Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

29 czerwca 2016 r.
12:26

Konflikt w pogotowiu. Ratownicy: "Dyrektor wyzywa nas od meneli i oszołomów"

0 31 A A
Ratownicy domagają się odwołania dyrektora. O problemie informowali już – anonimowo – zarząd województwa
Ratownicy domagają się odwołania dyrektora. O problemie informowali już – anonimowo – zarząd województwa

„Dość poniżania” i „dość zastraszania” – z takimi hasłami przyjechali na wczorajszą sesję sejmiku województwa ratownicy medyczni z pogotowia w Białej Podlaskiej. Opowiadali, że przełożony na nich krzyczy, nazywa menelami i oszołomami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Konflikt w bialskim pogotowiu trwa nie od wczoraj. – Ten problem poruszam od 2011 roku. Już wtedy dyrektor powiedział członkom związków zawodowych, że jeśli mnie odwołają, to dostaną premie. To jest jawna dyskryminacja. Wielokrotnie trafiałem do szpitala, dwa razy po rozmowach wywoziła mnie karetka – mówi Dariusz Chut, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.

Na sytuację w pracy skarży się nie tylko on. Wraz z nim na wczorajsza sesję sejmiku województwa przyjechało ok. 40 ratowników, którzy prosili radnych i zarząd województwa o pomoc. Opowiadali, że przełożony na nich krzyczy, nazywa menelami i oszołomami i straszy zwolnieniami.

– Wszyscy wolimy przychodzić na dyżury w weekendy, żeby nie spotykać się z kierownictwem. Chcemy spokojnie wykonywać swoją pracę i ratować życie ludzkie – mówi Mariusz Fidura, jeden z ratowników. – Mamy najlepsze czasy dojazdów, nie ma na nas żadnych skarg od pacjentów i ich rodzin, co świadczy o wysokiej jakości świadczonych przez nas usług

Szef bialskiej stacji pogotowia, który także pojawił się na wczorajszej sesji sejmiku, wszystkim tym zarzutom zaprzecza. – Takich zdarzeń nie było i nie ma. Wszystkie spotkania z załogą nagrywam i nagrania przekazałem pracownikom marszałka – mówi Roman Filip. 

Skąd więc te oskarżenia podwładnych? Dyrektor wyliczył, że średni czas przebywania załogi karetki poza bazą w czasie 12-godzinnego dyżuru to jedynie 2 godz. 40 minut. – Mają więc ponad 9 godzin, żeby sprawdzić standardy wyposażenia karetek. A z tym nie jest najlepiej, bo kontrole wykazują, że brakuje leków, albo są one przeterminowane. Jak w tej sytuacji mogę być wobec nich tolerancyjniy? – pyta Roman Filip. – Ale sugerowanie, że szukam okazji do karania jest nadużyciem – przekonuje.

Ratownicy domagają się odwołania dyrektora. Podkreślają, że o problemie informowali już – anonimowo – zarząd województwa. Skarżą się, że odpowiedzi nie dostali.

– Na anonim trudno odpisać. Nie znaliśmy nadawcy – tłumaczy Arkadiusz Bratkowski, odpowiedzialny za służbę zdrowia członek zarządu województwa.

