Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

4 czerwca 2010 r.
12:59
Edytuj ten wpis

Prezydent Zamościa żąda wyjaśnień w sprawie zachowania kontrolerów MZK

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 17 A A

To trzeba ukrócić – stwierdził radny Wiesław Nowakowski, opowiadając na sesji o zachowaniu kontrolerów MZK. Tym razem ich ofiarą padła kobieta z dzieckiem i to mimo tego, że miała skasowany bilet.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wątpliwe wyczyny kontrolerów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu opisywaliśmy wielokrotnie. Temat był też nie raz poruszany na sesjach Rady Miasta.

Na ostatniej pojawił się znowu. Tym razem z inicjatywy Wiesława Nowakowskiego. O co chodzi?

Córka radnego jechała autobusem MZK linii nr 10. – Na jednym z przystanków wsiadła matka z małym dzieckiem – relacjonował podczas sesji Wiesław Nowakowski.

– Od razy poszła do kierowcy, kupiła bilet i go skasowała. Kłopot w tym, że autobus przejechał kilkaset metrów i stanął na następnym przystanku. Moment kasowania biletu zobaczył kontroler, który wchodził właśnie w drzwi – dodaje radny.

Kontroler uznał podobno, że "jego pojawienie się spowodowało skasowanie biletu”. Inaczej kobieta z małym dzieckiem jechałaby… na gapę.

– Zaczął ją straszyć policją i jej wymyślać – dziwi się radny. – To był taki pan w okularach. Zachowywał się po chamsku. Kobieta w końcu rozpłakała się… Na szczęście inni pasażerowie się w to włączyli i wszyscy stanęli w jej obronie.

Podobnie bywało już wcześniej. Przypomnijmy.

Jakiś czas temu na zachowanie kontrolerów poskarżyła się nam pani Barbara z Zamościa. We września wsiadła do autobusu nr 3. Tam zobaczyła kontrolera, który stał przy drzwiach obok kierowcy i z nim rozmawiał.

– Na przystanku dosiadła się dziewczyna – opowiadała nam wówczas zdenerwowana kobieta. – Wysupłała pieniądze i czekała, aż autobus się zatrzyma i będzie mogła kupić bilet. Ale kontroler zasłonił okienko przy kierowcy i uniemożliwił sprzedaż! A gdy autobus ruszył, natychmiast zażądał biletu!


Dziewczyna musiała zapłacić 72 zł mandatu. Nasza Czytelniczka interweniowała u zamojskich kontrolerów. Jednak pieniądze nie zostały nastolatce zwrócone. Dlaczego?

Wyjaśnił nam to później Marek Pyszczek, prezesa "Reflexu” z Radomia (ta firma kontroluje bilety MZK w Zamościu). W ostrym piśmie zapewnił, że przeprowadzone zostało postępowanie wyjaśniające.

Ustalono, że wszystko… było w porządku. Pani Barbarze zarzucił mijanie się z prawdą, a nam nierzetelność.

Sytuacją opisaną przez radnego Nowakowskiego zdecydował się wyjaśnić prezydent Zamościa.

