Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

17 sierpnia 2009 r.
21:16
Edytuj ten wpis

Pociągiem na Zamojszczyznę już nie dojedziesz

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 38 A A

Klamka zapadła. Od 1 września do Zamościa nie dojedzie ani jeden pociąg. Tak zdecydowała spółka PKP InterCity, obsługująca połączenia dalekobieżne. A innych połączeń na Zamojszczyźnie nie ma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z rozkładu jazdy znikają cztery pary pociągów: Chełmianin i Bydgoszczanin przez Lublin do Bydgoszczy, Hetman do Gorzowa Wielkopolskiego i Roztocze do Wrocławia.

– Zwróciliśmy się do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie tych połączeń, ale dodatkowe pieniądze się nie znalazły – wyjaśnia Beata Czemerajda z PKP InterCity. – Dofinansowania potrzebowaliśmy, bo połączenia są deficytowe, a wynika to z małej liczby pasażerów, która jest niewystarczająca do uruchamiania tych pociągów.

W zamian za zlikwidowane pociągi kolej wprowadzi autobusową komunikację zastępczą. InterCity szuka przewoźników, którym zleci takie kursy. Autobusy dowiozą pasażerów do tych stacji, z których w dalszą trasę będzie można pojechać pociągiem.

I tak pasażerowie Chełmianina i Bydgoszczanina autobusem dojadą na pociąg do Rejowca, podróżni jadący do Rzeszowa dojadą autobusem do Dębicy, skąd dalej pojadą po torach Hetmanem, a jadący do Wrocławia na pociąg Roztocze będą dojeżdżać autobusem do Rzeszowa.

Wiadomo już, że zastępcze autobusy nie będą stawać na wszystkich stacjach, na których stawały pociągi. – Bo na niektórych nie wsiadał nikt – mówi Czemerajda.

Pociągów nie będzie co najmniej do połowy grudnia, kiedy w życie wejdzie nowy rozkład. Czy znajdzie się w nim Zamość – nie wiadomo. Spółka PKP InterCity uzależnia to od samorządu województwa, do którego wysłała zaproszenie do rozmów. Jeśli samorząd zgodzi się dofinansowywać te połączenia w stopniu zadowalającym przewoźnika, pociągi będą mogły wrócić na tory.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Szymon Solak / 17 lutego 2014 o 16:57
0

Dobrze że to artykuł archiwalny

Avatar
Kork / 16 stycznia 2010 o 21:56
0
Dziś sprawdzając pociągi do Zamościa zdziwiłem się ogromnie, że stacja Zamość zniknęła z rozkładu. Poszukałem tu i tam i napotkałem wiele pomstujących na to dyskusji. Niestety dopatrujecie się różnych spisków itp i mówicie, że PKP kłamie, ale ja nie rozumiem po co mieliby kłamać ? Gdyby połączenie było opłacalne to na pewno by go nie zlikwidowali, zapewniam Was. Co do mojej przygody z Zamościem i PKP, jechałem raz - tam i z powrotem. Trwało to i trwało, dwa razy lokomotywę przepinali no i rzeczywiście muszę przyznać, że nie opłacalne to w ogóle z punktu widzenia czasu, który w pociągu się spędza (5 godzin z Wawy), no a na końcu w Zamościu wysiadło dwie osoby - ja i ktoś z obsługi tego szacownego pociągu. 3 dni później jak opuszczałem Zamość na peronie też tłoku nie było: wsiedliśmy w 3 osoby chyba. Niestety przyznać trzeba, że połączenie niepopularne i mało opłacalne. Co do innych połączeń - nie wypowiadam się. Być może do Krakowa nie ma takiej straty czasowej i lokomotywy nie trzeba dwa razy przepinać, ale z i do Wawy to kiepska opcja była. Co do mojego wyboru - wiedziałem od początku, że PKP jechać będę znacznie dłużej niż busem, wybrałem jednak pkp, dlatego że nie śpieszyło mi się nigdzie, a w pociągu to wiadomo - nóżki można rozprostować i książki poczytać, nie to co w busie. Rozumiem więc Wasz żal to PKP i sam chętnie znów pozostałbym z wyborem pociąg, czy bus lecz wyboru już nie ma. Rozumiem też jednak PKP. No niestety połączenie nie jest opłacalne i cóż poradzić. Na pocieszenie dodam, że PKP IC zabrało Tarnowowi ekspres do Warszawy, a sprawa jest chyba nie porównywalna, bo żeby do niego wsiąść ludzie przybywali na dworzec nie tylko z Tarnowa, ale i z Rzeszowa czy Nowego Sącza. Też krzyki i płacze nie pomogły. No ale życie.
Dziś sprawdzając pociągi do Zamościa zdziwiłem się ogromnie, że stacja Zamość zniknęła z rozkładu. Poszukałem tu i tam i napotkałem wiele pomstujących na to dyskusji. Niestety dopatrujecie się różnych spisków itp i mówicie, że PKP kłamie, ale ja nie rozumiem po co mieliby kłamać ? Gdyby połączenie było opłacalne to na pewno by go nie zlikwidowali, zapewniam Was. Co do mojej przygody z Zamościem i PKP, jechałem raz - tam i z powrotem. Trwało to i trwało, dwa razy lokomotywę przepinali no i rzeczywiście muszę przyznać, że nie opłacalne to w og... rozwiń
Avatar
jaga / 8 stycznia 2010 o 21:31
0
No tak tylko wladz to nie dziwi ze nia ma pociagow a po co im to??? najblizsze miasto to oddalony 80km Lublin i tam mozna zobaczyc jak wyglada pociag ktory jedzie np do Krakowa lub Wroclawia.jak sie nie zalapie ktos na bus do lublina to niestety pociag nie poczeka.Nie wszyscy maja wlasne auta zeby sie przemieszczac z miasta do miasta nie wyobrazam tez sobie ze jade wlasnym autem do |Lublina np i zostawiam tam auto na parkingu na dwa dni zreszta gdzie te wygodne parkingi.Najbardziej dziwi mnie postawa lokalnych wladz ktore nic nie robia w tym przypadku a takze lokalnych gazet nie bylo nawet wzmianki ze zostala odwolana tzw komunikacja zastepcza.Uwazam ze pociagi do Krakowa, Wroclawia powinny byc wznowione nie musi to byc codziennie,bo faktycznie pociag do Lublina to strata czasu.Na poludnie Polski jezdzi duzo studentow to dla nich tez utrudnienie z dojazdem do domu bywaly juz teraz takie przypadki ze ludzie wyjezdzali do lublina po rodziny>Gdzie my zyjemy ????w jakim swiecie>mowi sie o wschodzie ze to Polska B ja mysle ze to juz trzeci swiat sie zaczyna
No tak tylko wladz to nie dziwi ze nia ma pociagow a po co im to??? najblizsze miasto to oddalony 80km Lublin i tam mozna zobaczyc jak wyglada pociag ktory jedzie np do Krakowa lub Wroclawia.jak sie nie zalapie ktos na bus do lublina to niestety pociag nie poczeka.Nie wszyscy maja wlasne auta zeby sie przemieszczac z miasta do miasta nie wyobrazam tez sobie ze jade wlasnym autem do |Lublina np i zostawiam tam auto na parkingu na dwa dni zreszta gdzie te wygodne parkingi.Najbardziej dziwi mnie postawa lokalnych wladz ktore nic nie robia... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 14:27
0
Nie jestem z Zamościa ale dziwne jest dla mnie ,że to miasto zostało pozbawione całkowicie połączeń kolejowych - dobrym rozwiązaniem byłyby szynobusy kursujące w ramach Przewozów Regionalnych a ponadto ze 3 połączenia dalekobieżne np. do Wrocławia p.Rzeszów-Kraków-Katowice , do Szczecina p.Lublin-Warszawę- Poznań i dodatkowo do W-wy, ponadto o ile to możliwe może coś po LHS z Ukrainy na Śląsk ?
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 14:25
0
Nie jestem z Zamościa ale dziwne jest dla mnie ,że to miasto zostało pozbawione całkowicie połączeń kolejowych - dobrym rozwiązaniem byłyby szynobusy kursujące w ramach Przewozów Regionalnych a ponadto ze 3 połączenia dalekobieżne np. do Wrocławia p.Rzeszów-Kraków-Katowice , do Szczecina p.Lublin-Warszawę- Poznań i dodatkowo do W-wy, ponadto o ile to możliwe może coś po LHS z Ukrainy na Śląsk ?
Avatar
kierownik autobusu / 4 września 2009 o 18:45
0
autobusy jadące zamiast pociągów na zamojszczyznie to jest poroniony pomysł ';osoba która układała rozkład jazdy przejechała trasę Zamosc
Jarosław chyba rowerem prawie na każdym przystanku autobus stoi 5 do 10 minut .W autobusie nie przewieziemy psa kota ani innych pupili;
przesyłek konduktorskich{studiujący na śląsku będą przymierać głodem] roweru;oraz innych większych przedmiotów.AUTOBUS ma 47 miejsc
więc będzie żdziwienie gdy ktoś zostanie odesłany z kwitkiem nawet jeżeli będzie miał bilet.Moim zdamiem IC wycofa się z autobusów do
końca września z powodu małego zainteresowania przez podróznych co z tego że kierowca i kierownik stoją przed autobusem są mili
przystojni i ładnie ubrani.ZAMOŚĆ będzie miejscem gdzie wrony zawracają i nawet pociągi nie jeżdzą.BOŻE OBYM TRAFIŁ 6 W TOTKA
POZDRAWIAM
autobusy jadące zamiast pociągów na zamojszczyznie to jest poroniony pomysł ';osoba która układała rozkład jazdy przejechała trasę Zamosc
Jarosław chyba rowerem prawie na każdym przystanku autobus stoi 5 do 10 minut .W autobusie nie przewieziemy psa kota ani innych pupili;
przesyłek konduktorskich{studiujący na śląsku będą przymierać głodem] roweru;oraz innych większych przedmiotów.AUTOBUS ma 47 miejsc
więc będzie żdziwienie gdy ktoś zostanie odesłany z kwitkiem nawet jeżeli będzie miał bilet.Moim zdamiem IC wycofa si... rozwiń
Avatar
marko / 31 sierpnia 2009 o 18:11
0
A jezeli dalej tak pójdzie i PKP IC bedzie tak uwalac pociagi to od grudnia nie zobaczymy zapewne "Sana" i "Soliny" Warszawa Zachodnia - Przemysl - Warszawa Zachodnia bo IC beda sie tlumaczyc ze sa malo rentowne i od Lublina do Rozwadowa ciagniane trakcja spalinowa hehe. Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie. Słyszałem od kolejarzy ze planowano podkreslam planowano w takiej sytuacji nie wiem czy do tego dojdzie od przyszłego rozkładu jazdy od grudnia wyłączac grupe wagonów do Zamoscia w Lublinie ze składu pociągu pospiesznego "SAN". Drugiego połączenia z warszawa miało by nie byc tylko rano "SAN" do warszawy z zamoscia po południu z warszawy do zamoscia. Podejrzewam ze przy takiej chęci PKP IC, nawet jezeli od grudnia cos takiego by ruszyło to tylko do pierwszej korekty rozkładu jazdy.
A jezeli dalej tak pójdzie i PKP IC bedzie tak uwalac pociagi to od grudnia nie zobaczymy zapewne "Sana" i "Soliny" Warszawa Zachodnia - Przemysl - Warszawa Zachodnia bo IC beda sie tlumaczyc ze sa malo rentowne i od Lublina do Rozwadowa ciagniane trakcja spalinowa hehe. Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie. Słyszałem od kolejarzy ze planowano podkreslam planowano w takiej sytuacji nie wiem czy do tego dojdzie od przyszłego rozkładu jazdy od grudnia wyłączac grupe wagonów do Zamoscia w Lublinie ze składu pociągu pospieszne... rozwiń
Avatar
marko / 31 sierpnia 2009 o 18:04
0
ale jezeli to prawda to bedzie tylko połączenie kolejowe Zamoscia z Lublinem ale co z tego. A co z reszta gdzie połączenia do stalowej woli czy bełżca i dalej do krakowa i wrocławia tego PKP PR nie sa w stanie uruchomic bo moga kursowac najdalej do granicy z woj podkarpackim lub jezeli sie dogadaja z ich samorzadem to np do stalowej woli czy jarosławia. Jezeli chodzi o pociagi miedzywojewodzkie to moze je uruchomic jedynie spółka PKP IC, która poki co jest zainteresowana udupieniem tych połączen. Mam nadzieje ze do grudnia czyli wejscia w zycie nowego rozkładu dogadaja sie z ministerstwem bo będzie naprawde źle.
ale jezeli to prawda to bedzie tylko połączenie kolejowe Zamoscia z Lublinem ale co z tego. A co z reszta gdzie połączenia do stalowej woli czy bełżca i dalej do krakowa i wrocławia tego PKP PR nie sa w stanie uruchomic bo moga kursowac najdalej do granicy z woj podkarpackim lub jezeli sie dogadaja z ich samorzadem to np do stalowej woli czy jarosławia. Jezeli chodzi o pociagi miedzywojewodzkie to moze je uruchomic jedynie spółka PKP IC, która poki co jest zainteresowana udupieniem tych połączen. Mam nadzieje ze do grudnia czyli wejscia w zy... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2009 o 12:39
0
Mam nadzieję, że wiesz co mówisz.

kolejarz:
Pracuję na kolei i pragnę uświadomić Was, że ani pensje nie są wysokie ani nie dostajemy trzynastek a tym bardziej czternastek!!! Co do połączenia z Zamościem to nie ma sie o co martwić!! PKP Przewozy Regionalne uruchamiają połączenia interREGIO z Zamościem, cena biletu będzie wynosiła 10 zł, czyli biorąc pod uwagę zniżki ustawowe to studenci przejadą do Lublina za ok 5 zł. Myślę, że jest to dość atrakcyjna oferta!!!
Avatar
in / 31 sierpnia 2009 o 12:37
0
A co z podróżującymi z rowerami i osobami niepełnosprawnymi na wózkach. Jak wyobrażacie sobie przesiadkę do autobusu.
W połowie sierpnia jechałam Hetmanem do Krakowa. Ze mną w przedziale jechał Japończyk. Wyobraźcie sobie panią z informacji PKP lub z kasy w Zamościu tłumaczącą mu, że ma wsiąść do autobusu, a później przesiąść się w Dębicy do pociągu.
Przecież to zasługuje na komedię na miarę Barei.
Pozdrawiam wszystkich, których spotkam w przyszłym Hetmanie (kuriozum polskiej komunikacji autobusu pociągowego lub pociągu autobusowego)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A co z podróżującymi z rowerami i osobami niepełnosprawnymi na wózkach. Jak wyobrażacie sobie przesiadkę do autobusu.
W połowie sierpnia jechałam Hetmanem do Krakowa. Ze mną w przedziale jechał Japończyk. Wyobraźcie sobie panią z informacji PKP lub z kasy w Zamościu tłumaczącą mu, że ma wsiąść do autobusu, a później przesiąść się w Dębicy do pociągu.
Przecież to zasługuje na komedię na miarę Barei.
Pozdrawiam wszystkich, których spotkam w przyszłym Hetmanie (kuriozum polskiej komunikacji autobusu pociągowego lub pociągu aut... rozwiń
Avatar
Szymon Solak / 17 lutego 2014 o 16:57
0

Dobrze że to artykuł archiwalny

Avatar
Kork / 16 stycznia 2010 o 21:56
0
Dziś sprawdzając pociągi do Zamościa zdziwiłem się ogromnie, że stacja Zamość zniknęła z rozkładu. Poszukałem tu i tam i napotkałem wiele pomstujących na to dyskusji. Niestety dopatrujecie się różnych spisków itp i mówicie, że PKP kłamie, ale ja nie rozumiem po co mieliby kłamać ? Gdyby połączenie było opłacalne to na pewno by go nie zlikwidowali, zapewniam Was. Co do mojej przygody z Zamościem i PKP, jechałem raz - tam i z powrotem. Trwało to i trwało, dwa razy lokomotywę przepinali no i rzeczywiście muszę przyznać, że nie opłacalne to w ogóle z punktu widzenia czasu, który w pociągu się spędza (5 godzin z Wawy), no a na końcu w Zamościu wysiadło dwie osoby - ja i ktoś z obsługi tego szacownego pociągu. 3 dni później jak opuszczałem Zamość na peronie też tłoku nie było: wsiedliśmy w 3 osoby chyba. Niestety przyznać trzeba, że połączenie niepopularne i mało opłacalne. Co do innych połączeń - nie wypowiadam się. Być może do Krakowa nie ma takiej straty czasowej i lokomotywy nie trzeba dwa razy przepinać, ale z i do Wawy to kiepska opcja była. Co do mojego wyboru - wiedziałem od początku, że PKP jechać będę znacznie dłużej niż busem, wybrałem jednak pkp, dlatego że nie śpieszyło mi się nigdzie, a w pociągu to wiadomo - nóżki można rozprostować i książki poczytać, nie to co w busie. Rozumiem więc Wasz żal to PKP i sam chętnie znów pozostałbym z wyborem pociąg, czy bus lecz wyboru już nie ma. Rozumiem też jednak PKP. No niestety połączenie nie jest opłacalne i cóż poradzić. Na pocieszenie dodam, że PKP IC zabrało Tarnowowi ekspres do Warszawy, a sprawa jest chyba nie porównywalna, bo żeby do niego wsiąść ludzie przybywali na dworzec nie tylko z Tarnowa, ale i z Rzeszowa czy Nowego Sącza. Też krzyki i płacze nie pomogły. No ale życie.
Dziś sprawdzając pociągi do Zamościa zdziwiłem się ogromnie, że stacja Zamość zniknęła z rozkładu. Poszukałem tu i tam i napotkałem wiele pomstujących na to dyskusji. Niestety dopatrujecie się różnych spisków itp i mówicie, że PKP kłamie, ale ja nie rozumiem po co mieliby kłamać ? Gdyby połączenie było opłacalne to na pewno by go nie zlikwidowali, zapewniam Was. Co do mojej przygody z Zamościem i PKP, jechałem raz - tam i z powrotem. Trwało to i trwało, dwa razy lokomotywę przepinali no i rzeczywiście muszę przyznać, że nie opłacalne to w og... rozwiń
Avatar
jaga / 8 stycznia 2010 o 21:31
0
No tak tylko wladz to nie dziwi ze nia ma pociagow a po co im to??? najblizsze miasto to oddalony 80km Lublin i tam mozna zobaczyc jak wyglada pociag ktory jedzie np do Krakowa lub Wroclawia.jak sie nie zalapie ktos na bus do lublina to niestety pociag nie poczeka.Nie wszyscy maja wlasne auta zeby sie przemieszczac z miasta do miasta nie wyobrazam tez sobie ze jade wlasnym autem do |Lublina np i zostawiam tam auto na parkingu na dwa dni zreszta gdzie te wygodne parkingi.Najbardziej dziwi mnie postawa lokalnych wladz ktore nic nie robia w tym przypadku a takze lokalnych gazet nie bylo nawet wzmianki ze zostala odwolana tzw komunikacja zastepcza.Uwazam ze pociagi do Krakowa, Wroclawia powinny byc wznowione nie musi to byc codziennie,bo faktycznie pociag do Lublina to strata czasu.Na poludnie Polski jezdzi duzo studentow to dla nich tez utrudnienie z dojazdem do domu bywaly juz teraz takie przypadki ze ludzie wyjezdzali do lublina po rodziny>Gdzie my zyjemy ????w jakim swiecie>mowi sie o wschodzie ze to Polska B ja mysle ze to juz trzeci swiat sie zaczyna
No tak tylko wladz to nie dziwi ze nia ma pociagow a po co im to??? najblizsze miasto to oddalony 80km Lublin i tam mozna zobaczyc jak wyglada pociag ktory jedzie np do Krakowa lub Wroclawia.jak sie nie zalapie ktos na bus do lublina to niestety pociag nie poczeka.Nie wszyscy maja wlasne auta zeby sie przemieszczac z miasta do miasta nie wyobrazam tez sobie ze jade wlasnym autem do |Lublina np i zostawiam tam auto na parkingu na dwa dni zreszta gdzie te wygodne parkingi.Najbardziej dziwi mnie postawa lokalnych wladz ktore nic nie robia... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 14:27
0
Nie jestem z Zamościa ale dziwne jest dla mnie ,że to miasto zostało pozbawione całkowicie połączeń kolejowych - dobrym rozwiązaniem byłyby szynobusy kursujące w ramach Przewozów Regionalnych a ponadto ze 3 połączenia dalekobieżne np. do Wrocławia p.Rzeszów-Kraków-Katowice , do Szczecina p.Lublin-Warszawę- Poznań i dodatkowo do W-wy, ponadto o ile to możliwe może coś po LHS z Ukrainy na Śląsk ?
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 14:25
0
Nie jestem z Zamościa ale dziwne jest dla mnie ,że to miasto zostało pozbawione całkowicie połączeń kolejowych - dobrym rozwiązaniem byłyby szynobusy kursujące w ramach Przewozów Regionalnych a ponadto ze 3 połączenia dalekobieżne np. do Wrocławia p.Rzeszów-Kraków-Katowice , do Szczecina p.Lublin-Warszawę- Poznań i dodatkowo do W-wy, ponadto o ile to możliwe może coś po LHS z Ukrainy na Śląsk ?
Avatar
kierownik autobusu / 4 września 2009 o 18:45
0
autobusy jadące zamiast pociągów na zamojszczyznie to jest poroniony pomysł ';osoba która układała rozkład jazdy przejechała trasę Zamosc
Jarosław chyba rowerem prawie na każdym przystanku autobus stoi 5 do 10 minut .W autobusie nie przewieziemy psa kota ani innych pupili;
przesyłek konduktorskich{studiujący na śląsku będą przymierać głodem] roweru;oraz innych większych przedmiotów.AUTOBUS ma 47 miejsc
więc będzie żdziwienie gdy ktoś zostanie odesłany z kwitkiem nawet jeżeli będzie miał bilet.Moim zdamiem IC wycofa się z autobusów do
końca września z powodu małego zainteresowania przez podróznych co z tego że kierowca i kierownik stoją przed autobusem są mili
przystojni i ładnie ubrani.ZAMOŚĆ będzie miejscem gdzie wrony zawracają i nawet pociągi nie jeżdzą.BOŻE OBYM TRAFIŁ 6 W TOTKA
POZDRAWIAM
autobusy jadące zamiast pociągów na zamojszczyznie to jest poroniony pomysł ';osoba która układała rozkład jazdy przejechała trasę Zamosc
Jarosław chyba rowerem prawie na każdym przystanku autobus stoi 5 do 10 minut .W autobusie nie przewieziemy psa kota ani innych pupili;
przesyłek konduktorskich{studiujący na śląsku będą przymierać głodem] roweru;oraz innych większych przedmiotów.AUTOBUS ma 47 miejsc
więc będzie żdziwienie gdy ktoś zostanie odesłany z kwitkiem nawet jeżeli będzie miał bilet.Moim zdamiem IC wycofa si... rozwiń
Avatar
marko / 31 sierpnia 2009 o 18:11
0
A jezeli dalej tak pójdzie i PKP IC bedzie tak uwalac pociagi to od grudnia nie zobaczymy zapewne "Sana" i "Soliny" Warszawa Zachodnia - Przemysl - Warszawa Zachodnia bo IC beda sie tlumaczyc ze sa malo rentowne i od Lublina do Rozwadowa ciagniane trakcja spalinowa hehe. Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie. Słyszałem od kolejarzy ze planowano podkreslam planowano w takiej sytuacji nie wiem czy do tego dojdzie od przyszłego rozkładu jazdy od grudnia wyłączac grupe wagonów do Zamoscia w Lublinie ze składu pociągu pospiesznego "SAN". Drugiego połączenia z warszawa miało by nie byc tylko rano "SAN" do warszawy z zamoscia po południu z warszawy do zamoscia. Podejrzewam ze przy takiej chęci PKP IC, nawet jezeli od grudnia cos takiego by ruszyło to tylko do pierwszej korekty rozkładu jazdy.
A jezeli dalej tak pójdzie i PKP IC bedzie tak uwalac pociagi to od grudnia nie zobaczymy zapewne "Sana" i "Soliny" Warszawa Zachodnia - Przemysl - Warszawa Zachodnia bo IC beda sie tlumaczyc ze sa malo rentowne i od Lublina do Rozwadowa ciagniane trakcja spalinowa hehe. Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie. Słyszałem od kolejarzy ze planowano podkreslam planowano w takiej sytuacji nie wiem czy do tego dojdzie od przyszłego rozkładu jazdy od grudnia wyłączac grupe wagonów do Zamoscia w Lublinie ze składu pociągu pospieszne... rozwiń
Avatar
marko / 31 sierpnia 2009 o 18:04
0
ale jezeli to prawda to bedzie tylko połączenie kolejowe Zamoscia z Lublinem ale co z tego. A co z reszta gdzie połączenia do stalowej woli czy bełżca i dalej do krakowa i wrocławia tego PKP PR nie sa w stanie uruchomic bo moga kursowac najdalej do granicy z woj podkarpackim lub jezeli sie dogadaja z ich samorzadem to np do stalowej woli czy jarosławia. Jezeli chodzi o pociagi miedzywojewodzkie to moze je uruchomic jedynie spółka PKP IC, która poki co jest zainteresowana udupieniem tych połączen. Mam nadzieje ze do grudnia czyli wejscia w zycie nowego rozkładu dogadaja sie z ministerstwem bo będzie naprawde źle.
ale jezeli to prawda to bedzie tylko połączenie kolejowe Zamoscia z Lublinem ale co z tego. A co z reszta gdzie połączenia do stalowej woli czy bełżca i dalej do krakowa i wrocławia tego PKP PR nie sa w stanie uruchomic bo moga kursowac najdalej do granicy z woj podkarpackim lub jezeli sie dogadaja z ich samorzadem to np do stalowej woli czy jarosławia. Jezeli chodzi o pociagi miedzywojewodzkie to moze je uruchomic jedynie spółka PKP IC, która poki co jest zainteresowana udupieniem tych połączen. Mam nadzieje ze do grudnia czyli wejscia w zy... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2009 o 12:39
0
Mam nadzieję, że wiesz co mówisz.

kolejarz:
Pracuję na kolei i pragnę uświadomić Was, że ani pensje nie są wysokie ani nie dostajemy trzynastek a tym bardziej czternastek!!! Co do połączenia z Zamościem to nie ma sie o co martwić!! PKP Przewozy Regionalne uruchamiają połączenia interREGIO z Zamościem, cena biletu będzie wynosiła 10 zł, czyli biorąc pod uwagę zniżki ustawowe to studenci przejadą do Lublina za ok 5 zł. Myślę, że jest to dość atrakcyjna oferta!!!
Avatar
in / 31 sierpnia 2009 o 12:37
0
A co z podróżującymi z rowerami i osobami niepełnosprawnymi na wózkach. Jak wyobrażacie sobie przesiadkę do autobusu.
W połowie sierpnia jechałam Hetmanem do Krakowa. Ze mną w przedziale jechał Japończyk. Wyobraźcie sobie panią z informacji PKP lub z kasy w Zamościu tłumaczącą mu, że ma wsiąść do autobusu, a później przesiąść się w Dębicy do pociągu.
Przecież to zasługuje na komedię na miarę Barei.
Pozdrawiam wszystkich, których spotkam w przyszłym Hetmanie (kuriozum polskiej komunikacji autobusu pociągowego lub pociągu autobusowego)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A co z podróżującymi z rowerami i osobami niepełnosprawnymi na wózkach. Jak wyobrażacie sobie przesiadkę do autobusu.
W połowie sierpnia jechałam Hetmanem do Krakowa. Ze mną w przedziale jechał Japończyk. Wyobraźcie sobie panią z informacji PKP lub z kasy w Zamościu tłumaczącą mu, że ma wsiąść do autobusu, a później przesiąść się w Dębicy do pociągu.
Przecież to zasługuje na komedię na miarę Barei.
Pozdrawiam wszystkich, których spotkam w przyszłym Hetmanie (kuriozum polskiej komunikacji autobusu pociągowego lub pociągu aut... rozwiń