Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 grudnia 2010 r.
12:35
Edytuj ten wpis

Napad na plebanię w Krynicach. Bandyci związali księdza i zabrali 26 tys. zł

Autor: Zdjęcie autora (bn)
0 48 A A

Zamaskowani bandyci napadli na plebanię w Krynicach w powiecie tomaszowskim. Skrępowali księdza i gospodynię, a następnie ukradli 26 tys. złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do napadu doszło dzisiaj o 3 w nocy. Napastnicy sforsowali drzwi balkonowe plebani, a potem skrępowali sznurem 58-letniego księdza i jego gospodynię. Przeszukali plebanię i zrabowali m.in. pieniądze 26 tys. zł oraz broń gazową. Policja ustaliła, że sprawców było trzech lub czterech. Na głowach mieli kominiarki.

– Trwają ich poszukiwania – zapewnia Ireneusz Stromidło z tomaszowskiej policji.

Policja ustala szczegóły napadu. Napastnikom grozi do 12 lat więzienia.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
< 4 koleżanki > / 3 stycznia 2011 r. o 12:19
0
Ludzie!! Nie macie pojęcia ile ksiądz dla nas zrobił. bardzo dużo też przeżył m.in. przeszczep nerki.Podziwiam go za jego wytrwałość. Według mnie napewno nie miał takiej sumy na plebanii < to media kłamią > . Został pobity ale nie macie prawa oceniac go , wcale go nie znając. Zastanówcie sie nad swoim postępowaniem i pomyślcie co byście zrobili na jego miejscu. Przecież takie wydarzenia pamięta się do końca życia i pozostaje ten strach przed kolejnymi nocami.
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 r. o 14:21
0
zapewne miło teraz kapłanom, że ich umacniacie w posługiwaniu. o ile dobrze pamiętam, Jezusa z Nazaretu też różnie nazywali. Dziękuję Wam za wszystko. Cieszę się za wzór jaki mam w wielu kapłanach. I szkoda, że nie wszyscy chcą poznać swoich własnych kapłanów. Zamykają się w klitkach i potem narzekają na wszystko co istnieje. Dziękuję Ci Boże za Twoje narodzenie:):)
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 r. o 14:17
0
[quote name='gość' timestamp='1293206900' post='410881']
No i odezwał się Klech o czym ty mówisz wy w czarnych sukienkach okradacie bliżnich jak nikt inny.
[/quote]
Avatar
obserwatorka / 26 grudnia 2010 r. o 11:51
0
NIezależnie od sympatii bądź antypatii, faktem jest, że ludzie napadli na drugiego człowieka, a konkretnie na dwójkę ludzi. Zadano im ból, kto wie, może nawet chciano zabić. I to jest w tym wszystkim najsmutniejsze a nie to jaką sumę skradziono. Ludzie, opamiętajcie się. Czy pieniądze tak bardzo przysłaniają wam oczy, ze nie potraficie w takim zdarzeniu dostrzec tego, co najistotniejsze? NIkt nie ma prawa zadawać bólu drugiemu człowiekowi. Warto o tym pamiętać, szczególnie biorąc pod uwagę, w jakim czasie się to stało.
Avatar
Iza / 26 grudnia 2010 r. o 11:31
0
[quote name='Karolek' timestamp='1293309796' post='411276']
Bardzo wzruszyła mnie Justyna - szczerze oddana księdzu osoba i głęboko uwierzona w jego stan duchowieństwa ...Ja wiem, że jak kopne w kopyta to za darmo klecha mnie nie pochowa i nie przyklepnie ziemi !!!! Będzie zdzierał ostatnie grosze za niby " ile łaska " ale nie mniej niż .... 0000 ,Taka prawda, i Juztynko nie oburzaj się iskieruj swoje zainteresowania i ewentualny wdzięk w inną stronę - jest tylu fajnych mężczyzn - i to nie w sutannach,..
[/quote]
Do Karolka.
Na darmowy pochówek trzeba sobie zasłużyć. Czy chociaż raz zrobiłeś coś bezinteresownie dla swojego kościoła lub parafii? Może posprzątałeś cały kościół za darmo? Albo wypastowałeś podłogę? Albo może pomalowałeś za darmo ściany w kościele?
[quote name='Karolek' timestamp='1293309796' post='411276']
Bardzo wzruszyła mnie Justyna - szczerze oddana księdzu osoba i głęboko uwierzona w jego stan duchowieństwa ...Ja wiem, że jak kopne w kopyta to za darmo klecha mnie nie pochowa i nie przyklepnie ziemi !!!! Będzie zdzierał ostatnie grosze za niby " ile łaska " ale nie mniej niż .... 0000 ,Taka prawda, i Juztynko nie oburzaj się iskieruj swoje zainteresowania i ewentualny wdzięk w inną stronę - jest tylu fajnych mężczyzn ... rozwiń
Avatar
Karolek / 25 grudnia 2010 r. o 21:43
0
Bardzo wzruszyła mnie Justyna - szczerze oddana księdzu osoba i głęboko uwierzona w jego stan duchowieństwa ...
Ja wiem, że jak kopne w kopyta to za darmo klecha mnie nie pochowa i nie przyklepnie ziemi !!!!
Będzie zdzierał ostatnie grosze za niby " ile łaska " ale nie mniej niż .... 0000 ,