– Kontrolerzy nie zachowują się odpowiednio – skwitował Marcin Zamoyski. – Mam nadzieję, że pan prezes MZK tę sprawę odpowiednio wyjaśni. Musimy zareagować.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 13 lipca 2011 o 21:42
0
Ja często jeżdżę autobusami często widzę że do pijaków lub innych podejrzanych typków nie podchodzą i ich przepuszczają na gapę, najlepiej żerować na dzieciach bo one się przecież boją jak postraszą policją.
A tak w ogóle to skąd oni biorą tych ludzi po pierwsze od nich śmierdzi, te baby to się chyba nie myją, od tej z krótkimi ciemnymi włosami czuć nie dość że smród od papierosów to jeszcze zdarzyło się że śmierdziała alkoholem....
Avatar
gość / 1 sierpnia 2010 o 16:54
0
bardzo czesto jezdzilam komunikacja miejska w zamosciu i musze z przykroscia stwierdzic ze zwlaszcza Ci panowie nie sa odpowiednimi osobami na stanowisko kontrolera, poniewaz po pierwsze nie potrafia lub tez nie chca zrozumiec osoby ktore dopiero co weszly do autobusu i chcialy kupic bilet jednak im sie to nie udalo bylam swiadkiem jak dziewczyna wsiadla na przystanku na zamojskiej starowce i chciala kupic bilet jednak kierowca byl tak zajety prowadzeniem autobusu ze jej tego biletu nie sprzedal. Na nastepnym przystanku pojawili sie PANOWIE z kontroli i z samym wejsciem do autobusu chcieli bilet dziewczyna tlumaczyla sie ze jeszcze nie kupila poniewaz kierowca jej nie sprzedal pasazerowie ktorzy to widzieli rowniez interweniowali w ten incydent jednak nadaremnie.
Dziwie sie tylko tym osobom ktore podaja swoje dane skoro wiedza ze prawda lezy po ich stronie i nic zlego nie uczynili. Jak oni moga straszyc policja, kazdy z nas moze najpierw wylegitymowac takiego czlowieka takze straszenie policja to jest pic na wode
bardzo czesto jezdzilam komunikacja miejska w zamosciu i musze z przykroscia stwierdzic ze zwlaszcza Ci panowie nie sa odpowiednimi osobami na stanowisko kontrolera, poniewaz po pierwsze nie potrafia lub tez nie chca zrozumiec osoby ktore dopiero co weszly do autobusu i chcialy kupic bilet jednak im sie to nie udalo bylam swiadkiem jak dziewczyna wsiadla na przystanku na zamojskiej starowce i chciala kupic bilet jednak kierowca byl tak zajety prowadzeniem autobusu ze jej tego biletu nie sprzedal. Na nastepnym przystanku pojawili sie PANOWIE ... rozwiń
Avatar
Nyjaki / 25 lipca 2010 o 07:46
0
Panowie zatrudniani przez RADOM.
Sprawdzac jedno przystankowych podjerzdzaczy.
Tych jest b,duzo.


Kierowcy to nie kasy biletowe .
A tak jest na codzien.
Avatar
Gapcio / 25 lipca 2010 o 07:32
0
Ten w okularkach to strasznie smierdzi(potem,moczem,papierochami).
I nie tylko on .Prawie wszyscy.
Paniom klania sie fryzjer i kosmetyki.
Ich zachowanie i wyglad wola o pomste do nieba.
Mamy tyle CIUCH_LANDUW.
Avatar
STYX / 6 czerwca 2010 o 08:25
0
~Gośka~ napisał:
Proszę Państwa, a ja podejrzewam, że niektórzy kierowcy współpracują z kontrolerami. Opowiadała mi koleżanka, że którejś niedzieli wybrały wsiadły na przystanku przy Szczebrzeskiej obok Mechanika i usiłowały skasować bilety, które miały ze sobą- nie kupowały u kierowcy . Poszły do kasownika aby skasować bilety- nie działał, wobec czego powędrowały do drugiego-nie działał. Z trzecim było to samo, w międzyczasie autobus dojechał do następnego przystanku i weszła kontrolerka - wyjątkowo odrażająca i gruboskórna blondyna. Oczywiście jak hiena rzuciła się na zdobycz- miała dwie osoby z nieskasowanymi biletami. Nic nie pomogło tłumaczenie, że kasowniki były zablokowane. Gdy słuchałam tego, co opowiada mi koleżanka, nasunęła mi się taka myśl, że kontrolerzy mogą ustalać z kierowcą, na którym przystanku wsiądą, ten wcześniej blokuje kasowniki (kto mu udowodni- może same się "przypadkowo"zablokowały, nie?), ludzie w międzyczasie miotają się po autobusie, żeby skasować ten cholerny bilet, a kanary wskakują i łapią delikwentów. Jeśli jest tak, jak przypuszczam, to jest to wyjątkowo chłodny,ohydny proceder.