Sprawą zajmowała się działająca przy sejmiku komisja zdrowia. – Po jej posiedzeniu otrzymaliśmy pełną informację od dyrektora Romana Filipa, który bardzo szczegółowo odniósł się do wszystkich zarzutów. Mimo to podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu kontroli, by na miejscu zbadać sytuację – mówi Bratkowski. – W ubiegły piątek osobiście udałem się do Białej Podlaskiej. Nie odnoszę się do relacji międzyludzkich, ale po tym, co zobaczyłem, chciałbym, żeby każda jednostka była zarządzana w ten sposób. Zobaczymy jednak, co wykaże kontrola, która właśnie się rozpoczęła.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
janek / 7 lipca 2016 o 23:16
0
JAKOŚ DO TYCH PRZEZ ciebie nazwanych " wypasionych byczków" mamy zaufanie  i szacune od iluś tam lat, oni ratuja nam, naszym bliskim życie!!!!!!!!!!!!   SZACUN RATOWNIKOM MEDYCZNYM!!!!
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 22:52
0
Dobra zmiana nastała, ale tylko dla pisowców!!!!!To wszystko widać i ludzie zapamiętają jakie były obietnice a co jest teraz!!!!!!!!!!!!!!!! PRECZ Z KACZOREM!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 08:29
0
wypasione byczki. Biedy po nich nie widać ...i rozumu też.
Avatar
Podlasiak / 1 lipca 2016 o 19:23
0
No to go brać do Lublina.Niech tam rządzi!!!Skoro taki dobry "fachowiec" dla marszałka...
Avatar
funkcjonariusz / 1 lipca 2016 o 14:31
0
ile tak naprawdę godzi pracują ratownicy medyczni w miesiącu? Nie licząc spania , i przebywania na terenie bazy i bawienia się telefonem lub siedzenia na necie . `20 godzin miesięcznie czy może mniej . Jak wam się nie podoba bycie ratownikiem to się zwolnijcie i zapraszam do pieczarek zbierania :) Praca na akort u polskiego przedsiębiorcy , oszusta, wyzyskiwacza  który nawet nie da wam umowy i płatnego urlopu :) 
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 13:00
0
Lekarze w ogóle juz nie są potrzebni w karetkach bo dla nich liczy się się już tylko kasa !!!
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 23:38
0
Zastanawiające jest to, że z namaszczenia politycznego dyrektor jest "kryty" przez partyjnych kolesi. Nie wierzy się "40" ratownikom. Zastanawiające...W jakim kraju żyjemy...Ręce mi opadają. Brak szacunku, pewność siebie, arogancja tylko "partyjnych pewniaków".
Avatar
pielęgniarka / 30 czerwca 2016 o 19:26
0
żeczywiście na fotce widać że co nie którzy lubią sobie chlapnąć i to ostro :) Zniszczone opuchnięte twarze zapewne od alkoholu.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 18:59
0
Do Pana "Lekarza", niech się Pan głupio nie wypowiada. Znam takich lekarzy jeżdżących w R, że jak widzę co oni robią i mówią to aż się nóż w kieszeni otwiera. Wielki lekarz się znalazł. Trochę pokory.
Avatar
Lekarz / 30 czerwca 2016 o 17:13
0
He he he :) Ratownikiem to każdy głupek może zostać :) Nie to co my lekarze , musimy się uczyć i ciężko pracować na status lekarza. A ratownik - he he he :) Nic nie napiszę bo obrazę ich :) Nie ma różnicy czy pogotowie jedzie do pijaka w ponad miesięcznym cugu czy do trzeźwego . Człowiek jest człowiekiem a do każdego zagrożenia życia pogotowie musi dojechać . Widzę co niektórzy ratownicy minęli się z powołaniem lub nie dorosli do tego zawodu. Jak się nie podoba praca ratownika to proszę się zwolnić i wyjechać do Anglii na zmywak , na budowę lub proszę w Białej na deptaku ulotki rozdawać . Że też lekarze muszą z takimi ratownikam jeździć ???? 
He he he :) Ratownikiem to każdy głupek może zostać :) Nie to co my lekarze , musimy się uczyć i ciężko pracować na status lekarza. A ratownik - he he he :) Nic nie napiszę bo obrazę ich :) Nie ma różnicy czy pogotowie jedzie do pijaka w ponad miesięcznym cugu czy do trzeźwego . Człowiek jest człowiekiem a do każdego zagrożenia życia pogotowie musi dojechać . Widzę co niektórzy ratownicy minęli się z powołaniem lub nie dorosli do tego zawodu. Jak się nie podoba praca ratownika to proszę się zwolnić i wyjechać do Anglii na zmywak , na budowę ... rozwiń
