Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

22 listopada 2018 r.
21:02

Prowokacja u mechanika. Adam Abramowicz chce kary dla szefowej skarbówki

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 23 A A

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wnosi o karę dyscyplinarną dla szefowej Urzędu Skarbowego z Bartoszyc. Chodzi o głośną sprawę prowokacji z żarówką. To pierwsza interwencja byłego posła PiS z Białej Podlaskiej na tym stanowisku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystko zdarzyło się w listopadzie 2017 roku w zakładzie mechanika samochodowego pod Bartoszycami. Ok. godz. 14 właściciel firmy zamknął dzienny raport kasowy, co oznaczało zakończenie przyjmowania wpłat.

Wtedy pod warsztat podjechały dwie kontrolerki z Urzędu Skarbowego w Bartoszycach. Ich auto miało niesprawny przedni reflektor i tylne światło. Obecny w zakładzie mechanik podłączył odłączoną wtyczkę i zamontował w aucie swoją prywatną, używaną żarówkę. Wziął za to oferowane mu 10 zł.

Ponieważ nie mógł wprowadzić do rejestru 2,30 zł należnego podatku VAT, urzędniczki ukarały go 500-złotowym mandatem. Mechanik mandatu nie przyjął więc skarbówka o ukaranie mechanika upomniała się w sądzie.

W kwietniu sąd, bez przeprowadzania rozprawy, uznał pracownika warsztatu winnym wykroczenia, ale odstąpił od wymierzenia mu kary. Z wyrokiem nie zgodziła sie naczelniczka urzędu skarbowego. Złożyła apelację domagając się ukarania mechanika jeszcze wyższą grzywną – 600 zł. Twierdziła przy tym, że dokonany przez niego czyn „naraża Skarb Państwa na znaczne uszczuplenia podatkowe”.

– Żądanie wymierzenia kary grzywny tej wysokości to rażące naruszenie zasady proporcjonalności obowiązującej w Konstytucji Biznesu. Kara powinna być proporcjonalna do przewinienia. Dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media pani naczelnik wycofała apelację – mówi Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, a do niedawna poseł PiS z Białej Podlaskiej.

Abramowicz złożył właśnie wniosek do dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie o karę dyscyplinarną dla naczelniczki z Bartoszyc. – Przedsiębiorcy to nie kombinatorzy, a państwo to nie łupieżca. Myślę, że te słowa najlepiej podsumowują moją decyzję o złożeniu takiego wniosku – komentuje.

Jego zdaniem odwoływanie się pani naczelnik od decyzji sądu „miało znamiona nękania polskiego mikroprzedsiębiorcy”.

