Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

20 stycznia 2016 r.
19:02

15 zł brutto za godzinę pracy? Rozmowa z przewodniczącym OPZZ

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 13 A A
Przewodniczący OPZZ Jan Guz
Przewodniczący OPZZ Jan Guz

Rozmowa z Janem Guzem, przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Pochodzi i mieszka w Białej Podlaskiej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Jak Pan ocenia 2015 rok?

2015 to był aktywny rok w polityce, bo były wybory, ale też w życiu społecznym i gospodarczym. Zmiana niesie określone nadzieje. Czekamy na to.

  • Na co czeka OPZZ?

Oczekujemy lepszego prawa. Jako związkowiec mam tu na myśli dobre, nowe miejsca pracy. A takie powstają w zakładach, gdzie jest postęp technologiczny i dobra organizacja. Państwo powinno w tym partycypować. Ono ma środki i narzędzia do tworzenia miejsc pracy. Naszą propozycją jest też stawka za godzinę na poziomie 15 zł brutto. A jeżeli chodzi o zabezpieczenie socjalne, to proponujemy aby prawo do emerytury można było nabywać ze względu na staż pracy. Podejmujemy też działania w zakresie systemu podatkowego. Bo z jednej strony mamy najtańszego pracownika w Unii Europejskiej, biorąc pod uwagę koszty pracy, a z drugiej strony nasze przedsiębiorstwa tego nie wytrzymują. A dobrobyt narodu bierze się przecież z pracy.

  • Jaka w tym rola samorządów?

Prawo lokalne w dużej mierze zależy od tego centralnego. Samorządy muszą poruszać się w określonym krwiobiegu. Będziemy np. teraz rozmawiać m.in. ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. Bo nie chcemy dopuścić do zwolnień w oświacie. A jeżeli już to musi nastąpić, to trzeba tym ludziom zabezpieczyć emerytury.

  • A co z ochroną zdrowia?

Zależy nam na skróceniu kolejek do lekarzy. Żeby tak się stało, NFZ musi kierować określone środki do szpitali. Na przykład, szpital w Białej Podlaskiej jest na wysokim poziomie. Ale nie tylko obiekty i nowe inwestycje stanowią o obsłudze. Sam chciałem zapisać się tu do kardiologia i muszę czekać 1,5 roku.

  • Polska Wschodnia, Biała Podlaska mają teraz szansę na rozwój?

Polska Wschodnia jest ciągle niedoinwestowana. Może uda się reaktywować bialskie lotnisko. Ale potrzebna będzie pomoc ze szczebla centralnego. Bo nie możemy słynąć tylko z ośrodka dla uchodźców. Ludzie nie mogą utrzymywać się głównie z zasiłków. Miejsca pracy muszą być. Pamiętam, że w Białej Podlaskiej były dobrze rozwijające się przedsiębiorstwa np. Biawena. Trzeba tworzyć nowe przestrzenie przy pomocy samorządów lokalnych i centralnych. Jestem nastawiony prorozwojowo. Jest tutaj potencjał.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gooooooooooooooooooooooooo / 21 stycznia 2016 o 11:34
0

Podałem pracodawcę do lubelskiej Inspekcji. Jaki był efekt? Żaden. Pan Inspektor K. był bardzo wyrozumiały dla pracodawcy i za naruszenia tylko pogroził mu paluszkiem, tłumacząc to jego nieświadomością i pracodawcę aż pouczył. Te najcięższe zaś pominął. Oczywiście ani zaległego wynagrodzenia, ani ekwiwalentu za niewykorzystany urlop nie otrzymałem. 

Umiesz liczyć? Nie licz na PIP  :lol:

Zamiast podawać go do inspekcji pracy trzeba było zniszczyć mu samochód, coś mu podrzucić do zakładu pracy, nagrać z ukrytej kamery. Jest wiele sposobów aby mendę udupić ....

