Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 kwietnia 2017 r.
11:22

Radny wypowiada wojnę internetowym hejterom

Autor: Zdjęcie autora ask
0 8 A A

Zamojski radny miejski Rafał Zwolak wypowiedział wojnę internetowym hejterom. Po tym, jak poinformował śledczych o niewybrednych komentarzach na swój temat, Prokuratura Rejonowa w Zamościu obejmie ściganiem z urzędu czyn ścigany zazwyczaj wyłącznie z oskarżenia prywatnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Im większa aktywność i dociekliwość zamojskich radnych tym więcej spływa na nich hejtu. Pracę osoby publicznej można oceniać, można również ją krytykować, jednak obrażanie i pomawianie w sieci jest czynem karalnym – tłumaczy Rafał Zwolak.

Radnego dotknęły do żywego komentarze opublikowane na jednym z zamojskich portali pod materiałem o manifestacji, w której brał udział.

– Ktoś napisał całe wypracowanie na mój temat. Wszystko to wierutne kłamstwa – zaznacza. – Mogę przyjąć zdanie, że jestem złym radnym, bo każdy ma prawo do własnych ocen Ale napisano też, że nic nie robię, a z tym się zgodzić nie mogę. Napisano również, że chodzę do kościoła, a wierzę w himerę i pieniądz. Same kłamstwa.

Radnemu zarzucono też, że nie płaci podatków, a w trakcie prac nad tegorocznym budżetem obywatelskim głosował przeciw budowie chodnika na swoim osiedlu. W sukurs samorządowcowi przyszli inni internauci zaświadczający, że głosował za chodnikiem i wyliczający jego dobre działania dla miasta.

Sprawcy internetowego hejtu może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat dwóch.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 15:20
0
Co to osina na twitterze pisal o Premier RP?
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 15:03
0
Bez szans. Wałęsa: "Durnia mamy za prezydenta". Sąd: Wolność słowa...czyli mozna gadac brednie i pomawiac.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 14:46
0
Nauczcie się do jasnej cholery że co innego krytyka a co innego pomawianie czyli podawanie fałszywych informacji na czyjś temat, znieważanie i zniesławianie. Nie wolno robić tego drugiego bo nie jesteśmy dzikimi w buszu!!! Internet dał możliwość wyżywki ludziom o bardzo nieprzyjemnych cechach charakteru i mówię tu o wszystkich stronach politycznej barykady. Mam poglądy dokładnie odwrotne niż partia Nowoczesna ale popieram radnego w tej sprawie. Może nie warto angażować aż prokuratury i sam autor tamtych pomówień się zreflektuje, ale to co się dzieje od lat na forach to jest wielki ściek. I nie można robić z siebie ofiary i bronić chamstwa i pomówień odwołaniami do wolności słowa i konstytucji.
Nauczcie się do jasnej cholery że co innego krytyka a co innego pomawianie czyli podawanie fałszywych informacji na czyjś temat, znieważanie i zniesławianie. Nie wolno robić tego drugiego bo nie jesteśmy dzikimi w buszu!!! Internet dał możliwość wyżywki ludziom o bardzo nieprzyjemnych cechach charakteru i mówię tu o wszystkich stronach politycznej barykady. Mam poglądy dokładnie odwrotne niż partia Nowoczesna ale popieram radnego w tej sprawie. Może nie warto angażować aż prokuratury i sam autor tamtych pomówień się zreflektuje, ale to co si... rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 14:18
0
Zamknąć ludziom gęby, i będzie lepiej. I niech nikt nie odważy się na krytykę radnego, bo ja radny wam wszystkim jaja poukręcam przy samej d..pie. Panie radny walnij się pan w łeb. A już angażowanie publicznych pieniędzy w szukanie winnych własnego nadęcia radnego woła o pomstę do nieba. Ciekawe, czy to opłaci się Policji, Prokuraturze, Sądom i panu radnemu wścieklicy ta hucpa. Nie podoba się panu Internet, to nie czytaj. I nie angażuj publicznych służb do załatwiania swoich prywatnych spraw. Moim zdaniem, radny powinien zapłacić za pracę policji, prokuratury i sądów za ich angażowanie w tej sprawie. Czyżby Policja nie miała lepszego zajęcia, niż szukanie jakiegoś Internauty. Niedługo będzie strach się bać i odezwać, w tym kraju, bo jakiś cz ...k poleci na skargę na Policję.
Zamknąć ludziom gęby, i będzie lepiej. I niech nikt nie odważy się na krytykę radnego, bo ja radny wam wszystkim jaja poukręcam przy samej d..pie. Panie radny walnij się pan w łeb. A już angażowanie publicznych pieniędzy w szukanie winnych własnego nadęcia radnego woła o pomstę do nieba. Ciekawe, czy to opłaci się Policji, Prokuraturze, Sądom i panu radnemu wścieklicy ta hucpa. Nie podoba się panu Internet, to nie czytaj. I nie angażuj publicznych służb do załatwiania swoich prywatnych spraw. Moim zdaniem, radny powinien zapłacić za pracę po... rozwiń
Avatar
Rafał Z. / 1 kwietnia 2017 o 14:06
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Przecież Zwolak to Nowoczesna, a Nowoczesna miała walczyć z "wszelkiego" rodzaju cenzurą. Jak to się miało do programu tej partii? Gdybym nazwał dajmy na to Kaczyńskiego gejem i dostał za to 2 lata bez zawiasów to zapewne Zwolak i cała Nowoczesna by piszczały no jak to, wolność słowa itd. A swoją drogą   Zwolak chodzi do kościoła czy nie bo nie załapałem o co chodzi. Czy ktoś napisał, że chodzi (a nie chodzi) i to ubodło Pana Zwolaka bo ktoś go posądził, że jest katolem (a jest niewierzący) czy  to że chodzi (bo chodzi faktycznie), a w działalności publicznej nie kieruje się dekalogiem i nauką społeczną kościoła.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Naucz się wpierw kolego poprawnie pisać po polsku , bo nie łapię o co Ci chodzi.
rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 13:44
0
Przecież Zwolak to Nowoczesna, a Nowoczesna miała walczyć z "wszelkiego" rodzaju cenzurą. Jak to się miało do programu tej partii? Gdybym nazwał dajmy na to Kaczyńskiego gejem i dostał za to 2 lata bez zawiasów to zapewne Zwolak i cała Nowoczesna by piszczały no jak to, wolność słowa itd. A swoją drogą Zwolak chodzi do kościoła czy nie bo nie załapałem o co chodzi. Czy ktoś napisał, że chodzi (a nie chodzi) i to ubodło Pana Zwolaka bo ktoś go posądził, że jest katolem (a jest niewierzący) czy to że chodzi (bo chodzi faktycznie), a w działalności publicznej nie kieruje się dekalogiem i nauką społeczną kościoła.
Przecież Zwolak to Nowoczesna, a Nowoczesna miała walczyć z "wszelkiego" rodzaju cenzurą. Jak to się miało do programu tej partii? Gdybym nazwał dajmy na to Kaczyńskiego gejem i dostał za to 2 lata bez zawiasów to zapewne Zwolak i cała Nowoczesna by piszczały no jak to, wolność słowa itd. A swoją drogą Zwolak chodzi do kościoła czy nie bo nie załapałem o co chodzi. Czy ktoś napisał, że chodzi (a nie chodzi) i to ubodło Pana Zwolaka bo ktoś go posądził, że jest katolem (a jest niewierzący) czy to że chodzi (bo chodzi faktycznie),... rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 13:35
0
i prawidłowo. Hejterów trzeba tepic. wiadomo, mozna kogos skrytykowac, o ile robi sie to z kultura, a nie wyjezdza z obrazaniem, wyzwiskami, a czesto dostaje jeszcze rodzina.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 11:49
0
Bez szans. Wałęsa: "Durnia mamy za prezydenta". Sąd: Wolność słowa...
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 15:20
0
Co to osina na twitterze pisal o Premier RP?
