Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 stycznia 2018 r.
15:17

Postawili dom bez pozwoleń. Teraz boją się, że sąd odbierze im dzieci

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 36 A A
Rodzina Pawlaków z miejscowości Wiski
Rodzina Pawlaków z miejscowości Wiski (fot. archiwum rodziny)

W listopadzie 2016 roku przeżyli pożar domu, teraz rodzina Pawlaków z Wisek (gm. Tuczna) obawia się, że sąd odbierze im dzieci

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nasze dzieci są zadbane, ubrane, nakarmione. Kochamy je i poświęcamy im całe życie – mówi Julia Pawlak, matka czwórki dzieci w wieku od 1 roku do 6 lat.

W 2016 roku spaliło się poddasze ich domu. Dzięki pomocy darczyńców małżeństwu udało się odbudować to, co zniszczył ogień. Ale przy okazji wyszło na jaw, że Pawlakowie postawili dom bez wymaganych przez prawo budowlane pozwoleń. W związku z tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zwrócił się do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej o wgląd w sytuację dzieci.

– GOPS obawia się, iż obecne warunki mieszkaniowe mogą zagrażać bezpieczeństwu życia i zdrowia rodziny, w tym małoletnich dzieci – uzasadnia Małgorzata Zińczuk, kierownik ośrodka. 

Urzędnicy twierdzą też, że rodzina Pawlaków m.in. zrezygnowała z asystenta rodziny. Jednocześnie kierownik Zińczuk zapewnia, że składając wniosek do sądu, GOPS nie miał intencji odebrania dzieci. Chciał jedynie spowodować, aby Pawlakowie nawiązali ściślejszą współpracę z ośrodkiem.

Tymczasem, jak informuje Agnieszka Semeryt z biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie, już 7 grudnia Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej wszczął postępowanie opiekuńcze w zakresie władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi. – Celem postępowania będzie ustalenie, czy dobro dzieci nie jest zagrożone – zaznacza Agnieszka Semeryt.

26 stycznia odbędzie się pierwsza rozprawa. – Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego sąd podejmie decyzję w zakresie ewentualnej konieczności ingerencji we władzę rodzicielską oraz określi sposób tej ingerencji – dodaje.

Rodzina ma żal do gminy. – Chcieliśmy polepszyć warunki naszym dzieciom i zaczęliśmy budować, ale na projekty, które kosztują blisko 10 tys. zł nie było nas wówczas stać – wspomina pani Julia. – Pani kierownik GOPS była na budowie i dobrze wiedziała, co robimy, a teraz twierdzi, że dopiero po pożarze dowiedziała się, że dom powstał bez pozwoleń. A to nieprawda – podkreśla Pawlak.

Po pożarze domu rodzina chciała uregulować sprawy administracyjne. – Wójt obiecał, że nam pomoże, przyjechali do nas jacyś ludzie z biura architektonicznego z projektem, ale w starostwie powiatowym powiedzieli, że nam tego nie przyjmą, bo nie ma odpowiednich pieczątek. Zaraz po pożarze był też u nas przysłany przez wójta inspektor nadzoru budowlanego i stwierdził, że dom nadaje się do remontu. Ale teraz nie możemy uzyskać takiego zaświadczenia – dodaje Julia Pawlak. Jej zdaniem nie ma żadnego dokumentu orzekającego, że dom zagraża bezpieczeństwu dzieci.

Wójt Zygmunt Litwiniuk przekonuje, że rodzina otrzymała pomoc od gminy. – Zrobiliśmy to, co w naszej mocy. Przedsiębiorcy gratisowo wykonali mapy do celów projektowych, a także projekt przebudowy, przekazali Pawlakom dokumentację. Ale później rodzina nie dopilnowała, aby złożyć wniosek w starostwie. A prawo jest prawem – podkreśla wójt gminy Tuczna.

Według niego, rozwiązaniem jest teraz wniesienie 50 tys. zł opłaty legalizacyjnej. – Otrzymaliśmy pismo z kancelarii Prezydenta RP z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy. Być może uda się stworzyć jakiś precedens i państwo Pawlakowie zostaną zwolnieni z tej opłaty – zastanawia się Litwiniuk. – Jest dylemat w kwestii stanu tego budynku. Dlatego pani kierownik GOPS skierowała wniosek do sądu. Nie widzę powodów, aby odbierać im dzieci – zaznacza jednocześnie wójt.

