Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 stycznia 2009 r.
14:33
Edytuj ten wpis

Internowani chcą ustapienia Zamoyskiego

0 24 A A

Do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy Marcin Zamoyski powinien zawiesić swoją prezydenturę - uznali członkowie Stowarzyszenia Internowanych Zamojszczyzny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta z takim wnioskiem do prezydenta Zamościa wystąpił Jerzy Zacharow, były radny miejski i internowany w latach 80. działacz "Solidarności”.

Chodzi o opublikowaną kilka tygodni temu przez IPN listę osób pełniących funkcje publiczne, których nazwiska pojawiły się w dokumentach organów bezpieczeństwa, na której Zamoyski znalazł się jako TW "Hrabia”.

Prezydent Zamościa odpowiedział, że jedyną jego reakcją na tę propozycję jest oświadczenie wydane przez niego zaraz po ujawnieniu listy IPN. Zaprzeczył w nim kategorycznie informacjom IPN.

- Ustawa o IPN stworzyła kuriozum - stwierdził Zamoyski. - To, co zostało opublikowane musiało ujrzeć światło dzienne, nie zważając na to, kto te dokumenty wytworzył. Nie podpisywałem żadnego dokumentu o współpracy. Nic takiego nie istnieje. (BN)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Slawek W. / 31 stycznia 2009 r. o 12:58
kajo napisał:
przeciez ten Zacharow, to oszolom i klerykal najczystszej wody.
siedzialem z nim w Kwidzynie i doskonale pamietam "bojkot" mojej skromnej osoby, bedacy reakcja na protesty , gdy dosc obsesowo zareagowalem na ich (cala cela) poranne wydzieranie sie (spiew) "Kiedy ranna wstaja zorze!
malo powazny i (mozliwe, ze) szkodliwy w pewnych srodowiskach typ czlowieka omamionego przez kler i narodowych socjalistow.

A co zlego widzisz w narodowym socjalizmie?
Przeciez cale PiS jest przesiakniete zamordyzmem, chamstwem i okultyzmem.

Na szczescie czesciej uzywajaca rozumu czesc spoleczenstwa zdolala szybko przejrzec te formacje.
Dostrzec ich zamiary, ambicje, aspiracje i genetyczna nieudolnosc.
Oni sa jednak nadal znaczaca i niebezpieczna dla kraju i spoleczenstwa
grupa manipulowanych przez Kaczynskich i kler oszolomow.
Bezmozgowcy i frustraci. ktorzy nie zdazyli "zalapac" sie na (ich zdaniem) zasluzone profity.

A co zlego widzisz w narodowym socjalizmie?
Przeciez cale PiS jest przesiakniete zamordyzmem, chamstwem i okultyzmem.

