Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 czerwca 2014 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Miasto tonie w zakazach. A może wprowadzić zakaz zakazywania?

7 8 A A

Zamość, miasto renesansu, wygrywa konkursy piękności. Turyści fotografują się na tle ratusza, renesansowych kamieniczek. Podziwiają Rynek Wielki, Solny z podświetlaną fontanną, ale nie wiedzą, że Zamość to także miasto zakazów i nakazów. W różnego rodzaju zakazach przoduje Stare Miasto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeszcze nie tak dawno na każdej ławce na zamojskiej starówce była tabliczka informująca o zakazie dokarmiania gołębi i karach, jakie mogły spotkać turystów za ten okrutny czyn.

Po wielu interwencjach tabliczki z ławek usunięto. Teraz mania zakazów pojawiła się na zamojskich osiedlach mieszkaniowych. Na osiedlach "Kilińskiego” ich Wspólnoty Mieszkaniowe widocznie mają mnóstwo pieniędzy do wydania, skoro na każdym trawniku w trójkącie ulic Kilińskiego, Piłsudskiego i Kamiennej pojawiło się kilkadziesiąt znaków zakazu.

Na osiedlach Kilińskiego nie wolno: wyprowadzać psów na tereny zielone, grać w piłkę (na jedynym osiedlowym boisku dla dzieci przy ul. Kilińskiego postawiono blok mieszkalny), nie wolno jeździć (zakaz ruchu) rowerami po szerokich alejkach... Pojawiły się też "samozwańcze” zakazy parkowania no i oczywiście zakazy dokarmiania gołębi.

Przy jednym z parkingów osiedlowych przylegających do ul. Kilińskiego obowiązuje ZAKAZ PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, o czym informuje stosowna tablica. Smaczku zakazom dodaje znak ustawiany po każdym większym deszczu u zbiegu ul. Kilińskiego i zamojskiej obwodnicy. Tam po deszczu tworzy się głębokie jezioro, pułapka na kierowców. Ulica Kilińskiego to ulica przemysłowego Zamościa. Przy tej ulicy znajduje się kilkadziesiąt hurtowni, kilka dużych zakładów pracy, no i dojazd do największego w Zamościu marketu TWIERDZA. Od ponad 10 lat mieszkańcy Zamościa walczą o remont tego odcinka ulicy i... nic. Miejski Zarząd Dróg i Mostów jednak obiecuje, że remont kiedyś będzie.

Złośliwi twierdzą, że na zamojskich osiedlach Kilińskiego brak tylko zakazu oddychania i porostu trawy, którą niestety trzeba kosić. Odwiedzający Zamość turyści powinni najpierw zapoznać się z obowiązującymi tu zakazami, albo przygotować pieniądze na mandaty.


Co sądzicie o wszechobecnych zakazach? Czekamy na Wasze komentarze poniżej
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BMW_rider / 6 czerwca 2014 o 09:57
0

Jeżeli chodzi o zakazy gry w piłkę - zróbcie młodzieży miejsca do grania.

Zakazy dokarmiana gołębi i wyprowadzania psów jak najbardziej popieram.

Zasrane trawniki, chodniki przez psy - parapety i ławki przez ptaki.

Rzygać się chce, jak na wiosnę po roztopach pływają gówna i pierwsze promienie słońca uwalniają "piękny i aromatyczny" zapach.

Avatar
^ / 6 czerwca 2014 o 08:44
0

Polacy to brudasy, bywa że zesrają się pod swoim oknem. Takie zakazy wcale nie dziwią

Mów za siebie zasrany cudzoziemcze, spadaj.

Avatar
kabi / 6 czerwca 2014 o 06:20
0

I tak powinno być ! Czy Kilińskiego ma być gorsze od Alternatywy ? Nie - zawsze znajdzie się jakiś Anioł :)

