Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Zamość

10 grudnia 2014 r.
12:30
Edytuj ten wpis

Nowy prezydent Zamościa: "Miasto to nie tylko zabytki"

0 9 A A

- Stare Miasto mamy przepiękne, ale musimy tchnąć w nie ducha - planuje nowy prezydent Zamościa. Rozmowa z Andrzejem Wnukiem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Pokonać Zamoyskiego w Zamościu to prawdziwy sukces. Jak pan myśli, co zdecydowało o pana zwycięstwie w wyborach? - O zwycięstwie nad tak poważnym przeciwnikiem jakim jest Marcin Zamoyski, zadecydowała głównie chęć zmian. Ludzie byli już zmęczeni poprzednią ekipą; propagandą sukcesu i otwieraniem kolejnych zabytków, a z drugiej strony brakiem pracy, inwestycji na osiedlach. • Nie boi się pan, że po tylu latach komuś, kto nie nazywa się Zamoyski może być trudno rządzić Zamościem? - Absolutnie nie mam takich obaw. Wprawdzie Rada Miasta sama określa się jako opozycyjna, ale myślę, że to kwestia czasu, kiedy radni rozpoczną konstruktywną współpracę z prezydentem wokół zbieżnego programu, czyli stymulacji rynku pracy czy inwestycji. Już pierwsze sygnały z moich kontaktów wskazują, że będzie możliwa bardzo dobra współpraca. Zresztą, nie wyobrażałem sobie, aby mogło być inaczej. • Polityczny układ sił w nowej radzie nie jest dla pana korzystny. - Miasto to nie polityka. Ja nie jestem członkiem żadnego ugrupowania i mimo, że poparło mnie w wyborach Prawo i Sprawiedliwość, będę współpracował zarówno z radnymi z PiS jak i ze środka czy lewej strony sali. Radni przecież zostali wybrani po to, aby pracować dla dobra miasta. Rada to nie sejm, aby politykować. • Już po wyborze w swoich pierwszych oficjalnych wypowiedziach zapowiedział pan audyt w Urzędzie Miasta, a także zmiany na niektórych stanowiskach. Zapachniało czystką… - Czystki w dosłownym znaczeniu nie będzie, choć kilka czy kilkanaście osób, które nie wypełniają dobrze swoich obowiązków, może się obawiać. Jak w każdej dobrze zarządzanej firmie szef ma prawo do oceny pracowników i przeprowadzenia zmian. W tym sensie chyba nikt nie ma wątpliwości, że zmiany są konieczne. Natomiast dobrzy pracownicy, a jest ich w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych wielu, nie mają się czego obawiać. Mogą się spodziewać awansów. • W kampanii wyborczej obiecał pan nowe miejsca pracy, niższe ceny usług świadczonych przez miejskie spółki, remonty dróg i budowę centrum letnich sportów wodnych. Zwracał pan uwagę, że Zamość to nie tylko zabytki, ale także osiedla, których mieszkańcy też mają określone potrzeby - Będziemy ciężko pracować, aby wszystkie obietnice spełnić. Najtrudniej będzie o nowe miejsca pracy, ale mamy plan, jak rozmawiać z inwestorami, jak tworzyć tu dobre warunki do inwestowania czy do zatrudniania pracowników. Staże, miejsca pracy, centrum coworkingu, inkubator przedsiębiorczości - to wszystko chcę zrobić jak najszybciej. Musimy nadrabiać stracony czas. Natomiast co do inwestycji w osiedla - już w nowym budżecie będę szukał środków na ten cel. Pewne obietnice mojego poprzednika się nie potwierdziły - zalew miejski nie dostanie dofinansowania z funduszy zewnętrznych. Rozmawiałem już z marszałkiem Sosnowskim o możliwości wykorzystania innych ścieżek dofinansowania tej inwestycji. • Co z dorobku swojego poprzednika docenia pan najbardziej? - Stare Miasto mamy przepiękne, ale musimy tchnąć w nie ducha. Planuję powołać w konkursie menadżera Starego Miasta, który zadba o wynajem powierzchni handlowych, animację kulturalną i handlową czy budowę parkingów. Będziemy się starali mocniej promować miasto i ściągnąć tu dwa razy więcej turystów, niż obecne 200 tysięcy.