Taka prawda, i Juztynko nie oburzaj się iskieruj swoje zainteresowania i ewentualny wdzięk w inną stronę - jest tylu fajnych mężczyzn - i to nie w sutannach,..
Avatar
Karol / 25 grudnia 2010 r. o 21:34
0
[quote name='Justyna' timestamp='1293306127' post='411238']
No więc tak, szczekacze: nawet pan STYX wkurzył się barbarzyńskimi wpisami, chociaż nie przepada za kościołem. A ja uważam, że jesteście potencjalnymi naśladowcami tych bandytów a wasze beznadziejne komentarze wzbudzają wstręt i obrzydzenie. Pytam się was, ziejących komentatorów: a kim wy jesteście? Jakim psim prawem oceniacie tego człowieka, a jakie ty masz sumienie jeden z drugim? Jesteście tacy idealni? Najlepiej kopie wam się leżącego, nieprawdaż? Napewno niejednego z was rodzice ochrzcili w jakimś kościele, na łeb wam się oprócz święconej wody nic innego nie lało, bo dekarz załatał wcześniej dziurę w dachu - za darmo to zrobił? A organy jak wtedy pięknie grały ( stroiciel też za darmo ich nie naprawia), a żyrandole świeciły pełną parą (zakład energetyczny też wyciąga łapę po opłatę) a wasza babunia z dziaduniem cieszyli się, że na chrzest wnusia wypolerowano podłogę, aż zapach pasty rozszedł się po całym kościele ( trzeba ją było wcześniej kupić ). Kiedyś i ślub będziesz też chciał wziąć a i pochówek twój też musi mieć oprawę, np. dużo święconej wody, żeby cię diabeł nie złapał za łeb jak opuścisz ten padół... Więc nie kłap paszczęką jeden z drugim, bo wierni dają ofiary z własnej nieprzymuszonej woli i z tych ofiar ksiądz musi utrzymać kościół, zrobić remonty. I na przykład ja,drugi, czy sto dziesiąty wierny dając ofiarę na kościół dajemy też za takich jołopów jak ty szczekaczu, czy inny, który nie dajesz,ale wypominać ile to ksiądz tego "szmalu" ma to potrafisz. Więc wara ci od tego, czy ja chcę dać tę ofiarę czy nie.Ale jak ździelisz kopytami, to polecą twoi bliscy do księdza, żeby cię pochował po katolicku. I wtedy twój pochówek będzie za moją ofiarę i tych stu dziesiątych wiernych wcześniej wymienionych przeze mnie. Więc stul gębę i lepiej pomyśl zanim napiszesz.
[/quote]
[quote name='Justyna' timestamp='1293306127' post='411238']
No więc tak, szczekacze: nawet pan STYX wkurzył się barbarzyńskimi wpisami, chociaż nie przepada za kościołem. A ja uważam, że jesteście potencjalnymi naśladowcami tych bandytów a wasze beznadziejne komentarze wzbudzają wstręt i obrzydzenie. Pytam się was, ziejących komentatorów: a kim wy jesteście? Jakim psim prawem oceniacie tego człowieka, a jakie ty masz sumienie jeden z drugim? Jesteście tacy idealni? Najlepiej kopie wam się leżącego, nieprawdaż? N... rozwiń
Avatar
Justyna / 25 grudnia 2010 r. o 20:42
0
No więc tak, szczekacze: nawet pan STYX wkurzył się barbarzyńskimi wpisami, chociaż nie przepada za kościołem. A ja uważam, że jesteście potencjalnymi naśladowcami tych bandytów a wasze beznadziejne komentarze wzbudzają wstręt i obrzydzenie. Pytam się was, ziejących komentatorów: a kim wy jesteście? Jakim psim prawem oceniacie tego człowieka, a jakie ty masz sumienie jeden z drugim? Jesteście tacy idealni? Najlepiej kopie wam się leżącego, nieprawdaż? Napewno niejednego z was rodzice ochrzcili w jakimś kościele, na łeb wam się oprócz święconej wody nic innego nie lało, bo dekarz załatał wcześniej dziurę w dachu - za darmo to zrobił? A organy jak wtedy pięknie grały ( stroiciel też za darmo ich nie naprawia), a żyrandole świeciły pełną parą (zakład energetyczny też wyciąga łapę po opłatę) a wasza babunia z dziaduniem cieszyli się, że na chrzest wnusia wypolerowano podłogę, aż zapach pasty rozszedł się po całym kościele ( trzeba ją było wcześniej kupić ). Kiedyś i ślub będziesz też chciał wziąć a i pochówek twój też musi mieć oprawę, np. dużo święconej wody, żeby cię diabeł nie złapał za łeb jak opuścisz ten padół... Więc nie kłap paszczęką jeden z drugim, bo wierni dają ofiary z własnej nieprzymuszonej woli i z tych ofiar ksiądz musi utrzymać kościół, zrobić remonty. I na przykład ja,drugi, czy sto dziesiąty wierny dając ofiarę na kościół dajemy też za takich jołopów jak ty szczekaczu, czy inny, który nie dajesz,ale wypominać ile to ksiądz tego "szmalu" ma to potrafisz. Więc wara ci od tego, czy ja chcę dać tę ofiarę czy nie.Ale jak ździelisz kopytami, to polecą twoi bliscy do księdza, żeby cię pochował po katolicku. I wtedy twój pochówek będzie za moją ofiarę i tych stu dziesiątych wiernych wcześniej wymienionych przeze mnie. Więc stul gębę i lepiej pomyśl zanim napiszesz.
