Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

6 stycznia 2016 r.
10:11

Spotkanie opłatkowe w Białej Podlaskiej: "PSL ruszy w górę rzeki" (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 36 A A

- To zamanifestowanie naszej jedności. Jesteśmy razem – tak o spotkaniu opłatkowym Polskiego Stronnictwa Ludowego mówi Tadeusz Łazowski, starosta bialski, a od listopada również szef powiatowych struktur PSL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Został nim, po tym jak rezygnację złożył były już poseł Franciszek Stefaniuk. Łazowski kontynuuje tradycję corocznych spotkań ludowców.

– To z jednej strony składanie życzeń, kolędowanie, ale także zamanifestowanie naszej jedności. W samorządach polityka nie odgrywa tak ważnej roli jak na szczeblu administracji rządowej, ale ważne, że tu na wschodzie PSL zawsze było prężną strukturą – podkreśla Tadeusz Łazowski.

Na spotkanie opłatkowe, które odbyło się we wtorek w nowej hali sportowej AWF, przybyło kilkuset działaczy i sympatyków PSL. Również Franciszek Stefaniuk, który był posłem nieprzerwanie od 1989 roku. W ostatnich wyborach parlamentarnych też startował, ale do Sejmu się nie dostał. Obecnie jest na emeryturze. – Być emerytem to nie obciach. Na każdego przyjdzie czas. Wszystkim życzę takiej pogody duchu jaką mam teraz – mówi Stefaniuk. Były poseł otrzymał wiele podziękowań za swoją 26-letnią pracę.

Ale ludowcy już patrzą w przyszłość. – Jestem przekonany że jeżeli dzisiaj PSL ruszy w górę rzeki, do swoich źródeł, to odzyskamy zaufanie Polaków. To jest wielkie wyzwanie – przyznał we wtorek w Białej Podlaskiej europoseł Krzysztof Hetman. Mówiąc o korzeniach PSL, Hetman odwołał się do wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji ludowej. Z kolei, marszałek woj. lubelskiego Sławomir Sosnowski chwalił południowe Podlasie za umiejętne wykorzystanie środków unijnych. – Szczególnie mnie cieszą kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne, które widać na dachach wielu domów. To dobry prognostyk na kolejne lata – podkreśla Sosnowski.

Szansą dla regionu ma być też nowy jedwabny szlak. – Odnawiam kontakty z prowincją Henan już od pewnego czasu. Dopinguję, aby PKP Cargo i chiński spółka International Zhengzhou Hub zrealizowały centrum logistyczne w Małaszewiczach. To centrum będzie miało znaczenie nie tylko w powiecie bialskim, ale również w całej Europie – zaznacza marszałek województwa.

Lubelszczyzna liczy też na szlak wodny E-40. To autostrada wodna, która prowadziłaby z Gdańska w górę Wisły, następnie do Terespola i dalej przez Brześć do Prypeci, a potem Dnieprem do Morza Czarnego.

