Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

10 kwietnia 2008 r.
17:26
Edytuj ten wpis

Urwali nauczycielom specjalne dodatki

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 42 A A

Tomaszowscy pedagodzy są wściekli. Trudno się dziwić. Ich zarobki spadły w tym roku średnio o 200 zł brutto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko przez wprowadzony przez Starostwo Powiatowe nowy regulamin wynagradzania.

- To oburzające - złości się Jerzy Kij, nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim. Przepracował w oświacie ponad 20 lat. Tak pokrzywdzony jeszcze się nie czuł.

- Starostwo próbuje sobie zaoszczędzić naszym kosztem. Nie tędy droga! Bo my będziemy się upominać o to, co nam słusznie się należy - uprzedza pedagog.
Tomaszowskie starostwo opracowało nowy regulamin określający wysokość stawek i warunki przyznawania nauczycielom dodatków do wynagrodzenia. Obowiązuje on od stycznia.

Zdaniem Jerzego Kija, jest on szczególnie krzywdzący dla nauczycieli i wychowawców SOSW. Wprowadzono w nim widełki, które określają wysokość dodatków za trudne oraz uciążliwe warunki pracy (należą się za pracę z dziećmi chorymi umysłowo - red.).

- Widełki te wynoszą w projekcie od 5 do 20 proc. stałego uposażenia - mówi Kij. - I w jakiej wysokości nam je przyznano? Zalewie 5 proc. na każdy. Efekt jest taki, że zarabiamy po 200 zł brutto mniej niż jeszcze w ub. roku!

Ale to nie koniec obniżek płac! W marcu wychowawcom klas w internacie SOSW odebrano jeszcze dodatki za wychowawstwo. Bo, jak tłumaczono, nie zajmujemy się klasami, ale... grupami, co ponoć automatycznie zmienia kwalifikację. To nieporozumienie. Szala goryczy się przelała.

Jerzy Kij jest także wychowawcą w internacie SOSW. Jak wyliczył urwano mu dodatkowo 67 zł brutto. Zamierza pisać w tej sprawie m.in. do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Oburzeni są także inni.

- Zbierana jest lista podpisów pod protestem w sprawie obniżek naszych płac - mówi Anna Gęborys, jedna spośród ponad 20 wychowawców ośrodka. - Nauczyciele są oburzeni takim stawianiem sprawy przez organ prowadzący. Gdyby któryś z samorządowców popracował w ośrodku... może by zrozumiał, skąd nasze rozżalenie. To jest naprawdę wyjątkowo ciężka i bardzo odpowiedzialna praca.
Urzędnicy nie mają sobie jednak nic do zarzucenia.

- Regulamin jest opracowany zgodnie z przepisami - zapewnia Mieczysław Watrak, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki starostwa. - Nie sądzę, aby teraz zmiany w nim były możliwe. Poza tym, jest wdrażany przez dyrekcję ośrodka. Tam należy kierować żale, a nie do nas.

- Dostałam takie rozporządzenie od organu prowadzącego i tego muszę się trzymać - tłumaczy tymczasem Teresa Ewa Sikora, dyrektor SOSW w Tomaszowie Lub. - Tyle mogę powiedzieć.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 19 maja 2010 o 08:52
0
Nauczycielka napisał:
Jestem nauczycielem z 20letnim stażem pracy. Do pracy stawiam się codziennie na godzinę 7.30, wracam do domu, w najlepszym przypadku na 14.00 - 14.30. Mam spotkania z rodzicami, zespoły wychowawcze, rady pedagogiczne, szkolenie - przynajmniej 2-3 w miesiącu, wszyskie zaczynająsię o 14.30, organizujemy dzieciom dyskoteki - 16.00 - 19.00, wycieczki - odpowiedzialność, opieka podczas trwania wyciczki - jak jest dwudniowa to 48 godzin opieki i odpowiedzialności. I niech mi nikt nie próbuje wmawiać, że to dla mnie frajda pojechać "za darmo" na wycieczkę. Bo nie życzę nikomu odpowiadać za 20, 30, 40 dzieci w róznych wycieczkowych sytuacjach przez 1, 2, 3 i więcej dni. Noszę sterty papierów i zeszytów do domu i sprawdzam. To jak to jest, że pracuję 18 godzin. Hipokryzja takich jak ty jest odrażająca. Sprawdź w słowniku, kto to taki HIPOKRYTA, bo tobie przecież nauczyciel nigdy w niczym nie pomógł. Brak słów. I wy psioczycie, że szkoła nie wychowuje, nie uczy. Jak mamy wychowywać i uczyć jak nasz statystyczny uczeń dostaje codziennie pakiet informacji typu; nauczyciele nieudacznicy, zachłannicy, próżniaki, mądrale, itd... Obalacie autorytet szkoły i nauczyciela, instytucji, która ma wspierać w wychowaniu i wieść główną rolę w nauczaniu. Komu robicie krzywdę? Sobie i swoim dzieciom. A co do gratyfikacji za pracę. Mam rodzinę i mam obowiązek ją utrzymać. ciężko pracuję i powinnam zarabiać zgodnie z wkładem mojej pracy. Czasy Stasi Bozowskiej dawno minęły.


