Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

7 marca 2008 r.
20:17
Edytuj ten wpis

Napis rodem z Ameryki?

0 14 A A

Co łączy Hollywood i Szczebrzeszyn? Na razie niewiele. Ale to się może zmienić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni chcą ustawić na wzgórzu przy wjeździe do miasta olbrzymi napis: Szczebrzeszyn. Taki sam, jak w Ameryce.

- Będzie to jedna z błyskotliwszych form promocji - przyznaje Marian Mazur, burmistrz Szczebrzeszyna. - Ale napis musi mieć solidną konstrukcję. Koszt budowy pochłonąłby ok. 100 tys. zł. Tylko skąd wziąć na to pieniądze? Inicjatywa jest ciekawa, ale mieszkańcy woleliby np. nową drogę za te pieniądze.

Nie wszyscy. Pomysł postawienia ogromnego "szyldu” - rodem z Hollywood - kołacze się w głowach kilku mieszkańców Szczebrzeszyna od dawna. Tyle że jedni woleliby, aby był to napis: Szczebrzeszyn, a inni rozważają "wybudowanie” napisu Roztocze.

Niebagatelną sprawą jest liczba liter. Wyraz Szczebrzeszyn ma ich 13, a Roztocze tylko 8. Wiadomo więc, że ten ostatni będzie prawie o połowę tańszy.

- Warto rozważyć oba pomysły - uspokaja Wojciech Świergoń, zamojski radny powiatowy, który wymyślił taką formę promocji. - Litery powinny mieć do 12 metrów wysokości, a cały napis długość 70 metrów. Konstrukcja stanęłaby na wzgórzu przy drodze z miasta do Kolonii Lipowiec. Widać byłoby ją w całej okolicy. A potem zrobilibyśmy obok tor i wyciąg narciarski, jakiś hotel i parkingi.

Jana Świergonia, radnego ze Szczebrzeszyna (prywatnie ojca Wojciecha), ten pomysł urzekł. - Jeśli władzom pomysł przypadnie do gustu, poszukamy sponsorów - zapewnia. - Choćby na każdą literę innego.

Zamojscy przyrodnicy nie są tym pomysłem zachwyceni. - Taki monstrualny napis może zaburzyć harmonię unikatowego krajobrazu Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego - uważa Leon Sapko, specjalista w zamojskim Zespole Parków "Roztocza”. - Decyzji o jego zainstalowaniu nie należy podejmować pochopnie. Jeśli powstanie projekt napisu, musi być przez nas zaakceptowany.
Mieszkańcy miasta nie podzielają tych obaw. Ale mają inne. - Świetny pomysł - raduje się Stanisław Startek z ul. XXX-lecia PRL. - Ale pod warunkiem, że napis zostanie wykonany za pieniądze sponsorów. I najlepsza byłaby do tego mocna blacha.

- Blachę zaraz ukradną - komentuje 60-letni mieszkaniec tego miasta. - Dlatego litery muszą być betonowe. To będzie drugi taki ogromny napis na świecie. Teraz nie tylko dzięki naszemu chrząszczowi będziemy sławni.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uaua / 15 marca 2008 o 20:06
0
W każdym mieście powinny być takie tablice.
Avatar
joel / 15 marca 2008 o 18:42
0
Bardzo dobry pomysł. Zawsze tabliczki z napisem Szczenbrzeszyn mijam bez zauważenia. A tak będę od razu wiedział dokąd przyjechałem.
Avatar
Chrząszcz / 15 marca 2008 o 17:48
0
Każdy szczebrzeszyn ma swojego chrząszcza
Avatar
Gość / 9 marca 2008 o 09:46
0
Na tym napisie można zapuścić bluszcz. Z daleka takie litery będą się świetnie komponować z okolicą.
Avatar
Gość / 9 marca 2008 o 09:45
0
Dobrze, że wreszcie burmistrz z byłym dyrektorem się pogodzili. Pomysł okazał się tak dobry, że animozje postawili w kąt. Widać, że to polityczne głowy. Wszystko pro publico bono!
Avatar
senior / 8 marca 2008 o 20:54
0
szczebrzeszak napisał:
Mamy wybrukowane chodniki, drogi i ładne centrum z rynkiem, a nocą oświetlone ulice. Nigdy nie byłeś w Szczebrzeszynie???



Nie byłem, przyznaje się. Ale dalej nie zmieniam zdania że tyle pieniążków lepiejby było przeznaczyć na przydatniejsze dla mieszkańców "rzeczy" niż na wspomniane oznakowanie miejscowości.
Avatar
szczebrzeszak / 8 marca 2008 o 16:15
0
senior napisał:
Jak dla mnie to jest GŁUPOTA !!!!!! za 100 tys zł !!! to juz drogi, bruk, może jakaś zmiana wyglądu tej miejscowości np jakis ładne centrum czy rynek z fontanną, oświetlnie itp itd.


Mamy wybrukowane chodniki, drogi i ładne centrum z rynkiem, a nocą oświetlone ulice. Nigdy nie byłeś w Szczebrzeszynie???
Avatar
dsd / 8 marca 2008 o 15:39
0
Osiedle XXXlecia PRL? Co to za relikt? i oni chca byc druga Ameryka?
Avatar
senior / 8 marca 2008 o 15:20
0
Jak dla mnie to jest GŁUPOTA !!!!!! za 100 tys zł !!! to juz drogi, bruk, może jakaś zmiana wyglądu tej miejscowości np jakis ładne centrum czy rynek z fontanną, oświetlnie itp itd.
Avatar
Robert / 8 marca 2008 o 15:06
0
jon napisał:
jeżeli ta zerżnięta żywcem kopia amerykańskiej popkultury , delikatnie mówiąc, nie najwyższych lotów , ma być błyskotliwą formą promocji miasta - jak uważa pan burmistrz , to niestety ale zbyt błyskotliwy to on nie jest !
całkowity brak elementarnego gustu i smaku u władz i forumowiczów też.


