Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

20 listopada 2019 r.
21:30

Najdroższa i najdłuższa. Droga powiatowa już po remoncie

Autor: Zdjęcie autora eb
0 9 A A
(fot. fot. starostwo powiatowe )

Najdroższa i najdłuższa w historii powiatu bialskiego droga jest już po przebudowie. Mowa o 14–kilometrowej trasie z Białej Podlaskiej przez Grabanów do Rokitna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Bez środków zewnętrznych, pieniędzy Unii Europejskiej, po które nasi specjaliści potrafią sięgać pisząc wzorowe projekty, realizacja tak dużych inwestycji byłaby bardzo trudna – przyznaje Mariusz Filipiuk starosta bialski.

Droga zyskała nową nawierzchnię, jest też szersza – dokładnie na 6 metrów. Wybudowane zostały zjazdy na posesje, a w Grabanowie powstał chodnik z kostki, natomiast przy moście drogowym na Klukówce kładka pieszo – rowerowa. Poprawiono też odwodnienie. A w Rokitnie powstało rondo na skrzyżowaniu dróg powiatowych w kierunku na "nadbużankę". Prace trwały prawie dwa lata.

– To największa, najdroższa i  najdłuższa przebudowana trasa w historii powiatu – podkreślają urzędnicy. – Ta droga poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Grabanów już dziś to szybko rozwijająca się miejscowość gdzie powstają domy i firmy– zaznacza starosta. Do inwestycji dorzuciły też samorządy gminy Biała Podlaska (1,5 mln zł) i gminy Rokitno (700 tys. zł).

– Takich wspólnych inwestycji powiatowo –gminnych jest u nas więcej. W ostatnich latach zrealizowaliśmy wspólnie i możemy się pochwalić przebudowanymi szlakami Biała Podlaska – Terebela, Cicibór Mały – Witulin. W tym roku prawie kilometr drogi budowanej od podstaw powstał na szlaku Porosiuki – Jaźwiny, w roku przyszłym będziemy chcieli doprowadzić asfalt już do samej miejscowości– precyzuje Wiesław Panasiuk wójt gminy Biała Podlaska.

