Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

9 kwietnia 2013 r.
14:44
Edytuj ten wpis

Poszukiwaczom łupków grożą blokadą

0 15 A A
Według spółki koncesja na poszukiwania jest ważna. (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
Według spółki koncesja na poszukiwania jest ważna. (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Chevron nie ma prawa szukać u nas gazu – przekonują mieszkańcy gminy Miączyn za Zamojszczyźnie. Po protestem podpisało się 600 osób. Grożą blokadą wiertni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chevron chce szukać gazu łupkowego w Ministrówce w gm. Miączyn. Sprawa od miesięcy dzieli lokalną społeczność. Przeciwnicy amerykańskiego koncernu twierdzą, że firma nie ma ważnej koncesji na poszukiwania.

– Z naszych dokumentów wynika, że została ona przedłużona do 6 grudnia tego roku, więc wszystko jest w porządku – zapewnia Stanisław Kurek, dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Lublinie.

– Mamy dokumenty potwierdzające, że jest inaczej – ripostuje Andrzej Bąk, jeden z inicjatorów protestu. – By koncesja była ważna, potrzebna jest decyzja środowiskowa. Wydano taką w ub. roku, ale została unieważniona. Inwestor złożył nowy wniosek i postępowanie ciągle trwa. Do czasu wyjaśnienia sprawy Chevron nie może prowadzić żadnych prac.

Według spółki koncesja na poszukiwania jest ważna. Natomiast decyzja środowiskowa dotyczy tylko konkretnego odwiertu i powinien ją wydać wójt, w tym przypadku gminy Miączyn. Firma zapewnia też, że wcześniej nie rozpocznie żadnych prac.

Mieszkańcy gminy nie rezygnują. Poprosili o pomoc posła Sławomira Zawiślaka (PiS), który zwrócił się z prośbą o wyjaśnienia do ministra środowiska.

– Trzeba rozwiać wszelkie wątpliwości – mówi poseł Zawiślak. – Firmy, które chcą u nas szukać gazu, powinny rozmawiać z ludźmi i odpowiadać na wszelkie pytania. Mieszkańcy mają prawo do obaw.

Sam Chevron podkreśla, że przedstawiciele firmy spotykali się z mieszkańcami gminy.

– Zaprosiliśmy też na wiertnię w Zawadzie mieszkańców wsi Ministrówka, żeby mogli przekonać się na własne oczy, że prace prowadzone są odpowiedzialnie i bezpiecznie – mówi Grażyna Bukowska, rzecznik Chevron Polska. – Podczas tego spotkania mieszkańcy wyrazili swoje poparcie dla planowanych przez nas działań.

– Nie podważam tych deklaracji. Jednak w tym przypadku praktyka pokazuje, że ludzie się organizują twierdząc, że nie są poważnie traktowani – dodaje Zawiślak. – Czekamy na wyjaśnienia ministerstwa.
Protestujący obawiają się nie tylko zatrucia wód gruntowych, ale i wywłaszczeń pod przyszłe odwierty.

– To umożliwiają już obowiązujące przepisy – dodaje Bąk. – Groźba zatrucia wody również istnieje. By wydobycie gazu się opłacało, potrzeba bowiem setek, a w skali kraju tysięcy odwiertów. Im większa skala prac, tym większe ryzyko błędu.

Pod petycją przeciwko wierceniom podpisało się ok. 600 mieszkańców gminy. Zapowiadają, że jeśli Chevron zechce rozpocząć prace bez ważnej koncesji, zablokują teren wiertni.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomasz / 16 maja 2013 o 11:37
0
I jeszcze coś w kwestii porównywania USA i PL - kolejny dowód jak bardzo nasz wspaniałomyśny rząd idzie na rękę zachodnim inwestorom:

Procent od produkcji dla Państwa:
w USA 18-25%
w PL 1-2.5% !!!

Podatek płacony przez wydobywców:
w USA 35-40%
w PL 19% !!!

Ceny dzierżawy gruntów:
w USA 100-200$ za akr (0.4ha) (wysokiej jakości grunty nawet 30.000$ za akr!)
w PL 3-25 centów za akr - nie dolarów jak powyżej, tylko centów!!!