– Studiowałam pedagogikę wczesnoszkolną w Białymstoku, ale rzuciłam, żeby poświęcić się dzieciom i rodzinie. Nie pijemy, w domu nie ma przemocy. Za co chcą nam odebrać czwórkę kochanych dzieci? – pyta pani Julia. Rodzina udostępnia numer telefonu - 512 790 557- dla tych, którzy chcieliby udzielić im pomocy. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
niezarejestrowany / 6 stycznia 2018 r. o 16:33
+2
undefined napisał:
Tzw. opłata legalizacyjna to zwykłe ZŁODZIEJSTWO. Na własnej działce, za którą płaci się podatek, powinno być prawo postawiena domu kiedy się chce i jakiego się chce. Jedyne ograniczenia to powinna być wysokość względem sąsiada i odległość elewacji od granic działki. To ppplone lewactwo wymysliło przepisy wg których właściciel działki musi pytać jakąś biurwę o zgodę na wybudowanie budynku. Na jego własnej działce!!! To skandal.
 a ppplone pisiury tworzą prawo, które pozwala myśliwemu wejść na twoja nieruchomość, patrolowi ochrony zwierząt wejść bez nakazu na twoją posesję i zabrać ci psa (u nienormalnych- kota), straży miejskiej wejść do domu (bo syganlizator zakablował, że palisz śmiecie). Nie przeszkadza, że ppplony listonosz szpicluje za abonamentem, kanalarz z MPWiK wchodzi na twoją posesję jak do obory, pracownik PGE wycina drzewa na twojej działce pod pozorem zagrożenia dla sieci, a PGNiG wykonuje przyłącze gazowe, oddaje do użytkowania (bo za gazem płynie kasa) a dopiero po roku rozpoczyna procedurę uzyskania pozwolenia na jego budowę?? I wszystko jest w porządku, bo to właściwa zmiana, lepszego sortu. Ale w jednym się zgadzam, że w tym kraju prawo nie chroni właśności.
 a ppplone pisiury tworzą prawo, które pozwala myśliwemu wejść na twoja nieruchomość, patrolowi ochrony zwierząt wejść bez nakazu na twoją posesję i zabrać ci psa (u nienormalnych- kota), straży miejskiej wejść do domu (bo syganlizator zakablował, że palisz śmiecie). Nie przeszkadza, że ppplony listonosz szpicluje za abonamentem, kanalarz z MPWiK wchodzi na twoją posesję jak do obory, pracownik PGE wycina drzewa na twojej działce pod pozorem zagrożenia dla sieci, a PGNiG wykonuje przyłącze gazowe, oddaje do użytkowania (bo za ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 r. o 15:34
+2
Tzw. opłata legalizacyjna to zwykłe ZŁODZIEJSTWO. Na własnej działce, za którą płaci się podatek, powinno być prawo postawiena domu kiedy się chce i jakiego się chce. Jedyne ograniczenia to powinna być wysokość względem sąsiada i odległość elewacji od granic działki. To ppplone lewactwo wymysliło przepisy wg których właściciel działki musi pytać jakąś biurwę o zgodę na wybudowanie budynku. Na jego własnej działce!!! To skandal.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 r. o 10:22
+1
"Gość / 6 stycznia 2018 o 17:47 0 Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy dotyku czarne platki. Od kiedy Straż Miejska go odwiedziła, już nie ma tego problemu w okolicy. A trawę kolego pakuje się w brązowe worki i innym się przydaje. I przypomnę ci kolego, to wszystko funkcjonowało też za PO. Tak samo jak zakaz mycia auta na posesji. I słusznie. Kiedyś zabierało mi to 30 min, obecnie 7 min na myjni i mam ten sam efekt." - Ekstra sarkazm, jednak mam wrażenie, że mało kto go zrozumie
"Gość / 6 stycznia 2018 o 17:47 0 Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy do... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2018 r. o 10:56
+1