– Poza tym szkodliwość społeczna czynu jest bardzo niewielka – zauważa rzecznik, zapowiadając że szykuje kolejne interwencje.
Przypomnijmy, że został on powołany na sześcioletnią kadencję. Ma chronić interesy małych i średnich przedsiębiorców w myśl przyjętej w kwietniu Konstytucji Biznesu. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 21:15
bardzo dobrze, gonić komusze urzędniczki. Pewnie liczyły na darmową naprawę, a za 10 złotych zniszczyły człowieka.
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 21:54
Ukarać te mendy jeżdżące bez świateł (świadomie z premedytacją wyjęły żarówkę czy ją tam uszkodziły nie jest istotne - istotne jest to, że była to prawem zabroniona prowokacja). No, chyba że adrian je ułaskawi...
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 01:18
Twierdziła przy tym, że dokonany przez niego czyn „naraża Skarb Państwa na znaczne uszczuplenia podatkowe”. - 2.30 zł. znaczna kwota, nie to co koszta sądowe spraw majacych wyegzekwowac zapłate madatu
Avatar
guest / 23 listopada 2018 r. o 04:41
Ja poerd... Jeba.... Babsko. I to jest potwierdzenie wlasnie tego co o sobie myślą nasi urzędnicy. To oni są panami tego swiata i to oni stanowia prawo... Przecież ta sprawa nawet nie powinna podlegać zadnej dyskusji i dyscyplinarka za to powinna je spotkac z miejsca i natychmiast. A sprawą zająć sie powinien sam pan Ziobro toż to on lubi takie afery... 2.30 zł. Znaczne uszczuplenie budżetu państwa hahahahahaha wy w tych urzędach i całym rzadzie żyjąc za nasze podatki jeszcze więcej sprzeniewiezacie pieniędzy i nikt wam nic zrobić nie może tzn. Wam sie tylko tak wydaje.
Avatar
użydnicze kappo zydofiskalizmu / 23 listopada 2018 r. o 07:45
Czyn naczelnika miał znamiona chęci wyniszczenia i likwidacji polskiego mikroprzedsiębiorcy i kultury cywilizowanego człowieka. Tym samym, szkodliwość społeczna czynu jest OGROMNA!
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 03:48
Tak się teraz vat uszczelnia? Może od razu wszystkich przedsiębiorców ukarać profilaktycznie, bo przecież każdy w pis państwie to oszust i kombinator?
Avatar
Wariat / 23 listopada 2018 r. o 08:45
Jeśli prawo jest takie że karze za grosze podatku to i powinno być takie prawo które zabrania tego typu prowokacji. Na cholere tyle tych przepisów i urzędników a nad nimi kontroli i służb. To jest zaklęte koło jutro dojdzie do tego że z domu nie wyjdziesz bo złamiesz z 5 paragrafów. Jedno napędza drugie. Dojdzie do tego że na jednego pracującego będzie 10 pilnujących. Na nic tłumaczenie że takie jest prawo, jeśli prawo dopuszcza takie sytucje to trzeba je zmienić lub wykreślić. Zakazy i nakazy nie dajmy się zwariować.  Dekalog kiedyś wystarczał i tego się trzymajmy.  
Jeśli prawo jest takie że karze za grosze podatku to i powinno być takie prawo które zabrania tego typu prowokacji. Na cholere tyle tych przepisów i urzędników a nad nimi kontroli i służb. To jest zaklęte koło jutro dojdzie do tego że z domu nie wyjdziesz bo złamiesz z 5 paragrafów. Jedno napędza drugie. Dojdzie do tego że na jednego pracującego będzie 10 pilnujących. Na nic tłumaczenie że takie jest prawo, jeśli prawo dopuszcza takie sytucje to trzeba je zmienić lub wykreślić. Zakazy i nakazy nie dajmy się zwariować.  Dekalog kiedyś wystarc... rozwiń
Avatar
vvvvvvvvvv / 23 listopada 2018 r. o 07:53
Czyn naczelnika miał znamiona chęci wyniszczenia i likwidacji polskiego mikroprzedsiębiorcy i kultury cywilizowanego człowieka. Tym samym,  szkodliwość społeczna czynu jest OGROMNA!
 Dla tego została nagrodzona nagrodą ,,urzędnik przyjazny przedsiębiorcy''. I czego tu nie rozumiesz ?
Avatar
mechamik / 23 listopada 2018 r. o 09:45
Proponuję skierować sprawę do Prokuratury. Prowokacja - to wyższa forma pracy i na takie działanie konieczna jest zgoda Sądu Okręgowego. Czy taka była ???
Avatar
HAHAHAJ / 27 listopada 2018 r. o 19:01
Od dawna chodzą po sklepach i wlepiają mandaty tylko rządzący nie widzą tego bo mają grać statystyki ujawnianych przestępstw
Avatar
sloanslimited@gmail.com / 28 listopada 2018 r. o 00:54
Przystępne pożyczki na poziomie 3%. Udzielamy pożyczek od €10 000 do €50 000 000. Nasze usługi są bezpłatne. Wszystko czego potrzebujesz to wypełnić prosty formularz online i Jeśli kwalifikujesz. Obowiązują warunki i postanowienia. Skontaktuj się z nami dzisiaj poprzez nasz e-mail: sloanslimited@gmail.com Poczta elektroniczna: sloanslimited@gmail.com
Avatar
HAHAHAJ / 27 listopada 2018 r. o 19:01
Od dawna chodzą po sklepach i wlepiają mandaty tylko rządzący nie widzą tego bo mają grać statystyki ujawnianych przestępstw
Avatar
Gość / 25 listopada 2018 r. o 16:23
No to niezła fucha Abramowicza jak to jego pierwsza interwencja , ma chłop na głowie .
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 13:27
Do 3RP w pigułce,.... afera KNF,reforma sądownictwa,premie dla ministrów.....itd.
Avatar
josef / 23 listopada 2018 r. o 11:03
PIS wygrał wybory ,ale w całym pionie finansów Polsce kwitnie jeszcze bolszewizm,a w najlepszym wypadku żydowscy ścigacze,którzy nienawidzą Polaków! Co do p.Abramowicza ,to powinien się zająć natychmiastową zmiana przepisów w zakresie przedsiębiorczości i ich szybkim wdrożeniem..A tą panią powinien się zając prokurator!
Avatar
Wariat / 23 listopada 2018 r. o 10:34
Za PIS u zaczyna polska być państwem wrogim dla  obywateli szczególnie do podatników i kierowców   to posiadacze aut obalą ten rząd w wyborach
 Znaj proporcje za PO zajumali ci OFE, Vat, 5 lat emerytury i duuuuuuuuuuużo innych afer. Nad doskonaleniem prawa to ostro przyspieszyło od czasu przyjęcia do Uni Europejsów. Masz kurzą pamięć lub kurzy móżdżek. PIS tylko dokłada nam do garba, a garbaci jesteśmy od dawna. Swoją drogą to od tego wrogiego PISowskiego państwa nie bierzesz 500+ czy innej pomocy i idziesz na późnieszą emeryturę w imię walki  o przyjazne państwo PO i obronę postkomunistycznej konstytucji. Nie bierz 500+ bo w tym czasie łamią Konstytucję.
 Znaj proporcje za PO zajumali ci OFE, Vat, 5 lat emerytury i duuuuuuuuuuużo innych afer. Nad doskonaleniem prawa to ostro przyspieszyło od czasu przyjęcia do Uni Europejsów. Masz kurzą pamięć lub kurzy móżdżek. PIS tylko dokłada nam do garba, a garbaci jesteśmy od dawna. Swoją drogą to od tego wrogiego PISowskiego państwa nie bierzesz 500+ czy innej pomocy i idziesz na późnieszą emeryturę w imię walki  o przyjazne państwo PO i obronę postkomunistycznej konstytucji. Nie bierz 500+ bo w tym czasie łamią Konstytucję. rozwiń
Avatar
mechamik / 23 listopada 2018 r. o 09:45
Proponuję skierować sprawę do Prokuratury. Prowokacja - to wyższa forma pracy i na takie działanie konieczna jest zgoda Sądu Okręgowego. Czy taka była ???
Avatar
wyborca / 23 listopada 2018 r. o 09:32
Za PIS u zaczyna polska być państwem wrogim dla obywateli szczególnie do podatników i kierowców to posiadacze aut obalą ten rząd w wyborach
Avatar
Wariat / 23 listopada 2018 r. o 08:45
Jeśli prawo jest takie że karze za grosze podatku to i powinno być takie prawo które zabrania tego typu prowokacji. Na cholere tyle tych przepisów i urzędników a nad nimi kontroli i służb. To jest zaklęte koło jutro dojdzie do tego że z domu nie wyjdziesz bo złamiesz z 5 paragrafów. Jedno napędza drugie. Dojdzie do tego że na jednego pracującego będzie 10 pilnujących. Na nic tłumaczenie że takie jest prawo, jeśli prawo dopuszcza takie sytucje to trzeba je zmienić lub wykreślić. Zakazy i nakazy nie dajmy się zwariować.  Dekalog kiedyś wystarczał i tego się trzymajmy.  
Jeśli prawo jest takie że karze za grosze podatku to i powinno być takie prawo które zabrania tego typu prowokacji. Na cholere tyle tych przepisów i urzędników a nad nimi kontroli i służb. To jest zaklęte koło jutro dojdzie do tego że z domu nie wyjdziesz bo złamiesz z 5 paragrafów. Jedno napędza drugie. Dojdzie do tego że na jednego pracującego będzie 10 pilnujących. Na nic tłumaczenie że takie jest prawo, jeśli prawo dopuszcza takie sytucje to trzeba je zmienić lub wykreślić. Zakazy i nakazy nie dajmy się zwariować.  Dekalog kiedyś wystarc... rozwiń
Avatar
jjj / 23 listopada 2018 r. o 08:01
Złamał prawo i powinien być ukarany!
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Mali uchodźcy wciąż mogą korzystać z pomocy świetlicy działającej w Galerii Labirynt. W planach na lato są spotkania integrujące małych Ukraińców i Polaków.