Avatar
Zibi / 5 czerwca 2014 o 22:37
0

Kiedyś w szkole uczono dzieci co wolno, a czego nie. Potem się to zmieniło i nastał czas "róbta co chceta". Nikt nie lubi siadac na obrobionych przez gołębie ławkach, ani płacić za odnawianie zakupkanych przez nie odrestaurowanych zabytków. Ale nikomu nie przyjdzie do glowy, że jak ptak zje, to wydali. Może zamiast zakaz dokarmiania gołębi, dać nakaz wkładania im pod kuper korków przez dokarmiających. Teren zielony, na który można wyjść z dzieckiem, kocyk rozłożyć - ale czy przyjemnie usiąść na psiej kupie? Bo przecież właściciele czworonogów twierdzą, że kupki ich pupili nikomu nie przeszkadzają. Boisk i placów zabaw dla dzieci rzeczywiście nie jest dużo, ale jakby tych istniejących psy, koty i pijacy nie zanieczyszczali, to byłoby milej. Ścieżki rowerowe już są, a będzie ich więcej. Są takie miejsca, gdzie wąsko, a rowerzyści u nas to raczej lubią szybko jechać i na pieszych zważają mniej niż kierowcy, bo nawet światła ich nie obchodzą. Jak ktoś zastawia swoim samochodem wejście do posesji, albo tarasuje bramę, czy blokuje wjazd na osiedle - to trzeba mu napisać, żeby tego nie robił, skoro sam nie wie. Jeszcze można postawić zakaz parkowania na ukos na kilku miejscach postojowych, bo widocznie na kursach na prawo jazdy kończy się umiejętność parkowania niektórych kierowców. Potrzebny jest jeszcze zakaz rzucania śmieci obok kosza i zakaz rzucania petów tam, gdzie się akurat skończyło palić. Dotyczy to także zostawiania puszek i butelek w miejscu libacji. No i dla panów po kilku piwkach zakaz sikania i rzygania po bramach. Tylko może zamiast tych wszystkich zakazów wprowadzić w szkołach lekcje kultury i życia między ludźmi w cywilizowanym społeczeństwie? Bo inaczej bez tych wszystkich zakazów cofniemy się do epoki neandertalczyków.

Kiedyś w szkole uczono dzieci co wolno, a czego nie. Potem się to zmieniło i nastał czas "róbta co chceta". Nikt nie lubi siadac na obrobionych przez gołębie ławkach, ani płacić za odnawianie zakupkanych przez nie odrestaurowanych zabytków. Ale nikomu nie przyjdzie do glowy, że jak ptak zje, to wydali. Może zamiast zakaz dokarmiania gołębi, dać nakaz wkładania im pod kuper korków przez dokarmiających. Teren zielony, na który można wyjść z dzieckiem, kocyk rozłożyć - ale czy przyjemnie usiąść na psiej kupie? Bo przecież właściciele czworon... rozwiń

Avatar
dymin / 5 czerwca 2014 o 20:49
0

Takie zakazy nie mają w ogóle umocowania prawnego. Można równie dobrze wpisać na tabliczkę "zakaz brzydkiego wyglądania" albo "zakaz zakazywania".

Avatar
Gość / 5 czerwca 2014 o 18:48
0

Polska Ludowa dała mieszkania w blokach, tym co w domu nawsi mieli nie tylko psy i koty, dała wykształcenie itp, itd. A teraz wszyscy sie uwłaszczyli i maja swoje, WŁASNOŚCIOWE bloki i zaczęło się, stawianie tabliczek, płotów, i innych zakazów bo jeden z drugim może sobie porządzić, ONN wie lepiej co dla drugiego najlepsze , jaka winna być temperatura w mieszkaniu, jaka temperatura wody, jakie płytki przed blokiem oczywiście za NASZE PINIADZE, taki cud się stał. I od rana do nocy plotkowanie i judzenie, takich mamy prezesów, a zapomniałbym, moi maja milicyjna maturę, bardzo wykształceni!!!

Polska Ludowa dała mieszkania w blokach, tym co w domu nawsi mieli nie tylko psy i koty, dała wykształcenie itp, itd. A teraz wszyscy sie uwłaszczyli i maja swoje, WŁASNOŚCIOWE bloki i zaczęło się, stawianie tabliczek, płotów, i innych zakazów bo jeden z drugim może sobie porządzić, ONN wie lepiej co dla drugiego najlepsze , jaka winna być temperatura w mieszkaniu, jaka temperatura wody, jakie płytki przed blokiem oczywiście za... rozwiń

Avatar
on / 5 czerwca 2014 o 18:10
0

a jak piesek srrrrra pod oknem sąsiadów to .....tabliczka jest potrzebna

Avatar
Gość / 5 czerwca 2014 o 17:48
0

Polacy to brudasy, bywa że zesrają się pod swoim oknem. Takie zakazy wcale nie dziwią

Avatar
BMW_rider / 6 czerwca 2014 o 09:57
0

Jeżeli chodzi o zakazy gry w piłkę - zróbcie młodzieży miejsca do grania.

Zakazy dokarmiana gołębi i wyprowadzania psów jak najbardziej popieram.

Zasrane trawniki, chodniki przez psy - parapety i ławki przez ptaki.

Rzygać się chce, jak na wiosnę po roztopach pływają gówna i pierwsze promienie słońca uwalniają "piękny i aromatyczny" zapach.

Avatar
^ / 6 czerwca 2014 o 08:44
0

Polacy to brudasy, bywa że zesrają się pod swoim oknem. Takie zakazy wcale nie dziwią

Mów za siebie zasrany cudzoziemcze, spadaj.

