Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

12 grudnia 2018 r.
12:54

Dyrektor naczelnikiem, a były wiceprezydent specjalistą w szpitalu

Autor: Zdjęcie autora eb
0 27 A A
Stanisław Romanowski/ fot. arch. prywatne
Stanisław Romanowski/ fot. arch. prywatne

To Stanisław Romanowski zostanie nowym naczelnikiem edukacji w bialskim urzędzie miasta. Wygrał konkurs na to stanowisko. Nowe zatrudnienie znalazł też były zastępca prezydenta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak czytamy w uzasadnieniu "Pan Stanisław Romanowski spełnia wszystkie wymagania formalne oraz dodatkowe określone w ogłoszeniu o naborze". – Pracę w urzędzie zacznę w przeciągu kilku dni – przyznaje Romanowski, który dotychczas był dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4.

Nowy naczelnik na razie nie zdradza jak zorganizuje pracę wydziału edukacji. Przypomnijmy że to stanowisko było nieobsadzone od końca października, kiedy Henryk Grodecki odszedł na emeryturę. Romanowski w ostatnich wyborach bezskutecznie ubiegał się o miejsce w sejmiku województwa z list Koalicji Obywatelskiej.

W tym roku nowy naczelnik obronił doktorat z historii. Tytuł jego rozprawy to "Cerkiew prawosławna na terenie dekanatu Biała Podlaska w latach 1918–1939". Na rozstrzygnięcia wciąż czekają jeszcze nabory na głównego specjalistę w gabinecie prezydenta i na rzecznika prasowego magistratu.  

Nowe miejsce pracy znalazł też Adam Chodziński, do niedawna zastępca prezydenta Dariusza Stefaniuka. Obecnie Chodziński jest też miejskiej radnym Zjednoczonej Prawicy, a od 10 grudnia głównym specjalistą – pełnomocnikiem dyrektora ds. zarządzania projektami w bialskim szpitalu.

 – Jest to stanowisko samodzielne i podlega bezpośrednio dyrektorowi. Nie było ono obsadzone. Wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje pana Chodzińskiego w pełni odpowiadają wymaganiom stawianym przez dyrekcję szpitala – zaznacza Magdalena Us, rzeczniczka placówki. Przypomnijmy że szpital podlega pod Urząd Marszałkowski w Lublinie, a wicemarszałkiem od niedawna jest Dariusz Stefaniuk (PiS), były prezydent Białej Podlaskiej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 21:44
+8
Jakie to wysokie kwalifikacje ma Romanowski ,doktorat z dupy a inne dokonania naukowe ,jakieś publikacje szukam i nie mogę znaleźć . Argumentacja ,że ma doktorat jest śmieszna ,kiedyś prace magisterskie były lepsze.
Avatar
Maryija / 13 grudnia 2018 r. o 10:02
+6
a Wojtuś S. już dostał pracę? Podobno biedactwo nie spełnia żadnych wymogów bo jego jakiekolwiek doświadczenie zawodowe to bieda z nędzą...
Avatar
Ala / 12 grudnia 2018 r. o 14:08
+6
Już zarządzał w mieście projektami wiekopomne dzieła to warszawska, dach w amfiteatrze i o zgrozo stadion miejski, specjalista że hoho
Avatar
mieszkaniec / 12 grudnia 2018 r. o 14:08
+6
PO chociaż zorganizowało konkurs, zachowało przynajmniej elementarny standard a rządzący jak zawsze na chama i jakoś to będzie. Glosowałem na PIS ale więcej już tego nie zrobię, mieli być inni a tym czasem okazali się bezczelni.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 13:18
+5
Chociaż Romanowski ma kwalifikacje to takiego stanowiska. A Chodzinski? Co to za stanowisko stworzone specjalnie dla niego przez Dyzme. Ludzie patrzcie co się dzieje, w jakim kraju żyjecie. Nie widzicie tego? Jawne kolesiostwo pisu to już nadaje się na prokuraturę.
Avatar
Zupa / 13 grudnia 2018 r. o 06:35
+4
P Adamie pan już nie ma honoru ta zbawa źle się skończy....te przetargi ujrzą światło dzienne ....to tylko kwestia czasu....buta kroczy przed upadkiem ....
Avatar
qaz / 12 grudnia 2018 r. o 18:20
+4
Kurza twarz ile u nas wolnych miejsc pracy , przechodzą gdzie chcą jak chcą a do roboty to żaden się nie weźmie.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 13:05
+4
Chodziński ledwo potrafi czytać i pisać i to jest zaplecze stefaniuka a litwiniuka jest Romanowski z doktoratem. Wnioski nasuwają się same o bialską edukację można się nie martwić a o szpital chyba powinniśmy...
Avatar
Lana / 1 stycznia 2019 r. o 21:24
+3
Parodia w głowie się nie mieści co się w tym mieście wyrabia. 
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 09:31
+3
Kurza  twarz ile u nas wolnych miejsc pracy , przechodzą gdzie chcą jak chcą a do roboty to żaden się nie weźmie.
 Mają tylko dwie  ręce, jedna lewa a w prawej smartfon. :-)
Avatar
Lana / 1 stycznia 2019 r. o 21:24
+3
Parodia w głowie się nie mieści co się w tym mieście wyrabia. 
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 21:44
+8
Jakie to wysokie kwalifikacje ma Romanowski ,doktorat z dupy a inne dokonania naukowe ,jakieś publikacje szukam i nie mogę znaleźć . Argumentacja ,że ma doktorat jest śmieszna ,kiedyś prace magisterskie były lepsze.
Avatar
Maryija / 13 grudnia 2018 r. o 10:02
+6
a Wojtuś S. już dostał pracę? Podobno biedactwo nie spełnia żadnych wymogów bo jego jakiekolwiek doświadczenie zawodowe to bieda z nędzą...
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 09:31
+3
Kurza  twarz ile u nas wolnych miejsc pracy , przechodzą gdzie chcą jak chcą a do roboty to żaden się nie weźmie.
 Mają tylko dwie  ręce, jedna lewa a w prawej smartfon. :-)
Avatar
montana / 13 grudnia 2018 r. o 08:55
+2
Adam i po co Ci to....?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 07:53
+2
Może jakaś fabryka dżemika a tu tylko korytka, korytka i kto z kim i ile razy ?
Avatar
Darek / 13 grudnia 2018 r. o 07:18
+3
Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera:) Adam do nauki!
Avatar
Rubin / 13 grudnia 2018 r. o 06:41
+1
A żona  A Ch.to co ledwo szkołę skończyła ,oboje ekscernistycznie doksztalcali się ....I mają wykształcenie taką metodą jak pracę otrzymali.....A żona jako pracownik szkoły to chyba jakieś nieporozumienie....Tak butna baba ze to mąż mógłby uczyć się od niej.....wstydu nie macie....i nie zaklinac rzeczywistości.
Avatar
Zupa / 13 grudnia 2018 r. o 06:35
+4
P Adamie pan już nie ma honoru ta zbawa źle się skończy....te przetargi ujrzą światło dzienne ....to tylko kwestia czasu....buta kroczy przed upadkiem ....
Avatar
Tyija / 13 grudnia 2018 r. o 01:05
+3
I po szpitalu:(
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