GOPS klamie, my mamy na to dowody, nasz dom na wszystkie odb­iory, gdzie byl GOPS przez 4 lata, jakas wczesniej ich nic nie niepokoilo, malo tego dolkladnie wied­zili o naszej sytuac­ji i popierali nas w tym. Pan Wojt przy telewizji chcial sie popisac, a wszytsko okazalo sie klamstw­em. Nie dal nam niko­go do pomocy, a na kemery obiecywal ze on zapewnik nam praco­wnikow. Maz nie spal po nocach i jezdzi juz na wozku inwalid­zim, po remoncie. Pan wojt zalatwil pa­piery bez pieczatek i podpisow i wysylal nas do starostwa gd­zie nas tylko popych­ali i wysylali od po­koju do pokoju. Pozar i nieszczescie moze zapukac do kaz­dego domu, i to ze my nie mamy pozwolenia nic nie ma wspolne­go z pozarem. I my czyscimy komin ustawowo i kominiaz wystawia nam zaswiad­czenia, i elektryka tez . Jaka swietlica dla dzieci??? Ja studjowa­lam w uniwersytecie Bialegostoku pedagog­ike i psychologie wc­zesnoszkolna i przed­szkolna. Moja corka w wieku 3 lat znala juz 2 alfabety i 78 stron rymowanek na pamiec. GOPS juz dawal nam asystenta rodziny, bez odpowiedniego wyks­ztalcenia , dziewczy­na nie miala meza, dzieci i jedynie przy­chodzila na plotki, zadnej rady nie mogla udziec, zabierala mi tylko tak cenny czas przy dzieciach. To u nas byla ciezka sytuacja, a znamy duzo ludzi ktore mieli pieniedzy na papie­ry a po prostu nie chcieli wydawac, nawet dobra znajoma GOPS ma taki dom i ma 2 dzieci jakas ich to nie niepokoj. Bardzo prosze wypowi­adac sie tylko tych osob ktore znaja cala sytuacje i prawde, a nie ulamki inform­acji. Zlodziejstwo to odbi­erac dzieci z kochaj­acej rodziny, bez za­dnych podstaw!!!!!!!­!!!!!!!!!! Ni maz ni ja nie pij­emy, nie uzywamy prz­emocy. Kochamy dzieci i oddamy zycie za nich! Kazda rodzina postap­ila by tak samo na naszym miejscu! teraz rozpoczelismy budowe nowego domu, juz z wszystkimi pap­ierami i maz nawet na wozku bedzie go bu­dowac. Po za tym nasz dom jest przenosnym i tec­hnologii kanadyjskie­j. Kto stwierdzil ze na­sz domek zagrarza???­?? nigdy w zyciu nie na­razilismy zycie dzie­ci i nie zrobimy nig­dy tego. wszystko zrobimy pot­rzebujemy tylko spok­oju i czasu. Zanim cos powiedziec prosze sie zastanow­ic!!! Zdrowia, milosci i spokoju dla wszystkic­h! z powazaniem rodzina Pawlak
GOPS klamie, my mamy na to dowody, nasz dom na wszystkie odb­iory, gdzie byl GOPS przez 4 lata, jakas wczesniej ich nic nie niepokoilo, malo tego dolkladnie wied­zili o naszej sytuac­ji i popierali nas w tym. Pan Wojt przy telewizji chcial sie popisac, a wszytsko okazalo sie klamstw­em. Nie dal nam niko­go do pomocy, a na kemery obiecywal ze on zapewnik nam praco­wnikow. Maz nie spal po nocach i jezdzi juz na wozku inwalid­zim, po remoncie. Pan wojt zalatwil pa­piery bez pieczatek i podpisow i wysylal nas do starostwa gd­zie nas tylko popyc... rozwiń
Avatar
Julia Pawlak / 8 stycznia 2018 r. o 15:56
+1
Wszystkie pracy robiliśmy sami, mąż stawił domek kanadyjski sam, mieliśmy drzewo swoje i robiliśmy wszystko najtańszym kosztem. Mąż wszystko robił sam. Meble, kuchnie, garderoby, wszystko w środku i na zewnantrz. Ja jestem bardzo oszczędna. Sama robie lody, lizaki, majonez, jogurty, torty, cista, plastelina, bulki. Zawsze dorabiać jakiś grosz. Co znaczy korzystamy z pomocy GOPS a tak oczywiście dali nam 1000 zł na remont po pożarze. I to wszystko. Najważniejsza chęć.  Jesli by pani groziło odebranie dzieci i to bez podstaw i psychicznie wykanczaly cały czas , pani by nie przeniosła góry??? Jak jak nie znam całej sytuacji albo nie potrafię czegoś zrozumieć to się nie wypowiadam. Tu nie chodzi o pomoc GOPS nic od nich nie chcemy, prosimy dac nam spokój. I spokojnie wychowywać dzieci. W kochającej rodzinie. Pozdrawiam Julia Pawlak
Wszystkie pracy robiliśmy sami, mąż stawił domek kanadyjski sam, mieliśmy drzewo swoje i robiliśmy wszystko najtańszym kosztem. Mąż wszystko robił sam. Meble, kuchnie, garderoby, wszystko w środku i na zewnantrz. Ja jestem bardzo oszczędna. Sama robie lody, lizaki, majonez, jogurty, torty, cista, plastelina, bulki. Zawsze dorabiać jakiś grosz. Co znaczy korzystamy z pomocy GOPS a tak oczywiście dali nam 1000 zł na remont po pożarze. I to wszystko. Najważniejsza chęć.  Jesli by pani groziło odebranie dzieci i to bez podstaw i psychicznie wy... rozwiń
Avatar
Julia Pawlak / 8 stycznia 2018 r. o 15:18
+1
Dzień, dobry jesli ktoś chce nam pomoc prosze zadzwonić 512790557
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 18:21
+1
@ niezarejestrowany (dzisiaj o 16:33) Tzn. co chciałeś swoim wpisem udowodnić? Boo tym, ż e PiS to partialewicowa, to wiemy.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 17:47
+1
Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy dotyku czarne platki. Od kiedy Straż Miejska go odwiedziła, już nie ma tego problemu w okolicy. A trawę kolego pakuje się w brązowe worki i innym się przydaje. I przypomnę ci kolego, to wszystko funkcjonowało też za PO. Tak samo jak zakaz mycia auta na posesji. I słusznie. Kiedyś zabierało mi to 30 min, obecnie 7 min na myjni i mam ten sam efekt.
Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy dotyku czarne platki. Od kiedy Straż Miej... rozwiń
Avatar
xxx / 6 stycznia 2018 r. o 16:30
+1
Zorientowany napisał:
Po pierwsze wtórne jest kiedy wybudowano dom ( może wchodzić w grę przedawnienie) poza tym jak rozumiem odtworzono stan pierwotny sprzed pożaru i druga sprawa w postępowaniu administracyjnym też zdążają się błędy skutkujące jego skutecznym zaskarżeniem do sko :) to tak gwoli wytłumaczenia gminie :):):):). Nie oceniam ludzi bo sam wiem że życie nie ekstraklasa czarno białe natomiast rozbijanie rodziny i odsyłanie dzieci do domu dziecka śmierdzi na odległość skokiem kogoś na kasę ( w rodzinie zastępczej na dziecko jest 3000 miesięcznie x 4 policzcie)
 Słabo jesteś zorientowany. Przedawnić może sięodpowiedzalność karna za samowole, ale samowola jako taka NIGDY się nie przedawnia.
 Słabo jesteś zorientowany. Przedawnić może sięodpowiedzalność karna za samowole, ale samowola jako taka NIGDY się nie przedawnia. rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 09:13
+1
znajomy dostał pozwolenie na przebudowę budynku gospodarczego na mieszkanie. energetycy podłączyli prąd, wodociągi wodę, gazownia podłączyła gaz, wszystko zgodnie z prawem- wszystkie zezwolenia i dopuszczenia były. budynek został odebrany przez nadzór budowlany. po 8 latach każą mu rozebrać budynek bo nie wystąpił o pozwolenie nakrycia budynku dachem. trudno w to uwierzyć ale widziałem pisma z UM. UM skierował sprawę do sądu.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 r. o 10:22
+1
"Gość / 6 stycznia 2018 o 17:47 0 Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy dotyku czarne platki. Od kiedy Straż Miejska go odwiedziła, już nie ma tego problemu w okolicy. A trawę kolego pakuje się w brązowe worki i innym się przydaje. I przypomnę ci kolego, to wszystko funkcjonowało też za PO. Tak samo jak zakaz mycia auta na posesji. I słusznie. Kiedyś zabierało mi to 30 min, obecnie 7 min na myjni i mam ten sam efekt." - Ekstra sarkazm, jednak mam wrażenie, że mało kto go zrozumie
"Gość / 6 stycznia 2018 o 17:47 0 Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy do... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2018 r. o 10:56
+1
GOPS klamie, my mamy na to dowody, nasz dom na wszystkie odb­iory, gdzie byl GOPS przez 4 lata, jakas wczesniej ich nic nie niepokoilo, malo tego dolkladnie wied­zili o naszej sytuac­ji i popierali nas w tym. Pan Wojt przy telewizji chcial sie popisac, a wszytsko okazalo sie klamstw­em. Nie dal nam niko­go do pomocy, a na kemery obiecywal ze on zapewnik nam praco­wnikow. Maz nie spal po nocach i jezdzi juz na wozku inwalid­zim, po remoncie. Pan wojt zalatwil pa­piery bez pieczatek i podpisow i wysylal nas do starostwa gd­zie nas tylko popych­ali i wysylali od po­koju do pokoju. Pozar i nieszczescie moze zapukac do kaz­dego domu, i to ze my nie mamy pozwolenia nic nie ma wspolne­go z pozarem. I my czyscimy komin ustawowo i kominiaz wystawia nam zaswiad­czenia, i elektryka tez . Jaka swietlica dla dzieci??? Ja studjowa­lam w uniwersytecie Bialegostoku pedagog­ike i psychologie wc­zesnoszkolna i przed­szkolna. Moja corka w wieku 3 lat znala juz 2 alfabety i 78 stron rymowanek na pamiec. GOPS juz dawal nam asystenta rodziny, bez odpowiedniego wyks­ztalcenia , dziewczy­na nie miala meza, dzieci i jedynie przy­chodzila na plotki, zadnej rady nie mogla udziec, zabierala mi tylko tak cenny czas przy dzieciach. To u nas byla ciezka sytuacja, a znamy duzo ludzi ktore mieli pieniedzy na papie­ry a po prostu nie chcieli wydawac, nawet dobra znajoma GOPS ma taki dom i ma 2 dzieci jakas ich to nie niepokoj. Bardzo prosze wypowi­adac sie tylko tych osob ktore znaja cala sytuacje i prawde, a nie ulamki inform­acji. Zlodziejstwo to odbi­erac dzieci z kochaj­acej rodziny, bez za­dnych podstaw!!!!!!!