– Powstało już studium wykonalności projektu. To ważna inwestycja w kwestii transportu wodnego oraz retencji wody. Teraz wszystko zależy od geopolityki i co z projektem zrobi polski rząd – komentuje Sławomir Sosnowski. Szlak wodny E-40 to projekt  realizowany  w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.Woj. lubelskie jest partnerem projektu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 10:45
0
To koniec faryzejskiej partii,której się udało utrzymać na kłamstwach przez blisko sto lat.Teraz trzeba zejść ze stołków i jeszcze oddać mundury strażackie w które się ubierali za społeczne pieniądze.Może im teraz zespoły ludowe zagrają marsza pogrzebowego,bo oni są grabarzami rolnictwa polskiego!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 06:47
0
Taaa..... PSL to niech ruszy ale na pole, orać...
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 22:16
0
Takiej hipokryzji nie było chyba od setek lat! Działacz partii handlującej zrabowaną prywatnym rolnikom ziemią trzymający w ręku obraz, na którym jest dworek - dom, z którego wygnano właścicieli: wdowę i dzieci zamordowanego rolnika. Hetman odwołuje się do wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji ludowej, a jego poprzednik mówi o źródłach ruchu! Z jaką wiarą mordowano w 1944 rolników? O jaki patriotyzm chodziło mordercom i grabieżcom przeganiającym ludzi z ich ojcowizny? Czy w tradycji ludowej naprawdę jest bezkarne łupienie wdów i sierot? Ci ludzie łamią się opłatkiem i powołują na wiarę?
Takiej hipokryzji nie było chyba od setek lat! Działacz partii handlującej zrabowaną prywatnym rolnikom ziemią trzymający w ręku obraz, na którym jest dworek - dom, z którego wygnano właścicieli: wdowę i dzieci zamordowanego rolnika. Hetman odwołuje się do wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji ludowej, a jego poprzednik mówi o źródłach ruchu! Z jaką wiarą mordowano w 1944 rolników? O jaki patriotyzm chodziło mordercom i grabieżcom przeganiającym ludzi z ich ojcowizny? Czy w tradycji ludowej naprawdę jest bezkarne łupienie wdów i sierot? Ci ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 18:57
0
hetmanek cwaniaczek ma kasę kampanię prowadzi w sposób ciągły .Teraz bilbordy noworoczne .Ale jakoś tak wszystko pod siebie zagrabia a partia PSl tonie.A jeszcze niedawno byl szefem sztabu kandydata Jarubasa i odniósł jako strateg sukces 1.5 %!!!!!! cha cha cha .cwaniaczek co PSL w pole wiedzie
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 18:52
0
Po ostatnich rewelacjach pana Radnego Muszyńskiego wygłaszanych w mediach i na sesji sejmiku oj Hetmanku buława ci się obkurczy jak zapowiedzi się potwierdzą
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:39
0
hetman prowadzi politykę kalego.Zuk żmijam gąsior karpinski to jest towarzystwo dla niego a nie chłop spod lubartowa janowa czy tomaszowa
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:06
0

http://it-test.dziennikwschodni.pl/media/gallery/2016/01/999674278/3e7eeff8fa6021371e302c86fd8d017f.JPG Niezła szopka.

Avatar
jan / 6 stycznia 2016 o 17:06
0

Miła uroczystość w miłym towarzystwie. PSL ma klasę.

Chyba popuściłem..........ma klasę......

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:02
0

Brawo PSL!

Brawo ty !

Otrzymałeś właśnie promocję od PLUS-a.

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 15:38
0
Brawo PSL!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 10:45
0
To koniec faryzejskiej partii,której się udało utrzymać na kłamstwach przez blisko sto lat.Teraz trzeba zejść ze stołków i jeszcze oddać mundury strażackie w które się ubierali za społeczne pieniądze.Może im teraz zespoły ludowe zagrają marsza pogrzebowego,bo oni są grabarzami rolnictwa polskiego!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 06:47
0
Taaa..... PSL to niech ruszy ale na pole, orać...
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 22:16
0
Takiej hipokryzji nie było chyba od setek lat! Działacz partii handlującej zrabowaną prywatnym rolnikom ziemią trzymający w ręku obraz, na którym jest dworek - dom, z którego wygnano właścicieli: wdowę i dzieci zamordowanego rolnika. Hetman odwołuje się do wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji ludowej, a jego poprzednik mówi o źródłach ruchu! Z jaką wiarą mordowano w 1944 rolników? O jaki patriotyzm chodziło mordercom i grabieżcom przeganiającym ludzi z ich ojcowizny? Czy w tradycji ludowej naprawdę jest bezkarne łupienie wdów i sierot? Ci ludzie łamią się opłatkiem i powołują na wiarę?
Takiej hipokryzji nie było chyba od setek lat! Działacz partii handlującej zrabowaną prywatnym rolnikom ziemią trzymający w ręku obraz, na którym jest dworek - dom, z którego wygnano właścicieli: wdowę i dzieci zamordowanego rolnika. Hetman odwołuje się do wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji ludowej, a jego poprzednik mówi o źródłach ruchu! Z jaką wiarą mordowano w 1944 rolników? O jaki patriotyzm chodziło mordercom i grabieżcom przeganiającym ludzi z ich ojcowizny? Czy w tradycji ludowej naprawdę jest bezkarne łupienie wdów i sierot? Ci ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 18:57
0
hetmanek cwaniaczek ma kasę kampanię prowadzi w sposób ciągły .Teraz bilbordy noworoczne .Ale jakoś tak wszystko pod siebie zagrabia a partia PSl tonie.A jeszcze niedawno byl szefem sztabu kandydata Jarubasa i odniósł jako strateg sukces 1.5 %!!!!!! cha cha cha .cwaniaczek co PSL w pole wiedzie
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 18:52
0
Po ostatnich rewelacjach pana Radnego Muszyńskiego wygłaszanych w mediach i na sesji sejmiku oj Hetmanku buława ci się obkurczy jak zapowiedzi się potwierdzą
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:39
0
hetman prowadzi politykę kalego.Zuk żmijam gąsior karpinski to jest towarzystwo dla niego a nie chłop spod lubartowa janowa czy tomaszowa
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:06
0

