Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 stycznia 2012 r.
11:52
Edytuj ten wpis

Sąd ukarał pieszego grzywną, choć to on ucierpiał w wypadku

0 6 A A
Do tej pory odczuwam skutki potrącenia: drętwieje mi ręka, boję się przechodzić obok samochodów – ni
Do tej pory odczuwam skutki potrącenia: drętwieje mi ręka, boję się przechodzić obok samochodów – ni

Za to, że nie korzystał z pobocza ma zapłacić grzywnę w wysokości… 50 złotych. – Gdybym zawinił, to bym zapłacił za swoją głupotę nawet 5 tys. złotych, ale gdy potrącił mnie samochód byłem na poboczu – przekonuje pan Krzysztof i zapowiada apelację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyrok w hrubieszowskim sądzie zapadł w czwartek.

– Na 100 proc. szedłem poboczem i nie wiem, dlaczego sąd przyjął, że było inaczej – żali się 36-latek. – Mógłbym zapłacić 50 zł grzywny i byłoby po sprawie. Nie musiałbym dalej przyjeżdżać z Rzeszowa na rozprawy, ale nie odpuszczę, bo jestem niewinny, a wyrok jest dla mnie krzywdzący.

Przypomnijmy. Do kolizji doszło 23 grudnia 2010 r. ok. godz. 9 w Świerszczowie. Kierowca cinquecento podczas wyprzedzania ciężarówki wpadł w poślizg i prawym bokiem potrącił idącego prawidłową stroną pieszego.

To był pan Krzysztof. Poszkodowany zapamiętał, że po kolizji zatrzymał się przy nim jadący z naprzeciwka samochód osobowy, a podróżująca nim kobieta udzieliła mu pomocy i zadzwoniła po karetkę. Dwa dni spędził w szpitalu. Zarówno on, jak i sprawca kolizji byli trzeźwi.

Za popełnione wykroczenie – wyrokiem nakazowym – sąd ukarał kierowcę grzywną w wysokości 650 zł.

Ale kara nie ominęła też pieszego. Pan Krzysztof w takim samym trybie został skazany na 200 zł grzywny za to, że "nie zastosował się do obowiązku korzystania z pobocza”, czym utrudniał ruch na drodze publicznej kierującemu cinquecento.

– Ale ja znajdowałem się na poboczu, dwa razy wyszedłem tylko na drogę, gdy musiałem ominąć przeszkody – opowiadał nam rzeszowianin, który wyraził sprzeciw, dlatego sprawa była rozpatrywana w normalnym trybie.

Według niego, sprawca kolizji podczas wyprzedzania ciężarówki zauważył jadący z naprzeciwka samochód i zaczął gwałtownie hamować, a że jechał na letnich oponach, wpadł w poślizg.

Podczas procesu panu Krzysztofowi bardzo zależało na przesłuchaniu kobiety, która udzieliła mu pierwszej pomocy. Ale jej zeznania nie wniosły nic nowego do sprawy: nie była w stanie precyzyjnie podać, czy pieszy znajdował się na jezdni czy na poboczu.

Ma żal do sądu, że nie przydzielono mu obrońcy z urzędu. – Wtedy by mi podpowiedział, żeby być precyzyjnym przy składaniu zeznań, bo ja nie jestem prawnikiem – opowiada nasz rozmówca. – Na początku mówiłem, że szedłem lewą, czyli prawidłową stroną jezdni. Nie doprecyzowałem, że chodziło mi o pobocze, co później wytknął mi sąd.