Zamiast podawać go do inspekcji pracy trzeba było zniszczyć mu samochód, coś mu podrzucić do zakładu pracy, nagrać z ukrytej kamery. Jest wiele sposobów aby mendę udupić ....

rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 10:38
0

 Od wczoraj weszła ustawa że inspekcja pracy może kontrolować Q-rwy pracodawców bez zapowiedzi więc ludzie nie bójcie się i podpieprzajcie tych złodziei i oszustów , którzy nie chcą zarejestrować pracownika i każą pracować na czarno. Jazda z prywatnymi przedsiębiorcami.

Podałem pracodawcę do lubelskiej Inspekcji. Jaki był efekt? Żaden. Pan Inspektor K. był bardzo wyrozumiały dla pracodawcy i za naruszenia tylko pogroził mu paluszkiem, tłumacząc to jego nieświadomością i pracodawcę aż pouczył. Te najcięższe zaś pominął. Oczywiście ani zaległego wynagrodzenia, ani ekwiwalentu za niewykorzystany urlop nie otrzymałem. 

Umiesz liczyć? Nie licz na PIP  :lol:

Podałem pracodawcę do lubelskiej Inspekcji. Jaki był efekt? Żaden. Pan Inspektor K. był bardzo wyrozumiały dla pracodawcy i za naruszenia tylko pogroził mu paluszkiem, tłumacząc to jego nieświadomością i pracodawcę aż pouczył. Te najcięższe zaś pominął. Oczywiście ani zaległego wynagrodzenia, ani ekwiwalentu za niewykorzystany urlop nie otrzymałem. 

Umiesz liczyć? Nie licz na PIP  :lol:

rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 09:48
0

,,mamy najtanszego pracownika w europie,, po przeczytaniu poczułem sie jak przedmiot obdarty z godnosci i bez prawa glosu jak niewolnik... bo nimi jestesmy! Napisz wprost ,,mamy najtanszych niewolnikow w europie,, wiadomosc desykowana dla szlachty europejskiej by nas kupowac i wykorzystwac, dlaczego zatem po co pisac to niewolnikom? Fikcja wokół wystarczy zmienic nazwe, aby budowac fikcyjne wartosci...

Najlepiej to nakłamać! Jedź na Ukrainę to zobaczysz, gdzie jest najtańsza siła robocza! Nawet na Węgrzech gorzej zarabiają niż w Polsce. Przestańcie sr...ć na Polskę!

Najlepiej to nakłamać! Jedź na Ukrainę to zobaczysz, gdzie jest najtańsza siła robocza! Nawet na Węgrzech gorzej zarabiają niż w Polsce. Przestańcie sr...ć na Polskę!

rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 09:44
0
Przed nami druga Grecja! Tylko z jakiego pułapu oni spadali, a z jakiego my?
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 01:56
0
Ja tam mogę i za chleb płacić i 20 zł . Stać mnie . Ale tym Q-rwom prywatnym przedsiębiorcom , prywaciarzom się oberwie. Pracowałem ponad 10 lat za granicą. Po trzech miesiącach okresu próbnego dostałem umowę na czas nieokreślony. Miałem płatny urlop , zwrot za koszty dojazdu do pracy, płacone wakacyjne, wszystkie świadczenia medyczne, bony na święta, za pracę w niedziele i święta płacone ekstra, 4 dni urlopu na żądanie. Teraz się pytam dlaczego za granicą szanują pracownika a polskie Q-rwy prywatni przedsiębiorcy nie. Polscy pracodawcy Q-rwy nie dają umowy na czas określony , płatnego urlopu, urlopu na żądanie, nie zwracają za koszty dojazdu do pracy , nie płacą ekstra za nadgodziny, nie dają bonów na święta . Przez te 10 lat pracując za granicą zarobiłem tyle że u polskiej Q-rwy pracodawcy musiałbym pracować na to ok 70 lat. Ludzie uczcie się języka i wyjeżdżajcie za granicę ......tam będziecie pracować za godziwe pieniądze z normalną umową i wszystkimi świadczeniami. A polskie Q-rwy prywatni przedsiębiorcy niech sobie pracują sami lub zatrudniają swoje matki, żony, ojców i bękartów. Od wczoraj weszła ustawa że inspekcja pracy może kontrolować Q-rwy pracodawców bez zapowiedzi więc ludzie nie bójcie się i podpieprzajcie tych złodziei i oszustów , którzy nie chcą zarejestrować pracownika i każą pracować na czarno. Jazda z prywatnymi przedsiębiorcami.
Ja tam mogę i za chleb płacić i 20 zł . Stać mnie . Ale tym Q-rwom prywatnym przedsiębiorcom , prywaciarzom się oberwie. Pracowałem ponad 10 lat za granicą. Po trzech miesiącach okresu próbnego dostałem umowę na czas nieokreślony. Miałem płatny urlop , zwrot za koszty dojazdu do pracy, płacone wakacyjne, wszystkie świadczenia medyczne, bony na święta, za pracę w niedziele i święta płacone ekstra, 4 dni urlopu na żądanie. Teraz się pytam dlaczego za granicą szanują pracownika a polskie Q-rwy prywatni przedsiębiorcy nie. Polscy pracodawcy Q-rw... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 22:40
0

