Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 lutego 2013 r.
15:42
Edytuj ten wpis

Łupki znowu dzielą. Protesty w gminie Miączyn

0 14 A A

Poszukiwania gazu łupkowego nadal budzą obawy. Wierceniom prowadzonym przez firmę Chevron sprzeciwiają się mieszkańcy gminy Miączyn. Koncern zapewnia, że dojdzie z nimi do porozumienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protesty przeciwko poszukiwaniom gazu trwają w rejonie Zamościa od blisko roku. Teraz do rozpoczęcia wierceń w miejscowości Ministrówka, w gm. Miączyn szykuje się amerykański Chevron. Sprawa budzi sporo kontrowersji. W tym tygodniu zajmowali się nią gminny radni. Mieli wystosować protest do władz województwa.

– Rada nie podjęła jeszcze decyzji, ale są naciski ze strony niezadowolonych – przyznaje Józef Długosz, wójt Miączyna. – Sądzę, że obawy wynikają z choćby z protestów, do jakich dochodziło w pobliskich miejscowościach. Nie wszyscy chcą tych poszukiwań. Osobiście jestem jednak za tym, by pozwolić inwestorom na badania.

Jednocześnie wójt wydał już dwie negatywne opinie, dotyczące planów Chevrona. W uzasadnieniu podniesiono kwestię uciążliwości prac dla mieszkańców oraz dużej ilości odpadów. Sprawa jest w toku. W ewentualnym proteście gmina nie może jednak liczyć na wsparcie władz regionu.

– Nie rozumiem niektórych samorządowców. Brakuje im gospodarczego podejścia – ocenia Sławomir Sosnowski, wicemarszałek województwa. – Przecież, jeśli dojdzie do wydobycia gazu, to 60 proc. opłaty eksploatacyjnej trafi do gmin. To one najbardziej na tym skorzystają. Ich władze powinny to wiedzieć.

Spotkania z mieszkańcami

Marszałek szykuje kolejną kampanię informacyjną, która ma zwiększyć świadomość o różnych aspektach wydobycia gazu. Jak jednak rozwiązać aktualne problemy?

– Niech firmy wiercą tam, gdzie nie ma protestów. Protestujący powinni obserwować miejscowości, w których ruszyły poszukiwania – dodaje Sosnowski. – Choćby Berejów i Syczyn, gdzie mam nadzieję już niedługo popłynie gaz.

Póki co przedstawiciele Chevrona próbują uświadamiać mieszkańców. Brali udział w ostatnim posiedzeniu rady gminy w Miączynie.

– Od czerwca wiele razy spotykaliśmy się z radnymi, z sołtysami i mieszkańcami gminy i przedstawialiśmy nasze plany – dodaje Grażyna Bukowska, rzecznik firmy. – W ubiegłym tygodniu zaprosiliśmy mieszkańców wsi Ministrówka na wiertnię w Zawadzie żeby mogli przekonać się na własne oczy, że prace poszukiwawcze prowadzone są odpowiedzialnie i bezpiecznie.

Według Chevrona goście z Ministrówka "wyrazili swoje poparcie” dla działań firmy. Koncern liczy więc, że uda się rozwiać wszelkie obawy, dotyczące wierceń.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
papacarlito / 20 marca 2013 o 12:17
0
Jest szansa na to aby stworzyć miejsca pracy, godnie żyć i może mniej płacić za gaz to ludzie protestują.. pewnie 90% z nich nie wie przeciw czemu protestuje..