Wyrok nie jest prawomocny.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anonim / 21 stycznia 2012 r. o 19:30
0
Rzeczywiscie absurd w hrubieszowskim sadzie jesli gosciu wpadl w poslizg to ewidentna jego wina,czemu sad wypiera sie, czy naprawde jest taki malo doswiadczony??? jesli gosc zostal uderzony od tylu to nie ma wplywu co sie dzieje za jego plecami,samo slowo w poslizg oraz opony letnie. ludzie obudzcie sie to jakis cyrk by wrabiac ludzi poszkodowanych malo ze ktos ucierpial to jest kpina by sobie robic zarty z kogos,to tylko w polsce takie numery. ADWOKACI RADCY PRAWNI pomozcie temu czlowiekowi nie moze tak byc.Badzmy ludzmi z sercem i ludzmi sumienia sam zrobie tylko by moc temu gosciowi pomoc chociaz nie jestem prawnikiem ale z kontaktuje sie z nim by porozmawiac.pozdrawiam
Rzeczywiscie absurd w hrubieszowskim sadzie jesli gosciu wpadl w poslizg to ewidentna jego wina,czemu sad wypiera sie, czy naprawde jest taki malo doswiadczony??? jesli gosc zostal uderzony od tylu to nie ma wplywu co sie dzieje za jego plecami,samo slowo w poslizg oraz opony letnie. ludzie obudzcie sie to jakis cyrk by wrabiac ludzi poszkodowanych malo ze ktos ucierpial to jest kpina by sobie robic zarty z kogos,to tylko w polsce takie numery. ADWOKACI RADCY PRAWNI pomozcie temu czlowiekowi nie moze tak byc.Badzmy ludzmi z sercem i ... rozwiń
Avatar
Julek / 20 stycznia 2012 r. o 22:24
0
To ty w Sądzie myślałeś, że znajdziesz sprawiedliwość ? Gdybyś wiedział jakie jaja w Sądzie w Kraśniku się dzieją ! Ale to chyba standard, zwłaszcza, w takich małych zaściankach !
Avatar
Sebek / 20 stycznia 2012 r. o 19:25
0
Najlepsze usługi naprawy samochodów są w Hrubieszowie i Teptiukowie!
Avatar
------ / 20 stycznia 2012 r. o 14:17
0
i bardzo dobrze! piesi zapominaja ze jak nie ma chodnika maja leźć poboczem, a jak już lezą drgoą to maja obowiązek zejść i nie utrudniać ruchu !
przy okazji pozdrawiam DEB ILI , którzy około 16.30 na przejściu ul. Lipowa lawirując w korku wtargneli na przejscie wprost pod nadjeżdżający trojelbus linii 158 ! Kierowca bardzo gwałtownie zahamował i cudem mu sie to udało bo waruki były fatalne. Wszcy którzy stali o mało się nie poprzewracali. i gdyby coś mi się stało to dążyłabym do znależienia tych świetych bezmyślnych krów i ukranie ich a nie kierowcy za ewentualne obrażenia pasażerów.
Mam nadzieje ze ten wyrok sprawi że piesi w końcu zrozumieją że przed wejściem na ulicę MAJĄ SIE UPEWNIĆ czy nic nie jedzie.
i bardzo dobrze! piesi zapominaja ze jak nie ma chodnika maja leźć poboczem, a jak już lezą drgoą to maja obowiązek zejść i nie utrudniać ruchu !
przy okazji pozdrawiam DEB ILI , którzy około 16.30 na przejściu ul. Lipowa lawirując w korku wtargneli na przejscie wprost pod nadjeżdżający trojelbus linii 158 ! Kierowca bardzo gwałtownie zahamował i cudem mu sie to udało bo waruki były fatalne. Wszcy którzy stali o mało się nie poprzewracali. i gdyby coś mi się stało to dążyłabym do znależienia tych świetych bezmyślnych krów ... rozwiń
Avatar
xxxxxxxxxxxxxxxxx / 20 stycznia 2012 r. o 14:10
0
Sąd w Hrubieszowie i wszystko jasne...
Avatar
Kamil / 20 stycznia 2012 r. o 12:53
0
jak widać nie dla ludzi a przeciw ludziom jest wymiar sprawiedliwości.
trzeba uważać by nie stać się ofiarą bo to gorzej niż być sprawcą, nie tylko w tym przypadku.
Avatar
anonim / 21 stycznia 2012 r. o 19:30
0
Rzeczywiscie absurd w hrubieszowskim sadzie jesli gosciu wpadl w poslizg to ewidentna jego wina,czemu sad wypiera sie, czy naprawde jest taki malo doswiadczony??? jesli gosc zostal uderzony od tylu to nie ma wplywu co sie dzieje za jego plecami,samo slowo w poslizg oraz opony letnie. ludzie obudzcie sie to jakis cyrk by wrabiac ludzi poszkodowanych malo ze ktos ucierpial to jest kpina by sobie robic zarty z kogos,to tylko w polsce takie numery. ADWOKACI RADCY PRAWNI pomozcie temu czlowiekowi nie moze tak byc.Badzmy ludzmi z sercem i ludzmi sumienia sam zrobie tylko by moc temu gosciowi pomoc chociaz nie jestem prawnikiem ale z kontaktuje sie z nim by porozmawiac.pozdrawiam
Rzeczywiscie absurd w hrubieszowskim sadzie jesli gosciu wpadl w poslizg to ewidentna jego wina,czemu sad wypiera sie, czy naprawde jest taki malo doswiadczony??? jesli gosc zostal uderzony od tylu to nie ma wplywu co sie dzieje za jego plecami,samo slowo w poslizg oraz opony letnie. ludzie obudzcie sie to jakis cyrk by wrabiac ludzi poszkodowanych malo ze ktos ucierpial to jest kpina by sobie robic zarty z kogos,to tylko w polsce takie numery. ADWOKACI RADCY PRAWNI pomozcie temu czlowiekowi nie moze tak byc.Badzmy ludzmi z sercem i ... rozwiń
Avatar
Julek / 20 stycznia 2012 r. o 22:24
0
To ty w Sądzie myślałeś, że znajdziesz sprawiedliwość ? Gdybyś wiedział jakie jaja w Sądzie w Kraśniku się dzieją ! Ale to chyba standard, zwłaszcza, w takich małych zaściankach !
Avatar
Sebek / 20 stycznia 2012 r. o 19:25
0
Najlepsze usługi naprawy samochodów są w Hrubieszowie i Teptiukowie!
Avatar
------ / 20 stycznia 2012 r. o 14:17
0
i bardzo dobrze! piesi zapominaja ze jak nie ma chodnika maja leźć poboczem, a jak już lezą drgoą to maja obowiązek zejść i nie utrudniać ruchu !
przy okazji pozdrawiam DEB ILI , którzy około 16.30 na przejściu ul. Lipowa lawirując w korku wtargneli na przejscie wprost pod nadjeżdżający trojelbus linii 158 ! Kierowca bardzo gwałtownie zahamował i cudem mu sie to udało bo waruki były fatalne. Wszcy którzy stali o mało się nie poprzewracali. i gdyby coś mi się stało to dążyłabym do znależienia tych świetych bezmyślnych krów i ukranie ich a nie kierowcy za ewentualne obrażenia pasażerów.
Mam nadzieje ze ten wyrok sprawi że piesi w końcu zrozumieją że przed wejściem na ulicę MAJĄ SIE UPEWNIĆ czy nic nie jedzie.
i bardzo dobrze! piesi zapominaja ze jak nie ma chodnika maja leźć poboczem, a jak już lezą drgoą to maja obowiązek zejść i nie utrudniać ruchu !
przy okazji pozdrawiam DEB ILI , którzy około 16.30 na przejściu ul. Lipowa lawirując w korku wtargneli na przejscie wprost pod nadjeżdżający trojelbus linii 158 ! Kierowca bardzo gwałtownie zahamował i cudem mu sie to udało bo waruki były fatalne. Wszcy którzy stali o mało się nie poprzewracali. i gdyby coś mi się stało to dążyłabym do znależienia tych świetych bezmyślnych krów ... rozwiń
Avatar
xxxxxxxxxxxxxxxxx / 20 stycznia 2012 r. o 14:10
0
Sąd w Hrubieszowie i wszystko jasne...
Avatar
Kamil / 20 stycznia 2012 r. o 12:53
0
jak widać nie dla ludzi a przeciw ludziom jest wymiar sprawiedliwości.
trzeba uważać by nie stać się ofiarą bo to gorzej niż być sprawcą, nie tylko w tym przypadku.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 września 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 września 2021 roku