Avatar
kabi / 6 czerwca 2014 o 06:20
0

I tak powinno być ! Czy Kilińskiego ma być gorsze od Alternatywy ? Nie - zawsze znajdzie się jakiś Anioł :)

Avatar
Zibi / 5 czerwca 2014 o 22:37
0

Kiedyś w szkole uczono dzieci co wolno, a czego nie. Potem się to zmieniło i nastał czas "róbta co chceta". Nikt nie lubi siadac na obrobionych przez gołębie ławkach, ani płacić za odnawianie zakupkanych przez nie odrestaurowanych zabytków. Ale nikomu nie przyjdzie do glowy, że jak ptak zje, to wydali. Może zamiast zakaz dokarmiania gołębi, dać nakaz wkładania im pod kuper korków przez dokarmiających. Teren zielony, na który można wyjść z dzieckiem, kocyk rozłożyć - ale czy przyjemnie usiąść na psiej kupie? Bo przecież właściciele czworonogów twierdzą, że kupki ich pupili nikomu nie przeszkadzają. Boisk i placów zabaw dla dzieci rzeczywiście nie jest dużo, ale jakby tych istniejących psy, koty i pijacy nie zanieczyszczali, to byłoby milej. Ścieżki rowerowe już są, a będzie ich więcej. Są takie miejsca, gdzie wąsko, a rowerzyści u nas to raczej lubią szybko jechać i na pieszych zważają mniej niż kierowcy, bo nawet światła ich nie obchodzą. Jak ktoś zastawia swoim samochodem wejście do posesji, albo tarasuje bramę, czy blokuje wjazd na osiedle - to trzeba mu napisać, żeby tego nie robił, skoro sam nie wie. Jeszcze można postawić zakaz parkowania na ukos na kilku miejscach postojowych, bo widocznie na kursach na prawo jazdy kończy się umiejętność parkowania niektórych kierowców. Potrzebny jest jeszcze zakaz rzucania śmieci obok kosza i zakaz rzucania petów tam, gdzie się akurat skończyło palić. Dotyczy to także zostawiania puszek i butelek w miejscu libacji. No i dla panów po kilku piwkach zakaz sikania i rzygania po bramach. Tylko może zamiast tych wszystkich zakazów wprowadzić w szkołach lekcje kultury i życia między ludźmi w cywilizowanym społeczeństwie? Bo inaczej bez tych wszystkich zakazów cofniemy się do epoki neandertalczyków.

Kiedyś w szkole uczono dzieci co wolno, a czego nie. Potem się to zmieniło i nastał czas "róbta co chceta". Nikt nie lubi siadac na obrobionych przez gołębie ławkach, ani płacić za odnawianie zakupkanych przez nie odrestaurowanych zabytków. Ale nikomu nie przyjdzie do glowy, że jak ptak zje, to wydali. Może zamiast zakaz dokarmiania gołębi, dać nakaz wkładania im pod kuper korków przez dokarmiających. Teren zielony, na który można wyjść z dzieckiem, kocyk rozłożyć - ale czy przyjemnie usiąść na psiej kupie? Bo przecież właściciele czworon... rozwiń

Avatar
dymin / 5 czerwca 2014 o 20:49
0

Takie zakazy nie mają w ogóle umocowania prawnego. Można równie dobrze wpisać na tabliczkę "zakaz brzydkiego wyglądania" albo "zakaz zakazywania".

Avatar
Gość / 5 czerwca 2014 o 18:48
0

Polska Ludowa dała mieszkania w blokach, tym co w domu nawsi mieli nie tylko psy i koty, dała wykształcenie itp, itd. A teraz wszyscy sie uwłaszczyli i maja swoje, WŁASNOŚCIOWE bloki i zaczęło się, stawianie tabliczek, płotów, i innych zakazów bo jeden z drugim może sobie porządzić, ONN wie lepiej co dla drugiego najlepsze , jaka winna być temperatura w mieszkaniu, jaka temperatura wody, jakie płytki przed blokiem oczywiście za NASZE PINIADZE, taki cud się stał. I od rana do nocy plotkowanie i judzenie, takich mamy prezesów, a zapomniałbym, moi maja milicyjna maturę, bardzo wykształceni!!!

Polska Ludowa dała mieszkania w blokach, tym co w domu nawsi mieli nie tylko psy i koty, dała wykształcenie itp, itd. A teraz wszyscy sie uwłaszczyli i maja swoje, WŁASNOŚCIOWE bloki i zaczęło się, stawianie tabliczek, płotów, i innych zakazów bo jeden z drugim może sobie porządzić, ONN wie lepiej co dla drugiego najlepsze , jaka winna być temperatura w mieszkaniu, jaka temperatura wody, jakie płytki przed blokiem oczywiście za... rozwiń

Avatar
on / 5 czerwca 2014 o 18:10
0

a jak piesek srrrrra pod oknem sąsiadów to .....tabliczka jest potrzebna

Avatar
Gość / 5 czerwca 2014 o 17:48
0

Polacy to brudasy, bywa że zesrają się pod swoim oknem. Takie zakazy wcale nie dziwią

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 0 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 11 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 4

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 4

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 25 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 9 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 84 9

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 2

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 27 20

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.