[color=silver]_______________________________________________________________________[/color]
[size=2][url="http://www.perfectschody.com.pl/galeria-zdjec/schody-okragle/"]schody okrągłe[/url] do twojego domu[/size]
Avatar
sufka / 20 marca 2013 o 00:54
0
[quote name='A' timestamp='1361977782' post='739253']
Najbardziej protestują ruskie (i często inspirują takie protesty śród rządzących i ludzi), bo wydobycie łupków nie jest w ich interesie, "lepiej kupować gaz za grube miliony od moskali z gazociągu północnego", Niemcy też muszą zarobić na współpracy z Gazpromem więc też im nie na rękę ... Wszelkie "ekspertyzy" i wątpliwości i "generowanie" protestów są powodowane przez ludzi Gazpromu, ruskich i osób z nimi współpracujących...
[/quote] "ruskie" wykupują firmy wydobywcze gazu łupkowego, bo jest wolny rynek i nikt im tego nie zabroni, a skażenie chemikaliami będzie nieodwracalne i na wieki, do tego firmy wyjadą po kilku latach eksploatacji, a gaz będzie się ulatniał z rozbitych łupków przez dziesięciolecia. Już teraz jedna czwarta zgonów w Polsce to rak, co będzie jak będzie sto tysięcy odwiertów z całą tą chemią i stale ulatniającym się do powietrza, wody i gleby gazem ?
[quote name='A' timestamp='1361977782' post='739253']
Najbardziej protestują ruskie (i często inspirują takie protesty śród rządzących i ludzi), bo wydobycie łupków nie jest w ich interesie, "lepiej kupować gaz za grube miliony od moskali z gazociągu północnego", Niemcy też muszą zarobić na współpracy z Gazpromem więc też im nie na rękę ... Wszelkie "ekspertyzy" i wątpliwości i "generowanie" protestów są powodowane przez ludzi Gazpromu, ruskich i osób z nimi współpracujących...
rozwiń
Avatar
mieszkaniec M. / 11 marca 2013 o 20:55
0
Jakie protesty, to tylko grupa niedouczonych w temacie obywateli manipulowanych przez pseudoekologów z poza gminy Miączyn. Przyczyny protestów to :niewiedza, strach przed nowym, opieranie swojej wiedzy na szumie informacyjnym na temat łupków a nie na opini autorytetów nauki w tej dziedzinie. Wójt powinien zorganizować radnym oraz niektórym pracownikom Urzędu Gminy wycieczkę do miejscowości gdzie odwierty zostały już wykonane i odbyło się szczelinowanie a także zorganizować spotkanie ze specjalistami z zakresu geologi, prawa geologicznego, wykonywania odwiertów badawczych i metod wydobywania gazu łupkowego. Dużą rolę do spełnienia w szerzeniu wiedzy i rzetelnym informowaniu na temat ,,łupków,, mają
media, które tej lekcji nie odrobiły należycie.
Jakie protesty, to tylko grupa niedouczonych w temacie obywateli manipulowanych przez pseudoekologów z poza gminy Miączyn. Przyczyny protestów to :niewiedza, strach przed nowym, opieranie swojej wiedzy na szumie informacyjnym na temat łupków a nie na opini autorytetów nauki w tej dziedzinie. Wójt powinien zorganizować radnym oraz niektórym pracownikom Urzędu Gminy wycieczkę do miejscowości gdzie odwierty zostały już wykonane i odbyło się szczelinowanie a także zorganizować spotkanie ze specjalistami z zakresu geologi, prawa geologicznego, w... rozwiń
Avatar
oberv. / 1 marca 2013 o 13:21
0
do 'dddd' - Niewolniku Rosji spadaj do Moskwy! Chcesz żebyśmy dogadali się z Gazpromem to nam ceny obniżą? Jesteś głupi czy naiwny czy piszesz komentarze z Moskwy? Zaufać Rosji? Dawno tak się nie uśmiałem!
Avatar
EkoOszustom STOP / 1 marca 2013 o 13:16
0
[color=#333333]Zmanipulowana ankieta pełna sugestii że łupki są szkodliwe - grzech nie zabrać głosu. [/color]
[color=#333333]Żeby nie okazało się że głosują tylko fani Gazpromu i wyznawcy kłamliwego Gaslandu. [/color]
[color=#333333]Wielka prośba - GŁOSUJCIE I PODAJCIE DALEJ![/color]