Te wszystkie teorie spiskowe związane z katastrofą w Smoleńsku to ty ????


Te wszystkie teorie spiskowe związane z katastrofą w Smoleńsku to ty ???? rozwiń
Avatar
gula / 5 czerwca 2010 o 18:11
0
a co na to kierowca autobusu? nie mógł wtrącić się i potwierdzić iż dopiero kupiła bilet i wiadomo z małym dzieckiem zanim skasowała bilet a krótki przystanek i nie zdążyła w czasie?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2010 o 16:44
0
beduin napisał:
No jest w tym dużo logiki i prawdy sam zauważyłem że Polacy jakoś ostatnio zanadto oceniają wszystkich jednakowo czyli zbiorczo a jest to błąd choć też się zetknąłem z człowiekiem z Radomia -wyjątkowa kanalia- ale czy tak mam prawo mówić o wszystkich NIE bo spotykałem tam przyzwoitych ludzi a swołoczy jest wszędzie pełno i Zamość nie jest od niej wolny to nie wyspa szczęśliwości !. Tylko jeden fakt zastanawia że do tej pory władza nie potrafi sobie poradzić z tak błahym problemem , I winę przypisywał bym raczej lokalnym decydentom których sprawa najwyraźniej przerosła ! , i trzeba zgodzić się z jednym ta praca nie jest popularna nigdzie bo jest premiowana w zależności od ilości złapanych gapowiczów i tu min. tkwi błąd dający pole do korupcji ,zmowy czy kombinowania ,niech władze wyeliminują ten element i problem zniknie !A tak na marginesie dla informacji to nie Radom i nie Ursus był inspiratorem do buntu przeciw władzy !.

Ależ oczywiście,jak można tak mówić, że skoro z Radomia to wredni ludzie. Nieprawda. Wszędzie spotyka się nieuczciwych i w Zamościu też. A kontrolerzy są oczywiście też z Zamościa, np. taki suchy kanar -blondyn w okularkach kontrolujacy w towarzystwie blondyny to są właśnie Zamościanie.

Ależ oczywiście,jak można tak mówić, że skoro z Radomia to wredni ludzie. Nieprawda. Wszędzie spotyka się nieuczciwych i w Zamościu też. A kontrolerzy są oczywiście też z Zamościa, np. taki suchy kanar -blondyn w okularkach kontrolujacy w towarzystwie blondyny to są właśnie Zamościanie. rozwiń
Avatar
beduin / 5 czerwca 2010 o 12:59
0
Radomianin napisał:
"Gdyby nie Ursus,gdyby nie Radom-to byś wp***ł chleb z marmoladą".Taki wierszyk kiedyś można było usłyszeć od ludzi z przeciwnej opcji politycznej niż ta w której był nieżyjący klasyk którego zacytowałeś.Firma jest faktycznie z Radomia,ale podejrzewam że w Zamościu pracują w niej mieszkańcy Zamościa lub okolicy.Nie mam zamiaru bronić 'kanarów',zawód ten nigdzie nie cieszy się szacunkiem i poważaniem,ale w sumie nie dziwię się.W większości osoby pracujące tam zatrudniły się nie mogąc znaleźć innej pracy (najczęściej) z powodu braku jakichkolwiek kwalifikacji.A generalizowanie że jak firma jest z Radomia to i ludzie pracujący w niej są do (...) nie jest najlepszym pomysłem.Znam sporo osób z Lubelszczyzny i Zamojszczyzny.Zdecydowana większość z nich to bardzo porządni ludzie.Jest też parę osób o których nie można tego powiedzieć-czy to oznacza że wszyscy są źli?

