Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

19 lutego 2017 r.
15:53

Duża inwestycja nad rzeką. Ptaki będą śpiewać z głośników

Autor: Zdjęcie autora eb
0 14 A A
W sprawie utworzenia biosfery miasto podpisało porozumienie z Lasami Państwowymi
W sprawie utworzenia biosfery miasto podpisało porozumienie z Lasami Państwowymi

Lasy Państwowe pomogą Białej Podlaskiej w zagospodarowaniu terenu nad Klukówką. Nad rzeką powstanie tzw. biosfera z wieżami widokowymi, ścieżkami edukacyjnymi i urządzeniami imitującymi odgłosy zwierząt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Samorząd podpisał z Lasami Państwowymi list intencyjny w tej sprawie. – Z naszej strony to przedsięwzięcie obejmuje rewitalizację zbiornika wodnego (dawne stawy hodowlane – przyp. red.), który teraz jest zarośnięty. Przywrócimy mu funkcje wypoczynkowe i rekreacyjne – mówi Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny LP. – Weźmiemy też udział w budowie wielokilometrowej ścieżki edukacyjnej, postawimy tam tablice edukacyjne – dodaje Tomaszewski.

– W projekcie znalazła się ścieżka rowerowa, prowadząca przez całe miasto na tereny Klukówki. A w dolinie Krzny zaplanowano wieże widokowe, pieszo-rowerowy szlak, a nawet multimedia, takie jak urządzenia imitujące odgłosy zwierząt. W planach utworzenia biosfery znalazło się też miejsce na pawilon wystawowy i gastronomiczny oraz plac zabaw – precyzuje Michał Trantau, rzecznik prezydenta miasta.

Przy projektowaniu koncepcji zagospodarowania tych terenów pomagali miastu również studenci gospodarki przestrzennej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II.

– Porozumienie zawarte z Lasami Państwowymi zakłada z kolei współpracę przy utworzeniu mini centrum wodnego oraz infrastruktury turystycznej i bazy edukacyjnej, a także obiektu wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Białej Podlaskiej – zapowiada rzecznik. – To dobra wiadomość, że Lasy Państwowe zechciały przychylnym okiem spojrzeć na naszą inwestycję i chcą z nami przygotować wspólną koncepcję. Bo tereny Polski Wschodniej, jeszcze dziewicze, też wymagają pewnego wkładu finansowego – podkreśla prezydent miasta Dariusz Stefaniuk. Na mocy porozumienia powstała grupa robocza, która będzie koordynować prace.

