Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 listopada 2009 r.
11:50
Edytuj ten wpis

Za remont drogi zgodzili się na schronisko. Teraz chcą podać prezydenta do sądu

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 8 A A

Stosy pism i liczne "pielgrzymki” do kolejnych prezydentów pozostały bez echa. W końcu mieszkańcom Zamościa puściły nerwy. Zapowiadają protesty. Nie wykluczają podania prezydenta miasta do sądu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wybrałem się we wtorek do prezydenta Marcina Zamoyskiego, aby przypomnieć o naszych kłopotach – denerwuje się Wiesław Huk, mieszkaniec ul. Braterstwa Broni w Zamościu. – I co? Zareagował furią. Powiedział, że nasza droga jest… dobra i, że nikogo się nie boi... Co mamy robić? Będziemy protestować. Nie wykluczany blokad i podania UM do sądu.

Chóralne błagania rozpoczęły się w 1995 r. Wtedy mieszkańcy domów przy ul. Braterstwa Broni oraz pobliskiej Chyżej i Płoskiego dowiedzieli się z… wiadomości w telewizji, że UM planuje obok ich domów wybudować schronisko dla bezdomnych psów.

Byli zaskoczeni. Napisali w tej sprawie do ówczesnego prezydenta Zamościa.

– Zgodziliśmy się na budowę schroniska, ale pod warunkiem utrzymania drogi w należytym stanie – mówi Cezary Dołboń. – I co? Droga jest usiana dziurami, a po deszczu tonie w błocie i kałużach. Przejechanie 1,5 km. odcinka zajmuje nam 11 minut. Czasami wysypano tam żużel, który zaraz rozmywała woda z pól! – UM nie chce tego słuchać – dodaje Huk.

Mieszkańcy napisali dziesiątki pism w tej sprawie. M.in. do prezydenta Zamościa i Zarządu Dróg Grodzkich. Błagali też o pomoc radnych. Pod petycjami podpisało się 110 osób.

Przestali już nawet marzyć o asfalcie. Argumentowali tylko, że wysypywanie żwiru nic nie da bez wybudowania przy drodze rowu odwadniającego. To miało ograniczyć napływ wody z pól. Prosili też o kontener na śmieci.

– Bez skutku – kwituje Mariola Habza z ul. Braterstwa Broni. – Urzędnicy tłumaczą, że nasza droga nie jest w jakichś ich planach. Może tam się znajdzie po… 2012 r.

Rajcy także nie bardzo przejmują się kłopotami mieszkańców.
– Nasz radny, pan Matwiejczuk (przewodniczący RM – red.) nigdy nie odpowiedział na nasze pisma – dziwi się Huk. – Tak nas reprezentuje! Natomiast radny Dziura z PiS, powiedział że problemu nie zna, bo… nigdy tą drogą nie jechał. Ręce opadają!

Co na to urzędnicy? – Pan Huk był we wtorek u prezydenta Zamoyskiego i jego zastępcy, ale rozmowy odbywały się grzecznie, bez żadnej furii – dziwi się Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa.

A co z drogą? – Co roku na budowę dróg wydajemy 10 mln zł – mówi rzecznik. – W takim tempie za jakiś czas wykonamy wszystkie ulice. Mamy jednak harmonogram, który musi być realizowany. Jeśli mieszkańcy tej ulicy chcą, aby ich droga znalazła się w następnym planie, powinni to zgłosić. Mogą to zrobić na osiedlowych zebraniach, bez pomocy radnych.

Chyba nie będzie innego wyjścia, bo radny Marek Dziura interweniować nie zamierza. – Słyszałem, że UM miał tę drogę wyrównać i ją… wyrównali – tłumaczy nam.

Władza się zmienia, dziury są nieśmiertelne

Pierwsze pisma w sprawie tego 1,5-kilometrowego odcinka drogi były wysyłane jeszcze 23 marca 1995 r do Marka Ciastocha, ówczesnego prezydenta Zamościa. Mieszkańcy domów przy ul. Braterstwa Broni domagali się wstrzymania budowy schroniska dla psów.