­!!!!!!!!!! Ni maz ni ja nie pij­emy, nie uzywamy prz­emocy. Kochamy dzieci i oddamy zycie za nich! Kazda rodzina postap­ila by tak samo na naszym miejscu! teraz rozpoczelismy budowe nowego domu, juz z wszystkimi pap­ierami i maz nawet na wozku bedzie go bu­dowac. Po za tym nasz dom jest przenosnym i tec­hnologii kanadyjskie­j. Kto stwierdzil ze na­sz domek zagrarza???­?? nigdy w zyciu nie na­razilismy zycie dzie­ci i nie zrobimy nig­dy tego. wszystko zrobimy pot­rzebujemy tylko spok­oju i czasu. Zanim cos powiedziec prosze sie zastanow­ic!!! Zdrowia, milosci i spokoju dla wszystkic­h! z powazaniem rodzina Pawlak
GOPS klamie, my mamy na to dowody, nasz dom na wszystkie odb­iory, gdzie byl GOPS przez 4 lata, jakas wczesniej ich nic nie niepokoilo, malo tego dolkladnie wied­zili o naszej sytuac­ji i popierali nas w tym. Pan Wojt przy telewizji chcial sie popisac, a wszytsko okazalo sie klamstw­em. Nie dal nam niko­go do pomocy, a na kemery obiecywal ze on zapewnik nam praco­wnikow. Maz nie spal po nocach i jezdzi juz na wozku inwalid­zim, po remoncie. Pan wojt zalatwil pa­piery bez pieczatek i podpisow i wysylal nas do starostwa gd­zie nas tylko popyc... rozwiń
Avatar
Julia Pawlak / 8 stycznia 2018 r. o 15:56
+1
Wszystkie pracy robiliśmy sami, mąż stawił domek kanadyjski sam, mieliśmy drzewo swoje i robiliśmy wszystko najtańszym kosztem. Mąż wszystko robił sam. Meble, kuchnie, garderoby, wszystko w środku i na zewnantrz. Ja jestem bardzo oszczędna. Sama robie lody, lizaki, majonez, jogurty, torty, cista, plastelina, bulki. Zawsze dorabiać jakiś grosz. Co znaczy korzystamy z pomocy GOPS a tak oczywiście dali nam 1000 zł na remont po pożarze. I to wszystko. Najważniejsza chęć.  Jesli by pani groziło odebranie dzieci i to bez podstaw i psychicznie wykanczaly cały czas , pani by nie przeniosła góry??? Jak jak nie znam całej sytuacji albo nie potrafię czegoś zrozumieć to się nie wypowiadam. Tu nie chodzi o pomoc GOPS nic od nich nie chcemy, prosimy dac nam spokój. I spokojnie wychowywać dzieci. W kochającej rodzinie. Pozdrawiam Julia Pawlak
Wszystkie pracy robiliśmy sami, mąż stawił domek kanadyjski sam, mieliśmy drzewo swoje i robiliśmy wszystko najtańszym kosztem. Mąż wszystko robił sam. Meble, kuchnie, garderoby, wszystko w środku i na zewnantrz. Ja jestem bardzo oszczędna. Sama robie lody, lizaki, majonez, jogurty, torty, cista, plastelina, bulki. Zawsze dorabiać jakiś grosz. Co znaczy korzystamy z pomocy GOPS a tak oczywiście dali nam 1000 zł na remont po pożarze. I to wszystko. Najważniejsza chęć.  Jesli by pani groziło odebranie dzieci i to bez podstaw i psychicznie wy... rozwiń
Avatar
Julia Pawlak / 8 stycznia 2018 r. o 15:18
+1
Dzień, dobry jesli ktoś chce nam pomoc prosze zadzwonić 512790557
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 18:21
+1
@ niezarejestrowany (dzisiaj o 16:33) Tzn. co chciałeś swoim wpisem udowodnić? Boo tym, ż e PiS to partialewicowa, to wiemy.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 17:47
+1
Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy dotyku czarne platki. Od kiedy Straż Miejska go odwiedziła, już nie ma tego problemu w okolicy. A trawę kolego pakuje się w brązowe worki i innym się przydaje. I przypomnę ci kolego, to wszystko funkcjonowało też za PO. Tak samo jak zakaz mycia auta na posesji. I słusznie. Kiedyś zabierało mi to 30 min, obecnie 7 min na myjni i mam ten sam efekt.
