Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

25 stycznia 2018 r.
20:49

Karabiny, hełmy, nosze w szkole. Zamojska "mundurówka" ma nowy sprzęt [zdjęcia]

0 11 A A

Repliki „kałasznikowa”, kamizelki taktyczne, hełmy, nosze i radiotelefon – na zakup wojskowego sprzętu zamojska „mundurówka” dostała od resortu obrony 20 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

LO Centrum Szkół Mundurowych Zamość im. Powstania Zamojskiego to jedna z pięciu szkół w województwie, która bierze udział w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej dla szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe. Na zakup wyposażenia do szkolenia wojskowego szkoła dostała od resortu obrony 20 tys. zł.

– Zakupiliśmy m.in. narzędzia do walki wręcz, repliki ASG popularnego karabinka AKMS-47, kamizelki taktyczne, hełmy, busole, łopatki piechoty, broń pneumatyczną, okulary ochronne, opaski uciskowe, zestawy do udzielania pierwszej pomocy, nosze pachtowe i radiotelefon pozwalający na pracę przy każdej pogodzie – wylicza podkom. Bogdan Łopuszyński, wicedyrektor LO CSM Zamość.

– Teraz młodzież będzie miała zdecydowanie lepsze warunki do szkolenia z taktyki czy podstaw obsługi broni. To na pewno zaprocentuje jeśli ktoś z nich będzie chciał robić karierę w wojsku – mówi Irmina Szady-Czubara, dyrektor zamojskiej „mundurówki”. – W przyszłości planujemy zacieśnić współpracę z 2. Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej, a szczególnie zamojskim 25. batalionem lekkiej piechoty – dodaje.

Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie LOCSM Zamość mają dodatkowe zajęcia na terenie jednostki wojskowej (raz w tygodniu). Jeżdżą też na obozy proobronne współorganizowane przez MON. 

Po zakończeniu nauki uczniowie wezmą udział w kilkutygodniowym szkoleniu poligonowym zakończonym przysięgą wojskową. Będą też mieli możliwość podjęcia służby wojskowej. Z kolei absolwenci ubiegający się o przyjęcie do Wyższych Szkół Oficerskich będą traktowani preferencyjnie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 stycznia 2018 r. o 18:37
Małolaty, ale przynajmniej postawy strzeleckie już znają.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2018 r. o 13:57
A race też w tym pakiecie są? bo to każdy może mieć kiedy chce a szczególnie pisowscy patrioci i żołnierze wyklęci.Policja na to w ogóle nie reaguje, dlaczego mnie to nie dziwi?
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 13:53
sZKODA ZE NIE POLSKIE - TYLKO CHIŃSKIE - PRC-? Oznacza on nic więcej jak People's Republic of China.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 08:07
Mięsko armatnie zawsze w cenie! Barany przodem a generalicja i politycy w tym czasie - chodu za granicę!
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 07:53
Niech nam zyje wodz z Zoliborza uraaaa, uraaaaaa.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 07:17
A jak ktoś nie umie heil hitler! zrobić to przyjmiecie?
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 07:13
Hajs jest na wszystko oprócz wojska (tego prawdziwego). Reszta to igraszki bez znaczenia.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 07:05
Kiedyś było "mamy visy na tygrysy" teraz "mamy beretty, na ruskie rakiety" nic się nie zmieniło, przez te 70 lat. Do boju, młodzież, prosto ze szkoły z motyką na słońce do boju, hurra !!!!!!!!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 23:48
Niech sie bawia nawet na replikach...wazne że mozna spotkac młodzież na ulicy,ktora chodzi w mundurze.Nie ma obowiązku sluzby wojskowej,to niech te dzieci zobaczą przynajmniej tyle z wojskowości.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 22:48
Teraz będziesz wiedział, że repliki karabinka są niezawodne i się nie zacinają. Takim sprzętem to się sami obronimy, a wroga się gdzieś znajdzie.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2018 r. o 18:37
Małolaty, ale przynajmniej postawy strzeleckie już znają.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2018 r. o 13:57
A race też w tym pakiecie są? bo to każdy może mieć kiedy chce a szczególnie pisowscy patrioci i żołnierze wyklęci.Policja na to w ogóle nie reaguje, dlaczego mnie to nie dziwi?
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 13:53
sZKODA ZE NIE POLSKIE - TYLKO CHIŃSKIE - PRC-? Oznacza on nic więcej jak People's Republic of China.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 08:07
Mięsko armatnie zawsze w cenie! Barany przodem a generalicja i politycy w tym czasie - chodu za granicę!
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 07:53
Niech nam zyje wodz z Zoliborza uraaaa, uraaaaaa.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 07:17
A jak ktoś nie umie heil hitler! zrobić to przyjmiecie?
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 07:13
Hajs jest na wszystko oprócz wojska (tego prawdziwego). Reszta to igraszki bez znaczenia.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 07:05
Kiedyś było "mamy visy na tygrysy" teraz "mamy beretty, na ruskie rakiety" nic się nie zmieniło, przez te 70 lat. Do boju, młodzież, prosto ze szkoły z motyką na słońce do boju, hurra !!!!!!!!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 23:48
Niech sie bawia nawet na replikach...wazne że mozna spotkac młodzież na ulicy,ktora chodzi w mundurze.Nie ma obowiązku sluzby wojskowej,to niech te dzieci zobaczą przynajmniej tyle z wojskowości.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 22:48
Teraz będziesz wiedział, że repliki karabinka są niezawodne i się nie zacinają. Takim sprzętem to się sami obronimy, a wroga się gdzieś znajdzie.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

16-latek okradł wujka i tatę. Zabrał 45 tys. zł

16-latek okradł wujka i tatę. Zabrał 45 tys. zł

Dwóch nastolatków włamało się do zakładu wulkanizacyjnego w Parczewie. Ukradli 45 tys. zł. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jeden z nich okradł własnego wujka.