 O remont tej drogi od lat wnioskowali mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy zbierali nawet podpisy z petycją do starostwa powiatowego. Pracami zajmowała się firma PRD z Białej Podlaskiej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tutejszy / 21 listopada 2019 r. o 09:20
+5
To prawda brak kawałka chodnika do mostu na odcinku Biała-Kozula-Grabanów jest wielkim nieporozumieniem,jest tak niebezpiecznie,że zanim się pokona ten odcinek pieszo lub rowerem to trzeba ręce składać do Boga.....nie mówiąc już w okresie jesienno-zimowym.Pan Starosta wraz z wójtem powinni wiedzieć,że taki stan wprowadza bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia!!!!! Trzeba napisać petycję,czy czekać na nieszczęście?Rada Gminy gdzie jest,nie widzi problemu?
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 r. o 09:11
+4
I ok.Ale co z tą drogą w lewo za mostem na Grabanów tylko ok. 500 m?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A ten kawałek chodnika od Białej (za obwodnicą)do mostu (łuk drogi)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wstyd,wstyd,wstyd..........to mało.......Wójcie obudź się !!!!!!!!!!!!!!! Gdzie jest Rada Gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przyjezdni śmieją się,tak wybiórczo inwestować,trzeba myśleć....polecamy!!!!!!!!!!!!!!! Wójcie............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
b / 21 listopada 2019 r. o 17:49
+2
Droga powiatowa zrobiona do połowy. Bardziej zniszczony kawałek - Rokitno-Błonie nietknięty. Powiatowa niepołączona z wojewódzką do Terespola. Dziwna, wybiórcza inwestycja, która dzieli mieszkańców na lepszych i gorszych.
Avatar
Do "czyt" / 21 listopada 2019 r. o 15:18
+2
Po to by np. dzieci,które wysiadają na przystanku granicy ul.kolonia Francuska a Kozula czyli granica miasta i gminy mogły bezpiecznie poruszać się chodnikiem np. do domu,po to by bialscy rowerzyści nie musieli jechać z "duszą na ramieniu"bo autobusy rzadko dalej zajeżdżają i trzeba iść z buta przez ten niebezpieczny zakręt.Poza tym już był wypadek śmiertelny gdzie zginą rowerzysta ;ojciec trójki dzieci......itd
Avatar
Nomi / 23 listopada 2019 r. o 07:58
+1
A kto mówi by Biała to finansowala...trzeba czytać ze zrozumieniem. Chodnik powinien być dociągniety...by wszystkim żyło się lepiej:)
Avatar
Ziutek / 21 listopada 2019 r. o 18:14
0
Droga powiatowa zrobiona do połowy. Bardziej zniszczony kawałek - Rokitno-Błonie nietknięty. Powiatowa niepołączona z wojewódzką do Terespola. Dziwna, wybiórcza inwestycja, która dzieli mieszkańców na lepszych i gorszych.
 Zdaje sie że tam była agencja bardzo towarzyska , zrobili więc pod siebie , żeby łatwiej dojechać
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 r. o 16:17
0
Ile rodzin mieszka przy ulicy Kolonia Francuska prowadzącej do Grabanowa? Kilka? Kilkanaście? Miasto ma zapłacić kilkaset tysięcy złotych by osobom z gminy było lepiej? Niech więc gmina Biała Podlaska się do tego dołoży. Dlaczego mieszkańcy miasta mają się na to składać?
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 r. o 16:13
0
Droga super, płaska, chodniki.
Avatar
czyt / 21 listopada 2019 r. o 09:49
0
A na krajowej 2, po staremu: pogięte bariery, no i spróbujcie przejechać mostem na Krznie, rowerem, nawet nie w sniegu i deszczu - świeżo po remoncie! Chodnik koło Francuska Kol? Po co, : D
Avatar
Nomi / 23 listopada 2019 r. o 07:58
+1
A kto mówi by Biała to finansowala...trzeba czytać ze zrozumieniem. Chodnik powinien być dociągniety...by wszystkim żyło się lepiej:)
Avatar
Ziutek / 21 listopada 2019 r. o 18:14
0
Droga powiatowa zrobiona do połowy. Bardziej zniszczony kawałek - Rokitno-Błonie nietknięty. Powiatowa niepołączona z wojewódzką do Terespola. Dziwna, wybiórcza inwestycja, która dzieli mieszkańców na lepszych i gorszych.
 Zdaje sie że tam była agencja bardzo towarzyska , zrobili więc pod siebie , żeby łatwiej dojechać
Avatar
b / 21 listopada 2019 r. o 17:49
+2
Droga powiatowa zrobiona do połowy. Bardziej zniszczony kawałek - Rokitno-Błonie nietknięty. Powiatowa niepołączona z wojewódzką do Terespola. Dziwna, wybiórcza inwestycja, która dzieli mieszkańców na lepszych i gorszych.
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 r. o 16:17
0
Ile rodzin mieszka przy ulicy Kolonia Francuska prowadzącej do Grabanowa? Kilka? Kilkanaście? Miasto ma zapłacić kilkaset tysięcy złotych by osobom z gminy było lepiej? Niech więc gmina Biała Podlaska się do tego dołoży. Dlaczego mieszkańcy miasta mają się na to składać?
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 r. o 16:13
0
Droga super, płaska, chodniki.
Avatar
Do "czyt" / 21 listopada 2019 r. o 15:18
+2
Po to by np. dzieci,które wysiadają na przystanku granicy ul.kolonia Francuska a Kozula czyli granica miasta i gminy mogły bezpiecznie poruszać się chodnikiem np. do domu,po to by bialscy rowerzyści nie musieli jechać z "duszą na ramieniu"bo autobusy rzadko dalej zajeżdżają i trzeba iść z buta przez ten niebezpieczny zakręt.Poza tym już był wypadek śmiertelny gdzie zginą rowerzysta ;ojciec trójki dzieci......itd
Avatar
czyt / 21 listopada 2019 r. o 09:49
0
A na krajowej 2, po staremu: pogięte bariery, no i spróbujcie przejechać mostem na Krznie, rowerem, nawet nie w sniegu i deszczu - świeżo po remoncie! Chodnik koło Francuska Kol? Po co, : D
Avatar
tutejszy / 21 listopada 2019 r. o 09:20
+5
To prawda brak kawałka chodnika do mostu na odcinku Biała-Kozula-Grabanów jest wielkim nieporozumieniem,jest tak niebezpiecznie,że zanim się pokona ten odcinek pieszo lub rowerem to trzeba ręce składać do Boga.....nie mówiąc już w okresie jesienno-zimowym.Pan Starosta wraz z wójtem powinni wiedzieć,że taki stan wprowadza bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia!!!!! Trzeba napisać petycję,czy czekać na nieszczęście?Rada Gminy gdzie jest,nie widzi problemu?
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 r. o 09:11
+4
I ok.Ale co z tą drogą w lewo za mostem na Grabanów tylko ok. 500 m?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A ten kawałek chodnika od Białej (za obwodnicą)do mostu (łuk drogi)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wstyd,wstyd,wstyd..........to mało.......Wójcie obudź się !!!!!!!!!!!!!!! Gdzie jest Rada Gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przyjezdni śmieją się,tak wybiórczo inwestować,trzeba myśleć....polecamy!!!!!!!!!!!!!!! Wójcie............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0

