Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

25 lipca 2016 r.
14:43

Szef COZL: Raport pokontrolny jest tylko drogowskazem

0 48 A A
Maciej Kondratowicz-Kucewicz (Fot. T. Maciuszczak)
Maciej Kondratowicz-Kucewicz (Fot. T. Maciuszczak)

Rozmowa z Maciejem Kondratowiczem-Kucewiczem, p.o. dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Co pan sądzi o zaleceniach, które znalazły się w raporcie pokontrolnym urzędników marszałka w COZL?

– Od momentu kiedy zacząłem pełnić obowiązki dyrektora wprowadzaliśmy i nadal wprowadzamy zmiany, które mają wyprowadzić szpital na prostą. Raport jest tylko drogowskazem, który wytycza punkty do zrealizowania.

Co udało się już zrobić?

– Są kwestie, które można zmienić jedną decyzją, ale są też takie, gdzie zmiana jest długotrwałym procesem. Na pewno nie będzie już m.in. łączenia funkcji dyrektora szpitala ze stanowiskiem ordynatora. Ordynatorzy będą wyłaniani w konkursie albo będą mianowani. To drugie rozwiązanie jest znacznie prostsze i szybsze, bo nie trzeba powoływać komisji konkursowej.

Stworzyłem też zespół odpowiedzialny za naprawę spraw związanych z badaniami klinicznymi. Teraz w nowo zawieranych umowach z firmami farmaceutycznymi obowiązuje pełna przejrzystość, a jednocześnie interes finansowy COZL jest w pełni zabezpieczony.

A jak wyglądają finanse COZL?

– To znacznie bardziej skomplikowany problem. Trwają prace nad przygotowaniem regulaminu wynagrodzeń. Do końca sierpnia jestem zobowiązany do przedstawienia zarządowi województwa planu restrukturyzacyjno-naprawczego dla szpitala. W pierwszym etapie będziemy starali się zmniejszyć straty finansowe. Chciałbym, żebyśmy na koniec roku wyszli na zero, ale obawiam się, że jest to mało realne. Mówimy o jednostce, która wygenerowała spore zadłużenie.

Będą cięcia wynagrodzeń?

– Wynagrodzenia na pewno się zmienią. Przychylam się do opinii, że powinna obowiązywać gradacja wynagrodzeń związanych z piastowanymi stanowiskami. Chodzi także o to, żeby system wynagradzania był przejrzysty. Nie będzie równych i równiejszych jak to miało miejsce jeszcze do niedawna i co potwierdziła kontrola.

Czy w trudnej sytuacji finansowej szpitala pracownicy mogą liczyć na premie?

– System premiowania zostanie zaproponowany pracownikom i związkom zawodowym szpitala wraz z regulaminem wynagrodzeń i będzie zależny od kondycji COZL. Chciałbym premiować te działania, które realnie przełożą się na wynik finansowy jednostki lub jeszcze lepsze jej funkcjonowanie. Nie będą to więc premie uznaniowe, tylko premie za konkretne działania.

Kiedy będzie znana siatka płac?

– Na przełomie września i października powinien być gotowy projekt, który musi zostać zaopiniowany przez wszystkie związki zawodowe działające w naszym szpitalu. Musimy zachować płynność finansową, którą może zapewnić albo zwiększenie przychodu albo cięcia kosztów. Planuję wariant zawierający oba te elementy.

Zmieniony został system umów zawieranych przez szpital na usługi medyczne i niemedyczne. Teraz aby otrzymać wynagrodzenie, każdą zleconą pracę należy udokumentować. Część umów uległa zmianie, kilka rozwiązaliśmy. Dodatkowo rozszerzyliśmy dla naszych pacjentów dostępność do świadczeń w SPSK1 i SPSK4.

Będą zwolnienia?