LUK Lublin gra z BBTS Bielsko-Biała. Szybko wrócić do wygrywania

LUK Lublin gra z BBTS Bielsko-Biała. Szybko wrócić do wygrywania

LUK Lublin zmierzy się z BBTS Bielsko-Biała. Pierwszy gwizdek w hali Globus im. Tomasza Wojtowicza w niedzielę, o godzinie 14.45.

"Chopcy z Roosvelta" dwukrotnie w Teatrze Starym
3 lutego 2023, 19:00

"Chopcy z Roosvelta" dwukrotnie w Teatrze Starym

Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka 18) zaprasza na pokazy przedstawienia "Chopcy z Roosvelta" Teatru Nowego z Zabrza. Spektakl będzie można zobaczyć 3 lutego o godz. 19 i 4 lutego o godz. 17.

Muzeum, w którym kapie na głowę. Każda wpłata się liczy

Muzeum, w którym kapie na głowę. Każda wpłata się liczy

– Już niejednokrotnie okazaliście nam zaufanie i wsparcie – doceniają twórcy Muzeum Osiedli Mieszkaniowych, którzy zbierają fundusze by móc kontynuować działalność i utrzymać siedzibę na skraju osiedla projektowanego przez Zofię i Oskara Hansen.

Skoki narciarskie. W weekend zawody na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf

Skoki narciarskie. W weekend zawody na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf

W weekend najlepsi skoczkowie świata rywalizować będą na skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Będzie to tym samym inauguracja zawodów Pucharu Świata w lotach narciarskich. Naszą kadrę reprezentować będzie pięciu zawodników

Koncert w mieszkaniu pod Białą Podlaską. Wstęp „co łaska”

Koncert w mieszkaniu pod Białą Podlaską. Wstęp „co łaska”

Koncert w mieszkaniu? To możliwe i do tego wstęp „co łaska”. Tym razem, w Czosnówce pod Białą Podlaską wystąpi Patryk Pietrzak.

Najdłuższy autobus w mieście już wozi pasażerów

Najdłuższy autobus w mieście już wozi pasażerów

Jest długi i niskopodłogowy. Do tego ma półhybrydowy napęd. To nowy autobus Solaris, który właśnie wyjechał na bialskie ulice.

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Ponad 5,4 mln zł dodatkowego dofinansowania – z czego ponad 3 mln zł stanowią Fundusze Europejskie, a ponad 2,2 mln zł to pieniądze z Budżetu Państwa – Zarząd Województwa Lubelskiego kieruje na projekt dotyczący przebudowy części szpitala, w tym gruntownej przebudowy Oddziałów: Hematologii, Onkologii, Anestezjologii i Polikliniki, a także doposażenie części obszarów udzielania świadczeń.

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

U nas królują bezy i serniki, a biszkoptowe torty pojawiają się tylko na urodziny. Na Ukrainie biszkopt jest na co dzień. Przełożony jest też nieco innym, bo mniej słodkim, kremem. W nowej lubelskiej cukierni polskie smaki mieszkają się z ukraińskimi.

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
27 stycznia 2023, 19:00

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Kultowy "Absolwent", widowiskowe "Pompeje" i popularny "Cast Away" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

W przyszłym tygodniu radni gminy mają podjąć uchwałę o przekazaniu województwu lubelskiemu wsparcia na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania we Wronowie. Przetarg na budowę ronda łączącego trzy drogi, w tym DW nr 824, może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]

Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Casademont Saragossa. W pierwszym meczu 1/8 finału EuroCup lublinianki pokonały u siebie rywalki z Hiszpanii 69:66. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę.

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"
27 stycznia 2023, 20:30

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie", które odbędzie się 27 i 28 stycznia o godz. 20.30. Warto skorzystać, bo to już ostatnia szansa na podziwianie obrazów artysty z Sanoka w Lublinie.

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Ledwie dotarły, a już niemal wszystkie się rozeszły. Prawie 200 tzw. Kopert Życia zostało w tym miesiącu rozdanych mieszkańcom Hrubieszowa. Będą zamawiane kolejne.

"Zły" ponownie w Centrum Kultury
3 lutego 2023, 19:00

"Zły" ponownie w Centrum Kultury

Spektakl będący autobiograficzną opowieścią Dariusza Jeża będzie można znów zobaczyć na deskach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Pokazy w ramach Sceny InVitro odbędą się w dniach 3-5 lutego o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!