Lublin. Zabiorą kontenery na śmieci, postawią nowe

Lublin. Zabiorą kontenery na śmieci, postawią nowe

Do końca roku w wielu dzielnicach wymienione będą pojemniki na odpady. Stare odjadą, a przyjadą nowe. Ratusz zapewnia, że nie powinno się zdarzyć tak, że nie będzie gdzie wyrzucić śmieci. Gorzej może być ze znalezieniem miejsca na pojemniki.

Mikołaj w Filharmonii. Niedzielny Poranek Muzyczny
5 grudnia 2021, 11:00

Mikołaj w Filharmonii. Niedzielny Poranek Muzyczny

W najbliższą niedzielę w Filharmonii Lubelskiej dla najmłodszych melomanów zagra tamtejsza wielka Orkiestra Symfoniczna. Start o godz. 11.

Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali Katarzynę Łukasiewicz
zdjęcia
galeria

Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali Katarzynę Łukasiewicz

Na cmentarzu przy ul. Lipowej pożegnano Katarzyna Łukasiewicz, prezeskę Fundacji Oswoić Los.

Puławy. Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych

Puławy. Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych

12-latka została zabrana do szpitala w Lublinie. Za kierownicą samochodu siedziała 43-letnia kobieta. Mówiła policjantom, że nie zauważyła dziewczynki.

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Bez presji jest łatwiej

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Bez presji jest łatwiej

W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego nie brakowało emocji. Najwięcej ich dość nieoczekiwanie było w starciu jednych z najsłabszych ekip – Venty i Lipa Team

Awaria w elektrociepłowni, chłodniejsze kaloryfery w części Lublina

Awaria w elektrociepłowni, chłodniejsze kaloryfery w części Lublina

O awarii poinformowało dzisiaj Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które zajmuje się dystrybucją energii kupowanej od elektrociepłowni.

Praca za granicą za pośrednictwem agencji – informacje praktyczne

Praca za granicą za pośrednictwem agencji – informacje praktyczne

Jedną z możliwości wyjazdu za granicę w celach zarobkowych jest skorzystanie z oferty agencji zatrudnienia

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Władze Lublina ogłosiły konkurs na dyrektora Galerii Labirynt, miejskiej instytucji kultury, mieszczącej się na rogu ul. Poniatowskiego i Popiełuszki. Nowy szef ma kierować jednostką od 1 marca przez trzy lata.

To już ostatnie dni naboru. Nie zwlekaj, aplikuj już dziś!

To już ostatnie dni naboru. Nie zwlekaj, aplikuj już dziś!

2700 zł stypendium dla Twojego dziecka? Dowiedz się więcej i aplikuj.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach realizuje projekt

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach realizuje projekt

„Modernizacja Bloku Operacyjnego i komórek pomocniczych dla Oddziałów Położniczo – Ginekologicznego, Neonatologicznego, Chirurgicznego, Chorób Wewnętrznych oraz Pracowni Endoskopii Szpitala Powiatowego im. Dr Wojciecha Oczki w Bełżycach”