Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

2 lipca 2009 r.
12:48
Edytuj ten wpis

W diecezji zamojsko-lubaczowskiej: Idą księża na parafie

0 13 A A

Misją Kościoła są słowa Jezusa Chrystusa "Idźcie i nauczajcie”, my ją tylko wypełniamy - mówią w kurii. W diecezji zamojsko-lubaczowskiej rozpoczęły się właśnie przeprowadzki kapłanów do nowych parafii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do swojej pierwszej na drodze kapłańskiej parafii trafi ośmiu neoprezbiterów, czyli świeżo wyświęconych księży. Zmiany czekają też ich starszych kolegów, którzy są wikariuszami, jak i proboszczów.

- Zmiany personalne na parafiach dokonywane są przez cały rok, ale w związku z tym, że wielu księży prowadzi w szkołach katechezę, najwięcej jest ich na zakończenie roku szkolnego - mówi ks. prałat Adam Firosz, kanclerz Kurii Biskupiej w Zamościu.

Podkreśla, że ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej ma rozeznanie w podległych mu 182 parafiach i bierze pod uwagę potrzeby duszpastersko-administracyjne.

- Wyszukuje księży, którzy w danym czasie mogą sprostać tym obowiązkom - wskazuje kanclerz.

Biskupowi Wacławowi Depo pomagają duchowni z Rady Konsultatorów oraz Rady Kapłańskiej.

- To są gremia, które mają głos doradczy - opowiada ks. Firosz. - Ordynariusz bierze pod uwagę również głosy, które wpływają z diecezji od dziekanów i proboszczów, jak również od wiernych świeckich z parafialnych rad duszpasterskich. Poza tym każdy ksiądz może przyjść o każdej porze do biskupa jak do swego ojca i poprosić o powierzenie mu innego zadania.

Dodaje, że zmieniając środowisko kapłani wypełniają misję Kościoła. Nie może dojść do zasiedzenia. - To Chrystus powiedział: "Idźcie i nauczajcie” - zwraca uwagę nasz rozmówca.

Kapłani odebrali już dekrety nominacyjne i są w trakcie przenosin do nowych parafii. - Żal odjeżdżać, bo spędziłem tu kilka dobrych lat, ale z pokorą przyjmuję decyzję biskupa - mówi proszący o niepodawanie nazwiska proboszcz. - W nowej parafii czekają na mnie nowe wyzwania i sporo pracy.

Wierni z parafii Świętego Michała Archanioła w Zamościu pożegnają proboszcza ks. Waldemara Kostrubca, który odchodzi do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łukowej.

Jego miejsce zajmie ks. Wiesław Galant, dotychczasowy proboszcz parafii Świętego Jerzego w Biłgoraju. Ks. Józef Czaus kończy pracę proboszcza w Żniatynie i przenosi się do Horyszowa Polskiego.

Ks. Franciszek Buhajczuk przechodzi z Nielisza do Ulhówka. Dotychczasowy proboszcz tej ostatniej parafii, ks. Grzegorz Stankiewicz, został mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Cewkowie.

Niektórzy kapłani przeszli na emeryturę, inni wyjadą za granicę. Ks. Marek Gmyz prowadzić będzie na przykład pracę duszpasterską w Austrii, a ks. Piotr Wojnar skierowany został do pracy duszpasterskiej w Abchazji.

Pełna lista zmian personalnych i nominacji w diecezji zamojsko-lubaczowskiej poniżej.

Neoprezbiterzy

Ks. mgr Dariusz Babiak mianowany wikariuszem parafii Św. Leonarda w Tyszowcach.
Ks. mgr Krzysztof Hawro mianowany wikariuszem parafii Świętego Bartłomieja Apostoła w Goraju.
Ks. mgr Dariusz Komadowski mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łukowej.
Ks. mgr Rafał Kowalczuk mianowany wikariuszem parafii Świętego Andrzeja Boboli w Kosobudach.
Ks. mgr Paweł Martyniuk mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Łabuniach.
Ks. mgr Tomasz Pachuta mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Skierbieszowie.
Ks. mgr Tomasz Szumowski mianowany wikariuszem parafii Świętego Wojciecha w Cieszanowie.
Ks. mgr Sławomir Zawada mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Bełżcu.