[url="http://www.lupkipolskie.pl/aktualnosci/newsy-z-polski/02-2013/zabierzmy-glos-w-sprawie-waznej-dla-polski"]http://www.lupkipolskie.pl/aktualnosci/newsy-z-polski/02-2013/zabierzmy-glos-w-sprawie-waznej-dla-polski[/url]
Avatar
dddd / 27 lutego 2013 o 21:20
0
[quote name='m' timestamp='1361978547' post='739256']
boże,co za zacofany kraj,lepiej płacić ruskim,niż korzystać z tego co mamy,gratulacje...
[/quote]

UWAGA! tego typu posty piszą wynajęci ludzie przez koncerny - lub skorumpowani politycy lokalni którzy mają obiecane łapówki za zgody na wiercenia. Nie dajcie się nabrać na tą niby prymitywną propagandę.
W interesie Polski jest dogadanie się z Rosjanami - oni obniżają cenę gazu dla nas - my wprowadzamy na 20 - 30 lat moratorium na wydobycie gazu. W tym czasie opracowujemy własną, bezpieczną dla środowiska polską metodę eksploatacji gazu łupkowego. Następnie państwo polskie WYNAJMUJE, powtarzam WYNAJMUJE firmy które, za określone pieniądze max 20% wartości wydobytego gazu, będą świadczyły USŁUGĘwydobycia gazu dla państwa - reszta trafia do budżetu państwa, gmin, właścicieli pól.
Inny scenariusz, czyli sprzedaż za kilka procent wartości wydobytego gazu praw do złóż to sabotaż, który powinien być srogo karany.
[quote name='m' timestamp='1361978547' post='739256']
boże,co za zacofany kraj,lepiej płacić ruskim,niż korzystać z tego co mamy,gratulacje...
[/quote]

UWAGA! tego typu posty piszą wynajęci ludzie przez koncerny - lub skorumpowani politycy lokalni którzy mają obiecane łapówki za zgody na wiercenia. Nie dajcie się nabrać na tą niby prymitywną propagandę.
W interesie Polski jest dogadanie się z Rosjanami - oni obniżają cenę gazu dla nas - my wprowadzamy na 20 - 30 lat moratorium na wyd... rozwiń
Avatar
fgff / 27 lutego 2013 o 21:04
0
[quote name='KATAR' timestamp='1361979400' post='739260']
Co za ciemnogród lepiej od ruskich kupić i niemcom dać zarobić niż mieć swoje.
Przez takich ludzi jak wy nasz kraj wygląda jak wygląda i tak samo funkcjonuje.
[/quote]
Jakie swoje?????? Myślisz że żydowsko-amerykańskie koncerny dadzą ci gaz za darmo????
Ile ci płacą cwaniaku za pisanie takich postów??
Gminy i państwo dostaną jakieś ochłapy, zyski pojadą za ocean a u nas zostanie zdewastowane środowisko i zatrute wody. Goń się pajacu.
Avatar
Gość / 27 lutego 2013 o 20:17
0
www.radiobc.pl w czwartki o 20.00
Avatar
Gość / 27 lutego 2013 o 19:08
0
co ty piszesz człowieku .....nie mieszaj geologii z polityką
Avatar
R.E.M / 27 lutego 2013 o 18:14
0
Koleżanko Moniko,
Poczytaj najpierw Ty. Nie blogi, nie gazety czy inne szmatławce. Weź do ręki pierwszą lepszą książkę do geologii. Ruskim to nie na rękę, bo nie bedą mieli jak nam opychać gazu, bo nasz będzie tańszy, a my płacimy za gaz najwięcej. Niemcom to nie na rękę, bo nie po to zainwestowali w NordStream, Francuzom to nie na rękę, bo prawie 80% ich energii jest z elektrowni atomowych. Media szukają sensacji i podają ludziom fakty z najbardziej pesymistycznego wora, a ludzie to łykają jak rutinoscorbin. W internecie jest mnóstwo filmów jak to się woda z kranu zapala. Taką mistyfikację to i ja mogę zrobić: Na filmie powiem, że odkąd mam niedaleko siebie szyby wiertnicze, to w moim kranie leci czysty spirytus. Po czym przechylę szklankę, skrzywię się i powiem jak to się naebałem. Uwierzycie? Wątpię, bo jest to zbyt hurraoptymistyczne.
Co do zanieczyszczania wód gruntowych to radzę najpierw poczytać w jaki sposób wykonuje się otwory wiertnicze. Tam na pewno będzie coś o zamykaniu horyzontów wodonośnych. Tak się wykonuje KAŻDY głębszy obiekt geologiczny.
Poza tym radzę też dowiedzieć się jaki skład chemiczny ma woda na głębokości 800m, na lubelszczyźnie oczywiście. Jak wiadomo złoża gazu łupkowego znajdują się o wiele wiele głębiej. Dam 100zł temu, kto wypije 2L wody z 1000m p.p.t. hehehe, ciekawe czy szybciej człowiek się obsra czy całkiem go wysprzęgli, zanim dowiozą go do szpitala.
Koleżanko Moniko,
Poczytaj najpierw Ty. Nie blogi, nie gazety czy inne szmatławce. Weź do ręki pierwszą lepszą książkę do geologii. Ruskim to nie na rękę, bo nie bedą mieli jak nam opychać gazu, bo nasz będzie tańszy, a my płacimy za gaz najwięcej. Niemcom to nie na rękę, bo nie po to zainwestowali w NordStream, Francuzom to nie na rękę, bo prawie 80% ich energii jest z elektrowni atomowych. Media szukają sensacji i podają ludziom fakty z najbardziej pesymistycznego wora, a ludzie to łykają jak rutinoscorbin. W internecie jest mnóstwo... rozwiń
Avatar
papacarlito / 20 marca 2013 o 12:17
0
Jest szansa na to aby stworzyć miejsca pracy, godnie żyć i może mniej płacić za gaz to ludzie protestują.. pewnie 90% z nich nie wie przeciw czemu protestuje..