Na całe szczęście Prawo i Sprawiedliwość chroni nas przed katami (nikt nie będzie zabijał piesków i kotków w imię chorego pojmowania prawa własności), sąsiad nie odetnie sąsiada od dostępu do energii elektrycznej, bo ten zabroni przyciąć drzewka zagrażające linii (patrz: Prawo Energetyczne). Żaden idiota nie będzie palił plasiku i gumy w piecu, w imię wolności szerzenia raka po okolicy. A przy okazji brudzenia aut sąsiadom. Tak mnie kiedyś sąsiad załatwił. Po plastku pozostają takie kruszące się przy dotyku czarne platki. Od kiedy Straż Miej... rozwiń
Avatar
niezarejestrowany / 6 stycznia 2018 r. o 16:33
+2
undefined napisał:
Tzw. opłata legalizacyjna to zwykłe ZŁODZIEJSTWO. Na własnej działce, za którą płaci się podatek, powinno być prawo postawiena domu kiedy się chce i jakiego się chce. Jedyne ograniczenia to powinna być wysokość względem sąsiada i odległość elewacji od granic działki. To ppplone lewactwo wymysliło przepisy wg których właściciel działki musi pytać jakąś biurwę o zgodę na wybudowanie budynku. Na jego własnej działce!!! To skandal.
 a ppplone pisiury tworzą prawo, które pozwala myśliwemu wejść na twoja nieruchomość, patrolowi ochrony zwierząt wejść bez nakazu na twoją posesję i zabrać ci psa (u nienormalnych- kota), straży miejskiej wejść do domu (bo syganlizator zakablował, że palisz śmiecie). Nie przeszkadza, że ppplony listonosz szpicluje za abonamentem, kanalarz z MPWiK wchodzi na twoją posesję jak do obory, pracownik PGE wycina drzewa na twojej działce pod pozorem zagrożenia dla sieci, a PGNiG wykonuje przyłącze gazowe, oddaje do użytkowania (bo za gazem płynie kasa) a dopiero po roku rozpoczyna procedurę uzyskania pozwolenia na jego budowę?? I wszystko jest w porządku, bo to właściwa zmiana, lepszego sortu. Ale w jednym się zgadzam, że w tym kraju prawo nie chroni właśności.
 a ppplone pisiury tworzą prawo, które pozwala myśliwemu wejść na twoja nieruchomość, patrolowi ochrony zwierząt wejść bez nakazu na twoją posesję i zabrać ci psa (u nienormalnych- kota), straży miejskiej wejść do domu (bo syganlizator zakablował, że palisz śmiecie). Nie przeszkadza, że ppplony listonosz szpicluje za abonamentem, kanalarz z MPWiK wchodzi na twoją posesję jak do obory, pracownik PGE wycina drzewa na twojej działce pod pozorem zagrożenia dla sieci, a PGNiG wykonuje przyłącze gazowe, oddaje do użytkowania (bo za ... rozwiń
Avatar
xxx / 6 stycznia 2018 r. o 16:30
+1
Zorientowany napisał:
Po pierwsze wtórne jest kiedy wybudowano dom ( może wchodzić w grę przedawnienie) poza tym jak rozumiem odtworzono stan pierwotny sprzed pożaru i druga sprawa w postępowaniu administracyjnym też zdążają się błędy skutkujące jego skutecznym zaskarżeniem do sko :) to tak gwoli wytłumaczenia gminie :):):):). Nie oceniam ludzi bo sam wiem że życie nie ekstraklasa czarno białe natomiast rozbijanie rodziny i odsyłanie dzieci do domu dziecka śmierdzi na odległość skokiem kogoś na kasę ( w rodzinie zastępczej na dziecko jest 3000 miesięcznie x 4 policzcie)
 Słabo jesteś zorientowany. Przedawnić może sięodpowiedzalność karna za samowole, ale samowola jako taka NIGDY się nie przedawnia.
 Słabo jesteś zorientowany. Przedawnić może sięodpowiedzalność karna za samowole, ale samowola jako taka NIGDY się nie przedawnia. rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 09:13
+1
znajomy dostał pozwolenie na przebudowę budynku gospodarczego na mieszkanie. energetycy podłączyli prąd, wodociągi wodę, gazownia podłączyła gaz, wszystko zgodnie z prawem- wszystkie zezwolenia i dopuszczenia były. budynek został odebrany przez nadzór budowlany. po 8 latach każą mu rozebrać budynek bo nie wystąpił o pozwolenie nakrycia budynku dachem. trudno w to uwierzyć ale widziałem pisma z UM. UM skierował sprawę do sądu.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 r. o 08:28
+1
Odpowiedzialność i dorosłość to także życie zgodne z przepisami prawa, które reguluje życie cywilizowanego społeczeństwa, zatem głupotą jest przerzucanie winy na państwo za czyny niezgodne z prawem popełniane przez dorosłych obywateli
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm. Ukradła kilka butelek whisky. Nie było to jedyne przewinienie 27-latki