Proboszczowie

Ks. kan. mgr Piotr Lizakowski zwolniony z urzędu proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Aleksandrowie i mianowany proboszczem parafii Św. Wojciecha i Matki Bożej Różańcowej w Nieliszu.
Ks. kan. dr Wiesław Galant zwolniony z urzędu proboszcza parafii Św. Jerzego w Biłgoraju i mianowany proboszczem parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu.
Ks. kan. Mieczysław Kornaga zwolniony z urzędu proboszcza w Cewkowie i przeniesiony w stan emerytalny z zamieszkaniem na plebanii w Cieszanowie.
Ks. kan. mgr Stanisław Budzyński zwolniony z urzędu proboszcza parafii Świętego Mikołaja w Grabowcu i mianowany proboszczem parafii Św. Jerzego w Biłgoraju.
Ks. kan. dr Leszek Oberda zwolniony z urzędu proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Horyszowie Polskim i mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Aleksandrowie.
Ks. kan. Witold Smyk zwolniony z urzędu proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łukowej oraz wicedziekana Dekanatu Tarnogród i przeniesiony w stan emerytalny z zamieszkaniem na dotychczasowej plebani.
Ks. mgr Stanisław Gorczyński zwolniony z urzędu proboszcza parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Machnowie Nowym i mianowany proboszczem parafii Trójcy Przenajświętszej w Potoku Jaworowskim.
Ks. dr Krzysztof Kłos zwolniony z urzędu proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nabrożu i mianowany proboszczem parafii Św. Kazimierza Królewicza w Radzięcinie.
Ks. mgr Franciszek Buhajczuk zwolniony z urzędu proboszcza parafii Świętego Wojciecha i Matki Bożej Różańcowej w Nieliszu i mianowany proboszczem parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Ulhówku.
Ks. mgr Bogdan Bejgier zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej w Potoku Jaworowskim i mianowany proboszczem parafii Św. Stanisława Biskupa w Wiszniowie.
Ks. mgr Zygmunt Żółkiewski zwolniony z urzędu proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Podhorcach oraz wicedziekana Dekanatu Tomaszów Płn. i mianowany proboszczem parafii Św. Mikołaja w Grabowcu.
Ks. kan. mgr Józef Godzisz zwolniony z urzędu proboszcza parafii Świętego Kazimierza Królewicza w Radzięcinie i mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nabrożu.
Ks. mgr Adam Herda zwolniony z urzędu proboszcza parafii Świętych Cyryla i Metodego w Sahryniu i mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Podhorcach.
Ks. mgr Grzegorz Stankiewicz zwolniony z urzędu proboszcza parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Ulhówku i mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Cewkowie.
Ks. mgr Michał Słotwiński zwolniony z urzędu proboszcza parafii Świętego Stanisława Biskupa w Wiszniowie z udzieleniem zgody na zamieszkanie u swoich krewnych.
Ks. kan. mgr lic. Waldemar Kostrubiec zwolniony z urzędu proboszcza parafii Świętego Michała Archanioła w Zamościu i mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łukowej.
Ks. kan. mgr Józef Czaus zwolniony z urzędu proboszcza parafii Świętego Michała Archanioła w Żniatynie oraz wicedziekana Dekanatu Tarnoszyn i mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Horyszowie Polskim.
Ks. mgr Marek Tworek zwolniony z funkcji duszpasterza samodzielnego ośrodka duszpasterskiego w Chmielku i mianowany Rektorem Kościoła p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Chmielku.
Ks. mgr Stanisław Kiciński zwolniony z urzędu wikariusza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Żulicach i mianowany proboszczem parafii Świętego Michała Archanioła w Żniatynie.
Ks. mgr lic. Jarosław Cioch zwolniony z urzędu wikariusza Parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju i mianowany proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Machnowie Nowym.
Ks. mgr Eugeniusz Adamek zwolniony z urzędu wikariusza parafii Św. Jerzego w Biłgoraju i mianowany proboszczem parafii Św. Cyryla i Metodego w Sahryniu.