Azoty Puławy – Fuchse Berlin 24:32. Niespodzianka tylko do przerwy

Azoty Puławy – Fuchse Berlin 24:32. Niespodzianka tylko do przerwy

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy przegrały u siebie z Fuchse Berlin 24:32. Spotkanie rewanżowe odbędzie się za tydzień w Berlinie.

Puławy: Premie, nagrody i podwyżka. Koniec sporu w Koltarze

Puławy: Premie, nagrody i podwyżka. Koniec sporu w Koltarze

Związkowcy WZZ "Walka" z puławskiego oddziału kolejowej spółki Koltar zakończyli spór zbiorowy z pracodawcą. Propozycja podwyżki o 135 zł, październikowych nagród i pięcioprocentowych premii została zaakceptowana przez pracowników.

Higiena aparatu ortodontycznegoHigiena aparatu ortodontycznego

Higiena aparatu ortodontycznegoHigiena aparatu ortodontycznego

Aparat ortodontyczny znacząco utrudnia higienę jamy ustnej. Zamki, gumeczki czy łuk aparatu uniemożliwiają szczoteczce i paście do zębów precyzyjne obmycie z codziennych nalotów kluczowych miejsc, co sprawia, że zaczyna nagromadzać się w nich płytka nazębna. Z tego powodu osoby regulujące zgryz aparatami częściej muszą zmagać się z próchnicą, stanami zapalnymi dziąseł i nieświeżym oddechem. Antidotum na to stanowi korzystanie ze specjalnych produktów, które pomagają w czyszczeniu zarówno jamy ustnej, jak i samego aparatu.

Festiwal Dwa Teatry w Zamościu. Pierwsze takie wydarzenie kulturalne [zdjęcia]
galeria

Festiwal Dwa Teatry w Zamościu. Pierwsze takie wydarzenie kulturalne [zdjęcia]

Galą na Rynku Wielkim zakończył się XX Festiwal "Dwa Teatry" 2021. To wydarzenie, w czasie którego prezentowane są dzieła Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej z dwóch ostatnich lat. O nagrody rywalizowało 48 realizacji radiowych oraz 26 produkcji telewizyjnych

Były poseł zapowiada otwarcie nowego lokalu gastronomicznego w Lublinie

Były poseł zapowiada otwarcie nowego lokalu gastronomicznego w Lublinie

Jeszcze jesienią uruchomiony ma być nowy lokal gastronomiczny w pomieszczeniach dawnej Czarciej Łapy. Ogłosił to dzisiaj przedsiębiorca i były poseł Janusz Palikot.

Weź rower i jedź na niedzielny rajd "Łęczna na rowery"

Weź rower i jedź na niedzielny rajd "Łęczna na rowery"

Nie macie planów na najbliższą niedzielę, to weźcie rower i wybierzcie się do Łęcznej. W niedzielę, 26 września z Łęcznej ruszy 11. już rajd „Łęczna na rowery”.

Pierwsze gwiazdy zabłysną w piątek w Alei Gwiazd Kraśnickiego Sportu
galeria

Pierwsze gwiazdy zabłysną w piątek w Alei Gwiazd Kraśnickiego Sportu

Aleja Gwiazd Kraśnickiego Sportu zostanie odsłonięta w piątek. Pierwszymi uhonorowanymi na pamiątkowych tablicach będą olimpijczycy pochodzący z miasta

Protest w Lublinie w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. "Umierają w ciszy" [zdjęcia]
galeria

Protest w Lublinie w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. "Umierają w ciszy" [zdjęcia]

„Stan wyjątkowej podłości” – pod takim hasłem odbywała się dzisiejsza manifestacja w Lublinie. Przy ulicy Podwale, w sąsiedztwie siedziby Straży Granicznej, pojawiło się kilkanaście osób, które protestowały przeciwko sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Chciały też upamiętnić zmarłych kilka dni temu na granicy migrantów. „Umierają w ciszy” – brzmiał napis na jednym z transparentów.

"Wrażenia" - wystawa Pawła Znamierowskiego w CSK
29 września 2021, 18:00

"Wrażenia" - wystawa Pawła Znamierowskiego w CSK

29 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy "Wrażenia" Pawła Znamierowskiego z okazji 35-lecia pracy twórczej artysty.

Lubelskie o krok od obostrzeń. Ten powiat już się do nich kwalifikuje

Lubelskie o krok od obostrzeń. Ten powiat już się do nich kwalifikuje

Powiat łęczyński jako pierwszy w województwie lubelskim kwalifikuje się do obostrzeń regionalnych. Nie ma jeszcze decyzji resortu zdrowia o ich wprowadzeniu, ale można się jej spodziewać jeszcze w tym tygodniu.

Awantura o maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. "Niesmak pozostaje" kontra "krzywdzące opinie"

Awantura o maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. "Niesmak pozostaje" kontra "krzywdzące opinie"

Zamieszanie wokół konkursu na maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. Autorka jednej z wyróżnionych prac zarzuca wykorzystanie swojego pomysłu, choć konkurs formalnie nie został rozstrzygnięty. Zdaniem organizatorów, zarzuty są nieprawdziwe, krzywdzące i godzą w wizerunek wydarzenia

Koncert Wojtka Władka w Restauracji Może
25 września 2021, 20:00

Koncert Wojtka Władka w Restauracji Może

Restauracja Może przy ul. Żeglarskiej 5a otwiera swoje wnętrze. 25 września o godz. 20 będzie można wziąć udział w koncercie Wojtka Władka i degustacji.

Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna nowy sezon. Cel? Powtórzyć wynik z wiosny

Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna nowy sezon. Cel? Powtórzyć wynik z wiosny

Spotkaniem u siebie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie Polski Cukier Avia Świdnik rozpocznie nowe rozgrywki na zapleczu PlusLigi. Początek środowego meczu w hali Szkoły Podstawowej nr 7 o godzinie 18.

Biała Podlaska: Tytuł dla działaczki "Solidarności"? Zadecydują o tym radni

Biała Podlaska: Tytuł dla działaczki "Solidarności"? Zadecydują o tym radni

Władze Białej Podlaskiej chcą uhonorować Elżbietę Chaberską, działaczkę „Solidarności”. O przyznaniu jej tytułu „Zasłużonego dla Miasta” zdecydują radni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!