no włąśnie nauczyciele to HIPOKRYCI


no włąśnie nauczyciele to HIPOKRYCI rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2010 o 08:47
0
tomek19781115 napisał:
Pracuję jako wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w internacie. Moje pensum wynosi 24 godziny tygodniowo. Do tego dochodzą sprawy w sądzie, wywiady środowiskowe, zebrania, narady, rady pedagogiczne i nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych ( ostatnio kurs języka migowego) Gdyby to wszystko rzetelnie podlizyć wychodzi dużo więcej niż 40 godzin tygodniowo
Pracujmy z coraz trudniejszą młodzieżą, nie tylko z upośledzeniami, ale również z zaburzen iami zachowania i emocji.
Pracujemy na zmiany, nocne, dzienne, wieczorne również w niedziele i święta.
Samorządy i Powiaty poobcinały dodatki to fakt. Zrobiono to w chamski i podstępny sposób!!!
Miały być podwyżki, w sumie wyszło po staremu. Nauczyciele w domach dziecka i sosw to ciągle niedoceniana grupa pedagogów, pracująca z dziećmi, których własni rodzice, rodziny, społeczeństwo rzuciło poza margines.
Najlepiej dla wszystkich, którzy tu piszą z małymi wyjątkami, żeby nauczyciel chodził w jednych wypierdzianych portkach, nie dojadał i jeździł 20 letnim fiatem. Dobrze by było żeby dzieci ubierał w lumpesie i żeby był głupi i niedouczony, bo za co miałby się rozwijać.
Dobrze by było żeby sobie pozwalał na lekcji zakładac kosz na głowę i żeby bał się wychowanków.
Najlepiej żeby śmierdziało mu z gęby, no bo skąd wziąść na dentystę>?
Wczasy miałby spędzać na działce koło domu, bo to i tak luksus.
Brzydzę się tymi wszystkimi wpisami przestańcie piepszyć ludzie jak to jest nam dobrze!!! a jak zazdrościcie to zapraszam do sosw!
Oplują was na Dzień Dobry! bo nie macie pojęcia jak podejść do dzieci, których oszukali w życiu wszyscy dookoła!!!

Ludzie, a czemu wyciągacie jakieś tematy sprzed 2 lat?