http://it-test.dziennikwschodni.pl/media/gallery/2016/01/999674278/3e7eeff8fa6021371e302c86fd8d017f.JPG Niezła szopka.

Avatar
jan / 6 stycznia 2016 o 17:06
0

Miła uroczystość w miłym towarzystwie. PSL ma klasę.

Chyba popuściłem..........ma klasę......

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:02
0

Brawo PSL!

Brawo ty !

Otrzymałeś właśnie promocję od PLUS-a.

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 15:38
0
Brawo PSL!
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Michalinka na okładkę. "Sesja jest przepiękna"

Michalinka na okładkę. "Sesja jest przepiękna" 0

Niespełna trzyletnia Michalina Węgrzyn wygrała nasz tegoroczny konkurs „Maluch na okładkę”. Swoją fotogeniczność zaprezentowała podczas sesji z profesjonalną fotografką. Wystarczyło tylko przełamać początkową nieśmiałość.

"Anioły Karoli". Uczniowie SP nr 16 w Lublinie po raz kolejny zorganizowali akcję charytatywną

"Anioły Karoli". Uczniowie SP nr 16 w Lublinie po raz kolejny zorganizowali akcję charytatywną 0 0

Były bombki, świeczki, stroiki a także inne świąteczne ozdoby. Oczywiście nie mogło zabraknąć aniołów. Nauczyciele i uczniowie lubelskiej Szkoły Podstawowej nr 16 po raz kolejny zorganizowali kiermasz pod hasłem "Anioły Karoli", włączając się tym samym w charytatywne działania.

Piekarnia w Rossoszu szuka pracownika do pieczenia chleba

Piekarnia w Rossoszu szuka pracownika do pieczenia chleba 0 5

Piekarnia w Rossoszu w powiecie bialskim uratowana, ale nowy właściciel poszukuje piekarza.

Zamość: Powstają pierwsze mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus

Zamość: Powstają pierwsze mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus 0 6

Zainteresowanie? 6 chętnych na 1 mieszkanie. W Zamościu zaczęła się budowa sześciu bloków. Będzie w nich 96 mieszkań, które powstaną w ramach programu Mieszkanie Plus. Lokatorzy mają się wprowadzić pod koniec 2021 roku

Rywalki MKS Perły Lublin blisko wykluczenia z Pucharu EHF

Rywalki MKS Perły Lublin blisko wykluczenia z Pucharu EHF 0 0

Skandal dopingowy w Rumunii. Jego bohaterem jest zespół CSM Corona Brasov, przeciwnika Perły Lublin w rozgrywkach Pucharu EHF

Pacjenci po operacji zaćmy w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie z gronkowcem

Pacjenci po operacji zaćmy w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie z gronkowcem 15 5

Pięciu pacjentów, którzy pod koniec listopada przeszli operację zaćmy w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie trafiło z poważnymi powikłaniami do kliniki okulistycznej przy Chmielnej. Chodzi o zakażenie gronkowcem. – Wstrzymujemy się z wykonywaniem operacji zaćmy do końca roku – zapowiada rzecznik szpitala.

