Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 sierpnia 2008 r.
20:19
Edytuj ten wpis

Pobity na komendzie mężczyzna złożył apelację

0 7 A A

Comiesięcznej renty oraz 250 tys. zł zadośćuczynienia domagać się będzie przed Sądem Apelacyjnym w Lublinie mieszkaniec gminy Krasnobród.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mężczyzna został pobity na tomaszowskiej komendzie podczas przesłuchania.

W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.

- I zgodnie z wyrokiem wypłaciliśmy te pieniądze, co do złotówki - mówi podinsp. Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu. Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty.

I głównie z tym ostatnim postanowieniem nie może pogodzić się pokrzywdzony podnosząc, że w związku z przykrym zdarzeniem na komendzie stracił nie tylko zdrowie, ale i równowagę psychiczną.

- Skutki pobicia odczuwam do tej pory - mówi Marian S. - Przynajmniej raz w miesiącu jeżdżę do lekarza. Nie mam pracy. Usuniętej śledziony nikt mi z powrotem nie przyszyje. Uważam, że należy mi się renta, dlatego złożyłem apelację.

Cztery lata temu Marian S. był uczniem szkoły ponadgimnazjalnej w Tomaszowie Lubelskim. Policjanci podejrzewali go o kradzież radia z fiata 126p, dlatego pod koniec 2004 r. trafił z lekcji na komendę, gdzie został do nieprzytomności pobity przez sierż. Krzysztofa A. W szpitalu usunięto mu pękniętą śledzionę.

Za przekroczenie uprawnień i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sąd skazał Krzysztofa A. na 2 lata i 2 miesiące więzienia. Dodatkowo zasądził na rzecz pokrzywdzonego 20 tys. zł nawiązki. Asp. Dariusz D., który podczas zajścia przebywał w pokoju, ale nie zareagował, został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Pokrzywdzony nie przyznał się do kradzieży radia z malucha. Skazano go jedynie na 300 zł grzywny za paserstwo. Biegli ocenili, że wskutek pobicia doznał 25 proc. uszczerbku na zdrowiu. Swoje cierpienia wycenił na 250 tys. zł. Tyle domagał się przed sądem od komendanta tomaszowskiej policji, a oprócz tego wnosił też o przyznanie comiesięcznej renty. Przy apelacji, która lada dzień powinna trafić do Sądu Apelacyjnego w Lublinie, podtrzymał te roszczenia w całości.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ala / 11 września 2008 o 15:00
0
Ten facet na 100% jest glina!!
policja czuje sie tak bezkarnie w naszym kraju,
ze musimy uciekac za granice
Avatar
STYX / 18 sierpnia 2008 o 20:18
0
Dać mu jeszcze kozę !!! Bedzie miał kobietę godną swojej pozycji ! Do czego to dochodzi,że wystarczy troche po ryjowcu dostać i się we łbie przewraca od zachcianek.
Avatar
aaa / 18 sierpnia 2008 o 08:57
0
arietta napisał:
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Biegli ocenili ,ze stracił 25% uszczerbku na zdrowiu (wycięta śledziona). Poszkodowany domaga się obecnie nie 115tys , ale 250 tys zł i przyznanie renty...... Na marginesie -nie przyznał się do kradzieży radia , ,ale był paserem (czyli nie jest taki niewinny )....Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady , jakąś pracę może przecież wykonywać ,a i to co dostał (odszkodowanie) nie jest takie małe. Uważam ,że kwota jakiej żąda jest zbyt wygórowana i sąd nie powinien zmieniać poprzedniego postanowienia. Ten człowiek nie jest bez winy .

Arietta - daj się pobić policjantowi - dostaniesz super kasę
Czy ty nic nie rozumiesz??? NA prawdę jesdteś aż tak ograniczoną osobą, żeby pisać "Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady ". Bez względu na to co on zrobił NIKT nie ma prawa naruszać jego nietykalności cielesnej.
Kasa mu sie należy ale nie z puli państwowej tylko z pensji tego co go pobił!!!!! Niech tamten gliniarz zapłaci za swoją winę.
Dlaczego ja mam płacić podatki na odszkodowania za jakiegoś barana co nie umiał nad sobą zapanować???
Jestem za surowym karaniem bandytów ale dopiero PO udowodnieniu im winy. Bo w ten sposób pokazujemy jakim jesteśmy państwem bezprawia i domorosłychj szeryfów

