Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 stycznia 2012 r.
11:52
Edytuj ten wpis

Sąd ukarał pieszego grzywną, choć to on ucierpiał w wypadku

0 6 A A
Do tej pory odczuwam skutki potrącenia: drętwieje mi ręka, boję się przechodzić obok samochodów – ni
Do tej pory odczuwam skutki potrącenia: drętwieje mi ręka, boję się przechodzić obok samochodów – ni

Za to, że nie korzystał z pobocza ma zapłacić grzywnę w wysokości… 50 złotych. – Gdybym zawinił, to bym zapłacił za swoją głupotę nawet 5 tys. złotych, ale gdy potrącił mnie samochód byłem na poboczu – przekonuje pan Krzysztof i zapowiada apelację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyrok w hrubieszowskim sądzie zapadł w czwartek.

– Na 100 proc. szedłem poboczem i nie wiem, dlaczego sąd przyjął, że było inaczej – żali się 36-latek. – Mógłbym zapłacić 50 zł grzywny i byłoby po sprawie. Nie musiałbym dalej przyjeżdżać z Rzeszowa na rozprawy, ale nie odpuszczę, bo jestem niewinny, a wyrok jest dla mnie krzywdzący.

Przypomnijmy. Do kolizji doszło 23 grudnia 2010 r. ok. godz. 9 w Świerszczowie. Kierowca cinquecento podczas wyprzedzania ciężarówki wpadł w poślizg i prawym bokiem potrącił idącego prawidłową stroną pieszego.

To był pan Krzysztof. Poszkodowany zapamiętał, że po kolizji zatrzymał się przy nim jadący z naprzeciwka samochód osobowy, a podróżująca nim kobieta udzieliła mu pomocy i zadzwoniła po karetkę. Dwa dni spędził w szpitalu. Zarówno on, jak i sprawca kolizji byli trzeźwi.

Za popełnione wykroczenie – wyrokiem nakazowym – sąd ukarał kierowcę grzywną w wysokości 650 zł.

Ale kara nie ominęła też pieszego. Pan Krzysztof w takim samym trybie został skazany na 200 zł grzywny za to, że "nie zastosował się do obowiązku korzystania z pobocza”, czym utrudniał ruch na drodze publicznej kierującemu cinquecento.

– Ale ja znajdowałem się na poboczu, dwa razy wyszedłem tylko na drogę, gdy musiałem ominąć przeszkody – opowiadał nam rzeszowianin, który wyraził sprzeciw, dlatego sprawa była rozpatrywana w normalnym trybie.

Według niego, sprawca kolizji podczas wyprzedzania ciężarówki zauważył jadący z naprzeciwka samochód i zaczął gwałtownie hamować, a że jechał na letnich oponach, wpadł w poślizg.

Podczas procesu panu Krzysztofowi bardzo zależało na przesłuchaniu kobiety, która udzieliła mu pierwszej pomocy. Ale jej zeznania nie wniosły nic nowego do sprawy: nie była w stanie precyzyjnie podać, czy pieszy znajdował się na jezdni czy na poboczu.

Ma żal do sądu, że nie przydzielono mu obrońcy z urzędu. – Wtedy by mi podpowiedział, żeby być precyzyjnym przy składaniu zeznań, bo ja nie jestem prawnikiem – opowiada nasz rozmówca. – Na początku mówiłem, że szedłem lewą, czyli prawidłową stroną jezdni. Nie doprecyzowałem, że chodziło mi o pobocze, co później wytknął mi sąd.