Creative Jam w Warsztatach Kultury
4 grudnia 2020, 17:30

Creative Jam w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spotkaniach online pt. "Creative Jam", które zostaną poświęcone szeroko pojętej kreatywności, szczególnie w sektorze kultury. Spotkania odbędą się 4 i 11 grudnia o godz. 17.30.

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]
galeria

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]

Prace przy budowie nowego placu zabaw, który powstaje pomiędzy osiedlem Atrium, ul. Pileckiego i Miejskim Przedszkolem nr 3, dobiegają końca. To będzie największy i najdroższy obiekt tego rodzaju w Puławach. Jego koszt to 1,41 mln zł.

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Problem z remontem zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej. Miasto, które jest inwestorem i wykonawca prac konserwatorskich są w sporze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało poinformowane o sytuacji

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Na terenie Parku Miejskiego w Lubartowie kończą się prace rewitalizacyjne. W tej chwili wykonawca utwardza alejki.

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Kilkudziesięcioma maszynami do odśnieżania i solenia jezdni będzie dysponować tej zimy Zarząd Dróg i Mostów, który odpowiada za stan lubelskich ulic. Drogi jak zwykle podzielono na kilka „kolejności utrzymania”, a na tych najważniejszych luźny śnieg będzie mógł zalegać do dwóch godzin po ustaniu opadów

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie
5 grudnia 2020, 19:00

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Dawny most kolejki wąskotorowej w Białej Podlaskiej jest w złym stanie technicznym. Zdaniem radnego Zjednoczonej Prawicy nie jest odpowiednio oznaczony. Władze miasta obiecują to poprawić.

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Ludzi do sezonowej pracy w sortowni paczek i doręczaniu przesyłek szuka przed świętami Poczta Polska. Rekrutacja wciąż trwa. Sporo pracy przy paczkach z Azji mają też celnicy i służbowe psy

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych
film

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych

Sekhupura, Pakistan. Trzynaście osób zginęło, a piętnaście zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek (30 listopada) w Sekhupurze w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"
Magazyn

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"

Rozmowa z Celiną Lisek-Lewicką, autorką bloga „Cel w podróży”. Podróżniczka pochodzi z Rejowca Fabrycznego, obecnie mieszka w Warszawie. Odwiedziła ponad 50 krajów. Ostatnio reprezentowała Lubelszczyznę w konkursie „Turystyczne Mistrzostwa Blogerów”

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia
galeria

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia

W ramach protestu wyłączona została na godzinę iluminacja pl. Litewskiego. W ten sposób samorządy miast sprzeciwiają się zmianom w polskim prawie mogącym uszczuplić ich dochody oraz protestują przeciw zapowiedzianemu przez rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!