Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

17 czerwca 2013 r.
15:35
Edytuj ten wpis

Zarzuty za łupkową blokadę. Chevron przechodzi do ofensywy

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 14 A A
 (OCCUPY CHEVRON)
(OCCUPY CHEVRON)

Osoby blokujące pole, wydzierżawione przez koncern będą odpowiadały za wykroczenia. Uczestnicy blokady zapowiadają jednak, że nie zrezygnują z protestu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pikieta w Żurawlowie, w gm. Grabowiec trwa trzeci tydzień. Lokalni mieszkańcy i ekolodzy protestują przeciwko inwestycji firmy Chevron. Amerykański koncern zamierza szukać tam gazu łupkowego.

Pracownicy firmy próbowali ogrodzić miejsce przyszłej wiertni. Mieszkańcy im na to nie pozwolili, blokując wjazd traktorami. Uniemożliwili również rozładunek materiałów, do budowy ogrodzenia. Chevron cały czas filmuje poczynania protestujących.

– Widać skutki, bo ponad 40 osób dostało wezwania na policję, jako podejrzani – mówi Małgorzata Jabłońska, uczestniczka blokady. – Sama dostałam pięć zarzutów. To np. przewodniczenie nielegalnemu zgromadzeniu i samowolne użycie materiałów budowlanych. Zarzuca mi się też, że nie opuściłam pola Chevronu na wezwanie przedstawicieli firmy.

Uczestnicy blokady mają stawić się w piątek na posterunku w Miączynie.

– Wezwano ponad 30 osób – precyzuje Joanna Kopeć, oficer prasowy KMP w Zamościu. – Od początku uprzedzaliśmy uczestników blokady o grożących im konsekwencjach.

Zdaniem protestujących, policjanci przez blisko dwa tygodnie jedynie przyglądali się rozwojowi sytuacji. Ograniczali się do legitymowania uczestników blokady. Teraz interweniują, rzekomo pod naciskiem koncernu.

– Niekoniecznie – ripostuje Kopeć. – Firma Chevron złożyła stosowne zawiadomienie. Policjanci również poczynili własne ustalenia. Nie opieramy się tylko na nagraniach. Uczestnicy protestu byli legitymowani.
Mieszkańcy zapowiadają, że nie ustąpią, niezależnie od konsekwencji. Protest z dnia na dzień wzbiera na sile. Mieszkańców gminy odwiedzają ekolodzy i dziennikarze zza granicy. Na miejscu blokady stanęły namioty. Jest też kuchnia polowa.

W Internecie trwa zbieranie podpisów pod petycją do firmy Chevron, o zaprzestanie prac w Żurawlowie. Do tej pory podpisało się pod nią ponad 1300 osób z całego świata. Rozwój wypadków można śledzić na specjalnym blogu, pod adresem occupychevron.tumblr.com.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zaorac grabowiec / 19 czerwca 2013 r. o 00:20
0

w Grabowcu nie trza nic! a na pewno dróg bo my samymi końmi jeździm i traktorami! a podatki płacim po to żeby nooo yyy no żeby w gminie jak pracujo to niech majo zapłacone za to,że nic nie robio, ktoś musi nic nie robic i brac pieniądze

Avatar
Gość / 18 czerwca 2013 r. o 13:08
0

A ja się pytam gdzie byli rodzice?!!!

Avatar
Naiwniacy / 18 czerwca 2013 r. o 10:41
0

Teraz widać kto w tym kraju naprawdę rządzi, KONCERNY i amerykańskie opasłe świnie. Takie dekle jak ten prototyp sylwester nie pojmują nawet że wszystko jest dla zysku i kasy ! Nie o żaden interes narodowy i ruskich tu idzie a o KASĘ dla wyzyskiwaczy i cwaniaków ! Jak już rozpier środowisko, zabiorą wodę i zostawią wszystko zniszczone, bądzie za pózno. Smieszna argumentacja dla deb***i o ruskich ale tłuki bezmyślne kupią wszystko. Wystarczy się rozejrzeć, poczytać co takie koncerny robią z Mongolii, Nigeri, Iraku itd Liczy się tylko zysk i kasa a reszta to tylko bajki dla naiwniaków !