[color=silver]_______________________________________________________________________[/color]
[size=2][url="http://www.perfectschody.com.pl/galeria-zdjec/schody-okragle/"]schody okrągłe[/url] do twojego domu[/size]
Avatar
sufka / 20 marca 2013 o 00:54
0
[quote name='A' timestamp='1361977782' post='739253']
Najbardziej protestują ruskie (i często inspirują takie protesty śród rządzących i ludzi), bo wydobycie łupków nie jest w ich interesie, "lepiej kupować gaz za grube miliony od moskali z gazociągu północnego", Niemcy też muszą zarobić na współpracy z Gazpromem więc też im nie na rękę ... Wszelkie "ekspertyzy" i wątpliwości i "generowanie" protestów są powodowane przez ludzi Gazpromu, ruskich i osób z nimi współpracujących...
[/quote] "ruskie" wykupują firmy wydobywcze gazu łupkowego, bo jest wolny rynek i nikt im tego nie zabroni, a skażenie chemikaliami będzie nieodwracalne i na wieki, do tego firmy wyjadą po kilku latach eksploatacji, a gaz będzie się ulatniał z rozbitych łupków przez dziesięciolecia. Już teraz jedna czwarta zgonów w Polsce to rak, co będzie jak będzie sto tysięcy odwiertów z całą tą chemią i stale ulatniającym się do powietrza, wody i gleby gazem ?
[quote name='A' timestamp='1361977782' post='739253']
Najbardziej protestują ruskie (i często inspirują takie protesty śród rządzących i ludzi), bo wydobycie łupków nie jest w ich interesie, "lepiej kupować gaz za grube miliony od moskali z gazociągu północnego", Niemcy też muszą zarobić na współpracy z Gazpromem więc też im nie na rękę ... Wszelkie "ekspertyzy" i wątpliwości i "generowanie" protestów są powodowane przez ludzi Gazpromu, ruskich i osób z nimi współpracujących...
rozwiń
Avatar
mieszkaniec M. / 11 marca 2013 o 20:55
0
Jakie protesty, to tylko grupa niedouczonych w temacie obywateli manipulowanych przez pseudoekologów z poza gminy Miączyn. Przyczyny protestów to :niewiedza, strach przed nowym, opieranie swojej wiedzy na szumie informacyjnym na temat łupków a nie na opini autorytetów nauki w tej dziedzinie. Wójt powinien zorganizować radnym oraz niektórym pracownikom Urzędu Gminy wycieczkę do miejscowości gdzie odwierty zostały już wykonane i odbyło się szczelinowanie a także zorganizować spotkanie ze specjalistami z zakresu geologi, prawa geologicznego, wykonywania odwiertów badawczych i metod wydobywania gazu łupkowego. Dużą rolę do spełnienia w szerzeniu wiedzy i rzetelnym informowaniu na temat ,,łupków,, mają
media, które tej lekcji nie odrobiły należycie.
Jakie protesty, to tylko grupa niedouczonych w temacie obywateli manipulowanych przez pseudoekologów z poza gminy Miączyn. Przyczyny protestów to :niewiedza, strach przed nowym, opieranie swojej wiedzy na szumie informacyjnym na temat łupków a nie na opini autorytetów nauki w tej dziedzinie. Wójt powinien zorganizować radnym oraz niektórym pracownikom Urzędu Gminy wycieczkę do miejscowości gdzie odwierty zostały już wykonane i odbyło się szczelinowanie a także zorganizować spotkanie ze specjalistami z zakresu geologi, prawa geologicznego, w... rozwiń
Avatar
oberv. / 1 marca 2013 o 13:21
0
do 'dddd' - Niewolniku Rosji spadaj do Moskwy! Chcesz żebyśmy dogadali się z Gazpromem to nam ceny obniżą? Jesteś głupi czy naiwny czy piszesz komentarze z Moskwy? Zaufać Rosji? Dawno tak się nie uśmiałem!
Avatar
EkoOszustom STOP / 1 marca 2013 o 13:16
0
[color=#333333]Zmanipulowana ankieta pełna sugestii że łupki są szkodliwe - grzech nie zabrać głosu. [/color]
[color=#333333]Żeby nie okazało się że głosują tylko fani Gazpromu i wyznawcy kłamliwego Gaslandu. [/color]
[color=#333333]Wielka prośba - GŁOSUJCIE I PODAJCIE DALEJ![/color]