Ludzie, a czemu wyciągacie jakieś tematy sprzed 2 lat? rozwiń
Avatar
tomek19781115 / 18 maja 2010 o 19:01
0
Pracuję jako wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w internacie. Moje pensum wynosi 24 godziny tygodniowo. Do tego dochodzą sprawy w sądzie, wywiady środowiskowe, zebrania, narady, rady pedagogiczne i nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych ( ostatnio kurs języka migowego) Gdyby to wszystko rzetelnie podlizyć wychodzi dużo więcej niż 40 godzin tygodniowo
Pracujmy z coraz trudniejszą młodzieżą, nie tylko z upośledzeniami, ale również z zaburzen iami zachowania i emocji.
Pracujemy na zmiany, nocne, dzienne, wieczorne również w niedziele i święta.
Samorządy i Powiaty poobcinały dodatki to fakt. Zrobiono to w chamski i podstępny sposób!!!
Miały być podwyżki, w sumie wyszło po staremu. Nauczyciele w domach dziecka i sosw to ciągle niedoceniana grupa pedagogów, pracująca z dziećmi, których własni rodzice, rodziny, społeczeństwo rzuciło poza margines.
Najlepiej dla wszystkich, którzy tu piszą z małymi wyjątkami, żeby nauczyciel chodził w jednych wypierdzianych portkach, nie dojadał i jeździł 20 letnim fiatem. Dobrze by było żeby dzieci ubierał w lumpesie i żeby był głupi i niedouczony, bo za co miałby się rozwijać.
Dobrze by było żeby sobie pozwalał na lekcji zakładac kosz na głowę i żeby bał się wychowanków.
Najlepiej żeby śmierdziało mu z gęby, no bo skąd wziąść na dentystę>?
Wczasy miałby spędzać na działce koło domu, bo to i tak luksus.
Brzydzę się tymi wszystkimi wpisami przestańcie piepszyć ludzie jak to jest nam dobrze!!! a jak zazdrościcie to zapraszam do sosw!
Oplują was na Dzień Dobry! bo nie macie pojęcia jak podejść do dzieci, których oszukali w życiu wszyscy dookoła!!!
Pracuję jako wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w internacie. Moje pensum wynosi 24 godziny tygodniowo. Do tego dochodzą sprawy w sądzie, wywiady środowiskowe, zebrania, narady, rady pedagogiczne i nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych ( ostatnio kurs języka migowego) Gdyby to wszystko rzetelnie podlizyć wychodzi dużo więcej niż 40 godzin tygodniowo
Pracujmy z coraz trudniejszą młodzieżą, nie tylko z upośledzeniami, ale również z zaburzen iami zachowania i emocji.
Pracujemy na zmiany, nocne, dzienne, w... rozwiń
Avatar
rozumiejąca drugiego / 24 kwietnia 2008 o 19:39
0
A coście się tak czepili tych biednych nauczycieli ze specjalnej!!!!!!!!!!!!!!! Ciężko pracują,muszą się przygotować do zajęć.Poza pracą na nic nie mają czasu - ani na pójście do biblioteki,ani do lekarza,fryzjera czy manicurzystki.
Avatar
kolo / 23 kwietnia 2008 o 16:34
0
Ale krypa. No, no...
Avatar
lk / 23 kwietnia 2008 o 16:33
0
O co ta cała zadyma. Nauczyciel jaki jest każdy widzi.
Avatar
obiektywny / 23 kwietnia 2008 o 13:11
0
czyli uczciwie zrobiliście z tych dzieci chorych umysłowo?ataki nie są na nauczycieli a na grupę znaną.....nie zawsze ten ma racje co krzyczy najgłosniej
Avatar
wazeliniarz / 23 kwietnia 2008 o 12:23
0
ja tam władzy na gitarze żem nie przygrywał.....za tomik wierszy.....
Avatar
tropiciel wazeliny / 23 kwietnia 2008 o 11:21
0
studentka napisał:
OLIGO???co???