Zawarto ugodę, ale… drogi magistrat nie wyremontował. Kolejne "monity” nic nie dały. W 2001 r. mieszkańcy skrzyknęli się, zebrali 110 podpisów i wysłali petycję do Marka Grzelaczyka, kolejnego prezydenta Zamościa. I nic. Kolejna fala próśb popłynęła w 2008 i 2009 r do prezydenta Marcina Zamoyskiego.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 16:29
0
Informuje "niedoinformowanych",Że zebrania osiedlowe sa spotkaniami mieszkancow z radnymi.Obowiazkiem radnego jest .reprezentowanie interesow ludzi,którzy wybrali swojego przedstawiciela wlasnie w tym celu.Niestety pamięc bywa krotka.Mamy zlych gospdarzy.Niestety zarowno prezydent,jego zaufani i wiekszośc radnych nie maja konkretnej wizji przyszlości naszego miasta.Nie potrafia podejmować wlasciwych decyzji ponad interesy osobiste i partyjne.
W pelni rozumiem żal mieszkancow ul.Braterstwa Broni,byly obietnice i na tym koniec.
Avatar
PIN / 3 grudnia 2009 o 09:20
0
Szkoda gadać, jak usłyszałem w radiu eska wypowiedź radnego Dziury z jakiejś, chyba poprzedniej sesji, to zacząłem się zastanawiać, czy to mówi Dziura, tekst nieskładny, ni to ni tamto, coś pomamrotał i tyle. No to czego się tu spodziewać, jakiej akcji na rzecz mieszkańców tej dzielnicy. I śmieszno i straszno....
Avatar
Mirka / 30 listopada 2009 o 08:36
0
Wujek zza miedzy napisał:
W przyszłym roku wybory a i tak bedziecie głosować na tych samych. A jedynym sposobem na szybki remont Braterstwa broni jest osiedlenie tam kogoś z RM. Zobaczcie które, ulice w mieście remontowane sa w pierwszej kolejności i kto przy nich mieszka

Ja na nich nie głosowałam, ale wiesz, to jest trudno trafić w kogoś uczciwego, nie wiesz co naprawdę siedzi we łbie takiego kandydata, który pięknie mówi, obiecuje, a potem ma ciebie mnie i wszystkich gdzieś. Donek Tusk naobiecywał cudów, a co mamy? Afery hazardowe i oszustwa wśród jego kolesiów. A tak wracając do sprawy: byłam ostatnio na zebraniu mieszkańców Karolówka. Matwiejczuk zaprosił same tuzy na czele z prezydentem. Obrady prowadził ten gościu, który był kościelnym. I powiem ci: ŻENADA ! Prowadził to w taki sposób, że bebechy wykręcało. Po prostu wstyd.
awdę siedzi we łbie takiego kandydata, który pięknie mówi, obiecuje, a potem ma ciebie mnie i wszystkich gdzieś. Donek Tusk naobiecywał cudów, a co mamy? Afery hazardowe i oszustwa wśród jego kolesiów. A tak wracając do sprawy: byłam ostatnio na zebraniu mieszkańców Karolówka. Matwiejczuk zaprosił same tuzy na czele z prezydentem. Obrady prowadził ten gościu, który był kościelnym. I powiem ci: ŻENADA ! Prowadził to w taki sposób, że bebechy wykręcało. Po prostu wstyd. rozwiń
Avatar
Wujek zza miedzy / 29 listopada 2009 o 22:04
0
W przyszłym roku wybory a i tak bedziecie głosować na tych samych. A jedynym sposobem na szybki remont Braterstwa broni jest osiedlenie tam kogoś z RM. Zobaczcie które, ulice w mieście remontowane sa w pierwszej kolejności i kto przy nich mieszka
Avatar
J.w Gość / 28 listopada 2009 o 17:26
0
Bojkot napisał:
14. lat minelo jak jeden dzien... Przewodniczacy RM na listy wogole nie odpowiada, pieniadze sa w ratuszu na wszystko tylko nie na droge dla podatnikow. Ludzie a kogosta wy wybrali na swoich przedstawicieli i zarzadcow spolecznego majatku? Wspolczeny "Hrabia" czuje sie wiekszym panem nie swojego niz jego przodkowie swojego... "Udzial w wyborach jest obywatelskim obowiazkiem" ;p

Słuchaj, Bojkot, oni wszyscy są jednakowi. Najpierw obiecują, jak Donek cuda, a potem co miesiąc tylko zgarniają kasę i mają ciebie, mnie i wszystkich w du...żym poważaniu. A widziałeś ich gęby? Coraz bardziej wypasione, jak bochenki chleba. To będą się przejmować jakąś okolicą obok schroniska?