Doliczmy do tego inne ulgi i dotacje od chojnej Polski, dla tych miłych, bezinteresownych ludzi z korporacji... Nic tylko brać i wiercić, nawet jeśli nic tam nie ma :/

[url="http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nxO8lfWerU0#t=376s"]http://www.youtube.c...8lfWerU0#t=376s[/url]
I jeszcze coś w kwestii porównywania USA i PL - kolejny dowód jak bardzo nasz wspaniałomyśny rząd idzie na rękę zachodnim inwestorom:

Procent od produkcji dla Państwa:
w USA 18-25%
w PL 1-2.5% !!!

Podatek płacony przez wydobywców:
w USA 35-40%
w PL 19% !!!

Ceny dzierżawy gruntów:
w USA 100-200$ za akr (0.4ha) (wysokiej jakości grunty nawet 30.000$ za akr!)
w PL 3-25 centów za akr - nie dolarów jak powyżej, tylko c... rozwiń
Avatar
Tomasz / 16 maja 2013 o 11:15
0
[quote name='oberv.' timestamp='1365549530' post='756896']
Jasne... Po co nam tani gaz z łupków? Zawsze możemy popatrzeć na USA gdzie jest masowo wydobywany i ceny są kilka razy niższe niż kilka lat temu"
[/quote]

"Tani gaz z łupków" to sprzeczność Ten gaz nie będzie tańszy niż mamy w tej chwili! Ekonomicznie też nic nam nie da, bo już dofinansowaliśmy korporacje poszukujące łupków taką kasą (a to nie koniec!), że nie ma mowy aby to się nam zwróciło. Na łupkach zarobią tylko korporacje, którym ten gaz już oddaliśmy i banda lobbystów w sejmie. Dlaczego wydobywca gazu miałby robić nam prezent i sprzedawać gaz taniej? Nie regulują tego żadne umowy, wiec nie liczmy na świętego Mikołaja! Czy od Chevronu, czy od Gazmpromu - bulić będziemy tak samo. Tyle, że łupki rozwalą nam środowisko, zatrują wody gruntowe i narażą na poważne schorzenia conajmniej kilka pokoleń - czy na to nas stać? Tylko po to, aby przez 20-30 lat mieć gaz z innego źródła niż dotychczas? (bo na tyle czasu mamy gazu w łupkach, w najlepszym razie!!!).

USA to bardzo kiepski przykład, bo po pierwsze od kilku lat ceny gazu tam ROSNĄ! Po drugie, na skutek ogromnych protestów społecznych stopniowo odchodzi się tam łupków, ostatnio zablokowano koncesje w całym stanie Nowy York. Po trzecie ceną za ten "dobrobyt" jest ogromna liczba społeczności (głównie wiejskich), których grunty stały się bezwartościowe, a wodę muszą sobie kupować i dowozić z odległych źródeł, bo z własnej studni jest toksyczna.

Z tego też powodu korporacje uciekają z USA i szukają naiwnych. Np w Polsce. Tu garść faktów dla zainteresowanych tematem, a nie tylko tym co donoszą media opłacane przed korporacje: [media]http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk[/media]

Brawo dla gminy Miączyn! Macie prawo decydować co się dzieje na Waszym podwórku!!! Wy, a nie prezesina zamknięty w biurze, albo "ekspert", któremu tylko na papierze ma się zgadzać! To Wasza ziemia, woda i zdrowie.
[quote name='oberv.' timestamp='1365549530' post='756896']
Jasne... Po co nam tani gaz z łupków? Zawsze możemy popatrzeć na USA gdzie jest masowo wydobywany i ceny są kilka razy niższe niż kilka lat temu"
[/quote]

