Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

29 lutego 2016 r.
18:47

Odwołani ze stadnin: "Prezesem musi być fachowiec. To wąska specjalizacja"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 35 A A

– Podawanie do publicznej wiadomość ceny Pianissimy, konia idealnego, to strzał w stopę dla rynku – stwierdziła na konferencji prasowej w Warszawie Anna Stojanowska, była specjalistka do spraw hodowli konia arabskiego w ANR. Oprócz niej, z dziennikarzami spotkali się także byli prezesi stadnin koni w Janowie Podlaskim - Marek Trela i w Michałowie - Jerzy Białobok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Całą trójkę fachowców Agencja Nieruchomości Rolnych odwołała z pełnionych funkcji 19 lutego. – Pisałem akurat prośbę o honorowy patronat prezydenta RP nad kolejną aukcją, gdy przyjechał do mnie przedstawiciel ANR i nowy prezes stadniny. Przejęcie obowiązków było bardzo szybkie. Oddałem kluczyki do samochodu służbowego, przekazałem służbową kartę kredytową i tokeny do kont bankowych. Wieczorem posprzątałem biuro, a w sobotę rano siedziałem już w samolocie do Abu Zabi – opowiada Marek Trela. 

Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie m.in. sędziował konie na pokazach i głosił referat o sukcesach polskiej hodowli, Trela wrócił w niedzielę.

Wśród powodów jego odwołania ANR podaje m.in. „brak odpowiedniego nadzoru hodowlano-weterynaryjnego nad końmi”. Chodzi o „okoliczności związane z zachorowaniem, leczeniem i eutanazją klaczy Pianissima”. – To była klacz wyjątkowa, była wzorcem dla hodowli, otoczona powszechnym uwielbieniem. Jeszcze dzień przed zejściem czuła się wspaniale – zapewnia Trela.

Klacz padła 16 października z powodu skrętu jelit. – Ja musiałem udać się na sędziowanie do Włoch. W Rzymie na lotnisku zadzwonił do mnie lekarz weterynarii Ryszard Kucharczyk, powiedział że klacz ma objawy kolkowe – relacjonuje były prezes stadniny w Janowie.

Zdecydowano o przewiezieniu Pianissimy do specjalistycznej kliniki w Warszawie na operację. – Na wieść o tym, że rokowania są beznadziejne, moją decyzją koń został uśpiony – potwierdza Marek Trela.

– Skrętu jelit nie można przewidzieć. To ciężka choroba dla koni, często śmiertelna. Przewód pokarmowy konia jest skomplikowany, to ponad 30 metrów jelit. Operacje można wykonywać tylko w klinikach, w odpowiednich warunkach – tłumaczy zaproszony na konferencję dr Bernard Turek, lekarz weterynarii z warszawskiego SGGW.

Agencja Nieruchomości Rolnych wymieniając podaje, że klacz została wyceniona na 3 mln euro. – Pianissima nigdy nie była przewidziana do sprzedaży. A cena zależy od klienta. Na przykład wyceny koni na aukcję dokonuje się na godzinę przed jej rozpoczęciem, kiedy wiemy jacy są klienci – tłumaczy Anna Stojanowska. – Podawanie ceny konia idealnego, za którego uważana była Pianissima, do publicznej wiadomości jest szkodliwe dla rynku. To strzał w stopę. Bo właśnie została określona górna granica ceny. Nigdy w biznesie nie zatrzaskuje się w ten sposób drzwi – uważa Stojanowska.

Odwołana trójka odniosła się też do pozostałych zarzutów, m.in. tych dotyczących wypłukiwania większej liczby zarodków „niż dopuszczają polskie regulacje”. – W Polsce istnieje przepis dotyczący rejestracji zarodków, który określa polska księga stadna. Wynika z niego, że można zarejestrować jedno źrebię z embriotransferu i jedno urodzone drogą naturalną. Ale przepis nie dotyczy wypłukiwania zarodków – zauważyła Stojanowska.

Natomiast zagraniczne ośrodki hodowlane takich ograniczeń w kwestii zarodków nie mają. – Wypłukiwanie zarodków nie jest szkodliwe dla klaczy. Jest to prosty zabieg – zapewnia prof. Marian Tischner, specjalista w zakresie biotechnologii rozrodu zwierząt. – Zabieg można powtarzać tak często, jak jest owulacja u klaczy, czyli co 21 dni. W sezonie można uzyskać od 6 do 7 zarodków. – To ograniczenie wprowadziliśmy w Polsce ze względu na rynek. Aby nie zasypywać go zarodkami, nie obniżać tym samym ceny źrebiąt – tłumaczy Marek Trela.

Trójka fachowców nie zgadza się też z zarzutem o dzierżawach klaczy przez zagraniczne ośrodki w sposób, który „nie zabezpieczał polskich interesów”.

– Dzierżawiąc klacze, pozwalamy zwykle na pobranie zagranicznym ośrodkom od 2 do 3 zarodków. Mamy przez to promocyjne sukcesy poprzez wyniki pokazowe oraz korzyści finansowe – podkreśla były szef janowskiej stadniny.

Finansowe wyniki stadnin rzeczywiście były zadowalające. – Odkąd panowie Trela i Białobok byli prezesami, spółki przynosiły zysk. Szacowane zyski janowskiej stadniny za 2015 rok to 3,2 mln zł, a Michałowa 2,3 mln zł – podkreśla Stojanowska.

– Kiedy przekazywałem nowej prezes protokoły zdawczo-odbiorcze i zobaczyła stan oszczędności na kontach michałowskiej stadniny to nie uwierzyła – relacjononuje Jerzy Białobok, były prezes stadniny w Michałowie (woj. świętokrzyskie). – Handel końmi jest zmienny, a zgromadzone środki pozwalają przetrwać kryzysy.

Decyzją Agencji Nieruchomości Rolnych, stadniną koni w Janowie Podlaskim kieruje obecnie Marek Skomorowski, ekonomista z Lublina, bez doświadczenia w hodowli. Z kolei miejsce Białoboka zajęła Anna Durmała, z wykształcenia zootechnik.

– Pan, który przyszedł do Janowa deklaruje, że w przyszłości konie może staną się jego pasją. Prezesem musi być fachowiec, bo to wąska specjalizacja. Może być świetnym menagerem, ale on musi w pewnym momencie pokazać w którą stronę iść – uważa Stojanowska.

– Decyzje, które podejmują prezesi stadnin, to z jednej strony decyzje finansowe, a z drugiej hodowlane. A interes hodowli jest czasem przeciwstawny z interesem firmy. Do tej pory było tak, że najtrudniejsze decyzje musiały rozgrywać się w naszych głowach – przyznaje Trela.

Na poniedziałkową konferencję zaproszeni zostali także minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel oraz prezes ANR Waldemar Humięcki. Jednak żaden z nich się nie pojawił.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 22:21
0
gdzie bym nie czytał o tych koniach to często używa się sformułowania strzał w stopę. Co jest kochani cały czas strzały w stopę. Dobrze że konie mają kopyta a nie stopy bo byłoby po nich.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 09:05
0

wal się pisiorze, wyznawco brochy i durnej pawłowicz

Strzał chybiony masz szczęście że pis wygrał to może cię posadzi a gdybyśmy my wygrali to na drzewach zamiast liści ... dokończ sobie bezmuzgowcu.

Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 02:54
0
Kanakanty katym, kaktókarzy kazbekaszczekaszczyścili kapokalskie kastakadnikany. Kawakały kanakaichkagrokaby.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 02:41
0
Chyba to nie PIS spiemparompalił? Kajakatokapiekardokalę. Kazwukajakamąkaki, kajakkamłyn kastokai.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 02:31
0
Nie widzę żadnej szansy dla polskich stadnin. Okrojone z powierzchni, prawnie (zgdnie z LEWEM) scwelowane poprzez pozbywanie się zarodków, zastraszajace normalnych pracowników spoza rodzin, niesprawiedliwe wynagroadzajace. Nie jest możliwy ich rozwój. To jest koniec polskich stadnin. Czy widzę szansę? Absolutnie żadnej. Co zrobisz, jak nic nie zrobisz? Większość stadnin spoza RP wyprzedzi wszystkie polskie stadniny. Niestety, to się już stało. Nowi się tylko nachapią, a starzy jeszcze bardziej by to spaprali. Tragedia.
Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 15:35
0

fachowiec może być tylko jeden. i to na pewno nie z pisu. jezeli już to tylko i wyłącznie z popsl. to sie nazywa narcyzm.