 – Analizujemy każdą komórkę działającą na terenie szpitala i obowiązki pracujących tam osób. Nie wykluczamy zwolnień, ale będę się starał ich uniknąć poprzez racjonalne przesunięcia pracowników na inne miejsca pracy. Takie przetasowania kadrowe już trwają i przynoszą pierwsze efekty.

Kiedy skończy się rozbudowa COZL?

– W tym momencie wykonawca potwierdza około półroczne opóźnienie. Mimo naszych zapytań do konsorcjum realizującego budowę nie otrzymaliśmy ostatecznej deklaracji. Jesteśmy w trakcie ustalania końcowej wersji szczegółowego harmonogramu prac, który wskaże nam konieczne przesunięcia czasowe i finansowe. Ta wiedza jest niezbędna gdyż inwestycja jest realizowana zarówno ze środków samorządowych jak i z budżetu państwa. We wtorek mam kolejne spotkanie z przedstawicielami wykonawcy i będziemy szukać rozwiązań. Mam nadzieję na rzeczowy plan naprawczy.

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 17:04
0
[quote=Użytkownik niezarejestrowany]***ratujcozl.salon24.pl/723189,cozl-komprehensywny-czy-do-likwidacji,2[/quote] O matko, włosy dęba stają  jak się czyta tą stronę ratuj.cozl.salon24.pl  Jeśli to prawda, ( a wszystko na to wskazuje) to nie dziwota,że takie kłamstwa wypisują tutaj ludzie z obozu byłej dyrektorki.
Avatar
gość / 1 sierpnia 2016 o 12:50
0
obserwator napisał:
Pan M.K-K jest OK, fajnie by było jakby mógł zostać na stanowisku,trzymam kciuki
Tak myśli mnóstwo pracownikow i nietylko.Ta reszta pewnie tez ale boją sie jescze wychylic, bo poprzednia dyrektorka zastrasza ze jescze wroci na stanowisko i niektorzy naiwni w to wierzą. To takie jej metody . Pan doktor Maciej K. świetnie kieruje szpitalem, naprawił wszystko co tylko mozna bylo. Trzymamy mocno kciuki.A prawda zawsze zwycięży.
Avatar
chirurg / 30 lipca 2016 o 12:29
0
rak napisał:
Ojciec Kondratowicza był uznawany w środowisku za slabego   specjalistę i z synem jest podobnie. Zarzuty prokuratorskie o spowodowanie śmierci pacjentki z niczego się nie wzięły
      Ha, ha -kłamczuszku (kłamczuszko)- wszyscy wiedzą ,że Ojciec Kondratowicza był dokonałym zabiegowcem, nestorem lubelskiej chir. onkologicznej.Od Niego uczyli się prawie wszyscy lubelscy chirurdzy onkolodzy a teraz swoją wiedzę przekazują młodszym kolegom.
Avatar
obserwator / 29 lipca 2016 o 17:17
0
Pan M.K-K jest OK, fajnie by było jakby mógł zostać na stanowisku,trzymam kciuki
Avatar
Waldek / 26 lipca 2016 o 14:08
0
Z. napisał:
waldek doucz się. marszałek nie umie bip'ować? ***s://umwl.bip.lubelskie.pl/?id=osoba&p1=25841
Z. napisał:
Dzieki, nie wiedzialem, ze je uzupelnila w kwietniu. Przy zalożeniu, że oswiadczenie jest prawdziwe potwierdza przypuszczenia o ktorych pisalem powyzej - przychod nie jest proporcjonalny do dochodu, a mechanizm nie bedzie wiecznie tajemnica...
Avatar
Z. / 26 lipca 2016 o 13:21
0
waldek doucz się. marszałek nie umie bip'ować? ***s://umwl.bip.lubelskie.pl/?id=osoba&p1=25841
Avatar
Waldek / 26 lipca 2016 o 13:16
0
z. napisał:
poszukajcie oświadczeń majątkowych starosławskiej, na pewno nie dostawała 2x75 tys.
***cdn01.dziennikwschodni.pl/media/gallery/2016/02/999674381/bc17a2443ef2f8c3bbc45520b89154ea.jpg marszałek (ostatni akapit) ich nie znał - a pan(i) ma dostęp ?
Avatar