Teraz widać kto w tym kraju naprawdę rządzi, KONCERNY i amerykańskie opasłe świnie. Takie dekle jak ten prototyp sylwester nie pojmują nawet że wszystko jest dla zysku i kasy ! Nie o żaden interes narodowy i ruskich tu idzie a o KASĘ dla wyzyskiwaczy i cwaniaków ! Jak już rozpier środowisko, zabiorą wodę i zostawią wszystko zniszczone, bądzie za pózno. Smieszna argumentacja dla deb***i o ruskich ale tłuki bezmyślne kupią wszystko. Wystarczy się rozejrzeć, poczytać co takie koncerny robią z Mongolii, Nigeri, Iraku itd Liczy się tylko zysk ... rozwiń

Avatar
irena / 18 czerwca 2013 r. o 08:47
0

a gdzie jest prawo własności ,którego ponoć nasza władza przestrzega.Nasyła byle agresora niszczy mienie i jeszcze chce karać,Najpierw ludziom zapłaćcie tak by mogli w nowym miejscu odbudować swe życie ,a nie wysyłacie pod most.Gdzie jest prawo równości społeczeństwa

Avatar
popierający protest / 18 czerwca 2013 r. o 08:31
0

Powodzenia, protestujący! Trzymam mocno kciuki za tę akcję. Całym sercem jestem z Wami. Mieszkańcy mają święte prawo do decydowania o sobie i nikt nie może narzucać im swojej woli, nieważne czym podyktowanej. Niech cały świat usłyszy Wasz protest. I niech Wasza wola zwycięży!

Avatar
S Y L W E S T E R / 17 czerwca 2013 r. o 22:59
0

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  z  Ruskimi  kontrakt  który  w  miliardach  będą  płacić   Wasze  dzieci  i  wnuczęta ? .   Powinniście  utracić  prawo  Protestu  gdyż  ten  "protest"  godzi  w  interesy  Naszej  Ojczyzny ! .   Jeżeli  nie  wpuścicie  Amerykanów  to  przyjedziemy  z  Lublina  i  zrobimy  tam porządek, bo  to  już  wstyd na  Europe !.

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  ... rozwiń

Avatar
S Y L W E S T E R / 17 czerwca 2013 r. o 22:58
0

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  z  Ruskimi  kontrakt  który  w  miliardach  będą  płacić   Wasze  dzieci  i  wnuczęta ? .   Powinniście  utracić  prawo  Protestu  gdyż  ten  "protest"  godzi  w  interesy  Naszej  Ojczyzny ! .   Jeżeli  nie  wpuścicie  Amerykanów  to  przyjedziemy  z  Lublina  i  zrobimy  tam porządek, bo  to  już  wstyd na  Europe !.

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  ... rozwiń

Avatar
lolol / 17 czerwca 2013 r. o 22:56
0

Widze, że już mieszczuchy japy drą, choć g...o wiedzą o świecie! Gościu od pilnowania krów, zauważ, że na wsi zobaczyć krowę to rzaaaadkość. Pijesz mleko z Biedry to nie wyglądaj krów na polskich wsiach, bo rolnictwo już zmarnowane. Jak najbardziej popieram protest tych ludzi. Walczą o swój byt i swoich rodzin. Jeśli by coś znaleźli to cała wieś idzie do wyludnienia. No może nie cała, ale wszyscy w promieniu kilometra. Wiem, bo u mnie są te odwierty i już spisywano  dokładną wartość domów. Ludzie dostaną odszkodowania i niech sobie idą w świat szukać działki i budować się od nowa. Tyle, że jest "mały" problem: domy kilkunastoletnie i starsze dostaną tyle ile są warte, czyli nie wiele-zwłaszcza w oczach tych rzeczoznawców i za pieniądze, które ludzie dostaną to nawet na działkę nie wystarczy. Ludzi, którzy są żrzyci ze sobą, mieszkają na tym kawałku ziemi z dziada pradziada wygoni się. Gdzie? to już ich nie obchodzi.
Ludzie walczcie i nie dajcie się!!!!!

Widze, że już mieszczuchy japy drą, choć g...o wiedzą o świecie! Gościu od pilnowania krów, zauważ, że na wsi zobaczyć krowę to rzaaaadkość. Pijesz mleko z Biedry to nie wyglądaj krów na polskich wsiach, bo rolnictwo już zmarnowane. Jak najbardziej popieram protest tych ludzi. Walczą o swój byt i swoich rodzin. Jeśli by coś znaleźli to cała wieś idzie do wyludnienia. No może nie cała, ale wszyscy w promieniu kilometra. Wiem, bo u mnie są te odwierty i już spisywano  dokładną wartość domów. Ludzie dostaną odszkodowania i niech sobie i... rozwiń

Avatar
nie lubię / 17 czerwca 2013 r. o 22:54
0
Do roman45: i nie odmówię racji.
Avatar
roman45 / 17 czerwca 2013 r. o 22:11
0

ja pierdole, co za tempe chamy z pola, won do siebie do krów, pilnować psów na łańcuchach, to jest polskie dbanie o środowisko naturalne!!! albo pryskanie pól w środku dnia!!! wtedy ich pszczoły nie obchodzą a teraz tacy troskliwi!!! co za hipokryci jebani... jaka woda zatruta??? a jak cmentarz podtopi to jest w porządku. oligarchowie półhektarowi się znależli...hahaha

Avatar
zaorac grabowiec / 19 czerwca 2013 r. o 00:20
0

w Grabowcu nie trza nic! a na pewno dróg bo my samymi końmi jeździm i traktorami! a podatki płacim po to żeby nooo yyy no żeby w gminie jak pracujo to niech majo zapłacone za to,że nic nie robio, ktoś musi nic nie robic i brac pieniądze

Avatar
Gość / 18 czerwca 2013 r. o 13:08
0

A ja się pytam gdzie byli rodzice?!!!

Avatar
Naiwniacy / 18 czerwca 2013 r. o 10:41
0

Teraz widać kto w tym kraju naprawdę rządzi, KONCERNY i amerykańskie opasłe świnie. Takie dekle jak ten prototyp sylwester nie pojmują nawet że wszystko jest dla zysku i kasy ! Nie o żaden interes narodowy i ruskich tu idzie a o KASĘ dla wyzyskiwaczy i cwaniaków ! Jak już rozpier środowisko, zabiorą wodę i zostawią wszystko zniszczone, bądzie za pózno. Smieszna argumentacja dla deb***i o ruskich ale tłuki bezmyślne kupią wszystko. Wystarczy się rozejrzeć, poczytać co takie koncerny robią z Mongolii, Nigeri, Iraku itd Liczy się tylko zysk i kasa a reszta to tylko bajki dla naiwniaków !

Teraz widać kto w tym kraju naprawdę rządzi, KONCERNY i amerykańskie opasłe świnie. Takie dekle jak ten prototyp sylwester nie pojmują nawet że wszystko jest dla zysku i kasy ! Nie o żaden interes narodowy i ruskich tu idzie a o KASĘ dla wyzyskiwaczy i cwaniaków ! Jak już rozpier środowisko, zabiorą wodę i zostawią wszystko zniszczone, bądzie za pózno. Smieszna argumentacja dla deb***i o ruskich ale tłuki bezmyślne kupią wszystko. Wystarczy się rozejrzeć, poczytać co takie koncerny robią z Mongolii, Nigeri, Iraku itd Liczy się tylko zysk ... rozwiń

Avatar
irena / 18 czerwca 2013 r. o 08:47
0

a gdzie jest prawo własności ,którego ponoć nasza władza przestrzega.Nasyła byle agresora niszczy mienie i jeszcze chce karać,Najpierw ludziom zapłaćcie tak by mogli w nowym miejscu odbudować swe życie ,a nie wysyłacie pod most.Gdzie jest prawo równości społeczeństwa

Avatar
popierający protest / 18 czerwca 2013 r. o 08:31
0

Powodzenia, protestujący! Trzymam mocno kciuki za tę akcję. Całym sercem jestem z Wami. Mieszkańcy mają święte prawo do decydowania o sobie i nikt nie może narzucać im swojej woli, nieważne czym podyktowanej. Niech cały świat usłyszy Wasz protest. I niech Wasza wola zwycięży!

Avatar
S Y L W E S T E R / 17 czerwca 2013 r. o 22:59
0

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  z  Ruskimi  kontrakt  który  w  miliardach  będą  płacić   Wasze  dzieci  i  wnuczęta ? .   Powinniście  utracić  prawo  Protestu  gdyż  ten  "protest"  godzi  w  interesy  Naszej  Ojczyzny ! .   Jeżeli  nie  wpuścicie  Amerykanów  to  przyjedziemy  z  Lublina  i  zrobimy  tam porządek, bo  to  już  wstyd na  Europe !.

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  ... rozwiń

Avatar
S Y L W E S T E R / 17 czerwca 2013 r. o 22:58
0

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  z  Ruskimi  kontrakt  który  w  miliardach  będą  płacić   Wasze  dzieci  i  wnuczęta ? .   Powinniście  utracić  prawo  Protestu  gdyż  ten  "protest"  godzi  w  interesy  Naszej  Ojczyzny ! .   Jeżeli  nie  wpuścicie  Amerykanów  to  przyjedziemy  z  Lublina  i  zrobimy  tam porządek, bo  to  już  wstyd na  Europe !.

-------------------------------------ILE   WAM    ZDRAJCY   RUSKIE    ZAPŁACILI  ?----------------------------------- Namioty , kuchnie polowe, to  wszystko  w  prezencie  od  Ruskich  którym  przez  Was  będziemy  musieli  płacić  miliardy  za  gaz !.   Czy  do  Waszych  łbów  nie  dotarło , że  Pawlak  z  PSL  czyli  Wasz  guru  po dpisał  ... rozwiń

Avatar
lolol / 17 czerwca 2013 r. o 22:56
0

Widze, że już mieszczuchy japy drą, choć g...o wiedzą o świecie! Gościu od pilnowania krów, zauważ, że na wsi zobaczyć krowę to rzaaaadkość. Pijesz mleko z Biedry to nie wyglądaj krów na polskich wsiach, bo rolnictwo już zmarnowane. Jak najbardziej popieram protest tych ludzi. Walczą o swój byt i swoich rodzin. Jeśli by coś znaleźli to cała wieś idzie do wyludnienia. No może nie cała, ale wszyscy w promieniu kilometra. Wiem, bo u mnie są te odwierty i już spisywano  dokładną wartość domów. Ludzie dostaną odszkodowania i niech sobie idą w świat szukać działki i budować się od nowa. Tyle, że jest "mały" problem: domy kilkunastoletnie i starsze dostaną tyle ile są warte, czyli nie wiele-zwłaszcza w oczach tych rzeczoznawców i za pieniądze, które ludzie dostaną to nawet na działkę nie wystarczy. Ludzi, którzy są żrzyci ze sobą, mieszkają na tym kawałku ziemi z dziada pradziada wygoni się. Gdzie? to już ich nie obchodzi.
Ludzie walczcie i nie dajcie się!!!!!

Widze, że już mieszczuchy japy drą, choć g...o wiedzą o świecie! Gościu od pilnowania krów, zauważ, że na wsi zobaczyć krowę to rzaaaadkość. Pijesz mleko z Biedry to nie wyglądaj krów na polskich wsiach, bo rolnictwo już zmarnowane. Jak najbardziej popieram protest tych ludzi. Walczą o swój byt i swoich rodzin. Jeśli by coś znaleźli to cała wieś idzie do wyludnienia. No może nie cała, ale wszyscy w promieniu kilometra. Wiem, bo u mnie są te odwierty i już spisywano  dokładną wartość domów. Ludzie dostaną odszkodowania i niech sobie i... rozwiń

Avatar
nie lubię / 17 czerwca 2013 r. o 22:54
0
Do roman45: i nie odmówię racji.
Avatar
roman45 / 17 czerwca 2013 r. o 22:11
0

ja pierdole, co za tempe chamy z pola, won do siebie do krów, pilnować psów na łańcuchach, to jest polskie dbanie o środowisko naturalne!!! albo pryskanie pól w środku dnia!!! wtedy ich pszczoły nie obchodzą a teraz tacy troskliwi!!! co za hipokryci jebani... jaka woda zatruta??? a jak cmentarz podtopi to jest w porządku. oligarchowie półhektarowi się znależli...hahaha

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ryanair przywraca od lipca część pierwotnego rozkładu lotów. W tym loty ze Świdnika

Ryanair przywraca od lipca część pierwotnego rozkładu lotów. W tym loty ze Świdnika

Linie lotnicze Ryanair zapowiedziały, że od 1 lipca przywracają 40 proc. pierwotnego rozkładu lotów. Stanie się tak o ile rządy poszczególnych krajów zniosą restrykcje na lotach wewnątrzunijnych a także zostaną wprowadzone odpowiednie środki bezpieczeństwa na lotniskach. W przypadku Polski loty mają być wznowione także z lotniska w Świdniku.

221 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej na Śląsku

221 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej na Śląsku

Na 221 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce aż 178 dotyczy Śląska. W sobotę o godz. 10 Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane z ostatniej doby dotyczące sytuacji epidemicznej w kraju.

 Brakuje numerów na posesjach. Radni zauważyli problem podczas dystrybucji maseczek

Brakuje numerów na posesjach. Radni zauważyli problem podczas dystrybucji maseczek

W powiecie puławskim nadal istnieją jednak posesje „widma” nieoznaczone żadnym numerem. Czas dojazdu służb ratunkowych pod takie adresy może być znacznie dłuższy. Trudności tego rodzaju uwypukliła dystrybucja masek ochronnych.

ARiMR: Trwają nabory wniosków na popularne w Lubelskiem działania

ARiMR: Trwają nabory wniosków na popularne w Lubelskiem działania

Do 30 czerwca rolnicy mogą składać wnioski na „Modernizację gospodarstw rolnych (tzw. obszar D)” i „Restrukturyzacja małych gospodarstw”, które są popularne w Lubelskiem.

Zakaz wjazdu do parku będzie obowiązywać. Rada nie zgodziła się na propozycję Zjednoczonej Prawicy

Zakaz wjazdu do parku będzie obowiązywać. Rada nie zgodziła się na propozycję Zjednoczonej Prawicy

Nie będzie poluzowania zakazu wjazdu do parku Radziwiłłowskiego. Chcieli tego radni Zjednoczonej Prawicy, ale projekt uchwały przepadł w głosowaniu.

Budowa eksperesówki S19. Jak przebiegają prace? Kiedy kierowcy pojadą nową drogą?

Budowa eksperesówki S19. Jak przebiegają prace? Kiedy kierowcy pojadą nową drogą?

Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość, bo czeka ich dwa lata trudności i korków. Nagrodą będzie nowa droga ekspresowa łącząca Lublin z Rzeszowem

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!