Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 czerwca 2013 r.
20:06
Edytuj ten wpis

Traktorami zablokowali poszukiwania gazu łupkowego

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 28 A A
Od trzech dni na blokadzie dyżuruje po kilkudziesięciu mieszkańców Żurawlowa (Jacek Szydłowski)
Od trzech dni na blokadzie dyżuruje po kilkudziesięciu mieszkańców Żurawlowa (Jacek Szydłowski)

Mieszkańcy Żurawlowa (pow. zamojski) od trzech dni blokują teren, wydzierżawiony przez firmę Chevron. Protestują przeciwko poszukiwaniom gazu łupkowego w swojej okolicy. Ich zdaniem, firma nie ma koncesji na prowadzenie prac.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zgodnie z informacją, jaką otrzymaliśmy z Ministerstwa Środowiska, Chevron może prowadzić tylko badania sejsmiczne – mówi Emil Jabłoński, sołtys Żurawlowa i jeden z uczestników protestu. – Nie mają prawa wiercić. Nie powinni też grodzić działki. Płot byłby przecież częścią inwestycji.

Protest w gminie Grabowiec rozpoczął się w poniedziałek, kiedy firma wynajęta przez Chevron próbowała ogrodzić działkę. Mieszkańcy ustawili traktory i zablokowali wyjazd z pola. Na działce Chevrona pozostają ochroniarze, przedstawiciele koncernu i firmy, która ma wykonać płot. – Rano jeden z ochroniarzy potrącił samochodem jedną z uczestniczek blokady i odjechał z piskiem opon – dodaje Jabłoński. – Pani ma skręcone kolano i potłuczenia. Była w szpitalu, ale wróciła już na miejsce pikiety.

Protestujący skarżyli się, że Chevron nie reaguje na ich argumenty i nie chce negocjować. – Nikt z firmy się z nami nie kontaktuje. My nie zamierzamy rezygnować – zapowiada Jabłoński.

Sytuacja jest patowa. Na miejscu cały czas jest patrol policji. Mundurowi mają dbać, by nie doszło do rękoczynów.

Policja wyjaśnia, że nie ma podstaw do interwencji, bo blokada nie odbywa się na drodze publicznej, lecz gminnej. Wójt Grabowca nie zamierza likwidować blokady. Przyznaje jednak, że Chevron może legalnie postawić płot. Według przedstawicieli koncernu, "Chevron dysponuje wszelkimi niezbędnymi pozwoleniami do rozpoczęcia prac w Żurawlowie”.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KID / 13 czerwca 2013 r. o 16:53
0

MACIE RACJĘ  MIESZKAŃCY ŻURAWLOWA NIE BĘDZIE CHEWRON PLUŁ WAM W TWARZ . jak by mi ktoś chciał budować odwiert pod oknem też bym krzyczał i blokował .Lokalizacja budowy odwiertu FATALNA

Avatar
adad / 10 czerwca 2013 r. o 21:14
0

Ciemnogród!!!! Czemu Wy ciemni ludzie wsi nie pozwalacie sobie pomóc!!! Wejść na tereny gdzie można zarobić pieniądze!!! Te pieniądze były by i dla ciemnogrodu i dla firm wydobywczych... Ciemne państwo Polska... może za 20 lat będzie lepiej kiedy państwo odłączy się zupełnie od kościoła!!!! 

Ty oswieconyyyy... udostepnij swoje podwórko chevronowi, poźniej pogadamy

Avatar
FD2750 / 10 czerwca 2013 r. o 19:11
0

Zanim zaczniecie od buroków itd. wyzywać...

Patrzcie na Valtre na zdjęciu. Ten ciągnik + przyczepa jest wart wiele więcej niż wasze samochody + lexus księdza razem wzięte! Chevron już jest przegrany, jak chevron zacznie wiercić to mam szczerą nadzieje że ludzie temu tłustemu prezesowi wywiercą otwór w pustym łbie(xd pewnie wiertło by wciągnęło ze względu na vacuum)...

Avatar
Amy / 9 czerwca 2013 r. o 09:46
0

Tym z Żurawlowa nic nie wytłumaczycie, wiedzy to oni nie są w stanie przyjąć.