Chełm. Ukradła kilka butelek whisky. Nie było to jedyne przewinienie 27-latki

Drogi gust miała 27-latka z Chełma przyłapana na kradzieży przez pracowników supermarketu. Chciała wynieść 4 butelki drogiego alkoholu. Policjanci odebrali jej whisky za 600 zł, ale jak się okazało, nie był to pierwszy raz, gdy kobieta kradła w sklepie.

Piotr Żyła ze złotym medalem mistrzostw świata. "Miałem dzisiaj dobry dzień"
film

Piotr Żyła ze złotym medalem mistrzostw świata. "Miałem dzisiaj dobry dzień"

W sobotę Piotr Żyła po skokach na odległość 105 m i 102,5 m został mistrzem świata na normalnej skoczni (HS106) w Oberstdorfie.

Hetman Zamość – KS Wiązownica 0:3. Fatalny początek meczu

Hetman Zamość – KS Wiązownica 0:3. Fatalny początek meczu

Piłkarze z Zamościa nową rundę rozpoczęli z nowymi nadziejami. Na inaugurację wiosny dostali jednak lekcję od KS Wiązownica. Beniaminek już po 20 minutach prowadził 2:0, a ostatecznie wygrał z Hetmanem 3:0.

Uratowali życie niedoszłej samobójczyni. Jej słowa zaskoczyły policjantów

Uratowali życie niedoszłej samobójczyni. Jej słowa zaskoczyły policjantów

– Policjanci każdego dnia w swojej służbie mają do czynienia z różnymi tragediami ludzkimi. Często są to sytuacje, kiedy życie ludzkie jest zagrożone – przyznaje sierż. szt. Elwira Tadyniewicz z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Podhale Nowy Targ – Lewart Lubartów 0:0. Centymetry od zwycięstwa

Podhale Nowy Targ – Lewart Lubartów 0:0. Centymetry od zwycięstwa

W meczu Podhala z Lewartem nie padła żadna bramka. To nie znaczy jednak, że nic nie działo się na boisku w Nowym Targu. Goście od 25 minuty grali w dziesiątkę, ale tuż po przerwie siły się wyrównały. A w samej końcówce piłkarze Tomasza Bednaruka mogli zgarnąć pełną pulę. Zamiast do siatki zaliczyli jednak strzał w poprzeczkę.

GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 1:2. Dublet Wojciechowskiego na inaugurację rundy wiosennej

GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 1:2. Dublet Wojciechowskiego na inaugurację rundy wiosennej

Udana inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu Górnika Łęczna. Zespół trenera Kamila Kieresia wygrał w Bełchatowie z tamtejszym GKS, a bohaterem spotkania został Paweł Wojciechowski

MŚ w narciarstwie klasycznym. Piotr Żyła złotym medalistą na skoczni normalnej!
film

MŚ w narciarstwie klasycznym. Piotr Żyła złotym medalistą na skoczni normalnej!