[url="http://www.lupkipolskie.pl/aktualnosci/newsy-z-polski/02-2013/zabierzmy-glos-w-sprawie-waznej-dla-polski"]http://www.lupkipolskie.pl/aktualnosci/newsy-z-polski/02-2013/zabierzmy-glos-w-sprawie-waznej-dla-polski[/url]
Avatar
dddd / 27 lutego 2013 o 21:20
0
[quote name='m' timestamp='1361978547' post='739256']
boże,co za zacofany kraj,lepiej płacić ruskim,niż korzystać z tego co mamy,gratulacje...
[/quote]

UWAGA! tego typu posty piszą wynajęci ludzie przez koncerny - lub skorumpowani politycy lokalni którzy mają obiecane łapówki za zgody na wiercenia. Nie dajcie się nabrać na tą niby prymitywną propagandę.
W interesie Polski jest dogadanie się z Rosjanami - oni obniżają cenę gazu dla nas - my wprowadzamy na 20 - 30 lat moratorium na wydobycie gazu. W tym czasie opracowujemy własną, bezpieczną dla środowiska polską metodę eksploatacji gazu łupkowego. Następnie państwo polskie WYNAJMUJE, powtarzam WYNAJMUJE firmy które, za określone pieniądze max 20% wartości wydobytego gazu, będą świadczyły USŁUGĘwydobycia gazu dla państwa - reszta trafia do budżetu państwa, gmin, właścicieli pól.
Inny scenariusz, czyli sprzedaż za kilka procent wartości wydobytego gazu praw do złóż to sabotaż, który powinien być srogo karany.
[quote name='m' timestamp='1361978547' post='739256']
boże,co za zacofany kraj,lepiej płacić ruskim,niż korzystać z tego co mamy,gratulacje...
[/quote]

UWAGA! tego typu posty piszą wynajęci ludzie przez koncerny - lub skorumpowani politycy lokalni którzy mają obiecane łapówki za zgody na wiercenia. Nie dajcie się nabrać na tą niby prymitywną propagandę.
W interesie Polski jest dogadanie się z Rosjanami - oni obniżają cenę gazu dla nas - my wprowadzamy na 20 - 30 lat moratorium na wyd... rozwiń
Avatar
fgff / 27 lutego 2013 o 21:04
0
[quote name='KATAR' timestamp='1361979400' post='739260']
Co za ciemnogród lepiej od ruskich kupić i niemcom dać zarobić niż mieć swoje.
Przez takich ludzi jak wy nasz kraj wygląda jak wygląda i tak samo funkcjonuje.
[/quote]
Jakie swoje?????? Myślisz że żydowsko-amerykańskie koncerny dadzą ci gaz za darmo????
Ile ci płacą cwaniaku za pisanie takich postów??
Gminy i państwo dostaną jakieś ochłapy, zyski pojadą za ocean a u nas zostanie zdewastowane środowisko i zatrute wody. Goń się pajacu.
Avatar
Gość / 27 lutego 2013 o 20:17
0
www.radiobc.pl w czwartki o 20.00
Avatar
Gość / 27 lutego 2013 o 19:08
0
co ty piszesz człowieku .....nie mieszaj geologii z polityką
Avatar
R.E.M / 27 lutego 2013 o 18:14
0
Koleżanko Moniko,
Poczytaj najpierw Ty. Nie blogi, nie gazety czy inne szmatławce. Weź do ręki pierwszą lepszą książkę do geologii. Ruskim to nie na rękę, bo nie bedą mieli jak nam opychać gazu, bo nasz będzie tańszy, a my płacimy za gaz najwięcej. Niemcom to nie na rękę, bo nie po to zainwestowali w NordStream, Francuzom to nie na rękę, bo prawie 80% ich energii jest z elektrowni atomowych. Media szukają sensacji i podają ludziom fakty z najbardziej pesymistycznego wora, a ludzie to łykają jak rutinoscorbin. W internecie jest mnóstwo filmów jak to się woda z kranu zapala. Taką mistyfikację to i ja mogę zrobić: Na filmie powiem, że odkąd mam niedaleko siebie szyby wiertnicze, to w moim kranie leci czysty spirytus. Po czym przechylę szklankę, skrzywię się i powiem jak to się naebałem. Uwierzycie? Wątpię, bo jest to zbyt hurraoptymistyczne.
Co do zanieczyszczania wód gruntowych to radzę najpierw poczytać w jaki sposób wykonuje się otwory wiertnicze. Tam na pewno będzie coś o zamykaniu horyzontów wodonośnych. Tak się wykonuje KAŻDY głębszy obiekt geologiczny.
Poza tym radzę też dowiedzieć się jaki skład chemiczny ma woda na głębokości 800m, na lubelszczyźnie oczywiście. Jak wiadomo złoża gazu łupkowego znajdują się o wiele wiele głębiej. Dam 100zł temu, kto wypije 2L wody z 1000m p.p.t. hehehe, ciekawe czy szybciej człowiek się obsra czy całkiem go wysprzęgli, zanim dowiozą go do szpitala.
Koleżanko Moniko,
Poczytaj najpierw Ty. Nie blogi, nie gazety czy inne szmatławce. Weź do ręki pierwszą lepszą książkę do geologii. Ruskim to nie na rękę, bo nie bedą mieli jak nam opychać gazu, bo nasz będzie tańszy, a my płacimy za gaz najwięcej. Niemcom to nie na rękę, bo nie po to zainwestowali w NordStream, Francuzom to nie na rękę, bo prawie 80% ich energii jest z elektrowni atomowych. Media szukają sensacji i podają ludziom fakty z najbardziej pesymistycznego wora, a ludzie to łykają jak rutinoscorbin. W internecie jest mnóstwo... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 11

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!