No jest w tym dużo logiki i prawdy sam zauważyłem że Polacy jakoś ostatnio zanadto oceniają wszystkich jednakowo czyli zbiorczo a jest to błąd choć też się zetknąłem z człowiekiem z Radomia -wyjątkowa kanalia- ale czy tak mam prawo mówić o wszystkich NIE bo spotykałem tam przyzwoitych ludzi a swołoczy jest wszędzie pełno i Zamość nie jest od niej wolny to nie wyspa szczęśliwości !. Tylko jeden fakt zastanawia że do tej pory władza nie potrafi sobie poradzić z tak błahym problemem , I winę przypisywał bym raczej lokalnym decydentom których sprawa najwyraźniej przerosła ! , i trzeba zgodzić się z jednym ta praca nie jest popularna nigdzie bo jest premiowana w zależności od ilości złapanych gapowiczów i tu min. tkwi błąd dający pole do korupcji ,zmowy czy kombinowania ,niech władze wyeliminują ten element i problem zniknie !A tak na marginesie dla informacji to nie Radom i nie Ursus był inspiratorem do buntu przeciw władzy !.

No jest w tym dużo logiki i prawdy sam zauważyłem że Polacy jakoś ostatnio zanadto oceniają wszystkich jednakowo czyli zbiorczo a jest to błąd choć też się zetknąłem z człowiekiem z Radomia -wyjątkowa kanalia- ale czy tak mam prawo mówić o wszystkich NIE bo spotykałem tam przyzwoitych ludzi a swołoczy jest wszędzie pełno i Zamość nie jest od niej wolny to nie wyspa szczęśliwości !. Tylko jeden fakt zastanawia że do tej pory władza nie potrafi sobie poradzić z tak błahym problemem , I winę przypisywał bym raczej lokaln... rozwiń
Avatar
Radomianin / 5 czerwca 2010 o 12:37
0
bania napisał:
Firma z Radomia- to wszystko wiadomo, sam Ś.P. Mieczysław Rakowski mówił że radomiaki to warchoły- i ja uważam tak samo, bo po ich zachowaniu w moim mieście inaczej się napisać nie da.


"Gdyby nie Ursus,gdyby nie Radom-to byś wp***ł chleb z marmoladą".Taki wierszyk kiedyś można było usłyszeć od ludzi z przeciwnej opcji politycznej niż ta w której był nieżyjący klasyk którego zacytowałeś.Firma jest faktycznie z Radomia,ale podejrzewam że w Zamościu pracują w niej mieszkańcy Zamościa lub okolicy.Nie mam zamiaru bronić 'kanarów',zawód ten nigdzie nie cieszy się szacunkiem i poważaniem,ale w sumie nie dziwię się.W większości osoby pracujące tam zatrudniły się nie mogąc znaleźć innej pracy (najczęściej) z powodu braku jakichkolwiek kwalifikacji.A generalizowanie że jak firma jest z Radomia to i ludzie pracujący w niej są do (...) nie jest najlepszym pomysłem.Znam sporo osób z Lubelszczyzny i Zamojszczyzny.Zdecydowana większość z nich to bardzo porządni ludzie.Jest też parę osób o których nie można tego powiedzieć-czy to oznacza że wszyscy są źli?


"Gdyby nie Ursus,gdyby nie Radom-to byś wp***ł chleb z marmoladą".Taki wierszyk kiedyś można było usłyszeć od ludzi z przeciwnej opcji politycznej niż ta w której był nieżyjący klasyk którego zacytowałeś.Firma jest faktycznie z Radomia,ale podejrzewam że w Zamościu pracują w niej mieszkańcy Zamościa lub okolicy.Nie mam zamiaru bronić 'kanarów',zawód ten nigdzie nie cieszy się szacunkiem i poważaniem,ale w sumie nie dziwię się.W większości osoby pracujące tam zatrudniły się nie mogąc znaleźć innej ... rozwiń
Avatar
tow / 5 czerwca 2010 o 11:30
0
Gość napisał:
Są sytuacje że w okolicy przystanku nie ma gdzie kupić biletu. Proszę nie bronić kontrolerów i nie zganiać winy na niewinnych ludzi. Dorwał się taki jeden z drugim do koryta i myślą że są Panami świata.


