Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 kwietnia 2008 r.
18:47
Edytuj ten wpis

Schodziński pogrozi pismakom palcem

0 10 A A

Wicestarosta biłgorajski wykrył, że media walczą z chrześcijaństwem. Zbiera na ten temat informacje i wszystko zdemaskuje

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ogólnopolskie są żądne sensacji i dbają tylko o polityczną poprawność. To się przekłada na lokalne gazety i telewizję. Tak uważa Stanisław Schodziński, wicestarosta biłgorajski. W specjalnym wykładzie wskaże właściwą drogę.

- Omówię lokalne media, ze szczególnym uwzględnieniem tych, działających na terenie naszego powiatu - zapowiada Schodziński. Zapewnia, że jest do tego kompetentny. - Czytam, oglądam i jestem samorządowcem. W latach 90. pracowałem też w lokalnej gazecie "Tanew”. Uczestniczyłem tam w szkoleniach...

Więc wie, że nierzetelności wśród dziennikarzy nie brakuje. Przykładem jest medialna burza, która rozpętała się po tym, jak trzy lata temu w ścianę budynku biłgorajskiego starostwa wmurowano tablice z dekalogiem. Na pomysł wpadł Marian Jagusiewicz, szef Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej (zasłynął m.in. jako i demaskator prozy I.B. Singera). Schodziński był wtedy starostą i inicjatywę poparł. Ale media nie pozostawiły na tym wydarzeniu suchej nitki.

Dziennikarze (zwłaszcza ci nierzetelni) sugerowali np., że do biłgorajskiego starostwa mogą przyjść nawet... ateiści lub wyznawcy innych religii, a kamienny dekalog (tablice mają ok. 1,3 m wysokości) może ich zaskoczyć.

- To właśnie wynik walki mediów z chrześcijaństwem - kwituje Schodziński. - W sprawie tablic rozpętała się burza negatywnych komentarzy. W imię jakiejś źle pojętej politycznej poprawności... A naszych sprostowań gazety nie chciały potem drukować.

Schodziński zarzuca też lokalnym mediom m.in. brak pogłębionych analiz. Jego "analizy” będzie można wysłuchać podczas konferencji pt. "Środki masowego przekazu - informacja czy manipulacja” organizowanej m.in. przez Wydział Zamiejscowy KUL w Tomaszowie Lub. i biłgorajskie starostwo. Odbędzie się 29 kwietnia w Biłgoraju. Lokalni dziennikarze już sobie ostrzą na nią długopisy.

- Zarzuty wobec naszej gazety są na pewno bezpodstawne - dziwi się Tomasz Winiarski, redaktor naczelny "Nowej Gazety Biłgorajskiej”. - Nigdy z żadną religią nie walczyliśmy. Jesteśmy jedynie przeciwko umieszczaniu symboli religijnych w miejscach do tego niestosownych. Ten wykład to będzie chybiony strzał. Będziemy się mu z uwagą przyglądać.

- Pan Schodziński często robi aluzje do naszej pracy - mówi jeden z dziennikarzy biłgorajskiej "kablówki”. - Zwykle chodzi o to, że jego wypowiedzi są skracane. Ale takie są reguły telewizji. Pan wicestarosta jakoś nie chce tego sobie przetłumaczyć.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 czerwca 2009 o 09:31
0
pepe napisał:
Bardzo dobrze panie Starosto, bo tych łobuzów dziennikarzy, którzy we wszystkich widzą zło tylko nie u siebie, trzeba demaskować. Są stronniczy piszą co im się podoba niszczą ludzi, a kiedy udowodni im się że popełnili błąd to nawet nie napiszą sprostowania. Trzeba wreszcie by zrozumieli że mają służyć prawdzie, a nie tworzyć swoją pseudo-prawdę.

Przez tyle lat ludzie walczyli z cenzurą a teraz proszę Pan Schodziński i jego "moherowe berety" chcą wprowadzić cenzurę. Po co demokracja kiedy można rządzić tak jak za komuny. Po co ludziom prawda, kiedy można ja naginać dla własnych potrzeb. To co media maja pisać, że Biłgoraj za czasów Schodzińskiego kiedy jest u władzy się rozwija a przecież jest nieprawda, gdyż tak zacofanego rozwojowo powiatu nie ma chyba w całej Polsce. Wychodzę z założenia, że polityka naszych "władców" opiera się na tym, że lepiej jest rządzić ciemnym narodem niż oświeconym.