A jak nazwiesz rodzinki całe na państwowej posadzie w państwowym zakladzie? Popatrz na ich zarobki i porównaj do tego jak zyją i co mają, co to niewolnikiem jesteś? Narcyzm to ma całe chałatajstwo z klucza POpapranego...uważają że po nich to katastrofa, bo tylko oni mają głowę, fachowość, zdolnosci....To jest narcyzm, Bronek wierzył ze w pierwszej rundzie Polacy już go wybrali...no i co, nowy prezydent jest super, pierwszy raz się nie wstydzę i patrzac nie boję ze strzeli jakiegoś Bolka czy Bronka, albo zachoruje po filipińsku...Tak tak narcyzki z PSL, PO, skończyło się, raz na zawsze, bo kto raz pozna prawdziwe dobro nigdy już za byle "h.d. i kamieni kupa " nie pójdzie!!!

A jak nazwiesz rodzinki całe na państwowej posadzie w państwowym zakladzie? Popatrz na ich zarobki i porównaj do tego jak zyją i co mają, co to niewolnikiem jesteś? Narcyzm to ma całe chałatajstwo z klucza POpapranego...uważają że po nich to katastrofa, bo tylko oni mają głowę, fachowość, zdolnosci....To jest narcyzm, Bronek wierzył ze w pierwszej rundzie Polacy już go wybrali...no i co, nowy prezydent jest super, pierwszy raz się nie wstydzę i patrzac nie boję ze strzeli jakiegoś Bolka czy Bronka, albo zachoruje po filipińs... rozwiń

Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 15:29
0

Ja bym bardziej obstawial Watykan albo Koree i wszyscy dobrze wiedza kto bedzie wodzem i czyje obrazy beda wisiec w kazdym domu :)

Obstaw siebie, ubierz sandałki i krótkie majtki i już maszeruj do tej Koree bliżej masz do północnej czerwony gamoniu.

Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 15:26
0

Szanowni państwo mówi się o ...jak to dobrze było za Pana Marka Treli. Nie mając nic do jego kwalifikacji i znajomości tematu w kwestii koni to powiem tak. Po oddaniu władzy nad stadniną przez Pana Krzyształowicza stadnina przeszła ewolucje dość zmniejszające jej znaczenie. Z prawie 3000 ha gospodarstwa stała się folwarkiem ok 800 ha co spowodowało że kupuje słomę, siano, kiszonkę,owies stając się gospodarstwem niewydolnym rolniczo.Porównanie wyglądu stadniny wcześniej a obecnie to obraz nędzy i rozpaczy. To samo w kwestii osiągnięć w ostatnich latach osiągnięcia w porównaniu do Michałowa są mizerne gdzie kiedyś to Janów dzierżył palmę pierwszeństwa. Jest jescze kwestia dozoru nad stadniną Pan Marek nie miał czasu za wyjazdami i lansem w mediach się stadniną zajmować

To jest głos rozsądny, ale czy ktoś Ciebie przeczyta? Masz całkowitą rację, kiedyś Janów był nazwą, dzisiaj konie z Mazur z Kurek  zna kazdy zachodni hodowca. A Jabnów tylko dla wyższej klasy? Nie utrzyma się tak, a pomoc z rządu i wojna? To co to za polityka? SEPUKU?

To jest głos rozsądny, ale czy ktoś Ciebie przeczyta? Masz całkowitą rację, kiedyś Janów był nazwą, dzisiaj konie z Mazur z Kurek  zna kazdy zachodni hodowca. A Jabnów tylko dla wyższej klasy? Nie utrzyma się tak, a pomoc z rządu i wojna? To co to za polityka? SEPUKU?

rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 15:19
0
Placzcie płaczcie, a ja wam radzę wreszcie podwinąć rękawy (zakasać) i brać się do roboty, koryto już będzie zlikwidowane, NIEMA BAAA, Każdy sam musi zarabiać na siebie, skończyło się żerowanie na innych. Teraz do stadniny, za czym oni strajkować chcą? Wszyscy zostają zmienia się tylko gospodarowanie, za ekonomiczną stronę bierze się człowiek co to potrafi. Nie rozumiem jak chce przeżyć stadnina walcząc ze swoim rzadem? Pogłupieliście do reszty na tym wschodzie? PSL wam nic nie dał przez tyle lat urzędowania z SLD i PO...dlaczego ich bronicie? Nie pojmuję Was Krajanie. Albo....zapytajcie tych co jeżdżą po kraju i swiecie, nie równajcie do wschodu!
Placzcie płaczcie, a ja wam radzę wreszcie podwinąć rękawy (zakasać) i brać się do roboty, koryto już będzie zlikwidowane, NIEMA BAAA, Każdy sam musi zarabiać na siebie, skończyło się żerowanie na innych. Teraz do stadniny, za czym oni strajkować chcą? Wszyscy zostają zmienia się tylko gospodarowanie, za ekonomiczną stronę bierze się człowiek co to potrafi. Nie rozumiem jak chce przeżyć stadnina walcząc ze swoim rzadem? Pogłupieliście do reszty na tym wschodzie? PSL wam nic nie dał przez tyle lat urzędowania z SLD i PO...dlaczego ich bronici... rozwiń
Avatar
Pis da / 1 marca 2016 o 13:42
0

