Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

30 grudnia 2018 r.
8:46

Biała Podlaska: Kto trafił do rad nadzorczych miejskich spółek?

Autor: Zdjęcie autora eb
0 19 A A
fot. archiwum
fot. archiwum

Prezydent Michał Litwiniuk wymienia składy rad nadzorczych miejskich spółek. Ludzi z zewnątrz zastępują bialczanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To były prezydent Dariusz Stefaniuk (PiS) w marcu 2015 roku dokonał zmian w radach nadzorczych czterech spółek miejskich. Zasiedli w nich m.in. eksperci z Warszawy czy z Pomorza. – Zmiany podyktowane są działaniami prezydenta w kierunku zwiększenia skuteczności i jakości sprawowanej kontroli nad spółkami miejskimi – tłumaczył ówczesny rzecznik magistratu.

Tymczasem nowy prezydent Michał Litwiniuk (Koalicja Obywatelska) odwraca ten trend i dokonuje zmian w radach dwóch spółek – Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej oraz bialskich wodociągach Wod–Kan.

– Dostrzegam wysokie kompetencje osób związanych z Białą Podlaską i dlatego dokonuję zmiany w radach nadzorczych Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Wod–Kanu – tłumaczy prezydent.

Nowymi członkami rady nadzorczej PEC–u są: Stefan Karasiński, Marcin Pieczyński i Przemysław Bałut. To m.in. lokalni prawnicy. Zastąpili oni Piotra Tutaka, Marcina Jadwiszczuka (radcę prawnego z Gdańska) i Macieja Rudnickiego. Przypomnijmy że Piotr Tutak na początku kadencji był doradcą byłego prezydenta Dariusza Stefaniuka. Obecnie jest prezesem spółki EuRoPol Gaz.

A z rady nadzorczej Wod–Kanu odwołano Adama Wróblewskiego z Parczewa, którego zastąpił Krzysztof Trochimiuk, bialski przedsiębiorca. W radzie tej pozostali: Jan Guz, Dariusz Oleński, Elżbieta Kryśko i Agnieszka Szyc.

Prezesem PEC nadal pozostaje Aleksander Kompa, a Wod–Kanu Mirosław Kapłan, zatrudniony za kadencji byłego prezydenta. Przypomnijmy że rady nadzorcze mogą odwoływać i powoływać prezesów zarządów danych spółek.

