Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

10 września 2008 r.
17:49
Edytuj ten wpis

Zamościanie skarżą się na policjantów

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 38 A A

Tych policjantów trzeba ukarać. Bo nadużyli kompetencji, zastraszali nas i byli wyjątkowo niegrzeczni - przekonują oburzeni zamościanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skargę na funkcjonariuszy skierowali już do ich przełożonych.

- Czekaliśmy spokojnie na taksówkę, kiedy podszedł do nas policyjny patrol - denerwuje się Paweł Turczyn z Zamościa. - Jak nas ci funkcjonariusze przywitali? Jeden powiedział "dwóch do mnie, dwóch do kolegi”. Zdziwiliśmy się, bo niczego nie zrobiliśmy, nawet… głośno nie rozmawialiśmy. Potraktowano nas jak recydywistów.

Mężczyźni są pracownikami jednego z pubów na zamojskim Starym Mieście. W czwartek skończyli pracę ok. godz. 1 w nocy i zamierzali wrócić do domów. Wtedy "zaczepił” ich patrol policji.

- Chcieli nas wylegitymować - wspomina Andrzej Gwiazdowski z Zamościa. - Zapytaliśmy o powód. Stwierdzili, że mogą to robić bez powodu. Tak się składa, że znamy swoje prawa i zaczęliśmy dyskutować. W końcu ulegli i… podali kilka przyczyn: późna godzina, nasze podobieństwo do osób poszukiwanych i… podejrzenie o próbę włamania do kantoru. To był jakiś absurd!

Wtedy policjanci sprawdzili mężczyznom telefony komórkowe i rozpoczęła się nowa batalia. Na prośbę o podanie nazwisk i numerów służbowych, policjanci tylko się zdenerwowali. - Powiedzieli, że utrudniamy postępowanie i nie mają obowiązku niczego nam podawać - dziwią się Turczyn i Łukasz Maziarczyk. - Byliśmy tym oburzeni! Podczas rozmowy policjanci próbowali nam sprawdzić plecaki, grozili, że wywiozą "na dołek” (policyjny areszt - red.), że pójdziemy na rewizją osobistą i zamkną nas na 48 godzin! Za co? Byliśmy trzeźwi. Nie mieli się do nas o co przyczepić.

Funkcjonariusze wezwali jednak wsparcie. Przybył patrol pieszy, a na dokładkę jeszcze mundurowi w radiowozie. - Jeden z nich wiedział nawet, że obok pracujemy - mówi Gwiazdowski. - Nic to nie pomogło. Trzymali nas tak godzinę. To było przykre.

Mężczyźni złożyli właśnie skargę na policjantów. Chcą, aby zostali ukarani albo chociaż upomnieni. - Wyjaśnimy to - zapewnia Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policjantów. - Każdemu z tych zarzutów przyjrzymy z osobna. Jeśli któryś się potwierdzi, wobec policjantów zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Niewykluczone, że sprawa trafi też do prokuratury. Skarżący będą informowani o przebiegu postępowania.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gag / 3 kwietnia 2009 o 12:32
0
policja w zamościu legitymuje nawet pod kościołem i na przystankach, a wszystko dla tego, ze komendant im karze robić 70 legitymowań na służbę, a jak nie to dostają po grzbiecie, dziwi mnie, że nikt nie złożył jeszcze skargi.
Avatar
lex / 2 kwietnia 2009 o 18:20
0
do bibi napisał:
Tak sie składa że osoba legitymowana ma obowiązek wylegitymować się na żadanie uprawnionego funkcjonariusza, a nie wdawać się w dyskusje nt przyczyn i numerków. Co by było gdyby legitymowany siegnął po broń w czasie gdy funkcjonariusz mu się legitymował? W krajach bedacych wzorcem demokracji taki kozaczący osobnik miałby prawo do dostania gazem po oczach, obezwładnienia i zatrzymania do czasu ustalenia tożsamości. Odmawiacie Policji prawa do legitymowania w nocy a potem płaczecie że dostaliście w łeb i nie można ustalic sprawców bo nie zostali wylegitymowani choć włóczyli sie po nocy.


Tak się składa znafco prawa że policja MA OBOWIĄZEK wylegitymować się na żądanie obywatela i MA OBOWIĄZEK podać przyczynę legitymowania
doucz się...

skarga jak najbardziej zasadna jeśli panowie z artykułu mówią prawdę.


