Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

13 czerwca 2016 r.
20:44

KOD na pikniku w Białej Podlaskiej. "Staramy się być apartyjni"

Autor: Zdjęcie autora (eb)
0 29 A A
KOD pokazał się w Białej Podlaskiej na pikniku. Bezpieczeństwa strzegła policja/ fot. E. Burda
KOD pokazał się w Białej Podlaskiej na pikniku. Bezpieczeństwa strzegła policja/ fot. E. Burda

Na pikniku Komitet Obrony Demokracji pozyskiwał nowych członków w Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Widzimy, że KOD jest tutaj potrzebny. Chcemy za pomocą takich pikników budować społeczeństwo obywatelskie, pokazać ludziom, że Konstytucja i Trybunał Konstytucyjny mają znaczenie dla każdego z nas – mówi Izabel Rozmysł z bialskiego KOD, główna organizatorka pikniku, który odbył się w niedzielę na pl. Rubina. Nie mógł być zorganizowany na centralnym pl. Wolności, bo był on zajęty przez Polpharmę i Katolickie Radio Podlasie.

– Poszliśmy na kompromis, przenieśliśmy się na plac, który jest najbliższy centrum, ale ulotki pozostały już wydrukowane z informacją, że piknik będzie na pl. Wolności – przyznaje Rozmysł.

Struktury bialskiego KOD dopiero się tworzą. Podczas pikniku można było złożyć deklarację członkostwa do stowarzyszenia KOD.

– KOD nie może być apolityczny, ale na pewno staramy się być apartyjni. Sami na pewno nie będziemy zgłaszać się do żadnej z partii. Finansujemy się ze składek członkowskich – precyzuje Rozmysł.
Bialski piknik zasiliły grupy KOD z Mazowsza. Można było dostać gadżety z logo stowarzyszenia oraz gazetki informacyjne.

Na imprezie pojawiło się też kilku działaczy Platformy Obywatelskiej. – Funkcjonujemy w takiej, a nie innej rzeczywistości w kraju, stąd to spotkanie KOD w Białej Podlaskiej. To istota społeczeństwa obywatelskiego – powiedział nam obecny na pikniku Wojciech Sosnowski, radny PO. Był tu także Bogusław Broniewicz, który w kwietniu zrezygnował z członkostwa w PO. – Sympatyzuję z KOD, ale formalnie nie należę do struktur – zaznaczył.

Uczestnicy pikniku mogli posłuchać m.in. wystąpienia prof. Elżbiety Skotnickiej-Illasiewicz, ekspertki KOD ds. Unii Europejskiej. Była też mowa o tolerancji, mowie nienawiści, o Trybunale Konstytucyjnym.
– Mamy wszechobecne w Białej Podlaskiej, np. na przystankach, znaki faszystowskie, najczęściej są to swastyki. Interweniowałem w tej sprawie kilka razy. Udało się w dwóch przypadkach. Panuje znieczulica. A my chcemy zwracać uwagę na poszanowanie prawa – mówi Marek Forsztek z bialskiego KOD. – Inny przypadek to moja interwencja w sprawie mowy nienawiści, którą zauważyłem na profilu facebookowym u bialskiego księdza. Nazwał ludzi z KOD „oderwanymi od koryta”, porównał do „ryku świń”. Po mojej interwencji wpisy zniknęły – relacjonuje Forsztek.

Piknik KOD w Białej Podlaskiej monitorowała policja.

Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dooobrrrre / 20 czerwca 2016 o 21:58
0
sprawa donalda tuska w prokuraturze! “był agentem rfn w polsce” ***newsweb.pl/2016/06/13/sprawa-donalda-tuska-w-prokuraturze-byl-agentem-rfn-w-polsce/
Avatar
Zulka / 16 czerwca 2016 o 08:51
0
To wyjdz na tę ulicę.przecież nikt Ci nie broni.  Wzrost gospodarczy jest zasługą poprzednich rządów. Rozpędzone machiny nie zatrzyma się łatwo w ciągu kilku miesięcy kiepskich rządów. Najlepiej myśleć tylko o sobie bo córeczka dostała 500 to się cieszysz?  Postaramy za parę miesiecy
Avatar
Dxf / 14 czerwca 2016 o 21:37
0
Ten oto sprytny i mądry Janek, który pisał jakiś czas temu powinien wziąć po uwagę pewne powiązane ze sobą fakty : co miesiąc przytulić 500 jest miło, ale jeśli wszyscy podążyliby za Twoim synem , który zwiał z kraju w poszukiwaniu lepszego jutra(pewnie za Donka) i do tej pory nie wrócił, chociaż mamy już dobrą Polskę - z czego dostałbyś obywatelu te 500 ? wzrost gospodarczy - nieoczekiwany od października zwłaszcza, bo wcześniej Polska w ruinie ? co to za wiedza ? nawet dzieci takich płycizn nie kupią że nie dorobiłeś się ani ziemi, ani domu - też bym się tym tak nie chwalił, bo i czym ? gdyby Cię Duch Święty oświecił - o co będę się gorliwie modlić- wiedziałbyś , że VAT bardzo się ma do ceny towaru kapitał zagraniczny bardzo się nachapał, na Tobie ? a co Ci tak uchapał ? coś stracił osobiście? na ulicę wyjść potrafi każdy, fikać też wielu, może lepiej popracowałbyś jeszcze solidnie dla Ojczyzny
Ten oto sprytny i mądry Janek, który pisał jakiś czas temu powinien wziąć po uwagę pewne powiązane ze sobą fakty : co miesiąc przytulić 500 jest miło, ale jeśli wszyscy podążyliby za Twoim synem , który zwiał z kraju w poszukiwaniu lepszego jutra(pewnie za Donka) i do tej pory nie wrócił, chociaż mamy już dobrą Polskę - z czego dostałbyś obywatelu te 500 ? wzrost gospodarczy - nieoczekiwany od października zwłaszcza, bo wcześniej Polska w ruinie ? co to za wiedza ? nawet dzieci takich płycizn nie kupią że nie dorobiłeś się ani ziemi, ... rozwiń
Avatar
ProWonek / 14 czerwca 2016 o 21:20
0
Wonek, absolutnie popieram to, co piszesz. Trzeba mieć przynajmniej podstawy wiedzy historycznej , politycznej i ekonomicznej żeby ocenić , to co się obecnie u nas dzieje- a tego większości elektoratu Pis-u brakuje. Dla jasności nie popieram w tej chwili żadnej partii, podobnie jak Ciebie , mierzi mnie populizm polityków (bez względu na partię jaką reprezentują).
Avatar
Dxf / 14 czerwca 2016 o 20:34
0
Facet , który nie płaci na własne dzieci i uchyla się od tego jest żałosny. Nie wiem tylko dlaczego obrywa się tylko P.Kijowskiemu, skoro P. Kurski (tak, ten ze świty Prezesa) też się kombinuje i nie płaci ??? Co to jest podwójna moralność ???
Avatar
gość / 14 czerwca 2016 o 19:35
0
Wonek napisał:
Zobaczymy czy będziecie tacy zadowoleni z pisu, jak w końcu ich niepoważne zmiany dotką i was. Kiedy będziecie płacić większe podatki (za samą energię co najmniej 280 zł więcej rocznie od 2017 roku), zostanie podwyższony VAT do 25%, nie będziecie mogli sprzedać swojej ziemi rolnej, nie będziecie mogli zbudować domu na wsi, wasze rodziny stracą pracę na granicy, euro będzie kosztować 5 zł, zagraniczny kapitał wycofa się z Polski i bezrobicie pójdzie w górę, i tak można wymieniać w nieskończność... Ale o czym w ogóle można rozmawiać z ludźmi, którzy myślą tylko jak dowalić innym, bo inni mają lepiej? Z zawistnymi i myślącymi tylko o przeszłości ludźmi nawet nie ma co rozmawiać, to jest ściana nie do przebicia. Ślepe patrzenie na jedyne przywódcę jest po prostu oznaką fanatyzmu. Nie popieram żadnej partii w obecnym Sejmie. I najgorsze jest to, że nie widzę ludzi, którzy mają prawdziwą wizję Polski przyszłości a jedynie obserwuję samych populistów.
Pomieszasnie z polątaniem. Dorwałeś(aś) się do netu, i wyszło ble bleee!
Pomieszasnie z polątaniem. Dorwałeś(aś) się do netu, i wyszło ble bleee! rozwiń
Avatar
gość / 14 czerwca 2016 o 19:33
0
Józek napisał:
Trzeba pamiętać, że życie na kredyt (co obecnie robi nasze państwo) ma swoje konsekwencji w przyszłości. W końcy przychodzą windykatorzy. Daleko nie trzeba szukać przykładów - wystarczy spojrzeć na Grecję czy Portugalię, które w ciągu kilku lat stały się państwami biedniejszymi od Polski.
Takie życie na kredyt jak za Tuska to tylko za komuny było. W ciągu 8 lat podwoił zadłużenie kraju do 1 bln zł.
Avatar
Józek / 14 czerwca 2016 o 17:49
0
Trzeba pamiętać, że życie na kredyt (co obecnie robi nasze państwo) ma swoje konsekwencji w przyszłości. W końcy przychodzą windykatorzy. Daleko nie trzeba szukać przykładów - wystarczy spojrzeć na Grecję czy Portugalię, które w ciągu kilku lat stały się państwami biedniejszymi od Polski.
Avatar
Janek / 14 czerwca 2016 o 15:02
0
Podwyżki za energię to nic w porównaniu z 500 zet które co miesiąc córka dostaje, Vat może sobie drożeć skoro ceny spadają (kolejny miesiąc mamy deflację), ziemi rolnej nie mam, domu na starośc tez budować nie będę, euro niech kosztuje nawe 10 zł to mój syn więcej za granicą zarobi i mi podeśle, mamy wzrost gospodarczy wyższy nie planowany a zagraniczny kapitał to chyba już się wystarczająca na nasze biedzie nachapał. A na PiS to nietylko do końca świata będziemy głosować ale nawet jak trzeba będzie to na ulicę wyjdziemy!
Avatar
Wonek / 14 czerwca 2016 o 14:11
0
Zobaczymy czy będziecie tacy zadowoleni z pisu, jak w końcu ich niepoważne zmiany dotką i was. Kiedy będziecie płacić większe podatki (za samą energię co najmniej 280 zł więcej rocznie od 2017 roku), zostanie podwyższony VAT do 25%, nie będziecie mogli sprzedać swojej ziemi rolnej, nie będziecie mogli zbudować domu na wsi, wasze rodziny stracą pracę na granicy, euro będzie kosztować 5 zł, zagraniczny kapitał wycofa się z Polski i bezrobicie pójdzie w górę, i tak można wymieniać w nieskończność... Ale o czym w ogóle można rozmawiać z ludźmi, którzy myślą tylko jak dowalić innym, bo inni mają lepiej? Z zawistnymi i myślącymi tylko o przeszłości ludźmi nawet nie ma co rozmawiać, to jest ściana nie do przebicia. Ślepe patrzenie na jedyne przywódcę jest po prostu oznaką fanatyzmu. Nie popieram żadnej partii w obecnym Sejmie. I najgorsze jest to, że nie widzę ludzi, którzy mają prawdziwą wizję Polski przyszłości a jedynie obserwuję samych populistów. 
Zobaczymy czy będziecie tacy zadowoleni z pisu, jak w końcu ich niepoważne zmiany dotką i was. Kiedy będziecie płacić większe podatki (za samą energię co najmniej 280 zł więcej rocznie od 2017 roku), zostanie podwyższony VAT do 25%, nie będziecie mogli sprzedać swojej ziemi rolnej, nie będziecie mogli zbudować domu na wsi, wasze rodziny stracą pracę na granicy, euro będzie kosztować 5 zł, zagraniczny kapitał wycofa się z Polski i bezrobicie pójdzie w górę, i tak można wymieniać w nieskończność... Ale o czym w ogóle można rozmawiać z ludźmi, ... rozwiń