Wyrok nie jest prawomocny.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anonim / 21 stycznia 2012 r. o 19:30
Rzeczywiscie absurd w hrubieszowskim sadzie jesli gosciu wpadl w poslizg to ewidentna jego wina,czemu sad wypiera sie, czy naprawde jest taki malo doswiadczony??? jesli gosc zostal uderzony od tylu to nie ma wplywu co sie dzieje za jego plecami,samo slowo w poslizg oraz opony letnie. ludzie obudzcie sie to jakis cyrk by wrabiac ludzi poszkodowanych malo ze ktos ucierpial to jest kpina by sobie robic zarty z kogos,to tylko w polsce takie numery. ADWOKACI RADCY PRAWNI pomozcie temu czlowiekowi nie moze tak byc.Badzmy ludzmi z sercem i ludzmi sumienia sam zrobie tylko by moc temu gosciowi pomoc chociaz nie jestem prawnikiem ale z kontaktuje sie z nim by porozmawiac.pozdrawiam
Rzeczywiscie absurd w hrubieszowskim sadzie jesli gosciu wpadl w poslizg to ewidentna jego wina,czemu sad wypiera sie, czy naprawde jest taki malo doswiadczony??? jesli gosc zostal uderzony od tylu to nie ma wplywu co sie dzieje za jego plecami,samo slowo w poslizg oraz opony letnie. ludzie obudzcie sie to jakis cyrk by wrabiac ludzi poszkodowanych malo ze ktos ucierpial to jest kpina by sobie robic zarty z kogos,to tylko w polsce takie numery. ADWOKACI RADCY PRAWNI pomozcie temu czlowiekowi nie moze tak byc.Badzmy ludzmi z sercem i ... rozwiń
Avatar
Julek / 20 stycznia 2012 r. o 22:24
To ty w Sądzie myślałeś, że znajdziesz sprawiedliwość ? Gdybyś wiedział jakie jaja w Sądzie w Kraśniku się dzieją ! Ale to chyba standard, zwłaszcza, w takich małych zaściankach !
Avatar
Sebek / 20 stycznia 2012 r. o 19:25
Najlepsze usługi naprawy samochodów są w Hrubieszowie i Teptiukowie!
Avatar
------ / 20 stycznia 2012 r. o 14:17
i bardzo dobrze! piesi zapominaja ze jak nie ma chodnika maja leźć poboczem, a jak już lezą drgoą to maja obowiązek zejść i nie utrudniać ruchu !
przy okazji pozdrawiam DEB ILI , którzy około 16.30 na przejściu ul. Lipowa lawirując w korku wtargneli na przejscie wprost pod nadjeżdżający trojelbus linii 158 ! Kierowca bardzo gwałtownie zahamował i cudem mu sie to udało bo waruki były fatalne. Wszcy którzy stali o mało się nie poprzewracali. i gdyby coś mi się stało to dążyłabym do znależienia tych świetych bezmyślnych krów i ukranie ich a nie kierowcy za ewentualne obrażenia pasażerów.
Mam nadzieje ze ten wyrok sprawi że piesi w końcu zrozumieją że przed wejściem na ulicę MAJĄ SIE UPEWNIĆ czy nic nie jedzie.
i bardzo dobrze! piesi zapominaja ze jak nie ma chodnika maja leźć poboczem, a jak już lezą drgoą to maja obowiązek zejść i nie utrudniać ruchu !
przy okazji pozdrawiam DEB ILI , którzy około 16.30 na przejściu ul. Lipowa lawirując w korku wtargneli na przejscie wprost pod nadjeżdżający trojelbus linii 158 ! Kierowca bardzo gwałtownie zahamował i cudem mu sie to udało bo waruki były fatalne. Wszcy którzy stali o mało się nie poprzewracali. i gdyby coś mi się stało to dążyłabym do znależienia tych świetych bezmyślnych krów ... rozwiń
Avatar
xxxxxxxxxxxxxxxxx / 20 stycznia 2012 r. o 14:10
Sąd w Hrubieszowie i wszystko jasne...
Avatar
Kamil / 20 stycznia 2012 r. o 12:53
jak widać nie dla ludzi a przeciw ludziom jest wymiar sprawiedliwości.
trzeba uważać by nie stać się ofiarą bo to gorzej niż być sprawcą, nie tylko w tym przypadku.
Avatar
anonim / 21 stycznia 2012 r. o 19:30
