Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

10 grudnia 2014 r.
12:30
Edytuj ten wpis

Nowy prezydent Zamościa: "Miasto to nie tylko zabytki"

73 9 A A

- Stare Miasto mamy przepiękne, ale musimy tchnąć w nie ducha - planuje nowy prezydent Zamościa. Rozmowa z Andrzejem Wnukiem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Pokonać Zamoyskiego w Zamościu to prawdziwy sukces. Jak pan myśli, co zdecydowało o pana zwycięstwie w wyborach? - O zwycięstwie nad tak poważnym przeciwnikiem jakim jest Marcin Zamoyski, zadecydowała głównie chęć zmian. Ludzie byli już zmęczeni poprzednią ekipą; propagandą sukcesu i otwieraniem kolejnych zabytków, a z drugiej strony brakiem pracy, inwestycji na osiedlach. • Nie boi się pan, że po tylu latach komuś, kto nie nazywa się Zamoyski może być trudno rządzić Zamościem? - Absolutnie nie mam takich obaw. Wprawdzie Rada Miasta sama określa się jako opozycyjna, ale myślę, że to kwestia czasu, kiedy radni rozpoczną konstruktywną współpracę z prezydentem wokół zbieżnego programu, czyli stymulacji rynku pracy czy inwestycji. Już pierwsze sygnały z moich kontaktów wskazują, że będzie możliwa bardzo dobra współpraca. Zresztą, nie wyobrażałem sobie, aby mogło być inaczej. • Polityczny układ sił w nowej radzie nie jest dla pana korzystny. - Miasto to nie polityka. Ja nie jestem członkiem żadnego ugrupowania i mimo, że poparło mnie w wyborach Prawo i Sprawiedliwość, będę współpracował zarówno z radnymi z PiS jak i ze środka czy lewej strony sali. Radni przecież zostali wybrani po to, aby pracować dla dobra miasta. Rada to nie sejm, aby politykować. • Już po wyborze w swoich pierwszych oficjalnych wypowiedziach zapowiedział pan audyt w Urzędzie Miasta, a także zmiany na niektórych stanowiskach. Zapachniało czystką… - Czystki w dosłownym znaczeniu nie będzie, choć kilka czy kilkanaście osób, które nie wypełniają dobrze swoich obowiązków, może się obawiać. Jak w każdej dobrze zarządzanej firmie szef ma prawo do oceny pracowników i przeprowadzenia zmian. W tym sensie chyba nikt nie ma wątpliwości, że zmiany są konieczne. Natomiast dobrzy pracownicy, a jest ich w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych wielu, nie mają się czego obawiać. Mogą się spodziewać awansów. • W kampanii wyborczej obiecał pan nowe miejsca pracy, niższe ceny usług świadczonych przez miejskie spółki, remonty dróg i budowę centrum letnich sportów wodnych. Zwracał pan uwagę, że Zamość to nie tylko zabytki, ale także osiedla, których mieszkańcy też mają określone potrzeby - Będziemy ciężko pracować, aby wszystkie obietnice spełnić. Najtrudniej będzie o nowe miejsca pracy, ale mamy plan, jak rozmawiać z inwestorami, jak tworzyć tu dobre warunki do inwestowania czy do zatrudniania pracowników. Staże, miejsca pracy, centrum coworkingu, inkubator przedsiębiorczości - to wszystko chcę zrobić jak najszybciej. Musimy nadrabiać stracony czas. Natomiast co do inwestycji w osiedla - już w nowym budżecie będę szukał środków na ten cel. Pewne obietnice mojego poprzednika się nie potwierdziły - zalew miejski nie dostanie dofinansowania z funduszy zewnętrznych. Rozmawiałem już z marszałkiem Sosnowskim o możliwości wykorzystania innych ścieżek dofinansowania tej inwestycji. • Co z dorobku swojego poprzednika docenia pan najbardziej? - Stare Miasto mamy przepiękne, ale musimy tchnąć w nie ducha. Planuję powołać w konkursie menadżera Starego Miasta, który zadba o wynajem powierzchni handlowych, animację kulturalną i handlową czy budowę parkingów. Będziemy się starali mocniej promować miasto i ściągnąć tu dwa razy więcej turystów, niż obecne 200 tysięcy.

Wygrał o włos

Andrzej Wnuk - przedsiębiorca, wydawca lokalnej prasy. Nie należy do żadnej partii politycznej. We wtorek został zaprzysiężony na prezydenta Zamościa. W pierwszej turze wyborów prezydenckich wygrał Marcin Zamoyski (43,46 proc.), potomek rodu założycieli miasta. Zamoyski rządził miastem od 2002 r. Poprzednie wybory wygrywał w pierwszej turze. W 2010 r. zdobył 60,76 proc. głosów, a cztery lata wcześniej 60,22 proc. głosów. 30 listopada, w drugiej turze, Andrzej Wnuk zdobył 9451 głosów (50,35 proc.), a Marcin Zamoyski - 9318 głosów (49,65 proc.).

