Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

14 kwietnia 2015 r.
16:00
Edytuj ten wpis

Zamoyscy będą walczyć w sądzie o pałac Klemensów

Autor: Zdjęcie autora kp
21 23 A A

Spadkobiercy poprzednich właścicieli XVIII-wiecznego pałacu Klemensów w Michalowie odwołali się od decyzji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które podważyło decyzję wojewody umożliwiającą powrót nieruchomości do rodziny Zamoyskich. Jednym ze spadkobierców jest Marcin Zamoyski, były prezydent Zamościa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pod koniec października ub. r. wojewoda lubelski Wojciech Wilk podpisał dokument, według którego pałac mógł wrócić do Zamoyskich. Stwierdzono, że w przypadku tej nieruchomości nie miał zastosowania dekret PKWN z 1944 roku, ponieważ w momencie wprowadzania reformy rolnej ówcześni właściciele używali go do celów mieszkaniowych, a nie rolnych.

Okazało się jednak, że decyzja zawierała błąd formalny. W dokumencie został wskazany "obręb Michałów”, tymczasem powinno być "obręb Michalów”. Dlatego zarządzające obiektem Starostwo Powiatowe w Zamościu odwołało się od postanowienia wojewody. Do tego stanowiska przychyliło się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Właścicielem pałacu jest Skarb Państwa. Rezydencja stoi pusta od 2009 roku, kiedy działający tam Dom Pomocy Społecznej przeniósł się do nowej siedziby w pobliskim Szczebrzeszynie. Obiekt był wystawiany na sprzedaż. Pierwotnie wyceniano go na ponad 8 mln zł, ale z powodu braku chętnych cenę obniżono do ok. 6 mln. Ewentualny nabywca mógł liczyć na obniżenie tej kwoty o połowę, ponieważ nieruchomość jest wpisana do rejestru zabytków. Mimo to do kolejnej licytacji także nikt się nie zgłosił.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 października 2016 o 15:47
0
Czyżby PiS to powrót do krzywdzących mądre rody lat 40-tych i 50-tych?
Avatar
Gość / 18 października 2016 o 15:43
0
Skandal by przez jedną literkę pałac nie mógł wrócić do Zamoyskich. Państwo powinno dbać by tak cenne dla krajobrazu polskiego obiekty wracały do dawnej świetności!!!! Państwo powinno pozyskiwać także środki z UE i sponsorskie by wspierać dawne rody chcące odrestaurować obiekt zabytkowy! Obawiam się, że PIS przyczyni się do jeszcze gorszego niszczenia polskich zabytków!
Avatar
Gość / 18 października 2016 o 15:39
0
Projekt J. A. Bema a prace prowadził Giovanni Columbani.
Avatar
Gość / 18 października 2016 o 15:37
0
Ładny obiekt autorstwa najprawdopodobniej Jana Andrzeja Bema. Wierzę, że przy wsparciu, zostanie on uratowany od zniszczenia!
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 20:39
0
Do Pana Podonowskiego, zgadzam się co do tego, że PKWN było złodziejstwem i należy przeprowadzić reprywatyzację. Niestety partia PiS będąca z natury partią Bolszewicką z jej prezesem Jarosławem który w odrażający sposób w 2014 r. zaatakował P. Marcina Zamoyskiego doprowadzając do blokady zwrotu pałacu. PiS niczego nie załatwi ponieważ Jarosław Kaczynski wielokrotnie jak na Bolszewika przystało zapewniał, że nigdy żadnej reprywatyzacji nie będzie. Poza tym ten majątek będzie dalej wyprzedawany w celu łatania coraz wiekszej dziury budżetowej, między innymi na 500+. POBÓG P.S. P. Jana Zamoyskiego znałem jako wspaniałego, prawego człowieka.
Do Pana Podonowskiego, zgadzam się co do tego, że PKWN było złodziejstwem i należy przeprowadzić reprywatyzację. Niestety partia PiS będąca z natury partią Bolszewicką z jej prezesem Jarosławem który w odrażający sposób w 2014 r. zaatakował P. Marcina Zamoyskiego doprowadzając do blokady zwrotu pałacu. PiS niczego nie załatwi ponieważ Jarosław Kaczynski wielokrotnie jak na Bolszewika przystało zapewniał, że nigdy żadnej reprywatyzacji nie będzie. Poza tym ten majątek będzie dalej wyprzedawany w celu łatania coraz wiekszej dziury budżetowej, ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2016 o 00:47
0
Złodziejski dekret PKWN spowodował ,że wielu Polakom odebrano ich własnośc, na którą pracowały pokolenia. Jestem zdania ,że obecne Państwo Polskie pod rządami Prawa i Sprawiedliwości pwinno raz i ostatecznie rozwiązać problem własności tego i podobnych obiektów w Polsce.Państwo powinno oddać to co zostało skradzione lub zadośćuczynić w postaci zwrotu w gotówce.Tych z Państwa, którzy mają wątpliwości co do tego rozwiązania, nakłaniam do wyobrażenia sobie następującej sytuacji:Polski Rząd Prawa i Sprawiedliwości w nocnym głosowaniu "przepycha" ustawę o odebraniu prywatnej własności.Np: domków jednorodzinnych powyżej 200 m2 i mieszkań powyżej 60 m2 w celu zasiedlenia ich rodzinami ,nie mającymi możliwości finansowych na zakup lub wynajem powierzchni mieszkalnej.Rozwiązanie jest proste i umożliwia spełnienie jednej z obietnic wyborczych. Sprawiedliwość dziejowa jest" oczywista". Setki tysięcy Polaków traci swój osobisty majątek bezpowrotnie I co? Zabolało ? Tak czuła się Polska Szlachta , Ziemianie i Arystokracja po 1944 roku.Jeżeli to była sprawiedliwość dziejowa to gratuluję wyznawcom tej teorii dobrego samopoczucia.Z poważaniem W.PODONOWSKI