No więc tak, szczekacze: nawet pan STYX wkurzył się barbarzyńskimi wpisami, chociaż nie przepada za kościołem. A ja uważam, że jesteście potencjalnymi naśladowcami tych bandytów a wasze beznadziejne komentarze wzbudzają wstręt i obrzydzenie. Pytam się was, ziejących komentatorów: a kim wy jesteście? Jakim psim prawem oceniacie tego człowieka, a jakie ty masz sumienie jeden z drugim? Jesteście tacy idealni? Najlepiej kopie wam się leżącego, nieprawdaż? Napewno niejednego z was rodzice ochrzcili w jakimś kościele, na łeb wam się oprócz święcon... rozwiń
Avatar
gosc / 25 grudnia 2010 r. o 19:59
0
coś okropnego!!! Ludzie nie mają sumienia,napadac na człowieka, współczuje księdzu,bo ból fizyczny z czasem zniknie ale ból psychiczny pozostanie...
Avatar
rydzio / 25 grudnia 2010 r. o 19:43
0
Po wizytach duszpasterskich znaleźli by o wiele więcej.
Niecierpliwość?
Może powtórzą po trzech królach ?
Avatar
< 4 koleżanki > / 3 stycznia 2011 r. o 12:19
0
Ludzie!! Nie macie pojęcia ile ksiądz dla nas zrobił. bardzo dużo też przeżył m.in. przeszczep nerki.Podziwiam go za jego wytrwałość. Według mnie napewno nie miał takiej sumy na plebanii < to media kłamią > . Został pobity ale nie macie prawa oceniac go , wcale go nie znając. Zastanówcie sie nad swoim postępowaniem i pomyślcie co byście zrobili na jego miejscu. Przecież takie wydarzenia pamięta się do końca życia i pozostaje ten strach przed kolejnymi nocami.
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 r. o 14:21
0
zapewne miło teraz kapłanom, że ich umacniacie w posługiwaniu. o ile dobrze pamiętam, Jezusa z Nazaretu też różnie nazywali. Dziękuję Wam za wszystko. Cieszę się za wzór jaki mam w wielu kapłanach. I szkoda, że nie wszyscy chcą poznać swoich własnych kapłanów. Zamykają się w klitkach i potem narzekają na wszystko co istnieje. Dziękuję Ci Boże za Twoje narodzenie:):)
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 r. o 14:17
0
[quote name='gość' timestamp='1293206900' post='410881']
No i odezwał się Klech o czym ty mówisz wy w czarnych sukienkach okradacie bliżnich jak nikt inny.
[/quote]
Avatar
obserwatorka / 26 grudnia 2010 r. o 11:51
0
NIezależnie od sympatii bądź antypatii, faktem jest, że ludzie napadli na drugiego człowieka, a konkretnie na dwójkę ludzi. Zadano im ból, kto wie, może nawet chciano zabić. I to jest w tym wszystkim najsmutniejsze a nie to jaką sumę skradziono. Ludzie, opamiętajcie się. Czy pieniądze tak bardzo przysłaniają wam oczy, ze nie potraficie w takim zdarzeniu dostrzec tego, co najistotniejsze? NIkt nie ma prawa zadawać bólu drugiemu człowiekowi. Warto o tym pamiętać, szczególnie biorąc pod uwagę, w jakim czasie się to stało.
Avatar
Iza / 26 grudnia 2010 r. o 11:31
0
[quote name='Karolek' timestamp='1293309796' post='411276']
Bardzo wzruszyła mnie Justyna - szczerze oddana księdzu osoba i głęboko uwierzona w jego stan duchowieństwa ...Ja wiem, że jak kopne w kopyta to za darmo klecha mnie nie pochowa i nie przyklepnie ziemi !!!! Będzie zdzierał ostatnie grosze za niby " ile łaska " ale nie mniej niż .... 0000 ,Taka prawda, i Juztynko nie oburzaj się iskieruj swoje zainteresowania i ewentualny wdzięk w inną stronę - jest tylu fajnych mężczyzn - i to nie w sutannach,..
[/quote]
Do Karolka.
Na darmowy pochówek trzeba sobie zasłużyć. Czy chociaż raz zrobiłeś coś bezinteresownie dla swojego kościoła lub parafii? Może posprzątałeś cały kościół za darmo? Albo wypastowałeś podłogę? Albo może pomalowałeś za darmo ściany w kościele?
[quote name='Karolek' timestamp='1293309796' post='411276']
Bardzo wzruszyła mnie Justyna - szczerze oddana księdzu osoba i głęboko uwierzona w jego stan duchowieństwa ...Ja wiem, że jak kopne w kopyta to za darmo klecha mnie nie pochowa i nie przyklepnie ziemi !!!! Będzie zdzierał ostatnie grosze za niby " ile łaska " ale nie mniej niż .... 0000 ,Taka prawda, i Juztynko nie oburzaj się iskieruj swoje zainteresowania i ewentualny wdzięk w inną stronę - jest tylu fajnych mężczyzn ... rozwiń
Avatar
Karolek / 25 grudnia 2010 r. o 21:43
0
Bardzo wzruszyła mnie Justyna - szczerze oddana księdzu osoba i głęboko uwierzona w jego stan duchowieństwa ...
Ja wiem, że jak kopne w kopyta to za darmo klecha mnie nie pochowa i nie przyklepnie ziemi !!!!
Będzie zdzierał ostatnie grosze za niby " ile łaska " ale nie mniej niż .... 0000 ,