Rzeczywiscie absurd w hrubieszowskim sadzie jesli gosciu wpadl w poslizg to ewidentna jego wina,czemu sad wypiera sie, czy naprawde jest taki malo doswiadczony??? jesli gosc zostal uderzony od tylu to nie ma wplywu co sie dzieje za jego plecami,samo slowo w poslizg oraz opony letnie. ludzie obudzcie sie to jakis cyrk by wrabiac ludzi poszkodowanych malo ze ktos ucierpial to jest kpina by sobie robic zarty z kogos,to tylko w polsce takie numery. ADWOKACI RADCY PRAWNI pomozcie temu czlowiekowi nie moze tak byc.Badzmy ludzmi z sercem i ludzmi sumienia sam zrobie tylko by moc temu gosciowi pomoc chociaz nie jestem prawnikiem ale z kontaktuje sie z nim by porozmawiac.pozdrawiam
Rzeczywiscie absurd w hrubieszowskim sadzie jesli gosciu wpadl w poslizg to ewidentna jego wina,czemu sad wypiera sie, czy naprawde jest taki malo doswiadczony??? jesli gosc zostal uderzony od tylu to nie ma wplywu co sie dzieje za jego plecami,samo slowo w poslizg oraz opony letnie. ludzie obudzcie sie to jakis cyrk by wrabiac ludzi poszkodowanych malo ze ktos ucierpial to jest kpina by sobie robic zarty z kogos,to tylko w polsce takie numery. ADWOKACI RADCY PRAWNI pomozcie temu czlowiekowi nie moze tak byc.Badzmy ludzmi z sercem i ... rozwiń
Avatar
Julek / 20 stycznia 2012 r. o 22:24
To ty w Sądzie myślałeś, że znajdziesz sprawiedliwość ? Gdybyś wiedział jakie jaja w Sądzie w Kraśniku się dzieją ! Ale to chyba standard, zwłaszcza, w takich małych zaściankach !
Avatar
Sebek / 20 stycznia 2012 r. o 19:25
Najlepsze usługi naprawy samochodów są w Hrubieszowie i Teptiukowie!
Avatar
------ / 20 stycznia 2012 r. o 14:17
i bardzo dobrze! piesi zapominaja ze jak nie ma chodnika maja leźć poboczem, a jak już lezą drgoą to maja obowiązek zejść i nie utrudniać ruchu !
przy okazji pozdrawiam DEB ILI , którzy około 16.30 na przejściu ul. Lipowa lawirując w korku wtargneli na przejscie wprost pod nadjeżdżający trojelbus linii 158 ! Kierowca bardzo gwałtownie zahamował i cudem mu sie to udało bo waruki były fatalne. Wszcy którzy stali o mało się nie poprzewracali. i gdyby coś mi się stało to dążyłabym do znależienia tych świetych bezmyślnych krów i ukranie ich a nie kierowcy za ewentualne obrażenia pasażerów.
Mam nadzieje ze ten wyrok sprawi że piesi w końcu zrozumieją że przed wejściem na ulicę MAJĄ SIE UPEWNIĆ czy nic nie jedzie.
i bardzo dobrze! piesi zapominaja ze jak nie ma chodnika maja leźć poboczem, a jak już lezą drgoą to maja obowiązek zejść i nie utrudniać ruchu !
przy okazji pozdrawiam DEB ILI , którzy około 16.30 na przejściu ul. Lipowa lawirując w korku wtargneli na przejscie wprost pod nadjeżdżający trojelbus linii 158 ! Kierowca bardzo gwałtownie zahamował i cudem mu sie to udało bo waruki były fatalne. Wszcy którzy stali o mało się nie poprzewracali. i gdyby coś mi się stało to dążyłabym do znależienia tych świetych bezmyślnych krów ... rozwiń
Avatar
xxxxxxxxxxxxxxxxx / 20 stycznia 2012 r. o 14:10
Sąd w Hrubieszowie i wszystko jasne...
Avatar
Kamil / 20 stycznia 2012 r. o 12:53
jak widać nie dla ludzi a przeciw ludziom jest wymiar sprawiedliwości.
trzeba uważać by nie stać się ofiarą bo to gorzej niż być sprawcą, nie tylko w tym przypadku.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skoki narciarskie. Podium Kubackiego w Willingen, Granerud znów najlepszy

