Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

17 czerwca 2013 r.
15:35
Edytuj ten wpis

Zarzuty za łupkową blokadę. Chevron przechodzi do ofensywy

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 14 A A
 (OCCUPY CHEVRON)
(OCCUPY CHEVRON)

Osoby blokujące pole, wydzierżawione przez koncern będą odpowiadały za wykroczenia. Uczestnicy blokady zapowiadają jednak, że nie zrezygnują z protestu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pikieta w Żurawlowie, w gm. Grabowiec trwa trzeci tydzień. Lokalni mieszkańcy i ekolodzy protestują przeciwko inwestycji firmy Chevron. Amerykański koncern zamierza szukać tam gazu łupkowego.

Pracownicy firmy próbowali ogrodzić miejsce przyszłej wiertni. Mieszkańcy im na to nie pozwolili, blokując wjazd traktorami. Uniemożliwili również rozładunek materiałów, do budowy ogrodzenia. Chevron cały czas filmuje poczynania protestujących.

– Widać skutki, bo ponad 40 osób dostało wezwania na policję, jako podejrzani – mówi Małgorzata Jabłońska, uczestniczka blokady. – Sama dostałam pięć zarzutów. To np. przewodniczenie nielegalnemu zgromadzeniu i samowolne użycie materiałów budowlanych. Zarzuca mi się też, że nie opuściłam pola Chevronu na wezwanie przedstawicieli firmy.

Uczestnicy blokady mają stawić się w piątek na posterunku w Miączynie.

– Wezwano ponad 30 osób – precyzuje Joanna Kopeć, oficer prasowy KMP w Zamościu. – Od początku uprzedzaliśmy uczestników blokady o grożących im konsekwencjach.

Zdaniem protestujących, policjanci przez blisko dwa tygodnie jedynie przyglądali się rozwojowi sytuacji. Ograniczali się do legitymowania uczestników blokady. Teraz interweniują, rzekomo pod naciskiem koncernu.

– Niekoniecznie – ripostuje Kopeć. – Firma Chevron złożyła stosowne zawiadomienie. Policjanci również poczynili własne ustalenia. Nie opieramy się tylko na nagraniach. Uczestnicy protestu byli legitymowani.
Mieszkańcy zapowiadają, że nie ustąpią, niezależnie od konsekwencji. Protest z dnia na dzień wzbiera na sile. Mieszkańców gminy odwiedzają ekolodzy i dziennikarze zza granicy. Na miejscu blokady stanęły namioty. Jest też kuchnia polowa.

W Internecie trwa zbieranie podpisów pod petycją do firmy Chevron, o zaprzestanie prac w Żurawlowie. Do tej pory podpisało się pod nią ponad 1300 osób z całego świata. Rozwój wypadków można śledzić na specjalnym blogu, pod adresem occupychevron.tumblr.com.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zaorac grabowiec / 19 czerwca 2013 o 00:20
0

w Grabowcu nie trza nic! a na pewno dróg bo my samymi końmi jeździm i traktorami! a podatki płacim po to żeby nooo yyy no żeby w gminie jak pracujo to niech majo zapłacone za to,że nic nie robio, ktoś musi nic nie robic i brac pieniądze

Avatar
Gość / 18 czerwca 2013 o 13:08
0

A ja się pytam gdzie byli rodzice?!!!

Avatar
Naiwniacy / 18 czerwca 2013 o 10:41
0

Teraz widać kto w tym kraju naprawdę rządzi, KONCERNY i amerykańskie opasłe świnie. Takie dekle jak ten prototyp sylwester nie pojmują nawet że wszystko jest dla zysku i kasy ! Nie o żaden interes narodowy i ruskich tu idzie a o KASĘ dla wyzyskiwaczy i cwaniaków ! Jak już rozpier środowisko, zabiorą wodę i zostawią wszystko zniszczone, bądzie za pózno. Smieszna argumentacja dla deb***i o ruskich ale tłuki bezmyślne kupią wszystko. Wystarczy się rozejrzeć, poczytać co takie koncerny robią z Mongolii, Nigeri, Iraku itd Liczy się tylko zysk i kasa a reszta to tylko bajki dla naiwniaków !

Teraz widać kto w tym kraju naprawdę rządzi, KONCERNY i amerykańskie opasłe świnie. Takie dekle jak ten prototyp sylwester nie pojmują nawet że wszystko jest dla zysku i kasy ! Nie o żaden interes narodowy i ruskich tu idzie a o KASĘ dla wyzyskiwaczy i cwaniaków ! Jak już rozpier środowisko, zabiorą wodę i zostawią wszystko zniszczone, bądzie za pózno. Smieszna argumentacja dla deb***i o ruskich ale tłuki bezmyślne kupią wszystko. Wystarczy się rozejrzeć, poczytać co takie koncerny robią z Mongolii, Nigeri, Iraku itd Liczy się tylko zysk ... rozwiń

Avatar
irena / 18 czerwca 2013 o 08:47
0

a gdzie jest prawo własności ,którego ponoć nasza władza przestrzega.Nasyła byle agresora niszczy mienie i jeszcze chce karać,Najpierw ludziom zapłaćcie tak by mogli w nowym miejscu odbudować swe życie ,a nie wysyłacie pod most.Gdzie jest prawo równości społeczeństwa

Avatar
popierający protest / 18 czerwca 2013 o 08:31
0

Powodzenia, protestujący! Trzymam mocno kciuki za tę akcję. Całym sercem jestem z Wami. Mieszkańcy mają święte prawo do decydowania o sobie i nikt nie może narzucać im swojej woli, nieważne czym podyktowanej. Niech cały świat usłyszy Wasz protest. I niech Wasza wola zwycięży!

Avatar
S Y L W E S T E R / 17 czerwca 2013 o 22:59
0

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  z  Ruskimi  kontrakt  który  w  miliardach  będą  płacić   Wasze  dzieci  i  wnuczęta ? .   Powinniście  utracić  prawo  Protestu  gdyż  ten  "protest"  godzi  w  interesy  Naszej  Ojczyzny ! .   Jeżeli  nie  wpuścicie  Amerykanów  to  przyjedziemy  z  Lublina  i  zrobimy  tam porządek, bo  to  już  wstyd na  Europe !.

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  ... rozwiń

Avatar
S Y L W E S T E R / 17 czerwca 2013 o 22:58
0

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  z  Ruskimi  kontrakt  który  w  miliardach  będą  płacić   Wasze  dzieci  i  wnuczęta ? .   Powinniście  utracić  prawo  Protestu  gdyż  ten  "protest"  godzi  w  interesy  Naszej  Ojczyzny ! .   Jeżeli  nie  wpuścicie  Amerykanów  to  przyjedziemy  z  Lublina  i  zrobimy  tam porządek, bo  to  już  wstyd na  Europe !.

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  ... rozwiń

Avatar
lolol / 17 czerwca 2013 o 22:56
0

Widze, że już mieszczuchy japy drą, choć g...o wiedzą o świecie! Gościu od pilnowania krów, zauważ, że na wsi zobaczyć krowę to rzaaaadkość. Pijesz mleko z Biedry to nie wyglądaj krów na polskich wsiach, bo rolnictwo już zmarnowane. Jak najbardziej popieram protest tych ludzi. Walczą o swój byt i swoich rodzin. Jeśli by coś znaleźli to cała wieś idzie do wyludnienia. No może nie cała, ale wszyscy w promieniu kilometra. Wiem, bo u mnie są te odwierty i już spisywano  dokładną wartość domów. Ludzie dostaną odszkodowania i niech sobie idą w świat szukać działki i budować się od nowa. Tyle, że jest "mały" problem: domy kilkunastoletnie i starsze dostaną tyle ile są warte, czyli nie wiele-zwłaszcza w oczach tych rzeczoznawców i za pieniądze, które ludzie dostaną to nawet na działkę nie wystarczy. Ludzi, którzy są żrzyci ze sobą, mieszkają na tym kawałku ziemi z dziada pradziada wygoni się. Gdzie? to już ich nie obchodzi.
Ludzie walczcie i nie dajcie się!!!!!

Widze, że już mieszczuchy japy drą, choć g...o wiedzą o świecie! Gościu od pilnowania krów, zauważ, że na wsi zobaczyć krowę to rzaaaadkość. Pijesz mleko z Biedry to nie wyglądaj krów na polskich wsiach, bo rolnictwo już zmarnowane. Jak najbardziej popieram protest tych ludzi. Walczą o swój byt i swoich rodzin. Jeśli by coś znaleźli to cała wieś idzie do wyludnienia. No może nie cała, ale wszyscy w promieniu kilometra. Wiem, bo u mnie są te odwierty i już spisywano  dokładną wartość domów. Ludzie dostaną odszkodowania i niech sobie i... rozwiń

Avatar
nie lubię / 17 czerwca 2013 o 22:54
0
Do roman45: i nie odmówię racji.
Avatar
roman45 / 17 czerwca 2013 o 22:11
0

ja pierdole, co za tempe chamy z pola, won do siebie do krów, pilnować psów na łańcuchach, to jest polskie dbanie o środowisko naturalne!!! albo pryskanie pól w środku dnia!!! wtedy ich pszczoły nie obchodzą a teraz tacy troskliwi!!! co za hipokryci jebani... jaka woda zatruta??? a jak cmentarz podtopi to jest w porządku. oligarchowie półhektarowi się znależli...hahaha

Avatar
zaorac grabowiec / 19 czerwca 2013 o 00:20
0

w Grabowcu nie trza nic! a na pewno dróg bo my samymi końmi jeździm i traktorami! a podatki płacim po to żeby nooo yyy no żeby w gminie jak pracujo to niech majo zapłacone za to,że nic nie robio, ktoś musi nic nie robic i brac pieniądze

Avatar
Gość / 18 czerwca 2013 o 13:08
0

A ja się pytam gdzie byli rodzice?!!!

Avatar
Naiwniacy / 18 czerwca 2013 o 10:41
0

Teraz widać kto w tym kraju naprawdę rządzi, KONCERNY i amerykańskie opasłe świnie. Takie dekle jak ten prototyp sylwester nie pojmują nawet że wszystko jest dla zysku i kasy ! Nie o żaden interes narodowy i ruskich tu idzie a o KASĘ dla wyzyskiwaczy i cwaniaków ! Jak już rozpier środowisko, zabiorą wodę i zostawią wszystko zniszczone, bądzie za pózno. Smieszna argumentacja dla deb***i o ruskich ale tłuki bezmyślne kupią wszystko. Wystarczy się rozejrzeć, poczytać co takie koncerny robią z Mongolii, Nigeri, Iraku itd Liczy się tylko zysk i kasa a reszta to tylko bajki dla naiwniaków !

Teraz widać kto w tym kraju naprawdę rządzi, KONCERNY i amerykańskie opasłe świnie. Takie dekle jak ten prototyp sylwester nie pojmują nawet że wszystko jest dla zysku i kasy ! Nie o żaden interes narodowy i ruskich tu idzie a o KASĘ dla wyzyskiwaczy i cwaniaków ! Jak już rozpier środowisko, zabiorą wodę i zostawią wszystko zniszczone, bądzie za pózno. Smieszna argumentacja dla deb***i o ruskich ale tłuki bezmyślne kupią wszystko. Wystarczy się rozejrzeć, poczytać co takie koncerny robią z Mongolii, Nigeri, Iraku itd Liczy się tylko zysk ... rozwiń

Avatar
irena / 18 czerwca 2013 o 08:47
0

a gdzie jest prawo własności ,którego ponoć nasza władza przestrzega.Nasyła byle agresora niszczy mienie i jeszcze chce karać,Najpierw ludziom zapłaćcie tak by mogli w nowym miejscu odbudować swe życie ,a nie wysyłacie pod most.Gdzie jest prawo równości społeczeństwa

Avatar
popierający protest / 18 czerwca 2013 o 08:31
0

Powodzenia, protestujący! Trzymam mocno kciuki za tę akcję. Całym sercem jestem z Wami. Mieszkańcy mają święte prawo do decydowania o sobie i nikt nie może narzucać im swojej woli, nieważne czym podyktowanej. Niech cały świat usłyszy Wasz protest. I niech Wasza wola zwycięży!

Avatar
S Y L W E S T E R / 17 czerwca 2013 o 22:59
0

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  z  Ruskimi  kontrakt  który  w  miliardach  będą  płacić   Wasze  dzieci  i  wnuczęta ? .   Powinniście  utracić  prawo  Protestu  gdyż  ten  "protest"  godzi  w  interesy  Naszej  Ojczyzny ! .   Jeżeli  nie  wpuścicie  Amerykanów  to  przyjedziemy  z  Lublina  i  zrobimy  tam porządek, bo  to  już  wstyd na  Europe !.

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  ... rozwiń

Avatar
S Y L W E S T E R / 17 czerwca 2013 o 22:58
0

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  z  Ruskimi  kontrakt  który  w  miliardach  będą  płacić   Wasze  dzieci  i  wnuczęta ? .   Powinniście  utracić  prawo  Protestu  gdyż  ten  "protest"  godzi  w  interesy  Naszej  Ojczyzny ! .   Jeżeli  nie  wpuścicie  Amerykanów  to  przyjedziemy  z  Lublina  i  zrobimy  tam porządek, bo  to  już  wstyd na  Europe !.

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  ... rozwiń

Avatar
lolol / 17 czerwca 2013 o 22:56
0

Widze, że już mieszczuchy japy drą, choć g...o wiedzą o świecie! Gościu od pilnowania krów, zauważ, że na wsi zobaczyć krowę to rzaaaadkość. Pijesz mleko z Biedry to nie wyglądaj krów na polskich wsiach, bo rolnictwo już zmarnowane. Jak najbardziej popieram protest tych ludzi. Walczą o swój byt i swoich rodzin. Jeśli by coś znaleźli to cała wieś idzie do wyludnienia. No może nie cała, ale wszyscy w promieniu kilometra. Wiem, bo u mnie są te odwierty i już spisywano  dokładną wartość domów. Ludzie dostaną odszkodowania i niech sobie idą w świat szukać działki i budować się od nowa. Tyle, że jest "mały" problem: domy kilkunastoletnie i starsze dostaną tyle ile są warte, czyli nie wiele-zwłaszcza w oczach tych rzeczoznawców i za pieniądze, które ludzie dostaną to nawet na działkę nie wystarczy. Ludzi, którzy są żrzyci ze sobą, mieszkają na tym kawałku ziemi z dziada pradziada wygoni się. Gdzie? to już ich nie obchodzi.
Ludzie walczcie i nie dajcie się!!!!!

Widze, że już mieszczuchy japy drą, choć g...o wiedzą o świecie! Gościu od pilnowania krów, zauważ, że na wsi zobaczyć krowę to rzaaaadkość. Pijesz mleko z Biedry to nie wyglądaj krów na polskich wsiach, bo rolnictwo już zmarnowane. Jak najbardziej popieram protest tych ludzi. Walczą o swój byt i swoich rodzin. Jeśli by coś znaleźli to cała wieś idzie do wyludnienia. No może nie cała, ale wszyscy w promieniu kilometra. Wiem, bo u mnie są te odwierty i już spisywano  dokładną wartość domów. Ludzie dostaną odszkodowania i niech sobie i... rozwiń

Avatar
nie lubię / 17 czerwca 2013 o 22:54
0
Do roman45: i nie odmówię racji.
Avatar
roman45 / 17 czerwca 2013 o 22:11
0

ja pierdole, co za tempe chamy z pola, won do siebie do krów, pilnować psów na łańcuchach, to jest polskie dbanie o środowisko naturalne!!! albo pryskanie pól w środku dnia!!! wtedy ich pszczoły nie obchodzą a teraz tacy troskliwi!!! co za hipokryci jebani... jaka woda zatruta??? a jak cmentarz podtopi to jest w porządku. oligarchowie półhektarowi się znależli...hahaha

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 0 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 13

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 8

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 4

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.