Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

30 grudnia 2018 r.
8:46

Biała Podlaska: Kto trafił do rad nadzorczych miejskich spółek?

Autor: Zdjęcie autora eb
0 19 A A
fot. archiwum
fot. archiwum

Prezydent Michał Litwiniuk wymienia składy rad nadzorczych miejskich spółek. Ludzi z zewnątrz zastępują bialczanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To były prezydent Dariusz Stefaniuk (PiS) w marcu 2015 roku dokonał zmian w radach nadzorczych czterech spółek miejskich. Zasiedli w nich m.in. eksperci z Warszawy czy z Pomorza. – Zmiany podyktowane są działaniami prezydenta w kierunku zwiększenia skuteczności i jakości sprawowanej kontroli nad spółkami miejskimi – tłumaczył ówczesny rzecznik magistratu.

Tymczasem nowy prezydent Michał Litwiniuk (Koalicja Obywatelska) odwraca ten trend i dokonuje zmian w radach dwóch spółek – Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej oraz bialskich wodociągach Wod–Kan.

– Dostrzegam wysokie kompetencje osób związanych z Białą Podlaską i dlatego dokonuję zmiany w radach nadzorczych Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Wod–Kanu – tłumaczy prezydent.

Nowymi członkami rady nadzorczej PEC–u są: Stefan Karasiński, Marcin Pieczyński i Przemysław Bałut. To m.in. lokalni prawnicy. Zastąpili oni Piotra Tutaka, Marcina Jadwiszczuka (radcę prawnego z Gdańska) i Macieja Rudnickiego. Przypomnijmy że Piotr Tutak na początku kadencji był doradcą byłego prezydenta Dariusza Stefaniuka. Obecnie jest prezesem spółki EuRoPol Gaz.

A z rady nadzorczej Wod–Kanu odwołano Adama Wróblewskiego z Parczewa, którego zastąpił Krzysztof Trochimiuk, bialski przedsiębiorca. W radzie tej pozostali: Jan Guz, Dariusz Oleński, Elżbieta Kryśko i Agnieszka Szyc.

Prezesem PEC nadal pozostaje Aleksander Kompa, a Wod–Kanu Mirosław Kapłan, zatrudniony za kadencji byłego prezydenta. Przypomnijmy że rady nadzorcze mogą odwoływać i powoływać prezesów zarządów danych spółek.

Miasto jest właścicielem jeszcze trzech spółek: Zakładu Gospodarki Lokalowej, Zieleni oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, którego prezesem jest Bogdał Kozioł z Siedlec.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 11:12
Pipa- skoro Pieczyński jest z Białegostoku, to jakim jest bialczaninem? Czyżby kłamał Litwiniuk?
Avatar
papaj / 30 grudnia 2018 r. o 10:24
W radach nadzorczych prominentni działacze PO: Trochimiuk i Karasiński. Pan nr 2 to jeszcze tam jakaś służba za nim się ciągnie z minionej epokoi. Pieczyński - kolega ze studiów naszego prezydenta. No i gdzie te zmiany obiecane? Radę nadzroczą zmienili też w ZGL. Czemu p. Bórda nie pisze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 09:53
Dostrzega kompetencje osób związanych z Białą? Jasne, tylko dlaczego nie wspomniał, że Krasiński to prawnik związany z Po, a Bałut posadkę dostał w podziękowaniu za reprezentowanie Litwiniuka w sądzie przed 2 turą wyborów? Pycha Obłuda!!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 09:34
Kiedy zmiany w BCk? Pracownicy nie mają juz nic do powiedzenia? Ile można czekać na rozpatrzenie pisma o mobbing? Czy parasol SLD nad jedną z osób nie pozwala ?
Avatar
Bialanin / 30 grudnia 2018 r. o 11:33
Kompa jest z Poznania.
Avatar
Biała + / 30 grudnia 2018 r. o 13:07
guza wywali ? ha,ha tak to człek wpływowy i strajki zacznie organizować ? HA,HA
Avatar
Pipa / 30 grudnia 2018 r. o 09:50
Pieczynski jest z Białegostoku. Proszę nie kłamać.
Avatar
Wariat / 2 stycznia 2019 r. o 16:59
PiS wywalić na zbity pysk!!!!!!!
A kapusi i czerwonych  do władzy.
Avatar
zgroza / 30 grudnia 2018 r. o 19:06
Jan Guz - nieporozumienie pod każdym względem! On reprezentuje KW PZPR którego już od dawna niema. Politruk ma zapewnione dożywocie na które składa się całe miasto. Związkowiec bez związku. Ilu jest jeszcze takich ludzi w Białej pasujących do każdego ustroju (stanowiska za dobrą kasę)? 
Avatar
czyt / 30 grudnia 2018 r. o 18:37
Jaki by nie był Litwiniuk, takiego kolesiostwa Jak Dyzma robił nie zrobi nikt więcej. Imperium pisiorkow w Lublinie, może Biała trochę odetchnie
 Już widać, że lepiej nie BĘDZIE. ialskie talenty p o awf i zawodowa - sami eksperci, panele eksperckie.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 r. o 09:17
Bialczanie i bialczanie , zaś posłowie do Sejmu, gdzieś tam z Biłgoraja... Okręg nr 7. :-)
Avatar
Wariat / 2 stycznia 2019 r. o 16:59
PiS wywalić na zbity pysk!!!!!!!
A kapusi i czerwonych  do władzy.
Avatar
sergio / 2 stycznia 2019 r. o 16:04
PiS wywalić na zbity pysk!!!!!!!
Avatar
.. / 30 grudnia 2018 r. o 21:15
Kiedy zmiany w BCk? Pracownicy nie mają juz nic do powiedzenia? Ile można czekać na rozpatrzenie pisma o mobbing? Czy parasol SLD nad jedną z osób nie pozwala ?
 a nie sprawa o pomówienia :)... a swoją drogą to warto przejrzeć tych pracowników... przekupionych podwyżkami w wysokości blisko najniższej krajowej ...- psełdo związki zawodowe (zarząd)... pracownicy bez wykształcenia po kursach na stanowiskach instruktorskich, pracujących 2 godz w tygodniu na pełnym etacie itd... prywatne lekcje podczas godz.pracy lub kończenie kursów i studiów dziennych w godzinach pracy.... to dopiero mobbing :) pozdrawiam
 a nie sprawa o pomówienia :)... a swoją drogą to warto przejrzeć tych pracowników... przekupionych podwyżkami w wysokości blisko najniższej krajowej ...- psełdo związki zawodowe (zarząd)... pracownicy bez wykształcenia po kursach na stanowiskach instruktorskich, pracujących 2 godz w tygodniu na pełnym etacie itd... prywatne lekcje podczas godz.pracy lub kończenie kursów i studiów dziennych w godzinach pracy.... to dopiero mobbing :) pozdrawiam rozwiń
Avatar
drugie dno / 30 grudnia 2018 r. o 21:13
a nie sprawa o pomówienia :)... a swoją drogą to warto przejrzeć tych pracowników... przekupionych podwyżkami w wysokości blisko najniższej krajowej ...- psełdo związki zawodowe (zarząd)... pracownicy bez wykształcenia po kursach na stanowiskach instruktorskich, pracujących 2 godz w tygodniu na pełnym etacie itd... prywatne lekcje podczas godz.pracy lub kończenie kursów i studiów dziennych w godzinach pracy.... to dopiero mobbing :) pozdrawiam
Avatar
zgroza / 30 grudnia 2018 r. o 19:06
Jan Guz - nieporozumienie pod każdym względem! On reprezentuje KW PZPR którego już od dawna niema. Politruk ma zapewnione dożywocie na które składa się całe miasto. Związkowiec bez związku. Ilu jest jeszcze takich ludzi w Białej pasujących do każdego ustroju (stanowiska za dobrą kasę)? 
Avatar
czyt / 30 grudnia 2018 r. o 18:37
Jaki by nie był Litwiniuk, takiego kolesiostwa Jak Dyzma robił nie zrobi nikt więcej. Imperium pisiorkow w Lublinie, może Biała trochę odetchnie
 Już widać, że lepiej nie BĘDZIE. ialskie talenty p o awf i zawodowa - sami eksperci, panele eksperckie.
Avatar
Biała + / 30 grudnia 2018 r. o 13:07
guza wywali ? ha,ha tak to człek wpływowy i strajki zacznie organizować ? HA,HA
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 12:23
Jaki by nie był Litwiniuk, takiego kolesiostwa Jak Dyzma robił nie zrobi nikt więcej. Imperium pisiorkow w Lublinie, może Biała trochę odetchnie
Avatar
Bialanin / 30 grudnia 2018 r. o 11:33
Kompa jest z Poznania.