Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 grudnia 2013 r.
18:11
Edytuj ten wpis

Sprawa prezydenta Zamoyskiego u ministra

Autor: Zdjęcie autora (dudi)
1 15 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Sprawą prezydenta Zamościa zajmie się teraz minister administracji i cyfryzacji. O jego opinię poprosił wojewoda lubelski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim od wakacji trwa postępowanie w sprawie działalności gospodarczej Marcina Zamoyskiego.

Na początku października biuro wojewody ponownie wystąpiło do prezydenta z prośbą o uściślenie wyjaśnień. Do urzędu trafiła nowa opinia prawna, która, jak powiedział doradca wojewody, "rzuca nowe światło na sprawę”.

– Mając na względzie prawidłowe wykonywanie funkcji organu nadzoru, wojewoda lubelski zwrócił się do ministra administracji i cyfryzacji o zajęcie stanowiska w sprawie – informuje Lubelski Urząd Wojewódzki.

Przypomnijmy. Centralne Biuro Antykorupcyjne chce odwołania Marcina Zamoyskiego. Według Biura, prezydent mając ogromny majątek ziemski, naruszył zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i pełnienia swojej funkcji.

Zamoyski w kolejnych latach wpisywał do oświadczenia majątkowego, że ma gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 460 ha (330 ha przeliczeniowych). Problem w tym, że samorządowiec może mieć gospodarstwo rodzinne, czyli tylko do 300 ha.

Według CBA, prezydent naruszył tzw. ustawę antykorupcyjną. Biuro wysłało pismo do wojewody lubelskiego.

Chce, żeby wezwał radnych do usunięcia prezydenta. Jeśli tego nie zrobią, to ma sama wygasić jego mandat.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 stycznia 2014 o 09:50
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/sygnaltelefonu
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
Wojciech Wygodny / 3 stycznia 2014 o 23:09
0

Zamoyski nic nie ukradł, to jemu ukradli. Paranoja!!!

Co mu okradli? Obszar pod zabudowe "Delii"? Zakladow Miesnych? POM? Zakladow Drzewnych?Co mu okradli i kto?Wielu niehrabich potracilo swoje majatki bez szans na odzyskanie, nie tak jak hrabia.A co z wywlaszczeniami podpisanymi przez niego?Jak to wytlumaczysz?Moze tak, ze jemu wolno bylo?Tym ludziom sie nie nalezalo?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2014 o 09:55
0

Tu zarabiam pieniądze  http://fw.pl/cashforyou . To łatwe i całkiem zyskowne!
Doradca Piotr.

Avatar
wieslaw / 31 grudnia 2013 o 17:31
0

Tak to juz jest, jak sie ma przyjaciol takich jak Michnik, Walesa, Kurpn czy juz niezyjacy Gieremek.Oni stworzyli dzisiejszy "dobrobyt" w Polsce, a pan prezydent stworzyl miejsca pracy w blisko 70-cio tysiecznym miescie w supermarketach.Rece opadaja sledzac dokonania tego pana poslugujacego sie obronnym I utartym powiedzeniem uzywanym przez "...ei","duze zaklady nie wytrzymaly transformacji".Smiechu warte.Transformacja w Polsce+ okradanie majatku panstwowego.Nigdzie indziej tego nie bylo.Nie bylo w Czechach, Wegrzech, Rumunii, tylko w Polsce.Wont !!!!!!

Avatar
Jan / 31 grudnia 2013 o 15:02
0

Gdy różne "hetki-pętelki" rwały co się da;swoje i nie swoje/chętki na Wilanów albo chociaż obrazy/,

pałacyki odbudowane od podstaw przez państwo,śp.Jan jako jedyny ze szlachty zrzekł się prawa własności do pałaców w wielu miastach Polski zostawiając sobie skrawek Ordynacji z browarem i Kozłówką.Niech ci widzący Marcina w cajgowych porciętach,z wyciągniętą ręką wskażą choćby jedną,podobną postawę patriotyczną. I mieszkańcom tu ewentualną winę w referendum roztrząsać a nie zawistnym fornalom i parobkom chwilowo u steru państwa bo póki co nikt jak właściciel o swoje nie zadba.

Gdy różne "hetki-pętelki" rwały co się da;swoje i nie swoje/chętki na Wilanów albo chociaż obrazy/,

pałacyki odbudowane od podstaw przez państwo,śp.Jan jako jedyny ze szlachty zrzekł się prawa własności do pałaców w wielu miastach Polski zostawiając sobie skrawek Ordynacji z browarem i Kozłówką.Niech ci widzący Marcina w cajgowych porciętach,z wyciągniętą ręką wskażą choćby jedną,podobną postawę patriotyczną. I mieszkańcom tu ewentualną winę w referendum roztrząsać a nie zawistnym fornalom i parobkom chwilowo u steru państwa bo pók... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2013 o 10:24
0

Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://fw.pl/sygnaltelefonu
    
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
wuja / 29 grudnia 2013 o 21:06
0

Zaklady "Delia"-wyburzyc !

WZM-ot - zamknac!

POM - wyburzyc!

Zaklady Miesne - wyburzyc!

Zaklady Drzewne - wyburzyc!

Cukrownie Klemensow - wyburzyc!

KS Hetman - zlikwidowac!

Do realizacji!

Podpisano na pocztkach panowania -Wojewoda Zamojski M.Z.

Poznie podpuisano jako prezydent Miasta M.Z.

Ma tak byc I nie mindlic !

Avatar
tabaluga / 29 grudnia 2013 o 18:52
0

I jest sympatykiem  sieci marketow biedronka i lidl

Avatar
lubelak / 29 grudnia 2013 o 08:40
0

Zamoyski nic nie ukradł, to jemu ukradli. Paranoja!!!

Avatar
:) / 29 grudnia 2013 o 08:00
0

Przekręt, to przekręt. Każdy powinien ponieść konsekwencje.

Trudny wybór zatem:

zachować twarz, czy na siłę, nie bacząc na własny honor i poczucie godności, starać się utrzymać na stanowisku . . . 

Avatar
Gość / 4 stycznia 2014 o 09:50
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/sygnaltelefonu
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
Wojciech Wygodny / 3 stycznia 2014 o 23:09
0

Zamoyski nic nie ukradł, to jemu ukradli. Paranoja!!!

Co mu okradli? Obszar pod zabudowe "Delii"? Zakladow Miesnych? POM? Zakladow Drzewnych?Co mu okradli i kto?Wielu niehrabich potracilo swoje majatki bez szans na odzyskanie, nie tak jak hrabia.A co z wywlaszczeniami podpisanymi przez niego?Jak to wytlumaczysz?Moze tak, ze jemu wolno bylo?Tym ludziom sie nie nalezalo?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2014 o 09:55
0

Tu zarabiam pieniądze  http://fw.pl/cashforyou . To łatwe i całkiem zyskowne!
Doradca Piotr.

Avatar
wieslaw / 31 grudnia 2013 o 17:31
0

Tak to juz jest, jak sie ma przyjaciol takich jak Michnik, Walesa, Kurpn czy juz niezyjacy Gieremek.Oni stworzyli dzisiejszy "dobrobyt" w Polsce, a pan prezydent stworzyl miejsca pracy w blisko 70-cio tysiecznym miescie w supermarketach.Rece opadaja sledzac dokonania tego pana poslugujacego sie obronnym I utartym powiedzeniem uzywanym przez "...ei","duze zaklady nie wytrzymaly transformacji".Smiechu warte.Transformacja w Polsce+ okradanie majatku panstwowego.Nigdzie indziej tego nie bylo.Nie bylo w Czechach, Wegrzech, Rumunii, tylko w Polsce.Wont !!!!!!