Wikariusze

Ks. mgr Andrzej Dzido zwolniony z funkcji wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hucie Krzeszowskiej i mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Aleksandrowie.
Ks. mgr Andrzej Skwarek zwolniony z funkcji wikariusza Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bełżcu i mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nabrożu.
Ks. mgr Piotr Harko zwolniony z funkcji wikariusza parafii Świętego Wojciecha w Cieszanowie i mianowany wikariuszem parafii Św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym.
Ks. mgr Andrzej Chilewicz zwolniony z funkcji wikariusza zwolniony parafii Świętego Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej i mianowany wikariuszem parafii Św. Jerzego w Biłgoraju.
Ks. mgr Paweł Piotr Kruk zwolniony z funkcji wikariusza parafii Świętej Marii Magdaleny Biłgoraju i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Przenajświętszej w Komarowie.
Ks. mgr Zygmunt Jagiełło zwolniony z funkcji wikariusza parafii Świętego Jerzego w Biłgoraju i mianowany wikariuszem parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu.
Ks. mgr Maciej Lewandowski zwolniony z funkcji wikariusza parafii Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju i mianowany wikariuszem parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie.
Ks. mgr Bogdan Wawrzaszek zwolniony z funkcji wikariusza parafii Świętego Bartłomieja Apostoła w Goraju. Udzielono zgody na pracę duszpasterską w Irlandii na okres 3 lat oraz skierowany na studia doktoranckie z zakresu Teologii Fundamentalnej na Wydziale Teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.
Ks. mgr Andrzej Łopocki zwolniony z funkcji wikariusza parafii Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Horyszowie Polskim.
Ks. mgr Mariusz Łoza zwolniony z funkcji wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Horyszowie Polskim i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hucie Krzeszowskiej.
Ks. mgr Mariusz Rybiński zwolniony z funkcji wikariusza parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Hucisku i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju.
Ks. mgr Marcin Zaburko zwolniony z funkcji wikariusza parafii Trójcy Przenajświętszej w Komarowie i mianowany wikariuszem parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.
Ks. mgr Andrzej Ciapa zwolniony z funkcji wikariusza parafii Św. Andrzeja Boboli w Kosobudach i mianowany wikariuszem parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie.
Ks. mgr Franciszek Kościelski zwolniony z funkcji wikariusza parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie i skierowany na studia stacjonarne w zakresie teologii dogmatycznej na Wydziale Teologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.
Ks. mgr Krzysztof Maj zwolniony z funkcji wikariusza parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju.
Ks. mgr Grzegorz Kopczyński zwolniony z funkcji wikariusza parafii Świętego Andrzeja Apostoła w Lipsku k. Narola i mianowany wikariuszem parafii Św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej.
Ks. mgr Karol Bryła zwolniony z funkcji wikariusza parafii Bł. Jakuba Strzemię i Św. Stanisława BM w Lubaczowie i mianowany wikariuszem parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łaszczowie.
Ks. mgr Piotr Sobczuk zwolniony z funkcji wikariusza parafii Najświętszego Serca Jezusa w Klemensowie i mianowany wikariuszem parafii Matki Bożnej Śnieżnej w Łukawicy.
Ks. mgr Krzysztof Bylina zwolniony z funkcji wikariusza parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Łabuniach i mianowany wikariuszem parafii Św. Jerzego w Biłgoraju.
Ks. mgr lic. Zbigniew Gaca zwolniony z funkcji wikariusza parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łaszczowie i mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Zamościu.
