Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

7 września 2009 r.
11:39
Edytuj ten wpis

Spanikował, bo zauważył "sreberko"? Jak doszło do wypadku w Święciu

0 28 A A

Pędzący w stronę Hrebennego kierowca toyoty corolla z Białej Podlaskiej zderzył się z audi. Mężczyzna zginął na miejscu. Według świadków, mężczyzna spanikował i wpadł w poślizg, bo zauważył za sobą policyjne "sreberko”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie komentarze pojawiły się m.in.. na naszym forum.

– Jak zawsze (policjanci – red.) podpuszczali kolesia na nietomaszowskich tablicach. Często tak robią. Mogli go zatrzymać w Bełżcu, jak jechał 70km/h, ale po co, jak może złapie więcej na terenie niezabudowanym – napisał Tomaszowianin.

– Właśnie to samo mówił mi znajomy, że sreberko za nim jechało i podobno użyli syreny, bo chcieli go zatrzymać i gościo się przestraszył – podzielił się gość.

Policja i prokuratura potwierdzają, że nieoznakowany opel vectra z wideorejestratorem jechał za toyotą bialczanina.

– Ale go nie ścigali – zastrzega Jerzy Piechnik, szef Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim, która prowadzi śledztwo. – Policjanci zostali przesłuchani, całe zdarzenie jest zarejestrowane.

Śledczy podkreślają, że obejrzą cały film, klatka po klatce.

Do tragedii doszło w czwartek. 47-latek jechał krajową "siedemnastką” w kierunku granicy.

– Nie wiadomo, dlaczego gwałtownie zahamował – poinformował nas po wypadku Ireneusz Stromidło, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. – Koła zostały zablokowane, samochód wpadł w poślizg, a następnie zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka audi A4.

Bialczanin zginął na miejscu; przybyły na miejsce prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Do szpitala odwieziono ze złamaną nogą i stłuczonymi żebrami 37-letniego mieszkańca gminy Lubycza Królewska, który kierował audi. Mężczyzna był trzeźwy.

W rozbitej toyocie zaciągnięty był ręczny hamulec.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nie ta liga / 14 września 2009 o 18:51
0
Dziekuje., kierowca toyoty nie zachiągnał hamulca aby "sreberko" stukneło go(nie chodzi o odszkodowanie)...
wyrazy wspułczucia rodzinie
Avatar
to nie żarty / 8 września 2009 o 21:43
0
Rodzinie szczere wyrazy współczucia... Jestem ofiarą podobnej sytuacji 1,5 roku temu (podjeżdżanie, odpuszczanie, pościg, w lesie, nocą, w deszczu - 2 auta cywilne z antenami na dachach). Nie piszcie bzdur, nie oskarżajcie kierowcy. Dla policjantów dwa artykuły z kk: za przekroczenie uprawnień oraz za narażenie na śmierć i ciężki uszczerbek na zdrowiu. Tutaj kierowca zginął, ja żyję - nie zabili od razu, zabijają powoli... tak działa ogromny stres. Policjanci są potrzebni i bywają pożyteczni, ale przerażające są ich zabawy w nieoznakowanych autach. Z tym trzeba walczyć. Cytuję za organem, który ma za zadanie bronić obywateli polskich: "...interpretacja zajścia, ucieczki i pościgu podjętego przez funkcjonariuszy, przedstawiona przez X, zrozumiała z punktu widzenia X, była trudna a wręcz niemożliwa do przewidzenia przez patrol policyjny." czytaj: mózgi tych policjantów to gąbki nasączone krwią, przełożonych - trochę większe gąbki. amen
Rodzinie szczere wyrazy współczucia... Jestem ofiarą podobnej sytuacji 1,5 roku temu (podjeżdżanie, odpuszczanie, pościg, w lesie, nocą, w deszczu - 2 auta cywilne z antenami na dachach). Nie piszcie bzdur, nie oskarżajcie kierowcy. Dla policjantów dwa artykuły z kk: za przekroczenie uprawnień oraz za narażenie na śmierć i ciężki uszczerbek na zdrowiu. Tutaj kierowca zginął, ja żyję - nie zabili od razu, zabijają powoli... tak działa ogromny stres. Policjanci są potrzebni i bywają pożyteczni, ale przerażające są ich zabawy w nieoznakowanych... rozwiń
Avatar
Karoooool / 8 września 2009 o 12:40
0
Paww napisał:
nieszczesliwy wypadek facet zauwazył ze za nim "jadą" i nie chcąc zeby zobaczyli swiatła STOP w jego toyocie, a trzeba było zwolnić to pomyslał ze uzyje hamulca ręcznego. ...