Avatar
MS / 7 czerwca 2013 r. o 10:17
0

Jaka tam jest klasa ziemi?


Pierwsza
Avatar
xx / 6 czerwca 2013 r. o 22:37
0

Jeśli jesteście tacy do przodu to powinniście wiedzieć,że chevron już dawno wykupił akcje w gazpromie,więc nie wierzcie w taką głupotę, że będziemy mieli tani gaz,a może dadzą nam całkiem za darmo.Ludzie zastanówcie się!!!!!!!

Avatar
sąsiad / 6 czerwca 2013 r. o 22:29
0

Wójt już się chyba okreslił w Grabowcu paraduje w koszulce PGNiG

Avatar
gość / 6 czerwca 2013 r. o 20:17
0

Ciekawe ile płacą protestującym, zwłaszcza kobietom, bo za darmo chyba by się tak nie ośmieszały. 

Avatar
R.E.M / 6 czerwca 2013 r. o 10:35
0

Rozumiem determinację tych ludzi, ale wydaje mi się, że kancelaria prawna, z którą się kontaktują owi rolnicy naobiecywała im niestworzonych rzeczy i dlatego tak protestują. Tę sprawę można było załatwić w bardziej cywilizowany sposób tak jak na pomorzu, gdzie jakoś doszli do takiego porozumienia, że wszyscy są zadowoleni.

Nie licząc poboru hektolitrów wody, której w naszym województwie i kraju po prostu już teraz brakuje

Tu się nie zgodzę. W Polsce trwają intensywne badania nad stanem i ilością zasobów wód podziemnych. Analizując te dane, mogę powiedzieć, że wody raczej nam nie zabraknie. Nie ma się o co martwić.

Czy ma dojść do sytuacji, że cała woda będzie wykorzystywana do odwiertów, a ludziom pozostanie kupować ją w sklepie?

Nie ma fizycznie takiej możliwości.

Podnoszony problem wysychania studni wcale nie jest wyssany z palca.

Jest to problem jak najbardziej wyssany z palca. Badania z maja dowodzą, że woda się... "podniosła". Ma to związek z obfitymi opadami śniegu w tym roku. Poza tym wystarczy spojrzeć za okno. Cały czas pada deszcz. Niedługo znów będą powodzie. Wahania poziomu wód gruntowych to normalne zjawisko.

Poza tym, co z wodą zużytkowaną do szczelinowania, a zanieczyszczoną chemikaliami? Część wykorzystuje się podobno do powtórnego szczelinowania, ale co z tą częścią, o której się nie mówi?

Skład mieszanki jest biodegradowalny i ma dużą podatność na rozcieńczanie w przypadku gdyby dostał się do rzeki. Rzeka w procesie samooczyszczania szybko zneutralizowałaby szkodliwe substancje. Zaznaczam, że GDYBY się tak stało, co jest mało prawdopodobne, ale wiadomo, wypadki chodzą po ludziach.Druga sprawa, że część tego płynu zostaje 4km pod ziemią i raczej nikomu zagrażać nie będzie. W większości są to środki spożywcze, takie jak żelatyna, guma arabska, kwasek cytrony, rozcieńczony kwas solny (skład mieszanki może się różnić w zależności od firm wydobywczych) itp. Brzmi głupio ale tak jest.

Cytat:

Podobno "mądrzy" wymyślili, żeby wozić ją gdzieś na Pomorze, bo tam są odpowiednie zakłady. Jak to się ma do ochrony środowiska? Koszty transportu, emisja CO2 do atmosfery przy tej okazji...