Szacowany koszt tej inwestycji to ok. 7 mln zł. Miasto liczy też na dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020. Biosfera ma powstać w ciągu najbliższych 3 lat.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wnerwiony / 23 lutego 2017 o 21:44
0
kretynstwo w mozu potrzeb
Avatar
czyt / 21 lutego 2017 o 15:25
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zanim ptaki będą śpiewać z głośników, niech obaj panowie (widoczni na zdjęciu) sprawdzą, czy im w ptakach woda nie przybrała....
Dziennikarstwo, czy rzeczywiście projekt?? Wystarczy budki lęgowe zawiesić. A te głosy, słyszycie głosy? Głosy ptaków - zapewne chodzi o głosy ptaków, występujących potencjalnie, na danym terenie. Wabiąc ptaki, puszcza się ich głosy z mp-trójki np. Ścieżek brakuje, wody nie mają pasa do spacerów, Krzna okropna w Białej. A można zrobić ścieżkę, aż do Cici, Cicibora.
Dziennikarstwo, czy rzeczywiście projekt?? Wystarczy budki lęgowe zawiesić. A te głosy, słyszycie głosy? Głosy ptaków - zapewne chodzi o głosy ptaków, występujących potencjalnie, na danym terenie. Wabiąc ptaki, puszcza się ich głosy z mp-trójki np. Ścieżek brakuje, wody nie mają pasa do spacerów, Krzna okropna w Białej. A można zrobić ścieżkę, aż do Cici, Cicibora. rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2017 o 10:42
0
do Gość (wczoraj o 14:21) My nie Warszawka i plastikowych palemek nam nie trzeba poradzimy sobie bez takich dekoracji czekamy na realizację.
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 16:17
0
Zanim ptaki będą śpiewać z głośników, niech obaj panowie (widoczni na zdjęciu) sprawdzą, czy im w ptakach woda nie przybrała....
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 14:21
0
Ja proponuje plastikowe drzewa postawić zamiast tych wyciętych, też dają cień a przynajmniej nie ma problemu z liśćmi, kornikami i spadającymi gałęziami. Dobra zmiana.
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 10:58
0
Super!!! Świetne przedsięwzięcie! Nareszcie!!
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 10:56
0
Super!!! Nareszcie!!!
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 07:54
0
dobrze, że w końcu powstanie miejskie kąpielisko, jestem za!
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 01:15
0
Klukówka wpada do Krzny nieopodal oczyszczalni ścieków. Zaiste cudne będą widoki z wież widokowych, a atmosfera jeszcze lepsza :)
Avatar
Gość / 19 lutego 2017 o 23:26
0
.....Ptaki z głośników???....., ciekawe, co na to ptaki, bo nazie ornitolodzy chyba o tej i takiej innowacji jeszcze nie wiedzą. Zamiast głosów ptaków, proponowałabym, żeby w bialskiej biosferze za skromne 7 baniek, puszczać z głośników specjalny hymn na cześć naszego pana prezydenta. W uznaniu zasług prezydenta hymn na jego cześć, należy oprzeć tylko na jednym, ale odpowiednio modulowanym słowie, a melodię do hymnu niech napisze nowy dyrektor MOK. Na pewno będzie się nam świetnie odpoczywało w bialskiej biosferze w rytmie hymnu trantaaał, tantał, tantaaaał, traaaantaaaaał
.....Ptaki z głośników???....., ciekawe, co na to ptaki, bo nazie ornitolodzy chyba o tej i takiej innowacji jeszcze nie wiedzą. Zamiast głosów ptaków, proponowałabym, żeby w bialskiej biosferze za skromne 7 baniek, puszczać z głośników specjalny hymn na cześć naszego pana prezydenta. W uznaniu zasług prezydenta hymn na jego cześć, należy oprzeć tylko na jednym, ale odpowiednio modulowanym słowie, a melodię do hymnu niech napisze nowy dyrektor MOK. Na pewno będzie się nam świetnie odpoczywało w bialskiej biosferze w rytmie hymnu trantaaał, t... rozwiń
Avatar
wnerwiony / 23 lutego 2017 o 21:44
0
kretynstwo w mozu potrzeb
Avatar
czyt / 21 lutego 2017 o 15:25
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zanim ptaki będą śpiewać z głośników, niech obaj panowie (widoczni na zdjęciu) sprawdzą, czy im w ptakach woda nie przybrała....
Dziennikarstwo, czy rzeczywiście projekt?? Wystarczy budki lęgowe zawiesić. A te głosy, słyszycie głosy? Głosy ptaków - zapewne chodzi o głosy ptaków, występujących potencjalnie, na danym terenie. Wabiąc ptaki, puszcza się ich głosy z mp-trójki np. Ścieżek brakuje, wody nie mają pasa do spacerów, Krzna okropna w Białej. A można zrobić ścieżkę, aż do Cici, Cicibora.
Dziennikarstwo, czy rzeczywiście projekt?? Wystarczy budki lęgowe zawiesić. A te głosy, słyszycie głosy? Głosy ptaków - zapewne chodzi o głosy ptaków, występujących potencjalnie, na danym terenie. Wabiąc ptaki, puszcza się ich głosy z mp-trójki np. Ścieżek brakuje, wody nie mają pasa do spacerów, Krzna okropna w Białej. A można zrobić ścieżkę, aż do Cici, Cicibora. rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2017 o 10:42
0
do Gość (wczoraj o 14:21) My nie Warszawka i plastikowych palemek nam nie trzeba poradzimy sobie bez takich dekoracji czekamy na realizację.
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 16:17
0
Zanim ptaki będą śpiewać z głośników, niech obaj panowie (widoczni na zdjęciu) sprawdzą, czy im w ptakach woda nie przybrała....
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 14:21
0
Ja proponuje plastikowe drzewa postawić zamiast tych wyciętych, też dają cień a przynajmniej nie ma problemu z liśćmi, kornikami i spadającymi gałęziami. Dobra zmiana.
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 10:58
0
Super!!! Świetne przedsięwzięcie! Nareszcie!!
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 10:56
0
Super!!! Nareszcie!!!
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 07:54
0
dobrze, że w końcu powstanie miejskie kąpielisko, jestem za!
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 01:15
0
Klukówka wpada do Krzny nieopodal oczyszczalni ścieków. Zaiste cudne będą widoki z wież widokowych, a atmosfera jeszcze lepsza :)
Avatar
Gość / 19 lutego 2017 o 23:26
0
.....Ptaki z głośników???....., ciekawe, co na to ptaki, bo nazie ornitolodzy chyba o tej i takiej innowacji jeszcze nie wiedzą. Zamiast głosów ptaków, proponowałabym, żeby w bialskiej biosferze za skromne 7 baniek, puszczać z głośników specjalny hymn na cześć naszego pana prezydenta. W uznaniu zasług prezydenta hymn na jego cześć, należy oprzeć tylko na jednym, ale odpowiednio modulowanym słowie, a melodię do hymnu niech napisze nowy dyrektor MOK. Na pewno będzie się nam świetnie odpoczywało w bialskiej biosferze w rytmie hymnu trantaaał, tantał, tantaaaał, traaaantaaaaał
.....Ptaki z głośników???....., ciekawe, co na to ptaki, bo nazie ornitolodzy chyba o tej i takiej innowacji jeszcze nie wiedzą. Zamiast głosów ptaków, proponowałabym, żeby w bialskiej biosferze za skromne 7 baniek, puszczać z głośników specjalny hymn na cześć naszego pana prezydenta. W uznaniu zasług prezydenta hymn na jego cześć, należy oprzeć tylko na jednym, ale odpowiednio modulowanym słowie, a melodię do hymnu niech napisze nowy dyrektor MOK. Na pewno będzie się nam świetnie odpoczywało w bialskiej biosferze w rytmie hymnu trantaaał, t... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 2 0

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 0

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 3

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 5 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 15 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 4

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 41 37

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!