Ks. mgr Marek Sobiłło zwolniony z funkcji wikariusza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łukowej i mianowany wikariuszem parafii Św. Tomasza Apostoła w Majdanie Sopockim.
Ks. mgr Piotr Skóra zwolniony z funkcji wikariusza parafii Świętego Tomasza Apostoła w Majdanie Sopockim i mianowany wikariuszem parafii Św. Andrzeja Apostoła w Lipsku k. Narola.
Ks. mgr Cezary Błaszczuk zwolniony z funkcji wikariusza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nabrożu i mianowany wikariuszem parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu.
Ks. mgr Wiesław Górniak zwolniony z funkcji wikariusza parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu i mianowany wikariuszem parafii Bł. Jakuba Strzemię i Św. Stanisława BM w Lubaczowie.
Ks. mgr Sylwester Zwolak zwolniony z funkcji wikariusza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Skierbieszowie i skierowany na kontynuowanie studiów doktoranckich w zakresie katechetyki na Wydziale Teologicznym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.
Ks. mgr Adam Mulawa zwolniony z funkcji wikariusza parafii Świętego Leonarda w Tyszowcach i mianowany wikariuszem parafii Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie.
Ks. Jan Franczak zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Starym Zamościu i przeniesiony w stan emerytalny z zamieszkaniem na dotychczasowej plebani.
Ks. mgr Grzegorz Kowalski zwolniony z funkcji wikariusza parafii Świętego Józefa w Tomaszowie Lub. i mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Hucisku.
Ks. mgr Paweł Zubrzycki zwolniony z funkcji wikariusza parafii Świętego Michała Archanioła i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Werbkowicach i mianowany wikariuszem parafii Św. Krzyża w Zamościu.
Ks. mgr Piotr Wojnar zwolniony z funkcji wikariusza parafii Świętego Krzyża w Zamościu i skierowany do pracy duszpasterskiej w Abchazji na okres 3 lat.
Ks. dr Robert Strus zwolniony z funkcji wikariusza parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu i mianowany zastępcą dyrektora Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Ojca Pio w Zamościu, z zamieszkaniem w domu diecezjalnym w Zamościu.
Ks. mgr lic. Jacek Zieliński zwolniony z funkcji duszpasterza akademickiego oraz wykładowcy na Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu i mianowany wikariuszem parafii św. Józefa w Tomaszowie Lub.
Ks. mgr Adam Palonka zwolniony z funkcji wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Zamościu i mianowany wikariuszem parafii Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Tomaszowie Lubelskim.
Ks. mgr Marek Krzyżan mianowany wikariuszem parafii Św. Michała Archanioła i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Werbkowicach.
Ks. mgr Piotr Lenart mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu
Ks. mgr Wojciech Panek zwolniony z funkcji pomocnika duszpasterskiego par. Narodzenia NMP w Oleszycach i mianowany wikariuszem parafii Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie.
Ks. mgr lic. Grzegorz Kawarski zwolniony z funkcji wikariusza par. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie i mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.
Ks. mgr Robert Fuk zwolniony z wikariusza par. MB Królowej Polski w Zamościu i mianowany wikariuszem parafii Św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.
Ks. mgr Wojciech Steć zwolniony z funkcji wikariusza par. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie i mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu
Ks. mgr Arkadiusz Jakubczak zwolniony z funkcji wikariusza MB Królowej Polski i mianowany wikariuszem parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu
Ks. mgr Tomasz Kielar zwolniony z funkcji wikariusza par. św. Michała Archanioła w Zamościu i mianowany wikariuszem parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Oleszycach.