Temat CO2 to już zupełnie inna historia napędzona przez ekoterrorystów i firmy. To jest sztuczny problem nie mający wpływu na środowisko naturalne. Tu się rozchodzi o pieniądze. Wymyślono problem z dwutlenkiem węgla aby produkować nowe, droższe rzeczy, które go będą wytwarzały mniej. Dzięki tej polityce w nowszych samochodach mamy coś takiego jak katalizator i zawór EGR, zapewniam cię, że po wywaleniu tych gratów samochód jeździłby znacznie lepiej i palił mniej. Ale niestety emituje więcej CO2. Aby zmniejszyć emisję CO2 robi się teraz duże auta z małymi silniczkami 1.2 z turbosprężarką. Jak myślisz? Jaka będzie jego żywotność?


do MARYJAN ARCYBISKUP

Czytając początek twojego posta, myślałem, że jesteś mądrzejszym człowiekiem ale całkowicie mnie zaskoczyłeś.

Weźmy teraz pod uwagę metodę szczelinowania. Na czym ona polega - wystarczy sprawdzić w internecie. Czy jest bezpieczna? Każdy kto choć troche się na tym zna - odpowie, że owszem, jest, ale wymaga to nakładu ogromnych środków finansowych na zabezpieczenia. Koszty te często przewyższają zarobek z wydobycia.

Jestem w szoku! Daj mi namiar na te informacje, muszę je zweryfikować.

Cytat:

Zadajcie sobie też pytanie, dlaczego tak skrzętnie strzeżony jest skład substancji używanych do szczelinowania? Skład mieszanki jest wręcz najbardziej strzezoną tajemnicą... odpowied jest prosta - pod ziemię zatłaczane są środki promienitwórcze. To w sumie też można łatwo sprawdzić, chociażby u studentów geologi czy akademi górniczo - hutniczej. oni sie uczą o szczelinowaniu.

Czyżby??? Ja na studiach w 2001 uczyłem się o sposobach wiertniczych sprzed 50 lat, wyprowadzałem jakieś wzory na siatki, z których się już dawno nie korzysta, obliczałem jakieś rzeczy na kalkulatorze... To o niczym nie świadczy. Kiedyś w USA stosowali takie środki, ale raczej było to na zasadzie eksperymentu i znacznika przebiegu, i szybko tego zaniechali bo było to zbyt kosztowne i bez sensu. Poza tym wytłumacz mi po kiego... mieli by to robić? Jaki to ma wpływ na rozpuszczanie skał? Co oni przy pomocy wiertni chcieli bombę atomową tam zrobić do szczelinowania, czy jak? 

Jest jeszcze jedna sprawa. Skoro to takie strzeżone to dlaczego setki studentów na UAM, UW i AGH się o tym uczą??? To mnie rozbawiło:) Uczą się z materiałów archiwalnych i stąd takie niebywałe rzeczy!

Cytat:

Woda. Do szczelinowania potrzebne są jej ogromne ilości. I co naiwniacy myslicie, że firma będzie ją brała z rzeki czy jeziora? Wykopią sobie studnię, z której będą ją ssać. Często wwiercą się do tego samego cieku wodnego, z którego korzysta cała gmina. Róznica będzie jednak polegała na tym, że głupi naród będzie bulił za wodę z wodociągów jak bulił, a firma będzie ją ssała za darmo, często powodując jej braki w gminie oraz skazi ją składem mieszanki do szczelinowania, czyli środkami promienitwórczymi.

A o czymś takim jak pozwolenie wodno-prawne to słyszałeś? Chyba nie bo takich głupot to już dawno nie słyszałem/czytałem. Firma dostaje pozwolenie na eksploatację swojej studni po dokładnej analizie ilości zasobów wód gruntowych. I choćby st

e, dlaczego tak skrzętnie strzeżony jest skład substancji używanych do szczelinowania? Skład mieszanki jest wręcz najbardziej strzezoną tajemnicą... odpowied jest prosta - pod ziemię zatłaczane są środki promienitwórcze. To w sumie też można łatwo sprawdzić, chociażby u studentów geologi czy akademi górniczo - hutniczej. oni sie uczą o szczelinowaniu.

Czyżby??? Ja na studiach w 2001 uczyłem się o sposobach wiertniczych sprzed 50 lat, wyprowadzałem jakieś wzory na siatki, z których się już dawno nie korzysta, obliczałem jakieś ... rozwiń

Avatar
lopez / 6 czerwca 2013 r. o 10:21
0

chłopki to chłopki ich mentalność zawsze działa na nie!