Miasto jest właścicielem jeszcze trzech spółek: Zakładu Gospodarki Lokalowej, Zieleni oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, którego prezesem jest Bogdał Kozioł z Siedlec.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 o 11:12
+22
Pipa- skoro Pieczyński jest z Białegostoku, to jakim jest bialczaninem? Czyżby kłamał Litwiniuk?
Avatar
papaj / 30 grudnia 2018 o 10:24
+20
W radach nadzorczych prominentni działacze PO: Trochimiuk i Karasiński. Pan nr 2 to jeszcze tam jakaś służba za nim się ciągnie z minionej epokoi. Pieczyński - kolega ze studiów naszego prezydenta. No i gdzie te zmiany obiecane? Radę nadzroczą zmienili też w ZGL. Czemu p. Bórda nie pisze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 o 09:53
+17
Dostrzega kompetencje osób związanych z Białą? Jasne, tylko dlaczego nie wspomniał, że Krasiński to prawnik związany z Po, a Bałut posadkę dostał w podziękowaniu za reprezentowanie Litwiniuka w sądzie przed 2 turą wyborów? Pycha Obłuda!!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 o 09:34
+10
Kiedy zmiany w BCk? Pracownicy nie mają juz nic do powiedzenia? Ile można czekać na rozpatrzenie pisma o mobbing? Czy parasol SLD nad jedną z osób nie pozwala ?
Avatar
Bialanin / 30 grudnia 2018 o 11:33
+9
Kompa jest z Poznania.
Avatar
Biała + / 30 grudnia 2018 o 13:07
+8
guza wywali ? ha,ha tak to człek wpływowy i strajki zacznie organizować ? HA,HA
Avatar
Pipa / 30 grudnia 2018 o 09:50
+8
Pieczynski jest z Białegostoku. Proszę nie kłamać.
Avatar
Wariat / 2 stycznia 2019 o 16:59
+6
PiS wywalić na zbity pysk!!!!!!!
A kapusi i czerwonych  do władzy.
Avatar
zgroza / 30 grudnia 2018 o 19:06
+6
Jan Guz - nieporozumienie pod każdym względem! On reprezentuje KW PZPR którego już od dawna niema. Politruk ma zapewnione dożywocie na które składa się całe miasto. Związkowiec bez związku. Ilu jest jeszcze takich ludzi w Białej pasujących do każdego ustroju (stanowiska za dobrą kasę)? 
Avatar
czyt / 30 grudnia 2018 o 18:37
+6
Jaki by nie był Litwiniuk, takiego kolesiostwa Jak Dyzma robił nie zrobi nikt więcej. Imperium pisiorkow w Lublinie, może Biała trochę odetchnie
 Już widać, że lepiej nie BĘDZIE. ialskie talenty p o awf i zawodowa - sami eksperci, panele eksperckie.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 o 09:17
0
Bialczanie i bialczanie , zaś posłowie do Sejmu, gdzieś tam z Biłgoraja... Okręg nr 7. :-)
Avatar
Wariat / 2 stycznia 2019 o 16:59
+6
PiS wywalić na zbity pysk!!!!!!!
A kapusi i czerwonych  do władzy.
Avatar
sergio / 2 stycznia 2019 o 16:04
-2
PiS wywalić na zbity pysk!!!!!!!
Avatar
.. / 30 grudnia 2018 o 21:15
+4
Kiedy zmiany w BCk? Pracownicy nie mają juz nic do powiedzenia? Ile można czekać na rozpatrzenie pisma o mobbing? Czy parasol SLD nad jedną z osób nie pozwala ?
 a nie sprawa o pomówienia :)... a swoją drogą to warto przejrzeć tych pracowników... przekupionych podwyżkami w wysokości blisko najniższej krajowej ...- psełdo związki zawodowe (zarząd)... pracownicy bez wykształcenia po kursach na stanowiskach instruktorskich, pracujących 2 godz w tygodniu na pełnym etacie itd... prywatne lekcje podczas godz.pracy lub kończenie kursów i studiów dziennych w godzinach pracy.... to dopiero mobbing :) pozdrawiam
 a nie sprawa o pomówienia :)... a swoją drogą to warto przejrzeć tych pracowników... przekupionych podwyżkami w wysokości blisko najniższej krajowej ...- psełdo związki zawodowe (zarząd)... pracownicy bez wykształcenia po kursach na stanowiskach instruktorskich, pracujących 2 godz w tygodniu na pełnym etacie itd... prywatne lekcje podczas godz.pracy lub kończenie kursów i studiów dziennych w godzinach pracy.... to dopiero mobbing :) pozdrawiam rozwiń
Avatar
drugie dno / 30 grudnia 2018 o 21:13
+5
a nie sprawa o pomówienia :)... a swoją drogą to warto przejrzeć tych pracowników... przekupionych podwyżkami w wysokości blisko najniższej krajowej ...- psełdo związki zawodowe (zarząd)... pracownicy bez wykształcenia po kursach na stanowiskach instruktorskich, pracujących 2 godz w tygodniu na pełnym etacie itd... prywatne lekcje podczas godz.pracy lub kończenie kursów i studiów dziennych w godzinach pracy.... to dopiero mobbing :) pozdrawiam
Avatar
zgroza / 30 grudnia 2018 o 19:06
+6
Jan Guz - nieporozumienie pod każdym względem! On reprezentuje KW PZPR którego już od dawna niema. Politruk ma zapewnione dożywocie na które składa się całe miasto. Związkowiec bez związku. Ilu jest jeszcze takich ludzi w Białej pasujących do każdego ustroju (stanowiska za dobrą kasę)? 
Avatar
czyt / 30 grudnia 2018 o 18:37
+6
Jaki by nie był Litwiniuk, takiego kolesiostwa Jak Dyzma robił nie zrobi nikt więcej. Imperium pisiorkow w Lublinie, może Biała trochę odetchnie
 Już widać, że lepiej nie BĘDZIE. ialskie talenty p o awf i zawodowa - sami eksperci, panele eksperckie.
Avatar
Biała + / 30 grudnia 2018 o 13:07
+8
guza wywali ? ha,ha tak to człek wpływowy i strajki zacznie organizować ? HA,HA
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 o 12:23
-8
Jaki by nie był Litwiniuk, takiego kolesiostwa Jak Dyzma robił nie zrobi nikt więcej. Imperium pisiorkow w Lublinie, może Biała trochę odetchnie
Avatar
Bialanin / 30 grudnia 2018 o 11:33
+9
Kompa jest z Poznania.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skoki narciarskie. Kobayashi z kolejną wygraną w Pucharze Świata
film

Skoki narciarskie. Kobayashi z kolejną wygraną w Pucharze Świata 0 0

Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał niedzielny konkurs indywidualny w niemieckim Klingenthal. Polacy tym razem zajęli miejsca poza podium

Przedsiębiorcy szturmują Urząd Marszałkowski w Lublinie. Kilkaset wniosków dziennie w sprawie BDO

Przedsiębiorcy szturmują Urząd Marszałkowski w Lublinie. Kilkaset wniosków dziennie w sprawie BDO 3 1

Blisko 7 tys. przedsiębiorców z naszego regionu uzyskało do tej pory wpis do elektronicznej ewidencji odpadów. A do końca roku musi to zrobić nawet 30 tys. podmiotów. W ostatnich dniach do Urzędu Marszałkowskiego wpływa po kilkaset wniosków dziennie.