A może chciał im zwiać, tak jak to się robi... na filmach.
Avatar
kolo / 8 września 2009 o 10:45
0
krismiszcz napisał:
My kierowcy żyjemy pod ogromną presją, nie patrzymy co się dzieje na drodze tylko nerwowo zerkamy czy w krzakach nie chowają się policja z "suszarką", bacznie obserwujemy szare skrzynki z nogą na pedale hamulca i jednocześnie zerkamy w wsteczne lusterko czy przypadkiem nie jedzie za nami policja.

Ludzie to jest chore! Dość okradania nas przez państwo!


Jeździj zgodnie z przepisami to nie będziesz nerwowo zerkał i żył pod ogromną presją, mistrzu prostej.


Jeździj zgodnie z przepisami to nie będziesz nerwowo zerkał i żył pod ogromną presją, mistrzu prostej. rozwiń
Avatar
Polaczek / 8 września 2009 o 09:57
0
Prawdziwy polak.Wszyscy winni wokół tylko nie ON.
Avatar
barry / 8 września 2009 o 09:51
0
krismiszcz napisał:
My kierowcy żyjemy pod ogromną presją, nie patrzymy co się dzieje na drodze tylko nerwowo zerkamy czy w krzakach nie chowają się policja z "suszarką", bacznie obserwujemy szare skrzynki z nogą na pedale hamulca i jednocześnie zerkamy w wsteczne lusterko czy przypadkiem nie jedzie za nami policja.

Ludzie to jest chore! Dość okradania nas przez państwo!

Jeśli na kierowcę radiowóz działa paraliżująco to oznacza, że ów kierowca ma coś na sumieniu, a jeśli tak jest, to nie powinień siedać za kierownicą. Z drugiej strony jeśli kierowca nie ma nic na sumieniu, a tylko ma fobię na radiowóz, to szybko powinien oddać swoje prawo jazdy lub poddać się gruntownej terapii psychiatrycznej, ponieważ powoduje zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych. Wyobraźcie sobie zatem, że w każdym przypadku, gdy zobaczy radiowóz, będzie idiota gwałtownie hamował?

Jeśli na kierowcę radiowóz działa paraliżująco to oznacza, że ów kierowca ma coś na sumieniu, a jeśli tak jest, to nie powinień siedać za kierownicą. Z drugiej strony jeśli kierowca nie ma nic na sumieniu, a tylko ma fobię na radiowóz, to szybko powinien oddać swoje prawo jazdy lub poddać się gruntownej terapii psychiatrycznej, ponieważ powoduje zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych. Wyobraźcie sobie zatem, że w każdym przypadku, gdy zobaczy radiowóz, będzie idiota gwałtownie hamował? rozwiń
Avatar
wielacza / 8 września 2009 o 08:46
0
zazwyczaj jezdze przepisowo
ostatnio miałem taką sytuacje
w wielączy kolo szkoły jest zakret, linia przerywana ale jest równiez przejscie dla pieszych (linia ciągła przed i za z 20 metrów) a ograniczenie jest do 70km/h.
policja (nieoznakowany radiowóz) zobaczyła ze jade za nimi i specjalnie zwolniła do 20 km/h na tym zakrecie i mysleli ze ich wyprzedze na tym przejsciu.
nie wiedzieli tylko ze jestem z tej miejscowosci i wiem o tym przejsciu. przejechałem za nimi 150metrów z predkoscia 20km/h i jak mineliśmy przejscie to wtedy ich wyprzedziłem. a policjant ktory prowadził patrzył na mnie jak by chciał mnie za to zabic(ze sie nie dałem wrobic w ich pułapke)!!

policja była w granatowym oplu astrzeII (ze szczebrzeszyna)
zazwyczaj jezdze przepisowo
ostatnio miałem taką sytuacje
w wielączy kolo szkoły jest zakret, linia przerywana ale jest równiez przejscie dla pieszych (linia ciągła przed i za z 20 metrów) a ograniczenie jest do 70km/h.
policja (nieoznakowany radiowóz) zobaczyła ze jade za nimi i specjalnie zwolniła do 20 km/h na tym zakrecie i mysleli ze ich wyprzedze na tym przejsciu.
nie wiedzieli tylko ze jestem z tej miejscowosci i wiem o tym przejsciu. przejechałem za nimi 150metrów z predkoscia 20km/h i jak mineliśmy przejsci... rozwiń
Avatar
a / 8 września 2009 o 08:03
0
~gość~ napisał:
faktycznie dziwny wypadek, strefa w której siedział kierowca nieruszona wiec dlaczego zginął ???? i do tego zarządzona sekcja... może policja tak go przestraszyła że miał zawał serca, zdążył tylko jeszcze zaciągnąć ręczny i tyle...