Avatar
KID / 13 czerwca 2013 r. o 16:53
0

MACIE RACJĘ  MIESZKAŃCY ŻURAWLOWA NIE BĘDZIE CHEWRON PLUŁ WAM W TWARZ . jak by mi ktoś chciał budować odwiert pod oknem też bym krzyczał i blokował .Lokalizacja budowy odwiertu FATALNA

Avatar
adad / 10 czerwca 2013 r. o 21:14
0

Ciemnogród!!!! Czemu Wy ciemni ludzie wsi nie pozwalacie sobie pomóc!!! Wejść na tereny gdzie można zarobić pieniądze!!! Te pieniądze były by i dla ciemnogrodu i dla firm wydobywczych... Ciemne państwo Polska... może za 20 lat będzie lepiej kiedy państwo odłączy się zupełnie od kościoła!!!! 

Ty oswieconyyyy... udostepnij swoje podwórko chevronowi, poźniej pogadamy

Avatar
FD2750 / 10 czerwca 2013 r. o 19:11
0

Zanim zaczniecie od buroków itd. wyzywać...

Patrzcie na Valtre na zdjęciu. Ten ciągnik + przyczepa jest wart wiele więcej niż wasze samochody + lexus księdza razem wzięte! Chevron już jest przegrany, jak chevron zacznie wiercić to mam szczerą nadzieje że ludzie temu tłustemu prezesowi wywiercą otwór w pustym łbie(xd pewnie wiertło by wciągnęło ze względu na vacuum)...

Avatar
Amy / 9 czerwca 2013 r. o 09:46
0

Tym z Żurawlowa nic nie wytłumaczycie, wiedzy to oni nie są w stanie przyjąć.

Avatar
MS / 7 czerwca 2013 r. o 10:17
0

Jaka tam jest klasa ziemi?


Pierwsza
Avatar
xx / 6 czerwca 2013 r. o 22:37
0

Jeśli jesteście tacy do przodu to powinniście wiedzieć,że chevron już dawno wykupił akcje w gazpromie,więc nie wierzcie w taką głupotę, że będziemy mieli tani gaz,a może dadzą nam całkiem za darmo.Ludzie zastanówcie się!!!!!!!

Avatar
sąsiad / 6 czerwca 2013 r. o 22:29
0

Wójt już się chyba okreslił w Grabowcu paraduje w koszulce PGNiG

Avatar
gość / 6 czerwca 2013 r. o 20:17
0

Ciekawe ile płacą protestującym, zwłaszcza kobietom, bo za darmo chyba by się tak nie ośmieszały. 

Avatar
R.E.M / 6 czerwca 2013 r. o 10:35
0

Rozumiem determinację tych ludzi, ale wydaje mi się, że kancelaria prawna, z którą się kontaktują owi rolnicy naobiecywała im niestworzonych rzeczy i dlatego tak protestują. Tę sprawę można było załatwić w bardziej cywilizowany sposób tak jak na pomorzu, gdzie jakoś doszli do takiego porozumienia, że wszyscy są zadowoleni.

Nie licząc poboru hektolitrów wody, której w naszym województwie i kraju po prostu już teraz brakuje

Tu się nie zgodzę. W Polsce trwają intensywne badania nad stanem i ilością zasobów wód podziemnych. Analizując te dane, mogę powiedzieć, że wody raczej nam nie zabraknie. Nie ma się o co martwić.

Czy ma dojść do sytuacji, że cała woda będzie wykorzystywana do odwiertów, a ludziom pozostanie kupować ją w sklepie?

Nie ma fizycznie takiej możliwości.

Podnoszony problem wysychania studni wcale nie jest wyssany z palca.

Jest to problem jak najbardziej wyssany z palca. Badania z maja dowodzą, że woda się... "podniosła". Ma to związek z obfitymi opadami śniegu w tym roku. Poza tym wystarczy spojrzeć za okno. Cały czas pada deszcz. Niedługo znów będą powodzie. Wahania poziomu wód gruntowych to normalne zjawisko.

