Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 stycznia 2018 r.
15:17

Postawili dom bez pozwoleń. Teraz boją się, że sąd odbierze im dzieci

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 36 A A
Rodzina Pawlaków z miejscowości Wiski
Rodzina Pawlaków z miejscowości Wiski (fot. archiwum rodziny)

W listopadzie 2016 roku przeżyli pożar domu, teraz rodzina Pawlaków z Wisek (gm. Tuczna) obawia się, że sąd odbierze im dzieci

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nasze dzieci są zadbane, ubrane, nakarmione. Kochamy je i poświęcamy im całe życie – mówi Julia Pawlak, matka czwórki dzieci w wieku od 1 roku do 6 lat.

W 2016 roku spaliło się poddasze ich domu. Dzięki pomocy darczyńców małżeństwu udało się odbudować to, co zniszczył ogień. Ale przy okazji wyszło na jaw, że Pawlakowie postawili dom bez wymaganych przez prawo budowlane pozwoleń. W związku z tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zwrócił się do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej o wgląd w sytuację dzieci.

– GOPS obawia się, iż obecne warunki mieszkaniowe mogą zagrażać bezpieczeństwu życia i zdrowia rodziny, w tym małoletnich dzieci – uzasadnia Małgorzata Zińczuk, kierownik ośrodka. 

Urzędnicy twierdzą też, że rodzina Pawlaków m.in. zrezygnowała z asystenta rodziny. Jednocześnie kierownik Zińczuk zapewnia, że składając wniosek do sądu, GOPS nie miał intencji odebrania dzieci. Chciał jedynie spowodować, aby Pawlakowie nawiązali ściślejszą współpracę z ośrodkiem.

Tymczasem, jak informuje Agnieszka Semeryt z biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie, już 7 grudnia Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej wszczął postępowanie opiekuńcze w zakresie władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi. – Celem postępowania będzie ustalenie, czy dobro dzieci nie jest zagrożone – zaznacza Agnieszka Semeryt.

26 stycznia odbędzie się pierwsza rozprawa. – Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego sąd podejmie decyzję w zakresie ewentualnej konieczności ingerencji we władzę rodzicielską oraz określi sposób tej ingerencji – dodaje.

Rodzina ma żal do gminy. – Chcieliśmy polepszyć warunki naszym dzieciom i zaczęliśmy budować, ale na projekty, które kosztują blisko 10 tys. zł nie było nas wówczas stać – wspomina pani Julia. – Pani kierownik GOPS była na budowie i dobrze wiedziała, co robimy, a teraz twierdzi, że dopiero po pożarze dowiedziała się, że dom powstał bez pozwoleń. A to nieprawda – podkreśla Pawlak.

Po pożarze domu rodzina chciała uregulować sprawy administracyjne. – Wójt obiecał, że nam pomoże, przyjechali do nas jacyś ludzie z biura architektonicznego z projektem, ale w starostwie powiatowym powiedzieli, że nam tego nie przyjmą, bo nie ma odpowiednich pieczątek. Zaraz po pożarze był też u nas przysłany przez wójta inspektor nadzoru budowlanego i stwierdził, że dom nadaje się do remontu. Ale teraz nie możemy uzyskać takiego zaświadczenia – dodaje Julia Pawlak. Jej zdaniem nie ma żadnego dokumentu orzekającego, że dom zagraża bezpieczeństwu dzieci.

Wójt Zygmunt Litwiniuk przekonuje, że rodzina otrzymała pomoc od gminy. – Zrobiliśmy to, co w naszej mocy. Przedsiębiorcy gratisowo wykonali mapy do celów projektowych, a także projekt przebudowy, przekazali Pawlakom dokumentację. Ale później rodzina nie dopilnowała, aby złożyć wniosek w starostwie. A prawo jest prawem – podkreśla wójt gminy Tuczna.

Według niego, rozwiązaniem jest teraz wniesienie 50 tys. zł opłaty legalizacyjnej. – Otrzymaliśmy pismo z kancelarii Prezydenta RP z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy. Być może uda się stworzyć jakiś precedens i państwo Pawlakowie zostaną zwolnieni z tej opłaty – zastanawia się Litwiniuk. – Jest dylemat w kwestii stanu tego budynku. Dlatego pani kierownik GOPS skierowała wniosek do sądu. Nie widzę powodów, aby odbierać im dzieci – zaznacza jednocześnie wójt.

– Studiowałam pedagogikę wczesnoszkolną w Białymstoku, ale rzuciłam, żeby poświęcić się dzieciom i rodzinie. Nie pijemy, w domu nie ma przemocy. Za co chcą nam odebrać czwórkę kochanych dzieci? – pyta pani Julia. Rodzina udostępnia numer telefonu - 512 790 557- dla tych, którzy chcieliby udzielić im pomocy. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
niezarejestrowany / 6 stycznia 2018 r. o 16:33
+2
undefined napisał:
Tzw. opłata legalizacyjna to zwykłe ZŁODZIEJSTWO. Na własnej działce, za którą płaci się podatek, powinno być prawo postawiena domu kiedy się chce i jakiego się chce. Jedyne ograniczenia to powinna być wysokość względem sąsiada i odległość elewacji od granic działki. To ppplone lewactwo wymysliło przepisy wg których właściciel działki musi pytać jakąś biurwę o zgodę na wybudowanie budynku. Na jego własnej działce!!! To skandal.
 a ppplone pisiury tworzą prawo, które pozwala myśliwemu wejść na twoja nieruchomość, patrolowi ochrony zwierząt wejść bez nakazu na twoją posesję i zabrać ci psa (u nienormalnych- kota), straży miejskiej wejść do domu (bo syganlizator zakablował, że palisz śmiecie). Nie przeszkadza, że ppplony listonosz szpicluje za abonamentem, kanalarz z MPWiK wchodzi na twoją posesję jak do obory, pracownik PGE wycina drzewa na twojej działce pod pozorem zagrożenia dla sieci, a PGNiG wykonuje przyłącze gazowe, oddaje do użytkowania (bo za gazem płynie kasa) a dopiero po roku rozpoczyna procedurę uzyskania pozwolenia na jego budowę?? I wszystko jest w porządku, bo to właściwa zmiana, lepszego sortu. Ale w jednym się zgadzam, że w tym kraju prawo nie chroni właśności.
 a ppplone pisiury tworzą prawo, które pozwala myśliwemu wejść na twoja nieruchomość, patrolowi ochrony zwierząt wejść bez nakazu na twoją posesję i zabrać ci psa (u nienormalnych- kota), straży miejskiej wejść do domu (bo syganlizator zakablował, że palisz śmiecie). Nie przeszkadza, że ppplony listonosz szpicluje za abonamentem, kanalarz z MPWiK wchodzi na twoją posesję jak do obory, pracownik PGE wycina drzewa na twojej działce pod pozorem zagrożenia dla sieci, a PGNiG wykonuje przyłącze gazowe, oddaje do użytkowania (bo za ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 r. o 15:34
+2
Tzw. opłata legalizacyjna to zwykłe ZŁODZIEJSTWO. Na własnej działce, za którą płaci się podatek, powinno być prawo postawiena domu kiedy się chce i jakiego się chce. Jedyne ograniczenia to powinna być wysokość względem sąsiada i odległość elewacji od granic działki. To ppplone lewactwo wymysliło przepisy wg których właściciel działki musi pytać jakąś biurwę o zgodę na wybudowanie budynku. Na jego własnej działce!!! To skandal.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 r. o 10:22
+1
"Gość / 6 stycznia 2018 o 17:47 0 Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy dotyku czarne platki. Od kiedy Straż Miejska go odwiedziła, już nie ma tego problemu w okolicy. A trawę kolego pakuje się w brązowe worki i innym się przydaje. I przypomnę ci kolego, to wszystko funkcjonowało też za PO. Tak samo jak zakaz mycia auta na posesji. I słusznie. Kiedyś zabierało mi to 30 min, obecnie 7 min na myjni i mam ten sam efekt." - Ekstra sarkazm, jednak mam wrażenie, że mało kto go zrozumie
"Gość / 6 stycznia 2018 o 17:47 0 Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy do... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2018 r. o 10:56
+1
GOPS klamie, my mamy na to dowody, nasz dom na wszystkie odb­iory, gdzie byl GOPS przez 4 lata, jakas wczesniej ich nic nie niepokoilo, malo tego dolkladnie wied­zili o naszej sytuac­ji i popierali nas w tym. Pan Wojt przy telewizji chcial sie popisac, a wszytsko okazalo sie klamstw­em. Nie dal nam niko­go do pomocy, a na kemery obiecywal ze on zapewnik nam praco­wnikow. Maz nie spal po nocach i jezdzi juz na wozku inwalid­zim, po remoncie. Pan wojt zalatwil pa­piery bez pieczatek i podpisow i wysylal nas do starostwa gd­zie nas tylko popych­ali i wysylali od po­koju do pokoju. Pozar i nieszczescie moze zapukac do kaz­dego domu, i to ze my nie mamy pozwolenia nic nie ma wspolne­go z pozarem. I my czyscimy komin ustawowo i kominiaz wystawia nam zaswiad­czenia, i elektryka tez . Jaka swietlica dla dzieci??? Ja studjowa­lam w uniwersytecie Bialegostoku pedagog­ike i psychologie wc­zesnoszkolna i przed­szkolna. Moja corka w wieku 3 lat znala juz 2 alfabety i 78 stron rymowanek na pamiec. GOPS juz dawal nam asystenta rodziny, bez odpowiedniego wyks­ztalcenia , dziewczy­na nie miala meza, dzieci i jedynie przy­chodzila na plotki, zadnej rady nie mogla udziec, zabierala mi tylko tak cenny czas przy dzieciach. To u nas byla ciezka sytuacja, a znamy duzo ludzi ktore mieli pieniedzy na papie­ry a po prostu nie chcieli wydawac, nawet dobra znajoma GOPS ma taki dom i ma 2 dzieci jakas ich to nie niepokoj. Bardzo prosze wypowi­adac sie tylko tych osob ktore znaja cala sytuacje i prawde, a nie ulamki inform­acji. Zlodziejstwo to odbi­erac dzieci z kochaj­acej rodziny, bez za­dnych podstaw!!!!!!!­!!!!!!!!!! Ni maz ni ja nie pij­emy, nie uzywamy prz­emocy. Kochamy dzieci i oddamy zycie za nich! Kazda rodzina postap­ila by tak samo na naszym miejscu! teraz rozpoczelismy budowe nowego domu, juz z wszystkimi pap­ierami i maz nawet na wozku bedzie go bu­dowac. Po za tym nasz dom jest przenosnym i tec­hnologii kanadyjskie­j. Kto stwierdzil ze na­sz domek zagrarza???­?? nigdy w zyciu nie na­razilismy zycie dzie­ci i nie zrobimy nig­dy tego. wszystko zrobimy pot­rzebujemy tylko spok­oju i czasu. Zanim cos powiedziec prosze sie zastanow­ic!!! Zdrowia, milosci i spokoju dla wszystkic­h! z powazaniem rodzina Pawlak
GOPS klamie, my mamy na to dowody, nasz dom na wszystkie odb­iory, gdzie byl GOPS przez 4 lata, jakas wczesniej ich nic nie niepokoilo, malo tego dolkladnie wied­zili o naszej sytuac­ji i popierali nas w tym. Pan Wojt przy telewizji chcial sie popisac, a wszytsko okazalo sie klamstw­em. Nie dal nam niko­go do pomocy, a na kemery obiecywal ze on zapewnik nam praco­wnikow. Maz nie spal po nocach i jezdzi juz na wozku inwalid­zim, po remoncie. Pan wojt zalatwil pa­piery bez pieczatek i podpisow i wysylal nas do starostwa gd­zie nas tylko popyc... rozwiń
Avatar
Julia Pawlak / 8 stycznia 2018 r. o 15:56
+1
Wszystkie pracy robiliśmy sami, mąż stawił domek kanadyjski sam, mieliśmy drzewo swoje i robiliśmy wszystko najtańszym kosztem. Mąż wszystko robił sam. Meble, kuchnie, garderoby, wszystko w środku i na zewnantrz. Ja jestem bardzo oszczędna. Sama robie lody, lizaki, majonez, jogurty, torty, cista, plastelina, bulki. Zawsze dorabiać jakiś grosz. Co znaczy korzystamy z pomocy GOPS a tak oczywiście dali nam 1000 zł na remont po pożarze. I to wszystko. Najważniejsza chęć.  Jesli by pani groziło odebranie dzieci i to bez podstaw i psychicznie wykanczaly cały czas , pani by nie przeniosła góry??? Jak jak nie znam całej sytuacji albo nie potrafię czegoś zrozumieć to się nie wypowiadam. Tu nie chodzi o pomoc GOPS nic od nich nie chcemy, prosimy dac nam spokój. I spokojnie wychowywać dzieci. W kochającej rodzinie. Pozdrawiam Julia Pawlak
Wszystkie pracy robiliśmy sami, mąż stawił domek kanadyjski sam, mieliśmy drzewo swoje i robiliśmy wszystko najtańszym kosztem. Mąż wszystko robił sam. Meble, kuchnie, garderoby, wszystko w środku i na zewnantrz. Ja jestem bardzo oszczędna. Sama robie lody, lizaki, majonez, jogurty, torty, cista, plastelina, bulki. Zawsze dorabiać jakiś grosz. Co znaczy korzystamy z pomocy GOPS a tak oczywiście dali nam 1000 zł na remont po pożarze. I to wszystko. Najważniejsza chęć.  Jesli by pani groziło odebranie dzieci i to bez podstaw i psychicznie wy... rozwiń
Avatar
Julia Pawlak / 8 stycznia 2018 r. o 15:18
+1
Dzień, dobry jesli ktoś chce nam pomoc prosze zadzwonić 512790557
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 18:21
+1
@ niezarejestrowany (dzisiaj o 16:33) Tzn. co chciałeś swoim wpisem udowodnić? Boo tym, ż e PiS to partialewicowa, to wiemy.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 17:47
+1
Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy dotyku czarne platki. Od kiedy Straż Miejska go odwiedziła, już nie ma tego problemu w okolicy. A trawę kolego pakuje się w brązowe worki i innym się przydaje. I przypomnę ci kolego, to wszystko funkcjonowało też za PO. Tak samo jak zakaz mycia auta na posesji. I słusznie. Kiedyś zabierało mi to 30 min, obecnie 7 min na myjni i mam ten sam efekt.
Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy dotyku czarne platki. Od kiedy Straż Miej... rozwiń
Avatar
xxx / 6 stycznia 2018 r. o 16:30
+1
Zorientowany napisał:
Po pierwsze wtórne jest kiedy wybudowano dom ( może wchodzić w grę przedawnienie) poza tym jak rozumiem odtworzono stan pierwotny sprzed pożaru i druga sprawa w postępowaniu administracyjnym też zdążają się błędy skutkujące jego skutecznym zaskarżeniem do sko :) to tak gwoli wytłumaczenia gminie :):):):). Nie oceniam ludzi bo sam wiem że życie nie ekstraklasa czarno białe natomiast rozbijanie rodziny i odsyłanie dzieci do domu dziecka śmierdzi na odległość skokiem kogoś na kasę ( w rodzinie zastępczej na dziecko jest 3000 miesięcznie x 4 policzcie)
 Słabo jesteś zorientowany. Przedawnić może sięodpowiedzalność karna za samowole, ale samowola jako taka NIGDY się nie przedawnia.
 Słabo jesteś zorientowany. Przedawnić może sięodpowiedzalność karna za samowole, ale samowola jako taka NIGDY się nie przedawnia. rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 09:13
+1
znajomy dostał pozwolenie na przebudowę budynku gospodarczego na mieszkanie. energetycy podłączyli prąd, wodociągi wodę, gazownia podłączyła gaz, wszystko zgodnie z prawem- wszystkie zezwolenia i dopuszczenia były. budynek został odebrany przez nadzór budowlany. po 8 latach każą mu rozebrać budynek bo nie wystąpił o pozwolenie nakrycia budynku dachem. trudno w to uwierzyć ale widziałem pisma z UM. UM skierował sprawę do sądu.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 r. o 10:22
+1
"Gość / 6 stycznia 2018 o 17:47 0 Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy dotyku czarne platki. Od kiedy Straż Miejska go odwiedziła, już nie ma tego problemu w okolicy. A trawę kolego pakuje się w brązowe worki i innym się przydaje. I przypomnę ci kolego, to wszystko funkcjonowało też za PO. Tak samo jak zakaz mycia auta na posesji. I słusznie. Kiedyś zabierało mi to 30 min, obecnie 7 min na myjni i mam ten sam efekt." - Ekstra sarkazm, jednak mam wrażenie, że mało kto go zrozumie
"Gość / 6 stycznia 2018 o 17:47 0 Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy do... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2018 r. o 10:56
+1
GOPS klamie, my mamy na to dowody, nasz dom na wszystkie odb­iory, gdzie byl GOPS przez 4 lata, jakas wczesniej ich nic nie niepokoilo, malo tego dolkladnie wied­zili o naszej sytuac­ji i popierali nas w tym. Pan Wojt przy telewizji chcial sie popisac, a wszytsko okazalo sie klamstw­em. Nie dal nam niko­go do pomocy, a na kemery obiecywal ze on zapewnik nam praco­wnikow. Maz nie spal po nocach i jezdzi juz na wozku inwalid­zim, po remoncie. Pan wojt zalatwil pa­piery bez pieczatek i podpisow i wysylal nas do starostwa gd­zie nas tylko popych­ali i wysylali od po­koju do pokoju. Pozar i nieszczescie moze zapukac do kaz­dego domu, i to ze my nie mamy pozwolenia nic nie ma wspolne­go z pozarem. I my czyscimy komin ustawowo i kominiaz wystawia nam zaswiad­czenia, i elektryka tez . Jaka swietlica dla dzieci??? Ja studjowa­lam w uniwersytecie Bialegostoku pedagog­ike i psychologie wc­zesnoszkolna i przed­szkolna. Moja corka w wieku 3 lat znala juz 2 alfabety i 78 stron rymowanek na pamiec. GOPS juz dawal nam asystenta rodziny, bez odpowiedniego wyks­ztalcenia , dziewczy­na nie miala meza, dzieci i jedynie przy­chodzila na plotki, zadnej rady nie mogla udziec, zabierala mi tylko tak cenny czas przy dzieciach. To u nas byla ciezka sytuacja, a znamy duzo ludzi ktore mieli pieniedzy na papie­ry a po prostu nie chcieli wydawac, nawet dobra znajoma GOPS ma taki dom i ma 2 dzieci jakas ich to nie niepokoj. Bardzo prosze wypowi­adac sie tylko tych osob ktore znaja cala sytuacje i prawde, a nie ulamki inform­acji. Zlodziejstwo to odbi­erac dzieci z kochaj­acej rodziny, bez za­dnych podstaw!!!!!!!­!!!!!!!!!! Ni maz ni ja nie pij­emy, nie uzywamy prz­emocy. Kochamy dzieci i oddamy zycie za nich! Kazda rodzina postap­ila by tak samo na naszym miejscu! teraz rozpoczelismy budowe nowego domu, juz z wszystkimi pap­ierami i maz nawet na wozku bedzie go bu­dowac. Po za tym nasz dom jest przenosnym i tec­hnologii kanadyjskie­j. Kto stwierdzil ze na­sz domek zagrarza???­?? nigdy w zyciu nie na­razilismy zycie dzie­ci i nie zrobimy nig­dy tego. wszystko zrobimy pot­rzebujemy tylko spok­oju i czasu. Zanim cos powiedziec prosze sie zastanow­ic!!! Zdrowia, milosci i spokoju dla wszystkic­h! z powazaniem rodzina Pawlak
GOPS klamie, my mamy na to dowody, nasz dom na wszystkie odb­iory, gdzie byl GOPS przez 4 lata, jakas wczesniej ich nic nie niepokoilo, malo tego dolkladnie wied­zili o naszej sytuac­ji i popierali nas w tym. Pan Wojt przy telewizji chcial sie popisac, a wszytsko okazalo sie klamstw­em. Nie dal nam niko­go do pomocy, a na kemery obiecywal ze on zapewnik nam praco­wnikow. Maz nie spal po nocach i jezdzi juz na wozku inwalid­zim, po remoncie. Pan wojt zalatwil pa­piery bez pieczatek i podpisow i wysylal nas do starostwa gd­zie nas tylko popyc... rozwiń
Avatar
Julia Pawlak / 8 stycznia 2018 r. o 15:56
+1
Wszystkie pracy robiliśmy sami, mąż stawił domek kanadyjski sam, mieliśmy drzewo swoje i robiliśmy wszystko najtańszym kosztem. Mąż wszystko robił sam. Meble, kuchnie, garderoby, wszystko w środku i na zewnantrz. Ja jestem bardzo oszczędna. Sama robie lody, lizaki, majonez, jogurty, torty, cista, plastelina, bulki. Zawsze dorabiać jakiś grosz. Co znaczy korzystamy z pomocy GOPS a tak oczywiście dali nam 1000 zł na remont po pożarze. I to wszystko. Najważniejsza chęć.  Jesli by pani groziło odebranie dzieci i to bez podstaw i psychicznie wykanczaly cały czas , pani by nie przeniosła góry??? Jak jak nie znam całej sytuacji albo nie potrafię czegoś zrozumieć to się nie wypowiadam. Tu nie chodzi o pomoc GOPS nic od nich nie chcemy, prosimy dac nam spokój. I spokojnie wychowywać dzieci. W kochającej rodzinie. Pozdrawiam Julia Pawlak
Wszystkie pracy robiliśmy sami, mąż stawił domek kanadyjski sam, mieliśmy drzewo swoje i robiliśmy wszystko najtańszym kosztem. Mąż wszystko robił sam. Meble, kuchnie, garderoby, wszystko w środku i na zewnantrz. Ja jestem bardzo oszczędna. Sama robie lody, lizaki, majonez, jogurty, torty, cista, plastelina, bulki. Zawsze dorabiać jakiś grosz. Co znaczy korzystamy z pomocy GOPS a tak oczywiście dali nam 1000 zł na remont po pożarze. I to wszystko. Najważniejsza chęć.  Jesli by pani groziło odebranie dzieci i to bez podstaw i psychicznie wy... rozwiń
Avatar
Julia Pawlak / 8 stycznia 2018 r. o 15:18
+1
Dzień, dobry jesli ktoś chce nam pomoc prosze zadzwonić 512790557
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 18:21
+1
@ niezarejestrowany (dzisiaj o 16:33) Tzn. co chciałeś swoim wpisem udowodnić? Boo tym, ż e PiS to partialewicowa, to wiemy.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 17:47
+1
Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy dotyku czarne platki. Od kiedy Straż Miejska go odwiedziła, już nie ma tego problemu w okolicy. A trawę kolego pakuje się w brązowe worki i innym się przydaje. I przypomnę ci kolego, to wszystko funkcjonowało też za PO. Tak samo jak zakaz mycia auta na posesji. I słusznie. Kiedyś zabierało mi to 30 min, obecnie 7 min na myjni i mam ten sam efekt.
Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy dotyku czarne platki. Od kiedy Straż Miej... rozwiń
Avatar
niezarejestrowany / 6 stycznia 2018 r. o 16:33
+2
undefined napisał:
Tzw. opłata legalizacyjna to zwykłe ZŁODZIEJSTWO. Na własnej działce, za którą płaci się podatek, powinno być prawo postawiena domu kiedy się chce i jakiego się chce. Jedyne ograniczenia to powinna być wysokość względem sąsiada i odległość elewacji od granic działki. To ppplone lewactwo wymysliło przepisy wg których właściciel działki musi pytać jakąś biurwę o zgodę na wybudowanie budynku. Na jego własnej działce!!! To skandal.
 a ppplone pisiury tworzą prawo, które pozwala myśliwemu wejść na twoja nieruchomość, patrolowi ochrony zwierząt wejść bez nakazu na twoją posesję i zabrać ci psa (u nienormalnych- kota), straży miejskiej wejść do domu (bo syganlizator zakablował, że palisz śmiecie). Nie przeszkadza, że ppplony listonosz szpicluje za abonamentem, kanalarz z MPWiK wchodzi na twoją posesję jak do obory, pracownik PGE wycina drzewa na twojej działce pod pozorem zagrożenia dla sieci, a PGNiG wykonuje przyłącze gazowe, oddaje do użytkowania (bo za gazem płynie kasa) a dopiero po roku rozpoczyna procedurę uzyskania pozwolenia na jego budowę?? I wszystko jest w porządku, bo to właściwa zmiana, lepszego sortu. Ale w jednym się zgadzam, że w tym kraju prawo nie chroni właśności.
 a ppplone pisiury tworzą prawo, które pozwala myśliwemu wejść na twoja nieruchomość, patrolowi ochrony zwierząt wejść bez nakazu na twoją posesję i zabrać ci psa (u nienormalnych- kota), straży miejskiej wejść do domu (bo syganlizator zakablował, że palisz śmiecie). Nie przeszkadza, że ppplony listonosz szpicluje za abonamentem, kanalarz z MPWiK wchodzi na twoją posesję jak do obory, pracownik PGE wycina drzewa na twojej działce pod pozorem zagrożenia dla sieci, a PGNiG wykonuje przyłącze gazowe, oddaje do użytkowania (bo za ... rozwiń
Avatar
xxx / 6 stycznia 2018 r. o 16:30
+1
Zorientowany napisał:
Po pierwsze wtórne jest kiedy wybudowano dom ( może wchodzić w grę przedawnienie) poza tym jak rozumiem odtworzono stan pierwotny sprzed pożaru i druga sprawa w postępowaniu administracyjnym też zdążają się błędy skutkujące jego skutecznym zaskarżeniem do sko :) to tak gwoli wytłumaczenia gminie :):):):). Nie oceniam ludzi bo sam wiem że życie nie ekstraklasa czarno białe natomiast rozbijanie rodziny i odsyłanie dzieci do domu dziecka śmierdzi na odległość skokiem kogoś na kasę ( w rodzinie zastępczej na dziecko jest 3000 miesięcznie x 4 policzcie)
 Słabo jesteś zorientowany. Przedawnić może sięodpowiedzalność karna za samowole, ale samowola jako taka NIGDY się nie przedawnia.
 Słabo jesteś zorientowany. Przedawnić może sięodpowiedzalność karna za samowole, ale samowola jako taka NIGDY się nie przedawnia. rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 09:13
+1
znajomy dostał pozwolenie na przebudowę budynku gospodarczego na mieszkanie. energetycy podłączyli prąd, wodociągi wodę, gazownia podłączyła gaz, wszystko zgodnie z prawem- wszystkie zezwolenia i dopuszczenia były. budynek został odebrany przez nadzór budowlany. po 8 latach każą mu rozebrać budynek bo nie wystąpił o pozwolenie nakrycia budynku dachem. trudno w to uwierzyć ale widziałem pisma z UM. UM skierował sprawę do sądu.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 08:28
+1
Odpowiedzialność i dorosłość to także życie zgodne z przepisami prawa, które reguluje życie cywilizowanego społeczeństwa, zatem głupotą jest przerzucanie winy na państwo za czyny niezgodne z prawem popełniane przez dorosłych obywateli