Przez tyle lat ludzie walczyli z cenzurą a teraz proszę Pan Schodziński i jego "moherowe berety" chcą wprowadzić cenzurę. Po co demokracja kiedy można rządzić tak jak za komuny. Po co ludziom prawda, kiedy można ja naginać dla własnych potrzeb. To co media maja pisać, że Biłgoraj za czasów Schodzińskiego kiedy jest u władzy się rozwija a przecież jest nieprawda, gdyż tak zacofanego rozwojowo powiatu nie ma chyba w całej Polsce. Wychodzę z założenia, że polityka naszych "władców" opiera się na tym, że l... rozwiń
Avatar
Fizjolog / 15 września 2008 o 19:45
0
Teraz ruskim grozi. Ma defekt w móżdżku.
Avatar
Demokrata z Woli / 6 maja 2008 o 20:58
0
klos napisał:
Tylko w Biłgoraju mogą dziać się takie cuda. Panie wicestrosto nie ma pan nic innego do roboty?

Proszę o sprawdzenie czy ten co ukradł lody w Bilgoraju to Wasz podopieczny, czy wolny człowiek ?
Avatar
mieszkaniec / 25 kwietnia 2008 o 19:00
0
Panie wicestarosto a co pan masz w zakresie czynności? Czy tylko dyrdymały? Zrób coś pożytecznego dla społeczności ziemi biłgorajskiej,bo tylko za to ci płacą naszymi (podatników) pieniędzmi.
Avatar
klos / 23 kwietnia 2008 o 22:08
0
Tylko w Biłgoraju mogą dziać się takie cuda. Panie wicestrosto nie ma pan nic innego do roboty?
Avatar
Bolo / 22 kwietnia 2008 o 00:28
0
gdzie my mieszkamy czy to jest jeszcze Polska czy parafiańszczyzna wschodnia oddzielona szeroko zaoranym pasem od Polski
Avatar
jk / 21 kwietnia 2008 o 17:55
0
A co na to główny starosta.
Avatar
Pomorzanin / 21 kwietnia 2008 o 13:02
0
Gdy uczyłem się w Ogólniaku w Biłgoraju tego Pana o ktorym piszecie chyba jeszcze nie było na świecie. Opowiem mu więc coś czego może nie wie. Wówczas po wojnie jednym z języków nauczanych był język łaciński, mnie uczyła Pani Dyrka, małżonka byłego dyrektora i bardzo dobry nauczyciel. Żeby starannie nas nauczać, a zarazem szanować nasze prawa i cześć, stosowała bardzo dobrą metodę odpytwania na stopień. Podchodziła do pytanego, ten wstawał, brał książkę do ręki, pokazywał jej z szacunku ( i ze strachu też), że nie ma w książce jakichś ukrytych pomocniczych zapisków, odczytywał tekst, tłumaczył go na język polski i odpowiadał na dodatkowe pytania dotyczace gramatyki z odmianą włącznie. Tym dość prostym sposobem dobrego nauczania znam do dzisiaj język łacinski, który dodatkowo doszlifowałem służąc do mszy w mojej rodzinnej parafii przez kilkanaście lat. Z podobnym szacunkiem odnoszę się do innych profesorów, którzy równie starannie i dobrze mnie uczyli tego co wymaga się od maturzysty. Otóż przebywając w oddali czytałem, że w Biłgoraju wrze od żądań osób starszych (może i moich koleżanek i kolegów) by młodszy, ale sprawniejszy od nich organizacyjnie, ekonomicznie i technologicznie Pan Poseł Janusz Palikot przeprosił kogoś z Torunia, kto opowiada codziennie dyrdymały (też o urzędzie prezydenta i pani prezydentowej że to jest szambo, a nie perfumeria) ukazując tym swoje niedostatki w wykształceniu, ogładzie i kulturze. Na użytek tego konfliktu przypomniałem sobie, że w powszechnym użyciu po 1990 roku są terminy " komunista " i " postkomunista " (ten drugi pisany razem i oddzielnie). Terminy te są przywoływane nieprawidłowo co do kręgu osób i grup społecznych mających poglądy zbliżone do doktryny socjalistycznej. Przypominam tym co wiedzą i donoszę wszem i wobec tym co tego nie wiedzą, że " komuniści " przybyli do Polski już w roku 1683, a byli to klerycy regularni, tak duchowni ( " Clerici saeculares in communi viventes " ), zakon wówczas nowego typu nastawiony na duszpasterstwo. A więc już wiadomo kto to komunista i od kiedy . Pytam się więc teraz, kto to jest postkomunista ???. Pytanie pozostawiam otwarte, a polecam szczególnie grupie starszych moich rowieśników i młodszych z Biłgoraja. Jak odpiszecie i będzie to dostępne w internecie to przeczytam, a wtedy może i wezmę udział w twórczej polemice, także co do innych terminów znanych potocznie, a niewłaściwie używanych.
Gdy uczyłem się w Ogólniaku w Biłgoraju tego Pana o ktorym piszecie chyba jeszcze nie było na świecie. Opowiem mu więc coś czego może nie wie. Wówczas po wojnie jednym z języków nauczanych był język łaciński, mnie uczyła Pani Dyrka, małżonka byłego dyrektora i bardzo dobry nauczyciel. Żeby starannie nas nauczać, a zarazem szanować nasze prawa i cześć, stosowała bardzo dobrą metodę odpytwania na stopień. Podchodziła do pytanego, ten wstawał, brał książkę do ręki, pokazywał jej z szacunku ( i ze strachu też), że nie ma w książce jakichś ukryty... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2008 o 12:41
0
To, że taka konferencja się odbędzie to bardzo dobrze.
Dobrze by też było, aby wszelkie komentarze na ten temat zostawić post factum.
Mam wrażenie, że artykuł miał "odstraszyć" Schodzińskiego od jego zamiarów.
Popieram inicjatywę. Niby dlaczego mam się nie dowiedzieć czegoś o lokalnych mediach czego nie wiem a co wie wicestarosta.
A pismaki niech założą sobie na swoje pióra radiatory do schładzania coby im notesy nie zhorieły.
Tak trzymać w Biłgoraju!
(krótko i za pysk)
Avatar
pepe / 21 kwietnia 2008 o 08:33
0
Bardzo dobrze panie Starosto, bo tych łobuzów dziennikarzy, którzy we wszystkich widzą zło tylko nie u siebie, trzeba demaskować. Są stronniczy piszą co im się podoba niszczą ludzi, a kiedy udowodni im się że popełnili błąd to nawet nie napiszą sprostowania. Trzeba wreszcie by zrozumieli że mają służyć prawdzie, a nie tworzyć swoją pseudo-prawdę.
Avatar
Gość / 2 czerwca 2009 o 09:31
0
pepe napisał:
Bardzo dobrze panie Starosto, bo tych łobuzów dziennikarzy, którzy we wszystkich widzą zło tylko nie u siebie, trzeba demaskować. Są stronniczy piszą co im się podoba niszczą ludzi, a kiedy udowodni im się że popełnili błąd to nawet nie napiszą sprostowania. Trzeba wreszcie by zrozumieli że mają służyć prawdzie, a nie tworzyć swoją pseudo-prawdę.

Przez tyle lat ludzie walczyli z cenzurą a teraz proszę Pan Schodziński i jego "moherowe berety" chcą wprowadzić cenzurę. Po co demokracja kiedy można rządzić tak jak za komuny. Po co ludziom prawda, kiedy można ja naginać dla własnych potrzeb. To co media maja pisać, że Biłgoraj za czasów Schodzińskiego kiedy jest u władzy się rozwija a przecież jest nieprawda, gdyż tak zacofanego rozwojowo powiatu nie ma chyba w całej Polsce. Wychodzę z założenia, że polityka naszych "władców" opiera się na tym, że lepiej jest rządzić ciemnym narodem niż oświeconym.

Przez tyle lat ludzie walczyli z cenzurą a teraz proszę Pan Schodziński i jego "moherowe berety" chcą wprowadzić cenzurę. Po co demokracja kiedy można rządzić tak jak za komuny. Po co ludziom prawda, kiedy można ja naginać dla własnych potrzeb. To co media maja pisać, że Biłgoraj za czasów Schodzińskiego kiedy jest u władzy się rozwija a przecież jest nieprawda, gdyż tak zacofanego rozwojowo powiatu nie ma chyba w całej Polsce. Wychodzę z założenia, że polityka naszych "władców" opiera się na tym, że l... rozwiń
Avatar
Fizjolog / 15 września 2008 o 19:45
0
Teraz ruskim grozi. Ma defekt w móżdżku.
Avatar
Demokrata z Woli / 6 maja 2008 o 20:58
0
klos napisał:
Tylko w Biłgoraju mogą dziać się takie cuda. Panie wicestrosto nie ma pan nic innego do roboty?