Skoki narciarskie. Podium Kubackiego w Willingen, Granerud znów najlepszy

Halvor Egner Granerud najlepszy w sobotnim konkursie na skoczni w Willingen. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki, a tuż za podium uplasował się Piotr Żyła

Problem z zakupem prądu. Czy miastu grożą egipskie ciemności?

Problem z zakupem prądu. Czy miastu grożą egipskie ciemności?

Nie udało się rozstrzygnąć aż 4 przetargów na dostawy prądu w Białej Podlaskiej na ten rok. Ale miastu egipskie ciemności nie grożą, bo dostawą energii zajmie się tak zwany sprzedawca rezerwowy.

Kiedyś wspierała prezydenta, dziś zasiliła szeregi klubu PiS

Kiedyś wspierała prezydenta, dziś zasiliła szeregi klubu PiS

Kolejne przetasowanie w puławskiej radzie miasta. Klub Prawa i Sprawiedliwości zyskał nową członkinię. To radna Lilianna Jaworska, która w przeszłości reprezentowała ugrupowanie wspierające prezydenta miasta, Pawła Maja.

Mazovia – Orlęta Spomlek 3:1. Asysty przy bramkach rywali i wielki powrót

Mazovia – Orlęta Spomlek 3:1. Asysty przy bramkach rywali i wielki powrót

Piłkarze Mikołaja Raczyńskiego musieli w sobotę uznać wyższość czwartoligowej Mazovii. Orlęta Spomlek przegrały sparing 1:3. W koszulce biało-zielonych po sześciu latach przerwy znowu zagrał Piotr Zmorzyński, który zastąpi w składzie Mateusza Ozimka.

Podlasie Biała Podlaska – Huragan 4:0. Najniższy wymiar kary, kontuzjowani blisko powrotu

Podlasie Biała Podlaska – Huragan 4:0. Najniższy wymiar kary, kontuzjowani blisko powrotu

Dobry występ drużyny Artura Renkowskiego w sparingu z czwartoligowym Huraganem Międzyrzec Podlaski. Białczanie pokonali rywali 4:0, a powinni strzelić kilka goli więcej. Szkoleniowiec biało-zielonych dostał też ostatnio sporo dobrych wieści odnośnie Macieja Wojczuka i reszty kontuzjowanych piłkarzy

Hejt na szefową Wspólnego Świata. Wszystko przez dotację z MEiN

Hejt na szefową Wspólnego Świata. Wszystko przez dotację z MEiN

Pytają o zażyłość z politykami partii rządzącej albo czy jest PiS–owskim tłustym kotem. Takie telefony od kilku dni otrzymuje Anna Chwałek, prezes Wspólnego Świata. Wszystko dlatego, że jej stowarzyszenie również otrzymało dotację w ramach głośnego teraz konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki. W obronie szefowej bialskiej organizacji staje poseł Dariusz Stefaniuk (PiS) z Białej Podlaskiej.

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe

Do tragicznego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w powiecie krasnostawskim. Kierowca Subaru zginął na miejscu.

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejny pracowity tydzień. W piątek przegrali z Górnikiem Łęczna 0:3, a w sobotę zanotowali remis z innym pierwszoligowcem – Stalą Rzeszów 1:1.

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi
Zdjęcia
galeria

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi

Biegacze mają wielkie serca. W sobotę pobiegli, by wesprzeć leczenie 10–letniej Gabrysi Bryk. Dziewczynka ma szansę na operację w USA.

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła nie miała problemów z ograniem trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna Mariusza Pawlaka pokonała niżej notowanych rywali 4:0.

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny z Radzynia Podlaskiego chce nauczyć się strzelać. – Co, jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy, czy jesteśmy przygotowani? – zastanawia się Mariasz Szczygieł i proponuje utworzenie strzelnicy w mieście.

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym
galeria

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym

14 par otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz medal prezydenta Lublina.

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Trwa przebudowa tzw. małej obwodnicy Zamościa, czyli drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja, przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej. Utrudnień tam nie brakuje od przeszło roku, a po niedzieli wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Stand-up w Just Crafted
12 lutego 2023, 19:30

Stand-up w Just Crafted

Pub Just Crafted (ul. Cicha 2) zaprasza na stand-upowy wieczór z udziałem Macieja "Lobo" Linke i Tomasza Kwiatkowskiego. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 19.30.

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia
galeria

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia

Znane są najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie tragicznego wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Zginęło w nim troje młodych ludzi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!