Jesteś pewien że kobieta nie skasowała tego biletu na widok "kanarków"? Widzę takie "kwiatki" często- przy każdej kontroli zabawa z czasem- pierwszy gapowicz czy kierowca, który jak się śpieszy (godziny szczytu) ich oszczędza i daje czas na skasowanie biletu Kanar może nie zawsze człowiek, kierowca MPK też rzadko ma ludzkie odruchy ale ruszcie szarymi komórkami ile razy to widzieliście. Bilety powinny być dostępne u kierowcy do 6:30 i od 19-tej, później są kioski i na 99% wiesz wcześniej że będziesz potrzebować biletu.


Jesteś pewien że kobieta nie skasowała tego biletu na widok "kanarków"? Widzę takie "kwiatki" często- przy każdej kontroli zabawa z czasem- pierwszy gapowicz czy kierowca, który jak się śpieszy (godziny szczytu) ich oszczędza i daje czas na skasowanie biletu Kanar może nie zawsze człowiek, kierowca MPK też rzadko ma ludzkie odruchy ale ruszcie szarymi komórkami ile razy to widzieliście. Bilety powinny być dostępne u kierowcy do 6:30 i od 19-tej, później są kioski i na 99% wiesz wcześniej że bę... rozwiń
Avatar
gość / 13 lipca 2011 o 21:42
0
Ja często jeżdżę autobusami często widzę że do pijaków lub innych podejrzanych typków nie podchodzą i ich przepuszczają na gapę, najlepiej żerować na dzieciach bo one się przecież boją jak postraszą policją.
A tak w ogóle to skąd oni biorą tych ludzi po pierwsze od nich śmierdzi, te baby to się chyba nie myją, od tej z krótkimi ciemnymi włosami czuć nie dość że smród od papierosów to jeszcze zdarzyło się że śmierdziała alkoholem....
Avatar
gość / 1 sierpnia 2010 o 16:54
0
bardzo czesto jezdzilam komunikacja miejska w zamosciu i musze z przykroscia stwierdzic ze zwlaszcza Ci panowie nie sa odpowiednimi osobami na stanowisko kontrolera, poniewaz po pierwsze nie potrafia lub tez nie chca zrozumiec osoby ktore dopiero co weszly do autobusu i chcialy kupic bilet jednak im sie to nie udalo bylam swiadkiem jak dziewczyna wsiadla na przystanku na zamojskiej starowce i chciala kupic bilet jednak kierowca byl tak zajety prowadzeniem autobusu ze jej tego biletu nie sprzedal. Na nastepnym przystanku pojawili sie PANOWIE z kontroli i z samym wejsciem do autobusu chcieli bilet dziewczyna tlumaczyla sie ze jeszcze nie kupila poniewaz kierowca jej nie sprzedal pasazerowie ktorzy to widzieli rowniez interweniowali w ten incydent jednak nadaremnie.
Dziwie sie tylko tym osobom ktore podaja swoje dane skoro wiedza ze prawda lezy po ich stronie i nic zlego nie uczynili. Jak oni moga straszyc policja, kazdy z nas moze najpierw wylegitymowac takiego czlowieka takze straszenie policja to jest pic na wode
bardzo czesto jezdzilam komunikacja miejska w zamosciu i musze z przykroscia stwierdzic ze zwlaszcza Ci panowie nie sa odpowiednimi osobami na stanowisko kontrolera, poniewaz po pierwsze nie potrafia lub tez nie chca zrozumiec osoby ktore dopiero co weszly do autobusu i chcialy kupic bilet jednak im sie to nie udalo bylam swiadkiem jak dziewczyna wsiadla na przystanku na zamojskiej starowce i chciala kupic bilet jednak kierowca byl tak zajety prowadzeniem autobusu ze jej tego biletu nie sprzedal. Na nastepnym przystanku pojawili sie PANOWIE ... rozwiń
Avatar
Nyjaki / 25 lipca 2010 o 07:46
0
Panowie zatrudniani przez RADOM.
Sprawdzac jedno przystankowych podjerzdzaczy.
Tych jest b,duzo.