Z. / 26 lipca 2016 o 11:47
0
Poszukajcie oświadczeń majątkowych Starosławskiej, na pewno nie dostawała 2x75 tys.
Avatar
Waldek / 26 lipca 2016 o 11:42
0
napisał:
"podobają mi się wypowiedzi waldka. widać, że ma dużo sprawdzonych informacji o patologii ,które istniały za czasów pani prof. w cozl-u. może dorzucę coś od siebie uważam ,że by w pełni zdemaskować te patologie i raz na zawsze zamknąć buzie ludzi broniących tu prof. s. należałoby ujawnić opinii publicznej patologiczne zarobki zaufanych i znajomych królowej z cozl i tak np. (zaznaczam o ile to prawda bo wiem to pielęgniarki z cozl-u) pani prof., wypłacała sobie podwójną pensję za dwa stanowiska ,które piastowała 2x75 tys./miesiąc!!!!! zaufane sekretarki pani prof.16 tys.!!!! przewodniczący związku zawodowego ,pan hydraulik-bębniarz jak go zwą ,który był na ty z panią prof. 16 tys.!!!! rodzina pana hydraulika -syn w aptece rozwożący leki,a zwracający się do pani prof. ciociu i synowa lub córka ( nie pamiętam) zatrudniona jako jako florystka !!!! niektórzy zaufani lekarze z dyżurami wyciągali 30 tys. !!!!(dlaczego w innych szpitalach lekarze o takich samych kwalifikacjach ,wykonujący te same czynności mają zarabiać 3x mniej!!?? przecież to nie jest prywatna firma pani prof. .tylko państwowe pieniądze warto jeszcze sprawdzić związki pani prof. i hojne wynagradzanie swoich przyjaciółek w różnych poradniach jeśli do tego dodamy prymitywne i obraźliwe zachowanie się do personelu, zwalcza nie niewygodnych dla siebie ludzi, ujawnianie na zestawie głośnimówiącym rozmowy na żywo przed szeroką publiką z rozmówcą ,który o tym nie wie, a potem obraźliwe uwagi pod jego adresem to dopełnia całości obrazu. zaznaczam ,jeśli to prawda ,o zarobkach ,które podałem wyżej to należałby panią prof. postawić przed sądem i oskarżyć o defraudację państwowych pieniędzy i niegospodarność"
w tym przypadku różnica między przychody, dochody, otrzymane środki jest dość istotna. skoro nawet urząd marszałkowski czy urząd skarbowy nie wie ile była dyrektor dostawała, trudno oczekiwać, że ktokolwiek precyzyjnie określi jakie to były kwoty (myślę, że mimo wszystko podane kwoty moga być przesadzone).  od str 5 do 32 można przeczytać o wynagrodzeniach, chociaż faktycznie oficjalny dokument nie oddaje poziomu nepotyzmu i bezczelności jaki miał miejsce. ***s://umwl.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//bip_cozl_po_anonimizacji.pdf to jest sprawa dla uks czy prokuratury, nikt mobbingu nie zgłaszał (bo próby były szybko odpowiednio karane), a prostytucja (bo inaczej nie można tego nazwać) niekórych bliskich współpracowników pozostanie w pamięci i będzie odpowiednio doceniona w środowisku.
w tym przypadku różnica między przychody, dochody, otrzymane środki jest dość istotna. skoro nawet urząd marszałkowski czy urząd skarbowy nie wie ile była dyrektor dostawała, trudno oczekiwać, że ktokolwiek precyzyjnie określi jakie to były kwoty (myślę, że mimo wszystko podane kwoty moga być przesadzone).  od str 5 do 32 można przeczytać o wynagrodzeniach, chociaż faktycznie oficjalny dokument nie oddaje poziomu nepotyzmu i bezczelności jaki miał miejsce. ***s://umwl.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//bip_cozl_po_anonimizac... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 11:13
0
Waldek, ratuj cozl i kilka innych nicków które wykorzystywałeś świadczą o tym że jesteś niezrównoważony psychicznie. Każdy wariat może wypisywać bzdury na forum a w tych Twoich bzdurach nic sensownego nie ma. Jakieś domysły, pomówienia, pragnienia itp. Szczerze to mi Cię żal.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 17:04
0
[quote=Użytkownik niezarejestrowany]***ratujcozl.salon24.pl/723189,cozl-komprehensywny-czy-do-likwidacji,2[/quote] O matko, włosy dęba stają  jak się czyta tą stronę ratuj.cozl.salon24.pl  Jeśli to prawda, ( a wszystko na to wskazuje) to nie dziwota,że takie kłamstwa wypisują tutaj ludzie z obozu byłej dyrektorki.
Avatar
gość / 1 sierpnia 2016 o 12:50
0
obserwator napisał:
Pan M.K-K jest OK, fajnie by było jakby mógł zostać na stanowisku,trzymam kciuki
Tak myśli mnóstwo pracownikow i nietylko.Ta reszta pewnie tez ale boją sie jescze wychylic, bo poprzednia dyrektorka zastrasza ze jescze wroci na stanowisko i niektorzy naiwni w to wierzą. To takie jej metody . Pan doktor Maciej K. świetnie kieruje szpitalem, naprawił wszystko co tylko mozna bylo. Trzymamy mocno kciuki.A prawda zawsze zwycięży.
Avatar
chirurg / 30 lipca 2016 o 12:29
0
rak napisał:
Ojciec Kondratowicza był uznawany w środowisku za slabego   specjalistę i z synem jest podobnie. Zarzuty prokuratorskie o spowodowanie śmierci pacjentki z niczego się nie wzięły
      Ha, ha -kłamczuszku (kłamczuszko)- wszyscy wiedzą ,że Ojciec Kondratowicza był dokonałym zabiegowcem, nestorem lubelskiej chir. onkologicznej.Od Niego uczyli się prawie wszyscy lubelscy chirurdzy onkolodzy a teraz swoją wiedzę przekazują młodszym kolegom.
Avatar
obserwator / 29 lipca 2016 o 17:17
0
Pan M.K-K jest OK, fajnie by było jakby mógł zostać na stanowisku,trzymam kciuki
Avatar
Waldek / 26 lipca 2016 o 14:08
0
Z. napisał:
waldek doucz się. marszałek nie umie bip'ować? ***s://umwl.bip.lubelskie.pl/?id=osoba&p1=25841
Z. napisał:
Dzieki, nie wiedzialem, ze je uzupelnila w kwietniu. Przy zalożeniu, że oswiadczenie jest prawdziwe potwierdza przypuszczenia o ktorych pisalem powyzej - przychod nie jest proporcjonalny do dochodu, a mechanizm nie bedzie wiecznie tajemnica...
Avatar
Z. / 26 lipca 2016 o 13:21
0
waldek doucz się. marszałek nie umie bip'ować? ***s://umwl.bip.lubelskie.pl/?id=osoba&p1=25841
Avatar
Waldek / 26 lipca 2016 o 13:16
0
z. napisał:
poszukajcie oświadczeń majątkowych starosławskiej, na pewno nie dostawała 2x75 tys.
***cdn01.dziennikwschodni.pl/media/gallery/2016/02/999674381/bc17a2443ef2f8c3bbc45520b89154ea.jpg marszałek (ostatni akapit) ich nie znał - a pan(i) ma dostęp ?
Avatar
Z. / 26 lipca 2016 o 11:47
0
Poszukajcie oświadczeń majątkowych Starosławskiej, na pewno nie dostawała 2x75 tys.
Avatar
Waldek / 26 lipca 2016 o 11:42
0
napisał:
"podobają mi się wypowiedzi waldka. widać, że ma dużo sprawdzonych informacji o patologii ,które istniały za czasów pani prof. w cozl-u. może dorzucę coś od siebie uważam ,że by w pełni zdemaskować te patologie i raz na zawsze zamknąć buzie ludzi broniących tu prof. s. należałoby ujawnić opinii publicznej patologiczne zarobki zaufanych i znajomych królowej z cozl i tak np. (zaznaczam o ile to prawda bo wiem to pielęgniarki z cozl-u) pani prof., wypłacała sobie podwójną pensję za dwa stanowiska ,które piastowała 2x75 tys./miesiąc!!!!! zaufane sekretarki pani prof.16 tys.!!!! przewodniczący związku zawodowego ,pan hydraulik-bębniarz jak go zwą ,który był na ty z panią prof. 16 tys.!!!! rodzina pana hydraulika -syn w aptece rozwożący leki,a zwracający się do pani prof. ciociu i synowa lub córka ( nie pamiętam) zatrudniona jako jako florystka !!!! niektórzy zaufani lekarze z dyżurami wyciągali 30 tys. !!!!(dlaczego w innych szpitalach lekarze o takich samych kwalifikacjach ,wykonujący te same czynności mają zarabiać 3x mniej!!?? przecież to nie jest prywatna firma pani prof. .tylko państwowe pieniądze warto jeszcze sprawdzić związki pani prof. i hojne wynagradzanie swoich przyjaciółek w różnych poradniach jeśli do tego dodamy prymitywne i obraźliwe zachowanie się do personelu, zwalcza nie niewygodnych dla siebie ludzi, ujawnianie na zestawie głośnimówiącym rozmowy na żywo przed szeroką publiką z rozmówcą ,który o tym nie wie, a potem obraźliwe uwagi pod jego adresem to dopełnia całości obrazu. zaznaczam ,jeśli to prawda ,o zarobkach ,które podałem wyżej to należałby panią prof. postawić przed sądem i oskarżyć o defraudację państwowych pieniędzy i niegospodarność"
w tym przypadku różnica między przychody, dochody, otrzymane środki jest dość istotna. skoro nawet urząd marszałkowski czy urząd skarbowy nie wie ile była dyrektor dostawała, trudno oczekiwać, że ktokolwiek precyzyjnie określi jakie to były kwoty (myślę, że mimo wszystko podane kwoty moga być przesadzone).  od str 5 do 32 można przeczytać o wynagrodzeniach, chociaż faktycznie oficjalny dokument nie oddaje poziomu nepotyzmu i bezczelności jaki miał miejsce. ***s://umwl.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//bip_cozl_po_anonimizacji.pdf to jest sprawa dla uks czy prokuratury, nikt mobbingu nie zgłaszał (bo próby były szybko odpowiednio karane), a prostytucja (bo inaczej nie można tego nazwać) niekórych bliskich współpracowników pozostanie w pamięci i będzie odpowiednio doceniona w środowisku.
w tym przypadku różnica między przychody, dochody, otrzymane środki jest dość istotna. skoro nawet urząd marszałkowski czy urząd skarbowy nie wie ile była dyrektor dostawała, trudno oczekiwać, że ktokolwiek precyzyjnie określi jakie to były kwoty (myślę, że mimo wszystko podane kwoty moga być przesadzone).  od str 5 do 32 można przeczytać o wynagrodzeniach, chociaż faktycznie oficjalny dokument nie oddaje poziomu nepotyzmu i bezczelności jaki miał miejsce. ***s://umwl.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//bip_cozl_po_anonimizac... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 11:13
0
Waldek, ratuj cozl i kilka innych nicków które wykorzystywałeś świadczą o tym że jesteś niezrównoważony psychicznie. Każdy wariat może wypisywać bzdury na forum a w tych Twoich bzdurach nic sensownego nie ma. Jakieś domysły, pomówienia, pragnienia itp. Szczerze to mi Cię żal.
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 14 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 2

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!