Na szczescie czesciej uzywajaca rozumu czesc spoleczenstwa zdolala szybko przejrzec te formacje.
Dostrzec ich zamiary, ambicje, aspiracje i genetyczna nieudolnosc.
Oni sa jednak nadal znaczaca i niebezpieczna dla kraju i spoleczenstwa
grupa manipulowanych przez Kaczynskich i kler oszolomow.
Bezmozgowcy i frustraci. ktorzy nie zdazyli "zalapac" sie na (i... rozwiń
Avatar
Zibi / 30 stycznia 2009 r. o 15:55
Acha, czyli tak, jak myślałem. Pan Zacharow jest człowiekiem walczącym. Bez walki z wrogiem żyć nie potrafi. A jak wroga nie ma, to wspierać nie potrafi, tylko bruździć będzie! Może niech powalczy z kretami na działce, a porządnych ludzi zostawi w spokoju, bo to już przestaje być niesmaczne, a zaczyna być obrzydliwe! Dziękuję polak za info.
Avatar
polak / 29 stycznia 2009 r. o 16:23
Jak dowiedzielem sie z netu Pan Zacharow wystawil spoleczenstwu rachunek za dzialalnosc opozycyjna i otrzymal suma 25000 zl.
Mysle,ze sadzac sie ze spoleczenstwem o pieniadze stracil prawo powowylania sie na przeszlosc kombatancka.
Dowiedzialem sie rowniez,ze ten Pan walczy z kolejnymi Prezydentami miasta o dom w ktorym ma warsztat wiec jednak watek osobisty.
Zapoznalem sie z wspomniem Pana J.Harasina ,ktory latem 1981 r wspolnie z Leszkiem P. wracali do domu.Rozstali sie bardzo pozno w nocy,a bladym switem Pan Zacharow przybiegl do domu gdzie nocowal Pan JH z wiadomoscia,ze widzial cialo LP w kostnicy..Poszla informacja,ze zostal zamordowany przez sb.Pozniej okazalo sie ,ze LP byl tajnym wspolpracownikiem.Gdzie tu logika.SB zabilo swojego?.Jak jest rowniez mozliwe by Pan Z. nie wiedzac o spotkaniu zlokalizowal miejsce pobytu PANA JH DOWIEDZIAL SIE O SMIERCI LESZKA P>. I ZDARZYL BYC W KOSTNICY. Nie wystarczy nosic krzyzyk na szyji trzeba zyc wg DEKALOGU >BEZ NIENAWISCI I PSEUDO PATRIOTYZMU NA POKAZ.
Jak dowiedzielem sie z netu Pan Zacharow wystawil spoleczenstwu rachunek za dzialalnosc opozycyjna i otrzymal suma 25000 zl.
Mysle,ze sadzac sie ze spoleczenstwem o pieniadze stracil prawo powowylania sie na przeszlosc kombatancka.
Dowiedzialem sie rowniez,ze ten Pan walczy z kolejnymi Prezydentami miasta o dom w ktorym ma warsztat wiec jednak watek osobisty.
Zapoznalem sie z wspomniem Pana J.Harasina ,ktory latem 1981 r wspolnie z Leszkiem P. wracali do domu.Rozstali sie bardzo pozno w nocy,a bladym switem Pan Zacharow p... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2009 r. o 10:17
Fascynacja faszyzmem.Co kulturowo obce - to zniszczyć, bądź do pieca.
Avatar
Oko Boże / 29 stycznia 2009 r. o 08:30
>Oj, działo się jak oprotestował budowę pomnika króla Dawida w Zamościu i w swoim uzasadnieniu
podał argument, że król Dawid jest osoba obcą kulturowo Polakom.
Na sesji rady Zamoscia zapewniał, że nie nie żywi żadnych oprzędzeń w stosunku do Żydów, o
ile pozostają w Izraelu.<
No cóż Panie Zacharow - zaprawdę powiadam CI wszak nie tylko Dawid był Żydem. Jezus też był Żydem, czyżby i on był kulturowo nam obcy?
Avatar
kajo / 28 stycznia 2009 r. o 16:48
STYX napisał:
Kurczę, zrobiłbym sobie kanapkę ale nie wiem czy ww Stowarzyszenie mi pozwoli.A gdy nie zapytam pewnie zechcą mie zawiesić w członkostwie zjadacza kanapek...Krótko mówiąc Panie Zacharow i reszta, że w tym wieku jeszcze się wam chce...

przeciez ten Zacharow, to oszolom i klerykal najczystszej wody.
siedzialem z nim w Kwidzynie i doskonale pamietam "bojkot" mojej skromnej osoby, bedacy reakcja na protesty , gdy dosc obsesowo zareagowalem na ich (cala cela) poranne wydzieranie sie (spiew) "Kiedy ranna wstaja zorze!
malo powazny i (mozliwe, ze) szkodliwy w pewnych srodowiskach typ czlowieka omamionego przez kler i narodowych socjalistow.

