Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

27 lutego 2019 r.
15:56

Lubelskie: Matka w stanie upojenia alkoholowego urodziła dziecko

Autor: Zdjęcie autora kp
0 36 A A

Na porodówkę wojewódzkiego szpitala w Białej Podlaskiej trafiła pijana kobieta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Podczas porodu matka była w stanie upojenia alkoholowego, podobnie jak jej nowo narodzone dziecko – informuje Magdalena Us, rzeczniczka bialskiego szpitala i dodaje, że kobieta pojawiła się w szpitalu tydzień przed porodem i korzystała z porady ginekologicznej. Wtedy też była pijana.

Jak podaje Słowo Podlasia kobieta, która została przewieziona do szpitala karetką była w bardzo złym stanie. Nie udało się z nią nawiazać kontaktu, dlatego zdecydowano o cesarskim cięciu. Urodzone dziecko również miało alkohol w organizmie, w momencie badania 0,4 promila.

– Szpital natychmiast zawiadomił odpowiedni Sąd Rodzinny w celu ustalenia warunków opieki nad nowonarodzonym dzieckiem – mówi Magdalena Us. – Dziecko aktualnie przebywa w Oddziale Neonatologicznym. Zostanie tu do czasu decyzji sądu. Jego stan oceniany jest jako dobry.

Słowo Podlasia dodaje, że to już ósma ciąża kobiety. Według informacji gazety żadnego z dzieci nie wychowuje.

Sprawą zajmuje się bialska policja. – Prowadzimy czynności w kierunku art. 160 czyli narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.

Coraz więcej przypadków, gdy potrzebna jest interwencja instytucji

Rzeczniczka szpitala w Białej Podlaskiej przyznaje, że zdarzają się przypadki, w których konieczna jest interwencja w zakresie opieki rodzicielskiej. 

– Rola szpitala sprowadza się do zapewnienia opieki nad nowonarodzonym dzieckiem i otoczenie go troską, w związku z tym personel szpitala w uzasadnionych przypadkach informuje odpowiednie służby – tłumaczy Magdalena Us i zaznacza, że takich zdarzeń jest niestety coraz więcej. – W 2017 roku było pięć przypadków, gdzie konieczna była interwencja instytucji: MOPS, GOPS, lub Sądu Rodzinnego. Były to różne przypadki, nie tylko wynikające ze spożycia alkoholu – mówi rzeczniczka. – W ubiegłym roku mieliśmy już siedem takich przypadków. W tym roku opisywany przypadek jest pierwszy.

>>> W szpitalu w Lublinie powstał bank mleka. Nawet kilka kropel jest dla wcześniaka na wagę złota

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lutego 2019 r. o 22:42
+17
Tylko ta pani ma 8 dzieci i potrzebowała jakieś 8 lat. Wtedy nie było 500plus. Myślę że kochająca matka czy są pieniądze czy nie pragnie dobra dla swojego dziecka. I ja nie rozumiem co mają pieniądze do tego? Żadnego dziecka nie wychowuje więc pieniędzy nie bierze. Myślę że problem jest w alkoholu. Ciekawa jestem co by niektórzy napisali o tej sytuacji jeszcze parę lat temu. Wina Donalda? Wszyscy na wszystkich zarzucają winę. A ja myślę że jest to tylko wina tej KOBIETY. kóra rodzi dzieci za rządów jednych czy drugich! Zazdroszczę czasów mojej babci. Chociaż była wojna ludzie się wspierali. Dziś jeden sprzeda drugiego nawet za 100plus.Smutne.
Tylko ta pani ma 8 dzieci i potrzebowała jakieś 8 lat. Wtedy nie było 500plus. Myślę że kochająca matka czy są pieniądze czy nie pragnie dobra dla swojego dziecka. I ja nie rozumiem co mają pieniądze do tego? Żadnego dziecka nie wychowuje więc pieniędzy nie bierze. Myślę że problem jest w alkoholu. Ciekawa jestem co by niektórzy napisali o tej sytuacji jeszcze parę lat temu. Wina Donalda? Wszyscy na wszystkich zarzucają winę. A ja myślę że jest to tylko wina tej KOBIETY. kóra rodzi dzieci za rządów jednych czy drugich! Zazdroszczę czasów moj... rozwiń
Avatar
Kinia / 27 lutego 2019 r. o 20:41
+16
Piszecie o 500 a wy barany nie umiecie czytać ze nie wychowała ani 1 dziecka to jak ma dostawać 500 proponuje czytać zrozumieniem tempaki
Avatar
Mona / 27 lutego 2019 r. o 16:07
+12
Matka? To za duże słowo. Przeciąć co trzeba przy porodzie i niech dalej się szlaja bo inaczej koło grudnia będzie kolejne biedne dziecko.
Avatar
zaraz / 27 lutego 2019 r. o 17:14
+11
Nie wychowuje ona ale ktoś za nią....ale urodzone dziecko jest z pewnym obciążeniem genetycznym
Avatar
helka / 27 lutego 2019 r. o 17:17
+10
dziecko jej odbiorą może ktoś je zaadoptuje a żadnej kasy nie weźmie bo nie wychowuje dzirci
Avatar
Agula / 27 lutego 2019 r. o 20:05
+9
Szkoda maleństwa,piszecie o 500+.Ja też mam5 dzieci.Tylko Jeszce za czasów bez 500 .Pracowlalm i pracuje do dzisiaj.Jak się chce to można wszystko także nie rzucaalcie wszystkich do jednego gara.
Avatar
Gosc / 27 lutego 2019 r. o 16:55
+9
Nie podniecajcie sie tak,akurat ta kobieta (prosze nie maduzywac slowa:matka) urodzila kilkoro dzieci,ale zadnego nie ma przy sobie.To ostatnio urodzone,rowniez zostalo jej odebrane.MOPS w Miedzyrzecu Podlaskim,niestety nawalil absolutnie,majac wiedze ze ta kobieta,jest zaplodniana jak krolica i nikt nie reagowal.Nie wystapiono do Sadu aby ukrocic ten proceder,placono jej zasilki,udajac ze w ten sposob,rozwiazuja problem
Avatar
Gość / 27 lutego 2019 r. o 16:49
+8
Czytacie ze zrozumieniem póldebile???? Żadnego dziecka nie wychowuje, więc skąd w waszych pustych głowach wzięło się info, że otrzymuje pieniężną pomoc na dzieci??? Co za ameby...
Avatar
Beskitu / 28 lutego 2019 r. o 07:58
+7
Ale piszecie pierdoły.. połowa pewnie nie doczytała, że nie wychowała żadnego dziecka więc jakie alimenty, jakie pięćsety. Skaczecie sobie do gardeł przez jakąś idotkę, że aż żal czytać. Tacy ludzie zawsze się zdażają, a skoro nie można ciąży usunąć, sąd powinien wydać nakaz sterylizacji po 3 dziecku i po sprawie.
Avatar
Gość / 27 lutego 2019 r. o 20:04
+5
500+ jest chyba od kwietnia 2016 r. Skoro urodziła 8 dzieci to nie dla tych świadczeń, bo zwyczajnie - pi razy drzwi - 8 lat temu nikt ich jeszcze nie pobierał więc tezy raczej z doopy. Druga kwestia, skoro tych dzieci nie wychowuje to 500+ jej się nie należy. Jak ktoś jest patolem nie potrzebuje motywacji w postaci różnych świadczeń.
Avatar
. / 2 marca 2019 r. o 10:50
0
Dziecko już na starcie miało okazje napić się na krzywy ryj.
Avatar
Gosc / 2 marca 2019 r. o 10:18
0
Gdzie byli pracownicy MOPS w Miedzyrzecu,gdy ta pani lezala pijana,nieprzytomna w miejscach publicznych. Dlaczego nie reagowli,gdy interweniowala policja i zabierala ja pijana z kolejnych melin. Pani dyrektor MOPS,nie kiwnela palcem majac wiedze ze to kolejna ciaza tej kobiety i ona caly czas pije. MOPS,wyplacil zadilek,uwazajac ze to wystarczy.Przyklad tej kobiety,nie jest odosobniony w Miedzyrzecu i pracownicy socjalni maja o tym wiedze,ale nie interesuja sie tym,bo trzeba by bylo troche wysilku wlozyc,a to im nie na reke.Pani dyrektor powinna stracic prace,za ta i inne tego typu sprawy.
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 21:24
0
Takie powinno się wysteryliozować, chociaż to właściwie nagroda dla nich a nie kara :/ powinny zapierniczać do końca życia na utrzymanie tych dzieci, bez względu na to czy je wychowują czy nie!!! Mam w rodzinie taki przypadek- moją kuzynka to DNO urodziła już w sumie chyba 6-7dzieci, ma je z kilkoma facetami, dwójkę pierwszych zaczęła wychowywać, ale w takiej patologii że odebrano jej dzieci.. A kolejne prawie zaraz po urodzeniu trafiły do domu dziecka.
Avatar
gosc / 28 lutego 2019 r. o 16:50
0
MOPS w Miedzyrzecu wiedzial,ze ta kobieta to chodzaca patologia.Alkocholiczka w dodatku niezrownowazona psychicznie,a mimo to nic nie zobili aby zapobiec tym dramatom,przede wsxyskim niewinnych dzieci. Dla MOPS liczy sie to ze dadza zasillek,a reszte maja w ***.
Avatar
Beskitu / 28 lutego 2019 r. o 07:58
+7
Ale piszecie pierdoły.. połowa pewnie nie doczytała, że nie wychowała żadnego dziecka więc jakie alimenty, jakie pięćsety. Skaczecie sobie do gardeł przez jakąś idotkę, że aż żal czytać. Tacy ludzie zawsze się zdażają, a skoro nie można ciąży usunąć, sąd powinien wydać nakaz sterylizacji po 3 dziecku i po sprawie.
Avatar
Gosc / 27 lutego 2019 r. o 22:55
+3
Ok zły PiS. Ale rodziła. za Po tez źle? Jak tak krzyczycie na 500plus zlikwidujce alkohol i narkotyki!!!  I proponuję żeby panie ze Stokrotki itp. zarabiały po 5000 zł a nie po 1700zl bo 1500zl wynoszą ich rachunki. Wojciechowska bierze 50 000zl miesięcznie? A taka. matka pójdzie do pracy i po opłaceniu rachunków nie zostaje jej na jedzenie? Dajcie wynagrodzenie żeby ludziom starczalo na opłaty i żywność i od czasu do czasu na przysłowiowe majtki bo nie pisze tu o wycieczkach to nikt 500plus nie zechce. 
Avatar
Gość / 27 lutego 2019 r. o 22:42
+17
Tylko ta pani ma 8 dzieci i potrzebowała jakieś 8 lat. Wtedy nie było 500plus. Myślę że kochająca matka czy są pieniądze czy nie pragnie dobra dla swojego dziecka. I ja nie rozumiem co mają pieniądze do tego? Żadnego dziecka nie wychowuje więc pieniędzy nie bierze. Myślę że problem jest w alkoholu. Ciekawa jestem co by niektórzy napisali o tej sytuacji jeszcze parę lat temu. Wina Donalda? Wszyscy na wszystkich zarzucają winę. A ja myślę że jest to tylko wina tej KOBIETY. kóra rodzi dzieci za rządów jednych czy drugich! Zazdroszczę czasów mojej babci. Chociaż była wojna ludzie się wspierali. Dziś jeden sprzeda drugiego nawet za 100plus.Smutne.
Tylko ta pani ma 8 dzieci i potrzebowała jakieś 8 lat. Wtedy nie było 500plus. Myślę że kochająca matka czy są pieniądze czy nie pragnie dobra dla swojego dziecka. I ja nie rozumiem co mają pieniądze do tego? Żadnego dziecka nie wychowuje więc pieniędzy nie bierze. Myślę że problem jest w alkoholu. Ciekawa jestem co by niektórzy napisali o tej sytuacji jeszcze parę lat temu. Wina Donalda? Wszyscy na wszystkich zarzucają winę. A ja myślę że jest to tylko wina tej KOBIETY. kóra rodzi dzieci za rządów jednych czy drugich! Zazdroszczę czasów moj... rozwiń
Avatar
Arko / 27 lutego 2019 r. o 22:18
+1
Szkoda ze większość naszego społeczeństwa jest taka ciemna. Ma krotka pamięc, jest niewyksztalcona.... Trzeba tylko miec sobie podporządkowana telewizję, a wmówisz im wszystko. Tj takie proste. A ci ludzie są jak opetani.....
Avatar
Ja / 27 lutego 2019 r. o 21:44
+4
Niech pije. Niedługo Lucyfer jej poleje....
Avatar
KOCHAM MOHEROW / 27 lutego 2019 r. o 21:25
+2
Ta kobieta cały czas między piciem oglądała TVN i czytała GW. Jest wojujacą zwolenniczką Kod. Gdy czytam debili którzy tu piszą w stylu pijaczka to katoliczka to naprawdę myślę że oglądanie TVN wpływa na zanik mozgu
 Zamilcz moherze. Idź lepiej do faceta w czarnym;) jak niemasz co robic. 
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?
film