Dlaczego nie od razu 35 zł? To i tak mniej niż Niemcy, a wtedy nie myślcie, że za chleb będziemy płacić dalej 3 zł, bo ceny będą tak jak w Wielkiej Brytanii, minimum 15 zł.

nie dadzą, bo nie ma pieniędzy, oni jedynie mają dla próżniaków tak jak np. te 500  na dzieci, przecież to będą pieniądze za leżenie i pieprzenie się, dla pracujących czy emerytów którzy zapracowali odkładając pieniądze nie ma, my pracujący, emeryci jesteśmy traktowani jako parobki, miska zupy i kromka chleba wystarczy, w naszym kraju to obiboki, lenie, złodzieje itp. osobników należy pielęgnować, dawać im za darmo, PIEPRZONY KRAJ,  WYJDŹMY NA ULICĘ, NIECH W KOŃCU PRZESTANĄ ROBIĆ Z NAS IDIOTÓW

nie dadzą, bo nie ma pieniędzy, oni jedynie mają dla próżniaków tak jak np. te 500  na dzieci, przecież to będą pieniądze za leżenie i pieprzenie się, dla pracujących czy emerytów którzy zapracowali odkładając pieniądze nie ma, my pracujący, emeryci jesteśmy traktowani jako parobki, miska zupy i kromka chleba wystarczy, w naszym kraju to obiboki, lenie, złodzieje itp. osobników należy pielęgnować, dawać im za darmo, PIEPRZONY KRAJ,  WYJDŹMY NA ULICĘ, NIECH W KOŃCU PRZESTANĄ ROBIĆ Z NAS IDIOTÓW

rozwiń
Avatar
od roku bez kredytow... / 20 stycznia 2016 o 22:21
0

...przecież to wszystko będzie obiecane za cztery lata w obliczu kolejnych wyborów. Nie zdziwię się kwotom oscylującym w granicach 50 zł./h. Przecież rynek i tak to wyrówna!

Co prawda Euro kupimy za 200 zł., ale przecież nic poważnego się nie stanie .... Zadziwiające (a wręcz przerażające), że ludzie bezkrytycznie kupują takie obiecanki! 

Nie ulegnę podszeptowi dobrego wychowania i z radością pogratuluję wszystkim kredytobiorców we frankach, którzy głosowali na PiS! Zrobili biznes życia.... :D

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 20:54
0

,,mamy najtanszego pracownika w europie,, po przeczytaniu poczułem sie jak przedmiot obdarty z godnosci i bez prawa glosu jak niewolnik... bo nimi jestesmy! Napisz wprost ,,mamy najtanszych niewolnikow w europie,, wiadomosc desykowana dla szlachty europejskiej by nas kupowac i wykorzystwac, dlaczego zatem po co pisac to niewolnikom? Fikcja wokół wystarczy zmienic nazwe, aby budowac fikcyjne wartosci...

