Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 grudnia 2013 r.
18:11
Edytuj ten wpis

Sprawa prezydenta Zamoyskiego u ministra

Autor: Zdjęcie autora (dudi)
1 15 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Sprawą prezydenta Zamościa zajmie się teraz minister administracji i cyfryzacji. O jego opinię poprosił wojewoda lubelski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim od wakacji trwa postępowanie w sprawie działalności gospodarczej Marcina Zamoyskiego.

Na początku października biuro wojewody ponownie wystąpiło do prezydenta z prośbą o uściślenie wyjaśnień. Do urzędu trafiła nowa opinia prawna, która, jak powiedział doradca wojewody, "rzuca nowe światło na sprawę”.

– Mając na względzie prawidłowe wykonywanie funkcji organu nadzoru, wojewoda lubelski zwrócił się do ministra administracji i cyfryzacji o zajęcie stanowiska w sprawie – informuje Lubelski Urząd Wojewódzki.

Przypomnijmy. Centralne Biuro Antykorupcyjne chce odwołania Marcina Zamoyskiego. Według Biura, prezydent mając ogromny majątek ziemski, naruszył zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i pełnienia swojej funkcji.

Zamoyski w kolejnych latach wpisywał do oświadczenia majątkowego, że ma gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 460 ha (330 ha przeliczeniowych). Problem w tym, że samorządowiec może mieć gospodarstwo rodzinne, czyli tylko do 300 ha.

Według CBA, prezydent naruszył tzw. ustawę antykorupcyjną. Biuro wysłało pismo do wojewody lubelskiego.

Chce, żeby wezwał radnych do usunięcia prezydenta. Jeśli tego nie zrobią, to ma sama wygasić jego mandat.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 stycznia 2014 o 09:50
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/sygnaltelefonu
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
Wojciech Wygodny / 3 stycznia 2014 o 23:09
0

Zamoyski nic nie ukradł, to jemu ukradli. Paranoja!!!

Co mu okradli? Obszar pod zabudowe "Delii"? Zakladow Miesnych? POM? Zakladow Drzewnych?Co mu okradli i kto?Wielu niehrabich potracilo swoje majatki bez szans na odzyskanie, nie tak jak hrabia.A co z wywlaszczeniami podpisanymi przez niego?Jak to wytlumaczysz?Moze tak, ze jemu wolno bylo?Tym ludziom sie nie nalezalo?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2014 o 09:55
0

Tu zarabiam pieniądze  http://fw.pl/cashforyou . To łatwe i całkiem zyskowne!
Doradca Piotr.

Avatar
wieslaw / 31 grudnia 2013 o 17:31
0

Tak to juz jest, jak sie ma przyjaciol takich jak Michnik, Walesa, Kurpn czy juz niezyjacy Gieremek.Oni stworzyli dzisiejszy "dobrobyt" w Polsce, a pan prezydent stworzyl miejsca pracy w blisko 70-cio tysiecznym miescie w supermarketach.Rece opadaja sledzac dokonania tego pana poslugujacego sie obronnym I utartym powiedzeniem uzywanym przez "...ei","duze zaklady nie wytrzymaly transformacji".Smiechu warte.Transformacja w Polsce+ okradanie majatku panstwowego.Nigdzie indziej tego nie bylo.Nie bylo w Czechach, Wegrzech, Rumunii, tylko w Polsce.Wont !!!!!!

Avatar
Jan / 31 grudnia 2013 o 15:02
0

Gdy różne "hetki-pętelki" rwały co się da;swoje i nie swoje/chętki na Wilanów albo chociaż obrazy/,

pałacyki odbudowane od podstaw przez państwo,śp.Jan jako jedyny ze szlachty zrzekł się prawa własności do pałaców w wielu miastach Polski zostawiając sobie skrawek Ordynacji z browarem i Kozłówką.Niech ci widzący Marcina w cajgowych porciętach,z wyciągniętą ręką wskażą choćby jedną,podobną postawę patriotyczną. I mieszkańcom tu ewentualną winę w referendum roztrząsać a nie zawistnym fornalom i parobkom chwilowo u steru państwa bo póki co nikt jak właściciel o swoje nie zadba.

Gdy różne "hetki-pętelki" rwały co się da;swoje i nie swoje/chętki na Wilanów albo chociaż obrazy/,

pałacyki odbudowane od podstaw przez państwo,śp.Jan jako jedyny ze szlachty zrzekł się prawa własności do pałaców w wielu miastach Polski zostawiając sobie skrawek Ordynacji z browarem i Kozłówką.Niech ci widzący Marcina w cajgowych porciętach,z wyciągniętą ręką wskażą choćby jedną,podobną postawę patriotyczną. I mieszkańcom tu ewentualną winę w referendum roztrząsać a nie zawistnym fornalom i parobkom chwilowo u steru państwa bo pók... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2013 o 10:24
0

Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://fw.pl/sygnaltelefonu
    
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
wuja / 29 grudnia 2013 o 21:06
0

Zaklady "Delia"-wyburzyc !

WZM-ot - zamknac!

POM - wyburzyc!

Zaklady Miesne - wyburzyc!

Zaklady Drzewne - wyburzyc!

Cukrownie Klemensow - wyburzyc!

KS Hetman - zlikwidowac!

Do realizacji!

Podpisano na pocztkach panowania -Wojewoda Zamojski M.Z.

Poznie podpuisano jako prezydent Miasta M.Z.

Ma tak byc I nie mindlic !

Avatar
tabaluga / 29 grudnia 2013 o 18:52
0

I jest sympatykiem  sieci marketow biedronka i lidl

Avatar
lubelak / 29 grudnia 2013 o 08:40
0

Zamoyski nic nie ukradł, to jemu ukradli. Paranoja!!!

Avatar
:) / 29 grudnia 2013 o 08:00
0

Przekręt, to przekręt. Każdy powinien ponieść konsekwencje.

Trudny wybór zatem:

zachować twarz, czy na siłę, nie bacząc na własny honor i poczucie godności, starać się utrzymać na stanowisku . . . 

Avatar
Gość / 4 stycznia 2014 o 09:50
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/sygnaltelefonu
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
Wojciech Wygodny / 3 stycznia 2014 o 23:09
0

Zamoyski nic nie ukradł, to jemu ukradli. Paranoja!!!

Co mu okradli? Obszar pod zabudowe "Delii"? Zakladow Miesnych? POM? Zakladow Drzewnych?Co mu okradli i kto?Wielu niehrabich potracilo swoje majatki bez szans na odzyskanie, nie tak jak hrabia.A co z wywlaszczeniami podpisanymi przez niego?Jak to wytlumaczysz?Moze tak, ze jemu wolno bylo?Tym ludziom sie nie nalezalo?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2014 o 09:55
0

Tu zarabiam pieniądze  http://fw.pl/cashforyou . To łatwe i całkiem zyskowne!
Doradca Piotr.

Avatar
wieslaw / 31 grudnia 2013 o 17:31
0

Tak to juz jest, jak sie ma przyjaciol takich jak Michnik, Walesa, Kurpn czy juz niezyjacy Gieremek.Oni stworzyli dzisiejszy "dobrobyt" w Polsce, a pan prezydent stworzyl miejsca pracy w blisko 70-cio tysiecznym miescie w supermarketach.Rece opadaja sledzac dokonania tego pana poslugujacego sie obronnym I utartym powiedzeniem uzywanym przez "...ei","duze zaklady nie wytrzymaly transformacji".Smiechu warte.Transformacja w Polsce+ okradanie majatku panstwowego.Nigdzie indziej tego nie bylo.Nie bylo w Czechach, Wegrzech, Rumunii, tylko w Polsce.Wont !!!!!!

Avatar
Jan / 31 grudnia 2013 o 15:02
0

Gdy różne "hetki-pętelki" rwały co się da;swoje i nie swoje/chętki na Wilanów albo chociaż obrazy/,

pałacyki odbudowane od podstaw przez państwo,śp.Jan jako jedyny ze szlachty zrzekł się prawa własności do pałaców w wielu miastach Polski zostawiając sobie skrawek Ordynacji z browarem i Kozłówką.Niech ci widzący Marcina w cajgowych porciętach,z wyciągniętą ręką wskażą choćby jedną,podobną postawę patriotyczną. I mieszkańcom tu ewentualną winę w referendum roztrząsać a nie zawistnym fornalom i parobkom chwilowo u steru państwa bo póki co nikt jak właściciel o swoje nie zadba.

Gdy różne "hetki-pętelki" rwały co się da;swoje i nie swoje/chętki na Wilanów albo chociaż obrazy/,

pałacyki odbudowane od podstaw przez państwo,śp.Jan jako jedyny ze szlachty zrzekł się prawa własności do pałaców w wielu miastach Polski zostawiając sobie skrawek Ordynacji z browarem i Kozłówką.Niech ci widzący Marcina w cajgowych porciętach,z wyciągniętą ręką wskażą choćby jedną,podobną postawę patriotyczną. I mieszkańcom tu ewentualną winę w referendum roztrząsać a nie zawistnym fornalom i parobkom chwilowo u steru państwa bo pók... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2013 o 10:24
0

Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://fw.pl/sygnaltelefonu
    
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
wuja / 29 grudnia 2013 o 21:06
0

Zaklady "Delia"-wyburzyc !

WZM-ot - zamknac!

POM - wyburzyc!

Zaklady Miesne - wyburzyc!

Zaklady Drzewne - wyburzyc!

Cukrownie Klemensow - wyburzyc!

KS Hetman - zlikwidowac!

Do realizacji!

Podpisano na pocztkach panowania -Wojewoda Zamojski M.Z.

Poznie podpuisano jako prezydent Miasta M.Z.

Ma tak byc I nie mindlic !

Avatar
tabaluga / 29 grudnia 2013 o 18:52
0

I jest sympatykiem  sieci marketow biedronka i lidl

Avatar
lubelak / 29 grudnia 2013 o 08:40
0

Zamoyski nic nie ukradł, to jemu ukradli. Paranoja!!!

Avatar
:) / 29 grudnia 2013 o 08:00
0

Przekręt, to przekręt. Każdy powinien ponieść konsekwencje.

Trudny wybór zatem:

zachować twarz, czy na siłę, nie bacząc na własny honor i poczucie godności, starać się utrzymać na stanowisku . . .