"Tani gaz z łupków" to sprzeczność Ten gaz nie będzie tańszy niż mamy w tej chwili! Ekonomicznie też nic nam nie da, bo już dofinansowaliśmy korporacje poszukujące łupków taką kasą (a to nie koniec!), że nie ma mowy aby to się nam zwróciło. Na łupkach zarobią ... rozwiń
Avatar
Joanna / 12 kwietnia 2013 o 20:17
0
pan Andrzej B. to być wielki znawca, on sie na tym dobrze znać, on umieć robić zdjęcia ....., ale co on szukać w Miaczyn, ....???
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2013 o 12:16
0
[quote name='tomasz' timestamp='1365582852' post='757010']
Po czym głupek poznaje ,,głupka?
[/quote]
Jak sam uchodzi za głupka.
Avatar
ewa / 10 kwietnia 2013 o 11:48
0
no cóż, w broń atomową w iraku wielu uwierzyło, teraz wielu wierzy że gaz łupkowy ich ozłoci. niech każdy ma prawo do swojego zdania
Avatar
tomasz / 10 kwietnia 2013 o 10:34
0
Po czym głupek poznaje ,,głupka?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2013 o 09:04
0
W Miączynie znają się na łupkach,a czy znają się na głupkach?
Avatar
kamil / 10 kwietnia 2013 o 08:37
0
Koltunstwo wsiowe ... Pewnie wszyscy tam wierza w pier***y smolenskie ... Ech ...
Avatar
łłłłłłł / 10 kwietnia 2013 o 08:19
0
ja nie mogę ale wstyd co za zaścianek tak ztrują wszytkim wodę napewno co za młoty z protestami nikt nie patrzy że może gmina troche się wzbogać i może znajdą sie pieniądze na łatanie dziur w droga ale po co będziecie jeździć po polu..... a niedługo co PIS i pomocnicy napiszą w proteście ze bedzie się kurzyć i pylić ??? czy jakiś żadki egzemplarz glizdy tam przebywa ?
Avatar
S Y L W E S T E R / 10 kwietnia 2013 o 02:23
0
--------------------------------- MUSZĄ BYĆ WAŻNE KONCESJE , ALE ... --------------------------------- NIE BĄDŻCIE ZDRAJCAMI INTERESÓW WŁASNEJ OJCZYZNY !!!. Odpowiedni moskiewscy Age nci mają za zadanie ZABLOKOWAĆ POSZUKIWANIE GAZU ŁUPKOWEGO W POLSCE ! . Jeżeli jest okazja wzbogacenia się Polski to nie Bądżcie WROGAMI TEGO WZBOGACENIA tylko przy wątpliwościach organizujcie Spotkania Informacyjne z Przedstawicielami Firmy poszukującej Gaz łu pkowy i z kwiatami Ich WITAJCIE ! . TO NASZE POLSKIE ELDORADO !, TO NASZA SZANSA !. Jeżeliby rząd "PO" nie był ANTYPOLSKI to takie Spotkania Informacyjne , organizowaliby Przedsta wiciele rządu !. Gdzie jest "Prezydent" , "Premier" i Marszałek Sejmu RP ? . POLACY UWIERZ CIE , ŻE EKSPLOATACJA GAZU ŁUPKOWEGO NIE ZATRUWA POLSKI ! . Jedynie czego My Po lacy musimy pilnować , to aby zyski z gazu łupkowego w 95% szły do KASY SKARBU PAŃSTWA !. Tego rzeczywiście Musimy pilnować aby rezim PO , NIE ZMARNOWAŁ TEGO BOGACTWA NA RZECZ WROGÓW POLSKI !. NAJPIERW SPOTKANIE INFORMACYJNE A DOPIERO PÓŻNIEJ POSZUKIWANIA !. NIE BĄDŻCIE WROGAMI NASZEJ POLSKI ! .
--------------------------------- MUSZĄ BYĆ WAŻNE KONCESJE , ALE ... --------------------------------- NIE BĄDŻCIE ZDRAJCAMI INTERESÓW WŁASNEJ OJCZYZNY !!!. Odpowiedni moskiewscy Age nci mają za zadanie ZABLOKOWAĆ POSZUKIWANIE GAZU ŁUPKOWEGO W POLSCE ! . Jeżeli jest okazja wzbogacenia się Polski to nie Bądżcie WROGAMI TEGO WZBOGACENIA tylko przy wątpliwościach organizujcie Spotkania Informacyjne z Przedstawicielami Firmy poszukującej Gaz łu pkowy i z kwiata... rozwiń
Avatar
Tomasz / 16 maja 2013 o 11:37
0
I jeszcze coś w kwestii porównywania USA i PL - kolejny dowód jak bardzo nasz wspaniałomyśny rząd idzie na rękę zachodnim inwestorom:

Procent od produkcji dla Państwa:
w USA 18-25%
w PL 1-2.5% !!!

Podatek płacony przez wydobywców:
w USA 35-40%
w PL 19% !!!