Przykro to pisać ale taka jest prawda , po kilkunastu latach na obczyźnie , Polak jest parobkiem w UE jak i w Polsce , dzięki politykom i wszędobylskiej korupcji niestety daleka czeka nas droga do normalności i to nie tylko dzięki Pis ale wcześniejszej sprzedaży Polski przez PO o czym było cichutko i teraz wielki problem nagle , oczywiście za tym co teraz nie jestem ale oby było lepiej jak cicha sprzedaż Polskiego obywatela ( niewolnika europy za najniższą krajową ) i kraju co miało miejsce wcześniej , czy teraz mamy w UE demokracje i dlaczego rzucają się tak nagle do Polski skoro to demokratyczny wybór , dlaczego Polskie sprawy wynoszone są poza Polskę i Polska staje się pośmiewiskiem gdy inni zacierają ręce ?

Przykro to pisać ale taka jest prawda , po kilkunastu latach na obczyźnie , Polak jest parobkiem w UE jak i w Polsce , dzięki politykom i wszędobylskiej korupcji niestety daleka czeka nas droga do normalności i to nie tylko dzięki Pis ale wcześniejszej sprzedaży Polski przez PO o czym było cichutko i teraz wielki problem nagle , oczywiście za tym co teraz nie jestem ale oby było lepiej jak cicha sprzedaż Polskiego obywatela ( niewolnika europy za najniższą krajową ) i kraju co miało miejsce wcześniej , czy teraz mamy w UE de... rozwiń

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 20:36
0
Szansa na rozwój będzie wtedy, kiedy będzie dobra infrastruktura
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 20:21
0
A czemu nie 50 od razu?
Avatar
Gooooooooooooooooooooooooo / 21 stycznia 2016 o 11:34
0

Podałem pracodawcę do lubelskiej Inspekcji. Jaki był efekt? Żaden. Pan Inspektor K. był bardzo wyrozumiały dla pracodawcy i za naruszenia tylko pogroził mu paluszkiem, tłumacząc to jego nieświadomością i pracodawcę aż pouczył. Te najcięższe zaś pominął. Oczywiście ani zaległego wynagrodzenia, ani ekwiwalentu za niewykorzystany urlop nie otrzymałem. 

Umiesz liczyć? Nie licz na PIP  :lol:

Zamiast podawać go do inspekcji pracy trzeba było zniszczyć mu samochód, coś mu podrzucić do zakładu pracy, nagrać z ukrytej kamery. Jest wiele sposobów aby mendę udupić ....

Zamiast podawać go do inspekcji pracy trzeba było zniszczyć mu samochód, coś mu podrzucić do zakładu pracy, nagrać z ukrytej kamery. Jest wiele sposobów aby mendę udupić ....

rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 10:38
0

 Od wczoraj weszła ustawa że inspekcja pracy może kontrolować Q-rwy pracodawców bez zapowiedzi więc ludzie nie bójcie się i podpieprzajcie tych złodziei i oszustów , którzy nie chcą zarejestrować pracownika i każą pracować na czarno. Jazda z prywatnymi przedsiębiorcami.

Podałem pracodawcę do lubelskiej Inspekcji. Jaki był efekt? Żaden. Pan Inspektor K. był bardzo wyrozumiały dla pracodawcy i za naruszenia tylko pogroził mu paluszkiem, tłumacząc to jego nieświadomością i pracodawcę aż pouczył. Te najcięższe zaś pominął. Oczywiście ani zaległego wynagrodzenia, ani ekwiwalentu za niewykorzystany urlop nie otrzymałem. 

Umiesz liczyć? Nie licz na PIP  :lol:

Podałem pracodawcę do lubelskiej Inspekcji. Jaki był efekt? Żaden. Pan Inspektor K. był bardzo wyrozumiały dla pracodawcy i za naruszenia tylko pogroził mu paluszkiem, tłumacząc to jego nieświadomością i pracodawcę aż pouczył. Te najcięższe zaś pominął. Oczywiście ani zaległego wynagrodzenia, ani ekwiwalentu za niewykorzystany urlop nie otrzymałem. 