przeciez ten Zacharow, to oszolom i klerykal najczystszej wody.
siedzialem z nim w Kwidzynie i doskonale pamietam "bojkot" mojej skromnej osoby, bedacy reakcja na protesty , gdy dosc obsesowo zareagowalem na ich (cala cela) poranne wydzieranie sie (spiew) "Kiedy ranna wstaja zorze!
malo powazny i (mozliwe, ze) szkodliwy w pewnych srodowiskach typ czlowieka omamionego przez kler i narodowych socjalistow. rozwiń
Avatar
Zibi / 28 stycznia 2009 r. o 15:21
[quote name='Na wygnaniu w Warszawie' date='28.01.2009, 13:43' post='88555']
No jasne, generał Sikorski zginął, bo go zastrzelili, Napoleona podesłali Francuzom Anglicy i był ich szpiegiem, a zamojscy internowani byli torturowani i siedzieli w Głantananamo, czy jakoś tak, a i dodam też, że komunisty wymyślili IPN. Niech zyje 1 maja - niech żyje teoria spiskowa dziejów.
Do cholery jasnej, czy ktoś też jak pisali wcześniej udzieli mi informacji, kto to jest ten Zacharow. Nie podawać nacji, bo zaraz będzie rwetes, że szowinista, czy tam nacjonalista. Konkretnie co on zrobił dla Zamościa?

Właśnie, kto to jest i co zrobił? Dobrego, rzecz jasna, Może to temat dla zdolnych dziennikarzy śledczych? Ale czy nikt w Zamościu nie zna tego pana? Przecież to podobno bohater narodowy?
[quote name='Na wygnaniu w Warszawie' date='28.01.2009, 13:43' post='88555']
No jasne, generał Sikorski zginął, bo go zastrzelili, Napoleona podesłali Francuzom Anglicy i był ich szpiegiem, a zamojscy internowani byli torturowani i siedzieli w Głantananamo, czy jakoś tak, a i dodam też, że komunisty wymyślili IPN. Niech zyje 1 maja - niech żyje teoria spiskowa dziejów.
Do cholery jasnej, czy ktoś też jak pisali wcześniej udzieli mi informacji, kto to jest ten Zacharow. Nie podawać nacji, bo zaraz będzie ... rozwiń
Avatar
Na wygnaniu w Warszawie / 28 stycznia 2009 r. o 13:43
No jasne, generał Sikorski zginął, bo go zastrzelili, Napoleona podesłali Francuzom Anglicy i był ich szpiegiem, a zamojscy internowani byli torturowani i siedzieli w Głantananamo, czy jakoś tak, a i dodam też, że komunisty wymyślili IPN. Niech zyje 1 maja - niech żyje teoria spiskowa dziejów.
Do cholery jasnej, czy ktoś też jak pisali wcześniej udzieli mi informacji, kto to jest ten Zacharow. Nie podawać nacji, bo zaraz będzie rwetes, że szowinista, czy tam nacjonalista. Konkretnie co on zrobił dla Zamościa?
Avatar
Stasio / 28 stycznia 2009 r. o 12:57
O to, to! "Spisane będą czyny i rozmowy..."
Avatar
Gość / 28 stycznia 2009 r. o 12:30
polak napisał:
TO JEST ZEMSTA KOMUNISTOW.

Żadna zemsta, a jest to celowe działanie > partii, która urodziłą tego bękarta skupiajaca o jednoznacznym zabarwieniu histeryków.
A co do internowanych, to władza ludowa zafundowała im wcvzasy ,grajali sobie w pokerka, micha była, a dziś to są to kombatanci. Heh wstydu nie mają. Który z nich w wyniku przetrzymywania utracił zdrowie? A dzisiaj swoją nienawiścią nakarmiliby cały swiat. Dgyby takie podejscie prezentowali np Japonczycy , to za za zrzucony atom na nich, powinni dzisiaj Amerykanów zagryzc, Żydostwo za holokaus Niemców. A my nadal w gównie tkwimy.