Taka prawda, i Juztynko nie oburzaj się iskieruj swoje zainteresowania i ewentualny wdzięk w inną stronę - jest tylu fajnych mężczyzn - i to nie w sutannach,..
Avatar
Karol / 25 grudnia 2010 r. o 21:34
0
[quote name='Justyna' timestamp='1293306127' post='411238']
No więc tak, szczekacze: nawet pan STYX wkurzył się barbarzyńskimi wpisami, chociaż nie przepada za kościołem. A ja uważam, że jesteście potencjalnymi naśladowcami tych bandytów a wasze beznadziejne komentarze wzbudzają wstręt i obrzydzenie. Pytam się was, ziejących komentatorów: a kim wy jesteście? Jakim psim prawem oceniacie tego człowieka, a jakie ty masz sumienie jeden z drugim? Jesteście tacy idealni? Najlepiej kopie wam się leżącego, nieprawdaż? Napewno niejednego z was rodzice ochrzcili w jakimś kościele, na łeb wam się oprócz święconej wody nic innego nie lało, bo dekarz załatał wcześniej dziurę w dachu - za darmo to zrobił? A organy jak wtedy pięknie grały ( stroiciel też za darmo ich nie naprawia), a żyrandole świeciły pełną parą (zakład energetyczny też wyciąga łapę po opłatę) a wasza babunia z dziaduniem cieszyli się, że na chrzest wnusia wypolerowano podłogę, aż zapach pasty rozszedł się po całym kościele ( trzeba ją było wcześniej kupić ). Kiedyś i ślub będziesz też chciał wziąć a i pochówek twój też musi mieć oprawę, np. dużo święconej wody, żeby cię diabeł nie złapał za łeb jak opuścisz ten padół... Więc nie kłap paszczęką jeden z drugim, bo wierni dają ofiary z własnej nieprzymuszonej woli i z tych ofiar ksiądz musi utrzymać kościół, zrobić remonty. I na przykład ja,drugi, czy sto dziesiąty wierny dając ofiarę na kościół dajemy też za takich jołopów jak ty szczekaczu, czy inny, który nie dajesz,ale wypominać ile to ksiądz tego "szmalu" ma to potrafisz. Więc wara ci od tego, czy ja chcę dać tę ofiarę czy nie.Ale jak ździelisz kopytami, to polecą twoi bliscy do księdza, żeby cię pochował po katolicku. I wtedy twój pochówek będzie za moją ofiarę i tych stu dziesiątych wiernych wcześniej wymienionych przeze mnie. Więc stul gębę i lepiej pomyśl zanim napiszesz.
[/quote]
[quote name='Justyna' timestamp='1293306127' post='411238']
No więc tak, szczekacze: nawet pan STYX wkurzył się barbarzyńskimi wpisami, chociaż nie przepada za kościołem. A ja uważam, że jesteście potencjalnymi naśladowcami tych bandytów a wasze beznadziejne komentarze wzbudzają wstręt i obrzydzenie. Pytam się was, ziejących komentatorów: a kim wy jesteście? Jakim psim prawem oceniacie tego człowieka, a jakie ty masz sumienie jeden z drugim? Jesteście tacy idealni? Najlepiej kopie wam się leżącego, nieprawdaż? N... rozwiń
Avatar
Justyna / 25 grudnia 2010 r. o 20:42
0