Widzę,że w w tych atakach na nauczycieli ze Szkoły Specjalnej ujawniło się dobrane grono lizusów wysługujących sie władzy, zapewne liczą, że sami coś dla siebie dostaną. A wazelina aż kapie....fuj .To tak wygląda solidarność zawodowa a choćby i zwykła uczciwość ?
Avatar
plakacista / 23 kwietnia 2008 o 11:00
0
Nauczycielu!!! Jak NIE POTRAFISZ,nie pchaj się na AFISZ!
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 19 maja 2010 o 08:52
0
Nauczycielka napisał:
Jestem nauczycielem z 20letnim stażem pracy. Do pracy stawiam się codziennie na godzinę 7.30, wracam do domu, w najlepszym przypadku na 14.00 - 14.30. Mam spotkania z rodzicami, zespoły wychowawcze, rady pedagogiczne, szkolenie - przynajmniej 2-3 w miesiącu, wszyskie zaczynająsię o 14.30, organizujemy dzieciom dyskoteki - 16.00 - 19.00, wycieczki - odpowiedzialność, opieka podczas trwania wyciczki - jak jest dwudniowa to 48 godzin opieki i odpowiedzialności. I niech mi nikt nie próbuje wmawiać, że to dla mnie frajda pojechać "za darmo" na wycieczkę. Bo nie życzę nikomu odpowiadać za 20, 30, 40 dzieci w róznych wycieczkowych sytuacjach przez 1, 2, 3 i więcej dni. Noszę sterty papierów i zeszytów do domu i sprawdzam. To jak to jest, że pracuję 18 godzin. Hipokryzja takich jak ty jest odrażająca. Sprawdź w słowniku, kto to taki HIPOKRYTA, bo tobie przecież nauczyciel nigdy w niczym nie pomógł. Brak słów. I wy psioczycie, że szkoła nie wychowuje, nie uczy. Jak mamy wychowywać i uczyć jak nasz statystyczny uczeń dostaje codziennie pakiet informacji typu; nauczyciele nieudacznicy, zachłannicy, próżniaki, mądrale, itd... Obalacie autorytet szkoły i nauczyciela, instytucji, która ma wspierać w wychowaniu i wieść główną rolę w nauczaniu. Komu robicie krzywdę? Sobie i swoim dzieciom. A co do gratyfikacji za pracę. Mam rodzinę i mam obowiązek ją utrzymać. ciężko pracuję i powinnam zarabiać zgodnie z wkładem mojej pracy. Czasy Stasi Bozowskiej dawno minęły.


no włąśnie nauczyciele to HIPOKRYCI


no włąśnie nauczyciele to HIPOKRYCI rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2010 o 08:47
0
tomek19781115 napisał:
Pracuję jako wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w internacie. Moje pensum wynosi 24 godziny tygodniowo. Do tego dochodzą sprawy w sądzie, wywiady środowiskowe, zebrania, narady, rady pedagogiczne i nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych ( ostatnio kurs języka migowego) Gdyby to wszystko rzetelnie podlizyć wychodzi dużo więcej niż 40 godzin tygodniowo
Pracujmy z coraz trudniejszą młodzieżą, nie tylko z upośledzeniami, ale również z zaburzen iami zachowania i emocji.
Pracujemy na zmiany, nocne, dzienne, wieczorne również w niedziele i święta.
Samorządy i Powiaty poobcinały dodatki to fakt. Zrobiono to w chamski i podstępny sposób!!!
Miały być podwyżki, w sumie wyszło po staremu. Nauczyciele w domach dziecka i sosw to ciągle niedoceniana grupa pedagogów, pracująca z dziećmi, których własni rodzice, rodziny, społeczeństwo rzuciło poza margines.
Najlepiej dla wszystkich, którzy tu piszą z małymi wyjątkami, żeby nauczyciel chodził w jednych wypierdzianych portkach, nie dojadał i jeździł 20 letnim fiatem. Dobrze by było żeby dzieci ubierał w lumpesie i żeby był głupi i niedouczony, bo za co miałby się rozwijać.
Dobrze by było żeby sobie pozwalał na lekcji zakładac kosz na głowę i żeby bał się wychowanków.
Najlepiej żeby śmierdziało mu z gęby, no bo skąd wziąść na dentystę>?
Wczasy miałby spędzać na działce koło domu, bo to i tak luksus.
Brzydzę się tymi wszystkimi wpisami przestańcie piepszyć ludzie jak to jest nam dobrze!!! a jak zazdrościcie to zapraszam do sosw!
Oplują was na Dzień Dobry! bo nie macie pojęcia jak podejść do dzieci, których oszukali w życiu wszyscy dookoła!!!

Ludzie, a czemu wyciągacie jakieś tematy sprzed 2 lat?