Kierowcy to nie kasy biletowe .
A tak jest na codzien.
Avatar
Gapcio / 25 lipca 2010 o 07:32
0
Ten w okularkach to strasznie smierdzi(potem,moczem,papierochami).
I nie tylko on .Prawie wszyscy.
Paniom klania sie fryzjer i kosmetyki.
Ich zachowanie i wyglad wola o pomste do nieba.
Mamy tyle CIUCH_LANDUW.
Avatar
STYX / 6 czerwca 2010 o 08:25
0
~Gośka~ napisał:
Proszę Państwa, a ja podejrzewam, że niektórzy kierowcy współpracują z kontrolerami. Opowiadała mi koleżanka, że którejś niedzieli wybrały wsiadły na przystanku przy Szczebrzeskiej obok Mechanika i usiłowały skasować bilety, które miały ze sobą- nie kupowały u kierowcy . Poszły do kasownika aby skasować bilety- nie działał, wobec czego powędrowały do drugiego-nie działał. Z trzecim było to samo, w międzyczasie autobus dojechał do następnego przystanku i weszła kontrolerka - wyjątkowo odrażająca i gruboskórna blondyna. Oczywiście jak hiena rzuciła się na zdobycz- miała dwie osoby z nieskasowanymi biletami. Nic nie pomogło tłumaczenie, że kasowniki były zablokowane. Gdy słuchałam tego, co opowiada mi koleżanka, nasunęła mi się taka myśl, że kontrolerzy mogą ustalać z kierowcą, na którym przystanku wsiądą, ten wcześniej blokuje kasowniki (kto mu udowodni- może same się "przypadkowo"zablokowały, nie?), ludzie w międzyczasie miotają się po autobusie, żeby skasować ten cholerny bilet, a kanary wskakują i łapią delikwentów. Jeśli jest tak, jak przypuszczam, to jest to wyjątkowo chłodny,ohydny proceder.


Te wszystkie teorie spiskowe związane z katastrofą w Smoleńsku to ty ????


Te wszystkie teorie spiskowe związane z katastrofą w Smoleńsku to ty ???? rozwiń
Avatar
gula / 5 czerwca 2010 o 18:11
0
a co na to kierowca autobusu? nie mógł wtrącić się i potwierdzić iż dopiero kupiła bilet i wiadomo z małym dzieckiem zanim skasowała bilet a krótki przystanek i nie zdążyła w czasie?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2010 o 16:44
0
beduin napisał:
No jest w tym dużo logiki i prawdy sam zauważyłem że Polacy jakoś ostatnio zanadto oceniają wszystkich jednakowo czyli zbiorczo a jest to błąd choć też się zetknąłem z człowiekiem z Radomia -wyjątkowa kanalia- ale czy tak mam prawo mówić o wszystkich NIE bo spotykałem tam przyzwoitych ludzi a swołoczy jest wszędzie pełno i Zamość nie jest od niej wolny to nie wyspa szczęśliwości !. Tylko jeden fakt zastanawia że do tej pory władza nie potrafi sobie poradzić z tak błahym problemem , I winę przypisywał bym raczej lokalnym decydentom których sprawa najwyraźniej przerosła ! , i trzeba zgodzić się z jednym ta praca nie jest popularna nigdzie bo jest premiowana w zależności od ilości złapanych gapowiczów i tu min. tkwi błąd dający pole do korupcji ,zmowy czy kombinowania ,niech władze wyeliminują ten element i problem zniknie !A tak na marginesie dla informacji to nie Radom i nie Ursus był inspiratorem do buntu przeciw władzy !.