Słuchaj, Bojkot, oni wszyscy są jednakowi. Najpierw obiecują, jak Donek cuda, a potem co miesiąc tylko zgarniają kasę i mają ciebie, mnie i wszystkich w du...żym poważaniu. A widziałeś ich gęby? Coraz bardziej wypasione, jak bochenki chleba. To będą się przejmować jakąś okolicą obok schroniska? rozwiń
Avatar
Bojkot / 28 listopada 2009 o 07:32
0
14. lat minelo jak jeden dzien... Przewodniczacy RM na listy wogole nie odpowiada, pieniadze sa w ratuszu na wszystko tylko nie na droge dla podatnikow. Ludzie a kogosta wy wybrali na swoich przedstawicieli i zarzadcow spolecznego majatku? Wspolczeny "Hrabia" czuje sie wiekszym panem nie swojego niz jego przodkowie swojego... "Udzial w wyborach jest obywatelskim obowiazkiem" ;p
Avatar
Gość / 27 listopada 2009 o 18:32
0
Mają rację, że sie wkurzają. Na tej Karolówce to nie ma nikogo, kto zadbałby o tę dzielnicę, ani przewodniczący rady osiedla (luuuudzie, kto wybrał takiego reprezentanta tej społeczności? A co robi radny Dziura w sprawie skandalicznej sytuacji przed delikatesami przy Szczebrzeskiej, tam z chodnika dla pieszych zrobili ulicę, samochody walą na skrzyżowanie glebiąc wszystkich po drodze . Pas zieleni zniszczony, niedawno ZDGrodzkich sadził tam krzewy, błoto i żwir , który rozsypuje właściciel tego budynku jest roznoszone po trasie. Nauczycielki prowadzące dzieciaki zawracają na ul. Prusa i tamtędy prowadzą je do OSiRu. A czy pan radny Dziura zainteresował się ogromnymi dziurami przy Snopach GS-u? Tam trzeba skakać, żeby nie wpaść w kałużę. Skandal !!!!!!!
Mają rację, że sie wkurzają. Na tej Karolówce to nie ma nikogo, kto zadbałby o tę dzielnicę, ani przewodniczący rady osiedla (luuuudzie, kto wybrał takiego reprezentanta tej społeczności? A co robi radny Dziura w sprawie skandalicznej sytuacji przed delikatesami przy Szczebrzeskiej, tam z chodnika dla pieszych zrobili ulicę, samochody walą na skrzyżowanie glebiąc wszystkich po drodze . Pas zieleni zniszczony, niedawno ZDGrodzkich sadził tam krzewy, błoto i żwir , który rozsypuje właściciel tego budynku jest roznoszone po trasie. Nauczycielki... rozwiń
Avatar
mosquito / 27 listopada 2009 o 14:54
0
no, żeby z Zamoyskiego taki cham się zrobił ?! Pauperyzacja nieuchronnie postępuje.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 16:29
0
Informuje "niedoinformowanych",Że zebrania osiedlowe sa spotkaniami mieszkancow z radnymi.Obowiazkiem radnego jest .reprezentowanie interesow ludzi,którzy wybrali swojego przedstawiciela wlasnie w tym celu.Niestety pamięc bywa krotka.Mamy zlych gospdarzy.Niestety zarowno prezydent,jego zaufani i wiekszośc radnych nie maja konkretnej wizji przyszlości naszego miasta.Nie potrafia podejmować wlasciwych decyzji ponad interesy osobiste i partyjne.
W pelni rozumiem żal mieszkancow ul.Braterstwa Broni,byly obietnice i na tym koniec.
Avatar
PIN / 3 grudnia 2009 o 09:20
0
Szkoda gadać, jak usłyszałem w radiu eska wypowiedź radnego Dziury z jakiejś, chyba poprzedniej sesji, to zacząłem się zastanawiać, czy to mówi Dziura, tekst nieskładny, ni to ni tamto, coś pomamrotał i tyle. No to czego się tu spodziewać, jakiej akcji na rzecz mieszkańców tej dzielnicy. I śmieszno i straszno....
Avatar
Mirka / 30 listopada 2009 o 08:36
0
Wujek zza miedzy napisał:
W przyszłym roku wybory a i tak bedziecie głosować na tych samych. A jedynym sposobem na szybki remont Braterstwa broni jest osiedlenie tam kogoś z RM. Zobaczcie które, ulice w mieście remontowane sa w pierwszej kolejności i kto przy nich mieszka