pis rozwalił polske i co najważniejsze- te lizodoopy pisiory nie widzą nic złego w tym,że rozpierd.... kraj.
Wejście do domu Jaruzelskiego, opluwanie Wałęsy a dawanie kasy rydzowi pasibrzuchowi to tylko trybunał i wyrok w łeb dla dudusia brochy i kaczora. Druga Rumunia będzie ?


Ja bym bardziej obstawial Watykan albo Koree i wszyscy dobrze wiedza kto bedzie wodzem i czyje obrazy beda wisiec w kazdym domu :)
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 22:21
0
gdzie bym nie czytał o tych koniach to często używa się sformułowania strzał w stopę. Co jest kochani cały czas strzały w stopę. Dobrze że konie mają kopyta a nie stopy bo byłoby po nich.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 09:05
0

wal się pisiorze, wyznawco brochy i durnej pawłowicz

Strzał chybiony masz szczęście że pis wygrał to może cię posadzi a gdybyśmy my wygrali to na drzewach zamiast liści ... dokończ sobie bezmuzgowcu.

Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 02:54
0
Kanakanty katym, kaktókarzy kazbekaszczekaszczyścili kapokalskie kastakadnikany. Kawakały kanakaichkagrokaby.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 02:41
0
Chyba to nie PIS spiemparompalił? Kajakatokapiekardokalę. Kazwukajakamąkaki, kajakkamłyn kastokai.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 02:31
0
Nie widzę żadnej szansy dla polskich stadnin. Okrojone z powierzchni, prawnie (zgdnie z LEWEM) scwelowane poprzez pozbywanie się zarodków, zastraszajace normalnych pracowników spoza rodzin, niesprawiedliwe wynagroadzajace. Nie jest możliwy ich rozwój. To jest koniec polskich stadnin. Czy widzę szansę? Absolutnie żadnej. Co zrobisz, jak nic nie zrobisz? Większość stadnin spoza RP wyprzedzi wszystkie polskie stadniny. Niestety, to się już stało. Nowi się tylko nachapią, a starzy jeszcze bardziej by to spaprali. Tragedia.
Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 15:35
0

fachowiec może być tylko jeden. i to na pewno nie z pisu. jezeli już to tylko i wyłącznie z popsl. to sie nazywa narcyzm.

A jak nazwiesz rodzinki całe na państwowej posadzie w państwowym zakladzie? Popatrz na ich zarobki i porównaj do tego jak zyją i co mają, co to niewolnikiem jesteś? Narcyzm to ma całe chałatajstwo z klucza POpapranego...uważają że po nich to katastrofa, bo tylko oni mają głowę, fachowość, zdolnosci....To jest narcyzm, Bronek wierzył ze w pierwszej rundzie Polacy już go wybrali...no i co, nowy prezydent jest super, pierwszy raz się nie wstydzę i patrzac nie boję ze strzeli jakiegoś Bolka czy Bronka, albo zachoruje po filipińsku...Tak tak narcyzki z PSL, PO, skończyło się, raz na zawsze, bo kto raz pozna prawdziwe dobro nigdy już za byle "h.d. i kamieni kupa " nie pójdzie!!!

A jak nazwiesz rodzinki całe na państwowej posadzie w państwowym zakladzie? Popatrz na ich zarobki i porównaj do tego jak zyją i co mają, co to niewolnikiem jesteś? Narcyzm to ma całe chałatajstwo z klucza POpapranego...uważają że po nich to katastrofa, bo tylko oni mają głowę, fachowość, zdolnosci....To jest narcyzm, Bronek wierzył ze w pierwszej rundzie Polacy już go wybrali...no i co, nowy prezydent jest super, pierwszy raz się nie wstydzę i patrzac nie boję ze strzeli jakiegoś Bolka czy Bronka, albo zachoruje po filipińs... rozwiń

Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 15:29
0

Ja bym bardziej obstawial Watykan albo Koree i wszyscy dobrze wiedza kto bedzie wodzem i czyje obrazy beda wisiec w kazdym domu :)

Obstaw siebie, ubierz sandałki i krótkie majtki i już maszeruj do tej Koree bliżej masz do północnej czerwony gamoniu.

Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 15:26
0

Szanowni państwo mówi się o ...jak to dobrze było za Pana Marka Treli. Nie mając nic do jego kwalifikacji i znajomości tematu w kwestii koni to powiem tak. Po oddaniu władzy nad stadniną przez Pana Krzyształowicza stadnina przeszła ewolucje dość zmniejszające jej znaczenie. Z prawie 3000 ha gospodarstwa stała się folwarkiem ok 800 ha co spowodowało że kupuje słomę, siano, kiszonkę,owies stając się gospodarstwem niewydolnym rolniczo.Porównanie wyglądu stadniny wcześniej a obecnie to obraz nędzy i rozpaczy. To samo w kwestii osiągnięć w ostatnich latach osiągnięcia w porównaniu do Michałowa są mizerne gdzie kiedyś to Janów dzierżył palmę pierwszeństwa. Jest jescze kwestia dozoru nad stadniną Pan Marek nie miał czasu za wyjazdami i lansem w mediach się stadniną zajmować

To jest głos rozsądny, ale czy ktoś Ciebie przeczyta? Masz całkowitą rację, kiedyś Janów był nazwą, dzisiaj konie z Mazur z Kurek  zna kazdy zachodni hodowca. A Jabnów tylko dla wyższej klasy? Nie utrzyma się tak, a pomoc z rządu i wojna? To co to za polityka? SEPUKU?

To jest głos rozsądny, ale czy ktoś Ciebie przeczyta? Masz całkowitą rację, kiedyś Janów był nazwą, dzisiaj konie z Mazur z Kurek  zna kazdy zachodni hodowca. A Jabnów tylko dla wyższej klasy? Nie utrzyma się tak, a pomoc z rządu i wojna? To co to za polityka? SEPUKU?

rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 15:19
0
Placzcie płaczcie, a ja wam radzę wreszcie podwinąć rękawy (zakasać) i brać się do roboty, koryto już będzie zlikwidowane, NIEMA BAAA, Każdy sam musi zarabiać na siebie, skończyło się żerowanie na innych. Teraz do stadniny, za czym oni strajkować chcą? Wszyscy zostają zmienia się tylko gospodarowanie, za ekonomiczną stronę bierze się człowiek co to potrafi. Nie rozumiem jak chce przeżyć stadnina walcząc ze swoim rzadem? Pogłupieliście do reszty na tym wschodzie? PSL wam nic nie dał przez tyle lat urzędowania z SLD i PO...dlaczego ich bronicie? Nie pojmuję Was Krajanie. Albo....zapytajcie tych co jeżdżą po kraju i swiecie, nie równajcie do wschodu!
Placzcie płaczcie, a ja wam radzę wreszcie podwinąć rękawy (zakasać) i brać się do roboty, koryto już będzie zlikwidowane, NIEMA BAAA, Każdy sam musi zarabiać na siebie, skończyło się żerowanie na innych. Teraz do stadniny, za czym oni strajkować chcą? Wszyscy zostają zmienia się tylko gospodarowanie, za ekonomiczną stronę bierze się człowiek co to potrafi. Nie rozumiem jak chce przeżyć stadnina walcząc ze swoim rzadem? Pogłupieliście do reszty na tym wschodzie? PSL wam nic nie dał przez tyle lat urzędowania z SLD i PO...dlaczego ich bronici... rozwiń
Avatar
Pis da / 1 marca 2016 o 13:42
0

pis rozwalił polske i co najważniejsze- te lizodoopy pisiory nie widzą nic złego w tym,że rozpierd.... kraj.
Wejście do domu Jaruzelskiego, opluwanie Wałęsy a dawanie kasy rydzowi pasibrzuchowi to tylko trybunał i wyrok w łeb dla dudusia brochy i kaczora. Druga Rumunia będzie ?


Ja bym bardziej obstawial Watykan albo Koree i wszyscy dobrze wiedza kto bedzie wodzem i czyje obrazy beda wisiec w kazdym domu :)
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 0 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 7

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 0 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 28 3

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 45 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 73 44

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!