Żadna zemsta, a jest to celowe działanie > partii, która urodziłą tego bękarta skupiajaca o jednoznacznym zabarwieniu histeryków.
A co do internowanych, to władza ludowa zafundowała im wcvzasy ,grajali sobie w pokerka, micha była, a dziś to są to kombatanci. Heh wstydu nie mają. Który z nich w wyniku przetrzymywania utracił zdrowie? A dzisiaj swoją nienawiścią nakarmiliby cały swiat. Dgyby takie podejscie prezentowali np Japonczycy , to za za zrzucony atom na nich, powinni dzisiaj Amerykanów zagryzc, Żydostwo ... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 31 stycznia 2009 r. o 12:58
kajo napisał:
przeciez ten Zacharow, to oszolom i klerykal najczystszej wody.
siedzialem z nim w Kwidzynie i doskonale pamietam "bojkot" mojej skromnej osoby, bedacy reakcja na protesty , gdy dosc obsesowo zareagowalem na ich (cala cela) poranne wydzieranie sie (spiew) "Kiedy ranna wstaja zorze!
malo powazny i (mozliwe, ze) szkodliwy w pewnych srodowiskach typ czlowieka omamionego przez kler i narodowych socjalistow.

A co zlego widzisz w narodowym socjalizmie?
Przeciez cale PiS jest przesiakniete zamordyzmem, chamstwem i okultyzmem.

Na szczescie czesciej uzywajaca rozumu czesc spoleczenstwa zdolala szybko przejrzec te formacje.
Dostrzec ich zamiary, ambicje, aspiracje i genetyczna nieudolnosc.
Oni sa jednak nadal znaczaca i niebezpieczna dla kraju i spoleczenstwa
grupa manipulowanych przez Kaczynskich i kler oszolomow.
Bezmozgowcy i frustraci. ktorzy nie zdazyli "zalapac" sie na (ich zdaniem) zasluzone profity.

A co zlego widzisz w narodowym socjalizmie?
Przeciez cale PiS jest przesiakniete zamordyzmem, chamstwem i okultyzmem.

