Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 sierpnia 2008 r.
20:19
Edytuj ten wpis

Pobity na komendzie mężczyzna złożył apelację

0 7 A A

Comiesięcznej renty oraz 250 tys. zł zadośćuczynienia domagać się będzie przed Sądem Apelacyjnym w Lublinie mieszkaniec gminy Krasnobród.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mężczyzna został pobity na tomaszowskiej komendzie podczas przesłuchania.

W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.

- I zgodnie z wyrokiem wypłaciliśmy te pieniądze, co do złotówki - mówi podinsp. Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu. Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty.

I głównie z tym ostatnim postanowieniem nie może pogodzić się pokrzywdzony podnosząc, że w związku z przykrym zdarzeniem na komendzie stracił nie tylko zdrowie, ale i równowagę psychiczną.

- Skutki pobicia odczuwam do tej pory - mówi Marian S. - Przynajmniej raz w miesiącu jeżdżę do lekarza. Nie mam pracy. Usuniętej śledziony nikt mi z powrotem nie przyszyje. Uważam, że należy mi się renta, dlatego złożyłem apelację.

Cztery lata temu Marian S. był uczniem szkoły ponadgimnazjalnej w Tomaszowie Lubelskim. Policjanci podejrzewali go o kradzież radia z fiata 126p, dlatego pod koniec 2004 r. trafił z lekcji na komendę, gdzie został do nieprzytomności pobity przez sierż. Krzysztofa A. W szpitalu usunięto mu pękniętą śledzionę.

Za przekroczenie uprawnień i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sąd skazał Krzysztofa A. na 2 lata i 2 miesiące więzienia. Dodatkowo zasądził na rzecz pokrzywdzonego 20 tys. zł nawiązki. Asp. Dariusz D., który podczas zajścia przebywał w pokoju, ale nie zareagował, został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Pokrzywdzony nie przyznał się do kradzieży radia z malucha. Skazano go jedynie na 300 zł grzywny za paserstwo. Biegli ocenili, że wskutek pobicia doznał 25 proc. uszczerbku na zdrowiu. Swoje cierpienia wycenił na 250 tys. zł. Tyle domagał się przed sądem od komendanta tomaszowskiej policji, a oprócz tego wnosił też o przyznanie comiesięcznej renty. Przy apelacji, która lada dzień powinna trafić do Sądu Apelacyjnego w Lublinie, podtrzymał te roszczenia w całości.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ala / 11 września 2008 o 15:00
0
Ten facet na 100% jest glina!!
policja czuje sie tak bezkarnie w naszym kraju,
ze musimy uciekac za granice
Avatar
STYX / 18 sierpnia 2008 o 20:18
0
Dać mu jeszcze kozę !!! Bedzie miał kobietę godną swojej pozycji ! Do czego to dochodzi,że wystarczy troche po ryjowcu dostać i się we łbie przewraca od zachcianek.
Avatar
aaa / 18 sierpnia 2008 o 08:57
0
arietta napisał:
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Biegli ocenili ,ze stracił 25% uszczerbku na zdrowiu (wycięta śledziona). Poszkodowany domaga się obecnie nie 115tys , ale 250 tys zł i przyznanie renty...... Na marginesie -nie przyznał się do kradzieży radia , ,ale był paserem (czyli nie jest taki niewinny )....Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady , jakąś pracę może przecież wykonywać ,a i to co dostał (odszkodowanie) nie jest takie małe. Uważam ,że kwota jakiej żąda jest zbyt wygórowana i sąd nie powinien zmieniać poprzedniego postanowienia. Ten człowiek nie jest bez winy .

Arietta - daj się pobić policjantowi - dostaniesz super kasę
Czy ty nic nie rozumiesz??? NA prawdę jesdteś aż tak ograniczoną osobą, żeby pisać "Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady ". Bez względu na to co on zrobił NIKT nie ma prawa naruszać jego nietykalności cielesnej.
Kasa mu sie należy ale nie z puli państwowej tylko z pensji tego co go pobił!!!!! Niech tamten gliniarz zapłaci za swoją winę.
Dlaczego ja mam płacić podatki na odszkodowania za jakiegoś barana co nie umiał nad sobą zapanować???
Jestem za surowym karaniem bandytów ale dopiero PO udowodnieniu im winy. Bo w ten sposób pokazujemy jakim jesteśmy państwem bezprawia i domorosłychj szeryfów