Ależ oczywiście,jak można tak mówić, że skoro z Radomia to wredni ludzie. Nieprawda. Wszędzie spotyka się nieuczciwych i w Zamościu też. A kontrolerzy są oczywiście też z Zamościa, np. taki suchy kanar -blondyn w okularkach kontrolujacy w towarzystwie blondyny to są właśnie Zamościanie.

Ależ oczywiście,jak można tak mówić, że skoro z Radomia to wredni ludzie. Nieprawda. Wszędzie spotyka się nieuczciwych i w Zamościu też. A kontrolerzy są oczywiście też z Zamościa, np. taki suchy kanar -blondyn w okularkach kontrolujacy w towarzystwie blondyny to są właśnie Zamościanie. rozwiń
Avatar
beduin / 5 czerwca 2010 o 12:59
0
Radomianin napisał:
"Gdyby nie Ursus,gdyby nie Radom-to byś wp***ł chleb z marmoladą".Taki wierszyk kiedyś można było usłyszeć od ludzi z przeciwnej opcji politycznej niż ta w której był nieżyjący klasyk którego zacytowałeś.Firma jest faktycznie z Radomia,ale podejrzewam że w Zamościu pracują w niej mieszkańcy Zamościa lub okolicy.Nie mam zamiaru bronić 'kanarów',zawód ten nigdzie nie cieszy się szacunkiem i poważaniem,ale w sumie nie dziwię się.W większości osoby pracujące tam zatrudniły się nie mogąc znaleźć innej pracy (najczęściej) z powodu braku jakichkolwiek kwalifikacji.A generalizowanie że jak firma jest z Radomia to i ludzie pracujący w niej są do (...) nie jest najlepszym pomysłem.Znam sporo osób z Lubelszczyzny i Zamojszczyzny.Zdecydowana większość z nich to bardzo porządni ludzie.Jest też parę osób o których nie można tego powiedzieć-czy to oznacza że wszyscy są źli?

No jest w tym dużo logiki i prawdy sam zauważyłem że Polacy jakoś ostatnio zanadto oceniają wszystkich jednakowo czyli zbiorczo a jest to błąd choć też się zetknąłem z człowiekiem z Radomia -wyjątkowa kanalia- ale czy tak mam prawo mówić o wszystkich NIE bo spotykałem tam przyzwoitych ludzi a swołoczy jest wszędzie pełno i Zamość nie jest od niej wolny to nie wyspa szczęśliwości !. Tylko jeden fakt zastanawia że do tej pory władza nie potrafi sobie poradzić z tak błahym problemem , I winę przypisywał bym raczej lokalnym decydentom których sprawa najwyraźniej przerosła ! , i trzeba zgodzić się z jednym ta praca nie jest popularna nigdzie bo jest premiowana w zależności od ilości złapanych gapowiczów i tu min. tkwi błąd dający pole do korupcji ,zmowy czy kombinowania ,niech władze wyeliminują ten element i problem zniknie !A tak na marginesie dla informacji to nie Radom i nie Ursus był inspiratorem do buntu przeciw władzy !.

No jest w tym dużo logiki i prawdy sam zauważyłem że Polacy jakoś ostatnio zanadto oceniają wszystkich jednakowo czyli zbiorczo a jest to błąd choć też się zetknąłem z człowiekiem z Radomia -wyjątkowa kanalia- ale czy tak mam prawo mówić o wszystkich NIE bo spotykałem tam przyzwoitych ludzi a swołoczy jest wszędzie pełno i Zamość nie jest od niej wolny to nie wyspa szczęśliwości !. Tylko jeden fakt zastanawia że do tej pory władza nie potrafi sobie poradzić z tak błahym problemem , I winę przypisywał bym raczej lokaln... rozwiń
Avatar
Radomianin / 5 czerwca 2010 o 12:37
0
bania napisał:
Firma z Radomia- to wszystko wiadomo, sam Ś.P. Mieczysław Rakowski mówił że radomiaki to warchoły- i ja uważam tak samo, bo po ich zachowaniu w moim mieście inaczej się napisać nie da.