Avatar
dooobrrrre / 20 czerwca 2016 o 21:58
0
sprawa donalda tuska w prokuraturze! “był agentem rfn w polsce” ***newsweb.pl/2016/06/13/sprawa-donalda-tuska-w-prokuraturze-byl-agentem-rfn-w-polsce/
Avatar
Zulka / 16 czerwca 2016 o 08:51
0
To wyjdz na tę ulicę.przecież nikt Ci nie broni.  Wzrost gospodarczy jest zasługą poprzednich rządów. Rozpędzone machiny nie zatrzyma się łatwo w ciągu kilku miesięcy kiepskich rządów. Najlepiej myśleć tylko o sobie bo córeczka dostała 500 to się cieszysz?  Postaramy za parę miesiecy
Avatar
Dxf / 14 czerwca 2016 o 21:37
0
Ten oto sprytny i mądry Janek, który pisał jakiś czas temu powinien wziąć po uwagę pewne powiązane ze sobą fakty : co miesiąc przytulić 500 jest miło, ale jeśli wszyscy podążyliby za Twoim synem , który zwiał z kraju w poszukiwaniu lepszego jutra(pewnie za Donka) i do tej pory nie wrócił, chociaż mamy już dobrą Polskę - z czego dostałbyś obywatelu te 500 ? wzrost gospodarczy - nieoczekiwany od października zwłaszcza, bo wcześniej Polska w ruinie ? co to za wiedza ? nawet dzieci takich płycizn nie kupią że nie dorobiłeś się ani ziemi, ani domu - też bym się tym tak nie chwalił, bo i czym ? gdyby Cię Duch Święty oświecił - o co będę się gorliwie modlić- wiedziałbyś , że VAT bardzo się ma do ceny towaru kapitał zagraniczny bardzo się nachapał, na Tobie ? a co Ci tak uchapał ? coś stracił osobiście? na ulicę wyjść potrafi każdy, fikać też wielu, może lepiej popracowałbyś jeszcze solidnie dla Ojczyzny
Ten oto sprytny i mądry Janek, który pisał jakiś czas temu powinien wziąć po uwagę pewne powiązane ze sobą fakty : co miesiąc przytulić 500 jest miło, ale jeśli wszyscy podążyliby za Twoim synem , który zwiał z kraju w poszukiwaniu lepszego jutra(pewnie za Donka) i do tej pory nie wrócił, chociaż mamy już dobrą Polskę - z czego dostałbyś obywatelu te 500 ? wzrost gospodarczy - nieoczekiwany od października zwłaszcza, bo wcześniej Polska w ruinie ? co to za wiedza ? nawet dzieci takich płycizn nie kupią że nie dorobiłeś się ani ziemi, ... rozwiń
Avatar
ProWonek / 14 czerwca 2016 o 21:20
0
Wonek, absolutnie popieram to, co piszesz. Trzeba mieć przynajmniej podstawy wiedzy historycznej , politycznej i ekonomicznej żeby ocenić , to co się obecnie u nas dzieje- a tego większości elektoratu Pis-u brakuje. Dla jasności nie popieram w tej chwili żadnej partii, podobnie jak Ciebie , mierzi mnie populizm polityków (bez względu na partię jaką reprezentują).
Avatar
Dxf / 14 czerwca 2016 o 20:34
0
Facet , który nie płaci na własne dzieci i uchyla się od tego jest żałosny. Nie wiem tylko dlaczego obrywa się tylko P.Kijowskiemu, skoro P. Kurski (tak, ten ze świty Prezesa) też się kombinuje i nie płaci ??? Co to jest podwójna moralność ???
Avatar
gość / 14 czerwca 2016 o 19:35
0
Wonek napisał:
Zobaczymy czy będziecie tacy zadowoleni z pisu, jak w końcu ich niepoważne zmiany dotką i was. Kiedy będziecie płacić większe podatki (za samą energię co najmniej 280 zł więcej rocznie od 2017 roku), zostanie podwyższony VAT do 25%, nie będziecie mogli sprzedać swojej ziemi rolnej, nie będziecie mogli zbudować domu na wsi, wasze rodziny stracą pracę na granicy, euro będzie kosztować 5 zł, zagraniczny kapitał wycofa się z Polski i bezrobicie pójdzie w górę, i tak można wymieniać w nieskończność... Ale o czym w ogóle można rozmawiać z ludźmi, którzy myślą tylko jak dowalić innym, bo inni mają lepiej? Z zawistnymi i myślącymi tylko o przeszłości ludźmi nawet nie ma co rozmawiać, to jest ściana nie do przebicia. Ślepe patrzenie na jedyne przywódcę jest po prostu oznaką fanatyzmu. Nie popieram żadnej partii w obecnym Sejmie. I najgorsze jest to, że nie widzę ludzi, którzy mają prawdziwą wizję Polski przyszłości a jedynie obserwuję samych populistów.