Poza tym, co z wodą zużytkowaną do szczelinowania, a zanieczyszczoną chemikaliami? Część wykorzystuje się podobno do powtórnego szczelinowania, ale co z tą częścią, o której się nie mówi?

Skład mieszanki jest biodegradowalny i ma dużą podatność na rozcieńczanie w przypadku gdyby dostał się do rzeki. Rzeka w procesie samooczyszczania szybko zneutralizowałaby szkodliwe substancje. Zaznaczam, że GDYBY się tak stało, co jest mało prawdopodobne, ale wiadomo, wypadki chodzą po ludziach.Druga sprawa, że część tego płynu zostaje 4km pod ziemią i raczej nikomu zagrażać nie będzie. W większości są to środki spożywcze, takie jak żelatyna, guma arabska, kwasek cytrony, rozcieńczony kwas solny (skład mieszanki może się różnić w zależności od firm wydobywczych) itp. Brzmi głupio ale tak jest.

Cytat:

Podobno "mądrzy" wymyślili, żeby wozić ją gdzieś na Pomorze, bo tam są odpowiednie zakłady. Jak to się ma do ochrony środowiska? Koszty transportu, emisja CO2 do atmosfery przy tej okazji...

Temat CO2 to już zupełnie inna historia napędzona przez ekoterrorystów i firmy. To jest sztuczny problem nie mający wpływu na środowisko naturalne. Tu się rozchodzi o pieniądze. Wymyślono problem z dwutlenkiem węgla aby produkować nowe, droższe rzeczy, które go będą wytwarzały mniej. Dzięki tej polityce w nowszych samochodach mamy coś takiego jak katalizator i zawór EGR, zapewniam cię, że po wywaleniu tych gratów samochód jeździłby znacznie lepiej i palił mniej. Ale niestety emituje więcej CO2. Aby zmniejszyć emisję CO2 robi się teraz duże auta z małymi silniczkami 1.2 z turbosprężarką. Jak myślisz? Jaka będzie jego żywotność?


do MARYJAN ARCYBISKUP

Czytając początek twojego posta, myślałem, że jesteś mądrzejszym człowiekiem ale całkowicie mnie zaskoczyłeś.

Weźmy teraz pod uwagę metodę szczelinowania. Na czym ona polega - wystarczy sprawdzić w internecie. Czy jest bezpieczna? Każdy kto choć troche się na tym zna - odpowie, że owszem, jest, ale wymaga to nakładu ogromnych środków finansowych na zabezpieczenia. Koszty te często przewyższają zarobek z wydobycia.

Jestem w szoku! Daj mi namiar na te informacje, muszę je zweryfikować.

Cytat:

Zadajcie sobie też pytanie, dlaczego tak skrzętnie strzeżony jest skład substancji używanych do szczelinowania? Skład mieszanki jest wręcz najbardziej strzezoną tajemnicą... odpowied jest prosta - pod ziemię zatłaczane są środki promienitwórcze. To w sumie też można łatwo sprawdzić, chociażby u studentów geologi czy akademi górniczo - hutniczej. oni sie uczą o szczelinowaniu.

Czyżby??? Ja na studiach w 2001 uczyłem się o sposobach wiertniczych sprzed 50 lat, wyprowadzałem jakieś wzory na siatki, z których się już dawno nie korzysta, obliczałem jakieś rzeczy na kalkulatorze... To o niczym nie świadczy. Kiedyś w USA stosowali takie środki, ale raczej było to na zasadzie eksperymentu i znacznika przebiegu, i szybko tego zaniechali bo było to zbyt kosztowne i bez sensu. Poza tym wytłumacz mi po kiego... mieli by to robić? Jaki to ma wpływ na rozpuszczanie skał? Co oni przy pomocy wiertni chcieli bombę atomową tam zrobić do szczelinowania, czy jak? 

Jest jeszcze jedna sprawa. Skoro to takie strzeżone to dlaczego setki studentów na UAM, UW i AGH się o tym uczą??? To mnie rozbawiło:) Uczą się z materiałów archiwalnych i stąd takie niebywałe rzeczy!