No więc tak, szczekacze: nawet pan STYX wkurzył się barbarzyńskimi wpisami, chociaż nie przepada za kościołem. A ja uważam, że jesteście potencjalnymi naśladowcami tych bandytów a wasze beznadziejne komentarze wzbudzają wstręt i obrzydzenie. Pytam się was, ziejących komentatorów: a kim wy jesteście? Jakim psim prawem oceniacie tego człowieka, a jakie ty masz sumienie jeden z drugim? Jesteście tacy idealni? Najlepiej kopie wam się leżącego, nieprawdaż? Napewno niejednego z was rodzice ochrzcili w jakimś kościele, na łeb wam się oprócz święconej wody nic innego nie lało, bo dekarz załatał wcześniej dziurę w dachu - za darmo to zrobił? A organy jak wtedy pięknie grały ( stroiciel też za darmo ich nie naprawia), a żyrandole świeciły pełną parą (zakład energetyczny też wyciąga łapę po opłatę) a wasza babunia z dziaduniem cieszyli się, że na chrzest wnusia wypolerowano podłogę, aż zapach pasty rozszedł się po całym kościele ( trzeba ją było wcześniej kupić ). Kiedyś i ślub będziesz też chciał wziąć a i pochówek twój też musi mieć oprawę, np. dużo święconej wody, żeby cię diabeł nie złapał za łeb jak opuścisz ten padół... Więc nie kłap paszczęką jeden z drugim, bo wierni dają ofiary z własnej nieprzymuszonej woli i z tych ofiar ksiądz musi utrzymać kościół, zrobić remonty. I na przykład ja,drugi, czy sto dziesiąty wierny dając ofiarę na kościół dajemy też za takich jołopów jak ty szczekaczu, czy inny, który nie dajesz,ale wypominać ile to ksiądz tego "szmalu" ma to potrafisz. Więc wara ci od tego, czy ja chcę dać tę ofiarę czy nie.Ale jak ździelisz kopytami, to polecą twoi bliscy do księdza, żeby cię pochował po katolicku. I wtedy twój pochówek będzie za moją ofiarę i tych stu dziesiątych wiernych wcześniej wymienionych przeze mnie. Więc stul gębę i lepiej pomyśl zanim napiszesz.
No więc tak, szczekacze: nawet pan STYX wkurzył się barbarzyńskimi wpisami, chociaż nie przepada za kościołem. A ja uważam, że jesteście potencjalnymi naśladowcami tych bandytów a wasze beznadziejne komentarze wzbudzają wstręt i obrzydzenie. Pytam się was, ziejących komentatorów: a kim wy jesteście? Jakim psim prawem oceniacie tego człowieka, a jakie ty masz sumienie jeden z drugim? Jesteście tacy idealni? Najlepiej kopie wam się leżącego, nieprawdaż? Napewno niejednego z was rodzice ochrzcili w jakimś kościele, na łeb wam się oprócz święcon... rozwiń
Avatar
gosc / 25 grudnia 2010 r. o 19:59
0
coś okropnego!!! Ludzie nie mają sumienia,napadac na człowieka, współczuje księdzu,bo ból fizyczny z czasem zniknie ale ból psychiczny pozostanie...
Avatar
rydzio / 25 grudnia 2010 r. o 19:43
0
Po wizytach duszpasterskich znaleźli by o wiele więcej.
Niecierpliwość?
Może powtórzą po trzech królach ?
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Definitywnie zakończyła się sprawa rozpisania referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Lubartów. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę na decyzję odmowną komisarza wyborczego. Organizatorzy nie poddają się i zapowiadaj starania o kolejne referendum. Tym razem będą chcieli odwołać także burmistrz .

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5
14 sierpnia 2020, 20:30

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5

Przed nami kolejny weekend atrakcji na Centralnym Placu Zabaw. Odwiedzających w najbliższych dniach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) czekają m.in. koncerty zespołów Jazzpospolita i Alameda 5.

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Właściciel sieci Biedronka odwoła się od 115-milionowej kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rozbieżności między cenami na półkach a cenami w systemie kasowym. Spółka twierdzi, że różnice wynikały wyłącznie z nieumyślnych błędów pracowników

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

Pełne ręce roboty mieli w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali aż 50 automatów do gier, a z nimi gotówkę na wypłaty wygranych i amfetaminę. Przestępcy nie pozostają dłużni – na śledczych czyhają zasadzki z miotaczami gazu.

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Tydzień przed inauguracją nowego sezon Edach Budowlani Lublin rozegrali mecz kontrolny z Awentą Pogonią Siedlce. Już w weekend obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w walce o ligowe punkty.

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej
14 sierpnia 2020, 19:00

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej

Jedną z gwiazd najbliższego weekendu w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego będzie formacja Slavic Jazz Underground. Tradycyjnie nie zabraknie również teatru i dodatkowych atrakcji.

"Sztuka kochania" w Kinie Perła
14 sierpnia 2020, 21:00

"Sztuka kochania" w Kinie Perła

14 sieprnia w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15) będzie można zobaczyć m.in. docenioną "Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej" oraz kultowego "Misia".

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione
ALARM 24
galeria

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione

Na przejazd wjeżdża pociąg, a rogatki są podniesione – tak działały szlabany w Miłocinie, gdzie tory krzyżują się z drogą wojewódzką Lublin-Nałęczów. Zdarzało się również i tak, że zapory były opuszczone, chociaż do przejazdu nie zbliżał się żaden pociąg

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Firma Garmin jest jednym z najprężniej rozwijających się producentów zegarków sportowych. Łącząc nowoczesne moduły GPS z innowacyjnymi funkcjami sportowymi, producent uzyskał kompaktowe urządzenia, które wspomagają w planowaniu treningów i odczytywaniu ich wyników. Dlaczego warto zwrócić uwagę na zegarki Garmin?

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Dziś Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował o 17 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Pięć dotyczy Lublina, trzy – Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego i kolejne trzy – powiatu opolskiego.

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie
20 sierpnia 2020, 20:00

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie

20-23 sierpnia w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zobaczymy filmy z 18. edycji Festiwalu Objazdowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta polskim kandydatem do Oscara. Czy „Śniegu już więcej nie będzie” powtórzy sukces „Idy”?

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach
galeria

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach

Do godz. 15.30 mogą potrwać utrudnienia w ruchu w centrum Lublina gdzie zamknięta jest ul. Zamojska.