Ta >zerżnięta żywcem kopia amerykańskiej popkultury< jest znana na całym świecie i oto chyba chodzi.
Avatar
uaua / 15 marca 2008 o 20:06
0
W każdym mieście powinny być takie tablice.
Avatar
joel / 15 marca 2008 o 18:42
0
Bardzo dobry pomysł. Zawsze tabliczki z napisem Szczenbrzeszyn mijam bez zauważenia. A tak będę od razu wiedział dokąd przyjechałem.
Avatar
Chrząszcz / 15 marca 2008 o 17:48
0
Każdy szczebrzeszyn ma swojego chrząszcza
Avatar
Gość / 9 marca 2008 o 09:46
0
Na tym napisie można zapuścić bluszcz. Z daleka takie litery będą się świetnie komponować z okolicą.
Avatar
Gość / 9 marca 2008 o 09:45
0
Dobrze, że wreszcie burmistrz z byłym dyrektorem się pogodzili. Pomysł okazał się tak dobry, że animozje postawili w kąt. Widać, że to polityczne głowy. Wszystko pro publico bono!
Avatar
senior / 8 marca 2008 o 20:54
0
szczebrzeszak napisał:
Mamy wybrukowane chodniki, drogi i ładne centrum z rynkiem, a nocą oświetlone ulice. Nigdy nie byłeś w Szczebrzeszynie???



Nie byłem, przyznaje się. Ale dalej nie zmieniam zdania że tyle pieniążków lepiejby było przeznaczyć na przydatniejsze dla mieszkańców "rzeczy" niż na wspomniane oznakowanie miejscowości.
Avatar
szczebrzeszak / 8 marca 2008 o 16:15
0
senior napisał:
Jak dla mnie to jest GŁUPOTA !!!!!! za 100 tys zł !!! to juz drogi, bruk, może jakaś zmiana wyglądu tej miejscowości np jakis ładne centrum czy rynek z fontanną, oświetlnie itp itd.


Mamy wybrukowane chodniki, drogi i ładne centrum z rynkiem, a nocą oświetlone ulice. Nigdy nie byłeś w Szczebrzeszynie???
Avatar
dsd / 8 marca 2008 o 15:39
0
Osiedle XXXlecia PRL? Co to za relikt? i oni chca byc druga Ameryka?
Avatar
senior / 8 marca 2008 o 15:20
0
Jak dla mnie to jest GŁUPOTA !!!!!! za 100 tys zł !!! to juz drogi, bruk, może jakaś zmiana wyglądu tej miejscowości np jakis ładne centrum czy rynek z fontanną, oświetlnie itp itd.
Avatar
Robert / 8 marca 2008 o 15:06
0
jon napisał:
jeżeli ta zerżnięta żywcem kopia amerykańskiej popkultury , delikatnie mówiąc, nie najwyższych lotów , ma być błyskotliwą formą promocji miasta - jak uważa pan burmistrz , to niestety ale zbyt błyskotliwy to on nie jest !
całkowity brak elementarnego gustu i smaku u władz i forumowiczów też.


Ta >zerżnięta żywcem kopia amerykańskiej popkultury< jest znana na całym świecie i oto chyba chodzi.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriał Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriał Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 0

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 0 0

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 13 28

Zwolennicy obecnego prezydenta skrytykowali kandydata PiS na to stanowisko – posła Sylwestra Tułajewa - za to, że będąc radnym głosował przeciw kolejnym budżetom miasta.

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo]
galeria
film

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo] 20 43

– Województwu lubelskiemu grozi utrata 80 mln euro z funduszy unijnych – mówił podczas wizyty w Lublinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego słowom natychmiast zaprzeczył marszałek Sławomir Sosnowski, który na konferencję przyszedł z ponad setką urzędników. Polityków PiS pożegnały okrzyki „tchórze” i „kłamcy”.

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW 10 0

W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody, znacznie chłodniejsze powietrze nad zachodnią Polskę napłynie już w piątek wieczorem - informuje IMGW. W sobotę i niedzielę temperatura powietrza wyniesie od 14 st. C do 18 st. C.

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup 30 9

W sklepie sieci Biedronka na lubelskich Bronowicach doszło do napadu. Złodziej ukradł alkohol i pobił ochroniarza. Policjanci zatrzymali napastnika, kiedy wrócił do sklepu po plecak z kradzionymi butelkami.

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS 0 3

Do końca listopada potrwają prace przy budowie nowego wejścia do rektoratu UMCS. Ich zakres obejmie także zagospodarowanie terenu wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie.

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe
28 września 2018, 20:00

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 20 w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) odbędzie się koncert Asi Nawojskiej oraz składu Eddie/Hai - Alternatywa.

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury 5 3

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie byłego zastępcy szefa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie i działacza „Solidarności”. Krzysztof Sudoł miał latami korzystać z samochodu i telefonu, za który płaciła kontrolowana przez niego firma.

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie
16 listopada 2018, 19:00

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie 0 1

16 listopada o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Telewizja Kłamie.

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 8 15

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 7 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 1 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 7 7

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!