Avatar
Jan / 31 grudnia 2013 o 15:02
0

Gdy różne "hetki-pętelki" rwały co się da;swoje i nie swoje/chętki na Wilanów albo chociaż obrazy/,

pałacyki odbudowane od podstaw przez państwo,śp.Jan jako jedyny ze szlachty zrzekł się prawa własności do pałaców w wielu miastach Polski zostawiając sobie skrawek Ordynacji z browarem i Kozłówką.Niech ci widzący Marcina w cajgowych porciętach,z wyciągniętą ręką wskażą choćby jedną,podobną postawę patriotyczną. I mieszkańcom tu ewentualną winę w referendum roztrząsać a nie zawistnym fornalom i parobkom chwilowo u steru państwa bo póki co nikt jak właściciel o swoje nie zadba.

Gdy różne "hetki-pętelki" rwały co się da;swoje i nie swoje/chętki na Wilanów albo chociaż obrazy/,

pałacyki odbudowane od podstaw przez państwo,śp.Jan jako jedyny ze szlachty zrzekł się prawa własności do pałaców w wielu miastach Polski zostawiając sobie skrawek Ordynacji z browarem i Kozłówką.Niech ci widzący Marcina w cajgowych porciętach,z wyciągniętą ręką wskażą choćby jedną,podobną postawę patriotyczną. I mieszkańcom tu ewentualną winę w referendum roztrząsać a nie zawistnym fornalom i parobkom chwilowo u steru państwa bo pók... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2013 o 10:24
0

Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://fw.pl/sygnaltelefonu
    
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
wuja / 29 grudnia 2013 o 21:06
0

Zaklady "Delia"-wyburzyc !

WZM-ot - zamknac!

POM - wyburzyc!

Zaklady Miesne - wyburzyc!

Zaklady Drzewne - wyburzyc!

Cukrownie Klemensow - wyburzyc!

KS Hetman - zlikwidowac!

Do realizacji!

Podpisano na pocztkach panowania -Wojewoda Zamojski M.Z.

Poznie podpuisano jako prezydent Miasta M.Z.

Ma tak byc I nie mindlic !

Avatar
tabaluga / 29 grudnia 2013 o 18:52
0

I jest sympatykiem  sieci marketow biedronka i lidl

Avatar
lubelak / 29 grudnia 2013 o 08:40
0

Zamoyski nic nie ukradł, to jemu ukradli. Paranoja!!!

Avatar
:) / 29 grudnia 2013 o 08:00
0

Przekręt, to przekręt. Każdy powinien ponieść konsekwencje.

Trudny wybór zatem:

zachować twarz, czy na siłę, nie bacząc na własny honor i poczucie godności, starać się utrzymać na stanowisku . . . 

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start - King Szczecin, w niedzielę o godz. 18.30

TBV Start - King Szczecin, w niedzielę o godz. 18.30 0 0

Kibice w hali Globus będą mogli po raz pierwszy obejrzeć w akcji Joe Thomassona

16-metrowa choinka stanęła w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

16-metrowa choinka stanęła w centrum Lublina [zdjęcia] 0 1

16-metrowa choinka stanęła w piątek na placu przed pedetem, tuż przy szopce.

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta. Nawet garmażerka i sklepy będą tu zostawiać swoje jedzenie [wideo]
galeria
film

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta. Nawet garmażerka i sklepy będą tu zostawiać swoje jedzenie [wideo] 13 4

Zasada jest prosta: masz za dużo jedzenia, możesz je tu przynieść. Chcesz coś wziąć, to po prostu bierzesz. Za nic nie musisz płacić, ani nikogo pytać o zgodę. Samoobsługowa Jadłodzielnia działa od piątku na targowisku przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Pszczółki konta Widzew Łódź, czyli starcie z zespołem nieprzewidywalnym

Pszczółki konta Widzew Łódź, czyli starcie z zespołem nieprzewidywalnym 0 0

Dwa tygodnie przerwy na lepsze zgranie się z nową środkową i wyleczenie urazów. Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pauzowały w ostatniej kolejce. W sobotę (godz. 19) powrócą na parkiet i zmierzą się z Widzewem Łódź

Kiełki jako antidotum na świąteczne przejedzenie

Kiełki jako antidotum na świąteczne przejedzenie 0 0

W związku z ogromem ciężkostrawnych potraw wigilijnych i świątecznych, na pewno warto poszukać czegoś zdrowego, lekkiego i włączyć do zimowego jadłospisu. Doskonałym pomysłem są kiełki, jako wartościowe źródło witamin i absolutną wolność od szkodliwej chemii. W porównaniu do hermetycznie pakowanych sałatek, pryskanych główek sałaty czy hydroponicznie uprawianego szpinaku, kiełki są w 100% bezpieczne.