Gwarek Łęczna – SKB Energa Czarni Słupsk 6:3. Świętowanie na sportowo

Gwarek Łęczna – SKB Energa Czarni Słupsk 6:3. Świętowanie na sportowo 0 0

Gwarek Łęczna pokonał Energę Czarnych Słupsk w Meczu Barbórkowym

Budżet Markuszowa na 2020 rok. Najwięcej pójdzie na ocieplenie urzędu, przedszkola i szkoły

Budżet Markuszowa na 2020 rok. Najwięcej pójdzie na ocieplenie urzędu, przedszkola i szkoły 0 0

W nowym roku wydatki gminy Markuszów mają wynieść 17 mln zł. Sumę tę niemal w całości pokryją spodziewane dochody. Najważniejszą inwestycją będzie remont siedziby Urzędu Gminy, szkoły i przedszkola. Na wszystkich tych budynkach znajdą się panele fotowoltaiczne. Nie zabraknie też nowego oświetlenia.

Nowe miejsce na Starym Mieście w Lublinie. Czym chce zaskoczyć klientów Czekoladowa Willa?
galeria

Nowe miejsce na Starym Mieście w Lublinie. Czym chce zaskoczyć klientów Czekoladowa Willa? 66 14

W weekend swoje podwoje otworzyła Czekoladowa Willa. Przy ul. Grodzkiej 1 kupować można słodycze, jakich dotychczas w Polsce jeszcze nie było.

Gmina Puławy: Zainwestował w przetwórnię owoców i warzyw

Gmina Puławy: Zainwestował w przetwórnię owoców i warzyw 0 0

W Kajetanowie (gm. Puławy) trwa budowa nowej przetwórni owoców i warzyw. Będzie tu działać również skup. Inwestycja ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Pracę ma tu znaleźć około 20-30 osób.

Rocznie diagnozują 220 nowych przypadków. Choruje bardzo dużo młodych kobiet, najważniejsza jest wczesna diagnoza

Rocznie diagnozują 220 nowych przypadków. Choruje bardzo dużo młodych kobiet, najważniejsza jest wczesna diagnoza 5 6

Rozmowa z prof. Janem Kotarskim, kierownikiem Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK1 w Lublinie, która obchodzi 20-lecie.

Odtwarzają ogród przy dawnej szkole. Mają mnóstwo pomysłów jak wykorzystać to miejsce
Zielony wolontariat
galeria

Odtwarzają ogród przy dawnej szkole. Mają mnóstwo pomysłów jak wykorzystać to miejsce 0 0

Stowarzyszenie Tłoka odtwarza ogród przy dawnej szkole w Koszołach w gminie Łomazy. To kolejni laureaci naszego konkursu "Zielony wolontariat. Poczuj chemię do bycia eko”, który zorganizowaliśmy z Grupą Azoty Zakłady Azotowe „PUŁAWY” SA.

Szykujemy ryby na święta. Najciekawsze przepisy na karpia

Szykujemy ryby na święta. Najciekawsze przepisy na karpia 8 0

Ryby w staropolskiej kuchni były ozdobą stołów. W najstarszych księgach kucharskich zachowały się przepisy na pstrągi z rodzynkami, szczupaki z limoniami, karpie z kaparami. Polacy byli mistrzami w przyrządzaniu ryb. Nie tylko od święta.

Puchar Polski piłkarek nożnych. Starcie gigantów w ćwierćfinale

Puchar Polski piłkarek nożnych. Starcie gigantów w ćwierćfinale 0 0

Rozlosowano pary ćwierćfinałowe. W najciekawszej Górnik Łęczna zmierzy się z Medykiem Konin

2,2 mln pasażerów przez 7 lat działalności Portu Lotniczego Lublin. Jakie zmiany w 2020 r.?
galeria

2,2 mln pasażerów przez 7 lat działalności Portu Lotniczego Lublin. Jakie zmiany w 2020 r.? 33 25

Ponad 2,2 mln podróżnych skorzystało do tej pory z Portu Lotniczego Lublin. Lubelskie lotnisko we wtorek kończy siedem lat.

Praca przed świętami. Zapotrzebowanie na pracowników jest 60 proc. większe

Praca przed świętami. Zapotrzebowanie na pracowników jest 60 proc. większe 0 1

Grudzień to gorący czas na rynku pracy, zwłaszcza w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech. Można zarobić nawet 7700 zł "na rękę"

Krasnystaw: Jechał zbyt szybko. Ponad 20 ton buraków wylądowało w rowie

Krasnystaw: Jechał zbyt szybko. Ponad 20 ton buraków wylądowało w rowie 0 10

Kierowca ciężarówki jechał zbyt szybko krajową "17" i wylądował w rowie. Z naczepy wysypał mu się ładunek - ponad 20 ton buraków.

Pożar na pierwszym piętrze kamienicy. Nie żyje jedna osoba
film

Pożar na pierwszym piętrze kamienicy. Nie żyje jedna osoba 7 0

Łódź. Jedna osoba zginęła w pożarze kamienicy, do którego doszło w sobotę wieczorem przy ul. Łącznej. Jak poinformowała straż pożarna, z budynku ewakuowano łącznie 25 osób.

"Machia" w Teatrze Starym
28 stycznia 2020, 19:00

"Machia" w Teatrze Starym 0 0

W dniach 28-31 stycznia w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) prezentowany będzie spektakl "Machia" w reżyserii Juliusza Machulskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!