Na szczescie czesciej uzywajaca rozumu czesc spoleczenstwa zdolala szybko przejrzec te formacje.
Dostrzec ich zamiary, ambicje, aspiracje i genetyczna nieudolnosc.
Oni sa jednak nadal znaczaca i niebezpieczna dla kraju i spoleczenstwa
grupa manipulowanych przez Kaczynskich i kler oszolomow.
Bezmozgowcy i frustraci. ktorzy nie zdazyli "zalapac" sie na (i... rozwiń
Avatar
Zibi / 30 stycznia 2009 r. o 15:55
Acha, czyli tak, jak myślałem. Pan Zacharow jest człowiekiem walczącym. Bez walki z wrogiem żyć nie potrafi. A jak wroga nie ma, to wspierać nie potrafi, tylko bruździć będzie! Może niech powalczy z kretami na działce, a porządnych ludzi zostawi w spokoju, bo to już przestaje być niesmaczne, a zaczyna być obrzydliwe! Dziękuję polak za info.
Avatar
polak / 29 stycznia 2009 r. o 16:23
Jak dowiedzielem sie z netu Pan Zacharow wystawil spoleczenstwu rachunek za dzialalnosc opozycyjna i otrzymal suma 25000 zl.
Mysle,ze sadzac sie ze spoleczenstwem o pieniadze stracil prawo powowylania sie na przeszlosc kombatancka.
Dowiedzialem sie rowniez,ze ten Pan walczy z kolejnymi Prezydentami miasta o dom w ktorym ma warsztat wiec jednak watek osobisty.
Zapoznalem sie z wspomniem Pana J.Harasina ,ktory latem 1981 r wspolnie z Leszkiem P. wracali do domu.Rozstali sie bardzo pozno w nocy,a bladym switem Pan Zacharow przybiegl do domu gdzie nocowal Pan JH z wiadomoscia,ze widzial cialo LP w kostnicy..Poszla informacja,ze zostal zamordowany przez sb.Pozniej okazalo sie ,ze LP byl tajnym wspolpracownikiem.Gdzie tu logika.SB zabilo swojego?.Jak jest rowniez mozliwe by Pan Z. nie wiedzac o spotkaniu zlokalizowal miejsce pobytu PANA JH DOWIEDZIAL SIE O SMIERCI LESZKA P>. I ZDARZYL BYC W KOSTNICY. Nie wystarczy nosic krzyzyk na szyji trzeba zyc wg DEKALOGU >BEZ NIENAWISCI I PSEUDO PATRIOTYZMU NA POKAZ.
Jak dowiedzielem sie z netu Pan Zacharow wystawil spoleczenstwu rachunek za dzialalnosc opozycyjna i otrzymal suma 25000 zl.
Mysle,ze sadzac sie ze spoleczenstwem o pieniadze stracil prawo powowylania sie na przeszlosc kombatancka.
Dowiedzialem sie rowniez,ze ten Pan walczy z kolejnymi Prezydentami miasta o dom w ktorym ma warsztat wiec jednak watek osobisty.
Zapoznalem sie z wspomniem Pana J.Harasina ,ktory latem 1981 r wspolnie z Leszkiem P. wracali do domu.Rozstali sie bardzo pozno w nocy,a bladym switem Pan Zacharow p... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2009 r. o 10:17
Fascynacja faszyzmem.Co kulturowo obce - to zniszczyć, bądź do pieca.
Avatar
Oko Boże / 29 stycznia 2009 r. o 08:30
>Oj, działo się jak oprotestował budowę pomnika króla Dawida w Zamościu i w swoim uzasadnieniu
podał argument, że król Dawid jest osoba obcą kulturowo Polakom.
Na sesji rady Zamoscia zapewniał, że nie nie żywi żadnych oprzędzeń w stosunku do Żydów, o
ile pozostają w Izraelu.<
No cóż Panie Zacharow - zaprawdę powiadam CI wszak nie tylko Dawid był Żydem. Jezus też był Żydem, czyżby i on był kulturowo nam obcy?
Avatar
kajo / 28 stycznia 2009 r. o 16:48
STYX napisał:
Kurczę, zrobiłbym sobie kanapkę ale nie wiem czy ww Stowarzyszenie mi pozwoli.A gdy nie zapytam pewnie zechcą mie zawiesić w członkostwie zjadacza kanapek...Krótko mówiąc Panie Zacharow i reszta, że w tym wieku jeszcze się wam chce...

przeciez ten Zacharow, to oszolom i klerykal najczystszej wody.
siedzialem z nim w Kwidzynie i doskonale pamietam "bojkot" mojej skromnej osoby, bedacy reakcja na protesty , gdy dosc obsesowo zareagowalem na ich (cala cela) poranne wydzieranie sie (spiew) "Kiedy ranna wstaja zorze!
malo powazny i (mozliwe, ze) szkodliwy w pewnych srodowiskach typ czlowieka omamionego przez kler i narodowych socjalistow.

przeciez ten Zacharow, to oszolom i klerykal najczystszej wody.
siedzialem z nim w Kwidzynie i doskonale pamietam "bojkot" mojej skromnej osoby, bedacy reakcja na protesty , gdy dosc obsesowo zareagowalem na ich (cala cela) poranne wydzieranie sie (spiew) "Kiedy ranna wstaja zorze!
malo powazny i (mozliwe, ze) szkodliwy w pewnych srodowiskach typ czlowieka omamionego przez kler i narodowych socjalistow. rozwiń
Avatar
Zibi / 28 stycznia 2009 r. o 15:21
[quote name='Na wygnaniu w Warszawie' date='28.01.2009, 13:43' post='88555']
No jasne, generał Sikorski zginął, bo go zastrzelili, Napoleona podesłali Francuzom Anglicy i był ich szpiegiem, a zamojscy internowani byli torturowani i siedzieli w Głantananamo, czy jakoś tak, a i dodam też, że komunisty wymyślili IPN. Niech zyje 1 maja - niech żyje teoria spiskowa dziejów.
Do cholery jasnej, czy ktoś też jak pisali wcześniej udzieli mi informacji, kto to jest ten Zacharow. Nie podawać nacji, bo zaraz będzie rwetes, że szowinista, czy tam nacjonalista. Konkretnie co on zrobił dla Zamościa?