Arietta - daj się pobić policjantowi - dostaniesz super kasę
Czy ty nic nie rozumiesz??? NA prawdę jesdteś aż tak ograniczoną osobą, żeby pisać "Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady ". Bez względu na to co on zrobił NIKT nie ma prawa naruszać jego nietykalności cielesnej.
Kasa mu sie należy ale nie z puli państwowej tylko z pensji tego co go pobił!!!!! Niech tamten gliniarz zapłaci za swoją winę.
Dlaczego ja mam płacić podatki na odszkodowania za jakiegoś ba... rozwiń
Avatar
ckylow / 17 sierpnia 2008 o 11:26
0
~Gość~? czy ty jestes policjantem?
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2008 o 18:57
0
oczywiście że tak. Porządku w tym kraju nie ma żadnego. Byle jaki obszczymurek będzie się stawial wladzy
ludowej. Przecież to od razu widać że to element przestępczy, wywrotowiec co sprzeciwia się porządkowi
panującemu w tym wolnym kraju. Do kamieniolomów z nim. A ani grosza nie powinien dostać.
Avatar
arietta / 16 sierpnia 2008 o 18:40
0
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Biegli ocenili ,ze stracił 25% uszczerbku na zdrowiu (wycięta śledziona). Poszkodowany domaga się obecnie nie 115tys , ale 250 tys zł i przyznanie renty...... Na marginesie -nie przyznał się do kradzieży radia , ,ale był paserem (czyli nie jest taki niewinny )....Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady , jakąś pracę może przecież wykonywać ,a i to co dostał (odszkodowanie) nie jest takie małe. Uważam ,że kwota jakiej żąda jest zbyt wygórowana i sąd nie powinien zmieniać poprzedniego postanowienia. Ten człowiek nie jest bez winy .
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Bieg... rozwiń
Avatar
siodlo147 / 16 sierpnia 2008 o 08:28
0
i jak tu policji można zaufac zamiast chronic obywatela to go biją paranoja.
Avatar
ala / 11 września 2008 o 15:00
0
Ten facet na 100% jest glina!!
policja czuje sie tak bezkarnie w naszym kraju,
ze musimy uciekac za granice
Avatar
STYX / 18 sierpnia 2008 o 20:18
0
Dać mu jeszcze kozę !!! Bedzie miał kobietę godną swojej pozycji ! Do czego to dochodzi,że wystarczy troche po ryjowcu dostać i się we łbie przewraca od zachcianek.
Avatar
aaa / 18 sierpnia 2008 o 08:57
0
arietta napisał:
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Biegli ocenili ,ze stracił 25% uszczerbku na zdrowiu (wycięta śledziona). Poszkodowany domaga się obecnie nie 115tys , ale 250 tys zł i przyznanie renty...... Na marginesie -nie przyznał się do kradzieży radia , ,ale był paserem (czyli nie jest taki niewinny )....Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady , jakąś pracę może przecież wykonywać ,a i to co dostał (odszkodowanie) nie jest takie małe. Uważam ,że kwota jakiej żąda jest zbyt wygórowana i sąd nie powinien zmieniać poprzedniego postanowienia. Ten człowiek nie jest bez winy .

Arietta - daj się pobić policjantowi - dostaniesz super kasę
Czy ty nic nie rozumiesz??? NA prawdę jesdteś aż tak ograniczoną osobą, żeby pisać "Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady ". Bez względu na to co on zrobił NIKT nie ma prawa naruszać jego nietykalności cielesnej.
Kasa mu sie należy ale nie z puli państwowej tylko z pensji tego co go pobił!!!!! Niech tamten gliniarz zapłaci za swoją winę.
Dlaczego ja mam płacić podatki na odszkodowania za jakiegoś barana co nie umiał nad sobą zapanować???
Jestem za surowym karaniem bandytów ale dopiero PO udowodnieniu im winy. Bo w ten sposób pokazujemy jakim jesteśmy państwem bezprawia i domorosłychj szeryfów

Arietta - daj się pobić policjantowi - dostaniesz super kasę
Czy ty nic nie rozumiesz??? NA prawdę jesdteś aż tak ograniczoną osobą, żeby pisać "Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady ". Bez względu na to co on zrobił NIKT nie ma prawa naruszać jego nietykalności cielesnej.
Kasa mu sie należy ale nie z puli państwowej tylko z pensji tego co go pobił!!!!! Niech tamten gliniarz zapłaci za swoją winę.
Dlaczego ja mam płacić podatki na odszkodowania za jakiegoś ba... rozwiń
Avatar
ckylow / 17 sierpnia 2008 o 11:26
0
~Gość~? czy ty jestes policjantem?
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2008 o 18:57
0
oczywiście że tak. Porządku w tym kraju nie ma żadnego. Byle jaki obszczymurek będzie się stawial wladzy
ludowej. Przecież to od razu widać że to element przestępczy, wywrotowiec co sprzeciwia się porządkowi
panującemu w tym wolnym kraju. Do kamieniolomów z nim. A ani grosza nie powinien dostać.
Avatar
arietta / 16 sierpnia 2008 o 18:40
0
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Biegli ocenili ,ze stracił 25% uszczerbku na zdrowiu (wycięta śledziona). Poszkodowany domaga się obecnie nie 115tys , ale 250 tys zł i przyznanie renty...... Na marginesie -nie przyznał się do kradzieży radia , ,ale był paserem (czyli nie jest taki niewinny )....Owszem stracił troszkę zdrowia , ale bez przesady , jakąś pracę może przecież wykonywać ,a i to co dostał (odszkodowanie) nie jest takie małe. Uważam ,że kwota jakiej żąda jest zbyt wygórowana i sąd nie powinien zmieniać poprzedniego postanowienia. Ten człowiek nie jest bez winy .
Faktem jest ,ze ten osobnik został poważnie pobity przez policjanta (który zresztą odsiaduje wyrok ponad dwa lata ) .Cyt:,,W czerwcu Sąd Okręgowy w Zamościu przyznał Marianowi S. 115 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, z czego 40 tys. zł policja musiała mu wypłacić w trybie natychmiastowym, a więc przed uprawomocnieniem się wyroku.".....Dodatkowo od policji zasądzono na rzecz pokrzywdzonego zwrot 7,9 tys. zł tytułem poniesionych kosztów procesu.Sąd oddalił natomiast powództwo w części dotyczącej przyznania renty."" Bieg... rozwiń
Avatar
siodlo147 / 16 sierpnia 2008 o 08:28
0
i jak tu policji można zaufac zamiast chronic obywatela to go biją paranoja.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 0

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 62 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 8 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 3

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 36 16

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 32 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!