"Gdyby nie Ursus,gdyby nie Radom-to byś wp***ł chleb z marmoladą".Taki wierszyk kiedyś można było usłyszeć od ludzi z przeciwnej opcji politycznej niż ta w której był nieżyjący klasyk którego zacytowałeś.Firma jest faktycznie z Radomia,ale podejrzewam że w Zamościu pracują w niej mieszkańcy Zamościa lub okolicy.Nie mam zamiaru bronić 'kanarów',zawód ten nigdzie nie cieszy się szacunkiem i poważaniem,ale w sumie nie dziwię się.W większości osoby pracujące tam zatrudniły się nie mogąc znaleźć innej pracy (najczęściej) z powodu braku jakichkolwiek kwalifikacji.A generalizowanie że jak firma jest z Radomia to i ludzie pracujący w niej są do (...) nie jest najlepszym pomysłem.Znam sporo osób z Lubelszczyzny i Zamojszczyzny.Zdecydowana większość z nich to bardzo porządni ludzie.Jest też parę osób o których nie można tego powiedzieć-czy to oznacza że wszyscy są źli?


"Gdyby nie Ursus,gdyby nie Radom-to byś wp***ł chleb z marmoladą".Taki wierszyk kiedyś można było usłyszeć od ludzi z przeciwnej opcji politycznej niż ta w której był nieżyjący klasyk którego zacytowałeś.Firma jest faktycznie z Radomia,ale podejrzewam że w Zamościu pracują w niej mieszkańcy Zamościa lub okolicy.Nie mam zamiaru bronić 'kanarów',zawód ten nigdzie nie cieszy się szacunkiem i poważaniem,ale w sumie nie dziwię się.W większości osoby pracujące tam zatrudniły się nie mogąc znaleźć innej ... rozwiń
Avatar
tow / 5 czerwca 2010 o 11:30
0
Gość napisał:
Są sytuacje że w okolicy przystanku nie ma gdzie kupić biletu. Proszę nie bronić kontrolerów i nie zganiać winy na niewinnych ludzi. Dorwał się taki jeden z drugim do koryta i myślą że są Panami świata.


Jesteś pewien że kobieta nie skasowała tego biletu na widok "kanarków"? Widzę takie "kwiatki" często- przy każdej kontroli zabawa z czasem- pierwszy gapowicz czy kierowca, który jak się śpieszy (godziny szczytu) ich oszczędza i daje czas na skasowanie biletu Kanar może nie zawsze człowiek, kierowca MPK też rzadko ma ludzkie odruchy ale ruszcie szarymi komórkami ile razy to widzieliście. Bilety powinny być dostępne u kierowcy do 6:30 i od 19-tej, później są kioski i na 99% wiesz wcześniej że będziesz potrzebować biletu.


Jesteś pewien że kobieta nie skasowała tego biletu na widok "kanarków"? Widzę takie "kwiatki" często- przy każdej kontroli zabawa z czasem- pierwszy gapowicz czy kierowca, który jak się śpieszy (godziny szczytu) ich oszczędza i daje czas na skasowanie biletu Kanar może nie zawsze człowiek, kierowca MPK też rzadko ma ludzkie odruchy ale ruszcie szarymi komórkami ile razy to widzieliście. Bilety powinny być dostępne u kierowcy do 6:30 i od 19-tej, później są kioski i na 99% wiesz wcześniej że bę... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 9

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 3 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!