Właśnie, kto to jest i co zrobił? Dobrego, rzecz jasna, Może to temat dla zdolnych dziennikarzy śledczych? Ale czy nikt w Zamościu nie zna tego pana? Przecież to podobno bohater narodowy?
[quote name='Na wygnaniu w Warszawie' date='28.01.2009, 13:43' post='88555']
No jasne, generał Sikorski zginął, bo go zastrzelili, Napoleona podesłali Francuzom Anglicy i był ich szpiegiem, a zamojscy internowani byli torturowani i siedzieli w Głantananamo, czy jakoś tak, a i dodam też, że komunisty wymyślili IPN. Niech zyje 1 maja - niech żyje teoria spiskowa dziejów.
Do cholery jasnej, czy ktoś też jak pisali wcześniej udzieli mi informacji, kto to jest ten Zacharow. Nie podawać nacji, bo zaraz będzie ... rozwiń
Avatar
Na wygnaniu w Warszawie / 28 stycznia 2009 r. o 13:43
No jasne, generał Sikorski zginął, bo go zastrzelili, Napoleona podesłali Francuzom Anglicy i był ich szpiegiem, a zamojscy internowani byli torturowani i siedzieli w Głantananamo, czy jakoś tak, a i dodam też, że komunisty wymyślili IPN. Niech zyje 1 maja - niech żyje teoria spiskowa dziejów.
Do cholery jasnej, czy ktoś też jak pisali wcześniej udzieli mi informacji, kto to jest ten Zacharow. Nie podawać nacji, bo zaraz będzie rwetes, że szowinista, czy tam nacjonalista. Konkretnie co on zrobił dla Zamościa?
Avatar
Stasio / 28 stycznia 2009 r. o 12:57
O to, to! "Spisane będą czyny i rozmowy..."
Avatar
Gość / 28 stycznia 2009 r. o 12:30
polak napisał:
TO JEST ZEMSTA KOMUNISTOW.

Żadna zemsta, a jest to celowe działanie > partii, która urodziłą tego bękarta skupiajaca o jednoznacznym zabarwieniu histeryków.
A co do internowanych, to władza ludowa zafundowała im wcvzasy ,grajali sobie w pokerka, micha była, a dziś to są to kombatanci. Heh wstydu nie mają. Który z nich w wyniku przetrzymywania utracił zdrowie? A dzisiaj swoją nienawiścią nakarmiliby cały swiat. Dgyby takie podejscie prezentowali np Japonczycy , to za za zrzucony atom na nich, powinni dzisiaj Amerykanów zagryzc, Żydostwo za holokaus Niemców. A my nadal w gównie tkwimy.

Żadna zemsta, a jest to celowe działanie > partii, która urodziłą tego bękarta skupiajaca o jednoznacznym zabarwieniu histeryków.
A co do internowanych, to władza ludowa zafundowała im wcvzasy ,grajali sobie w pokerka, micha była, a dziś to są to kombatanci. Heh wstydu nie mają. Który z nich w wyniku przetrzymywania utracił zdrowie? A dzisiaj swoją nienawiścią nakarmiliby cały swiat. Dgyby takie podejscie prezentowali np Japonczycy , to za za zrzucony atom na nich, powinni dzisiaj Amerykanów zagryzc, Żydostwo ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!