Arietta - daj się pobić policjantowi - dostaniesz super kasę
Czy ty nic nie rozumiesz??? NA prawdę jesdteś aż tak ograniczoną osobą, żeby pisać "Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady ". Bez względu na to co on zrobił NIKT nie ma prawa naruszać jego nietykalności cielesnej.
Kasa mu sie należy ale nie z puli państwowej tylko z pensji tego co go pobił!!!!! Niech tamten gliniarz zapłaci za swoją winę.
Dlaczego ja mam płacić podatki na odszkodowania za jakiegoś ba... rozwiń
Avatar
ckylow / 17 sierpnia 2008 o 11:26
0
~Gość~? czy ty jestes policjantem?
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2008 o 18:57
0
oczywiście że tak. Porządku w tym kraju nie ma żadnego. Byle jaki obszczymurek będzie się stawial wladzy
ludowej. Przecież to od razu widać że to element przestępczy, wywrotowiec co sprzeciwia się porządkowi
panującemu w tym wolnym kraju. Do kamieniolomów z nim. A ani grosza nie powinien dostać.
Avatar
arietta / 16 sierpnia 2008 o 18:40
0
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Biegli ocenili ,ze stracił 25% uszczerbku na zdrowiu (wycięta śledziona). Poszkodowany domaga się obecnie nie 115tys , ale 250 tys zł i przyznanie renty...... Na marginesie -nie przyznał się do kradzieży radia , ,ale był paserem (czyli nie jest taki niewinny )....Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady , jakąś pracę może przecież wykonywać ,a i to co dostał (odszkodowanie) nie jest takie małe. Uważam ,że kwota jakiej żąda jest zbyt wygórowana i sąd nie powinien zmieniać poprzedniego postanowienia. Ten człowiek nie jest bez winy .
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Bieg... rozwiń
Avatar
siodlo147 / 16 sierpnia 2008 o 08:28
0
i jak tu policji można zaufac zamiast chronic obywatela to go biją paranoja.
Avatar
ala / 11 września 2008 o 15:00
0
Ten facet na 100% jest glina!!
policja czuje sie tak bezkarnie w naszym kraju,
ze musimy uciekac za granice
Avatar
STYX / 18 sierpnia 2008 o 20:18
0
Dać mu jeszcze kozę !!! Bedzie miał kobietę godną swojej pozycji ! Do czego to dochodzi,że wystarczy troche po ryjowcu dostać i się we łbie przewraca od zachcianek.
Avatar
aaa / 18 sierpnia 2008 o 08:57
0
arietta napisał:
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Biegli ocenili ,ze stracił 25% uszczerbku na zdrowiu (wycięta śledziona). Poszkodowany domaga się obecnie nie 115tys , ale 250 tys zł i przyznanie renty...... Na marginesie -nie przyznał się do kradzieży radia , ,ale był paserem (czyli nie jest taki niewinny )....Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady , jakąś pracę może przecież wykonywać ,a i to co dostał (odszkodowanie) nie jest takie małe. Uważam ,że kwota jakiej żąda jest zbyt wygórowana i sąd nie powinien zmieniać poprzedniego postanowienia. Ten człowiek nie jest bez winy .

Arietta - daj się pobić policjantowi - dostaniesz super kasę
Czy ty nic nie rozumiesz??? NA prawdę jesdteś aż tak ograniczoną osobą, żeby pisać "Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady ". Bez względu na to co on zrobił NIKT nie ma prawa naruszać jego nietykalności cielesnej.
Kasa mu sie należy ale nie z puli państwowej tylko z pensji tego co go pobił!!!!! Niech tamten gliniarz zapłaci za swoją winę.
Dlaczego ja mam płacić podatki na odszkodowania za jakiegoś barana co nie umiał nad sobą zapanować???
Jestem za surowym karaniem bandytów ale dopiero PO udowodnieniu im winy. Bo w ten sposób pokazujemy jakim jesteśmy państwem bezprawia i domorosłychj szeryfów

Arietta - daj się pobić policjantowi - dostaniesz super kasę
Czy ty nic nie rozumiesz??? NA prawdę jesdteś aż tak ograniczoną osobą, żeby pisać "Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady ". Bez względu na to co on zrobił NIKT nie ma prawa naruszać jego nietykalności cielesnej.
Kasa mu sie należy ale nie z puli państwowej tylko z pensji tego co go pobił!!!!! Niech tamten gliniarz zapłaci za swoją winę.
Dlaczego ja mam płacić podatki na odszkodowania za jakiegoś ba... rozwiń
Avatar
ckylow / 17 sierpnia 2008 o 11:26
0
~Gość~? czy ty jestes policjantem?
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2008 o 18:57
0
oczywiście że tak. Porządku w tym kraju nie ma żadnego. Byle jaki obszczymurek będzie się stawial wladzy
ludowej. Przecież to od razu widać że to element przestępczy, wywrotowiec co sprzeciwia się porządkowi
panującemu w tym wolnym kraju. Do kamieniolomów z nim. A ani grosza nie powinien dostać.
Avatar
arietta / 16 sierpnia 2008 o 18:40
0
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Biegli ocenili ,ze stracił 25% uszczerbku na zdrowiu (wycięta śledziona). Poszkodowany domaga się obecnie nie 115tys , ale 250 tys zł i przyznanie renty...... Na marginesie -nie przyznał się do kradzieży radia , ,ale był paserem (czyli nie jest taki niewinny )....Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady , jakąś pracę może przecież wykonywać ,a i to co dostał (odszkodowanie) nie jest takie małe. Uważam ,że kwota jakiej żąda jest zbyt wygórowana i sąd nie powinien zmieniać poprzedniego postanowienia. Ten człowiek nie jest bez winy .
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Bieg... rozwiń
Avatar
siodlo147 / 16 sierpnia 2008 o 08:28
0
i jak tu policji można zaufac zamiast chronic obywatela to go biją paranoja.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 0 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 4

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 0 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 0 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 22 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 10 4

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 29 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 104 4

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 1

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską