Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

17 sierpnia 2016 r.
17:58

Po aukcji koni w Janowie Podlaskim wiceprezes ANR podał się do dymisji. "Nie czuję się winny"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
38 28 A A
Fot. Ewelina Burda / Archiwum
Fot. Ewelina Burda / Archiwum

Karol Tylenda wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych który z jej ramienia nadzorował Święto Konia Arabskiego podał się do dymisji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Rezygnację złożyłem we wtorek na ręce ministra, który ją przyjął. Bo nie po to składałem żeby coś negocjować - mówi nam Karol Tylenda były już wiceprezes ANR. Powód? - Ludzki - odpowiada krótko. - Oczywiście że miało to związek ze Świętem Konia Arabskiego. Przez 3 miesiące udało się zorganizować imprezę. Konie "poszły" dobrze, zwłaszcza na Summer Sale, dobrze wypadły czempionaty. Tak oceniają to eksperci - przekonuje Tylenda.

Zatem co poszło nie tak? - Jestem człowiekiem honoru, nie czuję się winny. Nie mogłem zgodzić się tą narracją która nastąpiła po aukcji. To moje szczere uzasadnienie rezygnacji - podkreśla.

Przypomnijmy, że tegoroczna aukcja Pride of Poland dała 1 mln 271 tys. euro zysku. To najniższa kwota od 2005 roku. Aż 15 z 31 licytowanych koni nie znalazło nabywców.  Ale najwięcej zamieszania wzbudziła podwójna licytacja klaczy Emira. Najpierw, 16-letnia klacz z Michałowa jako pierwsza z 31 koni miała zostać sprzedana za 550 tys. euro. Nie podano jednak nabywcy. Pod koniec aukcji Emira wyszła jeszcze raz na ring jako tzw. "oferta specjalna". Ostatecznie poszła za 225 tys. euro do Francji.

Agencja Nieruchomości Rolnych jak dotąd nie umie wskazać kto był tym pierwszym nabywcą. Ale sprawę wyjaśnia. - Ktoś ją wylicytował i się wycofał, nie wiemy kto. Wyjaśniamy sprawę. Byłem w szoku. Dlatego aby było uczciwie, nie pod stołem, wyprowadziliśmy ją jeszcze raz na ring aukcyjny - tak tłumaczył to zamieszenie zaraz po aukcji Karol Tylenda.

Ale znawcy i miłośnicy koni arabskich sprawę stawiają jasno. - Popełniono podstawowe błędy marketingowe, nie rozeznano rynku - mówi prof. Krystyna Chmiel z PSW w Białej Podlaskiej, także członek powołanej przy ministerstwie rolnictwa rady ds. hodowli koni. - Panowie byli hurraoptymistami, wydawało się że mają wszystko w kieszeni - stwierdza profesor. Sytuację związaną z Emirą i Al Jazeerą postrzegam jako tragedię. Te klacze nie zasługiwały na takie potraktowanie. To rujnuje prestiż i reputację aukcji. Klienci już po pierwszej klaczy wyczuli atmosferę i się odpowiednio odpłacili - tak z kolei aukcję skomentował były wieloletni prezes stadniny Marek Trela.

Platforma Obywatelska chce aby prokuratura zbadała czy aukcja Pride of Poland była przeprowadzona prawidłowo. Rzecznik PO Jan Grabiec zapowiedział we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie że jego partia oczekuje od ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela (PiS) wystąpienia do prokuratury w tej sprawie. Jeżeli tego nie zrobi, to klub PO się tym zajmie.

Szczegółowe rozliczenie wpływów i kosztów organizacji Święta Konia Arabskiego ANR ma podać w ciągu 30 dni.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
??? / 23 sierpnia 2016 o 09:48
0
Dymisja przyczyni się do wydatkow,bo trzeba wypłacić odprawę,a konie dały mało kasy,budżet sie sypie.UE znowu zwroci uwagę bo deficyt przekroczy 3% i dalej bedzie gadanie,że ktoś skarży??????
Avatar
ooo / 21 sierpnia 2016 o 00:35
0
***wpolityce.pl/spoleczenstwo/305376-brudna-licytacja-w-janowie-podlaskim-ringmeni-obslugujacy-klientow-sa-zwiazani-z-bylym-prezesem-stadniny-podaje-portal-tvpinfo?strona=2 brudna licytacja w janowie podlaskim? ringmeni obsługujący klientów są związani z byłym prezesem stadniny - podaje portal tvp.info
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2016 o 18:27
0
Tia, dobrze zorganizowana aukcja i nie wiadomo kto licytował. Ciekaw kto w to uwierzy? Uczestnicy (normalnej) aukcji dostają numery, które podnoszą w górę oferując cenę. Wnioskować można więc, że prowadzący aukcję był ślepy i nie zauważył numeru licytującego. A debilne zarzuty, że licytujący siedział przy stoliku z kimś tam są tak żałosne, że nie chce się komentować. To organizator aukcji powinien przyznawać licytującym numery i wyznaczać miejsca, więc jak Agencja nie potrafi technicznie zoorganizaować aukcji to niech teraz nie szuka winnych.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2016 o 18:05
0
Cicho sza, białostocki buraku od pługa oderwany, czyżby korytka zabrakło dla ciebie?
Avatar
ooooo / 18 sierpnia 2016 o 09:57
0
wiszczo ryje odrywane od koryta połosko peselowe
Avatar
koń / 18 sierpnia 2016 o 07:53
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bynajmniej odchodzi z HONOREM, bo ekipa po-psl do końca kłamali ludziom w twarz.
PIS i honor, śmiechu warte HA HA HA , konie leżą do góry kopytami i rżą. Kupa debili i dyletantów.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2016 o 07:24
0
Bynajmniej odchodzi z HONOREM, bo ekipa po-psl do końca kłamali ludziom w twarz.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2016 o 07:11
0
Najlepsze jest to że ci fachowcy nie wiedzą skąd zarzuty i mówią, że wszystko było OK. To ja pytam - czemu klienci w trakcie aukcji poszli sobie, a potem narzekali? Weźta zacznijta patrzec tam gdzie sedno, a nie na wasze rozdmuchane ambicje widzące tylko sukces ta,m gdzie jest tak naprawdę porażka..... Co z tego, że był utarg, jak mógłbyć o wiele większy? Tego nie widzita fachowcy?
Avatar
Tse tse / 17 sierpnia 2016 o 22:14
0
A kiedy poda się do dymisji ... minister d/s Stadnin i Koni ???
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2016 o 21:59
0
Jak to? Dymisja po takim sukcesie? Maciora powinien dać mu jakiś medal!
Avatar
??? / 23 sierpnia 2016 o 09:48
0
Dymisja przyczyni się do wydatkow,bo trzeba wypłacić odprawę,a konie dały mało kasy,budżet sie sypie.UE znowu zwroci uwagę bo deficyt przekroczy 3% i dalej bedzie gadanie,że ktoś skarży??????
Avatar
ooo / 21 sierpnia 2016 o 00:35
0
***wpolityce.pl/spoleczenstwo/305376-brudna-licytacja-w-janowie-podlaskim-ringmeni-obslugujacy-klientow-sa-zwiazani-z-bylym-prezesem-stadniny-podaje-portal-tvpinfo?strona=2 brudna licytacja w janowie podlaskim? ringmeni obsługujący klientów są związani z byłym prezesem stadniny - podaje portal tvp.info
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2016 o 18:27
0
Tia, dobrze zorganizowana aukcja i nie wiadomo kto licytował. Ciekaw kto w to uwierzy? Uczestnicy (normalnej) aukcji dostają numery, które podnoszą w górę oferując cenę. Wnioskować można więc, że prowadzący aukcję był ślepy i nie zauważył numeru licytującego. A debilne zarzuty, że licytujący siedział przy stoliku z kimś tam są tak żałosne, że nie chce się komentować. To organizator aukcji powinien przyznawać licytującym numery i wyznaczać miejsca, więc jak Agencja nie potrafi technicznie zoorganizaować aukcji to niech teraz nie szuka winnych.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2016 o 18:05
0
Cicho sza, białostocki buraku od pługa oderwany, czyżby korytka zabrakło dla ciebie?
Avatar
ooooo / 18 sierpnia 2016 o 09:57
0
wiszczo ryje odrywane od koryta połosko peselowe
Avatar
koń / 18 sierpnia 2016 o 07:53
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bynajmniej odchodzi z HONOREM, bo ekipa po-psl do końca kłamali ludziom w twarz.
PIS i honor, śmiechu warte HA HA HA , konie leżą do góry kopytami i rżą. Kupa debili i dyletantów.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2016 o 07:24
0
Bynajmniej odchodzi z HONOREM, bo ekipa po-psl do końca kłamali ludziom w twarz.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2016 o 07:11
0
Najlepsze jest to że ci fachowcy nie wiedzą skąd zarzuty i mówią, że wszystko było OK. To ja pytam - czemu klienci w trakcie aukcji poszli sobie, a potem narzekali? Weźta zacznijta patrzec tam gdzie sedno, a nie na wasze rozdmuchane ambicje widzące tylko sukces ta,m gdzie jest tak naprawdę porażka..... Co z tego, że był utarg, jak mógłbyć o wiele większy? Tego nie widzita fachowcy?
Avatar
Tse tse / 17 sierpnia 2016 o 22:14
0
A kiedy poda się do dymisji ... minister d/s Stadnin i Koni ???
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2016 o 21:59
0
Jak to? Dymisja po takim sukcesie? Maciora powinien dać mu jakiś medal!
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 2 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 96 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 37 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!