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BVG / 2 stycznia 2015 o 05:17
0

Jakoś nie mam zaufania do tego Pana Prezydenta.   By zarządzać tak wspaniałym miastem ,to trzeba je właśnie kochać jak własne dziecko, a nie tylko liczyć na profity z zajmowanej funkcji.....

Plany pana Wnuka brzmią jak frazesy, nie widać w nich żadnej spójnej koncepcji, bo to jedynie tylko lista życzeń nie poparta jakąkolwiek koncepcją

Za to zaufaniem darzysz Marcina zamoyskiego.Jesli napiszesz prawde gdzie pracujesz, to wszystko sie wyda.He, he, he.

Za to zaufaniem darzysz Marcina zamoyskiego.Jesli napiszesz prawde gdzie pracujesz, to wszystko sie wyda.He, he, he.

rozwiń
Avatar
rodowity Zamościanin / 1 stycznia 2015 o 20:29
0

Jakoś nie mam zaufania do tego Pana Prezydenta.   By zarządzać tak wspaniałym miastem ,to trzeba je właśnie kochać jak własne dziecko, a nie tylko liczyć na profity z zajmowanej funkcji.....

Plany pana Wnuka brzmią jak frazesy, nie widać w nich żadnej spójnej koncepcji, bo to jedynie tylko lista życzeń nie poparta jakąkolwiek koncepcją

Avatar
odp / 12 grudnia 2014 o 18:03
0

zamiast pastiwić się na "urzędasach" pastwcie się lepiej na Sejmie i Radzie Ministrów która tworzy biuriokrację . zostawcie ludzi którzy pracują w pocie czoła za marne grosze. głupie gadanie

Wiekszosc urzedasow w Zamosciu do wymiany na prawdziwych, rzetelnych urzednikow.Urzedasow nie potrzeba, potrzeba ludzi ktorzy potrafia cos zrobic, energicznych, a nie odsylac  z kwitkiem, albo od ajfasza do kajfasza i czekac na dzien wyplaty.

Avatar
delta / 12 grudnia 2014 o 13:06
0

zamiast pastiwić się na "urzędasach" pastwcie się lepiej na Sejmie i Radzie Ministrów która tworzy biuriokrację . zostawcie ludzi którzy pracują w pocie czoła za marne grosze. głupie gadanie

Avatar
Maciek z Polnej / 12 grudnia 2014 o 06:37
0

W urzedach nie ma jednej osoby, ktora potrafilaby przyjac interesanta z usmiechem na twarzy....Andrzeju oni wszyscy wydaja sie pracowac za kare! Zapytaj ich czy maja chec odejsc a nie wiedza jak to uczynic a pozniej im ewentualnie pozwol :) Jesli będą osoby deklarujące że chcą zostać na miejscu to nakaż im zachowywania się odpowiednio do zajmowanego stanowiska! Nie moga miec mord jak konie wyciągnięte do samej ziemi! Wszystkie ich problemy niech zostawiaja w domu a mieszkańcom będzie się fajnie chodziło załatwic cokolwiek w urzedach ;)

Avatar
mieszkanka / 11 grudnia 2014 o 18:57
0

Cieszy mnie wybór młodego, chętnego do działania człowieka. Powodzenia Panie Prezydencie! Myślę, że Zamość się nie zawali bez rządów pana Zamojskiego. 

Avatar
P.C. / 10 grudnia 2014 o 17:38
0

Jestem zamoscianinem na emigracji.Panie prezydencie! Bardzo bym prosil, zeby pan przyjrzal sie urzednikom zamojskim.Dlaczego wiekszosc urzednikow to-odwaze sie nazwacrolnicy i to dziwne z okolic Szczebrzeszyna- ktorzy dojezdzaja do miasta do pracy w urzedach! Cos tu nie gra.Wiem, bo czesto jestem w kraju.Ponadto jest wielu przyspawanych do krzesel z okresu jeszcze PRL.Znam nazwiska, ale nie chce ujawniac!

Avatar
p-d-p / 10 grudnia 2014 o 14:24
0

dobrze że już nie Zamojski

Avatar
arek / 10 grudnia 2014 o 13:45
0

ciekawe jak to będzie teraz

Avatar
BVG / 2 stycznia 2015 o 05:17
0

Jakoś nie mam zaufania do tego Pana Prezydenta.   By zarządzać tak wspaniałym miastem ,to trzeba je właśnie kochać jak własne dziecko, a nie tylko liczyć na profity z zajmowanej funkcji.....

Plany pana Wnuka brzmią jak frazesy, nie widać w nich żadnej spójnej koncepcji, bo to jedynie tylko lista życzeń nie poparta jakąkolwiek koncepcją

Za to zaufaniem darzysz Marcina zamoyskiego.Jesli napiszesz prawde gdzie pracujesz, to wszystko sie wyda.He, he, he.

Za to zaufaniem darzysz Marcina zamoyskiego.Jesli napiszesz prawde gdzie pracujesz, to wszystko sie wyda.He, he, he.

rozwiń
Avatar
rodowity Zamościanin / 1 stycznia 2015 o 20:29
0

Jakoś nie mam zaufania do tego Pana Prezydenta.   By zarządzać tak wspaniałym miastem ,to trzeba je właśnie kochać jak własne dziecko, a nie tylko liczyć na profity z zajmowanej funkcji.....

