując się na wpływy w jednym z wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego na Lubelszczyźnie instruktor obiecywał kursantom zdanie egzaminu. Kandydatów na kierowców kosztowało to od 400 do 700 zł. - Pieniądze przyjmował przed egzaminem lub po jego zdaniu - poinformowała nas wczoraj sierż. Edyta Krystkowiak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Instruktor został zatrzymany kilka dni temu, ale ze względu na kłopoty z sercem wylądował w szpitalu. Tam też został w czwartek przesłuchany. - Usłyszał 15 zarzutów korupcyjnych - mówi Artur Kubik, szef Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie. - Podejrzany nie przyznaje się do winy.

Ze względu na jego stan zdrowia prokuratura nie wystąpiła do sądu o areszt tymczasowy. Zastosowano jedynie 10 tys. zł poręczenia majątkowego oraz zakaz opuszczania kraju.

Śledczy dotarli do 15 osób, które przyznały się do wręczenia łapówki. - Same zgłosiły się do nas - mówi rzeczniczka hrubieszowskiej policji. - Będą w tej sprawie występowały jako świadkowie.

Krystkowiak przypomina o ustawowym zapisie, dzięki któremu można uniknąć odpowiedzialności karnej za wręczenie korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną lub pośrednikowi. - Uniknięcie odpowiedzialności jest możliwe w sytuacji, gdy osoba, która wręczyła korzyść wyjawi wszelkie okoliczności związane z jej udzieleniem zanim organ ścigania tego sam nie ujawni - wyjaśnia rzeczniczka.

Sprawa może mieć charakter rozwojowy. Jak się nam udało ustalić, wszystkie z 15 osób wręczających łapówki pozytywnie zdały egzamin. Czy trzeba będzie weryfikować ich zdolności za kierownicą? Śledczy nie chcą się na razie na ten temat wypowiadać.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~mała~ / 26 maja 2009 r. o 14:16
co za barany przyznali sie do tego że dawali łapówk. teraz jak im pozabieraja prawo jazdy to nikt ich teraz tak łatwo nie przepusci na egazaminie.
Avatar
~Kierowca~ / 20 grudnia 2008 r. o 17:51
Michał23 napisał:
Ci co dali łapówki,jeżdżą samochodami więc nie trzeba sprawdzać ich umiejętności,ale trzeba prześwietlić dokładnie instytucje które uczą jazdy i wydają dokumenty od A do Z,wszystkich,bez wyjątków,jedna osoba tego nie robiła.

W Polsce dużo ludzi jeździ bez prawa jazy, kierują samochodami, to co automatycznie oznacza że umieją jeździć!! Zdać egzamin na prawo jazdy to nie jest to samo co umieć jeździć samochodem. Oglądałeś kiedyś taki program najgorszy polski kierowca, albo brytyjską wersję najgorszy brytyjski kierowca?? Wszyscy mieli prawka a jeździć nie umieli!! Dlatego nie pisz głupot że nie trzeba sprawdzać ich umiejętności. Właśnie że trzeba i za karę regularnie co rok. Gdyby umieli jeździć to by się niczego nie bali i łapówek nie dawali. To oni powinni pierwsi odpowiadać. Hieny parszywe, najpierw dają a później jacy to święci. Gdyby ludzie nie dawali, to by nikt nie brał. I TAKA JEST PRAWDA !!