Pomieszasnie z polątaniem. Dorwałeś(aś) się do netu, i wyszło ble bleee!
Pomieszasnie z polątaniem. Dorwałeś(aś) się do netu, i wyszło ble bleee! rozwiń
Avatar
gość / 14 czerwca 2016 o 19:33
0
Józek napisał:
Trzeba pamiętać, że życie na kredyt (co obecnie robi nasze państwo) ma swoje konsekwencji w przyszłości. W końcy przychodzą windykatorzy. Daleko nie trzeba szukać przykładów - wystarczy spojrzeć na Grecję czy Portugalię, które w ciągu kilku lat stały się państwami biedniejszymi od Polski.
Takie życie na kredyt jak za Tuska to tylko za komuny było. W ciągu 8 lat podwoił zadłużenie kraju do 1 bln zł.
Avatar
Józek / 14 czerwca 2016 o 17:49
0
Trzeba pamiętać, że życie na kredyt (co obecnie robi nasze państwo) ma swoje konsekwencji w przyszłości. W końcy przychodzą windykatorzy. Daleko nie trzeba szukać przykładów - wystarczy spojrzeć na Grecję czy Portugalię, które w ciągu kilku lat stały się państwami biedniejszymi od Polski.
Avatar
Janek / 14 czerwca 2016 o 15:02
0
Podwyżki za energię to nic w porównaniu z 500 zet które co miesiąc córka dostaje, Vat może sobie drożeć skoro ceny spadają (kolejny miesiąc mamy deflację), ziemi rolnej nie mam, domu na starośc tez budować nie będę, euro niech kosztuje nawe 10 zł to mój syn więcej za granicą zarobi i mi podeśle, mamy wzrost gospodarczy wyższy nie planowany a zagraniczny kapitał to chyba już się wystarczająca na nasze biedzie nachapał. A na PiS to nietylko do końca świata będziemy głosować ale nawet jak trzeba będzie to na ulicę wyjdziemy!
Avatar
Wonek / 14 czerwca 2016 o 14:11
0
Zobaczymy czy będziecie tacy zadowoleni z pisu, jak w końcu ich niepoważne zmiany dotką i was. Kiedy będziecie płacić większe podatki (za samą energię co najmniej 280 zł więcej rocznie od 2017 roku), zostanie podwyższony VAT do 25%, nie będziecie mogli sprzedać swojej ziemi rolnej, nie będziecie mogli zbudować domu na wsi, wasze rodziny stracą pracę na granicy, euro będzie kosztować 5 zł, zagraniczny kapitał wycofa się z Polski i bezrobicie pójdzie w górę, i tak można wymieniać w nieskończność... Ale o czym w ogóle można rozmawiać z ludźmi, którzy myślą tylko jak dowalić innym, bo inni mają lepiej? Z zawistnymi i myślącymi tylko o przeszłości ludźmi nawet nie ma co rozmawiać, to jest ściana nie do przebicia. Ślepe patrzenie na jedyne przywódcę jest po prostu oznaką fanatyzmu. Nie popieram żadnej partii w obecnym Sejmie. I najgorsze jest to, że nie widzę ludzi, którzy mają prawdziwą wizję Polski przyszłości a jedynie obserwuję samych populistów. 
Zobaczymy czy będziecie tacy zadowoleni z pisu, jak w końcu ich niepoważne zmiany dotką i was. Kiedy będziecie płacić większe podatki (za samą energię co najmniej 280 zł więcej rocznie od 2017 roku), zostanie podwyższony VAT do 25%, nie będziecie mogli sprzedać swojej ziemi rolnej, nie będziecie mogli zbudować domu na wsi, wasze rodziny stracą pracę na granicy, euro będzie kosztować 5 zł, zagraniczny kapitał wycofa się z Polski i bezrobicie pójdzie w górę, i tak można wymieniać w nieskończność... Ale o czym w ogóle można rozmawiać z ludźmi, ... rozwiń