Avatar
janek / 7 lipca 2016 o 23:16
0
JAKOŚ DO TYCH PRZEZ ciebie nazwanych " wypasionych byczków" mamy zaufanie  i szacune od iluś tam lat, oni ratuja nam, naszym bliskim życie!!!!!!!!!!!!   SZACUN RATOWNIKOM MEDYCZNYM!!!!
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 22:52
0
Dobra zmiana nastała, ale tylko dla pisowców!!!!!To wszystko widać i ludzie zapamiętają jakie były obietnice a co jest teraz!!!!!!!!!!!!!!!! PRECZ Z KACZOREM!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 08:29
0
wypasione byczki. Biedy po nich nie widać ...i rozumu też.
Avatar
Podlasiak / 1 lipca 2016 o 19:23
0
No to go brać do Lublina.Niech tam rządzi!!!Skoro taki dobry "fachowiec" dla marszałka...
Avatar
funkcjonariusz / 1 lipca 2016 o 14:31
0
ile tak naprawdę godzi pracują ratownicy medyczni w miesiącu? Nie licząc spania , i przebywania na terenie bazy i bawienia się telefonem lub siedzenia na necie . `20 godzin miesięcznie czy może mniej . Jak wam się nie podoba bycie ratownikiem to się zwolnijcie i zapraszam do pieczarek zbierania :) Praca na akort u polskiego przedsiębiorcy , oszusta, wyzyskiwacza  który nawet nie da wam umowy i płatnego urlopu :) 
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 13:00
0
Lekarze w ogóle juz nie są potrzebni w karetkach bo dla nich liczy się się już tylko kasa !!!
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 23:38
0
Zastanawiające jest to, że z namaszczenia politycznego dyrektor jest "kryty" przez partyjnych kolesi. Nie wierzy się "40" ratownikom. Zastanawiające...W jakim kraju żyjemy...Ręce mi opadają. Brak szacunku, pewność siebie, arogancja tylko "partyjnych pewniaków".
Avatar
pielęgniarka / 30 czerwca 2016 o 19:26
0
żeczywiście na fotce widać że co nie którzy lubią sobie chlapnąć i to ostro :) Zniszczone opuchnięte twarze zapewne od alkoholu.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 18:59
0
Do Pana "Lekarza", niech się Pan głupio nie wypowiada. Znam takich lekarzy jeżdżących w R, że jak widzę co oni robią i mówią to aż się nóż w kieszeni otwiera. Wielki lekarz się znalazł. Trochę pokory.
Avatar
Lekarz / 30 czerwca 2016 o 17:13
0
He he he :) Ratownikiem to każdy głupek może zostać :) Nie to co my lekarze , musimy się uczyć i ciężko pracować na status lekarza. A ratownik - he he he :) Nic nie napiszę bo obrazę ich :) Nie ma różnicy czy pogotowie jedzie do pijaka w ponad miesięcznym cugu czy do trzeźwego . Człowiek jest człowiekiem a do każdego zagrożenia życia pogotowie musi dojechać . Widzę co niektórzy ratownicy minęli się z powołaniem lub nie dorosli do tego zawodu. Jak się nie podoba praca ratownika to proszę się zwolnić i wyjechać do Anglii na zmywak , na budowę lub proszę w Białej na deptaku ulotki rozdawać . Że też lekarze muszą z takimi ratownikam jeździć ???? 
He he he :) Ratownikiem to każdy głupek może zostać :) Nie to co my lekarze , musimy się uczyć i ciężko pracować na status lekarza. A ratownik - he he he :) Nic nie napiszę bo obrazę ich :) Nie ma różnicy czy pogotowie jedzie do pijaka w ponad miesięcznym cugu czy do trzeźwego . Człowiek jest człowiekiem a do każdego zagrożenia życia pogotowie musi dojechać . Widzę co niektórzy ratownicy minęli się z powołaniem lub nie dorosli do tego zawodu. Jak się nie podoba praca ratownika to proszę się zwolnić i wyjechać do Anglii na zmywak , na budowę ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 0 0

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 10

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!