Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

11 kwietnia 2020 r.
16:30

Słone kary za spotkanie towarzyskie. Mężczyźni oświadczyli, że "nikt nie ma prawa im tego zabronić"

58 13 A A
(fot. Policja)

Kary administracyjne w wysokości 7 tysięcy złotych będą musieli zapłacić dwaj mieszkańcy Zamościa, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa. Mimo ostrzeżeń policjantów nie zrezygnowali ze spotkania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kary pieniężne - po 7 tys. zł za "lekkomyślne postępowanie" mają zapłacić dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 32 i 30 lat.

– Mężczyźni dwukrotnie w ciągu jednego dnia byli upominani przez policjantów o obowiązku przestrzegania ograniczeń w przemieszczaniu się – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Podczas pierwszej interwencji policji mężczyźni przebywali w grupie kilku osób na jednym z zamojskich osiedli, choć w takim  zgromadzeniu nie powinni brać udziału. Mimo apelu policjantów mężczyźni nie wrócili do swoich domów.

– I po niespełna dwóch godzinach towarzysko siedzieli na ławce na jednym z zamojskich osiedli – dodaje asp. Dorota Krukowska-Bubiło. – Policjantom arogancko i wulgarnie oświadczyli, że przyszli spotkać się z kolegami i nikt nie ma prawa im tego zabronić.

To nie jedyna tego typu sytuacja. 5 tys. złotych „za rażące lekceważenie obowiązujących zakazów wprowadzonych w celu walki z epidemią” będzie musiał zapłacić inny mieszkaniec Zamościa, który także w celach towarzyskich spotkał się ze znajomymi.

– On również zignorował polecenia policjantów dotyczące udania się do miejsca zamieszkania – podkreśla przedstawicielka zamojskich policjantów. – Opryskliwie tłumaczył mundurowym, że nie zgadza się z prowadzonymi ograniczeniami i nie będzie ich przestrzegał.