Przy takim dzwonie w tył tylko poprawnie ustawiony zagłówek potrafi cuda zdziałać, a kto na to zwraca uwagę...
Avatar
a / 8 września 2009 o 07:59
0
Gość napisał:
przy tej ilości świateł, skrzyżowań, przejść dla pieszych zysk z jazdy z prędkością większą niż dopuszczalna, jest dość niewielki. Jeszcze dobrze się nie rozpędzisz i już często trzeba zwalniać bo skrzyżowanie. Mało jest takich odcinków gdzie faktycznie można przez dłuższą chwilę pojechać bez przejazdu przez jakieś skrzyżowanie. Zresztą jadąc np 70 km/h zamiast 50 km/h to ile w mieście zyskasz 2-3 minuty jak masz ok 10 km do przejechania. Nie wiem czy to jest tak wielki zysk czasowy, żeby łamać przepisy i później nerwowo się rozglądać na policją i fotoradarami.
Paradoksalnie czasem jadać za szybko niż znaki mówią można jeszcze tracić, bo jak ruszysz na jednym skrzyżowaniu, to dojedziesz nim na kolejnym zapali się zielone. A jadąc z przepisową prędkością akurat dojeżdżasz i masz zielone.
Jak dla mnie zysk z większej prędkości w mieście na krótkim dystansie jest tak niewielki, że szkoda ryzykować mandatów. Dopiero się to zaczyna odczuwać jak jest kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów do przejechania.


Z praktyki widzę że na Kraśnickiej sporo można zyskać jadąc tak między 70 a 80 km/h - wjeżdżając od Kraśnika przy tej prędkości jak trafisz na zielone na Węglinie przy Orlenie to na "zielonej fali" dojeżdżasz bez kłopotu do Ronda z Sikorskiego/Racławickimi, nawet zwalniając przy Obi, żeby foto nie zarobić. Jadąc 50 nie da się tego osiągnąć, nie ma takiej opcji.


Z praktyki widzę że na Kraśnickiej sporo można zyskać jadąc tak między 70 a 80 km/h - wjeżdżając od Kraśnika przy tej prędkości jak trafisz na zielone na Węglinie przy Orlenie to na "zielonej fali" dojeżdżasz bez kłopotu do Ronda z Sikorskiego/Racławickimi, nawet zwalniając przy Obi, żeby foto nie zarobić. Jadąc 50 nie da się tego osiągnąć, nie ma takiej opcji. rozwiń
Avatar
Paww / 8 września 2009 o 07:33
0
nieszczesliwy wypadek facet zauwazył ze za nim "jadą" i nie chcąc zeby zobaczyli swiatła STOP w jego toyocie, a trzeba było zwolnić to pomyslał ze uzyje hamulca ręcznego. ...
Avatar
nie ta liga / 14 września 2009 o 18:51
0
Dziekuje., kierowca toyoty nie zachiągnał hamulca aby "sreberko" stukneło go(nie chodzi o odszkodowanie)...
wyrazy wspułczucia rodzinie
Avatar
to nie żarty / 8 września 2009 o 21:43
0
Rodzinie szczere wyrazy współczucia... Jestem ofiarą podobnej sytuacji 1,5 roku temu (podjeżdżanie, odpuszczanie, pościg, w lesie, nocą, w deszczu - 2 auta cywilne z antenami na dachach). Nie piszcie bzdur, nie oskarżajcie kierowcy. Dla policjantów dwa artykuły z kk: za przekroczenie uprawnień oraz za narażenie na śmierć i ciężki uszczerbek na zdrowiu. Tutaj kierowca zginął, ja żyję - nie zabili od razu, zabijają powoli... tak działa ogromny stres. Policjanci są potrzebni i bywają pożyteczni, ale przerażające są ich zabawy w nieoznakowanych autach. Z tym trzeba walczyć. Cytuję za organem, który ma za zadanie bronić obywateli polskich: "...interpretacja zajścia, ucieczki i pościgu podjętego przez funkcjonariuszy, przedstawiona przez X, zrozumiała z punktu widzenia X, była trudna a wręcz niemożliwa do przewidzenia przez patrol policyjny." czytaj: mózgi tych policjantów to gąbki nasączone krwią, przełożonych - trochę większe gąbki. amen
Rodzinie szczere wyrazy współczucia... Jestem ofiarą podobnej sytuacji 1,5 roku temu (podjeżdżanie, odpuszczanie, pościg, w lesie, nocą, w deszczu - 2 auta cywilne z antenami na dachach). Nie piszcie bzdur, nie oskarżajcie kierowcy. Dla policjantów dwa artykuły z kk: za przekroczenie uprawnień oraz za narażenie na śmierć i ciężki uszczerbek na zdrowiu. Tutaj kierowca zginął, ja żyję - nie zabili od razu, zabijają powoli... tak działa ogromny stres. Policjanci są potrzebni i bywają pożyteczni, ale przerażające są ich zabawy w nieoznakowanych... rozwiń
Avatar
Karoooool / 8 września 2009 o 12:40
0
Paww napisał:
nieszczesliwy wypadek facet zauwazył ze za nim "jadą" i nie chcąc zeby zobaczyli swiatła STOP w jego toyocie, a trzeba było zwolnić to pomyslał ze uzyje hamulca ręcznego. ...