Proszę o sprawdzenie czy ten co ukradł lody w Bilgoraju to Wasz podopieczny, czy wolny człowiek ?
Avatar
mieszkaniec / 25 kwietnia 2008 o 19:00
0
Panie wicestarosto a co pan masz w zakresie czynności? Czy tylko dyrdymały? Zrób coś pożytecznego dla społeczności ziemi biłgorajskiej,bo tylko za to ci płacą naszymi (podatników) pieniędzmi.
Avatar
klos / 23 kwietnia 2008 o 22:08
0
Tylko w Biłgoraju mogą dziać się takie cuda. Panie wicestrosto nie ma pan nic innego do roboty?
Avatar
Bolo / 22 kwietnia 2008 o 00:28
0
gdzie my mieszkamy czy to jest jeszcze Polska czy parafiańszczyzna wschodnia oddzielona szeroko zaoranym pasem od Polski
Avatar
jk / 21 kwietnia 2008 o 17:55
0
A co na to główny starosta.
Avatar
Pomorzanin / 21 kwietnia 2008 o 13:02
0
Gdy uczyłem się w Ogólniaku w Biłgoraju tego Pana o ktorym piszecie chyba jeszcze nie było na świecie. Opowiem mu więc coś czego może nie wie. Wówczas po wojnie jednym z języków nauczanych był język łaciński, mnie uczyła Pani Dyrka, małżonka byłego dyrektora i bardzo dobry nauczyciel. Żeby starannie nas nauczać, a zarazem szanować nasze prawa i cześć, stosowała bardzo dobrą metodę odpytwania na stopień. Podchodziła do pytanego, ten wstawał, brał książkę do ręki, pokazywał jej z szacunku ( i ze strachu też), że nie ma w książce jakichś ukrytych pomocniczych zapisków, odczytywał tekst, tłumaczył go na język polski i odpowiadał na dodatkowe pytania dotyczace gramatyki z odmianą włącznie. Tym dość prostym sposobem dobrego nauczania znam do dzisiaj język łacinski, który dodatkowo doszlifowałem służąc do mszy w mojej rodzinnej parafii przez kilkanaście lat. Z podobnym szacunkiem odnoszę się do innych profesorów, którzy równie starannie i dobrze mnie uczyli tego co wymaga się od maturzysty. Otóż przebywając w oddali czytałem, że w Biłgoraju wrze od żądań osób starszych (może i moich koleżanek i kolegów) by młodszy, ale sprawniejszy od nich organizacyjnie, ekonomicznie i technologicznie Pan Poseł Janusz Palikot przeprosił kogoś z Torunia, kto opowiada codziennie dyrdymały (też o urzędzie prezydenta i pani prezydentowej że to jest szambo, a nie perfumeria) ukazując tym swoje niedostatki w wykształceniu, ogładzie i kulturze. Na użytek tego konfliktu przypomniałem sobie, że w powszechnym użyciu po 1990 roku są terminy " komunista " i " postkomunista " (ten drugi pisany razem i oddzielnie). Terminy te są przywoływane nieprawidłowo co do kręgu osób i grup społecznych mających poglądy zbliżone do doktryny socjalistycznej. Przypominam tym co wiedzą i donoszę wszem i wobec tym co tego nie wiedzą, że " komuniści " przybyli do Polski już w roku 1683, a byli to klerycy regularni, tak duchowni ( " Clerici saeculares in communi viventes " ), zakon wówczas nowego typu nastawiony na duszpasterstwo. A więc już wiadomo kto to komunista i od kiedy . Pytam się więc teraz, kto to jest postkomunista ???. Pytanie pozostawiam otwarte, a polecam szczególnie grupie starszych moich rowieśników i młodszych z Biłgoraja. Jak odpiszecie i będzie to dostępne w internecie to przeczytam, a wtedy może i wezmę udział w twórczej polemice, także co do innych terminów znanych potocznie, a niewłaściwie używanych.
Gdy uczyłem się w Ogólniaku w Biłgoraju tego Pana o ktorym piszecie chyba jeszcze nie było na świecie. Opowiem mu więc coś czego może nie wie. Wówczas po wojnie jednym z języków nauczanych był język łaciński, mnie uczyła Pani Dyrka, małżonka byłego dyrektora i bardzo dobry nauczyciel. Żeby starannie nas nauczać, a zarazem szanować nasze prawa i cześć, stosowała bardzo dobrą metodę odpytwania na stopień. Podchodziła do pytanego, ten wstawał, brał książkę do ręki, pokazywał jej z szacunku ( i ze strachu też), że nie ma w książce jakichś ukryty... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2008 o 12:41
0
To, że taka konferencja się odbędzie to bardzo dobrze.
Dobrze by też było, aby wszelkie komentarze na ten temat zostawić post factum.
Mam wrażenie, że artykuł miał "odstraszyć" Schodzińskiego od jego zamiarów.
Popieram inicjatywę. Niby dlaczego mam się nie dowiedzieć czegoś o lokalnych mediach czego nie wiem a co wie wicestarosta.
A pismaki niech założą sobie na swoje pióra radiatory do schładzania coby im notesy nie zhorieły.
Tak trzymać w Biłgoraju!
(krótko i za pysk)
Avatar
pepe / 21 kwietnia 2008 o 08:33
0
Bardzo dobrze panie Starosto, bo tych łobuzów dziennikarzy, którzy we wszystkich widzą zło tylko nie u siebie, trzeba demaskować. Są stronniczy piszą co im się podoba niszczą ludzi, a kiedy udowodni im się że popełnili błąd to nawet nie napiszą sprostowania. Trzeba wreszcie by zrozumieli że mają służyć prawdzie, a nie tworzyć swoją pseudo-prawdę.