Ja na nich nie głosowałam, ale wiesz, to jest trudno trafić w kogoś uczciwego, nie wiesz co naprawdę siedzi we łbie takiego kandydata, który pięknie mówi, obiecuje, a potem ma ciebie mnie i wszystkich gdzieś. Donek Tusk naobiecywał cudów, a co mamy? Afery hazardowe i oszustwa wśród jego kolesiów. A tak wracając do sprawy: byłam ostatnio na zebraniu mieszkańców Karolówka. Matwiejczuk zaprosił same tuzy na czele z prezydentem. Obrady prowadził ten gościu, który był kościelnym. I powiem ci: ŻENADA ! Prowadził to w taki sposób, że bebechy wykręcało. Po prostu wstyd.
awdę siedzi we łbie takiego kandydata, który pięknie mówi, obiecuje, a potem ma ciebie mnie i wszystkich gdzieś. Donek Tusk naobiecywał cudów, a co mamy? Afery hazardowe i oszustwa wśród jego kolesiów. A tak wracając do sprawy: byłam ostatnio na zebraniu mieszkańców Karolówka. Matwiejczuk zaprosił same tuzy na czele z prezydentem. Obrady prowadził ten gościu, który był kościelnym. I powiem ci: ŻENADA ! Prowadził to w taki sposób, że bebechy wykręcało. Po prostu wstyd. rozwiń
Avatar
Wujek zza miedzy / 29 listopada 2009 o 22:04
0
W przyszłym roku wybory a i tak bedziecie głosować na tych samych. A jedynym sposobem na szybki remont Braterstwa broni jest osiedlenie tam kogoś z RM. Zobaczcie które, ulice w mieście remontowane sa w pierwszej kolejności i kto przy nich mieszka
Avatar
J.w Gość / 28 listopada 2009 o 17:26
0
Bojkot napisał:
14. lat minelo jak jeden dzien... Przewodniczacy RM na listy wogole nie odpowiada, pieniadze sa w ratuszu na wszystko tylko nie na droge dla podatnikow. Ludzie a kogosta wy wybrali na swoich przedstawicieli i zarzadcow spolecznego majatku? Wspolczeny "Hrabia" czuje sie wiekszym panem nie swojego niz jego przodkowie swojego... "Udzial w wyborach jest obywatelskim obowiazkiem" ;p

Słuchaj, Bojkot, oni wszyscy są jednakowi. Najpierw obiecują, jak Donek cuda, a potem co miesiąc tylko zgarniają kasę i mają ciebie, mnie i wszystkich w du...żym poważaniu. A widziałeś ich gęby? Coraz bardziej wypasione, jak bochenki chleba. To będą się przejmować jakąś okolicą obok schroniska?

Słuchaj, Bojkot, oni wszyscy są jednakowi. Najpierw obiecują, jak Donek cuda, a potem co miesiąc tylko zgarniają kasę i mają ciebie, mnie i wszystkich w du...żym poważaniu. A widziałeś ich gęby? Coraz bardziej wypasione, jak bochenki chleba. To będą się przejmować jakąś okolicą obok schroniska? rozwiń
Avatar
Bojkot / 28 listopada 2009 o 07:32
0
14. lat minelo jak jeden dzien... Przewodniczacy RM na listy wogole nie odpowiada, pieniadze sa w ratuszu na wszystko tylko nie na droge dla podatnikow. Ludzie a kogosta wy wybrali na swoich przedstawicieli i zarzadcow spolecznego majatku? Wspolczeny "Hrabia" czuje sie wiekszym panem nie swojego niz jego przodkowie swojego... "Udzial w wyborach jest obywatelskim obowiazkiem" ;p
Avatar
Gość / 27 listopada 2009 o 18:32
0
Mają rację, że sie wkurzają. Na tej Karolówce to nie ma nikogo, kto zadbałby o tę dzielnicę, ani przewodniczący rady osiedla (luuuudzie, kto wybrał takiego reprezentanta tej społeczności? A co robi radny Dziura w sprawie skandalicznej sytuacji przed delikatesami przy Szczebrzeskiej, tam z chodnika dla pieszych zrobili ulicę, samochody walą na skrzyżowanie glebiąc wszystkich po drodze . Pas zieleni zniszczony, niedawno ZDGrodzkich sadził tam krzewy, błoto i żwir , który rozsypuje właściciel tego budynku jest roznoszone po trasie. Nauczycielki prowadzące dzieciaki zawracają na ul. Prusa i tamtędy prowadzą je do OSiRu. A czy pan radny Dziura zainteresował się ogromnymi dziurami przy Snopach GS-u? Tam trzeba skakać, żeby nie wpaść w kałużę. Skandal !!!!!!!
Mają rację, że sie wkurzają. Na tej Karolówce to nie ma nikogo, kto zadbałby o tę dzielnicę, ani przewodniczący rady osiedla (luuuudzie, kto wybrał takiego reprezentanta tej społeczności? A co robi radny Dziura w sprawie skandalicznej sytuacji przed delikatesami przy Szczebrzeskiej, tam z chodnika dla pieszych zrobili ulicę, samochody walą na skrzyżowanie glebiąc wszystkich po drodze . Pas zieleni zniszczony, niedawno ZDGrodzkich sadził tam krzewy, błoto i żwir , który rozsypuje właściciel tego budynku jest roznoszone po trasie. Nauczycielki... rozwiń
Avatar
mosquito / 27 listopada 2009 o 14:54
0
no, żeby z Zamoyskiego taki cham się zrobił ?! Pauperyzacja nieuchronnie postępuje.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 6

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 114 49

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 51 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!