Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

22 stycznia 2010 r.
16:44
Edytuj ten wpis

Pomóżcie uratować panią Irenę

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 9 A A

Nagle straciła wzrok. Gdy sąsiedzi zauważyli, że błąka się po omacku, zorganizowali się i pomagają jej przetrwać najgorsze. Ale chora na zaćmę kobieta potrzebuje natychmiast domu i stałej opieki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Trzeba ją zabrać do jakiegoś ośrodka – zaalarmowała nas Zofia Kurzępa, mieszkanka domu przy ul. Wojska Polskiego w Zamościu, jedna z sąsiadek. – Warunki, w jakich żyje, urągają ludzkiej godności. Chodzi o jej bezpieczeństwo.

Drewniany dom, w którym samotnie mieszka pani Irena wygląda, jakby miał się rozsypać. Ściany pękają, dach przecieka, a okna są stare i nieszczelne. Wewnątrz zaduch. Nie ma wody, łazienki, nawet prądu. Jest piec węglowy i zardzewiała kuchenka.

– Jak widziałam, to żyłam z prac dorywczych i sezonowych – tłumaczy pani Irena. – Latem – w polu, zimą – sprzątałam na cmentarzach. Ale mam zaćmę. Od dwóch tygodni mi się gwałtownie pogorszyło… Nie widzę nic. Gdyby nie sąsiedzi, nie wiem, jak dałabym sobie radę.

Sąsiedzi zauważyli, że kobieta chodzi po omacku. Nie prosiła o pomoc, ale ją otrzymała. – Jak inaczej? – dziwi się pani Zofia.

Ktoś rozpala pani Irenie w piecu, ktoś przynosi zupę, ktoś inny chleb. Od 10 dni sąsiedzi pomagają, jak mogą. Jeden z nich poprosił o wsparcie Wandę Sędłak, przewodniczącą osiedla Powiatowa i radną miejską.

– Gdy przyszłam do tego domu, nie mogłam uwierzyć – wspomina Wanda Sędłak. – Kobiecie wprost leje się na głowę. Zawiadomiłam Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie.

Pani Irena nie miała ubezpieczenia zdrowotnego i żadnych dochodów. Po interwencji sąsiadów, MCPR przyznał jej zasiłek w wysokości 238 zł miesięcznie. Dostaje też codziennie darmowe obiady. – Dali mi też ubezpieczenie zdrowotne na 90 dni! I załatwią operację oczu. To będzie już na początku lutego! Może będę widzieć! Nie myślałam, że to wszystko możliwe… – opowiada pani Irena.

Po interwencji mieszkańców osiedla powołano nawet grupę pracowników socjalnych, która zajmuje się tylko panią Ireną.

– Jesteśmy zbudowani postawą sąsiadów – mówi Małgorzata Żołyńska, zastępca dyrektora MCPR w Zamościu. – My też robimy, co się da, aby jej pomóc. Nie ma jednak pewności, czy odzyska wzrok. Dlatego już staramy się o przyjęcie jej do zakładu pielęgnacyjnego lub ośrodka dla bezdomnych kobiet.

Jeśli możesz pomóc pani Irenie, skontaktuj się z naszą redakcją w Zamościu: tel. (84) 627 11 51, e-mail: nowak@dziennikwschodni.pl

DLA DZIENNIKA

Kazimiera Mackiewicz-Policzkiewicz
lekarz okulista z Lublina
Zaćma, tzw. zmętnienie soczewki oka, to choroba, która może być skutecznie leczona tylko w sposób operacyjny. Żadne krople i inne lekarstwa tutaj nie pomogą. Są różne rodzaje tej choroby. Może być chorobą genetyczną, mieć związek z innym schorzeniem lub powstać np. wskutek urazu. Jeśli nie wystąpią powikłania, operacja ma duże szanse na powodzenie. Nie ma jednak pewności, że pacjent powróci do zdrowia.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nik / 23 stycznia 2010 o 20:10
0
tomasz napisał:
LUDZIE POMOC SĄSIEDZKA TO WSPANIAŁA SPRAWA, ALE POMOCĄ SĄSIEDZKĄ NIE ZAŁATWIMY WSZYSTKICH SPRAW KTÓRE POWINNI ZAŁATWIĆ RZĄDZĄCY POLITYCY I INSTYTUCJE DO TEGO STWORZONE, WOŚP JERZEGO OWSIAKA TO RÓWNIEŻ POMOC OGROMNA ALE TO POMOC DLA NIEUDACZNIKÓW KTÓRZY NAS OKRADAJĄ SERWUJĄC NAM CORAZ WYŻSZE SKŁADKI ZUS, OPŁYWAJĄ W LUKSUSACH I MARMURACH TWORZĄ NOWE JEDNOSTKI PO TO BY JAK NAJWIĘCEJ Z NAS WYDOIĆ, PO TO BY SWOIM DYREKTOROM SERWOWAĆ KILKUNASTOTYSIĘCZNE WYPŁATY!!! PROWADZĄC DZIAŁALNOŚĆ ODPROWADZAMY 900ZŁ SKŁADEK DO ZUSU- GDZIE TO WSZYSTKO ZNIKA ILU URZĘDASÓW SIĘ PASIE ZA NASZE PIENIĄDZE????
MAMY CHORE PAŃSTWO I CHORE PRAWO- ALE TO NIE ŚLEPOTA LECZ PAZERNOŚĆ I CWANIACTWO POLITYKÓW I URZĘDNIKÓW, NAJGORSZE W TYM ŻE KULTURY, MORALNOŚCI I HONORU UCZĄ RODZICE, WIDOCZNIE CI CO ZARZĄDZAJĄ FINANSAMI I SĄ POLITYKAMI POCHODZĄ Z PATOLOGICZNYCH RODZIN SKORO IM TEGO NIE WPOJONO W DZIECIŃSTWIE, URZĄDZAJĄ POLITYCZNY KABARET ZAMIAST ZAJĄĆ SIĘ SPRAWAMI NAJWAŻNIEJSZYMI DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ I NAS SAMYCH!!!!



Pewnie masz rację, ale ja nie przeczytałem twojego wpisu bo jak nieuk walisz kapitalikami swój tekst. Jak chcesz, żeby go inni czytali to pisz normalnie!



Pewnie masz rację, ale ja nie przeczytałem twojego wpisu bo jak nieuk walisz kapitalikami swój tekst. Jak chcesz, żeby go inni czytali to pisz normalnie! rozwiń
Avatar
tomasz / 23 stycznia 2010 o 15:28
0
LUDZIE POMOC SĄSIEDZKA TO WSPANIAŁA SPRAWA, ALE POMOCĄ SĄSIEDZKĄ NIE ZAŁATWIMY WSZYSTKICH SPRAW KTÓRE POWINNI ZAŁATWIĆ RZĄDZĄCY POLITYCY I INSTYTUCJE DO TEGO STWORZONE, WOŚP JERZEGO OWSIAKA TO RÓWNIEŻ POMOC OGROMNA ALE TO POMOC DLA NIEUDACZNIKÓW KTÓRZY NAS OKRADAJĄ SERWUJĄC NAM CORAZ WYŻSZE SKŁADKI ZUS, OPŁYWAJĄ W LUKSUSACH I MARMURACH TWORZĄ NOWE JEDNOSTKI PO TO BY JAK NAJWIĘCEJ Z NAS WYDOIĆ, PO TO BY SWOIM DYREKTOROM SERWOWAĆ KILKUNASTOTYSIĘCZNE WYPŁATY!!! PROWADZĄC DZIAŁALNOŚĆ ODPROWADZAMY 900ZŁ SKŁADEK DO ZUSU- GDZIE TO WSZYSTKO ZNIKA ILU URZĘDASÓW SIĘ PASIE ZA NASZE PIENIĄDZE????
MAMY CHORE PAŃSTWO I CHORE PRAWO- ALE TO NIE ŚLEPOTA LECZ PAZERNOŚĆ I CWANIACTWO POLITYKÓW I URZĘDNIKÓW, NAJGORSZE W TYM ŻE KULTURY, MORALNOŚCI I HONORU UCZĄ RODZICE, WIDOCZNIE CI CO ZARZĄDZAJĄ FINANSAMI I SĄ POLITYKAMI POCHODZĄ Z PATOLOGICZNYCH RODZIN SKORO IM TEGO NIE WPOJONO W DZIECIŃSTWIE, URZĄDZAJĄ POLITYCZNY KABARET ZAMIAST ZAJĄĆ SIĘ SPRAWAMI NAJWAŻNIEJSZYMI DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ I NAS SAMYCH!!!!
LUDZIE POMOC SĄSIEDZKA TO WSPANIAŁA SPRAWA, ALE POMOCĄ SĄSIEDZKĄ NIE ZAŁATWIMY WSZYSTKICH SPRAW KTÓRE POWINNI ZAŁATWIĆ RZĄDZĄCY POLITYCY I INSTYTUCJE DO TEGO STWORZONE, WOŚP JERZEGO OWSIAKA TO RÓWNIEŻ POMOC OGROMNA ALE TO POMOC DLA NIEUDACZNIKÓW KTÓRZY NAS OKRADAJĄ SERWUJĄC NAM CORAZ WYŻSZE SKŁADKI ZUS, OPŁYWAJĄ W LUKSUSACH I MARMURACH TWORZĄ NOWE JEDNOSTKI PO TO BY JAK NAJWIĘCEJ Z NAS WYDOIĆ, PO TO BY SWOIM DYREKTOROM SERWOWAĆ KILKUNASTOTYSIĘCZNE WYPŁATY!!! PROWADZĄC DZIAŁALNOŚĆ ODPROWADZAMY 900ZŁ SKŁADEK DO ZUSU- GDZIE TO WSZYS... rozwiń
Avatar
mon / 23 stycznia 2010 o 12:31
0
A gdzie ci sąsiedzi byłi wcześniej? Owszem, wzrok straciła teraz, ale w warunkach takich żyła od......może zawsze?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2010 o 12:12
0
P. ÓkÓlista pisze bzdury, jest duża pewność, że pacjent wróci do zdrowia.
Avatar
as / 23 stycznia 2010 o 11:09
0
Brawo dla sąsiadów.
Avatar
k / 23 stycznia 2010 o 11:07
0
Jasne, że coś z tym państwem szwankuje. Ale trzeba widzieć bardzo pozytywne strony tej sprawy. Sąsiedzi nie zostawili potrzebującego człowieka bez pomocy. To jest ważne. Kto by się na to zdobył? Ja? Ty?
Avatar
Źródło: Partner Szczecin / 23 stycznia 2010 o 10:44
0
Dlaczego wiązary a nie tradycyjna więźba?

Wśród zalet prefabrykacji konstrukcji można wymienić fakt, iż system ten jest prosty w montażu, lekki, tani i daje możliwość wyeliminowania drogiego stropu betonowego, poprzez zastosowanie dolnego pasa konstrukcji jako konstrukcję nośną stropu.

Źródło: Partner Szczecin
Avatar
mosquito / 23 stycznia 2010 o 10:37
0
Chciałbym kiedyś mieć takich sąsiadów.
Avatar
lejb / 23 stycznia 2010 o 10:02
0
Wiele jest dziedzin w sferze społecznej, gdzie ludzie pozostawiani są samemu sobie i nie są w stanie samodzielnie rozwiązać swoich problemów.
Bezrobocie,brak dostępu do opieki medycznej,potworna bieda,zwłaszcza w naszym regionie itd. Takie akcje jak WOŚP nie rozwiążą w najmniejszym stopniu problemu braku pieniędzy na podstawowe przecież rzeczy,a kolejne rządy w Polsce umywają ręce od swoich powinności zwłaszcza w stosunku do ludzi chorych,biednych,samotnych.Jest to państwo o bardzo niskiej kulturze, bo nie można przecież udawać,że wystarczy napisać artykuł w prowincjonalnej gazecie i czekać,aż "ktoś" rozwiąże problem.Jest to cynizm w najgorszym wydaniu. Nagrody dla funkcjonariuszy z Opieki Społecznej,rozliczne afery w PEFRON,korupcja,a w Polsce słyszymy,że dzieci umierają z głodu,bo nikt nie poczuwał się do obowiązku pomocy rodzinie,a głównymi winnymi w takich przypadkach są oczywiście sąsiedzi.WSTYD.
Wiele jest dziedzin w sferze społecznej, gdzie ludzie pozostawiani są samemu sobie i nie są w stanie samodzielnie rozwiązać swoich problemów.
Bezrobocie,brak dostępu do opieki medycznej,potworna bieda,zwłaszcza w naszym regionie itd. Takie akcje jak WOŚP nie rozwiążą w najmniejszym stopniu problemu braku pieniędzy na podstawowe przecież rzeczy,a kolejne rządy w Polsce umywają ręce od swoich powinności zwłaszcza w stosunku do ludzi chorych,biednych,samotnych.Jest to państwo o bardzo niskiej kulturze, bo nie można przecież udawać,że wyst... rozwiń
Avatar
nik / 23 stycznia 2010 o 20:10
0
tomasz napisał:
LUDZIE POMOC SĄSIEDZKA TO WSPANIAŁA SPRAWA, ALE POMOCĄ SĄSIEDZKĄ NIE ZAŁATWIMY WSZYSTKICH SPRAW KTÓRE POWINNI ZAŁATWIĆ RZĄDZĄCY POLITYCY I INSTYTUCJE DO TEGO STWORZONE, WOŚP JERZEGO OWSIAKA TO RÓWNIEŻ POMOC OGROMNA ALE TO POMOC DLA NIEUDACZNIKÓW KTÓRZY NAS OKRADAJĄ SERWUJĄC NAM CORAZ WYŻSZE SKŁADKI ZUS, OPŁYWAJĄ W LUKSUSACH I MARMURACH TWORZĄ NOWE JEDNOSTKI PO TO BY JAK NAJWIĘCEJ Z NAS WYDOIĆ, PO TO BY SWOIM DYREKTOROM SERWOWAĆ KILKUNASTOTYSIĘCZNE WYPŁATY!!! PROWADZĄC DZIAŁALNOŚĆ ODPROWADZAMY 900ZŁ SKŁADEK DO ZUSU- GDZIE TO WSZYSTKO ZNIKA ILU URZĘDASÓW SIĘ PASIE ZA NASZE PIENIĄDZE????
MAMY CHORE PAŃSTWO I CHORE PRAWO- ALE TO NIE ŚLEPOTA LECZ PAZERNOŚĆ I CWANIACTWO POLITYKÓW I URZĘDNIKÓW, NAJGORSZE W TYM ŻE KULTURY, MORALNOŚCI I HONORU UCZĄ RODZICE, WIDOCZNIE CI CO ZARZĄDZAJĄ FINANSAMI I SĄ POLITYKAMI POCHODZĄ Z PATOLOGICZNYCH RODZIN SKORO IM TEGO NIE WPOJONO W DZIECIŃSTWIE, URZĄDZAJĄ POLITYCZNY KABARET ZAMIAST ZAJĄĆ SIĘ SPRAWAMI NAJWAŻNIEJSZYMI DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ I NAS SAMYCH!!!!



Pewnie masz rację, ale ja nie przeczytałem twojego wpisu bo jak nieuk walisz kapitalikami swój tekst. Jak chcesz, żeby go inni czytali to pisz normalnie!



Pewnie masz rację, ale ja nie przeczytałem twojego wpisu bo jak nieuk walisz kapitalikami swój tekst. Jak chcesz, żeby go inni czytali to pisz normalnie! rozwiń
Avatar
tomasz / 23 stycznia 2010 o 15:28
0
LUDZIE POMOC SĄSIEDZKA TO WSPANIAŁA SPRAWA, ALE POMOCĄ SĄSIEDZKĄ NIE ZAŁATWIMY WSZYSTKICH SPRAW KTÓRE POWINNI ZAŁATWIĆ RZĄDZĄCY POLITYCY I INSTYTUCJE DO TEGO STWORZONE, WOŚP JERZEGO OWSIAKA TO RÓWNIEŻ POMOC OGROMNA ALE TO POMOC DLA NIEUDACZNIKÓW KTÓRZY NAS OKRADAJĄ SERWUJĄC NAM CORAZ WYŻSZE SKŁADKI ZUS, OPŁYWAJĄ W LUKSUSACH I MARMURACH TWORZĄ NOWE JEDNOSTKI PO TO BY JAK NAJWIĘCEJ Z NAS WYDOIĆ, PO TO BY SWOIM DYREKTOROM SERWOWAĆ KILKUNASTOTYSIĘCZNE WYPŁATY!!! PROWADZĄC DZIAŁALNOŚĆ ODPROWADZAMY 900ZŁ SKŁADEK DO ZUSU- GDZIE TO WSZYSTKO ZNIKA ILU URZĘDASÓW SIĘ PASIE ZA NASZE PIENIĄDZE????
MAMY CHORE PAŃSTWO I CHORE PRAWO- ALE TO NIE ŚLEPOTA LECZ PAZERNOŚĆ I CWANIACTWO POLITYKÓW I URZĘDNIKÓW, NAJGORSZE W TYM ŻE KULTURY, MORALNOŚCI I HONORU UCZĄ RODZICE, WIDOCZNIE CI CO ZARZĄDZAJĄ FINANSAMI I SĄ POLITYKAMI POCHODZĄ Z PATOLOGICZNYCH RODZIN SKORO IM TEGO NIE WPOJONO W DZIECIŃSTWIE, URZĄDZAJĄ POLITYCZNY KABARET ZAMIAST ZAJĄĆ SIĘ SPRAWAMI NAJWAŻNIEJSZYMI DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ I NAS SAMYCH!!!!
LUDZIE POMOC SĄSIEDZKA TO WSPANIAŁA SPRAWA, ALE POMOCĄ SĄSIEDZKĄ NIE ZAŁATWIMY WSZYSTKICH SPRAW KTÓRE POWINNI ZAŁATWIĆ RZĄDZĄCY POLITYCY I INSTYTUCJE DO TEGO STWORZONE, WOŚP JERZEGO OWSIAKA TO RÓWNIEŻ POMOC OGROMNA ALE TO POMOC DLA NIEUDACZNIKÓW KTÓRZY NAS OKRADAJĄ SERWUJĄC NAM CORAZ WYŻSZE SKŁADKI ZUS, OPŁYWAJĄ W LUKSUSACH I MARMURACH TWORZĄ NOWE JEDNOSTKI PO TO BY JAK NAJWIĘCEJ Z NAS WYDOIĆ, PO TO BY SWOIM DYREKTOROM SERWOWAĆ KILKUNASTOTYSIĘCZNE WYPŁATY!!! PROWADZĄC DZIAŁALNOŚĆ ODPROWADZAMY 900ZŁ SKŁADEK DO ZUSU- GDZIE TO WSZYS... rozwiń
Avatar
mon / 23 stycznia 2010 o 12:31
0
A gdzie ci sąsiedzi byłi wcześniej? Owszem, wzrok straciła teraz, ale w warunkach takich żyła od......może zawsze?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2010 o 12:12
0
P. ÓkÓlista pisze bzdury, jest duża pewność, że pacjent wróci do zdrowia.
Avatar
as / 23 stycznia 2010 o 11:09
0
Brawo dla sąsiadów.
Avatar
k / 23 stycznia 2010 o 11:07
0
Jasne, że coś z tym państwem szwankuje. Ale trzeba widzieć bardzo pozytywne strony tej sprawy. Sąsiedzi nie zostawili potrzebującego człowieka bez pomocy. To jest ważne. Kto by się na to zdobył? Ja? Ty?
Avatar
Źródło: Partner Szczecin / 23 stycznia 2010 o 10:44
0
Dlaczego wiązary a nie tradycyjna więźba?

Wśród zalet prefabrykacji konstrukcji można wymienić fakt, iż system ten jest prosty w montażu, lekki, tani i daje możliwość wyeliminowania drogiego stropu betonowego, poprzez zastosowanie dolnego pasa konstrukcji jako konstrukcję nośną stropu.

Źródło: Partner Szczecin
Avatar
mosquito / 23 stycznia 2010 o 10:37
0
Chciałbym kiedyś mieć takich sąsiadów.
Avatar
lejb / 23 stycznia 2010 o 10:02
0
Wiele jest dziedzin w sferze społecznej, gdzie ludzie pozostawiani są samemu sobie i nie są w stanie samodzielnie rozwiązać swoich problemów.
Bezrobocie,brak dostępu do opieki medycznej,potworna bieda,zwłaszcza w naszym regionie itd. Takie akcje jak WOŚP nie rozwiążą w najmniejszym stopniu problemu braku pieniędzy na podstawowe przecież rzeczy,a kolejne rządy w Polsce umywają ręce od swoich powinności zwłaszcza w stosunku do ludzi chorych,biednych,samotnych.Jest to państwo o bardzo niskiej kulturze, bo nie można przecież udawać,że wystarczy napisać artykuł w prowincjonalnej gazecie i czekać,aż "ktoś" rozwiąże problem.Jest to cynizm w najgorszym wydaniu. Nagrody dla funkcjonariuszy z Opieki Społecznej,rozliczne afery w PEFRON,korupcja,a w Polsce słyszymy,że dzieci umierają z głodu,bo nikt nie poczuwał się do obowiązku pomocy rodzinie,a głównymi winnymi w takich przypadkach są oczywiście sąsiedzi.WSTYD.
Wiele jest dziedzin w sferze społecznej, gdzie ludzie pozostawiani są samemu sobie i nie są w stanie samodzielnie rozwiązać swoich problemów.
Bezrobocie,brak dostępu do opieki medycznej,potworna bieda,zwłaszcza w naszym regionie itd. Takie akcje jak WOŚP nie rozwiążą w najmniejszym stopniu problemu braku pieniędzy na podstawowe przecież rzeczy,a kolejne rządy w Polsce umywają ręce od swoich powinności zwłaszcza w stosunku do ludzi chorych,biednych,samotnych.Jest to państwo o bardzo niskiej kulturze, bo nie można przecież udawać,że wyst... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 2 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 3

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.