Piotr Żyła po skokach na odległość 105 m i 102,5 m został mistrzem świata na normalnej skoczni (HS106) w Oberstdorfie

Badanie nad immunoglobuliną. Na razie włączono do niego kilkudziesięciu pacjentów
COVID-19

Badanie nad immunoglobuliną. Na razie włączono do niego kilkudziesięciu pacjentów

Kilkudziesięciu pacjentów zostało na razie włączonych do badania klinicznego immunoglobuliny wyprodukowanej przez lubelski Biomed, która może stać się lekiem na Covid-19. To wciąż za mało, by nawet wstępnie ocenić skuteczność tego preparatu.

Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Spomlek 2:1. Wygrana w derbach po 10 latach
film

Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Spomlek 2:1. Wygrana w derbach po 10 latach

Długo na ligowe zwycięstwo z lokalnym rywalem musieli czekać piłkarze Podlasia. W sobotę po 10 latach wreszcie się udało. Podopieczni Rafała Borysiuka przegrywali z Orlętami Spomlek Radzyń Podlaski 0:1, ale zgarnęli trzy punkty po wygranej 2:1. I przy okazji przeskoczyli gości w tabeli.

Internetowe oszustwa. Jest coraz więcej osób pokrzywdzonych

Internetowe oszustwa. Jest coraz więcej osób pokrzywdzonych

Kiedy zorientował się, że mógł paść ofiarą oszustów, pieniędzy nie było już na koncie. 49-latek nie jest jednym mieszkańcem powiatu zamojskiemu, który w ostatnim czasie stracił swoje oszczędności.

Wólczanka – Wisła Puławy 0:1. Adrian Paluchowski nadal strzela

Wólczanka – Wisła Puławy 0:1. Adrian Paluchowski nadal strzela

Piłkarze lidera tabeli grupy czwartej musieli się mocno napracować na kolejne trzy punkty, ale najważniejsze, że swój plan wykonali. Wisła wygrała z Wólczanką Wólka Pełkińska 1:0 po bramce Adriana Paluchowskiego. Spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Stalowej Woli.

Korona II Kielce – Stal Kraśnik 0:0. Czerwona kartka pokrzyżowała plany

Korona II Kielce – Stal Kraśnik 0:0. Czerwona kartka pokrzyżowała plany

Punkt po wizycie w Kielcach dopisała do swojego konta Stal Kraśnik. Piłkarze Marcina Wróbla pewnie liczyli na więcej. Biorąc jednak pod uwagę, że od 40 minuty goście grali w dziesiątkę, to bezbramkowy remis z Koroną II trzeba uznać za pozytywny wynik.

Dzielna Ninka walczy z SMA. „Nina no tup tup tup”
Magazyn

Dzielna Ninka walczy z SMA. „Nina no tup tup tup”

Nina nie wstaje, ani nie chodzi. Także samodzielnie nie siedzi. Podczas snu sama nie zmieni pozycji ciała. Woła rodziców. Kilkanaście albo kilkadziesiąt razy podczas jednej nocy. Bez leczenia choroba Niny – rdzeniowy zanik mięśni (SMA) – będzie dalej postępować. Aby to zatrzymać, w nieco ponad miesiąc trzeba uzbierać jeszcze ponad 7 milionów złotych na terapię genową.

Olimpia Grudziądz – Motor Lublin 1:0. Przełamali fatalną passę u siebie

Olimpia Grudziądz – Motor Lublin 1:0. Przełamali fatalną passę u siebie

Nowy sztab szkoleniowy, nowa taktyka i kilku nowych zawodników. Po zimowych roszadach trudno było jednak dostrzec zmiany w grze Motoru. W debiucie Marka Saganowskiego lublinianie przegrali z Olimpią Grudziądz 0:1. Rywale zdobyli trzy punkty u siebie pierwszy raz od... listopada 2019 roku.

Wybuch gazu w Podedwórzu. Matka i jej dzieci zostali poważnie ranni

Wybuch gazu w Podedwórzu. Matka i jej dzieci zostali poważnie ranni

Mieszkanka powiatu parczewskiego i jej dzieci w wieku 10 i 13 lat zostali poważnie ranni. Wczoraj w ich domu wybuchł gaz. Z okien budynku wyleciały szyby. Pojawił się też ogień. Na miejscu pracowali strażacy i policjanci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.