Inne

Ks. kan. Stanisław Mizak zwolniony z urzędu dziekana Dekanatu Cieszanów.
Ks. mgr Stanisław Budzyński zwolniony z urzędu dziekana Dekanatu Grabowiec.
Ks. mgr lic. Janusz Raczyński zwolniony z funkcji notariusza Kurii Diecezjalnej w Zamościu.
Ks. mgr Zygmunt Żółkiewski mianowany dziekanem Dekanatu Grabowiec na okres 5 lat.
Ks. kan. mgr Józef Jan Dudek mianowany dziekanem Dekanatu Cieszanów na okres 5 lat.
Ks. mgr Zygmunt Jagiełło mianowany notariuszem Kurii Diecezjalnej w Zamościu.
Ks. mgr Paweł Zawada mianowany zastępcą diecezjalnego moderatora Ruchu Światło-Życie.
Ks. mgr lic. Mirosław Sawka zwolniony z funkcji duszpasterza akademickiego przy Wydziale Zamiejscowym Nauk Prawnych i Ekonomicznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim.
Ks. mgr lic. Jacek Zieliński mianowany duszpasterzem akademickim przy Wydziale Zamiejscowym Nauk Prawnych i Ekonomicznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim.
Ks. Józef Starszuk skierowany na zamieszkanie w plebani parafii Św. Mikołaja w Hrubieszowie.
Ks. dr Marek Gmyz udzielono zgodę na pracę duszpasterską w Austrii.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lorencywow / 17 maja 2018 o 07:39
0
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
patryk / 1 stycznia 2013 o 11:50
0
zmiany w Cieszanowie i okolicach,,, wyrzucić stare pierniki
Avatar
Anonim / 15 lipca 2011 o 20:40
0
może by tak zmiany księży w powiecie lubaczowskim w gminie Cieszanów...
Avatar
~zygzak~ / 2 lipca 2010 o 17:12
0
Może by tak zmiany w 2010r na Zamojszczyznie . Znow bunt? nie przeszli księza na nowe parafie.? Szkoda.Wszystkie dieceje już przetasowania podały.
Avatar
Teresap@interia.pl / 14 stycznia 2010 o 22:08
0
Dziękujemy za ostatnie zmiany naszemu Księdzu Biskupowi! Tak trzymać pozdrawiają diecezjanie i parafianie z Zamościa
Avatar
tadzu / 5 lipca 2009 o 12:38
0
Znam w wielkim stopniu to środowisko Księży mam wielki do niektórych żal za ich działalnośc duszpasterską Za ich kastowość jak oni nazywają Branżą Kościól mam żal. Proszę nie milić tego z wiarą i Kościołem i z tymi biednymi i którzy się codziennie modlą
Avatar
ź. rebak / 5 lipca 2009 o 10:08
0
Aśka, byłem pewien, że zareagujesz na durne wypowiedzi tych bałwanów. U nich każda informacja, pierwszy lepszy temat, np o zbieraniu grzybów w lesie też byłaby powodem do oczerniania kościoła, księży, moherów, o, pewnie pieprzyli by, że zamiast kapeluszy, grzyby mają moherowe berety.
Avatar
Aśka / 5 lipca 2009 o 08:27
0
STYX, tadzu, dżon, pewnie chcielibyście być ogierami, ale jesteście tylko wyliniałe wałachy, obrośnięte starym gnojem, a każda klacz rusza z kopyta jak najdalej na widok waszych końskich pyskow.
Avatar
Adam / 4 lipca 2009 o 09:14
0
STYX napisał:
Hieny wyruszają na żer !!!