Ceny dzierżawy gruntów:
w USA 100-200$ za akr (0.4ha) (wysokiej jakości grunty nawet 30.000$ za akr!)
w PL 3-25 centów za akr - nie dolarów jak powyżej, tylko centów!!!

Doliczmy do tego inne ulgi i dotacje od chojnej Polski, dla tych miłych, bezinteresownych ludzi z korporacji... Nic tylko brać i wiercić, nawet jeśli nic tam nie ma :/

[url="http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nxO8lfWerU0#t=376s"]http://www.youtube.c...8lfWerU0#t=376s[/url]
I jeszcze coś w kwestii porównywania USA i PL - kolejny dowód jak bardzo nasz wspaniałomyśny rząd idzie na rękę zachodnim inwestorom:

Procent od produkcji dla Państwa:
w USA 18-25%
w PL 1-2.5% !!!

Podatek płacony przez wydobywców:
w USA 35-40%
w PL 19% !!!

Ceny dzierżawy gruntów:
w USA 100-200$ za akr (0.4ha) (wysokiej jakości grunty nawet 30.000$ za akr!)
w PL 3-25 centów za akr - nie dolarów jak powyżej, tylko c... rozwiń
Avatar
Tomasz / 16 maja 2013 o 11:15
0
[quote name='oberv.' timestamp='1365549530' post='756896']
Jasne... Po co nam tani gaz z łupków? Zawsze możemy popatrzeć na USA gdzie jest masowo wydobywany i ceny są kilka razy niższe niż kilka lat temu"
[/quote]

"Tani gaz z łupków" to sprzeczność Ten gaz nie będzie tańszy niż mamy w tej chwili! Ekonomicznie też nic nam nie da, bo już dofinansowaliśmy korporacje poszukujące łupków taką kasą (a to nie koniec!), że nie ma mowy aby to się nam zwróciło. Na łupkach zarobią tylko korporacje, którym ten gaz już oddaliśmy i banda lobbystów w sejmie. Dlaczego wydobywca gazu miałby robić nam prezent i sprzedawać gaz taniej? Nie regulują tego żadne umowy, wiec nie liczmy na świętego Mikołaja! Czy od Chevronu, czy od Gazmpromu - bulić będziemy tak samo. Tyle, że łupki rozwalą nam środowisko, zatrują wody gruntowe i narażą na poważne schorzenia conajmniej kilka pokoleń - czy na to nas stać? Tylko po to, aby przez 20-30 lat mieć gaz z innego źródła niż dotychczas? (bo na tyle czasu mamy gazu w łupkach, w najlepszym razie!!!).

USA to bardzo kiepski przykład, bo po pierwsze od kilku lat ceny gazu tam ROSNĄ! Po drugie, na skutek ogromnych protestów społecznych stopniowo odchodzi się tam łupków, ostatnio zablokowano koncesje w całym stanie Nowy York. Po trzecie ceną za ten "dobrobyt" jest ogromna liczba społeczności (głównie wiejskich), których grunty stały się bezwartościowe, a wodę muszą sobie kupować i dowozić z odległych źródeł, bo z własnej studni jest toksyczna.

Z tego też powodu korporacje uciekają z USA i szukają naiwnych. Np w Polsce. Tu garść faktów dla zainteresowanych tematem, a nie tylko tym co donoszą media opłacane przed korporacje: [media]http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk[/media]

Brawo dla gminy Miączyn! Macie prawo decydować co się dzieje na Waszym podwórku!!! Wy, a nie prezesina zamknięty w biurze, albo "ekspert", któremu tylko na papierze ma się zgadzać! To Wasza ziemia, woda i zdrowie.
[quote name='oberv.' timestamp='1365549530' post='756896']
Jasne... Po co nam tani gaz z łupków? Zawsze możemy popatrzeć na USA gdzie jest masowo wydobywany i ceny są kilka razy niższe niż kilka lat temu"
[/quote]