Plany pana Wnuka brzmią jak frazesy, nie widać w nich żadnej spójnej koncepcji, bo to jedynie tylko lista życzeń nie poparta jakąkolwiek koncepcją

Avatar
odp / 12 grudnia 2014 o 18:03
0

zamiast pastiwić się na "urzędasach" pastwcie się lepiej na Sejmie i Radzie Ministrów która tworzy biuriokrację . zostawcie ludzi którzy pracują w pocie czoła za marne grosze. głupie gadanie

Wiekszosc urzedasow w Zamosciu do wymiany na prawdziwych, rzetelnych urzednikow.Urzedasow nie potrzeba, potrzeba ludzi ktorzy potrafia cos zrobic, energicznych, a nie odsylac  z kwitkiem, albo od ajfasza do kajfasza i czekac na dzien wyplaty.

Avatar
delta / 12 grudnia 2014 o 13:06
0

zamiast pastiwić się na "urzędasach" pastwcie się lepiej na Sejmie i Radzie Ministrów która tworzy biuriokrację . zostawcie ludzi którzy pracują w pocie czoła za marne grosze. głupie gadanie

Avatar
Maciek z Polnej / 12 grudnia 2014 o 06:37
0

W urzedach nie ma jednej osoby, ktora potrafilaby przyjac interesanta z usmiechem na twarzy....Andrzeju oni wszyscy wydaja sie pracowac za kare! Zapytaj ich czy maja chec odejsc a nie wiedza jak to uczynic a pozniej im ewentualnie pozwol :) Jesli będą osoby deklarujące że chcą zostać na miejscu to nakaż im zachowywania się odpowiednio do zajmowanego stanowiska! Nie moga miec mord jak konie wyciągnięte do samej ziemi! Wszystkie ich problemy niech zostawiaja w domu a mieszkańcom będzie się fajnie chodziło załatwic cokolwiek w urzedach ;)

Avatar
mieszkanka / 11 grudnia 2014 o 18:57
0

Cieszy mnie wybór młodego, chętnego do działania człowieka. Powodzenia Panie Prezydencie! Myślę, że Zamość się nie zawali bez rządów pana Zamojskiego. 

Avatar
P.C. / 10 grudnia 2014 o 17:38
0

Jestem zamoscianinem na emigracji.Panie prezydencie! Bardzo bym prosil, zeby pan przyjrzal sie urzednikom zamojskim.Dlaczego wiekszosc urzednikow to-odwaze sie nazwacrolnicy i to dziwne z okolic Szczebrzeszyna- ktorzy dojezdzaja do miasta do pracy w urzedach! Cos tu nie gra.Wiem, bo czesto jestem w kraju.Ponadto jest wielu przyspawanych do krzesel z okresu jeszcze PRL.Znam nazwiska, ale nie chce ujawniac!

Avatar
p-d-p / 10 grudnia 2014 o 14:24
0

dobrze że już nie Zamojski

Avatar
arek / 10 grudnia 2014 o 13:45
0

ciekawe jak to będzie teraz

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 0 0

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 3 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 1 0

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 1

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 1

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

Gwałt i "inne czynności seksualne". Szokujące ustalenia policji w sprawie ginekologa
galeria
film

Gwałt i "inne czynności seksualne". Szokujące ustalenia policji w sprawie ginekologa 5 0

50-letni ginekolog z Zabrza (woj. śląskie) jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się innym czynnościom seksualnym - informuje Śląska Policja.

Dęblin: Zostań kapralem w siłach powietrznych

Dęblin: Zostań kapralem w siłach powietrznych 0 0

Tylko do 20 sierpnia młodzi ludzie mogą złożyć wnioski do Wojskowej Komendy Uzupełnień na kurs podoficerski, który odbędzie się w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Czeka na nich 56 miejsc.

Hetman Zamość dobrze rozpoczął sezon, Orlęta Łuków będą trudniejszą przeszkodą?

Hetman Zamość dobrze rozpoczął sezon, Orlęta Łuków będą trudniejszą przeszkodą? 4 0

Hetman w pierwszej kolejce rozbił MKS Ryki 5:0. Trener Jacek Ziarkowski nie do końca był jednak zadowolony z postawy swojego zespołu. W niedzielę głównego faworyta do awansu czeka starcie w Łukowie (godz. 17). Beniaminek też udanie przywitał się z ligą, bo na dzień dobry rozbił Włodawiankę 4:0

Porzucili Lublin i przenieśli się na Polesie. Sukces w konkursie na najlepszą agroturystykę

Porzucili Lublin i przenieśli się na Polesie. Sukces w konkursie na najlepszą agroturystykę 52 1

„Agroturystyka Polesie” Anny i Grzegorza Gołosiów na podium konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej. – Staramy się żyć powoli i z sensem. Nie lubimy gonitwy za wszystkim i za niczym. W pełni też identyfikujemy się z tytułem konkursu „Na wsi najlepiej” – przyznają gospodarze z Babska (gm. Urszulin).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!