A może chciał im zwiać, tak jak to się robi... na filmach.
Avatar
kolo / 8 września 2009 o 10:45
0
krismiszcz napisał:
My kierowcy żyjemy pod ogromną presją, nie patrzymy co się dzieje na drodze tylko nerwowo zerkamy czy w krzakach nie chowają się policja z "suszarką", bacznie obserwujemy szare skrzynki z nogą na pedale hamulca i jednocześnie zerkamy w wsteczne lusterko czy przypadkiem nie jedzie za nami policja.

Ludzie to jest chore! Dość okradania nas przez państwo!


Jeździj zgodnie z przepisami to nie będziesz nerwowo zerkał i żył pod ogromną presją, mistrzu prostej.


Jeździj zgodnie z przepisami to nie będziesz nerwowo zerkał i żył pod ogromną presją, mistrzu prostej. rozwiń
Avatar
Polaczek / 8 września 2009 o 09:57
0
Prawdziwy polak.Wszyscy winni wokół tylko nie ON.
Avatar
barry / 8 września 2009 o 09:51
0
krismiszcz napisał:
My kierowcy żyjemy pod ogromną presją, nie patrzymy co się dzieje na drodze tylko nerwowo zerkamy czy w krzakach nie chowają się policja z "suszarką", bacznie obserwujemy szare skrzynki z nogą na pedale hamulca i jednocześnie zerkamy w wsteczne lusterko czy przypadkiem nie jedzie za nami policja.

Ludzie to jest chore! Dość okradania nas przez państwo!

Jeśli na kierowcę radiowóz działa paraliżująco to oznacza, że ów kierowca ma coś na sumieniu, a jeśli tak jest, to nie powinień siedać za kierownicą. Z drugiej strony jeśli kierowca nie ma nic na sumieniu, a tylko ma fobię na radiowóz, to szybko powinien oddać swoje prawo jazdy lub poddać się gruntownej terapii psychiatrycznej, ponieważ powoduje zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych. Wyobraźcie sobie zatem, że w każdym przypadku, gdy zobaczy radiowóz, będzie idiota gwałtownie hamował?

Jeśli na kierowcę radiowóz działa paraliżująco to oznacza, że ów kierowca ma coś na sumieniu, a jeśli tak jest, to nie powinień siedać za kierownicą. Z drugiej strony jeśli kierowca nie ma nic na sumieniu, a tylko ma fobię na radiowóz, to szybko powinien oddać swoje prawo jazdy lub poddać się gruntownej terapii psychiatrycznej, ponieważ powoduje zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych. Wyobraźcie sobie zatem, że w każdym przypadku, gdy zobaczy radiowóz, będzie idiota gwałtownie hamował? rozwiń
Avatar
wielacza / 8 września 2009 o 08:46
0
zazwyczaj jezdze przepisowo
ostatnio miałem taką sytuacje
w wielączy kolo szkoły jest zakret, linia przerywana ale jest równiez przejscie dla pieszych (linia ciągła przed i za z 20 metrów) a ograniczenie jest do 70km/h.
policja (nieoznakowany radiowóz) zobaczyła ze jade za nimi i specjalnie zwolniła do 20 km/h na tym zakrecie i mysleli ze ich wyprzedze na tym przejsciu.
nie wiedzieli tylko ze jestem z tej miejscowosci i wiem o tym przejsciu. przejechałem za nimi 150metrów z predkoscia 20km/h i jak mineliśmy przejscie to wtedy ich wyprzedziłem. a policjant ktory prowadził patrzył na mnie jak by chciał mnie za to zabic(ze sie nie dałem wrobic w ich pułapke)!!