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 15:03
0
Bez szans. Wałęsa: "Durnia mamy za prezydenta". Sąd: Wolność słowa...czyli mozna gadac brednie i pomawiac.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 14:46
0
Nauczcie się do jasnej cholery że co innego krytyka a co innego pomawianie czyli podawanie fałszywych informacji na czyjś temat, znieważanie i zniesławianie. Nie wolno robić tego drugiego bo nie jesteśmy dzikimi w buszu!!! Internet dał możliwość wyżywki ludziom o bardzo nieprzyjemnych cechach charakteru i mówię tu o wszystkich stronach politycznej barykady. Mam poglądy dokładnie odwrotne niż partia Nowoczesna ale popieram radnego w tej sprawie. Może nie warto angażować aż prokuratury i sam autor tamtych pomówień się zreflektuje, ale to co się dzieje od lat na forach to jest wielki ściek. I nie można robić z siebie ofiary i bronić chamstwa i pomówień odwołaniami do wolności słowa i konstytucji.
Nauczcie się do jasnej cholery że co innego krytyka a co innego pomawianie czyli podawanie fałszywych informacji na czyjś temat, znieważanie i zniesławianie. Nie wolno robić tego drugiego bo nie jesteśmy dzikimi w buszu!!! Internet dał możliwość wyżywki ludziom o bardzo nieprzyjemnych cechach charakteru i mówię tu o wszystkich stronach politycznej barykady. Mam poglądy dokładnie odwrotne niż partia Nowoczesna ale popieram radnego w tej sprawie. Może nie warto angażować aż prokuratury i sam autor tamtych pomówień się zreflektuje, ale to co si... rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 14:18
0
Zamknąć ludziom gęby, i będzie lepiej. I niech nikt nie odważy się na krytykę radnego, bo ja radny wam wszystkim jaja poukręcam przy samej d..pie. Panie radny walnij się pan w łeb. A już angażowanie publicznych pieniędzy w szukanie winnych własnego nadęcia radnego woła o pomstę do nieba. Ciekawe, czy to opłaci się Policji, Prokuraturze, Sądom i panu radnemu wścieklicy ta hucpa. Nie podoba się panu Internet, to nie czytaj. I nie angażuj publicznych służb do załatwiania swoich prywatnych spraw. Moim zdaniem, radny powinien zapłacić za pracę policji, prokuratury i sądów za ich angażowanie w tej sprawie. Czyżby Policja nie miała lepszego zajęcia, niż szukanie jakiegoś Internauty. Niedługo będzie strach się bać i odezwać, w tym kraju, bo jakiś cz ...k poleci na skargę na Policję.
Zamknąć ludziom gęby, i będzie lepiej. I niech nikt nie odważy się na krytykę radnego, bo ja radny wam wszystkim jaja poukręcam przy samej d..pie. Panie radny walnij się pan w łeb. A już angażowanie publicznych pieniędzy w szukanie winnych własnego nadęcia radnego woła o pomstę do nieba. Ciekawe, czy to opłaci się Policji, Prokuraturze, Sądom i panu radnemu wścieklicy ta hucpa. Nie podoba się panu Internet, to nie czytaj. I nie angażuj publicznych służb do załatwiania swoich prywatnych spraw. Moim zdaniem, radny powinien zapłacić za pracę po... rozwiń
Avatar
Rafał Z. / 1 kwietnia 2017 o 14:06
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Przecież Zwolak to Nowoczesna, a Nowoczesna miała walczyć z "wszelkiego" rodzaju cenzurą. Jak to się miało do programu tej partii? Gdybym nazwał dajmy na to Kaczyńskiego gejem i dostał za to 2 lata bez zawiasów to zapewne Zwolak i cała Nowoczesna by piszczały no jak to, wolność słowa itd. A swoją drogą   Zwolak chodzi do kościoła czy nie bo nie załapałem o co chodzi. Czy ktoś napisał, że chodzi (a nie chodzi) i to ubodło Pana Zwolaka bo ktoś go posądził, że jest katolem (a jest niewierzący) czy  to że chodzi (bo chodzi faktycznie), a w działalności publicznej nie kieruje się dekalogiem i nauką społeczną kościoła.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Naucz się wpierw kolego poprawnie pisać po polsku , bo nie łapię o co Ci chodzi.
rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 13:44
0
Przecież Zwolak to Nowoczesna, a Nowoczesna miała walczyć z "wszelkiego" rodzaju cenzurą. Jak to się miało do programu tej partii? Gdybym nazwał dajmy na to Kaczyńskiego gejem i dostał za to 2 lata bez zawiasów to zapewne Zwolak i cała Nowoczesna by piszczały no jak to, wolność słowa itd. A swoją drogą Zwolak chodzi do kościoła czy nie bo nie załapałem o co chodzi. Czy ktoś napisał, że chodzi (a nie chodzi) i to ubodło Pana Zwolaka bo ktoś go posądził, że jest katolem (a jest niewierzący) czy to że chodzi (bo chodzi faktycznie), a w działalności publicznej nie kieruje się dekalogiem i nauką społeczną kościoła.
Przecież Zwolak to Nowoczesna, a Nowoczesna miała walczyć z "wszelkiego" rodzaju cenzurą. Jak to się miało do programu tej partii? Gdybym nazwał dajmy na to Kaczyńskiego gejem i dostał za to 2 lata bez zawiasów to zapewne Zwolak i cała Nowoczesna by piszczały no jak to, wolność słowa itd. A swoją drogą Zwolak chodzi do kościoła czy nie bo nie załapałem o co chodzi. Czy ktoś napisał, że chodzi (a nie chodzi) i to ubodło Pana Zwolaka bo ktoś go posądził, że jest katolem (a jest niewierzący) czy to że chodzi (bo chodzi faktycznie),... rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 13:35
0
i prawidłowo. Hejterów trzeba tepic. wiadomo, mozna kogos skrytykowac, o ile robi sie to z kultura, a nie wyjezdza z obrazaniem, wyzwiskami, a czesto dostaje jeszcze rodzina.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 11:49
0
Bez szans. Wałęsa: "Durnia mamy za prezydenta". Sąd: Wolność słowa...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 0 4

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 3 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 17 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 48 21

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!