Wygrał o włos

Andrzej Wnuk - przedsiębiorca, wydawca lokalnej prasy. Nie należy do żadnej partii politycznej. We wtorek został zaprzysiężony na prezydenta Zamościa. W pierwszej turze wyborów prezydenckich wygrał Marcin Zamoyski (43,46 proc.), potomek rodu założycieli miasta. Zamoyski rządził miastem od 2002 r. Poprzednie wybory wygrywał w pierwszej turze. W 2010 r. zdobył 60,76 proc. głosów, a cztery lata wcześniej 60,22 proc. głosów. 30 listopada, w drugiej turze, Andrzej Wnuk zdobył 9451 głosów (50,35 proc.), a Marcin Zamoyski - 9318 głosów (49,65 proc.).
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BVG / 2 stycznia 2015 r. o 05:17
0

Jakoś nie mam zaufania do tego Pana Prezydenta.   By zarządzać tak wspaniałym miastem ,to trzeba je właśnie kochać jak własne dziecko, a nie tylko liczyć na profity z zajmowanej funkcji.....

Plany pana Wnuka brzmią jak frazesy, nie widać w nich żadnej spójnej koncepcji, bo to jedynie tylko lista życzeń nie poparta jakąkolwiek koncepcją

Za to zaufaniem darzysz Marcina zamoyskiego.Jesli napiszesz prawde gdzie pracujesz, to wszystko sie wyda.He, he, he.

Za to zaufaniem darzysz Marcina zamoyskiego.Jesli napiszesz prawde gdzie pracujesz, to wszystko sie wyda.He, he, he.

rozwiń
Avatar
rodowity Zamościanin / 1 stycznia 2015 r. o 20:29
0

Jakoś nie mam zaufania do tego Pana Prezydenta.   By zarządzać tak wspaniałym miastem ,to trzeba je właśnie kochać jak własne dziecko, a nie tylko liczyć na profity z zajmowanej funkcji.....

Plany pana Wnuka brzmią jak frazesy, nie widać w nich żadnej spójnej koncepcji, bo to jedynie tylko lista życzeń nie poparta jakąkolwiek koncepcją

Avatar
odp / 12 grudnia 2014 r. o 18:03
0

zamiast pastiwić się na "urzędasach" pastwcie się lepiej na Sejmie i Radzie Ministrów która tworzy biuriokrację . zostawcie ludzi którzy pracują w pocie czoła za marne grosze. głupie gadanie

Wiekszosc urzedasow w Zamosciu do wymiany na prawdziwych, rzetelnych urzednikow.Urzedasow nie potrzeba, potrzeba ludzi ktorzy potrafia cos zrobic, energicznych, a nie odsylac  z kwitkiem, albo od ajfasza do kajfasza i czekac na dzien wyplaty.

Avatar
delta / 12 grudnia 2014 r. o 13:06
0

zamiast pastiwić się na "urzędasach" pastwcie się lepiej na Sejmie i Radzie Ministrów która tworzy biuriokrację . zostawcie ludzi którzy pracują w pocie czoła za marne grosze. głupie gadanie

Avatar
Maciek z Polnej / 12 grudnia 2014 r. o 06:37
0

W urzedach nie ma jednej osoby, ktora potrafilaby przyjac interesanta z usmiechem na twarzy....Andrzeju oni wszyscy wydaja sie pracowac za kare! Zapytaj ich czy maja chec odejsc a nie wiedza jak to uczynic a pozniej im ewentualnie pozwol :) Jesli będą osoby deklarujące że chcą zostać na miejscu to nakaż im zachowywania się odpowiednio do zajmowanego stanowiska! Nie moga miec mord jak konie wyciągnięte do samej ziemi! Wszystkie ich problemy niech zostawiaja w domu a mieszkańcom będzie się fajnie chodziło załatwic cokolwiek w urzedach ;)

Avatar
mieszkanka / 11 grudnia 2014 r. o 18:57
0

Cieszy mnie wybór młodego, chętnego do działania człowieka. Powodzenia Panie Prezydencie! Myślę, że Zamość się nie zawali bez rządów pana Zamojskiego. 