policja była w granatowym oplu astrzeII (ze szczebrzeszyna)
zazwyczaj jezdze przepisowo
ostatnio miałem taką sytuacje
w wielączy kolo szkoły jest zakret, linia przerywana ale jest równiez przejscie dla pieszych (linia ciągła przed i za z 20 metrów) a ograniczenie jest do 70km/h.
policja (nieoznakowany radiowóz) zobaczyła ze jade za nimi i specjalnie zwolniła do 20 km/h na tym zakrecie i mysleli ze ich wyprzedze na tym przejsciu.
nie wiedzieli tylko ze jestem z tej miejscowosci i wiem o tym przejsciu. przejechałem za nimi 150metrów z predkoscia 20km/h i jak mineliśmy przejsci... rozwiń
Avatar
a / 8 września 2009 o 08:03
0
~gość~ napisał:
faktycznie dziwny wypadek, strefa w której siedział kierowca nieruszona wiec dlaczego zginął ???? i do tego zarządzona sekcja... może policja tak go przestraszyła że miał zawał serca, zdążył tylko jeszcze zaciągnąć ręczny i tyle...



Przy takim dzwonie w tył tylko poprawnie ustawiony zagłówek potrafi cuda zdziałać, a kto na to zwraca uwagę...
Avatar
a / 8 września 2009 o 07:59
0
Gość napisał:
przy tej ilości świateł, skrzyżowań, przejść dla pieszych zysk z jazdy z prędkością większą niż dopuszczalna, jest dość niewielki. Jeszcze dobrze się nie rozpędzisz i już często trzeba zwalniać bo skrzyżowanie. Mało jest takich odcinków gdzie faktycznie można przez dłuższą chwilę pojechać bez przejazdu przez jakieś skrzyżowanie. Zresztą jadąc np 70 km/h zamiast 50 km/h to ile w mieście zyskasz 2-3 minuty jak masz ok 10 km do przejechania. Nie wiem czy to jest tak wielki zysk czasowy, żeby łamać przepisy i później nerwowo się rozglądać na policją i fotoradarami.
Paradoksalnie czasem jadać za szybko niż znaki mówią można jeszcze tracić, bo jak ruszysz na jednym skrzyżowaniu, to dojedziesz nim na kolejnym zapali się zielone. A jadąc z przepisową prędkością akurat dojeżdżasz i masz zielone.
Jak dla mnie zysk z większej prędkości w mieście na krótkim dystansie jest tak niewielki, że szkoda ryzykować mandatów. Dopiero się to zaczyna odczuwać jak jest kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów do przejechania.


Z praktyki widzę że na Kraśnickiej sporo można zyskać jadąc tak między 70 a 80 km/h - wjeżdżając od Kraśnika przy tej prędkości jak trafisz na zielone na Węglinie przy Orlenie to na "zielonej fali" dojeżdżasz bez kłopotu do Ronda z Sikorskiego/Racławickimi, nawet zwalniając przy Obi, żeby foto nie zarobić. Jadąc 50 nie da się tego osiągnąć, nie ma takiej opcji.


Z praktyki widzę że na Kraśnickiej sporo można zyskać jadąc tak między 70 a 80 km/h - wjeżdżając od Kraśnika przy tej prędkości jak trafisz na zielone na Węglinie przy Orlenie to na "zielonej fali" dojeżdżasz bez kłopotu do Ronda z Sikorskiego/Racławickimi, nawet zwalniając przy Obi, żeby foto nie zarobić. Jadąc 50 nie da się tego osiągnąć, nie ma takiej opcji. rozwiń
Avatar
Paww / 8 września 2009 o 07:33
0
nieszczesliwy wypadek facet zauwazył ze za nim "jadą" i nie chcąc zeby zobaczyli swiatła STOP w jego toyocie, a trzeba było zwolnić to pomyslał ze uzyje hamulca ręcznego. ...