W obu tych sprawach został powiadomiony powiatowy inspektor sanitarny, który wydał decyzję o wymierzeniu kar finansowych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oi. / 11 kwietnia 2020 r. o 17:26
Przykład poszedł z samej góry...
Avatar
Nick23 / 11 kwietnia 2020 r. o 17:56
Opat pier.......się w łeb i idź zagłosuj na dudę 10.05 a później wyp..... tego swiata. Patałachy z kaczoerem na czele zniewolili naród sami w *** zakazy mają a ty dalej żyj w milicyjnym kraju
Avatar
Motormaxx / 12 kwietnia 2020 r. o 15:56
Jaki mandat dostał Kaczyński za wizytę na cmentarzu, który był zamknięty dla odwiedzających? Ewidentnie złamał zakaz przemieszczania się bez uzasadnionej przyczyny.
Avatar
stary / 12 kwietnia 2020 r. o 18:58
Kaczynski uwaza ,ze jemu wszystko wolno"bez zadnego trybu"!!!!!najgorsze jest to,ze ma duza grupe swoich "wyznawcow"(jak w kazdej sekcie),ktorzy wraz z nim doprowadzaja ten kraj do ruiny
Avatar
fillip75 / 12 kwietnia 2020 r. o 01:13
Stan epidemii nie ma podstaw prawnych, by podważać konstytucyjne prawo obywatela III RP. W którym artykule Konstytucji jest uwzględniony stan epidemii? Dlatego zapisy ze stanu epidemii w żafpden sposób nie mogą mnie pozbawiać praw nadanyvh mi przez konstytucję. A mam prawo do wolności osobistej i do swobodnego przemieszczania się. W czym jestem gorszy przy przekraczaniu granicy panstwa, od osoby przemieszczającej się między województwami? Dlaczego moja praca jest mniej ważna od kierowcy ciężarówki? Co to za nowa kasta społeczna? Gdzie w Konstytucji stoi, iż zdrowy obywatel musi być poddany kwarantannie w czasie epidemii (ktory to stan: wojenny, wyjątkowy, czy klęski żywiołowej) pracujacy w jednym punkcie, a drugi obywatel tegoż panstwa pracujący w kilkudziesięciu punktach już nie? Bez mojej pracy, owi kierowcy nie mieliby co wieźć.
Stan epidemii nie ma podstaw prawnych, by podważać konstytucyjne prawo obywatela III RP. W którym artykule Konstytucji jest uwzględniony stan epidemii? Dlatego zapisy ze stanu epidemii w żafpden sposób nie mogą mnie pozbawiać praw nadanyvh mi przez konstytucję. A mam prawo do wolności osobistej i do swobodnego przemieszczania się. W czym jestem gorszy przy przekraczaniu granicy panstwa, od osoby przemieszczającej się między województwami? Dlaczego moja praca jest mniej ważna od kierowcy ciężarówki? Co to za nowa kasta społeczna? Gdzie w Kons... rozwiń
Avatar
fillip75 / 11 kwietnia 2020 r. o 22:26
Za użycie wulgaryzmów kara słuszna, za wyimigowany zakaz a la koronawirus już nie. Pytanie,,za ktory wulgaryzm w IV RP jest aż 7.000 zł? Chętnie się dowiem. Konstytucja III RP gwarantuje każdemu nieskazanemu obywatelowi wolność osobistą i wolność do przemieszczania się. Czý coś w IV RP zmieniło się?
Avatar
J-23 / 11 kwietnia 2020 r. o 18:06
I bardzo dobrze, przez takich ignorantów jeszcze dłużej będzie to wszystko trwać i będą niestety umierać ludzie
Avatar
Opat / 16 kwietnia 2020 r. o 14:51
Kaczynski uwaza ,ze jemu wszystko wolno"bez zadnego trybu"!!!!!najgorsze jest to,ze ma duza grupe swoich "wyznawcow"(jak w kazdej sekcie),ktorzy wraz z nim doprowadzaja ten kraj do ruiny
 Jakby dziś trzecią kadencję rządziła PO to i zarażonych byłoby dziś kilka razy więcej. Oni nigdy nie zamknęliby granic.
Avatar
Opat / 16 kwietnia 2020 r. o 14:50
Jaki mandat dostał Kaczyński za wizytę na cmentarzu, który był zamknięty dla odwiedzających? Ewidentnie złamał zakaz przemieszczania się bez uzasadnionej przyczyny.
 A jaki mandat dostał marszałek senatu?
Avatar
Opat / 16 kwietnia 2020 r. o 14:49
Opat pier.......się w łeb i idź zagłosuj na dudę 10.05 a później wyp..... tego swiata. Patałachy z kaczoerem na czele zniewolili naród sami w *** zakazy mają a ty dalej żyj w milicyjnym kraju
Sam masz zniewolony łeb. Lewicową sieczką.
Avatar
Opat / 16 kwietnia 2020 r. o 14:51
Kaczynski uwaza ,ze jemu wszystko wolno"bez zadnego trybu"!!!!!najgorsze jest to,ze ma duza grupe swoich "wyznawcow"(jak w kazdej sekcie),ktorzy wraz z nim doprowadzaja ten kraj do ruiny
 Jakby dziś trzecią kadencję rządziła PO to i zarażonych byłoby dziś kilka razy więcej. Oni nigdy nie zamknęliby granic.
Avatar
Opat / 16 kwietnia 2020 r. o 14:50
Jaki mandat dostał Kaczyński za wizytę na cmentarzu, który był zamknięty dla odwiedzających? Ewidentnie złamał zakaz przemieszczania się bez uzasadnionej przyczyny.