Ludzie, a czemu wyciągacie jakieś tematy sprzed 2 lat? rozwiń
Avatar
tomek19781115 / 18 maja 2010 o 19:01
0
Pracuję jako wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w internacie. Moje pensum wynosi 24 godziny tygodniowo. Do tego dochodzą sprawy w sądzie, wywiady środowiskowe, zebrania, narady, rady pedagogiczne i nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych ( ostatnio kurs języka migowego) Gdyby to wszystko rzetelnie podlizyć wychodzi dużo więcej niż 40 godzin tygodniowo
Pracujmy z coraz trudniejszą młodzieżą, nie tylko z upośledzeniami, ale również z zaburzen iami zachowania i emocji.
Pracujemy na zmiany, nocne, dzienne, wieczorne również w niedziele i święta.
Samorządy i Powiaty poobcinały dodatki to fakt. Zrobiono to w chamski i podstępny sposób!!!
Miały być podwyżki, w sumie wyszło po staremu. Nauczyciele w domach dziecka i sosw to ciągle niedoceniana grupa pedagogów, pracująca z dziećmi, których własni rodzice, rodziny, społeczeństwo rzuciło poza margines.
Najlepiej dla wszystkich, którzy tu piszą z małymi wyjątkami, żeby nauczyciel chodził w jednych wypierdzianych portkach, nie dojadał i jeździł 20 letnim fiatem. Dobrze by było żeby dzieci ubierał w lumpesie i żeby był głupi i niedouczony, bo za co miałby się rozwijać.
Dobrze by było żeby sobie pozwalał na lekcji zakładac kosz na głowę i żeby bał się wychowanków.
Najlepiej żeby śmierdziało mu z gęby, no bo skąd wziąść na dentystę>?
Wczasy miałby spędzać na działce koło domu, bo to i tak luksus.
Brzydzę się tymi wszystkimi wpisami przestańcie piepszyć ludzie jak to jest nam dobrze!!! a jak zazdrościcie to zapraszam do sosw!
Oplują was na Dzień Dobry! bo nie macie pojęcia jak podejść do dzieci, których oszukali w życiu wszyscy dookoła!!!
Pracuję jako wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w internacie. Moje pensum wynosi 24 godziny tygodniowo. Do tego dochodzą sprawy w sądzie, wywiady środowiskowe, zebrania, narady, rady pedagogiczne i nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych ( ostatnio kurs języka migowego) Gdyby to wszystko rzetelnie podlizyć wychodzi dużo więcej niż 40 godzin tygodniowo
Pracujmy z coraz trudniejszą młodzieżą, nie tylko z upośledzeniami, ale również z zaburzen iami zachowania i emocji.
Pracujemy na zmiany, nocne, dzienne, w... rozwiń
Avatar
rozumiejąca drugiego / 24 kwietnia 2008 o 19:39
0
A coście się tak czepili tych biednych nauczycieli ze specjalnej!!!!!!!!!!!!!!! Ciężko pracują,muszą się przygotować do zajęć.Poza pracą na nic nie mają czasu - ani na pójście do biblioteki,ani do lekarza,fryzjera czy manicurzystki.
Avatar
kolo / 23 kwietnia 2008 o 16:34
0
Ale krypa. No, no...
Avatar
lk / 23 kwietnia 2008 o 16:33
0
O co ta cała zadyma. Nauczyciel jaki jest każdy widzi.
Avatar
obiektywny / 23 kwietnia 2008 o 13:11
0
czyli uczciwie zrobiliście z tych dzieci chorych umysłowo?ataki nie są na nauczycieli a na grupę znaną.....nie zawsze ten ma racje co krzyczy najgłosniej
Avatar
wazeliniarz / 23 kwietnia 2008 o 12:23
0
ja tam władzy na gitarze żem nie przygrywał.....za tomik wierszy.....
Avatar
tropiciel wazeliny / 23 kwietnia 2008 o 11:21
0
studentka napisał:
OLIGO???co???

Widzę,że w w tych atakach na nauczycieli ze Szkoły Specjalnej ujawniło się dobrane grono lizusów wysługujących sie władzy, zapewne liczą, że sami coś dla siebie dostaną. A wazelina aż kapie....fuj .To tak wygląda solidarność zawodowa a choćby i zwykła uczciwość ?
Avatar
plakacista / 23 kwietnia 2008 o 11:00
0
Nauczycielu!!! Jak NIE POTRAFISZ,nie pchaj się na AFISZ!
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 4 24

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 42 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 26

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!