"Tani gaz z łupków" to sprzeczność Ten gaz nie będzie tańszy niż mamy w tej chwili! Ekonomicznie też nic nam nie da, bo już dofinansowaliśmy korporacje poszukujące łupków taką kasą (a to nie koniec!), że nie ma mowy aby to się nam zwróciło. Na łupkach zarobią ... rozwiń
Avatar
Joanna / 12 kwietnia 2013 o 20:17
0
pan Andrzej B. to być wielki znawca, on sie na tym dobrze znać, on umieć robić zdjęcia ....., ale co on szukać w Miaczyn, ....???
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2013 o 12:16
0
[quote name='tomasz' timestamp='1365582852' post='757010']
Po czym głupek poznaje ,,głupka?
[/quote]
Jak sam uchodzi za głupka.
Avatar
ewa / 10 kwietnia 2013 o 11:48
0
no cóż, w broń atomową w iraku wielu uwierzyło, teraz wielu wierzy że gaz łupkowy ich ozłoci. niech każdy ma prawo do swojego zdania
Avatar
tomasz / 10 kwietnia 2013 o 10:34
0
Po czym głupek poznaje ,,głupka?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2013 o 09:04
0
W Miączynie znają się na łupkach,a czy znają się na głupkach?
Avatar
kamil / 10 kwietnia 2013 o 08:37
0
Koltunstwo wsiowe ... Pewnie wszyscy tam wierza w pier***y smolenskie ... Ech ...
Avatar
łłłłłłł / 10 kwietnia 2013 o 08:19
0
ja nie mogę ale wstyd co za zaścianek tak ztrują wszytkim wodę napewno co za młoty z protestami nikt nie patrzy że może gmina troche się wzbogać i może znajdą sie pieniądze na łatanie dziur w droga ale po co będziecie jeździć po polu..... a niedługo co PIS i pomocnicy napiszą w proteście ze bedzie się kurzyć i pylić ??? czy jakiś żadki egzemplarz glizdy tam przebywa ?
Avatar
S Y L W E S T E R / 10 kwietnia 2013 o 02:23
0
--------------------------------- MUSZĄ BYĆ WAŻNE KONCESJE , ALE ... --------------------------------- NIE BĄDŻCIE ZDRAJCAMI INTERESÓW WŁASNEJ OJCZYZNY !!!. Odpowiedni moskiewscy Age nci mają za zadanie ZABLOKOWAĆ POSZUKIWANIE GAZU ŁUPKOWEGO W POLSCE ! . Jeżeli jest okazja wzbogacenia się Polski to nie Bądżcie WROGAMI TEGO WZBOGACENIA tylko przy wątpliwościach organizujcie Spotkania Informacyjne z Przedstawicielami Firmy poszukującej Gaz łu pkowy i z kwiatami Ich WITAJCIE ! . TO NASZE POLSKIE ELDORADO !, TO NASZA SZANSA !. Jeżeliby rząd "PO" nie był ANTYPOLSKI to takie Spotkania Informacyjne , organizowaliby Przedsta wiciele rządu !. Gdzie jest "Prezydent" , "Premier" i Marszałek Sejmu RP ? . POLACY UWIERZ CIE , ŻE EKSPLOATACJA GAZU ŁUPKOWEGO NIE ZATRUWA POLSKI ! . Jedynie czego My Po lacy musimy pilnować , to aby zyski z gazu łupkowego w 95% szły do KASY SKARBU PAŃSTWA !. Tego rzeczywiście Musimy pilnować aby rezim PO , NIE ZMARNOWAŁ TEGO BOGACTWA NA RZECZ WROGÓW POLSKI !. NAJPIERW SPOTKANIE INFORMACYJNE A DOPIERO PÓŻNIEJ POSZUKIWANIA !. NIE BĄDŻCIE WROGAMI NASZEJ POLSKI ! .
--------------------------------- MUSZĄ BYĆ WAŻNE KONCESJE , ALE ... --------------------------------- NIE BĄDŻCIE ZDRAJCAMI INTERESÓW WŁASNEJ OJCZYZNY !!!. Odpowiedni moskiewscy Age nci mają za zadanie ZABLOKOWAĆ POSZUKIWANIE GAZU ŁUPKOWEGO W POLSCE ! . Jeżeli jest okazja wzbogacenia się Polski to nie Bądżcie WROGAMI TEGO WZBOGACENIA tylko przy wątpliwościach organizujcie Spotkania Informacyjne z Przedstawicielami Firmy poszukującej Gaz łu pkowy i z kwiata... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 0 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 3 1

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 13

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 19 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 31 13

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!