 A jaki mandat dostał marszałek senatu?
Avatar
Opat / 16 kwietnia 2020 r. o 14:49
Opat pier.......się w łeb i idź zagłosuj na dudę 10.05 a później wyp..... tego swiata. Patałachy z kaczoerem na czele zniewolili naród sami w *** zakazy mają a ty dalej żyj w milicyjnym kraju
Sam masz zniewolony łeb. Lewicową sieczką.
Avatar
stary / 12 kwietnia 2020 r. o 18:58
Kaczynski uwaza ,ze jemu wszystko wolno"bez zadnego trybu"!!!!!najgorsze jest to,ze ma duza grupe swoich "wyznawcow"(jak w kazdej sekcie),ktorzy wraz z nim doprowadzaja ten kraj do ruiny
Avatar
Motormaxx / 12 kwietnia 2020 r. o 15:56
Jaki mandat dostał Kaczyński za wizytę na cmentarzu, który był zamknięty dla odwiedzających? Ewidentnie złamał zakaz przemieszczania się bez uzasadnionej przyczyny.
Avatar
fillip75 / 12 kwietnia 2020 r. o 01:13
Stan epidemii nie ma podstaw prawnych, by podważać konstytucyjne prawo obywatela III RP. W którym artykule Konstytucji jest uwzględniony stan epidemii? Dlatego zapisy ze stanu epidemii w żafpden sposób nie mogą mnie pozbawiać praw nadanyvh mi przez konstytucję. A mam prawo do wolności osobistej i do swobodnego przemieszczania się. W czym jestem gorszy przy przekraczaniu granicy panstwa, od osoby przemieszczającej się między województwami? Dlaczego moja praca jest mniej ważna od kierowcy ciężarówki? Co to za nowa kasta społeczna? Gdzie w Konstytucji stoi, iż zdrowy obywatel musi być poddany kwarantannie w czasie epidemii (ktory to stan: wojenny, wyjątkowy, czy klęski żywiołowej) pracujacy w jednym punkcie, a drugi obywatel tegoż panstwa pracujący w kilkudziesięciu punktach już nie? Bez mojej pracy, owi kierowcy nie mieliby co wieźć.
Stan epidemii nie ma podstaw prawnych, by podważać konstytucyjne prawo obywatela III RP. W którym artykule Konstytucji jest uwzględniony stan epidemii? Dlatego zapisy ze stanu epidemii w żafpden sposób nie mogą mnie pozbawiać praw nadanyvh mi przez konstytucję. A mam prawo do wolności osobistej i do swobodnego przemieszczania się. W czym jestem gorszy przy przekraczaniu granicy panstwa, od osoby przemieszczającej się między województwami? Dlaczego moja praca jest mniej ważna od kierowcy ciężarówki? Co to za nowa kasta społeczna? Gdzie w Kons... rozwiń
Avatar
Japolan / 11 kwietnia 2020 r. o 22:46
Za użycie wulgaryzmów kara słuszna, za wyimigowany zakaz a la koronawirus już nie. Pytanie,,za ktory wulgaryzm w IV RP jest aż 7.000 zł? Chętnie się dowiem. Konstytucja III RP gwarantuje każdemu nieskazanemu obywatelowi wolność osobistą i wolność do przemieszczania się. Czý coś w IV RP zmieniło się?
Zmieniło się - faktyczie rządzący sataniści storpedowali Wielki Post oraz Wielkanoc. Prawdopodobnie liczą się z "kryterium ulicznym" (lub do niego dążą) i dlatego dla policji kupują karabiny maszynowe oraz masę ostrej amunicji. Kto - poza zbrodniczymi degeneratami - szykuje karabiny maszynowe oraz ostrą amunicję w celu strzelania do demonstrantów?!? Można sie tylko zastanawiać nad tym, czy zbrodniarze planują wcześniej zamknąć lub wymordować uczciwych policjantów i żołnierzy, którzy zechcieliby stanąć w obronie Narodu przed satanistyczną bandą. Konstytucję podeptano i sponiewierano - jej już nie ma, za to jest stan satanistyczny (kłamliwie nazwany "stanem epidemii").
Zmieniło się - faktyczie rządzący sataniści storpedowali Wielki Post oraz Wielkanoc. Prawdopodobnie liczą się z "kryterium ulicznym" (lub do niego dążą) i dlatego dla policji kupują karabiny maszynowe oraz masę ostrej amunicji. Kto - poza zbrodniczymi degeneratami - szykuje karabiny maszynowe oraz ostrą amunicję w celu strzelania do demonstrantów?!? Można sie tylko zastanawiać nad tym, czy zbrodniarze planują wcześniej zamknąć lub wymordować uczciwych policjantów i żołnierzy, którzy zechcieliby stanąć w obronie Na... rozwiń
Avatar
fillip75 / 11 kwietnia 2020 r. o 22:26
Za użycie wulgaryzmów kara słuszna, za wyimigowany zakaz a la koronawirus już nie. Pytanie,,za ktory wulgaryzm w IV RP jest aż 7.000 zł? Chętnie się dowiem. Konstytucja III RP gwarantuje każdemu nieskazanemu obywatelowi wolność osobistą i wolność do przemieszczania się. Czý coś w IV RP zmieniło się?
Avatar
Japolan / 11 kwietnia 2020 r. o 22:08
Satanistyczny zamordyzm szaleje.
Avatar
J-23 / 11 kwietnia 2020 r. o 18:06
I bardzo dobrze, przez takich ignorantów jeszcze dłużej będzie to wszystko trwać i będą niestety umierać ludzie