Tak się składa znafco prawa że policja MA OBOWIĄZEK wylegitymować się na żądanie obywatela i MA OBOWIĄZEK podać przyczynę legitymowania
doucz się...

skarga jak najbardziej zasadna jeśli panowie z artykułu mówią prawdę. rozwiń
Avatar
73 / 24 września 2008 o 16:43
0
Chciałbym czuć się na ulicach bezpiecznie. Niestety moje obawy wzbudzają także policjanci. Obywatel nie może czuć się bezpiecznie.
Avatar
racja dla heh / 22 września 2008 o 14:59
0
Ludzie czytam już któryś artykuł z kolei o tym jak się ludzie skarżą na Policje i....aż mnie głowa rozbolała od bemyślności wszystkich ludzi,którzy tylko potrafią narzekać na Policjantów....Ludzie przecież gdyby nie oni to pomyślcie przez chwilę....co by się działo??????
Jeden z drugim wychodzili by tylko z domu i odrazu dostali by w łeb i obudzili sie bez telefonu czy pieniedzy....
Tylko narzekać potraficie!!!!!....a wasze dzieci rżną cwaniaczków przy kolegach...i tylko czekają aby jeden drugiemu zaimponował,że niezły z niego kozak....jak oni się zachowują??????
A ciekawy jestem jak zachowają się Ci 4 chłopcy,którzy tak strasznie zostali potraktowani...gdy znajdą się w sytuacji zagrożenia ich własnego życia lub zdrowia a gdy przyjdą im z pomocą Ci sami Policjanci na, których wnieśli skargę....nie bedzie im wtedy łyso???????....
Przecież każdy z Policjantów naraża własne życie za was.....i to oni wychodzą z domu,opuszczają własne rodziny a,żeby chronić was kiedy wy sobie śpicie,bawicie się itp...

A tak poza ty to dobiera się kulturę do rozmówcy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie czytam już któryś artykuł z kolei o tym jak się ludzie skarżą na Policje i....aż mnie głowa rozbolała od bemyślności wszystkich ludzi,którzy tylko potrafią narzekać na Policjantów....Ludzie przecież gdyby nie oni to pomyślcie przez chwilę....co by się działo??????
Jeden z drugim wychodzili by tylko z domu i odrazu dostali by w łeb i obudzili sie bez telefonu czy pieniedzy....
Tylko narzekać potraficie!!!!!....a wasze dzieci rżną cwaniaczków przy kolegach...i tylko czekają aby jeden drugiemu zaimponował,... rozwiń
Avatar
STYX / 20 września 2008 o 22:21
0
Gość napisał:
Do heh może byłeś już policjantem albo masz tatusia, wuja, ciocie czy może kolegów - tak to się składa, że bronisz psów. Psy nie zawsze pokazują powód dlaczego legitymują, i kozaczą myślą, że są lepsi od nas!!! Jebać ich!!! Tradycja jest taka CHWDP!!!

Twoja stara wie,że urodziła deb***a ???
Avatar
efka / 20 września 2008 o 09:10
0
Takie sytuacaje to norma.
Avatar
koper / 14 września 2008 o 00:20
0
Dobrze, że ci faceci znają swoje prawa. Będziemy mieli społeczeństwo obywatelskie, jesli nie przestaniemy przymykać na takie rzeczy oczu. Bo tak się rodzą totalitaryzmy.
Avatar
hehehehe / 13 września 2008 o 23:11
0
jezu policja ma prawo legitymowac bez powodu:/ taka ich praca,było poźno więc czemu tu sie dziwić?gdyby nie legitymowali ludzi to by nigdy nie znajdywali np jakiego bandyte:)) po co sraczkowac i zgrywac kozaka gdy policja spisuje kogos?spisze,sprawdzi dane i po sprawie...a ty dziewczynko za co nie lubisz policji?bo co?w gimnazjum jest taka moda??
Avatar
Dołek / 13 września 2008 o 08:50
0
Dołek? A może w dołek?
Avatar
fuks / 12 września 2008 o 19:12
0
Jeśli w policji jest wielu takich jak "heh", to co się dziwić, że tak to wygląda. Logika wprost imponująca.
Avatar
gag / 3 kwietnia 2009 o 12:32
0
policja w zamościu legitymuje nawet pod kościołem i na przystankach, a wszystko dla tego, ze komendant im karze robić 70 legitymowań na służbę, a jak nie to dostają po grzbiecie, dziwi mnie, że nikt nie złożył jeszcze skargi.
Avatar
lex / 2 kwietnia 2009 o 18:20
0
do bibi napisał:
Tak sie składa że osoba legitymowana ma obowiązek wylegitymować się na żadanie uprawnionego funkcjonariusza, a nie wdawać się w dyskusje nt przyczyn i numerków. Co by było gdyby legitymowany siegnął po broń w czasie gdy funkcjonariusz mu się legitymował? W krajach bedacych wzorcem demokracji taki kozaczący osobnik miałby prawo do dostania gazem po oczach, obezwładnienia i zatrzymania do czasu ustalenia tożsamości. Odmawiacie Policji prawa do legitymowania w nocy a potem płaczecie że dostaliście w łeb i nie można ustalic sprawców bo nie zostali wylegitymowani choć włóczyli sie po nocy.


Tak się składa znafco prawa że policja MA OBOWIĄZEK wylegitymować się na żądanie obywatela i MA OBOWIĄZEK podać przyczynę legitymowania
doucz się...

skarga jak najbardziej zasadna jeśli panowie z artykułu mówią prawdę.


Tak się składa znafco prawa że policja MA OBOWIĄZEK wylegitymować się na żądanie obywatela i MA OBOWIĄZEK podać przyczynę legitymowania
doucz się...

skarga jak najbardziej zasadna jeśli panowie z artykułu mówią prawdę. rozwiń
Avatar
73 / 24 września 2008 o 16:43
0
Chciałbym czuć się na ulicach bezpiecznie. Niestety moje obawy wzbudzają także policjanci. Obywatel nie może czuć się bezpiecznie.
Avatar
racja dla heh / 22 września 2008 o 14:59
0
Ludzie czytam już któryś artykuł z kolei o tym jak się ludzie skarżą na Policje i....aż mnie głowa rozbolała od bemyślności wszystkich ludzi,którzy tylko potrafią narzekać na Policjantów....Ludzie przecież gdyby nie oni to pomyślcie przez chwilę....co by się działo??????
Jeden z drugim wychodzili by tylko z domu i odrazu dostali by w łeb i obudzili sie bez telefonu czy pieniedzy....
Tylko narzekać potraficie!!!!!....a wasze dzieci rżną cwaniaczków przy kolegach...i tylko czekają aby jeden drugiemu zaimponował,że niezły z niego kozak....jak oni się zachowują??????
A ciekawy jestem jak zachowają się Ci 4 chłopcy,którzy tak strasznie zostali potraktowani...gdy znajdą się w sytuacji zagrożenia ich własnego życia lub zdrowia a gdy przyjdą im z pomocą Ci sami Policjanci na, których wnieśli skargę....nie bedzie im wtedy łyso???????....
Przecież każdy z Policjantów naraża własne życie za was.....i to oni wychodzą z domu,opuszczają własne rodziny a,żeby chronić was kiedy wy sobie śpicie,bawicie się itp...

A tak poza ty to dobiera się kulturę do rozmówcy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie czytam już któryś artykuł z kolei o tym jak się ludzie skarżą na Policje i....aż mnie głowa rozbolała od bemyślności wszystkich ludzi,którzy tylko potrafią narzekać na Policjantów....Ludzie przecież gdyby nie oni to pomyślcie przez chwilę....co by się działo??????
Jeden z drugim wychodzili by tylko z domu i odrazu dostali by w łeb i obudzili sie bez telefonu czy pieniedzy....
Tylko narzekać potraficie!!!!!....a wasze dzieci rżną cwaniaczków przy kolegach...i tylko czekają aby jeden drugiemu zaimponował,... rozwiń
Avatar
STYX / 20 września 2008 o 22:21
0
Gość napisał:
Do heh może byłeś już policjantem albo masz tatusia, wuja, ciocie czy może kolegów - tak to się składa, że bronisz psów. Psy nie zawsze pokazują powód dlaczego legitymują, i kozaczą myślą, że są lepsi od nas!!! Jebać ich!!! Tradycja jest taka CHWDP!!!

Twoja stara wie,że urodziła deb***a ???
Avatar
efka / 20 września 2008 o 09:10
0
Takie sytuacaje to norma.
Avatar
koper / 14 września 2008 o 00:20
0
Dobrze, że ci faceci znają swoje prawa. Będziemy mieli społeczeństwo obywatelskie, jesli nie przestaniemy przymykać na takie rzeczy oczu. Bo tak się rodzą totalitaryzmy.
Avatar
hehehehe / 13 września 2008 o 23:11
0
jezu policja ma prawo legitymowac bez powodu:/ taka ich praca,było poźno więc czemu tu sie dziwić?gdyby nie legitymowali ludzi to by nigdy nie znajdywali np jakiego bandyte:)) po co sraczkowac i zgrywac kozaka gdy policja spisuje kogos?spisze,sprawdzi dane i po sprawie...a ty dziewczynko za co nie lubisz policji?bo co?w gimnazjum jest taka moda??
Avatar
Dołek / 13 września 2008 o 08:50
0
Dołek? A może w dołek?
Avatar
fuks / 12 września 2008 o 19:12
0
Jeśli w policji jest wielu takich jak "heh", to co się dziwić, że tak to wygląda. Logika wprost imponująca.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Kupują 11 nowych pociągów elektrycznych, mają jeździć szybciej niż 160 km/h

Lubelskie: Kupują 11 nowych pociągów elektrycznych, mają jeździć szybciej niż 160 km/h 0 0

11 pociągów elektrycznych do obsługi tras regionalnych zamawia samorząd województwa, który ogłosił już trzeci przetarg na dostawę takich pojazdów. Liczy na to, że pociągi wyjadą w trasę za dwa lata.

Uczniowie najstarszych klas mają za dużo nauki? Petycja do ministerstwa

Uczniowie najstarszych klas mają za dużo nauki? Petycja do ministerstwa 2 0

Koalicja „NIE dla chaosu w szkole” zbiera podpisy pod apelem, o jak najszybsze odchudzenie podstawy programowej dla klas VII i VIII szkół podstawowych

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane 1 1

W ciągu najbliższych dni cisza nocna w centrum Świdnika będzie zakłócana. Nie ma to jednak związku z imprezami, tylko robotami budowlanymi na terenie placu Konstytucji 3 Maja, który jest w przebudowie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 5 6

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 8 3

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 1

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 32 22

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 98 11

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 2 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 20 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 29

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!