Avatar
P.C. / 10 grudnia 2014 r. o 17:38
0

Jestem zamoscianinem na emigracji.Panie prezydencie! Bardzo bym prosil, zeby pan przyjrzal sie urzednikom zamojskim.Dlaczego wiekszosc urzednikow to-odwaze sie nazwacrolnicy i to dziwne z okolic Szczebrzeszyna- ktorzy dojezdzaja do miasta do pracy w urzedach! Cos tu nie gra.Wiem, bo czesto jestem w kraju.Ponadto jest wielu przyspawanych do krzesel z okresu jeszcze PRL.Znam nazwiska, ale nie chce ujawniac!

Avatar
p-d-p / 10 grudnia 2014 r. o 14:24
0

dobrze że już nie Zamojski

Avatar
arek / 10 grudnia 2014 r. o 13:45
0

ciekawe jak to będzie teraz

Avatar
BVG / 2 stycznia 2015 r. o 05:17
0

Jakoś nie mam zaufania do tego Pana Prezydenta.   By zarządzać tak wspaniałym miastem ,to trzeba je właśnie kochać jak własne dziecko, a nie tylko liczyć na profity z zajmowanej funkcji.....

Plany pana Wnuka brzmią jak frazesy, nie widać w nich żadnej spójnej koncepcji, bo to jedynie tylko lista życzeń nie poparta jakąkolwiek koncepcją

Za to zaufaniem darzysz Marcina zamoyskiego.Jesli napiszesz prawde gdzie pracujesz, to wszystko sie wyda.He, he, he.

Za to zaufaniem darzysz Marcina zamoyskiego.Jesli napiszesz prawde gdzie pracujesz, to wszystko sie wyda.He, he, he.

rozwiń
Avatar
rodowity Zamościanin / 1 stycznia 2015 r. o 20:29
0

Jakoś nie mam zaufania do tego Pana Prezydenta.   By zarządzać tak wspaniałym miastem ,to trzeba je właśnie kochać jak własne dziecko, a nie tylko liczyć na profity z zajmowanej funkcji.....

Plany pana Wnuka brzmią jak frazesy, nie widać w nich żadnej spójnej koncepcji, bo to jedynie tylko lista życzeń nie poparta jakąkolwiek koncepcją

Avatar
odp / 12 grudnia 2014 r. o 18:03
0

zamiast pastiwić się na "urzędasach" pastwcie się lepiej na Sejmie i Radzie Ministrów która tworzy biuriokrację . zostawcie ludzi którzy pracują w pocie czoła za marne grosze. głupie gadanie

Wiekszosc urzedasow w Zamosciu do wymiany na prawdziwych, rzetelnych urzednikow.Urzedasow nie potrzeba, potrzeba ludzi ktorzy potrafia cos zrobic, energicznych, a nie odsylac  z kwitkiem, albo od ajfasza do kajfasza i czekac na dzien wyplaty.

Avatar
delta / 12 grudnia 2014 r. o 13:06
0

zamiast pastiwić się na "urzędasach" pastwcie się lepiej na Sejmie i Radzie Ministrów która tworzy biuriokrację . zostawcie ludzi którzy pracują w pocie czoła za marne grosze. głupie gadanie

Avatar
Maciek z Polnej / 12 grudnia 2014 r. o 06:37
0

W urzedach nie ma jednej osoby, ktora potrafilaby przyjac interesanta z usmiechem na twarzy....Andrzeju oni wszyscy wydaja sie pracowac za kare! Zapytaj ich czy maja chec odejsc a nie wiedza jak to uczynic a pozniej im ewentualnie pozwol :) Jesli będą osoby deklarujące że chcą zostać na miejscu to nakaż im zachowywania się odpowiednio do zajmowanego stanowiska! Nie moga miec mord jak konie wyciągnięte do samej ziemi! Wszystkie ich problemy niech zostawiaja w domu a mieszkańcom będzie się fajnie chodziło załatwic cokolwiek w urzedach ;)

Avatar
mieszkanka / 11 grudnia 2014 r. o 18:57
0

Cieszy mnie wybór młodego, chętnego do działania człowieka. Powodzenia Panie Prezydencie! Myślę, że Zamość się nie zawali bez rządów pana Zamojskiego. 

Avatar
P.C. / 10 grudnia 2014 r. o 17:38
0

Jestem zamoscianinem na emigracji.Panie prezydencie! Bardzo bym prosil, zeby pan przyjrzal sie urzednikom zamojskim.Dlaczego wiekszosc urzednikow to-odwaze sie nazwacrolnicy i to dziwne z okolic Szczebrzeszyna- ktorzy dojezdzaja do miasta do pracy w urzedach! Cos tu nie gra.Wiem, bo czesto jestem w kraju.Ponadto jest wielu przyspawanych do krzesel z okresu jeszcze PRL.Znam nazwiska, ale nie chce ujawniac!

Avatar
p-d-p / 10 grudnia 2014 r. o 14:24
0

dobrze że już nie Zamojski

Avatar
arek / 10 grudnia 2014 r. o 13:45
0

ciekawe jak to będzie teraz

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Propozycja prezydenta: Wszyscy przedsiębiorcy zwolnieni ze składek ZUS na 3 miesiące

Propozycja prezydenta: Wszyscy przedsiębiorcy zwolnieni ze składek ZUS na 3 miesiące

- Zaproponowałem premierowi, aby wszyscy przedsiębiorcy byli zwolnieni ze składek ZUS na 3 miesiące. Postulat spotkał się z akceptacją - ogłosił dzisiaj prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej. Głowa państwa zaproponowała również, aby tzw. tarcza antykryzysowa objęła wszystkich przedsiębiorców, którzy rozpoczęli działalność przed 1 marca.

Opuszczali kwarantannę, więc słono za to zapłacą. Policja wystawia mandaty i apeluje o rozsądek

Opuszczali kwarantannę, więc słono za to zapłacą. Policja wystawia mandaty i apeluje o rozsądek

W ostatnim tygodniu w powiecie puławskim odnotowano dwa przypadki opuszczenia kwarantanny, które zakończyły się nałożeniem kar administracyjnych o łącznej wartości 8 tys. złotych. Sypią się także mandaty nakładane przez policję za nielegalne zgromadzenia.

Nagły przebieg choroby u niektórych osób zakażonych koronawirusem szokuje lekarzy

Nagły przebieg choroby u niektórych osób zakażonych koronawirusem szokuje lekarzy

U niektórych chorych z COVID-19 dochodzi do nagłego pogorszeniu stanu zdrowia, które szokuje nawet najbardziej doświadczonych lekarzy i pielęgniarki. Powodem zjawiska, o którym informuje Reuters, jest tzw. burza cytokinowa, powodowana nadmierną reakcją układu immunologicznego.

Koncert Czuła Obserwacja do filmu "Genuine" online
15 kwietnia 2020, 18:00

Koncert Czuła Obserwacja do filmu "Genuine" online

Kinoteatr Projekt zaprasza do obejrzenia rejestracji koncertu zespołu Czuła Obserwacja do filmu "Genuine", który odbył się 25 sierpnia 2019 roku na Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie. Wideo będzie można obejrzeć 15 kwietnia o godz. 18.

Jadwiga Emilewicz wicepremierem. Zastąpiła Jarosława Gowina

Jadwiga Emilewicz wicepremierem. Zastąpiła Jarosława Gowina

Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju, została powołana dzisiaj przez prezydenta Andrzeja Dudę na wicepremiera. Zastąpiła tym samym Jarosława Gowina. Wcześniej lider Porozumienia rekomendował ją na to stanowisko.

"Złe czasy otworzyły nas na drugiego człowieka". Jak lubelska branża gastronomiczna radzi sobie w kryzysie?

"Złe czasy otworzyły nas na drugiego człowieka". Jak lubelska branża gastronomiczna radzi sobie w kryzysie?

Rozmowa z Katarzyną Polańską, współwłaścicielką gastronomicznej Grupy Lublin. To lubelska grupa gastronomiczna, w skład której wchodzą: Bombardino Aperitivo, Bombardino Botanik, Bombardino Trattoria, Papryka Kebab, Ostro klubokawiarnia, Ciao piekarnia&pizza oraz pracownia cukiernicza Pani z wypiekami.

Jak wypadli lubelscy parlamentarzyści w pierwszych 100 dniach nowej kadencji Sejmu? Sprawdziła to Fundacja Wolności

Jak wypadli lubelscy parlamentarzyści w pierwszych 100 dniach nowej kadencji Sejmu? Sprawdziła to Fundacja Wolności

Najczęściej na sejmowej mównicy pojawia się Jakub Kulesza. Joanna Mucha złożyła najwięcej interpelacji, ale uczestniczyła w najmniejszej liczbie głosowań. Żadnego nie opuścili za to Kazimierz Choma, Krzysztof Szulowski i Sylwester Tułajew. Pierwsze sto dni lubelskich posłów w nowej kadencji podsumowała lubelska Fundacja Wolności.

Lublin: Na ul. Krężnickiej nie będzie zmiany organizacji ruchu

Lublin: Na ul. Krężnickiej nie będzie zmiany organizacji ruchu

Urząd Miasta nie zgadza się na zmianę organizacji ruchu na ul. Krężnickiej, na którą nalega miejski radny Leszek Daniewski (klub prezydenta Żuka). Radny prosił o to, by pomiędzy ul. Cienistą a Zajazdem Pod Kasztanami wprowadzić ograniczenie dozwolonej prędkości do 40 km/h i zakazać wyprzedzania.

Łukasz Giza (Powiślak Końskowola): Lepiej zakończyć sezon niż grać co trzy dni

Łukasz Giza (Powiślak Końskowola): Lepiej zakończyć sezon niż grać co trzy dni

Sprawdzamy co słychać u kolejnego z naszych czwartoligowców. Jak indywidualne treningi przebiegają w zespole Powiślaka Końskowola?

Szczyt zakażeń koronawirusem dopiero przed nami. Zachorować może nawet 9 tys. osób
Prognoza

Szczyt zakażeń koronawirusem dopiero przed nami. Zachorować może nawet 9 tys. osób

Szczyt zakażeń koronawirusem ma przypaść na 25 kwietnia. Wtedy potwierdzonych testami przypadków może być 9 tys. - wynika z prognozy przygotowanej przez ExMetrix. Model powstał dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Trzy nowe zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Wszyscy pacjenci mieli kontakt z potwierdzonym przypadkiem

Trzy nowe zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Wszyscy pacjenci mieli kontakt z potwierdzonym przypadkiem

Na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

W Polsce zmarło kolejnych 6 osób. Są też nowe przypadki zakażenia koronawirusem

W Polsce zmarło kolejnych 6 osób. Są też nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 136 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 6 kolejnych chorych.

Harmonogram spektakli online Teatru Osterwy
15 kwietnia 2020, 20:00

Harmonogram spektakli online Teatru Osterwy

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie w czasie epidemii rozwija projekt "Nie wychodź z domu, zobacz się w teatrze!". To szereg internetowych inicjatyw dostępnych na stronie i Facebooku instytucji. Wśród nich publikacje online spektakli Teatru. Przed nami kolejne transmisje: "Hindełe, siostra sztukmistrza" Pawła Passiniego i "Kram z piosenkami. Obrazki śpiewające" Jerzego Jana Połońskiego.

Biała Podlaska: Czy miasto umorzy czynsze dla przedsiębiorców?

Biała Podlaska: Czy miasto umorzy czynsze dla przedsiębiorców?

Umorzenie czynszów za miejskie lokale i podatku od nieruchomości. To niektóre propozycje dla przedsiębiorców, które przedkładają prezydentowi radni Zjednoczonej Prawicy. – Umorzenie czynszu to byłaby dla mnie największa ulga – przyznaje Wojciech Romaniuk, właściciel piwiarni Warka na placu Wolności.

Andrzej Duda z największym poparciem w wyborach prezydenckich. Zmiana na pozycji wicelidera
Sondaż

Andrzej Duda z największym poparciem w wyborach prezydenckich. Zmiana na pozycji wicelidera

Andrzej Duda mógłby liczyć na poparcie 52.9 proc. Polaków w wyborach prezydenckich, gdyby te odbyły się w najbliższą niedzielę - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu. Zaledwie 36.8 proc. ankietowanych zadeklarowało, że weźmie udział w głosowaniu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!