Oj ty człowieku? A wiesz kto to jest hiena? A ty może wybierz się do Holandii!!!!!!!!!!! Może będzie spokój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A tak biedaku tylko się pienisz i szczekasz!! Ale rób tak dalej tyle ci pozostało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha Ha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oj ty człowieku? A wiesz kto to jest hiena? A ty może wybierz się do Holandii!!!!!!!!!!! Może będzie spokój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A tak biedaku tylko się pienisz i szczekasz!! Ale rób tak dalej tyle ci pozostało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&... rozwiń
Avatar
dżon / 3 lipca 2009 o 22:53
0
Powiem wam,że sporawo jest tych ogierków.Będą łzy rozstania z parafiami i dziewczętami.
Avatar
Lorencywow / 17 maja 2018 o 07:39
0
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
patryk / 1 stycznia 2013 o 11:50
0
zmiany w Cieszanowie i okolicach,,, wyrzucić stare pierniki
Avatar
Anonim / 15 lipca 2011 o 20:40
0
może by tak zmiany księży w powiecie lubaczowskim w gminie Cieszanów...
Avatar
~zygzak~ / 2 lipca 2010 o 17:12
0
Może by tak zmiany w 2010r na Zamojszczyznie . Znow bunt? nie przeszli księza na nowe parafie.? Szkoda.Wszystkie dieceje już przetasowania podały.
Avatar
Teresap@interia.pl / 14 stycznia 2010 o 22:08
0
Dziękujemy za ostatnie zmiany naszemu Księdzu Biskupowi! Tak trzymać pozdrawiają diecezjanie i parafianie z Zamościa
Avatar
tadzu / 5 lipca 2009 o 12:38
0
Znam w wielkim stopniu to środowisko Księży mam wielki do niektórych żal za ich działalnośc duszpasterską Za ich kastowość jak oni nazywają Branżą Kościól mam żal. Proszę nie milić tego z wiarą i Kościołem i z tymi biednymi i którzy się codziennie modlą
Avatar
ź. rebak / 5 lipca 2009 o 10:08
0
Aśka, byłem pewien, że zareagujesz na durne wypowiedzi tych bałwanów. U nich każda informacja, pierwszy lepszy temat, np o zbieraniu grzybów w lesie też byłaby powodem do oczerniania kościoła, księży, moherów, o, pewnie pieprzyli by, że zamiast kapeluszy, grzyby mają moherowe berety.
Avatar
Aśka / 5 lipca 2009 o 08:27
0
STYX, tadzu, dżon, pewnie chcielibyście być ogierami, ale jesteście tylko wyliniałe wałachy, obrośnięte starym gnojem, a każda klacz rusza z kopyta jak najdalej na widok waszych końskich pyskow.
Avatar
Adam / 4 lipca 2009 o 09:14
0
STYX napisał:
Hieny wyruszają na żer !!!

Oj ty człowieku? A wiesz kto to jest hiena? A ty może wybierz się do Holandii!!!!!!!!!!! Może będzie spokój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A tak biedaku tylko się pienisz i szczekasz!! Ale rób tak dalej tyle ci pozostało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha Ha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oj ty człowieku? A wiesz kto to jest hiena? A ty może wybierz się do Holandii!!!!!!!!!!! Może będzie spokój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A tak biedaku tylko się pienisz i szczekasz!! Ale rób tak dalej tyle ci pozostało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&... rozwiń
Avatar
dżon / 3 lipca 2009 o 22:53
0
Powiem wam,że sporawo jest tych ogierków.Będą łzy rozstania z parafiami i dziewczętami.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zakończyły się poszukiwania zaginionej Agnieszki R. z Uniszowic

Zakończyły się poszukiwania zaginionej Agnieszki R. z Uniszowic 0 0

Policja zakończyła poszukiwania Agnieszki R. z Uniszowic.

Za budowę domu zapłacisz więcej. O ile wzrosły koszty?

Za budowę domu zapłacisz więcej. O ile wzrosły koszty? 0 0

Koszty wybudowania domu w tradycyjnej technologii murowanej wzrosły w 2018 roku o prawie 10 proc. Było to dużo więcej niż inflacja czy przeciętne wynagrodzenie w naszym kraju. Ceny wzrosły praktycznie na każdym etapie budowy.

Padła szóstka w Lotto w naszym regionie. Ktoś wygrał 3,6 mln zł!

