Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

9 października 2018 r.
8:00

Policjanci skarżą się na mobbing. "Pracujemy w warunkach kołchozu i obozu pracy"

171 37 A A

Funkcjonariusze zamojskiej drogówki twierdzą, że są „zmuszani do pracy w warunkach kołchozu i obozu pracy”. W anonimowym piśmie domagają się ukarania naczelnika ruchu drogowego, komendanta miejskiego policji i jego zastępcy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Anonimowe zawiadomienie trafiło do mediów, resortu spraw wewnętrznych, prokuratury i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Policjanci z zamojskiej komendy proszą o wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec naczelnika tamtejszej drogówki – Tomasza Halinowskiego, komendanta miejskiego zamojskiej policji Wiesława Pawluka oraz jego zastępcy.

Autorzy pisma zarzucają przełożonym łamanie praw pracowniczych. Policjanci są przenoszeni na jeden dzień do drogówki. Rozkazy w tej sprawie wydawane są bez zachowania wymaganych przepisami terminów. Nie ma też możliwości, by się odwołać.

– W ruchu drogowym nikt nie chce pracować, bo człowiek tam kierujący wyżywa się na policjantach dla wyrobienia statystyk – piszą policjanci. I skarżą się na mobbing. – Straszy przeniesieniem, używa agresji słownej, poniża i donosi na podwładnych. Bez tłumaczenia zabiera wolne, a wolny weekend wypada średnio raz na 5 tygodni.

Tych, którzy próbują dyskutować z przełożonymi, ma spotykać szereg represji. M.in. brak nagród, wyznaczanie służb nocnych czy zabieranie dni wolnych.

– Oddawane są one po służbie nocnej, kiedy kończy się o 6 rano, a po dniu wolnym do pracy trzeba przyjść na 5 – opisują.
Przedstawiciele zamojskiej komendy zapewniają, że anonim nie trafi do szuflady.

– Zawsze podkreślamy, że poddajemy się kontroli i ocenie. Tak też będzie i w tym przypadku. Informacje zawarte w tym piśmie zostaną szczegółowo sprawdzone. Ponadto korespondencja zostanie przesłana do prokuratury celem oceny prawnej – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy KMP w Zamościu.

Przedstawiciele komendy tłumaczą, że nagłe przeniesienia do drogówki to konieczność. – Zdarza się, że grafik służby ulega modyfikacji, bo ktoś zachoruje, pójdzie na urlop lub jego nieobecność wynika z innych nieprzewidzianych sytuacji – mówi Dorota Krukowska-Bubiło. – Zdarza się więc, że do pracy w ruchu drogowym angażowani są również policjanci z innych wydziałów. Trudno przecież, by w związku z absencją funkcjonariuszy policja nie przeprowadzała interwencji, zatrzymywała przestępców czy obsługiwała kolizji i wypadków.

Zamojska komenda przekonuje jednocześnie, że statystyki służą tylko do oceny skali występowania zagrożeń. Mają pomóc wyznaczaniu policjantom zadań, a nie być podstawą do oceny ich pracy.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
timi7 / 9 października 2018 o 09:00
+43
Popieram policjantów! Musi się zmienić sposób w jaki przełożeni do nich podchodzą i to czego od nich wymagają. Policjant powinien pilnować przestrzegania prawa w granicach zdrowego ludzkiego rozsądku, chronić obywateli i im pomagać a nie być maszynką do mandatowania i represjonowania społeczeństwa. MO już nie ma i ci na górze muszą to wreszcie zrozumieć. Statystyki powinny mieć funkcję informacyjną a nie być celem funkcjonowania policji. Taka straż pożarna mandatów nie wystawia i co z tego? Najlepsza służba, zawsze na czas, zawsze sprawna i ludzie im ufają bardziej niż swojemu księdzu. Policja powinna iść w tym samym kierunku czyli jak najlepszej użyteczności dla ludzi.
Popieram policjantów! Musi się zmienić sposób w jaki przełożeni do nich podchodzą i to czego od nich wymagają. Policjant powinien pilnować przestrzegania prawa w granicach zdrowego ludzkiego rozsądku, chronić obywateli i im pomagać a nie być maszynką do mandatowania i represjonowania społeczeństwa. MO już nie ma i ci na górze muszą to wreszcie zrozumieć. Statystyki powinny mieć funkcję informacyjną a nie być celem funkcjonowania policji. Taka straż pożarna mandatów nie wystawia i co z tego? Najlepsza służba, zawsze na czas, zawsze sprawna i ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 08:33
+38
Oddawanie dnia wolnego po nocnej zmianie to norma! Nie tylko w Zamościu, i kadra KWP dobrze o tym wie! Oczywiście, że Policjant służy ale to nadal człowiek i ma rodzinę!
Avatar
józef / 9 października 2018 o 08:56
+26
Jak się nie płaci konkretnych pieniędzy policjantowi to nie można też stawiać wygórowanych wymagań co do profesjonalizmu. Na razie tak piszecie zwolnij się jeden z drugim ale wyszkolenie jednego i drugiego kosztuje 200 000 złotych więc Polska to bogaty kraj pełen durni patrz komentarze powyżej. Na zachodzie Polski komendanci zaczynają dawać mieszkania policjantom ,żeby tylko ktoś zechciał pracować ale nie długo i tutaj tak się stanie ,że na patrol trzeba będzie zaczekać 2 albo 3 godziny, wtedy jak cię będą okradać albo żonę gwałcić nie dzwoń na policje weź sprawy w swoje ręce oderwane od klawiatury. Jesteście wszyscy dziecinni bo dobrze opłacana i wyszkolona policja to bezpieczeństwo całego państwa, obywatela i gwarancja suwerenności nawet w najbiedniejszych krajach w Afryce to wiedzą.
Jak się nie płaci konkretnych pieniędzy policjantowi to nie można też stawiać wygórowanych wymagań co do profesjonalizmu. Na razie tak piszecie zwolnij się jeden z drugim ale wyszkolenie jednego i drugiego kosztuje 200 000 złotych więc Polska to bogaty kraj pełen durni patrz komentarze powyżej. Na zachodzie Polski komendanci zaczynają dawać mieszkania policjantom ,żeby tylko ktoś zechciał pracować ale nie długo i tutaj tak się stanie ,że na patrol trzeba będzie zaczekać 2 albo 3 godziny, wtedy jak cię będą okradać albo żonę gwałcić nie dzwoń... rozwiń
Avatar
takitam / 9 października 2018 o 08:43
+17
Taki "mobbing" jest wszędzie. Sam pracuję w jednej z lubelskich spółek miejskich i takie rzeczy są u nas na porządku dziennym. "Nie pasuje to wyp..."
Avatar
Jeszcze w firmie / 9 października 2018 o 19:32
+16
Wkrótce we wszystkich komendach policji będą masowe odejścia Policjantów do cywila, a do służby zostaną już chyba tylko naczelnicy i komendanci!!! BĘDĄ SIĘ MOGLI WYKAZAĆ. 2019-20r. już blisko!!!
Avatar
wylegitymowany / 9 października 2018 o 12:40
+11
Na jednym z lubelskich komisariatów komendanci chcąc wykazać się przed swoimi przełozonymi w KMP Lublin w ilości legitymowań polecili dyzurnym tej jednostki legitymywanie wszystkich interesantów wchodzacych do komisariatu ,nawet tych którzy weszli tylko do budynku żeby się zapytać o drogę ,tym samym ilośc legitymowań wzrosła o 70 procent ,wszyscy byli zadowoleni ,słupki zostały zrealizowane ,komendanci byli chwaleni i właśnie tak trzeba pompować statystykę,a nie wyżywać się na ludziach.Pozdrawiam komendantów tej jednostki Radosławie i Tomaszu trzymajcie tak dalej
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 09:41
+11
" -W ruchu drogowym nikt nie chce pracować, bo człowiek tam kierujący wyżywa się na policjantach dla wyrobienia statystyk – piszą policjanci" ..... czyżby chodziło o mandaty drogowe wlepiane kierowcom ?
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 23:14
+8
Najważniejsze jest ilość funkcjonariuszy skierowanych do służby. Rzecznik kłamie. To cel przenosin jednodniowych, cała polska tak robi - statystyki KGP.
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 08:37
+7
Strażacy też się skarżyli: ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/strazacy-budowali-mu-dom-byly-komendant-strazy-uslyszal-wyrok-po-7-latach-procesu,n,1000228027.html
Avatar
Zdrowo myślący. / 9 października 2018 o 21:19
+5
Pracy wszędzie pełno to fakt - dobrze płatnej i tej mniej. Ale czy wy ludzie nie widzicie problemu w tym że jak wszyscy pójdą to nie będzie miał kto gonić księdza pedofila, gasić waszego domu, dilera co waszemu dziecku równo sprzedaje. Tak! Niech zwolnią się wszystkie służby. Służba więzienna niech idzie do cywila i wypuści wszystkich psycholi! Kraj będzie znacznie ciekawszy... większość negujących te służby to są ludzie którzy dostali mandat za np. Prędkość bo zapierda...i teraz jak dziecko tupia nogą i płaczą jacy to wszyscy źli.
Avatar
Ali / 6 dni temu o 16:54
0
Ruch drogowy musi się znać i zapieprzać po wypadkach, kolizjach interwencjach domowych i publicznych, ogarnąć zatrzymanie z prochami. A prewencja kolizji i wypadku nie zrobi, bo się tłumaczą że się nie znają, a kryminalni w terenie to smierdzirobótki
 to zapraszam do PP lub KPP, to zobaczysz co robi OPI lub dzielnica - RD ma wieczne akcje i nie można ich nigdzie ruszać
Avatar
Marcin / 6 dni temu o 16:49
0
jesteś debilem, czy takiego udajesz
Avatar
Gość / 6 dni temu o 07:44
-1
To nie praca tylko służba! Maul halten und weiter dienen!!!
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 23:14
+8
Najważniejsze jest ilość funkcjonariuszy skierowanych do służby. Rzecznik kłamie. To cel przenosin jednodniowych, cała polska tak robi - statystyki KGP.
Avatar
pico / 9 października 2018 o 22:32
0
zgloś to do prokuratury
Avatar
Prywaciarz / 9 października 2018 o 22:30
-6
Nie podoba się? Zmień pracę. Nikt was nie zmusza do pracy, sami się szmacicie i nie możecie mieć pretensji. Ja jako przedsiębiorca nie mam zamiaru wam darmozjady fundować premii żebyście traktowali mnie jak śmiecia pod byle pretekstem; nielegalne kontrole trzeźwości, legitymowania itp. 
Avatar
Zdrowo myślący. / 9 października 2018 o 21:19
+5
Pracy wszędzie pełno to fakt - dobrze płatnej i tej mniej. Ale czy wy ludzie nie widzicie problemu w tym że jak wszyscy pójdą to nie będzie miał kto gonić księdza pedofila, gasić waszego domu, dilera co waszemu dziecku równo sprzedaje. Tak! Niech zwolnią się wszystkie służby. Służba więzienna niech idzie do cywila i wypuści wszystkich psycholi! Kraj będzie znacznie ciekawszy... większość negujących te służby to są ludzie którzy dostali mandat za np. Prędkość bo zapierda...i teraz jak dziecko tupia nogą i płaczą jacy to wszyscy źli.
Avatar
Policjant / 9 października 2018 o 20:38
0
Zaluje ze  nie zrobikem tego co ludzie policjantom wypominaja " jak ci sie nie podoba To sie zwolnij" Aaaaale mi sie podobalo
Avatar
Policjant / 9 października 2018 o 20:35
+1
2019 i 2020r
Avatar
gyghf / 9 października 2018 o 20:04
+1
Chyba nie pracujesz w Policji skoro takie rzeczy piszesz. W KMP Lublin gdzie obecnie służę patrolówka nie jeździ na kolizje, ale w KPP gdzie pracowałem jeździło się na proste kolizje nie wymagające oględzin czyli funkcjonariuszy po specjalistycznym szkoleniu w RD, tak samo na nietrzeźwych kierujących często obrabiała patrolówka. 5 tygodni bez weekendu? Ja 3 miesiące raz wolnego w weekend nie widziałem.... Tylko co weekend zabezpieczenia itd.... Dużo by pisać...
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 października 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 października 2018 roku 0 0

Krzysztof Żuk: Prawo o zgromadzeniach musi być zmienione [wideo]
film

Krzysztof Żuk: Prawo o zgromadzeniach musi być zmienione [wideo] 0 6

- Musi być zmienione prawo o zgromadzeniach. Konstytucja mówi o wolności zgromadzenia, natomiast prawo doprecyzowuje. Mówi, że organ gminy wydaje – nie może - zakaz, jeżeli jest zagrożenie zdrowia życia lub mienia – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Wschodnie Forum Firm Rodzinnych 2018 w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Wschodnie Forum Firm Rodzinnych 2018 w Lublinie [zdjęcia] 0 3

Podczas Wschodniego Forum Firm Rodzinnych 2018 przedsiębiorcy rozmawiali o finansowaniu swojej działalności oraz o tym, jak ważny jest marketing pokoleniowy.

Lublin: Kierowcy przerwali pracę, wrócili do zajezdni. Miasto wzywa przewoźnika

Lublin: Kierowcy przerwali pracę, wrócili do zajezdni. Miasto wzywa przewoźnika 23 12

Na trudną rozmowę ściągnięte zostały do Lublina władze spółki Warbus obsługującej u nas kilkanaście linii komunikacji miejskiej. W proteście przeciw spóźniającym się wynagrodzeniom część kierowców przerwała pracę, zjeżdżając z tras do zajezdni. Miasto domaga się od firmy, by uporządkowała swoje sprawy

PiS pyta PO i PSL o finansowanie kampanii. Marszałek odpowiada

PiS pyta PO i PSL o finansowanie kampanii. Marszałek odpowiada 7 28

Czy kampania wyborcza Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego jest finansowana z funduszy unijnych? – pytają politycy Prawa i Sprawiedliwości. PSL odpowiada wyliczeniami czasu antenowego w publicznej telewizji

Policjant z Lublina zgwałcił kobietę? Usłyszał już zarzuty, wkrótce straci pracę

Policjant z Lublina zgwałcił kobietę? Usłyszał już zarzuty, wkrótce straci pracę 49 5

Policjant z Lublina odpowie za gwałt. Śledczy postawili mu już oficjalne zarzuty, a przełożeni postanowili wyrzucić go ze służby. Piotr S. odpowiadał już przed laty za przestępstwa na tle seksualnym, ale sąd go uniewinnił

SLD też chce odwołania wojewody

SLD też chce odwołania wojewody 11 26

Natychmiastowego odwołania Przemysława Czarnka z funkcji wojewody lubelskiego domagają się lubelscy działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej. To ich reakcja na wydarzenia podczas sobotniego Marszu Równości w Lublinie.

Co dalej z przebudową torów Lublin-Dęblin? Kolej ma plan. "To jest najszybsze rozwiązanie"

Co dalej z przebudową torów Lublin-Dęblin? Kolej ma plan. "To jest najszybsze rozwiązanie" 25 14

Po niedzieli wznowiona ma być przebudowa torów między Lublinem a Dęblinem – twierdzi spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Sama zamierza dokończyć prace przerwane przez włoską firmę Astaldi, która zostawiła na lodzie swoich podwykonawców. Przedsiębiorcy czekający na zapłatę znowu tracą cierpliwość – wraca groźba blokady dróg

Ten szpital jako jedyny w woj. lubelskim ma onkoczepki

Ten szpital jako jedyny w woj. lubelskim ma onkoczepki 0 0

Onkoczepki trafiły już do szpitala w Białej Podlaskiej. Dzięki nim osoby poddające się chemioterapii nie stracą włosów. To jedyny taki sprzęt w województwie lubelskim.

Lubelski Ruch Miejski: Nie interesujemy się tylko lewicowymi problemami

Lubelski Ruch Miejski: Nie interesujemy się tylko lewicowymi problemami 0 6

Na niszczejącą figurę Matki Boskiej zwracała w poniedziałek uwagę Magdalena Długosz kandydująca na prezydenta Lublina z komitetu „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

Spektakl "Tresowany Mężczyzna" w Centrum Kongresowym UP
26 października 2018, 19:00

Spektakl "Tresowany Mężczyzna" w Centrum Kongresowym UP 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja ArtBiz zaprasza na pokaz spektaklu Tresowany Mężczyzna w wykonaniu Ave Teatru, który odbędzie się w piątek, 26 października o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15).

Upragnione przełamanie futsalistów AZS UMCS Lublin

Upragnione przełamanie futsalistów AZS UMCS Lublin 0 0

Fustaliści AZS UMCS w czwartej kolejce odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo pokonując na wyjeździe beniaminka I Ligi grupy południowej Buskowiankę Busko Zdrój.

Kandydat PiS obiecuje budowę tunelu pod Al. Racławickimi

Kandydat PiS obiecuje budowę tunelu pod Al. Racławickimi 0 48

Budowę tunelu pod Al. Racławickimi obiecał Sylwester Tułajew, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta.

Wystawa "Spacer z flamingami" w Kazimierzu Dolnym
20 października 2018, 14:00

Wystawa "Spacer z flamingami" w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Grabskich w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Leny Suboty, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 20 października o godz. 14.

Plakaty wyborcze na banku. Dyrektor: „To nasza wdzięczność”

Plakaty wyborcze na banku. Dyrektor: „To nasza wdzięczność” 15 15

Jeden z przedsiębiorców z gminy Baranów skrytykował politykę lokalnego Banku Spółdzielczego, na którym przed wyborami pojawiły się materiały wyborcze wójta oraz polityków PSL. Dyrektor placówki tłumaczy, że pomaga w tym sposób „dobrym ludziom”, a wójtowi jest wdzięczna za wspieranie banku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.