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?

Tegoroczne obozy i kolonie będą wypoczynkiem stacjonarnym. Rodzice nie będą mogli odwiedzać dzieci, które bawić będą się w mniejszych grupach. Organizatorzy wypoczynku są jednak przekonani, że mimo rygoru sanitarnego wakacje będą udane.

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Na ten dzień puławscy kinomaniacy czekali prawie trzy miesiące. Kino „Sybilla” potwierdza datę wznowienia swojej działalności. Pierwszy seans po długiej przerwie odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Pierwszym filmem prawdopodobnie zostanie animacja Disneya.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. Jest też 192 nowych przypadków covid-19.

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

W tym roku w szkołach średnich nie będzie tradycyjnych "Dni Otwartych Drzwi". W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie było to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Szkoła nie rezygnuje jednak z uroczystego charakteru imprezy i rozpoczyna promocję na niespotykaną dotychczas skalę.

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

W piątek poznaliśmy pierwsze decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Większość naszych klubów otrzymała zgodę na występy w III lidze. Do 5 czerwca czas na uzupełnienie dokumentów ma za to beniaminek – Lewart Lubartów.

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Miały być rodzinne obozy narciarskie, ale kończyło się na pobraniu zaliczki. Przed sądem stanie 47-letni mieszkaniec Lublina, który oszukał 11 osób wyłudzając od nich blisko 120 tys. złotych.