W Polsce dużo ludzi jeździ bez prawa jazy, kierują samochodami, to co automatycznie oznacza że umieją jeździć!! Zdać egzamin na prawo jazdy to nie jest to samo co umieć jeździć samochodem. Oglądałeś kiedyś taki program najgorszy polski kierowca, albo brytyjską wersję najgorszy brytyjski kierowca?? Wszyscy mieli prawka a jeździć nie umieli!! Dlatego nie pisz głupot że nie trzeba sprawdzać ich umiejętności. Właśnie że trzeba i za karę regularnie co rok. Gdyby umieli jeździć to by się niczego nie bali i łapów... rozwiń
Avatar
~Sylwia~ / 20 grudnia 2008 r. o 15:44
dla mnie to jest smieszne. Ten pan uczył mnie jeździc i z jego ust nigdy nie padło słowo ze załatwi zdanie prawka. Jestem pewna na 100% ze to zdające sami prosili o załatwienie, bo tak zazwyczaj jest ze sie boja i chca isc na łatwizne. Dajcie spokoj człowiekowi on jest bardzo uczciwy.
Avatar
Zibi / 20 grudnia 2008 r. o 11:43
Tych co dawali powinni ukarac. Sami chodzą proszą żeby załatwic a później jak widzą luke ze mogą uciec przed odpowiedzialnoscia to lecą na komende. zabrac im prawko i sprawdzic jak jeżdzą przez ten czas co mieli prawko podszkolili sie i powinni zdać bez problemu.
Avatar
Michał23 / 20 grudnia 2008 r. o 11:04
Ci co dali łapówki,jeżdżą samochodami więc nie trzeba sprawdzać ich umiejętności,ale trzeba prześwietlić dokładnie instytucje które uczą jazdy i wydają dokumenty od A do Z,wszystkich,bez wyjątków,jedna osoba tego nie robiła.
Avatar
~mała~ / 26 maja 2009 r. o 14:16
co za barany przyznali sie do tego że dawali łapówk. teraz jak im pozabieraja prawo jazdy to nikt ich teraz tak łatwo nie przepusci na egazaminie.
Avatar
~Kierowca~ / 20 grudnia 2008 r. o 17:51
Michał23 napisał:
Ci co dali łapówki,jeżdżą samochodami więc nie trzeba sprawdzać ich umiejętności,ale trzeba prześwietlić dokładnie instytucje które uczą jazdy i wydają dokumenty od A do Z,wszystkich,bez wyjątków,jedna osoba tego nie robiła.

W Polsce dużo ludzi jeździ bez prawa jazy, kierują samochodami, to co automatycznie oznacza że umieją jeździć!! Zdać egzamin na prawo jazdy to nie jest to samo co umieć jeździć samochodem. Oglądałeś kiedyś taki program najgorszy polski kierowca, albo brytyjską wersję najgorszy brytyjski kierowca?? Wszyscy mieli prawka a jeździć nie umieli!! Dlatego nie pisz głupot że nie trzeba sprawdzać ich umiejętności. Właśnie że trzeba i za karę regularnie co rok. Gdyby umieli jeździć to by się niczego nie bali i łapówek nie dawali. To oni powinni pierwsi odpowiadać. Hieny parszywe, najpierw dają a później jacy to święci. Gdyby ludzie nie dawali, to by nikt nie brał. I TAKA JEST PRAWDA !!

W Polsce dużo ludzi jeździ bez prawa jazy, kierują samochodami, to co automatycznie oznacza że umieją jeździć!! Zdać egzamin na prawo jazdy to nie jest to samo co umieć jeździć samochodem. Oglądałeś kiedyś taki program najgorszy polski kierowca, albo brytyjską wersję najgorszy brytyjski kierowca?? Wszyscy mieli prawka a jeździć nie umieli!! Dlatego nie pisz głupot że nie trzeba sprawdzać ich umiejętności. Właśnie że trzeba i za karę regularnie co rok. Gdyby umieli jeździć to by się niczego nie bali i łapów... rozwiń
Avatar
~Sylwia~ / 20 grudnia 2008 r. o 15:44
dla mnie to jest smieszne. Ten pan uczył mnie jeździc i z jego ust nigdy nie padło słowo ze załatwi zdanie prawka. Jestem pewna na 100% ze to zdające sami prosili o załatwienie, bo tak zazwyczaj jest ze sie boja i chca isc na łatwizne. Dajcie spokoj człowiekowi on jest bardzo uczciwy.
Avatar
Zibi / 20 grudnia 2008 r. o 11:43
Tych co dawali powinni ukarac. Sami chodzą proszą żeby załatwic a później jak widzą luke ze mogą uciec przed odpowiedzialnoscia to lecą na komende. zabrac im prawko i sprawdzic jak jeżdzą przez ten czas co mieli prawko podszkolili sie i powinni zdać bez problemu.
Avatar
Michał23 / 20 grudnia 2008 r. o 11:04
Ci co dali łapówki,jeżdżą samochodami więc nie trzeba sprawdzać ich umiejętności,ale trzeba prześwietlić dokładnie instytucje które uczą jazdy i wydają dokumenty od A do Z,wszystkich,bez wyjątków,jedna osoba tego nie robiła.