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Obok Dworca Głównego PKS zburzono jeden z budynków handlowych. Pozostałe na razie zostają.

Łukasz Maciec wraca do ringu

Łukasz Maciec wraca do ringu

Pięściarz z Lublina w piątek w Środzie Wielkopolskiej zmierzy się z Joelem Julio

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Szwajcarska firma likwiduje swoje podmioty w Polsce. Taka zapowiedź to efekt odrzucenia przez polski rząd wniosku firmy o skreślenie z listy podmiotów objętych sankcjami. W tle jest rosyjski oligarcha i najazd armii Putina na Ukrainę.

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy
wideo
film

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?
zdjęcia
galeria

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?

Około 50 fragmentów ludzkich kości należących do dwóch osób odnaleźli specjaliści z IPN na górkach czechowskich. Teraz znaleziskiem zajmą się eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina
22 maja 2022, 12:00

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
zdjęcia
galeria

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jeszcze w piątek będzie można odwiedzić Uniwersytet Medyczny, żeby poznać ofertę uczelni.

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show w Ułężu (powiat rycki) już w ten weekend. „Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła” – zapewniają organizatorzy.

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera
Zdjęcia tuż przed otwarciem
galeria

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera

Najprawdopodobniej w sobotę zostanie otwarty 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą. To ostatni fragment ekspresówki z Lublina do Rzeszowa, jaki nie został jeszcze oddany do użytku.

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek nie wygląda różowo. Granica i Ar-Tig zajmują bowiem dwa ostatnie miejsca

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin
wideo
film

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak ciężarówka jedzie środkiem jezdni. I t w miejscu przejścia dla pieszych.

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu
21 maja 2022, 17:00

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu

W sobotę, 21 maja o godz. 17 w Domu Kultury Błonie (ul. Dragonów 2) zostanie zorganizowana premiera nowego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Jak rozlana woda".

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Nieznajomość prawa szkodzi – tak mówi jedna z podstawowych prawniczych zasad. Trudno jednak wymagać od przeciętnego Kowalskiego biegłości we wszystkich przepisach, kruczkach, pozwach, wnioskach czy procedurach sądowych. Kancelaria prawna jest podmiotem zatrudniającym adwokatów lub radców prawnych, którzy służą poradą prawną oraz reprezentują swoich klientów przed sądami, organami administracji, czy w trakcie transakcji biznesowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium