Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

9 kwietnia 2013 r.
14:44
Edytuj ten wpis

Poszukiwaczom łupków grożą blokadą

0 15 A A
Według spółki koncesja na poszukiwania jest ważna. (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
Według spółki koncesja na poszukiwania jest ważna. (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Chevron nie ma prawa szukać u nas gazu – przekonują mieszkańcy gminy Miączyn za Zamojszczyźnie. Po protestem podpisało się 600 osób. Grożą blokadą wiertni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chevron chce szukać gazu łupkowego w Ministrówce w gm. Miączyn. Sprawa od miesięcy dzieli lokalną społeczność. Przeciwnicy amerykańskiego koncernu twierdzą, że firma nie ma ważnej koncesji na poszukiwania.

– Z naszych dokumentów wynika, że została ona przedłużona do 6 grudnia tego roku, więc wszystko jest w porządku – zapewnia Stanisław Kurek, dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Lublinie.

– Mamy dokumenty potwierdzające, że jest inaczej – ripostuje Andrzej Bąk, jeden z inicjatorów protestu. – By koncesja była ważna, potrzebna jest decyzja środowiskowa. Wydano taką w ub. roku, ale została unieważniona. Inwestor złożył nowy wniosek i postępowanie ciągle trwa. Do czasu wyjaśnienia sprawy Chevron nie może prowadzić żadnych prac.

Według spółki koncesja na poszukiwania jest ważna. Natomiast decyzja środowiskowa dotyczy tylko konkretnego odwiertu i powinien ją wydać wójt, w tym przypadku gminy Miączyn. Firma zapewnia też, że wcześniej nie rozpocznie żadnych prac.

Mieszkańcy gminy nie rezygnują. Poprosili o pomoc posła Sławomira Zawiślaka (PiS), który zwrócił się z prośbą o wyjaśnienia do ministra środowiska.

– Trzeba rozwiać wszelkie wątpliwości – mówi poseł Zawiślak. – Firmy, które chcą u nas szukać gazu, powinny rozmawiać z ludźmi i odpowiadać na wszelkie pytania. Mieszkańcy mają prawo do obaw.

Sam Chevron podkreśla, że przedstawiciele firmy spotykali się z mieszkańcami gminy.

– Zaprosiliśmy też na wiertnię w Zawadzie mieszkańców wsi Ministrówka, żeby mogli przekonać się na własne oczy, że prace prowadzone są odpowiedzialnie i bezpiecznie – mówi Grażyna Bukowska, rzecznik Chevron Polska. – Podczas tego spotkania mieszkańcy wyrazili swoje poparcie dla planowanych przez nas działań.

– Nie podważam tych deklaracji. Jednak w tym przypadku praktyka pokazuje, że ludzie się organizują twierdząc, że nie są poważnie traktowani – dodaje Zawiślak. – Czekamy na wyjaśnienia ministerstwa.
Protestujący obawiają się nie tylko zatrucia wód gruntowych, ale i wywłaszczeń pod przyszłe odwierty.

– To umożliwiają już obowiązujące przepisy – dodaje Bąk. – Groźba zatrucia wody również istnieje. By wydobycie gazu się opłacało, potrzeba bowiem setek, a w skali kraju tysięcy odwiertów. Im większa skala prac, tym większe ryzyko błędu.

Pod petycją przeciwko wierceniom podpisało się ok. 600 mieszkańców gminy. Zapowiadają, że jeśli Chevron zechce rozpocząć prace bez ważnej koncesji, zablokują teren wiertni.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomasz / 16 maja 2013 r. o 11:37
0
I jeszcze coś w kwestii porównywania USA i PL - kolejny dowód jak bardzo nasz wspaniałomyśny rząd idzie na rękę zachodnim inwestorom:

Procent od produkcji dla Państwa:
w USA 18-25%
w PL 1-2.5% !!!

Podatek płacony przez wydobywców:
w USA 35-40%
w PL 19% !!!

Ceny dzierżawy gruntów:
w USA 100-200$ za akr (0.4ha) (wysokiej jakości grunty nawet 30.000$ za akr!)
w PL 3-25 centów za akr - nie dolarów jak powyżej, tylko centów!!!

Doliczmy do tego inne ulgi i dotacje od chojnej Polski, dla tych miłych, bezinteresownych ludzi z korporacji... Nic tylko brać i wiercić, nawet jeśli nic tam nie ma :/

[url="http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nxO8lfWerU0#t=376s"]http://www.youtube.c...8lfWerU0#t=376s[/url]
I jeszcze coś w kwestii porównywania USA i PL - kolejny dowód jak bardzo nasz wspaniałomyśny rząd idzie na rękę zachodnim inwestorom:

Procent od produkcji dla Państwa:
w USA 18-25%
w PL 1-2.5% !!!

Podatek płacony przez wydobywców:
w USA 35-40%
w PL 19% !!!

Ceny dzierżawy gruntów:
w USA 100-200$ za akr (0.4ha) (wysokiej jakości grunty nawet 30.000$ za akr!)
w PL 3-25 centów za akr - nie dolarów jak powyżej, tylko c... rozwiń
Avatar
Tomasz / 16 maja 2013 r. o 11:15
0
[quote name='oberv.' timestamp='1365549530' post='756896']
Jasne... Po co nam tani gaz z łupków? Zawsze możemy popatrzeć na USA gdzie jest masowo wydobywany i ceny są kilka razy niższe niż kilka lat temu"
[/quote]

"Tani gaz z łupków" to sprzeczność Ten gaz nie będzie tańszy niż mamy w tej chwili! Ekonomicznie też nic nam nie da, bo już dofinansowaliśmy korporacje poszukujące łupków taką kasą (a to nie koniec!), że nie ma mowy aby to się nam zwróciło. Na łupkach zarobią tylko korporacje, którym ten gaz już oddaliśmy i banda lobbystów w sejmie. Dlaczego wydobywca gazu miałby robić nam prezent i sprzedawać gaz taniej? Nie regulują tego żadne umowy, wiec nie liczmy na świętego Mikołaja! Czy od Chevronu, czy od Gazmpromu - bulić będziemy tak samo. Tyle, że łupki rozwalą nam środowisko, zatrują wody gruntowe i narażą na poważne schorzenia conajmniej kilka pokoleń - czy na to nas stać? Tylko po to, aby przez 20-30 lat mieć gaz z innego źródła niż dotychczas? (bo na tyle czasu mamy gazu w łupkach, w najlepszym razie!!!).

USA to bardzo kiepski przykład, bo po pierwsze od kilku lat ceny gazu tam ROSNĄ! Po drugie, na skutek ogromnych protestów społecznych stopniowo odchodzi się tam łupków, ostatnio zablokowano koncesje w całym stanie Nowy York. Po trzecie ceną za ten "dobrobyt" jest ogromna liczba społeczności (głównie wiejskich), których grunty stały się bezwartościowe, a wodę muszą sobie kupować i dowozić z odległych źródeł, bo z własnej studni jest toksyczna.

Z tego też powodu korporacje uciekają z USA i szukają naiwnych. Np w Polsce. Tu garść faktów dla zainteresowanych tematem, a nie tylko tym co donoszą media opłacane przed korporacje: [media]http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk[/media]

Brawo dla gminy Miączyn! Macie prawo decydować co się dzieje na Waszym podwórku!!! Wy, a nie prezesina zamknięty w biurze, albo "ekspert", któremu tylko na papierze ma się zgadzać! To Wasza ziemia, woda i zdrowie.
[quote name='oberv.' timestamp='1365549530' post='756896']
Jasne... Po co nam tani gaz z łupków? Zawsze możemy popatrzeć na USA gdzie jest masowo wydobywany i ceny są kilka razy niższe niż kilka lat temu"
[/quote]

"Tani gaz z łupków" to sprzeczność Ten gaz nie będzie tańszy niż mamy w tej chwili! Ekonomicznie też nic nam nie da, bo już dofinansowaliśmy korporacje poszukujące łupków taką kasą (a to nie koniec!), że nie ma mowy aby to się nam zwróciło. Na łupkach zarobią ... rozwiń
Avatar
Joanna / 12 kwietnia 2013 r. o 20:17
0
pan Andrzej B. to być wielki znawca, on sie na tym dobrze znać, on umieć robić zdjęcia ....., ale co on szukać w Miaczyn, ....???
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2013 r. o 12:16
0
[quote name='tomasz' timestamp='1365582852' post='757010']
Po czym głupek poznaje ,,głupka?
[/quote]
Jak sam uchodzi za głupka.
Avatar
ewa / 10 kwietnia 2013 r. o 11:48
0
no cóż, w broń atomową w iraku wielu uwierzyło, teraz wielu wierzy że gaz łupkowy ich ozłoci. niech każdy ma prawo do swojego zdania
Avatar
tomasz / 10 kwietnia 2013 r. o 10:34
0
Po czym głupek poznaje ,,głupka?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2013 r. o 09:04
0
W Miączynie znają się na łupkach,a czy znają się na głupkach?
Avatar
kamil / 10 kwietnia 2013 r. o 08:37
0
Koltunstwo wsiowe ... Pewnie wszyscy tam wierza w pier***y smolenskie ... Ech ...
Avatar
łłłłłłł / 10 kwietnia 2013 r. o 08:19
0
ja nie mogę ale wstyd co za zaścianek tak ztrują wszytkim wodę napewno co za młoty z protestami nikt nie patrzy że może gmina troche się wzbogać i może znajdą sie pieniądze na łatanie dziur w droga ale po co będziecie jeździć po polu..... a niedługo co PIS i pomocnicy napiszą w proteście ze bedzie się kurzyć i pylić ??? czy jakiś żadki egzemplarz glizdy tam przebywa ?
Avatar
S Y L W E S T E R / 10 kwietnia 2013 r. o 02:23
0
--------------------------------- MUSZĄ BYĆ WAŻNE KONCESJE , ALE ... --------------------------------- NIE BĄDŻCIE ZDRAJCAMI INTERESÓW WŁASNEJ OJCZYZNY !!!. Odpowiedni moskiewscy Age nci mają za zadanie ZABLOKOWAĆ POSZUKIWANIE GAZU ŁUPKOWEGO W POLSCE ! . Jeżeli jest okazja wzbogacenia się Polski to nie Bądżcie WROGAMI TEGO WZBOGACENIA tylko przy wątpliwościach organizujcie Spotkania Informacyjne z Przedstawicielami Firmy poszukującej Gaz łu pkowy i z kwiatami Ich WITAJCIE ! . TO NASZE POLSKIE ELDORADO !, TO NASZA SZANSA !. Jeżeliby rząd "PO" nie był ANTYPOLSKI to takie Spotkania Informacyjne , organizowaliby Przedsta wiciele rządu !. Gdzie jest "Prezydent" , "Premier" i Marszałek Sejmu RP ? . POLACY UWIERZ CIE , ŻE EKSPLOATACJA GAZU ŁUPKOWEGO NIE ZATRUWA POLSKI ! . Jedynie czego My Po lacy musimy pilnować , to aby zyski z gazu łupkowego w 95% szły do KASY SKARBU PAŃSTWA !. Tego rzeczywiście Musimy pilnować aby rezim PO , NIE ZMARNOWAŁ TEGO BOGACTWA NA RZECZ WROGÓW POLSKI !. NAJPIERW SPOTKANIE INFORMACYJNE A DOPIERO PÓŻNIEJ POSZUKIWANIA !. NIE BĄDŻCIE WROGAMI NASZEJ POLSKI ! .
--------------------------------- MUSZĄ BYĆ WAŻNE KONCESJE , ALE ... --------------------------------- NIE BĄDŻCIE ZDRAJCAMI INTERESÓW WŁASNEJ OJCZYZNY !!!. Odpowiedni moskiewscy Age nci mają za zadanie ZABLOKOWAĆ POSZUKIWANIE GAZU ŁUPKOWEGO W POLSCE ! . Jeżeli jest okazja wzbogacenia się Polski to nie Bądżcie WROGAMI TEGO WZBOGACENIA tylko przy wątpliwościach organizujcie Spotkania Informacyjne z Przedstawicielami Firmy poszukującej Gaz łu pkowy i z kwiata... rozwiń
Avatar
Tomasz / 16 maja 2013 r. o 11:37
0
I jeszcze coś w kwestii porównywania USA i PL - kolejny dowód jak bardzo nasz wspaniałomyśny rząd idzie na rękę zachodnim inwestorom:

Procent od produkcji dla Państwa:
w USA 18-25%
w PL 1-2.5% !!!

Podatek płacony przez wydobywców:
w USA 35-40%
w PL 19% !!!

Ceny dzierżawy gruntów:
w USA 100-200$ za akr (0.4ha) (wysokiej jakości grunty nawet 30.000$ za akr!)
w PL 3-25 centów za akr - nie dolarów jak powyżej, tylko centów!!!

Doliczmy do tego inne ulgi i dotacje od chojnej Polski, dla tych miłych, bezinteresownych ludzi z korporacji... Nic tylko brać i wiercić, nawet jeśli nic tam nie ma :/

[url="http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nxO8lfWerU0#t=376s"]http://www.youtube.c...8lfWerU0#t=376s[/url]
I jeszcze coś w kwestii porównywania USA i PL - kolejny dowód jak bardzo nasz wspaniałomyśny rząd idzie na rękę zachodnim inwestorom:

Procent od produkcji dla Państwa:
w USA 18-25%
w PL 1-2.5% !!!

Podatek płacony przez wydobywców:
w USA 35-40%
w PL 19% !!!

Ceny dzierżawy gruntów:
w USA 100-200$ za akr (0.4ha) (wysokiej jakości grunty nawet 30.000$ za akr!)
w PL 3-25 centów za akr - nie dolarów jak powyżej, tylko c... rozwiń
Avatar
Tomasz / 16 maja 2013 r. o 11:15
0
[quote name='oberv.' timestamp='1365549530' post='756896']
Jasne... Po co nam tani gaz z łupków? Zawsze możemy popatrzeć na USA gdzie jest masowo wydobywany i ceny są kilka razy niższe niż kilka lat temu"
[/quote]

"Tani gaz z łupków" to sprzeczność Ten gaz nie będzie tańszy niż mamy w tej chwili! Ekonomicznie też nic nam nie da, bo już dofinansowaliśmy korporacje poszukujące łupków taką kasą (a to nie koniec!), że nie ma mowy aby to się nam zwróciło. Na łupkach zarobią tylko korporacje, którym ten gaz już oddaliśmy i banda lobbystów w sejmie. Dlaczego wydobywca gazu miałby robić nam prezent i sprzedawać gaz taniej? Nie regulują tego żadne umowy, wiec nie liczmy na świętego Mikołaja! Czy od Chevronu, czy od Gazmpromu - bulić będziemy tak samo. Tyle, że łupki rozwalą nam środowisko, zatrują wody gruntowe i narażą na poważne schorzenia conajmniej kilka pokoleń - czy na to nas stać? Tylko po to, aby przez 20-30 lat mieć gaz z innego źródła niż dotychczas? (bo na tyle czasu mamy gazu w łupkach, w najlepszym razie!!!).

USA to bardzo kiepski przykład, bo po pierwsze od kilku lat ceny gazu tam ROSNĄ! Po drugie, na skutek ogromnych protestów społecznych stopniowo odchodzi się tam łupków, ostatnio zablokowano koncesje w całym stanie Nowy York. Po trzecie ceną za ten "dobrobyt" jest ogromna liczba społeczności (głównie wiejskich), których grunty stały się bezwartościowe, a wodę muszą sobie kupować i dowozić z odległych źródeł, bo z własnej studni jest toksyczna.

Z tego też powodu korporacje uciekają z USA i szukają naiwnych. Np w Polsce. Tu garść faktów dla zainteresowanych tematem, a nie tylko tym co donoszą media opłacane przed korporacje: [media]http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk[/media]

Brawo dla gminy Miączyn! Macie prawo decydować co się dzieje na Waszym podwórku!!! Wy, a nie prezesina zamknięty w biurze, albo "ekspert", któremu tylko na papierze ma się zgadzać! To Wasza ziemia, woda i zdrowie.
[quote name='oberv.' timestamp='1365549530' post='756896']
Jasne... Po co nam tani gaz z łupków? Zawsze możemy popatrzeć na USA gdzie jest masowo wydobywany i ceny są kilka razy niższe niż kilka lat temu"
[/quote]

"Tani gaz z łupków" to sprzeczność Ten gaz nie będzie tańszy niż mamy w tej chwili! Ekonomicznie też nic nam nie da, bo już dofinansowaliśmy korporacje poszukujące łupków taką kasą (a to nie koniec!), że nie ma mowy aby to się nam zwróciło. Na łupkach zarobią ... rozwiń
Avatar
Joanna / 12 kwietnia 2013 r. o 20:17
0
pan Andrzej B. to być wielki znawca, on sie na tym dobrze znać, on umieć robić zdjęcia ....., ale co on szukać w Miaczyn, ....???
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2013 r. o 12:16
0
[quote name='tomasz' timestamp='1365582852' post='757010']
Po czym głupek poznaje ,,głupka?
[/quote]
Jak sam uchodzi za głupka.
Avatar
ewa / 10 kwietnia 2013 r. o 11:48
0
no cóż, w broń atomową w iraku wielu uwierzyło, teraz wielu wierzy że gaz łupkowy ich ozłoci. niech każdy ma prawo do swojego zdania
Avatar
tomasz / 10 kwietnia 2013 r. o 10:34
0
Po czym głupek poznaje ,,głupka?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2013 r. o 09:04
0
W Miączynie znają się na łupkach,a czy znają się na głupkach?
Avatar
kamil / 10 kwietnia 2013 r. o 08:37
0
Koltunstwo wsiowe ... Pewnie wszyscy tam wierza w pier***y smolenskie ... Ech ...
Avatar
łłłłłłł / 10 kwietnia 2013 r. o 08:19
0
ja nie mogę ale wstyd co za zaścianek tak ztrują wszytkim wodę napewno co za młoty z protestami nikt nie patrzy że może gmina troche się wzbogać i może znajdą sie pieniądze na łatanie dziur w droga ale po co będziecie jeździć po polu..... a niedługo co PIS i pomocnicy napiszą w proteście ze bedzie się kurzyć i pylić ??? czy jakiś żadki egzemplarz glizdy tam przebywa ?
Avatar
S Y L W E S T E R / 10 kwietnia 2013 r. o 02:23
0
--------------------------------- MUSZĄ BYĆ WAŻNE KONCESJE , ALE ... --------------------------------- NIE BĄDŻCIE ZDRAJCAMI INTERESÓW WŁASNEJ OJCZYZNY !!!. Odpowiedni moskiewscy Age nci mają za zadanie ZABLOKOWAĆ POSZUKIWANIE GAZU ŁUPKOWEGO W POLSCE ! . Jeżeli jest okazja wzbogacenia się Polski to nie Bądżcie WROGAMI TEGO WZBOGACENIA tylko przy wątpliwościach organizujcie Spotkania Informacyjne z Przedstawicielami Firmy poszukującej Gaz łu pkowy i z kwiatami Ich WITAJCIE ! . TO NASZE POLSKIE ELDORADO !, TO NASZA SZANSA !. Jeżeliby rząd "PO" nie był ANTYPOLSKI to takie Spotkania Informacyjne , organizowaliby Przedsta wiciele rządu !. Gdzie jest "Prezydent" , "Premier" i Marszałek Sejmu RP ? . POLACY UWIERZ CIE , ŻE EKSPLOATACJA GAZU ŁUPKOWEGO NIE ZATRUWA POLSKI ! . Jedynie czego My Po lacy musimy pilnować , to aby zyski z gazu łupkowego w 95% szły do KASY SKARBU PAŃSTWA !. Tego rzeczywiście Musimy pilnować aby rezim PO , NIE ZMARNOWAŁ TEGO BOGACTWA NA RZECZ WROGÓW POLSKI !. NAJPIERW SPOTKANIE INFORMACYJNE A DOPIERO PÓŻNIEJ POSZUKIWANIA !. NIE BĄDŻCIE WROGAMI NASZEJ POLSKI ! .
--------------------------------- MUSZĄ BYĆ WAŻNE KONCESJE , ALE ... --------------------------------- NIE BĄDŻCIE ZDRAJCAMI INTERESÓW WŁASNEJ OJCZYZNY !!!. Odpowiedni moskiewscy Age nci mają za zadanie ZABLOKOWAĆ POSZUKIWANIE GAZU ŁUPKOWEGO W POLSCE ! . Jeżeli jest okazja wzbogacenia się Polski to nie Bądżcie WROGAMI TEGO WZBOGACENIA tylko przy wątpliwościach organizujcie Spotkania Informacyjne z Przedstawicielami Firmy poszukującej Gaz łu pkowy i z kwiata... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramatyczna akcja straży. Ciężka ładowarka przygniotła człowieka
zdjęcia
galeria

Dramatyczna akcja straży. Ciężka ładowarka przygniotła człowieka

Mężczyznę próbowali wyciągnąć pracujący na miejscu robotnicy. Nie dali rady i musiała zadziałać straż pożarna.

Lublin. Sześciu chętnych do przebudowy. Wielu niechętnych do przeprowadzki

Lublin. Sześciu chętnych do przebudowy. Wielu niechętnych do przeprowadzki

Co najmniej 5,5 mln zł może wydać Ratusz na przebudowę parteru VII LO przy ul. Farbiarskiej na siedzibę dwóch przedszkoli, które mają się tu przenieść z Bronowickiej i Dożynkowej. Nad taką przeprowadzką już jutro głosować ma Rada Miasta

Wzmożone ćwiczenia rosyjskich sił zbrojnych. Manewry Floty Północnej na Morzu Barentsa
film

Wzmożone ćwiczenia rosyjskich sił zbrojnych. Manewry Floty Północnej na Morzu Barentsa

Wzmożone ćwiczenia rosyjskich sił zbrojnych. Manewry Floty Północnej na Morzu Barentsa

Motor Lublin – Tomasovia 2:0. Powinno być dużo wyżej [ZDJĘCIA]
galeria

Motor Lublin – Tomasovia 2:0. Powinno być dużo wyżej [ZDJĘCIA]

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru podczas zimowych przygotowań. Piłkarze Marka Saganowskiego w środę pokonali beniaminka III ligi Tomasovię Tomaszów Lubelski 2:0.

"Czyste podwórko". Urząd Miasta Świdnik chce dopłacać do budowy altan śmietnikowych

"Czyste podwórko". Urząd Miasta Świdnik chce dopłacać do budowy altan śmietnikowych

"Czyste podwórko" w Świdniku. To nowy, miejski program umożliwiający wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym uzyskanie dofinansowania do budowy altan śmietnikowych przy blokach. Radni zajmą się tym tematem na najbliższej, czwartkowej sesji.

Wystawa Dawida Ryskiego w Puławach
11 lutego 2022, 18:00

Wystawa Dawida Ryskiego w Puławach

"Elementy" to tytuł wystawy Dawida Ryskiego, którą od 11 lutego będzie można podziwiać w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4). Wernisaż zaplanowano na godz. 18.

Ostre porachunki w Rykach. W ruch poszedł kij basebollowy

Ostre porachunki w Rykach. W ruch poszedł kij basebollowy

W sobotę w Rykach trzech mężczyzn zaatakowało 25-latka.

Zniknął, bo był komunistą. Działacze lewicy apelują o powrót budowniczego Biłgoraja

Zniknął, bo był komunistą. Działacze lewicy apelują o powrót budowniczego Biłgoraja

Józef Dechnik urodził się 112 lat temu, nie żyje od blisko 40., a nadal budzi emocje. Środowiska lewicowe szykują apel do wojewody lubelskiego, bo chcą przywrócenia usuniętego z Biłgoraja pomnika I sekretarza KW PZPR. Uważają, że zasługi dawnego partyjnego działacza dla powojennego rozwoju tego miasta są tak istotne, że nie wolno o nich zapominać.

Przekaż swój 1 proc. lubelskim organizacjom. Fundacja namawia Ratusz do promocji

Przekaż swój 1 proc. lubelskim organizacjom. Fundacja namawia Ratusz do promocji

Rozszerzenie miejskiej akcji „Rozlicz PIT w Lublinie” proponuje prezydentowi Fundacja Wolności, która złożyła oficjalny wniosek w tej sprawie. Oczekuje one, że Ratusz będzie nie tylko namawiał do rozliczania się z podatku w Lublinie, ale również do przekazywania swojego 1 proc. podatku lubelskim organizacjom pożytku publicznego.

Górnik Łęczna mocnym akcentem zakończy zgrupowanie w Turcji
film

Górnik Łęczna mocnym akcentem zakończy zgrupowanie w Turcji

Piłkarze Górnika Łęczna powoli zbliżają się do końca zgrupowania w tureckiej Antalyi. W czwartek zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatnie mecze kontrolne

Nieoczekiwana decyzja starosty. W ten sposób pozbędzie się innych członków zarządu?

Nieoczekiwana decyzja starosty. W ten sposób pozbędzie się innych członków zarządu?

Starosta kraśnicki Andrzej Rolla (Prawo i Sprawiedliwość) złożył dzisiaj rezygnację z pełnionej funkcji. Powodów tej decyzji jednak nie podał.

Lublin. Zmiany granic obwodów w szkołach podstawowych
galeria

Lublin. Zmiany granic obwodów w szkołach podstawowych

Od września niektóre ulice Czechowa, Czubów i Węglina mają być przypisane do innych podstawówek niż dotąd. Jutro nad takimi zmianami głosować ma Rada Miasta.

To oni napadli na piosenkarza disco polo. Jeden miał toporo-młotek

To oni napadli na piosenkarza disco polo. Jeden miał toporo-młotek

Jeszcze w środę młodzi mężczyźni mają zostać doprowadzeni do prokuratury. Temu, który użył toporo-młotka grozi do ośmiu lat więzienia.