
Zgodnie z zapowiedzią miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Jest miesiąc na złożenie dokumentów.

Ogłoszenie z informacją, że do konkursu dojdzie pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Zamość w zeszłym tygodniu. Pisaliśmy o tym. Przypomnijmy, że stanowisko dyrektora CKF „Stylowy” zwolniło się po śmierci Andrzeja Bubeły, który w zamojskim kinie przepracował ponad 30 lat, a od 1992 roku nim kierował.
Teraz jest już ogłoszony konkurs na następcę. To ma być osoba z wyższym wykształceniem magisterskim (w wymaganiach fakultatywnych wskazano humanistyczne lub z zakresu organizacji i zarządzania) i co najmniej 5-letnim stażem pracy, w tym trzyletnim na stanowisku kierowniczym lub 3-letni okres prowadzenia działalności gospodarczej.
Dobrze byłoby, gdyby przyszły dyrektor znał przepisy prawa dotyczące organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej, a także mieć w tym zakresie doświadczenie. Kolejne wymagania faktultatywne to m.in. znajomość problematyki będącej przedmiotem działalności CKF „Stylowy”, doświadczenie w zdobywaniu funduszy pozabudżetowych i dobra znajomość co najmniej jednego języka obcego.
Czas na złożenie wszystkich wymaganych dokumentów kandydaci mają do 7 lipca.