Umiesz liczyć? Nie licz na PIP  :lol:

rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 09:48
0

,,mamy najtanszego pracownika w europie,, po przeczytaniu poczułem sie jak przedmiot obdarty z godnosci i bez prawa glosu jak niewolnik... bo nimi jestesmy! Napisz wprost ,,mamy najtanszych niewolnikow w europie,, wiadomosc desykowana dla szlachty europejskiej by nas kupowac i wykorzystwac, dlaczego zatem po co pisac to niewolnikom? Fikcja wokół wystarczy zmienic nazwe, aby budowac fikcyjne wartosci...

Najlepiej to nakłamać! Jedź na Ukrainę to zobaczysz, gdzie jest najtańsza siła robocza! Nawet na Węgrzech gorzej zarabiają niż w Polsce. Przestańcie sr...ć na Polskę!

Najlepiej to nakłamać! Jedź na Ukrainę to zobaczysz, gdzie jest najtańsza siła robocza! Nawet na Węgrzech gorzej zarabiają niż w Polsce. Przestańcie sr...ć na Polskę!

rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 09:44
0
Przed nami druga Grecja! Tylko z jakiego pułapu oni spadali, a z jakiego my?
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 01:56
0
Ja tam mogę i za chleb płacić i 20 zł . Stać mnie . Ale tym Q-rwom prywatnym przedsiębiorcom , prywaciarzom się oberwie. Pracowałem ponad 10 lat za granicą. Po trzech miesiącach okresu próbnego dostałem umowę na czas nieokreślony. Miałem płatny urlop , zwrot za koszty dojazdu do pracy, płacone wakacyjne, wszystkie świadczenia medyczne, bony na święta, za pracę w niedziele i święta płacone ekstra, 4 dni urlopu na żądanie. Teraz się pytam dlaczego za granicą szanują pracownika a polskie Q-rwy prywatni przedsiębiorcy nie. Polscy pracodawcy Q-rwy nie dają umowy na czas określony , płatnego urlopu, urlopu na żądanie, nie zwracają za koszty dojazdu do pracy , nie płacą ekstra za nadgodziny, nie dają bonów na święta . Przez te 10 lat pracując za granicą zarobiłem tyle że u polskiej Q-rwy pracodawcy musiałbym pracować na to ok 70 lat. Ludzie uczcie się języka i wyjeżdżajcie za granicę ......tam będziecie pracować za godziwe pieniądze z normalną umową i wszystkimi świadczeniami. A polskie Q-rwy prywatni przedsiębiorcy niech sobie pracują sami lub zatrudniają swoje matki, żony, ojców i bękartów. Od wczoraj weszła ustawa że inspekcja pracy może kontrolować Q-rwy pracodawców bez zapowiedzi więc ludzie nie bójcie się i podpieprzajcie tych złodziei i oszustów , którzy nie chcą zarejestrować pracownika i każą pracować na czarno. Jazda z prywatnymi przedsiębiorcami.
Ja tam mogę i za chleb płacić i 20 zł . Stać mnie . Ale tym Q-rwom prywatnym przedsiębiorcom , prywaciarzom się oberwie. Pracowałem ponad 10 lat za granicą. Po trzech miesiącach okresu próbnego dostałem umowę na czas nieokreślony. Miałem płatny urlop , zwrot za koszty dojazdu do pracy, płacone wakacyjne, wszystkie świadczenia medyczne, bony na święta, za pracę w niedziele i święta płacone ekstra, 4 dni urlopu na żądanie. Teraz się pytam dlaczego za granicą szanują pracownika a polskie Q-rwy prywatni przedsiębiorcy nie. Polscy pracodawcy Q-rw... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 22:40
0

Dlaczego nie od razu 35 zł? To i tak mniej niż Niemcy, a wtedy nie myślcie, że za chleb będziemy płacić dalej 3 zł, bo ceny będą tak jak w Wielkiej Brytanii, minimum 15 zł.