Złodziejski dekret PKWN spowodował ,że wielu Polakom odebrano ich własnośc, na którą pracowały pokolenia. Jestem zdania ,że obecne Państwo Polskie pod rządami Prawa i Sprawiedliwości pwinno raz i ostatecznie rozwiązać problem własności tego i podobnych obiektów w Polsce.Państwo powinno oddać to co zostało skradzione lub zadośćuczynić w postaci zwrotu w gotówce.Tych z Państwa, którzy mają wątpliwości co do tego rozwiązania, nakłaniam do wyobrażenia sobie następującej sytuacji:Polski Rząd Prawa i Sprawiedliwości w nocnym głosowaniu "prz... rozwiń
Avatar
Iwona / 9 sierpnia 2016 o 15:38
0
Co do nazwy to moi dziadkowie mówoli Michalów, ale słyszałam jak inni ludzie mówili Michałów. Na pytanie dlaczego tamci tak mówią słyszałam "no bo tam tak mówią" Popowrocie od dziadków rodzice musieli prostować mój język, tak mi się podobało jak inne dzieciaki mówiły z tamtych stron. Więc może zapis nazwy nie jest takim błędem. A co do slamsów jak przez tyle lat niebyły remontowane to stały się slamsami. Cukrownia zlikwidowana, gdzie zatrudnienie miało tyle osób (Klemensów i okoliczne wsie), niewiem co zakładami tłuszczowymi. Ludzie bezrobotni i młodzi pewnie wyprowadzili się do miast. Więc ruina. A może przy odbudowie Pałacu, parku znajdą zatrudnienie, a część pozostanie?? 
Co do nazwy to moi dziadkowie mówoli Michalów, ale słyszałam jak inni ludzie mówili Michałów. Na pytanie dlaczego tamci tak mówią słyszałam "no bo tam tak mówią" Popowrocie od dziadków rodzice musieli prostować mój język, tak mi się podobało jak inne dzieciaki mówiły z tamtych stron. Więc może zapis nazwy nie jest takim błędem. A co do slamsów jak przez tyle lat niebyły remontowane to stały się slamsami. Cukrownia zlikwidowana, gdzie zatrudnienie miało tyle osób (Klemensów i okoliczne wsie), niewiem co zakładami tłuszczowymi. Ludzi... rozwiń
Avatar
Iwona Kosela / 9 sierpnia 2016 o 14:45
0
Znam Zamoyskiego z opowieści prababci, babci, dziadka, mamy. Podobno nie byli tacy źli, dziadek pracował w cukrowni Klemensów. Każdy z pracowników dostawał mieszkanie, które składało się z kuchni, sporego pokoju, ganek był podzielony na częśc gościnną i częśc gospodarczą gdzie było wejście do spiżarni. Każdy miał ogródek przy domu, otrzymywał sporą działkę-pole (gdzie mógł sobie sadzić co chciał). Do każdego domu przydzielona była komurka, piwnica ziemianka (w lato gruby sweter trzeba było zakładać), były wspólne obory. W oborach pracowali ludzie, którzy sprzątali i wypędzali krowy na pastwisko. Było przedszkole dla dzieci pracowników, moja mama chodziła do niego. na każde święta dzieci dostawały upominki (materiały na ubranka i inne.) Prababci opowiadała jak hrabia jadąc samochodem , dostrzegł człowieka leżącego na drodze, osobiście pojechał z ni do szpitala. Moi dziadkowie wypowiadali się dobrze o Zamoyskich. Może zamiast wypisywać o krwio pijcach to może dowiedzieć się cegoś więcej o nich. Jestem za zwrotem  posiadłości, jeżeli ma to popaść w ruinę, a ich byli właściciele ma ją finanse na utrzymanie posiadłości. Zal by było, sama jeździłam na rowerze do parku, pięknie było, chociaż był zaniedbany.
Znam Zamoyskiego z opowieści prababci, babci, dziadka, mamy. Podobno nie byli tacy źli, dziadek pracował w cukrowni Klemensów. Każdy z pracowników dostawał mieszkanie, które składało się z kuchni, sporego pokoju, ganek był podzielony na częśc gościnną i częśc gospodarczą gdzie było wejście do spiżarni. Każdy miał ogródek przy domu, otrzymywał sporą działkę-pole (gdzie mógł sobie sadzić co chciał). Do każdego domu przydzielona była komurka, piwnica ziemianka (w lato gruby sweter trzeba było zakładać), były wspólne obory. W oborach pracowali l... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 10:46
0
Jeżeli nikt nie zajmie się tym zabytkiem, to stanie się trwałą ruiną ( jak większość np. na dolnym Śląsku). Państwo nie ma tylu pieniędzy, żeby obiekt ( bo to nie tylko pałac) odnowić. Mógłby być perełką architektoniczną i świadectwem naszej chlubnej przeszłości. Komentarze zgodne z naszym przysłowiem "Sam pies kości nie zje a drugiemu nie da" niech się rozsypie a nie dam!
Avatar
Zamościanin / 16 kwietnia 2015 o 10:47
0

Pałac nie podlega zwrotowi Zamoyskim.

Wojewoda lubelski złamał przepisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego wydając w listopadzie 2014 r. decyzję o zwrocie pałacu w Klemensowie Zamoyskim.

Zamoyscy sami sobie zamknęli drogę prawną do odzyskania pałacu w 2001 r. kiedy to ś.p. Jan Zamoyski po uzyskaniu negatywnych decyzji w sprawie zwrotu pałacu w w urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, a następnie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nie odwołał się od tych decyzji w przepisowym terminie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a po ewentualnie kolejnej negatywnej decyzji do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Poza tym pałac w Klemensowie podpadał i podpada pod dekret PKWN z 6 września 1944 r. Art.2 ust.1 lite. e "jeżeli ich rozmiar łączny przekraczał  100 ha powierzchni ogólnej lub 50 ha użytków rolnych", poza tym na terenie zespołu znajduje się 8 budynków gospodarczych co świadczy o ścisłym związku pałacu w całym majątkiem ziemskim.

Zgadzam się prawo powinno być równe dla wszystkich, a nie dla jednych wojewoda nagina prawo, a inni latami muszą walczyć o swoje pałace nie odzyskując ich np. właściciele pałaców w Samostrzelu, Walewicach czy Wilanowie, inni muszą odkupić np: Guzów czy Brodnica, a ci co odzyskują po wielu latach to dostają ruinę np: Włostów i Koninie-Malincu.

Zgadzam się prawo powinno być równe dla wszystkich, a nie dla jednych wojewoda nagina prawo, a inni latami muszą walczyć o swoje pałace nie odzyskując ich np. właściciele pałaców w Samostrzelu, Walewicach czy Wilanowie, inni muszą odkupić np: Guzów czy Brodnica, a ci co odzyskują po wielu latach to dostają ruinę np: Włostów i Koninie-Malincu.

rozwiń
Avatar
Gość / 18 października 2016 o 15:47
0
Czyżby PiS to powrót do krzywdzących mądre rody lat 40-tych i 50-tych?
Avatar
Gość / 18 października 2016 o 15:43
0
Skandal by przez jedną literkę pałac nie mógł wrócić do Zamoyskich. Państwo powinno dbać by tak cenne dla krajobrazu polskiego obiekty wracały do dawnej świetności!!!! Państwo powinno pozyskiwać także środki z UE i sponsorskie by wspierać dawne rody chcące odrestaurować obiekt zabytkowy! Obawiam się, że PIS przyczyni się do jeszcze gorszego niszczenia polskich zabytków!
Avatar
Gość / 18 października 2016 o 15:39
0
Projekt J. A. Bema a prace prowadził Giovanni Columbani.
Avatar
Gość / 18 października 2016 o 15:37
0
Ładny obiekt autorstwa najprawdopodobniej Jana Andrzeja Bema. Wierzę, że przy wsparciu, zostanie on uratowany od zniszczenia!
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 20:39
0
Do Pana Podonowskiego, zgadzam się co do tego, że PKWN było złodziejstwem i należy przeprowadzić reprywatyzację. Niestety partia PiS będąca z natury partią Bolszewicką z jej prezesem Jarosławem który w odrażający sposób w 2014 r. zaatakował P. Marcina Zamoyskiego doprowadzając do blokady zwrotu pałacu. PiS niczego nie załatwi ponieważ Jarosław Kaczynski wielokrotnie jak na Bolszewika przystało zapewniał, że nigdy żadnej reprywatyzacji nie będzie. Poza tym ten majątek będzie dalej wyprzedawany w celu łatania coraz wiekszej dziury budżetowej, między innymi na 500+. POBÓG P.S. P. Jana Zamoyskiego znałem jako wspaniałego, prawego człowieka.
Do Pana Podonowskiego, zgadzam się co do tego, że PKWN było złodziejstwem i należy przeprowadzić reprywatyzację. Niestety partia PiS będąca z natury partią Bolszewicką z jej prezesem Jarosławem który w odrażający sposób w 2014 r. zaatakował P. Marcina Zamoyskiego doprowadzając do blokady zwrotu pałacu. PiS niczego nie załatwi ponieważ Jarosław Kaczynski wielokrotnie jak na Bolszewika przystało zapewniał, że nigdy żadnej reprywatyzacji nie będzie. Poza tym ten majątek będzie dalej wyprzedawany w celu łatania coraz wiekszej dziury budżetowej, ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2016 o 00:47
0
Złodziejski dekret PKWN spowodował ,że wielu Polakom odebrano ich własnośc, na którą pracowały pokolenia. Jestem zdania ,że obecne Państwo Polskie pod rządami Prawa i Sprawiedliwości pwinno raz i ostatecznie rozwiązać problem własności tego i podobnych obiektów w Polsce.Państwo powinno oddać to co zostało skradzione lub zadośćuczynić w postaci zwrotu w gotówce.Tych z Państwa, którzy mają wątpliwości co do tego rozwiązania, nakłaniam do wyobrażenia sobie następującej sytuacji:Polski Rząd Prawa i Sprawiedliwości w nocnym głosowaniu "przepycha" ustawę o odebraniu prywatnej własności.Np: domków jednorodzinnych powyżej 200 m2 i mieszkań powyżej 60 m2 w celu zasiedlenia ich rodzinami ,nie mającymi możliwości finansowych na zakup lub wynajem powierzchni mieszkalnej.Rozwiązanie jest proste i umożliwia spełnienie jednej z obietnic wyborczych. Sprawiedliwość dziejowa jest" oczywista". Setki tysięcy Polaków traci swój osobisty majątek bezpowrotnie I co? Zabolało ? Tak czuła się Polska Szlachta , Ziemianie i Arystokracja po 1944 roku.Jeżeli to była sprawiedliwość dziejowa to gratuluję wyznawcom tej teorii dobrego samopoczucia.Z poważaniem W.PODONOWSKI
Złodziejski dekret PKWN spowodował ,że wielu Polakom odebrano ich własnośc, na którą pracowały pokolenia. Jestem zdania ,że obecne Państwo Polskie pod rządami Prawa i Sprawiedliwości pwinno raz i ostatecznie rozwiązać problem własności tego i podobnych obiektów w Polsce.Państwo powinno oddać to co zostało skradzione lub zadośćuczynić w postaci zwrotu w gotówce.Tych z Państwa, którzy mają wątpliwości co do tego rozwiązania, nakłaniam do wyobrażenia sobie następującej sytuacji:Polski Rząd Prawa i Sprawiedliwości w nocnym głosowaniu "prz... rozwiń
Avatar
Iwona / 9 sierpnia 2016 o 15:38
0
Co do nazwy to moi dziadkowie mówoli Michalów, ale słyszałam jak inni ludzie mówili Michałów. Na pytanie dlaczego tamci tak mówią słyszałam "no bo tam tak mówią" Popowrocie od dziadków rodzice musieli prostować mój język, tak mi się podobało jak inne dzieciaki mówiły z tamtych stron. Więc może zapis nazwy nie jest takim błędem. A co do slamsów jak przez tyle lat niebyły remontowane to stały się slamsami. Cukrownia zlikwidowana, gdzie zatrudnienie miało tyle osób (Klemensów i okoliczne wsie), niewiem co zakładami tłuszczowymi. Ludzie bezrobotni i młodzi pewnie wyprowadzili się do miast. Więc ruina. A może przy odbudowie Pałacu, parku znajdą zatrudnienie, a część pozostanie?? 
Co do nazwy to moi dziadkowie mówoli Michalów, ale słyszałam jak inni ludzie mówili Michałów. Na pytanie dlaczego tamci tak mówią słyszałam "no bo tam tak mówią" Popowrocie od dziadków rodzice musieli prostować mój język, tak mi się podobało jak inne dzieciaki mówiły z tamtych stron. Więc może zapis nazwy nie jest takim błędem. A co do slamsów jak przez tyle lat niebyły remontowane to stały się slamsami. Cukrownia zlikwidowana, gdzie zatrudnienie miało tyle osób (Klemensów i okoliczne wsie), niewiem co zakładami tłuszczowymi. Ludzi... rozwiń
Avatar
Iwona Kosela / 9 sierpnia 2016 o 14:45
0
Znam Zamoyskiego z opowieści prababci, babci, dziadka, mamy. Podobno nie byli tacy źli, dziadek pracował w cukrowni Klemensów. Każdy z pracowników dostawał mieszkanie, które składało się z kuchni, sporego pokoju, ganek był podzielony na częśc gościnną i częśc gospodarczą gdzie było wejście do spiżarni. Każdy miał ogródek przy domu, otrzymywał sporą działkę-pole (gdzie mógł sobie sadzić co chciał). Do każdego domu przydzielona była komurka, piwnica ziemianka (w lato gruby sweter trzeba było zakładać), były wspólne obory. W oborach pracowali ludzie, którzy sprzątali i wypędzali krowy na pastwisko. Było przedszkole dla dzieci pracowników, moja mama chodziła do niego. na każde święta dzieci dostawały upominki (materiały na ubranka i inne.) Prababci opowiadała jak hrabia jadąc samochodem , dostrzegł człowieka leżącego na drodze, osobiście pojechał z ni do szpitala. Moi dziadkowie wypowiadali się dobrze o Zamoyskich. Może zamiast wypisywać o krwio pijcach to może dowiedzieć się cegoś więcej o nich. Jestem za zwrotem  posiadłości, jeżeli ma to popaść w ruinę, a ich byli właściciele ma ją finanse na utrzymanie posiadłości. Zal by było, sama jeździłam na rowerze do parku, pięknie było, chociaż był zaniedbany.
Znam Zamoyskiego z opowieści prababci, babci, dziadka, mamy. Podobno nie byli tacy źli, dziadek pracował w cukrowni Klemensów. Każdy z pracowników dostawał mieszkanie, które składało się z kuchni, sporego pokoju, ganek był podzielony na częśc gościnną i częśc gospodarczą gdzie było wejście do spiżarni. Każdy miał ogródek przy domu, otrzymywał sporą działkę-pole (gdzie mógł sobie sadzić co chciał). Do każdego domu przydzielona była komurka, piwnica ziemianka (w lato gruby sweter trzeba było zakładać), były wspólne obory. W oborach pracowali l... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 10:46
0
Jeżeli nikt nie zajmie się tym zabytkiem, to stanie się trwałą ruiną ( jak większość np. na dolnym Śląsku). Państwo nie ma tylu pieniędzy, żeby obiekt ( bo to nie tylko pałac) odnowić. Mógłby być perełką architektoniczną i świadectwem naszej chlubnej przeszłości. Komentarze zgodne z naszym przysłowiem "Sam pies kości nie zje a drugiemu nie da" niech się rozsypie a nie dam!
Avatar
Zamościanin / 16 kwietnia 2015 o 10:47
0

Pałac nie podlega zwrotowi Zamoyskim.

Wojewoda lubelski złamał przepisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego wydając w listopadzie 2014 r. decyzję o zwrocie pałacu w Klemensowie Zamoyskim.

Zamoyscy sami sobie zamknęli drogę prawną do odzyskania pałacu w 2001 r. kiedy to ś.p. Jan Zamoyski po uzyskaniu negatywnych decyzji w sprawie zwrotu pałacu w w urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, a następnie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nie odwołał się od tych decyzji w przepisowym terminie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a po ewentualnie kolejnej negatywnej decyzji do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Poza tym pałac w Klemensowie podpadał i podpada pod dekret PKWN z 6 września 1944 r. Art.2 ust.1 lite. e "jeżeli ich rozmiar łączny przekraczał  100 ha powierzchni ogólnej lub 50 ha użytków rolnych", poza tym na terenie zespołu znajduje się 8 budynków gospodarczych co świadczy o ścisłym związku pałacu w całym majątkiem ziemskim.

Zgadzam się prawo powinno być równe dla wszystkich, a nie dla jednych wojewoda nagina prawo, a inni latami muszą walczyć o swoje pałace nie odzyskując ich np. właściciele pałaców w Samostrzelu, Walewicach czy Wilanowie, inni muszą odkupić np: Guzów czy Brodnica, a ci co odzyskują po wielu latach to dostają ruinę np: Włostów i Koninie-Malincu.

Zgadzam się prawo powinno być równe dla wszystkich, a nie dla jednych wojewoda nagina prawo, a inni latami muszą walczyć o swoje pałace nie odzyskując ich np. właściciele pałaców w Samostrzelu, Walewicach czy Wilanowie, inni muszą odkupić np: Guzów czy Brodnica, a ci co odzyskują po wielu latach to dostają ruinę np: Włostów i Koninie-Malincu.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały 0 0

Ponieważ śledzie mają podobne wymiary, bywały w historii jednostką monetarną. Śledzie wymieniano na wino, płacono nimi dziesięciny i marynarski żołd. Ale śledzie to przede wszystkim doskonałe potrawy.

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca
Zdjęcia
galeria

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca 4 1

230 uczniów ze szkół całego regionu otrzymało w poniedziałek w Lublinie stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin?

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin? 0 0

Dawid Daszkiewicz z Hetmana Zamość ma być sprawdzany w najbliższych dniach przez klub z Lublina. Z Motoru mogą za to odejść: Irakli Meskhia i Patryk Słotwiński, którzy w rundzie jesiennej rzadko pojawiali się w składzie

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie 0 2

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkową noc sylwestrową, podczas której zabiorą gości muzyczną i kulinarną w podróż do Francji. - Niech to będzie noc inna niż wszystkie! - zachęcają organizatorzy.

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja 80 12

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski 1 0

AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z MTS Chrzanów. MKS Padwa Zamość lepsza od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły II Płock

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym
galeria

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym 5 2

Przy parafii św. Brata Alberta w Zamościu powstała pierwsza w mieście jadłodzielnia. Można z niej już korzystać.

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie 0 1

Futsaliści  AZS UMCS Lublin wreszcie z kompletem punktów. Po serii meczów bez zwycięstwa zawodnicy trenera Artura Gadzickiego w ostatnim meczu w 2018 roku pokonali w hali Globus Odrę Opole chociaż do przerwy przegrywali dwiema bramkami

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska 9 12

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Maria Piastowicz w ubiegłym tygodniu złożyła wniosek o przejście na emeryturę. Prezydent już go zaakceptował i zdecydował, że wkrótce rozpisany zostanie konkurs na to stanowisko.

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku 4 6

W niedzielę przed północą policjanci zostali poinformowali o kolizji w miejscowości Panieńszczyzna. Ze zgłoszenia wynikało, że BMW miało uderzyć w słup latarni i wylądować w rowie.

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin podsumowali sezon

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin podsumowali sezon 3 0

Taki sezon trzeba było podsumować. W sobotę, w Chatce Żaka spotkali się najlepsi zawodnicy AZS UMCS. Lublinianie w 2018 roku osiągnęli mnóstwo świetnych wyników. Oczywiście, wisienką na torcie był złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie, który w pchnięciu kulą wywalczyła Paulina Guba

Krępiec: Wypadek na S12. Zderzyły się dwa samochody osobowe

Krępiec: Wypadek na S12. Zderzyły się dwa samochody osobowe 2 1

Do wypadku doszło około godz. 14.30 na drodze ekspresowej S12 na wysokości miejscowości Krępiec.

Wystawa "Grayscale" w Galerii Białej
14 grudnia 2018, 18:00

Wystawa "Grayscale" w Galerii Białej 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 14 grudnia o godz. 18 w Galerii Białej w Lublinie (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się wernisaż wystawy prac Moniki Chlebek i Dawida Czycza: Grayscale.

"Miś był obleśny, futro śmierdziało". Nietypowe spotkanie w przedszkolu. Kurator zajmie się sprawą

"Miś był obleśny, futro śmierdziało". Nietypowe spotkanie w przedszkolu. Kurator zajmie się sprawą 17 9

Przedszkolaki zawiedzione, rodzice zdenerwowani, dyrekcja zniechęcona i interweniujące Kuratorium Oświaty – to efekt wizyty w lubelskim Przedszkolu nr 2 Misia Wędrowniczka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!