Padła szóstka w Lotto w naszym regionie. Ktoś wygrał 3,6 mln zł! 64 6

Mamy kolejnego milionera w woj. lubelskim. Ktoś wygrał w Lotto dokładnie 3 640 153,50 zł

Kup karmę dla zwierząt i zdobądź bilet na mecz MKS Perły

Kup karmę dla zwierząt i zdobądź bilet na mecz MKS Perły 0 0

MKS Perła Lublin już w sobotę rozpocznie rywalizację w ćwierćfinale Pucharu Polski. Biletem wstępu na mecz z UKS PCM Kościerzyną jest karma dla zwierząt. Żywność można dostarczać już nawet dzisiaj. Liczba biletów jest ograniczona

Zawracał na skrzyżowaniu, ciężarówka wpadła do rowu. Teraz trzeba przeładować towar

Zawracał na skrzyżowaniu, ciężarówka wpadła do rowu. Teraz trzeba przeładować towar 0 0

Ciężarówka przewożąca zboże wpadła do rowu w miejscowości Kopina koło Parczewa

Adam Kulik najlepszy w Pucharze Polski w Człopie

Adam Kulik najlepszy w Pucharze Polski w Człopie 0 0

Bokser Paco Lublin finałowy pojedynek skończył przed czasem

Lublin: Śniadania nie będzie. Pożar w... piekarniku
galeria

Lublin: Śniadania nie będzie. Pożar w... piekarniku 25 1

Potrawa w piekarniku postawiła dziś rano na nogi trzy zastępy straży pożarnej

Jak bezpiecznie czyścić buty zimowe?

Jak bezpiecznie czyścić buty zimowe? 0 0

W sezonie zimowym na nasze buty czyha wiele niesprzyjających czynników, takich jak błoto, śnieg czy sól drogowa. Dlatego w tym okresie pielęgnacja i regularne czyszczenie obuwia mają kluczowe znaczenie, by mogło nam ono oferować niezbędne właściwości i nienaganną prezencję. Sposoby czyszczenia zależą przede wszystkim od rodzaju zabrudzenia oraz od materiału, z jakiego wykonane jest obuwie. Sprawdź, jak czyścić buty zimowe, żeby móc się cieszyć nim jak najdłużej.

Kiedy konkurs na szefa COZL? W „najbliższym możliwym terminie”

Kiedy konkurs na szefa COZL? W „najbliższym możliwym terminie” 1 1

W „najbliższym możliwym terminie” ma zostać ogłoszony konkurs na dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – informuje urząd marszałkowski, ale nie podaje na razie konkretnej daty.

Zderzył się z ciężarówką jadącą z naprzeciwka

Zderzył się z ciężarówką jadącą z naprzeciwka 0 0

Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym na trasie K-48. Jedna osoba została ranna.

Ciężarówka się wywróciła, na jezdnię wysypały się mandarynki

Ciężarówka się wywróciła, na jezdnię wysypały się mandarynki 25 0

Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Na drogę wysypały się mandarynki.

"Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta". Ile wyniosła rekordowa zbiórka?

"Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta". Ile wyniosła rekordowa zbiórka? 45 3

„Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”. Ta zbiórka pobiła wszelkie rekordy!

Niektóre ulice jak tor przeszkód. Codziennie zgłoszenia o uszkodzonych kołach

Niektóre ulice jak tor przeszkód. Codziennie zgłoszenia o uszkodzonych kołach 1 0

W Miejskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych co noc grzeje się kocioł z masą asfaltową. Mimo to, jazda niektórymi ulicami nadal przypomina pokonywanie toru przeszkód

Zmienią pytanie na referendum ws. górek czechowskich?

Zmienią pytanie na referendum ws. górek czechowskich? 11 41

Zanosi się na zmianę pytania, które miałoby być zadane mieszkańcom podczas referendum w sprawie przyszłości dawnego poligonu. Korektę sformułowania zaproponowanego przez prezydenta rozważają radni tworzący jego zaplecze w Radzie Miasta. Wątpliwości ma także opozycja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.