nie dadzą, bo nie ma pieniędzy, oni jedynie mają dla próżniaków tak jak np. te 500  na dzieci, przecież to będą pieniądze za leżenie i pieprzenie się, dla pracujących czy emerytów którzy zapracowali odkładając pieniądze nie ma, my pracujący, emeryci jesteśmy traktowani jako parobki, miska zupy i kromka chleba wystarczy, w naszym kraju to obiboki, lenie, złodzieje itp. osobników należy pielęgnować, dawać im za darmo, PIEPRZONY KRAJ,  WYJDŹMY NA ULICĘ, NIECH W KOŃCU PRZESTANĄ ROBIĆ Z NAS IDIOTÓW

nie dadzą, bo nie ma pieniędzy, oni jedynie mają dla próżniaków tak jak np. te 500  na dzieci, przecież to będą pieniądze za leżenie i pieprzenie się, dla pracujących czy emerytów którzy zapracowali odkładając pieniądze nie ma, my pracujący, emeryci jesteśmy traktowani jako parobki, miska zupy i kromka chleba wystarczy, w naszym kraju to obiboki, lenie, złodzieje itp. osobników należy pielęgnować, dawać im za darmo, PIEPRZONY KRAJ,  WYJDŹMY NA ULICĘ, NIECH W KOŃCU PRZESTANĄ ROBIĆ Z NAS IDIOTÓW

rozwiń
Avatar
od roku bez kredytow... / 20 stycznia 2016 o 22:21
0

...przecież to wszystko będzie obiecane za cztery lata w obliczu kolejnych wyborów. Nie zdziwię się kwotom oscylującym w granicach 50 zł./h. Przecież rynek i tak to wyrówna!

Co prawda Euro kupimy za 200 zł., ale przecież nic poważnego się nie stanie .... Zadziwiające (a wręcz przerażające), że ludzie bezkrytycznie kupują takie obiecanki! 

Nie ulegnę podszeptowi dobrego wychowania i z radością pogratuluję wszystkim kredytobiorców we frankach, którzy głosowali na PiS! Zrobili biznes życia.... :D

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 20:54
0

,,mamy najtanszego pracownika w europie,, po przeczytaniu poczułem sie jak przedmiot obdarty z godnosci i bez prawa glosu jak niewolnik... bo nimi jestesmy! Napisz wprost ,,mamy najtanszych niewolnikow w europie,, wiadomosc desykowana dla szlachty europejskiej by nas kupowac i wykorzystwac, dlaczego zatem po co pisac to niewolnikom? Fikcja wokół wystarczy zmienic nazwe, aby budowac fikcyjne wartosci...

Przykro to pisać ale taka jest prawda , po kilkunastu latach na obczyźnie , Polak jest parobkiem w UE jak i w Polsce , dzięki politykom i wszędobylskiej korupcji niestety daleka czeka nas droga do normalności i to nie tylko dzięki Pis ale wcześniejszej sprzedaży Polski przez PO o czym było cichutko i teraz wielki problem nagle , oczywiście za tym co teraz nie jestem ale oby było lepiej jak cicha sprzedaż Polskiego obywatela ( niewolnika europy za najniższą krajową ) i kraju co miało miejsce wcześniej , czy teraz mamy w UE demokracje i dlaczego rzucają się tak nagle do Polski skoro to demokratyczny wybór , dlaczego Polskie sprawy wynoszone są poza Polskę i Polska staje się pośmiewiskiem gdy inni zacierają ręce ?

Przykro to pisać ale taka jest prawda , po kilkunastu latach na obczyźnie , Polak jest parobkiem w UE jak i w Polsce , dzięki politykom i wszędobylskiej korupcji niestety daleka czeka nas droga do normalności i to nie tylko dzięki Pis ale wcześniejszej sprzedaży Polski przez PO o czym było cichutko i teraz wielki problem nagle , oczywiście za tym co teraz nie jestem ale oby było lepiej jak cicha sprzedaż Polskiego obywatela ( niewolnika europy za najniższą krajową ) i kraju co miało miejsce wcześniej , czy teraz mamy w UE de... rozwiń

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 20:36
0
Szansa na rozwój będzie wtedy, kiedy będzie dobra infrastruktura
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 20:21
0
A czemu nie 50 od razu?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 142 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 392 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!