Pociągi wracają do Dęblina [zdjęcia]
galeria

Pociągi wracają do Dęblina [zdjęcia] 8 0

Od najbliższej niedzieli będzie można dojechać pociągiem z Dęblina do Łukowa bez przesiadek w autobusy komunikacji zastępczej, którą wprowadzono rok temu ze względu na modernizację stacji Dęblin.

Światowa piłka w Lublinie. FIFA przyznała nam aż 9 meczów Mistrzostw Świata U-20
film

Światowa piłka w Lublinie. FIFA przyznała nam aż 9 meczów Mistrzostw Świata U-20 109 5

W Lublinie odbędzie się aż dziewięć meczów Mistrzostw Świata FIFA U-20 w 2019 roku. Dziś ogłoszony został harmonogram rozgrywek.

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Emilia Zdunek. Mózg i serce mistrzyń

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Emilia Zdunek. Mózg i serce mistrzyń 0 0

Emilia Zdunek to kolejna nominowana na „Sportowca 2018 r.”. Futbolistka Górnika Łęczna ma za sobą świetny czas – wywalczyła mistrzostwo Polski, zdobyła krajowy puchar i wróciła do kadry narodowej

Prezesi porzucają stołki w spółkach miejskich. Nowy prezydent musi szukać zastępców

Prezesi porzucają stołki w spółkach miejskich. Nowy prezydent musi szukać zastępców 6 10

Jakub Banaszek, nowo wybrany prezydent Chełma, jak dotąd nie zwolnił jeszcze żadnego z dyrektorów wydziałów. Rozstał się jedynie z dotychczasową skarbnik i wiceprezydentem Józefem Górnym. Są jednak tacy, którzy odeszli z miejskich stanowisk z własnej inicjatywy.

Wernisaż wystawy "Przezroczystość" Weroniki Markiewicz
15 grudnia 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Przezroczystość" Weroniki Markiewicz 1 0

Już 15 grudnia o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Weroniki Markiewicz Przezroczystość.

Program TV na weekend 14-16 grudnia 2018. Jakie filmy warto zobaczyć?

Program TV na weekend 14-16 grudnia 2018. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższy weekend w telewizji znajdziemy przede wszystkim dużo filmowej rozrywki. Będą Godzilla, Niepamięć, Skarb Narodów i inne ciekawe produkcje.

Pijany kierowca rozbił się na znaku drogowym [zdjęcia]
galeria

Pijany kierowca rozbił się na znaku drogowym [zdjęcia] 0 4

37-latek z gm. Adamów mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu kierował audi.

Lublinianka późno zakończyła treningi i wcześnie wróci do zajęć

Lublinianka późno zakończyła treningi i wcześnie wróci do zajęć 5 0

W środę piłkarze Lublinianki spotkali się na ostatnim treningu w tym roku. Ponownie do zajęć mają jednak wrócić już... 3 stycznia

Malowanie Giga Bombek w Tarasach Zamkowych w Lublinie
15 grudnia 2018, 12:00

Malowanie Giga Bombek w Tarasach Zamkowych w Lublinie 2 0

To będzie dzień pełen atrakcji. Tarasy Zamkowe zapraszają wszystkie dzieci w wieku szkolnym do udziału we wspólnej zabawie polegającej na malowaniu olbrzymich bombek. Happening odbędzie się 15 grudnia.

Opolska Cantata zaśpiewa na 25-lecie
15 grudnia 2018, 16:00

Opolska Cantata zaśpiewa na 25-lecie 0 0

Już w sobotę 15 grudnia, opolski Chór Cantata będzie świętował 25-lecie działalności. Z tej okazji zaprasza na koncert Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!