Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 sierpnia 2008 r.
20:19
Edytuj ten wpis

Pobity na komendzie mężczyzna złożył apelację

0 7 A A

Comiesięcznej renty oraz 250 tys. zł zadośćuczynienia domagać się będzie przed Sądem Apelacyjnym w Lublinie mieszkaniec gminy Krasnobród.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mężczyzna został pobity na tomaszowskiej komendzie podczas przesłuchania.

W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.

- I zgodnie z wyrokiem wypłaciliśmy te pieniądze, co do złotówki - mówi podinsp. Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu. Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty.

I głównie z tym ostatnim postanowieniem nie może pogodzić się pokrzywdzony podnosząc, że w związku z przykrym zdarzeniem na komendzie stracił nie tylko zdrowie, ale i równowagę psychiczną.

- Skutki pobicia odczuwam do tej pory - mówi Marian S. - Przynajmniej raz w miesiącu jeżdżę do lekarza. Nie mam pracy. Usuniętej śledziony nikt mi z powrotem nie przyszyje. Uważam, że należy mi się renta, dlatego złożyłem apelację.

Cztery lata temu Marian S. był uczniem szkoły ponadgimnazjalnej w Tomaszowie Lubelskim. Policjanci podejrzewali go o kradzież radia z fiata 126p, dlatego pod koniec 2004 r. trafił z lekcji na komendę, gdzie został do nieprzytomności pobity przez sierż. Krzysztofa A. W szpitalu usunięto mu pękniętą śledzionę.

Za przekroczenie uprawnień i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sąd skazał Krzysztofa A. na 2 lata i 2 miesiące więzienia. Dodatkowo zasądził na rzecz pokrzywdzonego 20 tys. zł nawiązki. Asp. Dariusz D., który podczas zajścia przebywał w pokoju, ale nie zareagował, został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Pokrzywdzony nie przyznał się do kradzieży radia z malucha. Skazano go jedynie na 300 zł grzywny za paserstwo. Biegli ocenili, że wskutek pobicia doznał 25 proc. uszczerbku na zdrowiu. Swoje cierpienia wycenił na 250 tys. zł. Tyle domagał się przed sądem od komendanta tomaszowskiej policji, a oprócz tego wnosił też o przyznanie comiesięcznej renty. Przy apelacji, która lada dzień powinna trafić do Sądu Apelacyjnego w Lublinie, podtrzymał te roszczenia w całości.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ala / 11 września 2008 o 15:00
0
Ten facet na 100% jest glina!!
policja czuje sie tak bezkarnie w naszym kraju,
ze musimy uciekac za granice
Avatar
STYX / 18 sierpnia 2008 o 20:18
0
Dać mu jeszcze kozę !!! Bedzie miał kobietę godną swojej pozycji ! Do czego to dochodzi,że wystarczy troche po ryjowcu dostać i się we łbie przewraca od zachcianek.
Avatar
aaa / 18 sierpnia 2008 o 08:57
0
arietta napisał:
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Biegli ocenili ,ze stracił 25% uszczerbku na zdrowiu (wycięta śledziona). Poszkodowany domaga się obecnie nie 115tys , ale 250 tys zł i przyznanie renty...... Na marginesie -nie przyznał się do kradzieży radia , ,ale był paserem (czyli nie jest taki niewinny )....Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady , jakąś pracę może przecież wykonywać ,a i to co dostał (odszkodowanie) nie jest takie małe. Uważam ,że kwota jakiej żąda jest zbyt wygórowana i sąd nie powinien zmieniać poprzedniego postanowienia. Ten człowiek nie jest bez winy .

Arietta - daj się pobić policjantowi - dostaniesz super kasę
Czy ty nic nie rozumiesz??? NA prawdę jesdteś aż tak ograniczoną osobą, żeby pisać "Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady ". Bez względu na to co on zrobił NIKT nie ma prawa naruszać jego nietykalności cielesnej.
Kasa mu sie należy ale nie z puli państwowej tylko z pensji tego co go pobił!!!!! Niech tamten gliniarz zapłaci za swoją winę.
Dlaczego ja mam płacić podatki na odszkodowania za jakiegoś barana co nie umiał nad sobą zapanować???
Jestem za surowym karaniem bandytów ale dopiero PO udowodnieniu im winy. Bo w ten sposób pokazujemy jakim jesteśmy państwem bezprawia i domorosłychj szeryfów

Arietta - daj się pobić policjantowi - dostaniesz super kasę
Czy ty nic nie rozumiesz??? NA prawdę jesdteś aż tak ograniczoną osobą, żeby pisać "Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady ". Bez względu na to co on zrobił NIKT nie ma prawa naruszać jego nietykalności cielesnej.
Kasa mu sie należy ale nie z puli państwowej tylko z pensji tego co go pobił!!!!! Niech tamten gliniarz zapłaci za swoją winę.
Dlaczego ja mam płacić podatki na odszkodowania za jakiegoś ba... rozwiń
Avatar
ckylow / 17 sierpnia 2008 o 11:26
0
~Gość~? czy ty jestes policjantem?
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2008 o 18:57
0
oczywiście że tak. Porządku w tym kraju nie ma żadnego. Byle jaki obszczymurek będzie się stawial wladzy
ludowej. Przecież to od razu widać że to element przestępczy, wywrotowiec co sprzeciwia się porządkowi
panującemu w tym wolnym kraju. Do kamieniolomów z nim. A ani grosza nie powinien dostać.
Avatar
arietta / 16 sierpnia 2008 o 18:40
0
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Biegli ocenili ,ze stracił 25% uszczerbku na zdrowiu (wycięta śledziona). Poszkodowany domaga się obecnie nie 115tys , ale 250 tys zł i przyznanie renty...... Na marginesie -nie przyznał się do kradzieży radia , ,ale był paserem (czyli nie jest taki niewinny )....Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady , jakąś pracę może przecież wykonywać ,a i to co dostał (odszkodowanie) nie jest takie małe. Uważam ,że kwota jakiej żąda jest zbyt wygórowana i sąd nie powinien zmieniać poprzedniego postanowienia. Ten człowiek nie jest bez winy .
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Bieg... rozwiń
Avatar
siodlo147 / 16 sierpnia 2008 o 08:28
0
i jak tu policji można zaufac zamiast chronic obywatela to go biją paranoja.
Avatar
ala / 11 września 2008 o 15:00
0
Ten facet na 100% jest glina!!
policja czuje sie tak bezkarnie w naszym kraju,
ze musimy uciekac za granice
Avatar
STYX / 18 sierpnia 2008 o 20:18
0
Dać mu jeszcze kozę !!! Bedzie miał kobietę godną swojej pozycji ! Do czego to dochodzi,że wystarczy troche po ryjowcu dostać i się we łbie przewraca od zachcianek.
Avatar
aaa / 18 sierpnia 2008 o 08:57
0
arietta napisał:
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Biegli ocenili ,ze stracił 25% uszczerbku na zdrowiu (wycięta śledziona). Poszkodowany domaga się obecnie nie 115tys , ale 250 tys zł i przyznanie renty...... Na marginesie -nie przyznał się do kradzieży radia , ,ale był paserem (czyli nie jest taki niewinny )....Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady , jakąś pracę może przecież wykonywać ,a i to co dostał (odszkodowanie) nie jest takie małe. Uważam ,że kwota jakiej żąda jest zbyt wygórowana i sąd nie powinien zmieniać poprzedniego postanowienia. Ten człowiek nie jest bez winy .

Arietta - daj się pobić policjantowi - dostaniesz super kasę
Czy ty nic nie rozumiesz??? NA prawdę jesdteś aż tak ograniczoną osobą, żeby pisać "Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady ". Bez względu na to co on zrobił NIKT nie ma prawa naruszać jego nietykalności cielesnej.
Kasa mu sie należy ale nie z puli państwowej tylko z pensji tego co go pobił!!!!! Niech tamten gliniarz zapłaci za swoją winę.
Dlaczego ja mam płacić podatki na odszkodowania za jakiegoś barana co nie umiał nad sobą zapanować???
Jestem za surowym karaniem bandytów ale dopiero PO udowodnieniu im winy. Bo w ten sposób pokazujemy jakim jesteśmy państwem bezprawia i domorosłychj szeryfów

Arietta - daj się pobić policjantowi - dostaniesz super kasę
Czy ty nic nie rozumiesz??? NA prawdę jesdteś aż tak ograniczoną osobą, żeby pisać "Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady ". Bez względu na to co on zrobił NIKT nie ma prawa naruszać jego nietykalności cielesnej.
Kasa mu sie należy ale nie z puli państwowej tylko z pensji tego co go pobił!!!!! Niech tamten gliniarz zapłaci za swoją winę.
Dlaczego ja mam płacić podatki na odszkodowania za jakiegoś ba... rozwiń
Avatar
ckylow / 17 sierpnia 2008 o 11:26
0
~Gość~? czy ty jestes policjantem?
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2008 o 18:57
0
oczywiście że tak. Porządku w tym kraju nie ma żadnego. Byle jaki obszczymurek będzie się stawial wladzy
ludowej. Przecież to od razu widać że to element przestępczy, wywrotowiec co sprzeciwia się porządkowi
panującemu w tym wolnym kraju. Do kamieniolomów z nim. A ani grosza nie powinien dostać.
Avatar
arietta / 16 sierpnia 2008 o 18:40
0
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Biegli ocenili ,ze stracił 25% uszczerbku na zdrowiu (wycięta śledziona). Poszkodowany domaga się obecnie nie 115tys , ale 250 tys zł i przyznanie renty...... Na marginesie -nie przyznał się do kradzieży radia , ,ale był paserem (czyli nie jest taki niewinny )....Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady , jakąś pracę może przecież wykonywać ,a i to co dostał (odszkodowanie) nie jest takie małe. Uważam ,że kwota jakiej żąda jest zbyt wygórowana i sąd nie powinien zmieniać poprzedniego postanowienia. Ten człowiek nie jest bez winy .
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Bieg... rozwiń
Avatar
siodlo147 / 16 sierpnia 2008 o 08:28
0
i jak tu policji można zaufac zamiast chronic obywatela to go biją paranoja.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stal Kraśnik kontra Wisła Sandomierz, czyli wyjątkowy mecz dla trenera

Stal Kraśnik kontra Wisła Sandomierz, czyli wyjątkowy mecz dla trenera 2 0

W niedzielę o godz. 16 Stal Kraśnik zmierzy się u siebie z Wisłą Sandomierz, czyli byłym klubem trenera Jarosława Pacholarza. Gospodarze będą próbowali się podnieść po bardzo słabym występie w Sieniawie, gdzie dostali aż pięć bramek.

Ksiądz Jan Stryczek rezygnuje po oskarżeniach o mobbing
film

Ksiądz Jan Stryczek rezygnuje po oskarżeniach o mobbing 0 1

Po oskarżeniach o mobbing ksiądz Jan Stryczek chce wycofać się z działalności Stowarzyszenia „Wiosna”. Sprawą ma zająć się prokuratura.

Kandydat na prezydenta Chełma chwali się, że „ma przełożenie na Warszawę” [zdjęcia]
galeria

Kandydat na prezydenta Chełma chwali się, że „ma przełożenie na Warszawę” [zdjęcia] 2 2

Piątkowa regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości była wiecem poparcia dla Jakuba Banaszka, kandydata na prezydenta Chełma.

TBV Start Lublin zagra w finale Browar Kociewski Cup

TBV Start Lublin zagra w finale Browar Kociewski Cup 0 0

Przed tygodniem triumf na turnieju we Włocławku, a teraz dobra gra w Starogardzie Gdańskim. W piątek TBV Start rozbił w meczu półfinałowym Trefla Sopot aż 96:60. W sobotę o godz. 18.30 lublinianie zagrają w finale z gospodarzami zawodów – Polpharmą.

Mieszkaniec Lublina chciał poćwiczyć sterowanie paralotnią na ziemi. Nagle wiatr poderwał go do góry

Mieszkaniec Lublina chciał poćwiczyć sterowanie paralotnią na ziemi. Nagle wiatr poderwał go do góry 5 1

Obrażeniami ciała zakończyła się próba nauki sterowania paralotnią dla 46-letniego mieszkańca Lublina.

Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle"
28 września 2018, 0:00

Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle" 0 0

W tym roku puławski Zespół Pieśni i Tańca Powiśle obchodzi wyjątkowy jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 28-30 września w Puławach będzie okazja do wspólnego świętowania - nie zabraknie koncertów i dodatkowych atrakcji.

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo]
film

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo] 9 1

Tomek Jasiński z Lublina bierze udział w telewizyjnym programie The Voice of Poland. Po swoim występie dostał owacje na stojąco i dołączył do zespołu Patrycji Markowskiej.

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 43 1

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 45 23

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 16 31

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 4 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!