Cytat:

Woda. Do szczelinowania potrzebne są jej ogromne ilości. I co naiwniacy myslicie, że firma będzie ją brała z rzeki czy jeziora? Wykopią sobie studnię, z której będą ją ssać. Często wwiercą się do tego samego cieku wodnego, z którego korzysta cała gmina. Róznica będzie jednak polegała na tym, że głupi naród będzie bulił za wodę z wodociągów jak bulił, a firma będzie ją ssała za darmo, często powodując jej braki w gminie oraz skazi ją składem mieszanki do szczelinowania, czyli środkami promienitwórczymi.

A o czymś takim jak pozwolenie wodno-prawne to słyszałeś? Chyba nie bo takich głupot to już dawno nie słyszałem/czytałem. Firma dostaje pozwolenie na eksploatację swojej studni po dokładnej analizie ilości zasobów wód gruntowych. I choćby st

e, dlaczego tak skrzętnie strzeżony jest skład substancji używanych do szczelinowania? Skład mieszanki jest wręcz najbardziej strzezoną tajemnicą... odpowied jest prosta - pod ziemię zatłaczane są środki promienitwórcze. To w sumie też można łatwo sprawdzić, chociażby u studentów geologi czy akademi górniczo - hutniczej. oni sie uczą o szczelinowaniu.

Czyżby??? Ja na studiach w 2001 uczyłem się o sposobach wiertniczych sprzed 50 lat, wyprowadzałem jakieś wzory na siatki, z których się już dawno nie korzysta, obliczałem jakieś ... rozwiń

Avatar
lopez / 6 czerwca 2013 r. o 10:21
0

chłopki to chłopki ich mentalność zawsze działa na nie!

Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katolicki Uniwersytet Lekarski

Katolicki Uniwersytet Lekarski

Od października 2023 roku KUL chce kształcić przyszłych medyków. W środę uczelnia podpisała porozumienie o współpracy w tej sprawie z kilkoma lubelskimi szpitalami. Wsparcie finansowe zapowiada Ministerstwo Zdrowia.

Myśliwy zastrzelił dziecko. Dariusz Ch. nie pomógł chłopcu, tylko odjechał
Nowe zeznania
galeria

Myśliwy zastrzelił dziecko. Dariusz Ch. nie pomógł chłopcu, tylko odjechał

Oskarżony nie miał prawa strzelać – ocenił biegły łowczy, zeznający w procesie Dariusza Ch. Były policjant i myśliwy odpowiada za zastrzelenie ucznia szkoły w Kluczkowicach. Przed sądem tłumaczył, że pomylił go z dzikiem.

Początek pracy nad nowym spojrzeniem na Tomaszów Lubelski

Początek pracy nad nowym spojrzeniem na Tomaszów Lubelski

Obwodnica to nie wszystko. Otwarta niedawno droga ma zabrać ciężarówki z centrum, ale to nie koniec zmian o jakich myśli miasto. Właśnie pyta mieszkańców na co zwrócić uwagę przy opracowywaniu programu rewitalizacji.

Jak przygotować się na zwiększone wydatki na święta?

Jak przygotować się na zwiększone wydatki na święta?

Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocne zawsze wiążą się z dużymi wydatkami. Zanim jednak wpadniesz w wir czynności związanych z organizacją świąt, odpowiednio się do nich przygotuj. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zakupy świąteczne nie były nadmiernym obciążeniem domowych finansów.

Spór o śmieci. Spółka zarzuca, że miejscy urzędnicy faworyzują jedną firmę

Spór o śmieci. Spółka zarzuca, że miejscy urzędnicy faworyzują jedną firmę

Opóźni się wybór firmy, która na zlecenie miasta będzie odbierać śmieci od 45 tys. mieszkańców dzielnic Rury, Konstantynów, Szerokie i Sławinek. Warunki przetargu zostały zaskarżone przez spółkę, która zamierza walczyć o kontrakt na te dzielnice.

Nie żyje Antoni Gucwiński, legendarny dyrektor ZOO i autor „Z kamerą wśród zwierząt”

Nie żyje Antoni Gucwiński, legendarny dyrektor ZOO i autor „Z kamerą wśród zwierząt”

W wieku 89 lat zmarł znany miłośnik zwierząt i popularyzator wiedzy o przyrodzie. Antoniego Gucwińskiego żegna m.in. prezydent Wrocławia.

Górnik Łęczna wciąż nie poddaje się w walce o utrzymanie

Górnik Łęczna wciąż nie poddaje się w walce o utrzymanie

PIŁKARSKA PKO BP EKSTRAKLASA Dzięki wyjazdowej wygranej w Białymstoku nad tamtejszą Jagiellonią Górnik Łęczna „złapał kontakt” w walce o utrzymanie. Do końca roku kalendarzowego łęcznianom pozostały jeszcze dwa spotkania – wyjazdowe z Cracovią i domowe z Zagłębiem Lubin

Kolejne miasto w Lubelskiem rezygnuje z zabawy sylwestrowej. Wigilii też nie będzie

Kolejne miasto w Lubelskiem rezygnuje z zabawy sylwestrowej. Wigilii też nie będzie

Jak zdecydowali radni, w tym roku w Puławach nie będzie tradycyjnej, miejskiej wigilii. Pieniądze zabezpieczone na ten cel mają trafić na cel charytatywny. Nie będzie także miejskiego Sylwestra. Zaoszczędzone środki trafią do Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Każdy pracownik będzie upoważniony do bezpłatnego testu

Każdy pracownik będzie upoważniony do bezpłatnego testu

Myślimy o takiej formule, że każdy pracownik w naszym kraju będzie upoważniony do bezpłatnego testu na COVID-19. W związku z tym pracodawca będzie mógł poprosić pracownika przed przystąpieniem do pracy o okazanie takiego testu – poinformował w środę rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Koncert Jakuba Kotyni w dzielnicy Wrotków
12 grudnia 2021, 17:00

Koncert Jakuba Kotyni w dzielnicy Wrotków

W niedzielę, 12 grudnia o godz. 17 w Siedzibie Rady Dzielnicy Wrotków (ul. Nałkowskich 108) odbędzie się koncert Jakuba Kotyni.

Strażnik graniczny pomagał przemytnikom. Dzięki niemu znali terminy patroli

Strażnik graniczny pomagał przemytnikom. Dzięki niemu znali terminy patroli

Były strażnik graniczny to jeden oskarżonych w sprawie gangu przemytników papierosów. Grupa miała przerzucić nielegalny towar wart kilka milionów złotych. Członkom gangu grozi do 10 lat więzienia.

120 lat Lublina na zdjeciach i w opowieściach

120 lat Lublina na zdjeciach i w opowieściach

Sto dwadzieścia lat historii opowiedziane rok po roku za pomocą zdjęć, nagrań, tekstów i historii mówionych. Rusza projekt Chronoportal Lublin.

Lubelskie. Troje małych dzieci w szpitalu. Volkswagen wpadł w poślizg

Lubelskie. Troje małych dzieci w szpitalu. Volkswagen wpadł w poślizg

Samochód na śliskiej drodze zjechał na bok i uderzył w drzewo.

Jak skutecznie montować kamery?

Jak skutecznie montować kamery?

Kamery monitoringu towarzyszą nam już od długiego czasu. Sklepy spożywcze, galerie handlowe, zakłady usługowe a także obiekty ze sztuką od dawna dbają o bezpieczeństwo swoich klientów jak i o zabezpieczenie mienia. Coraz częściej jednak zdarza się, że również zwykli mieszkańcy chcą zabezpieczyć się przez włamaniami i kradzieżą za pomocą montażu monitoringu. Podpowiadamy, jak zamontować kamery, aby były jak najbardziej skuteczne.

"M jak Miłość", Talibowie i Mata. Tego Polacy szukali w internecie w 2021 roku
galeria

"M jak Miłość", Talibowie i Mata. Tego Polacy szukali w internecie w 2021 roku

Czego szukaliśmy w sieci w 2021 roku? Google odsłania karty i pokazuje, czym interesowali się Polacy. Otwarte zostaje pytanie: Dlaczego nie ma „M jak Miłość”?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!