Konflikt w ZDZ: Rodzice poskarżyli się do prokuratury

Konflikt w ZDZ: Rodzice poskarżyli się do prokuratury 1 4

Zajęcia w bialskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego zawieszone. A rodzice skarżą na panią prezes do prokuratury.

W Granicy Dorohusk zimą chcą popracować nad poprawą skuteczności

W Granicy Dorohusk zimą chcą popracować nad poprawą skuteczności 0 0

Zimowy okres przygotowawczy ma być dla Granicy testowaniem ofensywnego ustawienia

Lublin: Miał marihuanę i haszysz w mieszkaniu. Grozi mu kilkuletnia odsiadka

Lublin: Miał marihuanę i haszysz w mieszkaniu. Grozi mu kilkuletnia odsiadka 0 1

19-latek miał w swoim mieszkaniu w Lublinie ponad 120 g narkotyków - marihuany i haszyszu. Usłyszał zarzut posiada znacznej ilości substancji odurzających, za co grozi mu nawet do 10 lat więzienia

Budżet Lublina 2020. Już wiadomo, ile mogłyby kosztować miasto prośby miejskich radnych

Budżet Lublina 2020. Już wiadomo, ile mogłyby kosztować miasto prośby miejskich radnych 0 5

Ponad 319 mln zł kosztowałoby miejską kasę spełnienie wszystkich wniosków zgłoszonych przez radnych do przyszłorocznego budżetu Lublina

Dwaj Ukraińcy zadźgani nożem. Wieś wstrząśnięta morderstwem. "To byli spokojni ludzie" [zdjęcia]
galeria

Dwaj Ukraińcy zadźgani nożem. Wieś wstrząśnięta morderstwem. "To byli spokojni ludzie" [zdjęcia] 21 11

Pracowali w gospodarstwie szkółkarskim położonym pomiędzy Pachnowolą, a Dobrosławowem. Ciała dwóch mężczyzn znaleziono w niedzielę po południu. W związku ze sprawą policja tego samego dnia zatrzymała 36-latka, rodaka ofiar.

Rosjanie zostali wykluczeni z igrzysk olimpijskich w Tokio i w Pekinie
film

Rosjanie zostali wykluczeni z igrzysk olimpijskich w Tokio i w Pekinie 0 0

Rosyjscy sportowcy wykluczeni z wielkich imprez na najbliższe cztery lata. Taką decyzję podjęła Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego w Lozannie.

Spektakl "Pikantni" w Centrum Spotkania Kultur
12 grudnia 2019, 17:30

Spektakl "Pikantni" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

W czwartek, 12 grudnia o godz. 17.30 i 20.15, będzie można zobaczyć spektakl "Pikantni" w gwiazdorskiej obsadzie.

Smak Włodawy. Hołubici z sumem albo pirohy z duszoj
Magazyn

Smak Włodawy. Hołubici z sumem albo pirohy z duszoj 1 1

Lublin ma nadbużańską, tęskną, włodawską duszę. Tam, nad Bugiem, jeszcze można spotkać bursztynowy świerzop i grykę jak śnieg białą. Tam, we Włodawie, można zejść nad Bug, przysiąść na ławce i oddychać pełną piersią

Kierowca szkolnego autobusu pod wpływem alkoholu. Wiózł dzieci

Kierowca szkolnego autobusu pod wpływem alkoholu. Wiózł dzieci 1 3

55-letni kierowca odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu. Wiózł dzieci do szkoły

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!